Weit biedt maart? te diskussiëren om mee WSV behoudt kans op kampioenschap Kinder- De Grote Schoonmaak Zuiger DROPKONING kleding- beurs Geestelij ke Weerbaarheid houdt zich op de vlakte Geen „linkse extremist” VERKOOPSTER Boekhandel Veldwijk N.V. Electrolux RADIO DOOL - ^55 Electrolux Pippi Speciale Aanbieding Veldwijk n.v. Langkous Nette hulp Komkommers Witlof RAAPSTEELTJES SPINAZIESLA De nieuwe Z 160 van Electrolux kun je bijna geen stofzuiger meer noemen. Zeg maar tapijtreiniger tegen deze magnifieke machine. En dat voor f 298,-. Teleurstelling Varend door Nederland Radijs Bewaargroenten Spinazie Kropsla Appelen Andijvie "4 Boekhandel De zeilsport Voorzichtig Nee, het zat de Stichting Geestelijke Weerbaarheid donderdagavond niet mee. De propaganda-avond die de stichting had belegd in het Anne Frankcentrum werd niet alleen matig bezicht (ca. zestig belangstellenden) maar met de diskussie wilde het ook al niet vlotten. Burgemeester Van der Hooft, vurig aanhanger van Geestelijke Weer baarheid, had het al snel gezien. „Jammer, maar er is helemaal geen linkse extremist gekomen. Dat was wel leuk geweest,” zei hij al voordat de bij eenkomst begon. Strijdbaar Door een 6—4 overwinning op Hillegersberg hebben de Waddinxveense schakers nog volop kans op het kampioenschap in de eerste klas van de R.S.B. Nog 51 bordpunt tegen mede-kandidaat Messemaker uit Gouda moet behaald worden, hetgeen er gezien de vorm waarin de Waddinxve- ners verkeren, zeker inzit. De wedstrijd tegen Messemaker wordt op 10 april te Gouda gespeeld. - LEIDSE STAMPPOT PIKANTE RIJST MET SLA Produkt van de maand Raapsteeltjes Recepten van de maand GELDERSE SCHOTEL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 MAART 1972 Gevraagd: in vaste dienst of enkele dagen per week. Hoog loon. Gehuwd geen bezwaar. Bredeweg 83, Zevenhuizen. Nic. Beetslaan 46. Telefoon 3388. Z 94 Z 87 Inruil Inruil Slechts Slechts Prijs f 38.50 bij KERKWEG 171 TELEFOON 2301 Telefoon 2620 Voor een vlotte service. Waddinxveen Passage 145 Nu in de Radio Dool voorjaarsaanbie- ding extra voordelig. De nieuwe Z 94 van electrolux kan je bijna geen stofzuiger meer noemen. Zeg maar tapijtreiniger tegen deze magni fieke machine. Van de onderwerpen die op deze avond besproken zouden worden, ’Poli tiek extremisme en drugs’, kwamen de laatste er maar bekaaid af. De heer Wal kout, die zich als overste bij de lucht macht met het drugs-probleem heeft be ziggehouden, kreeg slechts één vraag te beantwoorden. En dat nog helemaal op het eind van de avond. De vragensteller wilde weten of alle ophef over de gevaren van soft drugs als hasjies en marihuana nu wel op weten schappelijke gronden was gebaseerd. De heer Walhout: „Ik weet het niet. Ik ben verslaafd aan koffie. Dat was eeuwen geleden ook een vreemd element dat ze probeerden tegen te houden. Nu doen ze hetzelfde met de hasj. Maar of het te recht is, is de vraag.” „Kritiek op de demokratie mag, maar het gaat juist om de methoden waarvan sommigen groepen gebruik willen ma ken om die kritiek te spuien. Daartegen verzetten wij ons.” Geestelijke Weerbaarheid wil ertoe bij dragen de gevaarlijke elementen in onze samenleving op te sporen, aan de kaak te 2 pracht boeken voor de watersport. Ir. KRAMER: Prijs 18.90 Uitslagen van de zevende ronde van de nakompetitie: M. van Barneveld-P. I. Roggeband 01; A. v.d. Starre-A. van Amerongen afgebr.; C. v.d. Ree-H. Schoemaker 10; D. Bloemendal-D. E. v.d. Weide 0—1; R. A. de Bock-A. Lit- tooy 10; P. Perdijk-W. Verstoep 10; A. van Oort-G. Torenbeek 10. stellen en, via demokratische middelen, bestrijden. „Die gevaren zijn niet alleen de direkt aanwijsbare zoals groeperingen van de Rode leugd, het kommunisme of andere maoïstische en anarchistische be wegingen, geen gevaar is ook de onver schilligheid van de Nederlander tegen over zijn demokratie,” zo stelde de heer Van den Heuvel. Het aanbod van komkommers gaat deze maand in betekenis toenemen. Aan vankelijk zijn ze nog wat klein en niet zo goedkoop, maar hier komt lang zaam verandering in. Ondanks deze welkome uitbreiding van het assortiment, blijven de winter groenten een belangrijke plaats innemen. De voornaamste vertegenwoordigers zijn: Langzamerhand zal er steeds meer radijs aangeboden worden. Met uitzonde ring van de allereerste aanvoeren zal de prijs van deze kasradijs waarschijnlijk redelijk zijn. Rodekool, gele savooiekool, wittekool, bietjes, wortelen, koolraap en uien behoren in het algemeen tot de voordeligste groentesoorten. In maart zien we ook het aanbod van verse kasspinazie toenemen. Deze groente is zo vroeg in het seizoen nog duur. Spinazie leent zich echter uit stekend tot het maken van een sla, waarvoor u minder nodig hebt en waar mee u dus voordeliger uit bent. Kropsla is tegenwoordig de gehele winter door ruimschoots verkrijgbaar. In maart gaat het aanbod toenemen. De voorraad appelen is nog groot. Het is fruit van prima kwaliteit, dat tegen redelijke prijzen wordt aangeboden. Verder kunt u vragen naar: rabarber, prei, schorseneren, knolselderij, veldsla en champignons. Deze groente verdwijnt wel nooit geheel van de markt, maar in de maanden januari en februari is het aanbod schaars. Daarom zal deze eerste kasandijvie waarschijnlijk wel smaken. De prijs is nog wel wat aan de hoge kant. kg spinazie, 1 a 2 bieten, 1 ei, peper, zout, olie, azijn, citroen. De spinazie enige keren goed wassen en laten uitlekken. De groente onder af en toe omleggen even laten smelten en afkoelen. De spinazie grof hakken en met een sausje gemaakt van peper, zout, olie en azijn vermengen. De spina- ziesla bij voorkeur op een glazen schaal overdoen en garneren met eiwit, ei geel, blokjes biet en schijfjes citroen. Passage 145 - Telefoon 2620 Met al haar kleurige avon turen in één groot boek. nu 12.90 in mei ’72 15.90 348.— 48.— f 300.— Ir. LOEF: Maart is de maand van de primeurs. Naast de meeste wintergroenten zijn er al verscheidene voorjaarsgroenten te koop. Natuurlijk zijn de hoeveelheden nog maar een aanloopje voor de grote aanvoeren, maar zij bieden toch de gelegenheid om eens met iets anders op tafel te komen. Tot deze groenten behoren: Nu gaf de heer C. C. van den Heuvel, voorzitter van de stichting, zich in zijn inleiding maar bitter weinig bloot. Hij hield een uiterst voorzichtig, hier en daar zelfs vaag betoog dat de niet aan wezige linkse extremist heel weinig doel wit had verschaft om zijn vuur op te richten. Laat staan dat de, wel aanwezi ge, linkse niet-extremisten de noodzaak zagen om de barrikaden op te gaan. Voor de KRO-verslaggever die het ge hele gebeuren vrijwel integraal op de band zette was er ook weinig eer te be halen. De emoties bleven beperkt tot een tweetal erupties van de heer Meyer uit ’t Gooi, de eerste keer gold die de ’pois- tieve houding van het merendeel van de jeugd’ (de zoon van de heer De Meyer was lid van het forum van Geestelijke Weerbaarheid) en de tweede keer ging het over de drie oorlogsmisdadigers in Breda. Burgemeester Van der Hooft had zich even tevoren uitgesproken voor vrijlating van de drie Duitsers onder het motto: „Als we niet meer kunnen vergeven dan komen we er nooit.” De heer De Meyer bleek het daar niet mee eens te zijn. „Ik heb vier jaar gevangen gezeten bij de lappen. Daardoor ben ik nu nog steeds voor tachtig procent invalide. U moet zich eens voorstellen wat voor een leven dat is. Ik heb levenslang gekregen voor iets waaraan ik volkomen onschuldig ben. Kunt u zich voorstellen dat ik met genoegen heb staan kijken naar het op hangen van de man die me dat allemaal heeft aangedaan?” Zoon Jan-Ioost kon het hierin maar gedeeltelijk met zijn vader eens zijn. „Wij als jongeren hebben niets te maken met dingen die 25 jaar geleden zijn gebeurd. Wij moeten vooruit kijken,” zei hij. 248.— f 28.— 220.— Kom ook eens kijken naar de allernieuwste elextrolux Z 311 met 50. introductie korting. Geestelijke Weerbaarheid is ontstaan uit leden van bet voormalig verzet die in de oorlog een geheel ander visioen van vrijheid en demokratie hadden ais wat er nu van terecht is gekomen. Uit die teleurstelling én uit de aktiviteiten van een „minderheid van grootschreeuwers” (zo zei de burgemeester) is Geestelijke Weerbaarheid ontstaan. Dit seizoen is witlof steeds vrij redelijk in prijs geweest. Bij normale weers omstandigheden zal witlof niet duur zijn. Het is trouwens ook de vraag of Geestelijke Weerbaarheid ingenomen was met een dergelijk ’soft’ antwoord. Voorzitter Van den Heuvel was in zijn inleiding heel wat strijdbaarder geweest ten aanzien van het linkse extremisme dat zijns inziens weer overal de kop op stak. „Het gaat merendeels om kleine groepen die de revolutie willen. Die de demokratie omver willen werpen. Maar is niet elke revolutie begonnen met een paar mensen?” Bescherming van onze demokratie „met al zijn mankementen” tegen de ge varen van het politieke extremisme is, aldus de heer Van den Heuvel, het Leit motiv van Geestelijke Weerbaarheid. „Demokratie is de minst slechte staats vorm. Er mankeert veel aan, dat erken nen wij ook. Er moet nog veel aan ge schaafd worden, maar de demokratie er kent althans het principe van de mense lijke waardigheid,” zo sprak de heer Van den Heuvel, die ervoor pleitte dat in ons onderwijs meer zou worden opgevoed tot demokratie als levenshouding. Het tweede team van WSV liet tegen Schiebroek 3 een steek vallen, maar is toch ook nog volop in de running. Toe vallig gaat hier de strijd om het kam pioenschap ook al tegen Messemaker uit Gouda. Op 30 maart moet hier de be slissing vallen, wanneer WSV 2 tegen Messemaker 2 uitkomt. De winnaar van deze wedstrijd mag zich dan kampioen noemen. Wellicht lukt het de Waddinx- veners ook hier de hoogste eer in de wacht te slepen. Uitslagen WSV I-Hillegersberg I (6-4): W. v. Vuuren-D. Huugen J-J; L. Wolfs- T. Verboom |-J; Drs. W. H. Wientjens- C. Oosthoek 10; L. Iongsma-W. Vos 10; H. Borst-K. van Es J-J; I. H. Smit -N. Koot 10; G. Bemard-G. Muller J-J; I. van Oort-I. Pronk 01; P. Broer- I. Brautigam J-J; W. van Oort-C. Slags- molen J-J. Uitslagen Schiebroek 3-WSV 2 (44): I. A. van Ketel Ir.-G. de Willigen 1—0; E. Drijver-M. van Barneveld J-J; W. Rietveld-P. Perdijk J-J; I. L. Dijkers-G. Bernard J-J; A. de Vries Jr-A. van der Starre 01; F. H. Erkens-A. Littooy 0—1; B. Hofmeester-A. van Oort 10; C. Rietveld-A. Versluis J-J. Uitslagen van de zesde ronde van de nakompetitie: D. Bloemendal-!, v. Ooit 01; W. Verstoep-G. Torenbeek 10; C. v.d. Ree-W. N. van Grieken 01; P. I. Roggeband-H. Schoemaker 10; A. van Amerongen-Ph. v.d. Eyk afgebr.; N. E. Plantfeber-W. van Oort 10; P. Broer-W. van Vuuren 0-1. kg prei, 3 a 4 bosjes raapstelen, 200 g kaas, IJ kg aardappelen, boter of margarine, peper, zout. De aardappelen schillen, wassen en met wat water en zout aan de kook bren gen. De prei schoonmaken en in grove stukken snijden. Deze groente bij de aardappelen doen en tezamen gaarkoken in ongeveer 20 minuten. Ondertus sen van de bosjes raapstelen de worteltjes afsnijden, de groente goed wassen, laten uitlekken en klein snijden. De inmiddels gaargekookte aardappelen en prei dooreenstampen en er de fijngesneden raapsteeltjes doorroeren. De stamppot met peper en zout op smaak brengen en nog even op hét vuur ver warmen. Er de in blokjes gesneden kaas doormengen en het gerecht zo warm mogelijk opdienen. De teelt van raapsteeltjes is maar gering in vergelijking met vele andere groenten. Maar het is een gezonde groente, die meestal voordelig is. De vita minen A. B en C zijn in voldoende mate in raapstelen aanwezig, evenals kalk en ijzerzouten. In februari ziet men de eerste bosjes raapstelen al in de win kels liggen. Tot eind mei is deze groente er dan in voldoende mate. longe raapsteeltjes zijn heerlijk om rauw in een stamppot te verwerken of met bij voorbeeld blokjes biet te combineren tot een salade. Raapsteeltjes kunnen echter ook worden gekookt of gestoofd. Een bosje raapstelen weegt ongeveer 250 g. Voor 4 personen hebt u ongeveer IJ kg nodig. 2 kroppen sla, 500 g rijst, 9 dl water, 1 uitje, boter of margarine, 100 g rwrij- nen, 300 ii 400 g lever, peterselie, peper, zout, olie, azijn. De rauwe lever in water met wat zout gaarkoken. Ondertussen de rijst wassen en goed laten uitlekken. Een klontje boter of margarine smelten en hierin een fijngesneden uitje fruiten. De uitgelekte rijst toevoegen en eveneens licht bruin bakken. Dan het water erbij doen, alsmede de gewassen rozijnen en wat zout. De inhoud van de pan aan de kook brengen, het gerecht even ontroe ren en de rijst zonder er verder in te roeren in ongeveer een half uur gaat koken. De gekookte lever in blokjes snijden en met de gare rijst en fijnge hakte peterselie vermengen. De sla op de bekende manier klaarmaken en t de pikante rijst presenteren. Op woensdag 29 maart is er, in navol ging van andere plaatsen, in Waddinx veen een kinderkledingbeurs. U kunt zo merkleren voor de leeftijd van 2 tot 6 jaar dinsdag 28 maart van 19.30 tot 21.30 uur brengen naar het houten schoolge bouw aan de I.W.Frisoweg t.o. de Nas- saulaan. Op woensdagmiddag 29 maart a.s. wordt in hetzelfde gebouw de kle- dingbeurs gehouden van 13.30 tot 16 uur. Geen enkel kledingstuk zal duurder zijn dan 20, De jeugdafdeling van de stichting, de AJON genaamd, had een koortje naar Waddinxveen afgevaardigd dat enige spirituals ten gehore bracht. „Dit is een deel van de jeugd dat gezegd heeft dat het anders moet,” zo stelde de heer Van der Hooft in zijn inleiding. „U ziet dat oud en jong wel degelijk samen kunnen werken als het erom gaat te voorkomen dat we op het hellende vlak komen.” Raapsteeltjes zijn een van de vroegste voorjaarsgroenten. Tot eind mei zijn raapsteeltjes in voldoende mate verkrijgbaar. 100 g gesneden boerenmetworst, Gelderse- of snijworst, restant gekookte brui ne bonen, J kg rodekool, 1 grote zure appel, wat suiker, kruidnagelen, boter, azijn, aardappelpuree. De gesneden rodekool opzetten met weinig water en wat zout en enkele kruidnagelen. Na 20 minuten de in plakken gesneden appel toevoegen en het geheel nog 10 minuten laten koken. De kool afmaken met wat azijn, boter en suiker en zonodig het kooknat binden met wat aangemengd aardappelmeel Onder in een vuurvaste schotel een restant bruine bonen leggen, hierop de rodekool en daarop een laagje gesneden worst. Tenslotte een laagje aardappel puree met wat paneermeel bestrooid en gegarneerd met wat achtergehouden plakjes worst. De schotel ongeveer 15 minuten in een warme oven zetten. Gevraagd een in de huishouding voor 1 halve dag in de week. MEVR. KLIJN, Peuleyen 162 - Telef. 5108 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 6