Waddinxveen houdt Lekkerkerk onder er Epiloog W addinxveen zege PROGRAMMA Proloog een van Damclub Excelsior voor een hypotheek Wijziging agenda Gouwe snel voor op Kroosduikers: 6-4 Expositie Milieu 73 Dames 4 Hockey besluit seizoen met punt promotie af natuurlijk de Paaszang voor bejaarden door RK Kerkkoor Bondsspaarbank Gouda Oosthaven 12 - tel. 01820-15244 Bijkantoren te: Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Oudewater en Bodegraven. Pagina 2 Boekhandel Veldwijk nv Be Fair volleybal EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! PAASBEESTJES PAASTAFELLAKENS PAASFIGUREN PAASKAARTEN PAASKAARTEN PAASSERVETTEN PAASBEESTJES Boekhandel Veldwijk nv Waddinxveen heeft op een keihard veld in een eveneens keiharde wed strijd twee broodnodige punten binnengehaald. De bezoekers startten uitstekend en hadden al in de zesde minuut sukses toen Ben van der Sluis na een uitstekende voorzet van Eric Kollman de bal keihard onder de Lekkerkerkse doelman doorschoot (01). WEEKBLAiFYlZiEN 8ADDINXVEEN DONDERDAG 23 MAART 1972 Advertentie) I Nadat Waddinxveen vorige week een 10 overwinning bij De Reigers in Hoofddorp had weggehaald, bereikte de ploeg die dit seizoen goed heeft gedraaid in de laatste wedstrijd van het seizoen hetzelfde resultaat thuis tegen Forescate uit Voorchoten. De Waddinxveense da mes gaven de dames van Forescate de twee winstpunten mee terug naar Voor schoten. De vakbeurs voor milieubeheersings- technieken ’’Milieu ’73” zal van woens dag 11 tot en met dinsdag 17 april 1973 gehouden worden in de Bemhard- en Marijkehal van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs op het Croeselaanter- rein te Utrecht. Onder de deelnemers aan Milieu ’71 werd een enquête gehouden waaruit bleek dat 59°/o de voorkeur geeft aan een frekwentie een keer per twee jaar voor deze manifestatie. Volgend jaar zal deze dus niet samenvallen met de vakbeurs Machevo. Deze beurs vindt een keer in de vier jaar plaats. Het expositieprogramma van „Milieu 73” zal installaties en apparatuur bevat ten op het gebied van beheersing van oppervlaktewater, afvalwater, drinkwa ter, luchtvervuiling, afvalverwerking, af- valvemietiging en beteugeling van ge luidshinder. de. Ook Waddinxveen ging hierdoor harder spelen en dat bereikte in de twin tigste minuut een dramatisch hoogtepunt toen na een harde aktie van de Wad dinxveense linksachter Koren tegen een Lekkerkerker. Deze begon te slaan, waarna Koren deze speler vastgreep. Beide spelers werden uit het veld ge stuurd. De rest van de eerste helft was Waddinxveen superieur aan Lekkerkerk door een veel betere techniek, maar het kon dit overwicht niet in doelpunten uit drukken. In de tweede helft kwam Lekkerkerk goed opzetten en drukte zijn tegenstan der weg, maar met veel kunst en vlieg werk bleef Waddinxveen voorlopig over eind. In de twintigste minuut scoorde Lekkerkerk uit een scrimmage, maar dit doelpunt werd terecht afgekeurd wegens aanvallen van de doelman. Tien minuten later was het toch raak. Na een uitste kend genomen vrije schop belandde de bal bij Van Dungen, die met een schit terende kopbal scoorde (11). Na de gelijkmaker vloeide de aanvals- kracht weg uit de thuisclub en Waddinx veen herkreeg het initiatief. In de voor laatste speelminuut werd de bal na een Waddinxveense hoekschop weggewerkt. Het leer belandde bij Harry Arendsen, die meteen schitterend voortrok en op even uitstekende wijze kopte Eric Koll- man de bal in de touwen (12). Een minuut later floot de uitstekend leidende scheidsrechter, die het bijzonder zwaar had, maar steeds rustig bleef, voor het einde. s De Be Fair-volleyers werkten vorige week een klein programma af. Dames 1 speelde een uitwedstrijd tegen Teylingen en won deze met 30. Dames 4 won van DVC 1 met 31 en staat met nog één wedstrijd te spelen als eerste geklasseerd in de derde klasse B. Tegen het op twee punten achtervolgende Jodan Boys 2 moet worden uitgemaakt wie zich kam pioene mag noemen. Een punt is voor Be Fair voldoende om het kampioen schap te behalen en daarmede promotie naar de tweede klasse te bewerkstelligen. Maar Be Fair kwam krachtig terug. Via 1010 werd uiteindelijk nog vrij gemakkelijk van het moegestreden DVC gewonnen: 1510. De Dribrugse meisjes waren hierna echter nog lang niet aangeslagen. Ook voor hen zijn er nog duidelijke promo tiekansen. In de vierde set zetten zij Be Fair weer op een achterstand: 07. gewoon goed zal worden opgetekend. Forescate verdiende de kleine overwin ning (01). Er ging van het Waddinx veense spel weinig stootkracht uit en doelpunten hingen dan ook niet in de lucht. Een mazzeldoelpunt van Forescate na een foutje van de Waddinxveen-keepster betekende dat Forescate de volle buit mee terug kon nemen naar Voorburg. Toch bracht deze nederlaag de goede middenpositie van de Waddinxveense dames na een zeer afwisselend seizoen niet meer in gevaar. Het Waddinxveense hockey gaat nu zijn zomerslaap tegemoet die tot eind augustus zal duren. In die tussentijd gaat de gemeentelijke plantsoenendienst pro beren het veld weer in een akseptabele hockeykonditie te brengen. De seizoen- restanten (wat wedstrijder! en toernooi en) zullen buitenshuis gespeeld worden. De 160 leden gaan zich nu wijden aan de zomersporten. Dinsdag 28 maart Bejaardensoos, Anne Frankcentrum. 14.30 uur DE GOUWE-KROOSDU1KERS 6—4. Het was maar goed dat De Gouwe tegen De Kroosduikers snel een 20 voor sprong nam. Nadien was het een gelijk- opgaande strijd met wisselende kansen en een regelmatig scoreverloop. Toen Be Fair in de tweede set onnodig veel serveerfouten maakte buitte DVC dit goed uit en wist deze set met mini maal verschil te winnen: 1416. Woensdag 29 maart Open tafel voor bejaarden, Anne Frank centrum, 12.30 uur Maandag 27 maart Instruktieavond enquêtrices bejaarden- werk, Anne Frankcentrum, 20 uur Voor het klubkampioenschap van de damklub Excelsior werd in het gerefor meerd verenigingsgebouw de derde ron de gespeeld in de finale-serie. Groep 1T. den Ouden-H. Boele 20; C. H. Kramp-C. Blonk 1—1; A. Blom- T. Driesse 2—0; P. Swart-G. Heeren 2—0. Groep 2: G. v.d. Zijden-F. van Kempen 20; A. A. Rietveld-B. van Eijk 20; A. Zwanenburg- I. J. C. ten Toom 02. Groep 3: W. v.d. Heijden- G. Dankers 2—0; C. Stolker-J. de Wit 02; J. Vermeulen-C. Meiderwijk 20. JUNIORENKOMPETITIE GSV-Waddinxveen, 16.15 uur Gouda-Be Fair, 16.15 uur A: NSV-WSE, 16.15 uur Floreant 2-Be Fair 2, 15 uur Be Fair 3-Olympia 3, 16.15 uur Ona 3-Be Fair 4, 16.15 uur Waddinxveen 2-Nieuwkoop 2, 16.15 uur B: Be Fair-Jodan Boys, 16.15 uur GSV-Waddinxveen, 15 uur Bodegraven 2-Be Fair 2, 15 uur Be Fair 3- Floreant 4, 15 uur WSE 2-Nieuwerkerk 3, 15 uur Sportlust 4-Waddinxveen 2, 15.30 uur C: Olympia-Be Fair, 13.45 uur Stolwijk-Waddinxveen, 13.45 uur Gr. Ammers-WSE, 16.15 uur Waddinxveen 2-WSE 2, 13.45 uur Wadidnxveen 3-Ona 3, 15 uur Be Fair 3-Olympia 4, 13.45 uur Waddinxveen 4-Woerden 3, 13.45 uur Floreant 5-Be Fair 4, 13.45 uur DAMESVOETBAL (zondag) NSV-Waddinxveen, 10.30 uur GSV 2-Waddinxveen 2, 10.30 uur Een moment uit de wedstrijd Be Fair-Everstein, die door Be Fair met 30 werd gewonnen dooi doelpunten van Hardendood, Ya- yab en De Boom. PUPILLENKOMPETITIE D: WSE-Floreant, 11 uur Groeneweg-Waddinxveen, 11 uur Moerkapelle-Be Fair, 11 uur WSE 2-Floreant 2, 10 uur Groeneweg 2-Waddinxveen 2, 11 uur Moerkapelle 2-Be Fair 2, 10 uur Waddinxveen 3-Moordrecht 2, 11 uur Waddinxveen 5-Be Fair 3,11 uur E: Waddinxveen 2-Groeneweg, 11 uur Moordrccht-Be Fair, 11 uur Waddinxveen 3-Be Fair 2, 10 uur ZONDAGKOMPETTHE GSV-Waddinxveen, 14.30 uur Haastrecht-WSE, 14.30 uur Waddinxveen 2-Zwervers 2, 14.30 uur WSE 2-Oudewater 2, 14.30 uur Groeneweg 4-WSE 3, 12 uur Wadidnxveen 3-Ona 7, 12 uur RVC 4-Waddinxveen 5, 12 uur WSE 4-Floreant 6, 11.30 uur Donk 6-WSE 5,11 uur Groeneweg 6-Waddinxveen 6, 13.15 uur Nieuwerkerk 6-Waddinxveen 7, 10 uur Toen Be Fair 4 in de derde set met 19 achter kwam te staan moest coach Gerrit Koele via een time-out de ge spannen zenuwen weer tot rust brengen. Be Fair kwam daarna knap terug. Voor al June Ernster had een groot aandeel in de score. Na 1111 was een steeds wis selende beeld te zien. De opslag verhuis de vele malen van eigenaar. Toch was het Be Fair dat winnend tevoorschijn kwam: 1715. De nogal eens trage start van de Unie- kaasmeisjes in de eerste set bezorgde ze meteen al een fikse 81 achterstand. Het kwalitatief beter Be Fair werkte zich naast Teylingen en moest alles doen om de eerste set met krap verschil in winst om te zetten (1315). Be Fair’s matige start zette zich ook in de tweede set door, doch Teylingen wist daar geen gebruik van te maken. Be Fair won ook nu met de setstand 9-15. In de derde set konden Thea Men- sink c.s. - ondanks het trage tempo en de vele fouten - wat ruimer afstand nemen van Teylingen. Met de duidelijke cijfers 6-15 in deze set werd de totaalscore op 03 gebracht. Dames 4 stak duidelijk wel in een goede vorm. Ondanks het gemis aan training van sommige dames heeft dit team zaterdag een knappe overwinning behaald op DVC dat voor aanvang van de wedstrijd ook maar twee punten op Be Fair achter lag. Een vlot gestart Be Fair trok de eerste set makkelijk naar zich toe. Met 157 werden de Driebrug- se meisjes terug gewezen. Na de rust ontwikkelde zich een strijd die zodanig was dat degene die het eer ste doelpunt zou scoren tot winnaar be stempeld kon worden. Waddinxveen kreeg wat meer greep op het midden veld en dit resulteerde tot goed vanuit de halflinie opgezette aanvallen. Coop- mans was dicht bij een doelpunt toen hij alleen voor de keeper gekomen, de bal net naast werkte. Dat den Hertog daarna in vrije positie tweehoog over sloeg doet bijna niets af aan het winnende doelpunt dat hij 42 sekonden voor tijd uit een scrimmage skoorde. De vreugde van het in het len- testemming verkerende supporterslegioen was groot, hetgeen zich na de wedstrijd danig manifesteerde. De negentien pun ten die uit veertien wedstrijden werden behaald gaven daar dan ook wel aanlei ding toe. De dames van Waddinxveen speelden tegen de dames van Forescate een wed strijd die in de annalen van het Wad dinxveense hockey zeker niet als buiten- Brunnebreef wisten ieder één maal de bal achter de Barendrechtse keepster te plaatsen. UITSLAGEN: Gouwe C-B.Z.P.C. C (jongens) 01 L.Z. ’86 4-Gouwe 3 (heren) 1—0 B.Z.P.C. 2-Gouwe 2 (heren) 1—3 Barracuda-Gouwe 2 (dames) 51 Gouwe 1-Kroosduikers 1 (heren) 64 PROGRAMMA: 25 maart - D.A.W. 1-de Gouwe 1 Het eerste damesteam van Be Fair is tegen Teylingen niet in haar normale wedstrijd-ritme gekomen. Ook al werd gewonnen van het Leidse team, toch kan Be Fair niet terug zien op een goed ge speelde wedstrijd. Nutsspaarbank Een weekeinde met louter meevallers. Daar was in de eerste plaats zaterdag middag al het stuntwerk van Waddinx veen dat Bodegraven, opnieuw en nu zelfs op eigen terrein, in bedwang hield en zichzelf daarmee wat losmaakte van de omstrengeling met Moerkapelle. Be Fair deed het ook bepaald niet slecht en liet Everstein het achterste van de tong zien. Met groot verschil pakten de zwartwitten de winst, die hen een plaats hoog in de middenmoot bezorgde. Waddinxveen kon wat ruimer adem halen nu het Lekkerkerk bedwong en daarmee een gat van drie punten sloeg met Bergambacht dat niet speelde. In alle opzichten een zonnige dag dus voor de Waddinxveners. WSE bewees zijn ’klasse’ door fors uit te halen tegen RVC dat nu reddeloos onderaan staan. De Waddinxveners speel den als vanouds, maar voor henzelf maakt het in deze kompetitie niet zo veel meer uit. Deze laatste kompetitiedag stond in het teken van de afsluiting van het sei zoen. Immers de gemeenteplantsoenen- dienst gaat zich in de komende maanden bezighouden met de verbetering van het danig gehavende veld. Daarom was de wedstrijd tegen Forescate een week ver vroegd. Forescate, dat het door Wad dinxveen ingediende en gewonnen pro test nog in gedachten had, kwam gela den aan de start. Daarbij speelde het be reiken van een hoge eindklassering ook een rol. De Forescate-achterhoede was een geducht bolwerk van waaruit in de eerste helft vele en gevaarlijke aanvallen werden opgezet. Waddinxveen-keeper Voorbach liet zich echter niet van zijn A propos bren gen en greep regelmatig goed in. Met enig kunst en vliegwerk wist Waddinx veen zich de tegenstanders van het lijf te houden tot de rust. De kwaliteit van het veld vergde de aandacht van een attente sticktechniek. Dat Waddinxveen naar ex-titelkandi- daat GSV moet zou enigszins zorgen kunnen baren, ware het niet dat Berg ambacht het dit weekeinde wel heel slecht treft met zijn dans om het degra- datieravijn. De Krimpenerwaarders moe ten namelijk naar Unio dat al bijna kam pioen is en dat zich door de hekkesluiter echt niet wil laten. Waddinxveen zelf moet gelijk kunnen spelen. WSE gaat op theevisite bij Haastrecht, wat altijd goed is voor een leuke wed strijd. Onbedreigd door direkte gevaren en kansloos voor enige positie van be lang zijn ze allebei dus alle voorwaarden voor enig showwerk zijn aanwezig. De halfweg-positie van Be Fair kan verder worden verstevigd door een zege op Wieldrecht, dat zeker geen onoverko melijke hindernis behoeft te vormen. Dat de Waddinxveners uit spelen kan enige verschil maken, maar met minder dan een puntenverdeling hoeven de Wad dinxveners geen genoegen te nemen. Waddinxveen-zaterdag lijkt altijd kans loos tegen elke klub. Dat het niet waar is bewees de wispelturige ploeg vorige week, maar er moet kennelijk steeds iets op het spel staan. De vraag is of Reeu- wijk een team is dat de geelzwarten kan inspireren tot grote daden. Het roomskatholiek kerkkoor o.Lv. de heer J. P. van Oosten zal vanavond om 20 uur in het Anne Frank-centrum een zangavond verzorgen voor de bejaarden en gehandicapten. Op deze avond zal een variatie van vijf eeuwen Nederlandse en Latijnse kerkmuziek ten gehore worden gebracht. De presentatie zal in het teken staan van Passie en Pasen. Geopend zal worden met enkele mo tetten en een responsorie uit het tijdperk van de klassieke polyphonic (16e eeuw), een hoogtepunt in de kerkmuzikale ge schiedenis; de muziek is van de meesters uit die tijd: Da Palestrina, Ingegneri en De Victoria. Ook zijn enkele homophone passiemotetten uit de 19e eeuw in het programma opgenomen. Bij het oud-Nederlandse, zowel als het hedendaagse kerkelijk lied dat wordt ge presenteerd, alsook bij een tweetal ko- raalbewerkingen uit de Mattheus-Passie van J.S. Bach zal het koor de actieve medewerking van de belangstellende aan wezigen vragen. Na een koffie-pauze volgen enkele gedeelten uit de Latijnse mis in B-dur, ook bekend als de „kleine Orgelsolo- Messe”, van Joseph Haydn met als te genhanger soortgelijke gedeelten uit een moderne Nederlandse mis. De missen worden gevolgd door een tweetal op de dag van Pasen geënte fees telijke liederen n.1. het „Haec Dies” en de Nederlandse versie daarvan „Dit is de dag”, dat voor samenzang met het koor is getoonzet. Het bekende „Ave verum” van W. A. Mozart zal aan het repertoire niet ontbreken. Besloten zal worden met Psalm 150 in een moderne Nederlandse versie met refrein voor samenzang. Bejaarden kunnen voor vervoer bellen telefoon 5555. De toegangsprijs is één gulden. Waddinxveen bleef sterker, maar Lek kerkerk hield zich met grof werk staan- De Gouwe startte goed en kwam door Arie Troost snel op 10 en door foutief wegwerken van de Zaanse keeper kon vervolgens Leo Nieuwenhuyzen de bal in een verlaten doel plaatsen. Hierna kreeg Kroosduikers wat meer vat op het Gou- we-spel en na een vijftal hoekworpen kon De Boer 21 scoren. ZATERDAGKOMPETTHE Wieldrecht—Be Fair Be Fair 2-MW ’27 2 Waddinxveen-Reeuwijk, 16.15 uur Groot Ammers 2-Be Fair 3, 12.30 uur Spirit 4-Be Fair 4, 12.30 uur Reeuwijk 2-Be Fair 5, 16.15 uur Sportlust 9-Waddinxveen 4, 12.30 uur Met een numerieke meerderheid maakt De Gouwe vervolgens 31 door Leo Nieuwenhuyzen, hierna lieten de Wad dinxveners de gelegenheid voorbij gaan om verder uit te lopen om met een man meer niet te doelpunten. Nog in dezelfde periode kwam Kroosduikers goed terug door twee maal raak te schieten, resp. door Versteeg en Sluis. Keurig werk le verde Arie Troost die snel hierop de stand op 43 bracht. In de derde periode had De Gouwe weinig geluk met een flink offensief. De schoten die niet door paal en lat werden gekeerd, werden door de goed op dreef zijnde doelman Van der Horst wegge werkt. Pas in de vierde speeltijd kon De Gouwe door imddel van een goed ge richt schot van Gijs v.d. Leden verder uitlopen. Wel kwam Kroosduikers nog op 54 door W. de Boer. Dit bracht de spanning even terug. De eindstand werd op 64 bepaald toen een goede kom- binatie tusen Leo Nieuwenhuyzen en Gijs v.d. Leden door laatstgenoemde uit stekend werd afgewerkt. GOUWE-ZPB (dames) 6—2 De Gouwe-dames kwamen door een 62 overwinning op Z.P.B. een ronde verder in de strijd om de K.N.Z.B.-beker. Met tussenstanden van 2—1, 21, 00 en 20 werden de Barendrechtse dames naar een nederlaag gespeeld W. Rupke nam het grootste deel van Gouwe-doel- punten voor haar rekening, vier in to taal. J. Groen-de Adel en C. M. Troost-

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 2