WSV aan de kop van Mauritius verslaat TOOS PROGRAMMA van mei tot mei Damclub Sylvia Dullemeijer (toos) dicht bij kampioenschap Beslissing bij Be Fair volleyers Weekblad voor Waddinxveen Waddinxveense hockey wakker uit winterslaap Geslaagde „warming-up” Be Fair-volleyers Proloog Visconcours Boekenweek t/m 4 maart Boekenweek t/m 4 maart Musicals bij Prinstererschool Damesvoetbal Expositie van Ewoud de Kat NUTSSPAARBANK TE GOUDA Pagina 2 Een huwelijk in bezettingstijd 4 L. VAN SCHOOTEN Met de belangrijkste wedstrijd te gen de Valken in zicht heeft Be Fair’s dames keurkorps het vrije weekend gebruikt om tegen het sterke Scorpio uit Den Haag te spelen. Bondsspaarbank. Tel. 01820-15244 Uitgave Druk. Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen STANDEN Het afgelopen weekeinde rolde de hockeybal weer voor het eerst na de periode van winterslaap die ruim twee maanden heeft geduurd. De 21 overwinning van het eerste herenelftal op Alecto (Leidschendam) was een plezierige uitslag op een wat regenachtige dag. Te meer daar Waddinxveen aan het eind van de eerste helft van het seizoen enkele teleurstellende ne derlagen had geleden. Tijdens de rustperiode is er van het bondsbureau in Amsterdam het plezie rige bericht gekomen dat een protest dat was ingediend na de verloren wedstrijd tegen Forescate, was toegewezen. Dit veranderde de uitslag van de wedstrijd in een gelijkspel in plaats van een neder laag. De desbetreffende scheidsrechter erkende een tijdwaamemingsfout ge maakt te hebben waardoor Forescate in de laatste sekonde van de wedstrijd een doelpunt kon scoren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 24 FEBRUARI 1972 (Advertentie} door Door een 37 overwinning op Tediro uit Rotterdam heeft de Waddinxveense Schaalt veren! gi ng zich aan de top van de ranglijst geplaatst Men heeft nu één bordpunt meer als Messenmaker uit Gou da, dat hen op de voet blijft volgen. Zeer waarschijnlijk zal de wedstrijd te gen Measnnmalrer, die in april wordt ge speeld, de beslissing wel moeten bren gen. zaamheden die zoiets kwetsbaars als een hockeygrasmat met zijn specifieke eisen behoeven. De thuiswedstrijden van alle ploegen van Waddinxveen zullen dan bij de te genstanders gespeeld worden. Op zaterdag 4 maart organiseert de hengelsportvereniging Waddinxveen in samenwerking met de ’s-Gravenhaagse hengelvereniging weer de jaarlijks terug kerende tweekamp. Er wordt gevist in het water langs de Soestdijkse Kade in Den Haag. Behalve het vissen om de beker is de wedstrijd tevens een prijzen- concours. Er wordt gevist op maatvis. Inschrijfgeld is 2,50. Inschrijven voor donderdag 2 maart 18 uur bij I. Hoogen- doom, hengelsport, aan de Kerkweg. Vertrekpunt: Stationsstraat, 6.30 uur. ment. Wat vermoeid door deze vijfde set werden fouten gemaakt. Scorpio nam de gelegenheid te baat en naderde Be Fair’s wankelende team tot op gelijke hoogte. Maar ook bij Scorpio ging de vermoeidheid een belangrijke rol spelen. De Waddinxveense kaasmeisjes, inmid dels weer hersteld, konden toch nog de winst forceren (1512). 14— 26 15— 18 15—16 14—12 14—12 17—30 16— 28 17— 28 17—24 16—14 14—12 16—12 16— 12 17— 12 17—12 17—10 16— 2 De heer M. C. Avé, chef van de afde ling onderwijs en kulturele zaken van de gemeente Gouda, zal zaterdagmiddag 26 februari in het museum Het Catharina Gasthuis in Gouda (ingang Achter de Kerk) een expositie openen van schilde rijen, wandkleden en kollages van Ewoud de Kat. Voordien houdt de kunstkritikus P. C. J. Reijne een inleiding op het werk van De Kat. Aanvang 15.30 uur. De tentoonstelling is geopend tot en met 26 maart, dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. sement, blijkt zonder meer uit het feit, dat zij met een totaal van 27.80 pnt de turnsters Astrid Lubbe van DOS-Am- sterdam (30.45); Nelleke de Rooy uit Zandvoort (28.89) en Annelies Clarisse van VTV-Vlissingen (28.60) moest laten voorgaan. Niettemin geeft het bereikte resultaat een goede indruk van het hoge peil, dat het meisjes-keurtumen bij TOOS onder de deskundige leiding van trainer K. Zwijnenburg heeft bereikt. ZONDAGKOMPETHTE Moerkapelle-Waddinxveen, 14.30 uur WSE-Schoonhoven, 15 uur Unio 2-Waddinxveen 2, 14.30 uur Zwervers 3-WSE 2, 12 uur WSE 3-Moordrecht 4, 11.30 uur Nieuwerkerk 4-Waddinxveen 3, 12 uur Waddinxveen 4-Moerkapelle 4, 12 uur Waddinxveen 5-Nic. Boys 5, 12 uur WSE 5-Ammerstol WSE 5-Soccer Boys 5, 12 uur Waddinxveen 7-Unio 7, 10 uur ZATERDAGKOMPETITIE Asperen-Be Fair Be Fair 2-Capelle 4 Bergambacht-Waddinxveen, 15.45 uur Zevenhoven 3-Be Fair 6, 13.30 uur Be Fair 7-Aarlanderveen 4, 12.30 uur Gouda 3-Waddinxveen 3, 15.45 uur Waddinxveen 4-WDS 4, 15.45 uur JUNIORENKOMPETTITE Ona-Be Fair, 15.45 uur Waddinxveen-Olympia, 15.45 uur A: WSE-RVC, 15.45 uur Be Fair 2-GSV 2, 15.45 uur Be Fair 4-Floreant 3, 15.45 uur Woerden 2-Waddinxveen 2, 15.45 uur B: Be Fair-Gouda, 14.30 uur Donk-Waddinxveen, 14.30 uur Schoonhoven-WSE, 14.30 uur Be Fair 2-GSV 2, 14.30 uur Haastrecht 2-Be Fair 3, 13.45 uur Soccer Boys 2-WSE 2, 14.30 uur RVC 2-Waddinxveen 2, 14.30 uur Het op een laat tijdstip uitgenodigde Scorpio (Radius/MVC had het op het laatste moment laten afweten) kwam met haar volledige standaardteam (overgangs klasse) uit tegen het een klasse lager spe lende Be Fair team. Be Fair, gewend in eigen omgeving, startte goed. Ondanks het lengte-overwicht van de Scorpio da mes was het Be Fair dat scoorde. Daar ook verdedigend goed werd geschakeld werd de eerste set vrij eenvoudig gewon nen (159). Ook in de tweede set was het Be Fair dat dikteerde. De afwisselende aanval met ook goed taktisch werk, bleef sco ren, zodat ook de tweede set ruim werd gewonnen (1510). Trainer/coach Cees Feyen zag door deze set-overwinningen mogelijkheden voor een systeemwijzi- ging. Scorpio, nu ook wat meer geakkli- matiseerd, vond de kombinaties in de derde set wat beter. Doordat Be Fair de omschakeling niet vlekkeloos volbracht werd zo nu en dan wat aangemodderd, de zuiverheid was zoek zodat Scorpio profiteerde: 1015. In de vierde set scoorde Scorpio steeds beter. De hoog gepakte ballen waren het Be Fair-blok vaak te veel. Toch stonden de Waddinxveense dames niet stil. Zelf bouwden zij ook goed op; aanvallend bleven ze uitstekend bij. Scorpio won met minimaal verschil: 1315. De vijf de set moest de beslissing brengen. Be Fair schakelde nu terug op het vertrouw de systeem. Deze verandering bracht vooral de Be Fair aanval weer in haar scoringsritme en een 112 voorsprong was daar het resultaat van. Toen echter kwam voor Be Fair het moeilijke mo- Vanavond kijken de ouders van leer lingen van de Groen van Prinsterer school naar een tweetal musicals die door hun kinderen in het Anne Frank centrum zullen worden opgevoerd. De tweede klas voert Teun de Speelman’ ten tone le, terwijl de zesde klassers met ’De Wonderlijke Machine van Professor Knap’ komen. Voor de pauze worden wat huishoudelijke zaken besproken. Begin 20 uur. De persoonlijke resultaten tegen Tedi ro waren als volgt: F. Mes-W. v. Vuren 0-1; C. Rijke-L. Wolfs i-J; J. Zinsmeis- ter-Drs. W. H. Wientjens 01; R. Dijk- L. Jongsma 01; I. Geluk-H. Borst 01; K. Keyzer-N£. Plantfeber 10; W. G. Sol-P. Broer 0—1; A. Fr«tng-W. van Oort 10; C. Wissink-I. vfii Dort 01; H. Terband-G. de Willigen J-J. Voor de huishoudelijke kompetitie werden de volgende partijen gespeeld. Groep A (4e ronde): W. v. Oort-P. Broer afgebr.; W. v. Vuuren-L. Wolfs 10. Groep B (3e ronde): C. v.d. Ree-M. v. Barneveld 01; G. Bemard-P. Perdijk i-i; K. J. Kraan-J. H. de Bock 0—1; A. Littooy-A. v.d. Starre 01; G. Toren- beek-L. Gussekloo J-J; H. Schoemaker- W. Verstoep 10; J. H. Smit-P. I. Rog geband J-J. Groep B 4e ronde: W. N. van Grieken- M. van Barneveld 01; D. Bloemendal- P. Perdijk J-J; J. H. de Bock-I. van Oort afgebr.; D. E. v.d. Weide-C. v.d. Ree 01; R. A. de Bock-G. Bernard 01; H. Schoemaker-L. Gussekloo 10; G. Torenbeek-A. Versluis 0—1; W. Ver- stoep-Ph. v.d. Eyck 10; P. I. Rogge- band-A. van Oort 10. REIS- DEVIEZEN Voor reisdeviezen en alle verzekeringen Helemaal uit Volendam kwamen en kele ploegen jeugdige turnsters en tur ners van de gymnastiekvereniging Mau ritius om in Waddinxveen een trainings- wedstrijd aan te gaan tegen de kernploe gen van TOOS. Al spoedig bleek dat bij de beide ploe gen de inhoud van de oefenstof in kwa liteit niet veel voor elkaar onderdeed, hetgeen de spanning er tot en met de laatste fase van de strijd volkomen in hield. Bij de meisjes van 12 tot 15 jaar was Mauritius sterker op de onderdelen evenwichtsbalk en paardspringen; TOOS daarentegen behaalde de hoogste score bij brug en vrije oefening. In het per soonlijke klassement behaalde de Volen- damse G. Tol de zege met 29.3 pnt, on middellijk gevolgd door Sylvia Dulle- meyer van TOOS met 29.2 pnt. De groepsoverwinning behaalde Mauritius met 152.3 tegen 138.6 pnt. Bij de jongens 12-15 jaar was het de Waddinxvener Siem Oskam, die in een sterk geturnde wedstrijd de Volendam- mer K. Runderkam achter zich hield met 42.3 tegen 41.8 pnt. K. Tuyp (Mauritius) werd derde met 40.1 pnt. Ook hier viel de ploegoverwinning aan Volendam toe met 122.6 tegen 117.4 pnt. Bij de junioren tenslotte bezetten twee Volendamse jeugdtumers de eerste twee plaatsen met 42.1 resp. 41.3 pnt. Met een achterstand van 2.3 pnt werd de TOOS-tumer Fred de Ruyter derde. Donderdag 24 februari 1972 27e jaargang - nr. 1276 Redaktie-adres Mauri tsstraat 1, postbus 12, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, tel (01828) 3088 Abonnementsprijs 3,35 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 8,50 per half jaar binnen verspreidings gebied en 14,75 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,19 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters Deze week moeten de volleyballers van Be Fair hun titelaspiraties waarma ken. Zowel het eerste heren als het eer ste damesteam kunnen zich geen verlies meer veroorloven. Mocht de machts greep in de de promotieklasse op beide fronten slagen dan is Waddinxveen vol gend seizoen verzekerd van spektaculaire derde divisie wedstrijden. Zover is het echter nog lang niet. De dames kunnen vanavond in Noord- wijk tegen De Valken wel de eerste stap in die richting zetten. Bij winst volgt er zo goed als zeker een beslissingswedstrijd met datzelfde De Valken. In de drama tisch verlopen thuiswedstrijd, waarin Be Fair in de vijfde en beslissende set een 133 achterstand wist goed te maken, maar alsnog met 1614 verloor werd eens te meer duidelijk dat De Valken over een zeer goed team beschikt. Een goede opbouw gekoppeld aan taktisch sterk spel maakt van De Valken een moeilijk te nemen klip. Van supporters- steun zijn de Uniekaas-dames verzekerd, want veertig vijftig man maken de reis naar Noordwijk mee. Het eerste herenteam heeft het iets minder zwaar tegen het Delftse Ariston. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan en be gint om 16 uur. Het duel tegen verras send sterke debutant Ariston in Delft werd onnodig met 31 verloren bete kent tevens de laatste thuiswedstrijd voor de „Raiffeisenbank-boys”. In de wedstrijd tegen Donar 30 winst speelde nieuwkomer Rob van Maaren voor het eerst mee. Met de ex- Concordiaan krijgen de Waddinxveners een dosis routine in de ploeg die in de wedstrijden tegen Ariston, Zovoc en Thor de balans wel eens in het voordeel van Be Fair kan laten doorslaan. Niet in de laatste plaats door het gestadig groei- endsupportersaantal speelt Be Fair thuis zijn beste wedstrijden en daarom wordt in het Be Fair kamp de strijd tegen Ariston optimistisch tegemoet gezien. Heren: Be Fair Thor Zovoc Ariston Jupiter Jod. Boys Leython LUSV K.V.C. Kanger. 3 Donar Punch 3 Zondag vond te Lochem de finale plaats van de turnkampioenschappen voor meisjes van 10 tot 12 jaar. In dit selekte gezelschap van de achttien sterkste turn sters van Nederland wist Sylvia Dulle- meyer van TOOS zich op die van de vier onderdelen tw: brug ongelijk, vrije oefe ning en paardsprong zich te plaatsen bij de eerste drie in het klassement. Tegen slag bij haar anders zo sterke oefening op de evenwichtsbalk kwam haar te staan op aftrek van minstens 2J punt bij de waardering van dit onderdeel. Dat dit haar duidelijk afhield van het bezetten van een der eerste plaatsen in het klas zijn eigen moeder en zusjes thuis en veroverde de sympathie van die waardige dame. Ze wist ook Miep en Tanja in het gesprek te betrekken, die nu wel over de eerste verontwaardiging heen waren, al was die verontwaardiging gemengd met eerlijke bewondering voor de schitterend uitgevoerde krijgslist. Het werd ’n bijzonder gezellige avond. ’t Valt zeker niet mee, die avonden?” vroeg meneer De Rooij. „Och,” zei Henk, „soms heb je dienst, dat is het ergste, want dienstdoen en niksdoen is praktisch hetzelfde. Maar in het tehuis is het soms erg gezellig. En dan kwamen we nogal eens hier, ik heb verscheidene keren in deze zelfde stoel gezeten. En d’r is hier in dit stadje nog wel es wat te doen. Morgenavond is er een bij zonder mooi concert in de Grote Kerk, daar gaan Roel en ik heen.” „Wie speelt er?” vroeg Tanja. „Marcel Dupré,” zei Roel. Tanja veerde op. „De organist van de St. Sulpice in Parijs?” „Dezelfde,” beestigde Roel statig. Tanja en Miep keken elkaar aan. „Speelt die hier?” riep Tanja. „Jawel,” zei Henk boosaardig, „ik wist niet dat ze in Rotterdam wel eens van Dupré hadden gehoord.” Miep beschouwde hem zoals men een adder beschouwt. „Dat is wat voor Tanja,” glimlachte de heer De Rooij, „die is dol op orgelmuziek, vooral op de Franse, niet Tanja?” „Ja,” zei die, „Widor, Guilmanten dat orgel van de Grote Kerk hier, dat is toch een bijzonder mooi orgel, niet?” „Een van de mooiste van Nederland,” zei Henk, „hier zeggen ze natuurlijk: hét mooiste van Nederland.” ,Nou, daar ga jij zeker heen, Tanja?” vroeg mevrouw De Rooij. Tanja aarzelde. Natuurlijk wilde ze er heen. Dolgraag. De kans, een van de grootste organisten ter wereld te horen op een van de mooiste kerkorgels, die liet ze zich niet ontglippen. Maar ze had nog een appeltje te schillen met deze twee heren, die zo listig van de argeloos gegeven informatie hadden gebruik gemaakt, om het hol van de leeuw binnen te stappen. „Zou er wel goed publiek zitten?” informeerde ze in het alge meen, met een knipoog naar Mies. „Wij zitten er,” deelde Henk gekwetst mede. „Daarom juist,” meende Miep. Mevrouw De Rooij’s intuïtie begon weer te werken. Ze moest bij gelegenheid toch es aan Miep! „maar een goed begin is ’t halve werk. En nou jij.” Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen Sluitingstennijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Weekblad van dezelfde week kan niet worden ingestaan. De spelers van Waddinxveen waren afgelopen zondag blij dat er weer ge speeld kon worden. De konditie even wel had er, bleek vooral in de tweede helft, danig onder geleden. De verrassen de voorsprong die het laaggeklasseerde Alecto nam door een onachtzaamheid van de opnieuw geformeerde achter hoede. Gelukkig kon Waddinxveen nadat het samenspel was verbeterd in een periode van tien minuten de achterstand in een voorsprong van 21 omzetten door doel treffend toedoen van Gruyters en Pij pers. De plezierige wedstrijd met de gunstige uitslag brengt het puntenaantal op twaalf uit tien wedstrijden. Een aan tal dat gunstige perspektieven opent voor een goede plaats in de eindrangschikking. Het veld van Waddinxveen zal eind maart zeer waarschijnlijk gesloten wor den. De reden is dat de bijzondere slech te staat van de grasmat alleen weer in orde voor het begin van het nieuwe sei zoen is te brengen als er in april reeds wordt begonnen met de herstelwerk- In het gereformeerd verenigingsgebouw speelde de Damclub Excelsior de voor laatste ronde voor het klubkampioen- schap. Nog één ronde vóór de finale- Voor de eerste groep hebben zich nu al geplaatst de heren H. Boele, A. Blom. P. Swart en C. H. Kramp. De uitslagen: P. Swart-I. J. C. ten Toom 20; G. Heeren-J. de Wit 20. B. van Eijk-T. Driesse 02; C. H- Kramp-A. A. Rietveld 02; C. Blonk- J. de Heer 20; G. v.d. Zijden-Th. van Bueren 20; F. van Kempen-C. Stolker 02; A. Blom-C. Meiderwijk 20; G- Dankers-D. Zwanenburg 02; A. Zwan- nenburg-G. Uitbeijerse 20; J. Venneu- len-T. den Ouden 02; H. Boele-W. v.d. Heijden 20. Mevrouw De Rooij, ook niet van gisteren, lusterde toe en begon zich af te vragen of het wel helemaal zuivere koffie was. Dat ge zicht van Miep Smaakt de koffie?” vroeg Tanja aan Roel. „Heerlijk juffrouw,” antwoordde Roel bescheiden-geestdriftig. ,Jk voor mij hou meer van ijs,” bekende Tanja en zag hem onderzoekend aan. „O, daar ben ik óók dol op,” haastte Henk zich van de pijn lijke discussie met Miep af te komen. „Vooral Italiaans ijs.” De vlegel! dacht Tanja. Hij heeft niet het minste schuldbesef! ,Jn La Venezia in de Marktstraat,” vulde Henk gedienstig aan, „daar hebben ze het lekkerste Italiaanse ijs. Bent u daar al es geweest?” ,Jk meen van wel,” retireerde Tanja haastig, die het gesprek gevaarlijk begon te vinden. Maar meneer De Rooij met zijn sonore basstem trok de aan dacht van de gasten met vragen naar hun familie en woonplaats, naar het kazerneleven, haalde herinneringen op uit de tijd dat hij reserve-luitenant was. Henk en Roel, allang tevreden nu ze de twee lieve meisjes van zo dichtbij en zo rustig konden bezien, maar benauwd voor een ge sprek met die té veel wetende dames, gingen er gretig op in. En meneer De Rooij prees zich gelukkig, dat hij die twee verloren schapen niet van de deur had gestuurd. Keurige jongens, allebei. Je kon ze toch maar niet door de stad laten zwerven! En terwijl Henk in druk gesprek met de gastheer gewikkeld was (Henk was onderwijzer en De Rooij leraar, dus aan stof geen ge brek!) vertelde Roel aan de moederlijke mevrouw De Rooij van Kantoren te: Gouda, Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Oudewater en Bodegraven. Het dameselftal van Waddinxveen speelt a.s. zondag 27 februari een wed strijd tegen TAW uit Ter Aar. Aan vang 14.30 uur. De hervatting van de kompetitie mag nu dan toch eindelijk in alle redelijkheid worden verwacht. WSE wacht meteen een moeilijk duel tegen Schoonhoven, dat het tot dusver weliswaar nog niet zo indrukwekkend heeft gedaan, maar dat toch nog altijd weet uit te balen op onverwachte ogenblikken. Waddinxveen zal het zwaar krijgen te gen Moerkapelle dat door twee achter eenvolgende nederlagen allicht wat aan gebrand in het veld komt. Het is zaak dat de geelzwarten hun defensie goed bewaken. Be Fair en Asperen zijn geen hoog vliegers in hun klas. Wellicht dat de Waddinxveners, die het al oefenend W gek nog niet hebben gedaan dit keer de volle winst weten mee te nemen. Een reële mogelijkheid ligt er zeker. Waddinxveen-zaterdag gaat tegen Bergambacht een sombere middag tege moet. Met alle respekt voor het geel zwarte zaterdagvoetbal kunnen wij hier geen winst voorspellen. Maar we krijgen natuurlijk graag ongelijk. Maar Henk Roozenboom nam het initiatief, waarvoor Roel hem in stilte prees. „Meneer. Mevrouw” zei hij, „we hebben hier vanavond een won- dergezellige avond gehad. Wij zijn hier wildvreemd aan komen lopen en u hebt ons ontvangen als „Nou geen redevoeringen, jongeman” protesteerde de heer De Rooij lachend. „Nou ja enfin. Nou zou ik u willen vragen: vind u goed, dat wij van onze kant de twee dames uitnodigen voor het concert van Marcel Dupré? We zulfen ze na afloop keurig netjes, franco thuis, deze kant boven, weer afleveren.” „Wij zijn geen stukgoed” protesteerde Mies. „Zou je eerst niet eens vragen of wij wel willen?” „Dat staat natuurlijk voorop” stemde Henk toe, „maar wij als soldaten zijn gewend de hiërarchieke weg te volgen”. De heer De Rooij knikte instemmend, „en wij wenden ons dus tot het aller hoogste gezag in huis om de principiële toestemming”. „Volkomen correct” zei de heer des huizes. „Nu, die toestem ming is er al. De vraag is alleen of de dames zin hebben.” „Wél in het concert” zei Miep boosaardig. Mevrouw de Rooij schrok eerst een beetjedat klonk als een belediging. Maar ze zag Tanja’s glimlach. Jawel, haar gevoel had haar niet bedrogen. Er stak wat achtermaar ze kende haar dochter, ze kende Tanja, en wat ze vanavond van deze militairen had vernomen, stelde haar gerust, dat, èls er wat achter zat, het toch wel iets onschuldigs zou zijn. Maar ze zou er achter komen! Het was Roel, die de leiding overnam. „Henk” stelde hij voor, „wij gaan in ieder geval. En wij wachten op de hoek van de Grote Kerk en het Kruithuis, vlak naast de in gang. Komen de dames, en wensen ze van onze uitnodiging gebruik te maken, dan zal ons dat een grote eer zijn. Lopen ze ons met de neus in de wind voorbij, dan weten we dat ons aanbod verworpen is en dan rest ons niets anders dan ons verdriet te gaan ver drinken in de ijssalon La Venezia” zei Henk veelbetekend naar Miep starend. „Wij zullen er nog eens diep en ernstig over nadenken” zegde Tanja uitermate gereserveerd toe. Vijf minuten later stonden de beide landsverdedigers weer op Parkweg. „Je mag dag dag nooit prijzen vóór de avond” meende Henk, Dames: De Valken 1530 Be Fair 1 K.V.C. Skania DAC M.S.V. Be Fair 2 15—14 Dosko 1514 Teylingen 158 AV’40 14— 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 2