in nieuwe LP Utrechtse huisvrouwen vermaken Zonnebloem Nieuwe Raiffeisenbank geopend wordt in mei 1 gebouw I museum 11 a WILLEM- h FfWRSI Ruilbeurs voor kinderkleding Postkantoor sluit eerder Brouwer hield modeshow EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK!! Verloting Zonnebloem Expositie van weefwerken B enai VOOR WADDINXVEEN I -iffy- Pagina3 ■■ra t AG E N l> A PAASKAARTEN Boekhandel VELDWIJK ip - atv WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 23 MAART 1972 (Advertentie) Een stukje klimaatregeling. Op Goede Vrijdag 31 maart zal het postkantoor in Waddinxveen zijn geo pend tot 17 uur. Door de verschuiving van de plaateselijke koopavond zal het kantoor op donderdag 30 maart zijn opengesteld tot 20.30 uur. Waddinxveen is een jonge gemeente; achter elke deur hoor je wel babygehuil of indianengebrul. En bij al die jonge gezinnen is het wel een probleem hoe die kinderen te kleden. Kinderkleding is duur en ze zijn er binnen ’n paar maan den weer uitgegroeid. Daarom is er bij een paar moeders het idee ontstaan om een kledingbeurs te organiseren. U kunt alle zomerkinderkleding, in de leeftijd van twee tot zes jaar, die u over hebt en die nog netjes is (dus geen af gedragen kleding, ook geen schoenen of ondergoed) op dinsdagavond 28 maart van 19.30 tot 21.30 uur brengen naar het houten schoolgebouw aan de J.W. Friso- weg tegenover de Nassau laan. Op woensdagmiddag 29 maart is dan de kledingbeurs van half twee tot vier uur. Wordt de kleding die gebracht is verkocht, dan krijgt de eigenaar het be taalde bedrag. Wordt het niet verkocht dan krijgt men de kleding weer terug of kan men de kleding ter beschikking stel- stellen van een kindertehuis. Er zal geen kledingstuk duurder zijn dan 20, Voor inlichtingen: mevrouw R. M. Limborgh-Kooijman, telefoon 3412. Het was vorige week in het Anne Frankcentrum een gezellige boel. Het bestuur van de therapieclub De Zonne bloem had voor patiënten en medewer kers het Utrechts Huisvrouwen Orkest uitgenodigd. Na de opening door de heer Immerzeel, die ook wethouder Hui- zer verwelkomde, gaven de dames op vrolijke wijze hun voorstelling. Wethouder Huizer, die aan het einde van de avond het woord voerde, bood namens het gemeentebestuur de aanwezi gen de koffie aan. Drie patiënten van De Zonnebloem verastten de dames van het „U.H.O.” ieder met een boeket tulpen, hetgeen zeer gewaardeerd werd. en bij de opening betrokken personen de show zullen stelen, hebben we graag de uitnodiging van bankdirekteur W. C. Slob aanvaard om wat in het nog niet volledig afgewerkte gebouw rond te neu zen. Er is bij de bouw veel aandacht be steed aan klimaat- en lichtregeling, waar mee zeer gunstige werkomstandigheden worden gekreëerd. De temperatuur wordt door verwarming ’s winters en koeling ’s zomers het hele jaar door konstant ge houden. De stand van de zonwering wordt elektrisch aangepast aan het inval lend zonlicht, terwijl in de lichtkoepel in de hal 28 spots automatisch gaan bran den, wanneer het buiten te donker wordt. Ten aanzien van de veiligheid zijn ver strekkende maatregelen getroffen. Het kasgeld van de gehele balie wordt ge- konsentreerd in een box met kogelvrij glas, terwijl een keur van aanvullende apparatuur voor een optimale bescher ming zorgt. Op ongeveer 1575 vierkante meter vloeroppervlak wordt getracht de dienstverlening aan de klant te verzeke ren. Dat begint al buiten, waar een auto- loket en een eigen parkeerterrein voor de automobilist een soort uitnodiging bete kenen. Een oprit voor invaliden- en kin derwagens lost een probleem op. Voor de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen afdeling Waddinxveen hield Modehuis Brouwer vorige week een modeshow. Het modehuis toonde een uitstekende voorjaars- en zomerkollektie. Ook de koffie werd aangeboden door de firma Brouwer. De aanwezige bloemen en planten waren verzorgd door bloem ist Knuysting. Door de dames werd een bedrag van 85,65 bijeen gebracht voor het Welthy-Fisher-Projekt In de door architectenbureau Stuur man ontworpen en door C. A. Langeveld te Alphen a.d. Rijn gebouwde bank (to tale kosten rond de 2.000.000,is on dermeer een donkere kamer aanwezig, waar alle stukken op archieffilm worden overgebracht. De kantine zorgt niet al leen voor de nodige koppen koffie, er kunnen ook komplete maaltijden worden geserveerd, die in diepvries in voorraad worden gehouden. ”OP DE HOLLANDSE TOER” met o.a. Als het om de liefde gaat; Angelique; Een man mag niet huilen e.v.a. f 10.00. CBR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 lot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 lot 12 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. Donderdag 23 maart Paaszang RK Kerkkoor voor bejaarden, Anne Frankcentrum, 20 uur Vrijdag 24 maart Soos-avond voor 25-plussers, Anno 1884, Dorpstraat 4, 21 uur Uitvoering Concordia, geref.ver.geb. Stationsstraat, 19.45 uur Zaterdag 25 maart Palmpasenoptocht welpen en kabouters door Oranjewijk, 14-15 uur Ruilbeurs De Paddestoel, klubhuis Lijs terbesstraat, 14 uur Dinsdag 28 maart Kinderkledingbeurs, houten schoolge bouw J.W. Frisoweg t.o. Nassaulaan, 19.30-21.30 uur Open tafel bejaardensoos, Anne Frank- centrum, 12.30 uur Woensdag 29 maart Kinderkledingbeurs, houten school gebouw J.W.frisoweg, 13.30-16 uur tof? tien W. C. Slob: een man en zijn bank. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: Deze winter zijn in de aanbouw van het huis van mevrouw Van de Putte aan de Beatrixlaan weeflessen gegeven. Er is gewerkt op hoofdzakelijk kleine toestel len, maar ook op enkele grote. De resul taten van deze kursus, die met bijzonder veel enthousiasme is gevolgd, zijn te zien op vrijdag 24 maart van 14 tot 16 uur en van 19 tot 21 uur en op zaterdag 25 maart van 14 tot 16 uur bij mevrouw Van Putte, Prinses Beatrixlaan 50. Ook zullen er weef- en spindemonstraties worden gegeven. bijvoorbeeld door deelname in de Stich ting voor een bedrag van 5,- of 10,- per jaar. Mensen, die bereid zijn dit tientje uit te leggen, krijgen voor één persoon onbeperkt toegang tot de expo sitie en ontvangen de jaarstukken van de stichting. Bovendien overweegt het be stuur iedere deelnemer die het bedrag van 10,heeft betaald, een reproduk- tie van een prent uit oud-Waddinxveen te schenken. Die onbeperkte toegang (althans gedu rende de tijden dat het museum voor het publiek geopend is) vertegenwoordigt een grotere waarde, dan men op het eer ste gezicht zou denken. De expositie wordt namelijk niet star, maar wordt re gelmatig gewijzigd. De werkkommissie wil steeds een beeld geven van een be paald aspekt, een periode of een am bacht. Alleen al inde ambachtelijke sfeer zijn interessante dingen te vermelden. Zo waren hier eens een papierindustrie en een baleinenfabriek, welke laatste uit walvisbeen allerlei gebruiksvoorwerpen vervaardigde. De medewerking van de bevolking wordt ook gevraagd bij het opsporen van voorwerpen, dievoor het museum van belang kunnen zijn. Wanneer u denkt iets te bezitten dat in de kollektie past en dat u in leen of in eigendom aan het museum wilt overdragen, kunt u kontakt opnemen met de konservator van het museum, de heer H. Glasbeek, Acacia- straat 16, tel. 3093. De heer Glasbeek zal zich gaarne overtuigen van de histori sche waarde van uw eigendom. Daar naast behoort het ook tot zijn taak de voorwerpen te restaureren of tegen be derf en vergaan te beschermen. Het museum zal tegelijk met het nieu we gebouw van de Raiffeisenbank wor den geopend en de streefdatum daarvoor is 8 mei. De openingstijden zijn vastge steld op dinsdag- en donderdagmiddag en bovendien op vrijdagavond, gedurende de uren dat de bank voor het publiek is geopend. Op 8 mei zal, als alles klopt, in Wad dinxveen een bankgebouw worden geo pend, dat bij die gelegenheid meer dan lokale belangstelling zal krijgen. De Co öperatieve Raiffeisenbank ’Waddinxveen’ (balanstotaal per 29 febr. 53.000.000,-) betrekt dan haar nieuwe hoofdzetel aan de Kerkweg en mag zich daarmee eige naar noemen van een van de modernste bankgebouwen. Begin mei zal er ongetwijfeld veel aan dacht aan deze gebeurtenis worden be steed, maar omdat dan de bankinstelling Tussen de dag in de middeleeuwen, waarop een zeker heer Ter Wadding het plan opvatte om op de veengronden ten noorden van Gouda een bestaan te vin den en de tijd waarin een zeker heer Van der Hooft Groenswaard III bouwt, ligt een stuk geschiedenis. Niet altijd even spektakulair, maar toch de geschiedenis van mensen die al die eeuwen door heb ben geprobeerd op deze onzalige gron den een stuk brood te verdienen. In samenwerking met de ANWB kunt u straks ook voor uw reisdokumenten hier terecht, terwijl voor alle nu reeds aanwezige diensten meer en gerieflijker ruimten worden ingericht. Wanneer u gebruik maakt van de nachtkluis ont vangt u een penning, waarmee u uit een automaat een nieuwe kassette kunt krij gen. Dwalend door het bouwwerk wordt bij alle details één ding steeds duidelijker: dit gebouw is de trots van de heer Slob. En heeft er alle reden toe. De therapieclub ’De Zonnebloem’ houdt dit jaar weer een verloting met vele prijzen. De loten zijn verkrijgbaar voor één gulden per stuk. De trekking is op 9 mei a.s. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke zieken en gehandicap ten. Het bestuur van De Zonne bloem organiseert ook weer een dagje-uit voor deze Waddinxve- ners en wel op 4 mei. 1 DON’T TURN ME LOOSE - Greenfield and Cook 2 ALONE AGAIN NATURALLY - Gilbert O' Sullivan 1 POPPA JOE - The Sweet 2 LOOK WOT YOU DUN - Slade 3 ALS HET OM DE LIEFDE GAAT Sandra Andres 4 SON OF MY FATHER - Chicory Tip 5 INKPOT - Shocking Blue 6 SACRAMENTO - Middle of the Road 7 ’N MAN MAG NIET HUILEN - Jacques Herb 8 MY WORLD - Beegees 9 THE TALK OF ALL THE USA - Middle of the road 10 HOLY DAY - George Bakker Selection Waar mensen wonen, blijven voorwer pen en geschriften achter, die samen een beeldroman van het verleden vormen, echter op voorwaarde, dat alle herinne- ringstukken zo dicht bij elkaar worden gebracht, dat het werkelijk een verhaal wordt. Natuurlijk zijn er mensen, die in belangstelling voor het verleden alleen heimwee naar dat verleden willen signa leren, maar dat is een gevaarlijke stel- lingname. Het heden is nu eenmaal niet los te denken van de jaren en eeuwen die achter ons liggen. Ook kun je ge schiedenis hanteren om te leren hoe je het beslist niet moet doen. In onze gemeente zijn nu een paar mensen, die het hoogste tijd vinden om al die dingen, die kunnen meehelpen om de „geschiedenis van het „Veen van ter Wadding” tot een begrijpelijk verhaal te maken, bijeen te brengen en, voorzover mogelijk, in de openbaarheid te brengen. De tentoonstelling ’oud-Waddinxveen’ was enige jaren geleden de eerste school in die richting. Toen reeds bleek, dat overal interessante stukken te vinden waren, deels in handen van partikulieren - van instellingen en van de gemeente lijke overheid. Wist u bijvoorbeeld, dat de polder Bloemendaal de oudste in ons land is? De concessie tot het vervenen hiervan werd al in 1330 gegeven. Het ar chief van deze polder is kompleet be waard vanaf die datum tot heden. Om alles wat reeds gevonden is en al les wat nu nog, misschien ongeweten, her en der onder het stof ligt, tot een boei ende kollektie te maken, is op 7 februari uit een samenwerking tussen de gemeen telijk® overheid, de Coöperatieve Raif feisenbank ’Waddinxveen’ en een aantal leden uit de burgerij, de Stichting Mu seum oud-Waddinxveen opgericht. In de stichtingakte wordt het doel als volgt omschreven: „De Stichting heeft ten doel het opsporen, verwerven, bewa ren en in stand houden van alles wat uit historisch oogpunt voor Waddinxveen en naaste omgeving van belang kan worden geacht. De Stichting tracht dit doel te bereiken door: het inrichten en ingericht houden van expositieruimte voor het to nen van die zaken, die naar het oordeel van het algemeen bestuur daarvoor in aanmerking komen.”" En daarmee is onze gemeente zijn ei gen museum rijk. Zelfs de plaats voor de expositie is al gevonden. In de nieuw bouw van de Raiffeisenbank zijn voor lopig nog zeventig vierkante meter vloer- ruimte over, die door direkteur W. C. Slob, zelf enthousiast lid van de werk kommissie van de museumstichting, gra tis ter beschikking zijn gesteld in af wachting van een definitieve behuizing. Een zaak als deze kan alleen maar sla gen wanneer de bevolking er aan mee werkt. Dat kan op verschillende manier, Begeleid door piano, koffiemolen, pannendeksels, droogrek etc., kwam de stemming er al gauw in. De achttien roodwit uitgedoste dames brachten het in de stijl van „Sweet Sixteen”. Een in tiener omgetoverde dame had met haar liedje „Was 't maar waar” enorm suk- ses. De heer Huizer werd tijdens deze song door de de blonde schone stevig omhelsd. Het schetsje „Achter het stuur van de auto” Het duidehjk horen, hoe het in het verkeer niet moet. De dames, inmiddels omgetumd in achttien Spaanse madonna’s, gaven hierna een echte Spaanse show. Vooral het nummer „Barcelona” werd door de gehele zaal meegezongen. Na de pauze kwam het gezelschap te rug in „Tiroler" kostuum. Vooral de „sneeuwwals”, kompleet met rond vlie gende sneeuwballen, werd een hoogte punt. De schets van twee vrijsters was kostelijk om aan te horen. Het optreden van het huisvrouwengezelschap kreeg een taptoe-achtig slot. Alle dames, voorzien van kolbak en trom, gaven in het num mer „Morgen schijnt de zon weer” een bekwaam staaltje muzikaliteit te horen, vooral al de „plumo” Het zich horen in een haarzuivere solo. Het daverende ap plaus was dan ook zeer op zijn plaats. ?:T Waddinxveen mag dan onder zijn gebouwen geen kultuurmonu- menten tellen, historie is er wel aan verbonden. Het pand van Van Mullem aan de Dorpstraat was in vroeger eeuwen het Rechthuis, waar ook de Schout en zijn rak kers verblijf hielden. ^1’ - fafe-. iiiiillWIllllllIlM

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 5