tl Nu al vijfde speelzaal nodig m Win FM Zelfbediening bloemenkas Onstuitbare groei peuterklubs veroorzaakt ruimteproblemen i /Ra k -- ««■»-- SCHOONMAAK? „DE LANTAARN” SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST WADDINXVEEN - EEN SCHONE PAREL Tweehonderd 30-plus-soos peuters; 74 op wachtlijst Kikvorsman Onafhankelijk Nieuwsblad Boekenweek t/m 4 maart 1 V Boekenweek t/m 4 maart Boekenweek t/m 4 maart Boekhandel Veldwijk nv Boekenweek t/m 4 maart Boekenweek t/m 4 maart Boekhandel Veldwijk nv Boekenweek t/m 4 maart Boekenweek t/m 4 maart KIEP WADDINXVIEN KLIEN Doktersdiensten L - mooie gemeente te maken! VEREDELT UW KLEDING Kon. Wilhelminaplein 57, telefoon 3144 Dringen in Groenswaard De burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT. >n sn. van gouden plaatartiesten o.a. met Corry en de Rekels, Vader Abraham, Gebr. Brouwer, Wilma Gordijnen, dekens, kleden, enz. ’s Morgens brengen ’s avonds klaar. DE Toen drie jaar geleden in Groenswaard I de eerste huisgroepen gevormd werden met twee- en drie-jarigen, was niet te voorzien dat er in september 1971 vier peuterspeelzalen zouden zijn in Waddinxveen. Dat zijn: Groenswaard I (mevr. Meijaard, Mevrouw Kuipers-Rietberg- plantsoen 111, tel. 4693); *t Hummelhof (mevr, van Breemen, Lindengaar- de 8, tel. 3 ’7); ’t Kaboutertje (mevr. Moser, Da Costalaan 6, tel. 3214) en Immanuëlkerk (mevr. Salvini, Jacob Catslaan 15, tel. 3487). Van Ginkel N.V. Frites met schnitzel en Sjaslicksaus voor slechts f 1.75 Vakantie ia del wij verzogen Telling Waddinxveen wordt op zaterdag 4 maart een Parel aan de Gouwe! De jeugd van ons dorp gaat dan onder leiding van de Junior Kamer in Nederland en de Aktiegroep ’’Klien” uit Waddinxveen het dorp een grote schoonmaak-beurt geven. Zij vragen daarbij de medewerking van alle goede burgers. Niet zij de jeugd alleen, maar allen gaan aan het werk! De trottoirs de wegen de plantsoenen alles moet schoon! Als zaterdag 4 maart een mooie lentedag met veel zon mag zijn wat zal het dan een mooi gezicht zijn als we echt aan de grote schoonmaak beginnen. Op één dag - alles schoon! De schooljeugd heeft reeds toegezegd, dat zij de wijk rondom de school zal helpen schoonmaken! U helpt dus uw eigen kinderen alle straten rondom de scholen schoon te maken. Wij, ouderen, geven dan gelijkertijd een goed voorbeeld aan onze kinderen. Reinheid is in deze tijd een eerste vereiste. We spreken veel over milieu-verontreiniging en denken dan aan fabrieken, etc., etc., maar vergeten de kleinere dingen, zoals onze tuinen, onze trottoirs, onze wegen. Straatvegers, die zoals vroeger met bezem en schop langs de wegen gaan om deze schoon te maken, zijn niet meer te krijgen. De veegauto komt steeds voor grotere problemen te staan in verband met de vele zeer vele auto’s, die langs de straten zijn opgesteld Daarom: doet allen mee! Sta er zaterdag 4 maart een uurtje eerder voor op en zorg dat als de jeugd begint u klaar bent met de trottoirs voor uw woningen. Help dan verder de jeugd met de prikaktie in de plantsoenen en straten. Alles moet schoon in Waddinxveen - de Parel aan de Gouwe! Nog één oproep naast de schoonmaakaktie! Jongens en meisjes, beste inwoners van Waddinxveen, laat de strui ken en heesters nu de katjes al uitlopen met rust! Scheur de takken niet af, zoals ik zaterdag 26 februari nog zag! I aat de natuur haar schoonheid ontplooien, zodat wij allen daarvan kunnen genieten. Help mee Waddinxveen tot een Aktie van Klien samen met Junior Kamer ft. *■1 ',Z --Lt (R) Weekblad voor Waddinxveen ZATERDAG SCHOONMAAKAKTTE 27e JAARGANG - Nr. 1277 DONDERDAG 2 MAART 1972 (Advertentie) 200 74 Advertentie) 9.9° (Advertentie) 'l L Groenswaard Hummelhof Kaboutertje Immanuëlkerk Na 11 jaar is het net of ik niet weggeweest ben. gepl- 72 60 53 15 Ter verduidelijking het onderstaande: Aantal kinderen in Groenswaard 2 (per 1-1-72): 3-jarigen 76; 2-jarigen 80; 1- jarigen 89; 0-jarigen 105. Dit op een to taal van ongeveer zevenhonderd wonin gen. De cijfers voor Groenswaard I zijn vrijwel dezelfde. Uit deze gegevens valt op te maken dat ’t Kaboutertje en het Hummelhof voorlopig samen de peuters uit de Von delwijk en de Oranjewijk kunnen opvan gen en dat de speelzaal in de Immanuël kerk, die slechts weinig kinderen kan opvangen, zijn eigen wijkje kan bedie- Wie niet bij een bevriende bloemen- kweker een bloemetje kan uitzoeken en wie daarbij wat drempelvrees heeft voor een echte bloemenwinkel, kan nu terecht in een zelfbedieningskas. Truus en Jan Valk hebben ingehaakt op de algemene tendens tot zelfbedie ning en willen in hun kas aan de Jan Voor hen die De Lantaarn niet zijn vergeten, hebben we dit weekeind iets lekkers te eten. En voor hen die voor weinig geld niets risceren, kunnen daarvan mee profiteren. Het is echt de moeite waard als u ziet waar deze schotel uit be staat. KON. WILHELMINAPLEIN 47 WADDINXVEEN Groenswaard 1 Groenswaard 2 Beatrixlaan Oranjewijk Vondelwijk Omgeving wachtl. 38 11 19 6 wachtl. 21 22 2 6 21 2 ZATERDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100 Apotheek Van Doom, Prins Bemhardlaan 3, tel. 4162 ZONDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112 Apotheek dienstdoende arts POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Bij degenen die al eerder werden ver meld als geslaagden voor het eerste ge deelte van het examen kikvorsman bij de brandweer behoorden ook de heer A. P. N. Wallaart, lid van de Waddinxveen- se vrijwillige brandweer. li /...I II Tweehonderd peuters gaan iedere week drie of twee oef .enden of twee midda gen naar hun peuterzaal. Er zijn per groep maximaal twintig peuters die on der verantwoorde begeleiding zich kos telijk vermaken. De ruimtelijke akkomo- datie is echter te klein om te voldoen aan de enorme vraag. Er staan bijna honderd kinderen op de gezamenlijke wachtlijsten, reden waarom de samen werking tussen de vier peuterspeelzalen steeds hechter wordt. De gemeentelijke overheid krijgt steeds meer belangstel ling voor deze vorm van welzijnswerk, maar het peuterspeelzaalwerk is in prin cipe door de ouders van peuters zelf op gezet Het uitgangspunt van de oprichters was destijds om kinderen tussen twee en vier jaar aanvullende mogelijkheden te bieden onder goede begeleiding. Onze samenleving is veranderd. Steden en dor pen hebben een andere woonfunktie ge kregen. De nieuwe wijken zijn ’slaap wijken’. Overdag krioelt het er van de moeders met kleine kinderen, ’s Avonds trekken de vaders binnen. De straten zijn in de meeste gevallen geen speelstraten meer, speelveldjes zijn schaars. Flats zijn er legio. De mogelijkheid om te vereenzamen is groot, zowel voor vol wassenen als voor kinderen. De gezins situatie is veranderd. Er zijn minder kinderen per gezin. Kontakt met andere leeftijdsgenootjes is essentieel. Een te sterke binding van kinderen aan hun moeder kan grote moeilijkheden in de verdere opvoeding van de kinderen te weeg brengen. Ook voor de moeders moet er gelegen heid zijn eens iets anders te kunnen doen. Zij willen naast hun gezin ook mogelijkheden voor zichzelf realiseren: studie, hobby, kontakt met anderen, kap per, tandarts, werk, enzovoort. De woningen zouden op kinderen in gericht moeten zijn. Vaak zijn het meu- beltoonzalen en niet leef- en speelruim ten. De peuterspeelzalen als verlengstuk van de huiskamer en gezin kunnen een bijdrage leveren om problemen van een moderne maatschappijvorm met al zijn plussen en minnen konstruktief op te lossen. Het grootste knelpunt bij de organisa tie van het werk in Waddinxveen is de ruimtelijke akkomodatie. Zo is het de vraag of de ruimte, waarin de peuter- speelgroep van Groenswaard zit, perma nent is. De peuterspeelzaal ’t Kabouter tje’ in de Vondelwijk hoopt, dat de be huizing, via de gemeente verkregen, per manent zal worden. Tiet Hummelhof woont in bij de padvinderij. De peuter- Anno 1884 houdt vrijdagavond 3 maart opnieuw een avond voor al of niet ge huwde 30-plussers in de soos aan de Dorpstraat. Omdat de voorgaande bij eenkomsten niet bijster suksesvol waren is dit een laatste poging, zodat de aan wezigheid van al diegenen die het in stituut 30-plus-soos willen laten voort bestaan van belang is. Aan vang 21 uur. (Advertentie) de absolute TOPPER van 1972 s HITS Dorrekenskade West het kopen van planten en bloemen door die zelfbedie ning gaan stimuleren. Als middenweg tussen de straatverkoop en de bloemen winkel vindt u er enerzijds een ruime uitstalling van bloemen en kamerplan ten, geflankeerd door leuke staaltjes bloemsierkunst en een interessante kol- lektie glas en aardewerk. Mevrouw Truus Valk staat niet on wennig tegenover dit werk. Tot aan haar huwelijk met Jan Valk, nu elf jaar gele den, was bloemschikken en verkopen haar beroep en ze heeft met veel plezier de draad weer opgevat. speelgroep in de Immanuëlkerk maakt gebruik van een kamertje en de hal van de kerk. De twee laatste peuterspeelzalen moeten erg veel in- en uitruimen, met alle nadelen vandien. 200 74 Uit het totaal aantal kinderen blijkt duidelijk de behoefte aan een vijfde peuterspeelzaal. Hetzelfde aantal kinderen verdeeld over de wijken waar zij vandaan komen, geeft het volgende beeld: gepl- 38 44 17 20 80 1 Re is specialist: Reis- en Passagebureau Kerkweg 207 Telefoon 441 nen. Groenswaard 1 heeft genoeg jonge kinderen om de speelzaal goed vol te houden, maar Groenswaard 2 heeft dringend een nieuwe speelzaal nodig, te meer daar de te verwachten ’explosie’ van peutertjes uit de flats Elzenhorst, Peppelhorst en Wilgenhorst het volgend jaar gaat komen. De gezamenlijke peutergroepen die gebundeld zijn in een plaatselijk overleg zullen stappen ondernemen om te komen tot een nieuwe peuterspeelzaal en tot verdere gemeenschappelijke regelingen. Wie mee wil werken aan het realiseren van deze plannen kan zich opgeven bij mevrouw Landsman, Peter Zuidlaan 53, telefoon 4745. (J. v.d. Drift) Let op: Als weekeind reclame een complete maaltijd die be staat uit heerlijke Dit spotkoopje geldt alleen voor zaterdag en zondag a.s. Er is begin februari een telling ge weest van alle Waddinxveense kinderen, die de peuterspeelzalen bezoeken en die op de wachtlijsten staan. De verdeling over de peuterspeelzalen is als volgt per 1 februari 1972: r «KW»»**,

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1