D 66 Hebt centrale antennesystemen door voor een voor Voorwaarts maakt er muzikale belevenis van GEEF DE KIKKERS EEN KANS Raad vraagt garanties betere ontvangst Grandioze uitvoering enthousiast publiek fSi Raiffeisenbank Schooljeugd begint aanplant in Bospark Q Raiffeisenbank I H op GS in Raad kwaad Palmpasentocht van padvinders Open tafel voor bejaarden CONCORDIA Onafhankelijk Nieuwsblad Doktersdiensten VRIJDAG 31 MAART GOEDE VRIJDAG GESLOTEN ZIJN! Kwaad Gift Kom eens kijken hoe het in z’n werk gaat. Het bestuur van de Recreatieraad Bospark, de secretaris, de voorzitter, Ph. Kroes P. van den Dool Heeft u belangrijke dokumenten of waardevolle sieraden die u liever niet in huis houdt? De bank voor iedereen heeft er een veilige plaats voor: een eigen safeloket.Voor enkele guldens per jaar kunt u zo’n loket huren;bankveiligheid gegarandeerd! Geen risico voor brand, diefstal of verlies. KLIEN, Tweede Bloksweg If de bank voor iedereen In het kader van de Boomplantdag zal op maandag 27 maart de school jeugd van Waddinxveen en Boskoop met medewerking van de jeugdna- tuurwacht een begin maken met de aanplanting van bomen in het toe komstige Bospark tussen Waddinxveen en Boskoop. Daartoe zullen een 250 wilgenstaken worden geplant langs het rijwielpad van de Vondelwijk in Waddinxveen naar Snijdelwijk in Boskoop. Om 14 uur zal de schooljeugd zich in Boskoop verzamelen bij het rijwielpad. Het bestuur van de Recreatieraad stelt u met vorenstaandé in kennis en zal uw aanwezigheid bij deze massale boomplantdag zeer op prijs stellen. Over een betrekkelijk korte agenda heelt de Waddinxveense gemeen teraad, in amicale sfeer overigens, donderdagavond toch weer zeer lang gedaan. Langdurig punt van beraad was het voorstel om in een deel van de Victorwijk een centraal antennesysteem in gebruik te nemen, waarbij de heer H. P. Barth van D’66 met interessante gegevens kwam over de werking van de systemen in de Vondelwijk en de beide Groenswaarden. Daarbij bleek dat de ontvangst van de Duitse televisiezenders en die van de Nederlandse radiozenders lang niet overal aan de eisen bleek te voldoen. A. De groep KLIEN is van plan om op paaszaterdagmorgen een sloot- reihigingsaktie te organiseren. Dat organiseren bestaat hieruit dat wijzelf op enkele punten het voor beeld geven maar verder laten we het aan de bewoners zelf over om iets waar te maken van hun me deverantwoordelijkheid voor het milieu. Neem een sloot dicht bij uw huis en ontdoe die van plas tics, papier, metalen en het teveel aan hout. Stop dat in een vuilnis zak en geef die mee met de ge wone ophaaldienst. Wie extra gratis zakken wil hebben kan die krijgen op Burgemeester Troost- straat 2 en op Jan Campertlaan 22. We zouden het ook wel pret tig vinden als men ons even meldt als u meedoet. B. Als voorproefje hebben enkele leden van KLIEN afgelopen za terdag een slootje in de St. Vic- torbuurt schoon (nou ja, schoner) gemaakt. In de volksmond heet deze sloot het „kikkerslootje” het geen aan andere tijden herinnert. Uit dit slootje kwam een vrij gro te berg aan plastic, zoals speel- goedresten, plastic zakjes, vuilnis zakken van de gemeente gevuld met tuinafval en zand. Verder pa pier, een stalen prullebak, een in redelijke staat verkerende fiets en hout. Het kerstfeest is aan de wei nige kikkers niet ongemerkt voor bijgegaan. Enige tientallen kerst bomen vormden een treurige her innering aan het feest van de ge rechtigheid. De reakties van de nieuwsgierige waren merendeels ook niet zo fris. Wij vroegen ieder om mee tehelpen. Het gemiddelde antwoord hierop was: „Ja, ik zal wel wijzer wezen, het is mijn sloot toch zeker niet”. Enkele kwamen ongelovig vragen of we dit nu he lemaal uit onszelf kwamen doen. Veel mensen zeggen dat ze niets aan het milieuprobleem kunnen doen en verwijzen (niet ten on rechte) naar de grote industrie e.d. Als je zo’n slootje ziet weet je onmiddellijk dat dat maar de hal ve waarheid is. De eigen mentali teit is eveneens aan schoonmaak beurt toe. de bank voor iedereen RAIFFEISENBANK "WADDINXVEEN" Oranjelaan 40 - 42, Waddinxveen. Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2, Groensvoorde 14 Telefoon voor alle kantoren: 01828 - 4566. Weekblad voor Waddinxveen 27e JAARGANG - Nr. 1280 DONDERDAG 23 MAART 1972 (Advertentie) 1 (Advertentie) VRIJDAG, VERENIGINGSGEBOUW AAN DE STATIONSSTRAAT, 19.45 UUR komsten van Boskoop en Waddinxveen, die de zaken op fifty-fifty basis moeten regelen,” stelde de KVP’er. De heer A. H. van Gent van de PvdA wilde eerst wel eens een plan zien. Wethouder Kroes stelde naar eer en geweten te hebben gehandeld, er daarbij van uitgaand dat het geld dat Boskoop al wel in het plan heeft gestoken gebruikt zou kunnen worden. De heer Kroes: „Wat is dat toch gek dat je minder kri tiek krijgt als je weinig doet en veel kri tiek als je meer doet.” De wethouder rekende voor de men in 1973 vier hektaren van het Bospark ge reed wil hebben, waarmee dan in totaal 28.000 zijn gemoeid. In 1975 zal er acht hektare gereed zijn en dan is er 60.000 gespendeerd. De raad maakte zich erg kwaad op ge deputeerde staten die nu ineens weer het overdekte zwembad, onderdeel van het miljoenenplan, niet bleken te hebben ’goedgekeurd’. De heer Harms (PvdA) sprak zelfs over chantage. „Ik raak mateloos geïrriteerd door de manier waarop GS ons miljoenenplan gebruikt als een soort hefboom om wat van ons gedaan te krijgen. We hebben de bevolking allerlei lasten opgelegd, maar daar wordt niet meer over gesproken. Op die manier wens ik nergens meer aan mee te werken. Ze moeten nu eerst alles maar eens goedkeuren.” De diskussie over het miljoenenplan maakte deel uit van een voorstel dat uw verslaggever om onduidelijke redenen niet ter hand kon worden gesteld. Over de strekking van de genomen besluiten, een deel van het voorstel werd namelijk verworpen, kunnen wij u derhalve niet informeren. Een eenmalige subsidie van duizend gulden aan de Waddinxveense peuter speelzalen leidde tot een eruptie van de SGP-fraktie die bij monde van de heer J. Havenaar uitvoer tegen dit werk. „De opvoeding van het kind is een godde lijke opdracht aan de ouders. Een roe ping,” zo stelde de SGP’er. „Die peu terspeelzalen zijn een uitvloeisel van de ze tijd van welvaart. De moeders vinden het wel gemakkelijk om hun kind kwijt te zijn.” De rest van de raad bleek ge lukkig erg gelukkig met het voorstel van B en W en de subsidie kwam er dus. De avondzitting van vrijdag 31 maart wordt verschoven naar donderdag 30 maart van 19.00 - 21.00 uur. De Waddinxveense bejaardensociëteit houdt op woensdag 29 maart weer een zg. open tafel in het Anne Frankcentrum De maaltijd, die vier gulden kost, begint om 12.30 uur. Bejaarden kunnen zich op geven, ook voor autovervoer, tot en met 27 maart op het telefoonnummer 5555. RAIFFEISENBANK ’’WADDINXVEEN” Oranjelaan 40-42, Waddinxveen Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2, Groensvoorde 14 Telefoon voor alle kantoren: 01828 - 4566. ZATERDAG Dr. C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, tel. 2676 Apotheek Van Doom, Prins Bernhardlaan 3, tel. 4162 ZONDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100 Apotheek Van Doom POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 8 a Onze kantoren zullen op „Graf Waldersee Mars” van Oertel Rij ken was indrukwekkend van allure en een feilloze vertolking. „Three Miniatu res” van T. U. Powell gaf beheerst spel van hoog niveau, met diepe ondertonen en verrassende onderbrekingen. In de pauze werden loten verhandeld voor kasversterking, met kleine en grote prijzen. Na de pauze kwamen nog drie nummers van heel verschillend gehalte uit de instrumenten. „El Gato Montés Mars” van M. Penella werd imposant en vrolijk ten gehore gebracht, onderbroken door luide bijval van bewonderaars van moderne muziek. In ’’Rythm’, Parade Fantasie Jazz” van John Darling een luchtige ouverture met gedragen variaties gevolgd door ”Rim- balzello Boogie-Woogie” van Abel-Jeroc van indrukwekkend gehalte vormde het slot van deze kunstavond. De voorzitter benadrukte in zijn dank woord de bewondering voor een dirigent als de musicus A. Bosch jr, een man van nationale allure en vermaardheid. „On betaalbaar voor ons”, aldus de heer Rin- cheval, die een taart en bloemen voor mevrouw Bosch als erkentelijkheid of freerde. Als toegift kregen we nu een selektie uit de musical ’’Hair” die met een staande ovatie werd beloond. Op dinsdag 28 maart om 14.30 uur is er in het Anne Frankcentrum weer een middag van de bejaardensoos. De raad, met name ook de heer M. Boere van de PvdA, vond het toch ei genlijk te gek dat de gemeente zijn in woners laat betalen voor een centraal ontvangstsysteem, terwijl met een een voudige eigen antenne aanzienlijk betere resultaten worden bereikt. „We moeten eerst maar eens betere kwaliteit gaan leveren voordat we dergelijke voorschrif ten kunnen invoeren,” zei de heer Boere. De heer Barth wilde weten of de in stallatie voldeed aan de PTT-voorschrif- ten en of er een mogelijkheid was tot aansluiting op het toekomstige, landelij ke net. Hij vroeg duidelijke garanties voor de te leveren kwaliteit. De burgemeester toonde zich blij met de metingen van D’66. „We zullen dit laten bekijken. Maar ik wil u er wel op wijzen dat we nooit de ontvangst van de Duitse televisie hebben toegezegd,” stel de de raadsvoorzitter. Een voorgestelde tariefsverhoging voor het systeem werd door het kollege terug genomen. De heer Barth hierover: „Ver hoging is ronduit onfatsoenlijk als de kwaliteit door ons niet wordt verbeterd.” Het D’66-raadslid was kort tevoren door de raad lichtjes op de vingers ge tikt, tesamen met wethouder Ph. Kroes en de overige Waddinxveense leden van de Bosparkraad, over het aangaan van een geldlening. De heer P. J. F. van Schie, sprekend namens de financiële kommissie, vroeg zich af hoe het Bos- parkschap een lening kan afsluiten, ter wijl het bekend is dat Waddinxveen dit jaar geen geld beschikbaar zal stellen. ,En het Bospark heeft alleen maar in- Na een uitzonderlijk fraaie lentedag in maart een niet minder uitzonderlijke be levenis in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat vrijdagavond, waar de Brassband Voorwaarts in een volle zaal voor een meelevend publiek een pro gramma van allure deed genieten. De drumband onder leiding van mej. C. Lensen in de bekende kleurrijke uni formen opende met een pittige, soepele mars, op vlotte wijze het muzikaal menu als voorsmaak van intens instrumentaal genot van hoog gehalte. De voorzitter, de heer F. Rincheval, kon behalve de grote schare leden en do nateurs met hun dames, ook verwelko men burgemeester C. A. van der Hooft en wethouder P. Lips, een deputatie van het muziekkorps Concordia en vele an dere muziekminnaars. Hij memoreerde het feit dat de heer Theusen om ge zondheidsredenen zijn taak als leider van de drumband had moeten opgeven, maar voor zijn opvolgster een grondig opgelei de band kon overdragen. In ’s Heeren- berg was met groot sukses in de wandel- mars meegelopen, mede dank zij de men tor van de groep, de heer De Booy. Aan mevrouw Theussen werd uit er kentelijkheid voor het werk van haar man een cadeaubon en bloemen uitge reikt. Gehuldigd werden de bestuursle den Jan van Eeuwen (40 jaar lid) en De Graaf (20 jaar lid), die zeer veel voor „Voorwaarts” hebben betekend en nog onvermoeid mee musiceren. Er waren cadeaus en bloemen voor de dames als tastbare blijken van waardering. Voor waarts overweegt uitbreiding van de drumband met een majorettengroep, wat veel geld zal kosten, maar ook de popu lariteit sterk kan verhogen. Het muziekprogramma onder leiding van de heer A. Bosch jr. uit Rijswijk, opende met „The High School Cadets Mars” van J. P. Sousa en toonde een zeer opgewekte en zuiver ritmische ver tolking. In „Bagatelle Overture” van Rixner-Jalkeway een heel ander genre, maar meesterlijk van aanpak en vol van variaties met kleurrijke klanken. ’’Selec tion of British Songs” van A. den Arend was vol emoties en enthousiasme. De „De Goudse Bietenbouwers” met de Tijuana band „Whats New” verzorgde het ’gezellig samenzijn’ met dans en spel, maar vooraf bood de dirigent van De Bietenbouwers als dank voor het fameu ze spel van deze Brassband een gift van 400 aan, die in grote dank werd aan vaard. De Waddinxveense welpen en kabou ters houden zaterdag aanstaande in de Oranjewijk een Palmpasenoptocht met medewerking van de meisjesdrumband De Cormula’s. Het is de bedoeling tij dens deze optocht de langdurig zieken en de bejaarden in deze wijk op te zoe ken om hen vervolgens een Palmpasen tak aan te bieden. Burgemeester C. A. van der Hooft zal om ca. drie uur op het Koningin Wilhelminaplein de mooi ste tak uitzoeken. De optocht begin om twee uur in de Mauritslaan. safe loketten

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1