DEENS Moderniseer uw huishouding en win tijd en geld geen b Vakantie! Waar moeten heen? ze nou weer VERBAKEL van r mei tot mei Aardappelen zijn dikmakers Regels voor puzzelaars M. Heemskerk N.V ”3^5^ TOETJE I 25.-GÜLDENTIP V- J Kruiswoordraadsel Prof. Verkuil bij AR-kiesveren. Sch Kom, en laat u deskundig voorlichten bij Een huwelijk in bezettingstijd v< onde sché scho m rf Rödgröd Nu ook voordelige wasautomaataanbiedingen bij uw vakman Pagina 5 INDESIT 5 kg nu 498 indesit 5 kg de Luxe nu 598 doni AEG lavalux FE van 825.- nu voor 675.- nu voor 775.- AEG lavalux TE van 925 PHILIPS cc 1 000 van 1 565.- voor 1299.- veen 7 7 7 n [7<? 7 <9 77 Zuidkade 6 p7 W 77 78 5b F? 7S V fe: door 6 L. VAN SCHOOIEN Nr CK Philips incl. matic de luxe van 949.- voor 799.- A leerl El IS PHILIPS smalle automaat van 944.- voor 744.- Nr. 6701 D. Dorpstraat 33 -Waddinxveen - Tel. 2218 ■■p 53 BÉTi 'wagöy ■po Dinsdagavond 21 maart, ’s avonds om 20 uur, spreekt in het gerefor meerd verenigingsgebouw Prof. Dr. J. Verkuil, hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam, over de vraagstuk ken rond „Oorlog en Vrede”. Er is ruimschoots gelegenheid tot debat. 7 A 87 philips incl. matic standaard van 779.- voor 599.- RECEPT VOOR 4 PERSONEN: 400 g vlees, 2 eetlepels slaolie, 1 klein blikje tomatenpuree, 100 g Acryl pullover in zwart/grijs, zwart/oranje, bruin/geel en marine/geel. Maten :S. M. L Bijna iedereen denkt, dat je van aardappelen dik wordt. Ze komen immers in vrijwel géén vermageringsdieet voor. En toch zouden de meeste mensen die wat af moeten vallen, rustig een aardappeltje kunnen eten. Want de aardappelen zijn meestal niet de boosdoeners, maar wel de manier waarop wij aardappelen eten: met jus, liefst veel, en vet. Vooral de kruimige gekookte aardappel slurpt die jus op, zodat u wel een extra schepje moet nemen. Omdat de meeste mensen niet van „droge” aardappelen houden, worden de aardappelen dus van het vermageringsmenu geschrapt. Het volgende voorbeeld toont duidelijk aan, dat niet de aardappel, maar de jus de grote calorieënleverancier is- U heeft b.v. 400 gram baklappen gekocht en die bakt u in een pakje margarine. U ver deelt de onverdunde jus over 4 borden warm eten en daarmee krijgt iedere eter± 235 calorieën toebedeeld. 1 aardappel van gemiddelde grootte levert 65 calorieën. Maakt u de jus af met 2 dl water, dan levert eenzelfde aantal lepels jus als boven maar 80 calorieën, en dat is heel wat minder. Het volgende lekkere sausje levert ongeveer evenveel calorieën. champignons, stukje ui, peper, zout, (1 teentje knoflook). Verwarm de olie in een braadpan of koekepan en bak het vlees vlug aan alle zijden bruin. Voeg nu de schoongemaakte en in plakjes ge sneden champignons toe, de tomatenpuree, het stukje gesnipperde ui en als u daarvan houdt een kleingesneden teentje knoflook. Leg het deksel op de pan en laat het vlees zachtjes gaarsmoren in 30 minuten; voeg zonodig wat water toe. Maak de saus op smaak af met peper en zout. EEN AARDAPPEL, GEZONDER DAN U DENKT Schrap niet systematisch de aardappel van het menu, omdat u denkt dat je er alleen maar dik van wordt. Behalve calorieën levert die aardappel n.l. een behoorlijke portie vitamine C. Twee gekookte aardappelen van gemiddelde grootte le veren bijvoorbeeld al de helft van de hoeveelheid vitamine C, die een volwassene dagelijks nodig heeft en 1/3 van de dagelijks benodigde hoeveelheid voor tieners. Een flinke portie groente en een vrucht zor gen voor de rest- Geeft u wel eens rijst of macaroni in plaats van aardappelen bij de warme maaltijd, dan is het goed om een extra portie groente te geven en een extra vrucht, omdat rijst en macaroni totaal geen vitamine C leveren. Aardappelen vormen een gezond aandeel in uw dagelijkse voeding en in die van uw kinderen. Vette jus is daarbij niet nodig, daar worden wij op den duur alle maal te dik van. En te dik is ongezond- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 9 MAART 1972 Advertentie) 9 5 b l 3 15 20 2b J. IJ3 30 [38 9 15 13 39 V 55 5! 50 03 il \8Ö 85 81 „En wij dan zeker de vader en de moeder-koe” lachte Tanja. grote veevoederfabriek. Dat alles was de de tus voi rinj ver var Ov Elk jaar opnieuw een vraag: waar moeten we met vakantie heen? Een vraag voor ouders, die op vakantie wil len zonder hun kinderen of die dit jaar zelf een keertje overslaan, maar wèl een vakantiemogelijkheid voor hun kinderen zoeken. Een vraag ook voor jonge men sen, die geen zin hebben naar Italië, Griekenland of Spanje te gaan. gereserveerd kon zijn, al te dikwijls pijnlijk ant aar van I ove 1. Ouder «te tarnenden van goede oploedngM worden een boeken- bon verloot vun 15, In voor oper te g leerl bare dit prin vooi keuz scho en t visei kwe Bi een wor Gro het bek< klei: Hng dat neg< betr de 1 schc ove: alle: van 2 bl narr voo wor hoo twe Deze gewe van 1 de b oude V.O. E drii wijl riek de 1 schi dee „Tanjazie ik je nog es?” „Waarom?” Ze schrok er zelf van, het klonk zo ijzig. En hij was juist erg aardig geweest. Ze mocht hem wel. ,Ja, waarom? Omdat ik zo blij was dat ik je zag, en omdat ik het fijn vond om met je te praten.” ,,’t Is de vraag” weifelde ze „of het een volgende keer er net zo prettig zou zijn. Nu hebben we elkaar toevallig ontmoet, en dat is goed gegaan.” „Dat vind jij dus óók” „Jaje hebt je netjes gedragen” ze glimlachte en dan vond hij haar nog nu es boekentaal te gebruiken, een mooie herinnering houden, vind je niet?” „Met andere woorden, als je me nooit meer ziet kan het je niks schelen.” „Jou dan wel?” „Ja, En een heleboel.” „O”. Meer zei ze niet. De stemmen van Henk en Miep, die vrolijk kibbelden, waren nu vlakbij. „Roel, hoor es, volgende week ga ik weer naar Rotterdam. Dan zien we mekaar toch niet meer. Wat héb je d’r an, jfl.” „Rotterdam is de wereld niet uit. Als twee mensen elkaar willen terugzien, dan gebeurt dat ook; als ze maar willen. En ik wil jou terugzien, beslist” „Waarom, Roel?” „Dat zal ik je zeggen als ik je weer zie. Tanja vind je het erg om me je adres in Rotterdam te geven?” Ze zag hem onderzoekend aan. „Nee” zei ze toen. En ze noemde het adres. „Moet je het niet opschrijven?” „Niet nodig” zei hij. „Dat vergeet ik nooit weer.” „Zeg lui, hoe zit het, kamperen jullie hier?” informeerde Henk met luider stem. „Schiet op Tanja” maande Mies, „anders is het morgenochtend.” Roel en Tanja staken elkaar de hand toe. „Dag meisje” zei hij „en tot weerziens. Vergeet je het niet?” Ze glimlachte en haar handdruk was stevig. „Nee Roeltot ziens”. Drie dagen later liep Tanja Faber weer op de Coolsingel. En Roel’s regiment brak op naar de Peel. Mocht u besluiten om deze zomer vakantie nu eens niet naar het zuiden te gaan maar de andere kant op, dan kunt u het onderstaande Deense vla-recept beschouwen als een verrukkelijk voor proefje. Om hardnekkige zuidgangers niet te kort te doen geven wij aanslui tend een recept voor een Cocos-nectar om van te watertanden. 2 dl water citroenschil en/of pijpkaneel 75 gram griesmeel 200 gram suiker IJ dl koffieroom J dl bessensap De citroenschil en/óf de kaneel gedurende 10 minuten in het water laten trekken en daarna verwijderen. De griesmeel, vermengd met de suiker in het water strooien en gedurende 5 minuten gaar koken. De vla laten afkoelen en omscheppen met koffieroom. Daarna het bessen sap toevoegen. Opdienen in coupes, eventueel gegarneerd met een wafel tje en/of geschaafde amandelen. „Ruimte-Vaart” kan op deze vragen een antwoord geven. Al jarenlang ver zorgt het vakantie-service-buro van de Stichting voor Zon en Vrijheid en de Stichting Waterrekreatie een groot aan tal zogenaamde „kinderdorpen” voor kinderen van 9 tot 13 jaar in Vierhouten, in samenwerking met de Stichting Krea- tieve Rekreatie. Voor de 13 tot 15-jarigen zijn er avonturenkampen in de Biesbos en pun- terkampen in Giethoorn. Voor de oude ren (vanaf 16 jaar) zijn er vele mogelijk heden op het gebied van de watersport: zeilkursussen in het Molenhuis te Woud- send en in Sandfirden, zei Izwerftochten door Friesland en een zeil-waterskikur- sus in Woudsend. Tevens is er een aparte zeilweek voor gezinnen. Voor crèche- en programma- 2. OplowÓBtan dienen uitsluitend op de rollende wijze te tatla ge adresseerd: Pnnelredaktie Week blad, oplosring van (datum invul len), postbus 12, Moerkapelle. 3. Oplossingen moeten binnen aijn aiterlijk de sente woensdag na de publikatie van de puzzel. mogelijkheden voor beneden 13-jarigen wordt verzorgd. „Ruimte-Vaart” is een vakantie-service en is niet uit op winst, de prijzen kunnen daardoor laag worden gehouden. Een folder met uitgebreide gegevens over deze vakantie-aktiviteiten kan schriftelijk of telefonisch worden aan gevraagd bij: Ruimte-Vaart, Plein 40-45 nr. 5, Postbus 8112, Amsterdam, tele foon (020) 138588. „Lieve kind, de familienaam is Rund, de vader heet stier en de moeder heet Koe” lichtte Roel haar effen in. „Nou Stier „Bèn ik toevallig, onder de stier geboren.” „O, ik onder de Maagd.” „Dat past uitstekend bij elkaar” wist Roel, die zich nimmer met astrologie had opgehouden. Hij voelde zich met dit meisje, dat toch zo merkwaardig op zijn gemak. En waar hij maar ervaren had, hoe men hem als „soldaat” tot een lagere klasse der bevolking rekende, deed het hem innig goed dat zij door het sol datenpakje heenzag en hem accepteerde als een gewoon mens. Roel vertelde, van thuis, van zijn vader die wachtmeester bij de marechaussee was, en van wie hij zeker niet de lust tot het solda tenleven had geëerfd, van zijn moeder die zo trots was op haar enige zoon (hij had verder alleen maar zusters) van zijn baan als vertegenwoordiger bij een grote veevoederfabriek. Dat alles was momenteel verleden tijd. „Misschien is het gauw afgelopen” hoopte Tanja. „Denk je?” zijn stem werd heel ernstig. „Ik geloof er niks van Tanja.” „Nederland zal wel weer neutraal blijven” meende het meisje. „Wel ja. Dat horen we van alle kanten. We blijven zó neutraal tot we er opeens inzitten en dan zijn we ook gepiept.” „De Waterlinie „Laat me niet lachen.” „Maak jij je zorgen?” „Ja.” „Ben je zo zwaartillend?” „Nee, ik heb alleen oog voor de werkelijkheid.” „Wie zouden het zijn?” „De Duitsers.” „Nou” zei Tanja opgelucht, „dan zitten wij in Rotterdam ver van de grens.” „Tja antwoordde hij, niet overtuigd. Opeens waren ze op de Parkweg. Een eind verder kwamen Henk en Miep opdagen. „Nou” zei Roel, een beetje ongelukkig, „we zijn er al weer. Ik vrees, dat ik niet erg gezellig ben geweest”. Tanja zweeg. Ze wist niet wat te zeggen. Langzaam pratend, kwamen ze bij de ijssalon, en daar was het Henk die de leiding nam en met een serie rake zetten het gezel schap helemaal uit de plechtige kathedraal-sfeer bracht. „Die snuiten van jullie” lachte Miep „toen mijn paps jullie zo plechtig aan ons voorstelde!” .Anders die snuiten van jullie” gaf Henk terug „toen wij daar zo jullie huiskamer kwamen binnenstiefelen.” ,,’t Was een zeer minderwaardige list” stelde Tanja ijzig vast, „en het pleit belist niet voor jullie karakter.” „Zeg mij wie uw vrienden zijn” zei Henk veelbetekend, „en ik zal u zeggen wie gij zijt” „Wou je soms zeggenbegon Mies te protesteren, maar de onverstoorbare Italiaan met zijn zwarte ogen zette een grote coupe voor haar neer. „Stop dat gat” adviseerde Henk. Ze hadden het rijk vrijwel alleen, want behalve een paartje dat totaal in zichzelf en het gesmaakte ijs verdiept was en niets zag of hoorde, hadden ze de hele ijssalon voor zichzelf. Een paar veld- grijze gestalten dwaalden langs, ogen spiedden naar binnen. „Nee jongens” meesmuilde Henk „gereserveerd! Loop maar door met je zijen sokken.” Het was Tanja die op haar polshorloge keek en constateerde dat het elf uur was, en dat papa De Rooij wel breed, maar tegelijk strikt van opvatting was omtrent het uur, waarop een fatsoenlijk meisje thuiskwam. De paren vorinden zich weer als vanzelf. Henk en Miep waren nog niet uitgedold. „Net twee jonge kajyereh in de wei” zei Roel vaderlijk. HORIZONTAAL 1 houtsoort; 11 algemeen bekend; 12 klein voetstuk voor borstbeel den: 14 muzieknoot; 15 gehooror gaan: 17 water doorlatende: 18 eminentie (afk.): 20 wild rund, dat vroeger in Europa leefde: 22 toiletbenodigdheid: 24 wapen- s"hcuwing: 26 deel van een boom: 27 livreibediende; 29 rang in een theater: 30 niet harde klap: 31 telwoord' 33 onderricht: 34 land bouwwerktuig; 35 rekenkundige ongave: 36 vaatwerk met dikke bu’k en korte hals: 38 biibeldeel (afk.): 39 kikvorsachtig dier; 40 inhoudsmaat- 42 oogholte: 44 beeld van onschuld: 45 getakte horens van een hert: 47 insekt: 48 ge beurtenis of omstandigheid waar van de werkelijkheid vaststaat: beugeltie met pin om b.v. een r’om vast te maken: 50 soort look: 52 krü «’smacht: 54 kraaiachtiae vogel: 57 tenen mand, o.a. voor fruit en vis: 59 snelle loon: 60 door, met ('Latijn); 61 voorzetsel: 63 zeehond: 65 benedendeel van een winkelgevel; 66 gelukkig nieuwjaar (afk.): 67 niet beves tigd: 69 onderaards bomvrij ge- welt in permanente verdedigings werken: 72 grondsop, droesem: 73 bovenste bloemkroonblad van een vlinderbloem: 75 wijd meta len vat met hengsel; 76 rivier in Rusland; 77 Russisch gebergte op de grens van Europa en Azië; 79 telwoord: 80 mannelijk dier; 81 stoomschip (afk.); 82 handelbaar, cedwee: 84 kuip waarin men zich haedt: 85 '•■hemisch symbool; 86 rode ao-olvnrmiee vrucht:: 89 aanhanger van Menno Simonsz r 1496-1561)91 kajuitraampje. VERTICAAL 1 soort onderwijs (afk.); 2 klein ste deel van een scheikundig ele ment: 3 hevige wervelwind; 4 ie mand- afstammelingen in rechte lijn: 5 nummer (afk.): 6 loofboom: 7 niet massief: 8 als verfstof die nende aardsoort; 9 voorstad van Brussel: 10 voorzetsel: 11 klein, onbeduidend: 13 onware mededeling: 14 sterk prikkelende kruiderij: 16 zeker bindmateriaal: 19 titel na afgelegd doctoraal ex amen in de rechten: 21 recht stuk van een vaarwater tussen twee bochten: 22 hul-en va" -Morste korenaren: 23 hineimaa"'’' ®e- heel cevuld: 27 kleefstof- 28 loof boom; 31 lomp, lor; 32 vlaag van eigenzinnigheid; 35 helder fon kelend blauw edelgesteente: 37 vis: 39 letter van het Griekse al fabet: 40 lengtemaat: 41 scherrn- wapen: 43 muzieknoot: 45 schelle kreet: 46 Europeaan: 50 dier der noollanden: 51 laagtij; 53 inner lijk besef van goed en kwaad: 55 naardeslee: 56 opgewekt kort mu ziekstuk voor koper; 58 uiteinde van een niet rechtopstaand rond hout: 60 figuur van het ganzen bord: 62 schade aan schepen op zee door moedwil toegebracht: 64 deel van een wagen dat on het onderstel rust: 65 pen om een draaiend werktuig vast te zetten: 66 oord, .landstreek: 68 plaag geest: 70 uitgestrekte watervlak te; 71 onbenaald voornaamwoord: 72 lidwoord; 74 derde letter van het Griekse Alfabet: 76 nunt aan de hemelbol dat loodrecht onder onze voeten ligt: 78 vergevorderd m tijd; 80 rank vaartuigje: 83 on- 1°rstel van een drukpers waaron de lettervorm heen en weer loopt: 84 vogel die gemakkelijk leert praten; 87 voorzetsel: 88 het gaan van eb en vloed: 89 Milita’ re Politie (afk.)- 90 sint (afk

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 10