Atletiek nieuws Damklub Epiloog Excelsior W addinx veen speelt gelijk: 4-4 Indeling tennissers Be Fair voor een hypotheek Be Fair volleybal triomfeert natuurlijk de Gouwe blij met gelijkspel: 1-1 PROGRAMMA as ■f Boekhandel Veldwijk N.V. Bondsspaarbank Gouda Oosthaven 12 - tel. 01820-15244 Bijkantoren te: Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Oudewater en Bodegraven. Reprodukties Posters Pagina 2 BERGAMBACHT-WADDINXVEEN 4—4 In een doelpuntrijke wedstrijd heeft Bergambacht niet met een overwinning afscheid van de KNVB kunnen nemen. Be Fair-Valken waarna de dames kampioen waren. Vreugdevolle toestanden speelden zich maandag jl. af in de 5 mei-hal te Leiden. Omstreeks half elf haalde Be Fair’s herenteam voor de laatste maal uit, de laatst benodigde punt was gescoord en daarmee was de ’’coup” wel ke Be Fair uitvoerde volledig geslaagd. Nog geen twee uur daarvoor hadden de Be Fair meisjes het beslissende duel tegen De Valken in hun voordeel beslist, zodat beide teams kampioen werden in de promotieklasse. r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 13 APRIL 1972. (Advertentie) Kampioensteam Be Fair-beren volleybal. Tegen Waddinxveen wilde Bergam bacht nog één keer tonen dat het eigen lijk ten onrechte teruggewezen was. Het lukte niet, want ook Waddinxveen had iets te bewijzen, namelijk dat het terecht in de vierde klas bleef. Beider opzet is gelukt. Noch Bergambacht, noch Wad dinxveen verdient het om lager te spelen dan KNVB-voetbal. Maar in deze moor dende streekkompetitie konden zij niet aarden. Een goede leer. Be Fair is aan een fraaie eindsprint bezig en kan zich zaterdag tegen Her mandad zelfs nog een hoge eindrang schikking aanmeten. Als Be Fair speelt zoals tegen ASH dan is dat mogelijk. Ook WSE verzamelt in deze laatste fase opgewekt punten. Een krappe zege op Nieuwkoop leverde een dragelijker positie op in de afdeling en wellicht kan zaterdag Oudewater aan de zegekar wor den gebonden. Waddinxveen snoepte Sportief een punt af, daarmee aantonend dat het inder daad wel kan voetballen. Daarvan wordt zaterdag tegen WDS vanzelfsprekend het bewijs geleverd. SURAE-DE GOUWE 1—1 Het is de Gouwe niet gelukt tegen het laag ge klasseerde Surae de volle winst te beha len. Bijna zelfs waren De Gouwe-spelers Programma: 18 april 19.45 uur in de Dillen te Alphen a.d. Rijn: Gouwe-Merwede (heren); 22 april 21.30 uur te Zaandam de beker wedstrijd Gouwe-Waterlelie (dames). Voor het klubkampioenschap van de damklub Excelsior werd in het gerefor meerd vereniginggebouw de vijfde ronde gespeeld van de finale. Groep 1: H. Boele-P. Swart 20; C. Blonk-T. Driesse 11; A. Blom-C. H. Kramp 02; T. den Ouden-G. Heeren 20. Groep 2: B. van Eijk-I. J. C. ten Toom 20; A. Zwanenburg- A. A. Riet veld 20; Ji de Heer-F. van Kempen 20. Groep 3: C. Stolker-Th. van Bue- ren 20; I. de Wit-G. Uitbeijerse 20; W. v.d. Heijden-J. Vermeulen 20. Het fel startende Bergambacht kwam al binnen een kwartier op 20 te staan toen de te kalm spelende Waddinxveense ploeg te lakoniek optrad en Bergambacht twee goede kansen gaf, die het met enig geluk benutte. Waddinxveen kwam nog terug tot 2-1 toen Van der Sluis goed voorzette en het was Kollman die inschoot. Opnieuw lakoniek optreden bracht Bergambacht via een schitterende kopbal op 31. De Tennisvereniging Be Fair neemt ook dit jaar weer deel aan de zaterdag- kompetitie van de K.N.L.T.B. De inde ling van de tweede klasse 6H is als volgt: Los Bigotes (Schiedam), Ridderkerk (Slikkerveer), Maasland, Be Fair. De wedstrijden worden gespeeld in de maanden april en mei. Uitwedstrijden: 15 april Los-Bigotes- Be Fair; 13 mei Ridderkerk-Be Fair; 27 mei Maasland-Be Fair. Thuiswedstrijden 22 april Be Fair-Ridderkerk, 29 april Be Fair-Maasland; 6 mei Be Fair-Los Bigo tes. De thuiswedstrijden beginnen om 12 uur op het tennispark aan het Wamaar- plantsoen. Passage 145 Telefoon 2620 Nutsspaarbank Binnengekomen een grote kollektie en Zaterdag jl. deden weer enkele leden van de A.V- Waddinxveen mee aan ver schillende wedstrijden. In Leiden namen W. van Breemen en H. Kuipers deel aan de Zilveren Molenloop over 20 km. Bij deze loop werd veel last ondervonden van de sterke wind, wat blijkt uit de tijden van resp. 1 uur 25 en 1 uur 30. Onder betere omstandigheden is er voor beide lopers wel 3 a 5 minuten af te knabbe len. De winnaar B. Kalf uit Groningen kwam overigens tot 1 uur 5 min. De beide Waddinxveners eindigden midden in het veld van 280 deelnemers. Veel last van de wind ondervonden ook de deelnemers aan de eerste baan- wedstrijd van het seizoen in Utrecht. In Utrecht kwam Kees Versluis over de 100 meter in tegenwind tot 12.8 sec. en 13.1 sec. in de serie en in de finale, waarin hij tweede werd. Corry Burghoorn werd bij de dames op de 800 meter in een door de wind aangetastte tijd van 2 min. 47. plaatste ballen waren de Zovoc-defensie te veel. Ad Anker nam er vele voor zijn rekening. Gesteund door een consequent dekkende achterste lijn met routinier Rob van Manen als grendel werd Zovoc volledig ontmanteld. Met 15—-1 revan- ceerde Be Fair zich op de nederlaag in de eerste set. Ook in de derde set bleken de Raif- feisenbankboys de goede vorm te pakken te hebben. Na een achterstand van 51 weggewerkt te hebben tot een 65 voor sprong heeft Zovoc eigenlijk geen vat meer kunnen krijgen op Be Fair. Met ruim verschil zegevierde Be Fair ook nu 15—6. In de vierde set hebben beide ploegen elkaar lange tijd in evenwicht gehouden. Be Fair keek via 64 en 97 voldoen de te hebben om Zovoc onder controle te houden. Coach Evert Jan van Beek onderkende toen reeds een wat afzwak- kende concentratie bij zijn jongens en nam een time-out. Dat dit niet en on- reche was bleek wel, want Zovoc kwam onstuitbaar dichterbij. Een tweede time out bij een 12-9 achterstand bracht bij Be Fair niet de nodige rust. Opeens snelde Zovoc langs het fouten makende Be Fair. Door de 1510 setwinst bracht Zovoc zich weer op gelijke hoogte met Be Fair. De weer volkomen open strijd moest in de vijfde set haar ontknoping vinden. Opnieuw was het Be Fair dat het snelste los kwam. De 116 voorsprong gaf de Be Fair aanhang weer stemvolu me. De rood aangelopen supporters- schare floten, gilden, toeterde en stampte hun team naar het einde. Zover was het toen echter nog niet. Zovoc kwam akelig dichtbij en nestelde zich zelfs naast Be Fair: 1111. Verder is het niet meer gekomen. Met Jaap Duyker en Gerrit Koele als onvermoeibare waterdragers mocht de Be Fair-aanval gaan. Aanvoer der Lupo Westerhuis smaakte tenslotte het genoegen om de laatste twee punten te scoren. Met de setstand 15—11 in Be Fair voordeel werd een totaaloverwin- ning van 3—2 behaald. Resumerend kan gezegd worden dat een tot grote hoogte gegroeid Be Fair team de overwinning tenvolle verdiende. Geruggesteund door een niet te onder schatten supportersschare bracht Be Fair het altijd zo beheerste Zovoc soms in ontredderde toestand. Daarbij werd Zo voc met de neus op de feiten gedrukt dat het niet over kwalitatief goede wis selspelers beschikt. Zoals gezegd, na afloop vreugdevolle tonelen en bloemen voor spelers, speel sters en coach’s. Namens het district Zuid-Holland van de NeVoBo feliciteer de de heer Wim Visser Be Fair friet haar kampioenen. Dat ook van andere zijde meegeleeft wordt bij Be Fair bewijst de uitnodiging welke het bestuur, trainer, spelers en speelsters van de gemeente ontvingen om vrijdagavond a.s. ten gemeentehuize hun opwachting te komen maken. Een minuut voor de rust viel links buiten Van der Sluis na een te felle char ge van de Bergambacht-verdediger uit en toen invaller Honkoop de bal kreeg zette hij goed en scherp voor en het was Arendsen die de achterstand verkleinde 32. In de tweede helft gooiden de be zoekers iets meer spirit in het spel en namen meteen het initiatief in handen. Via twee schitterende doelpunten in drie minuten van Van Looyen kwamen de Waddinxveners op 34 te staan. In de ’verlenging’ kreeg Bergambacht na appeleren nog een strafschop te nemen en dit betekende 44. Er werd niet meer af getrapt. even kwijt raken van de opslag was de enige onderbreking die Be Fair’s sco ringsdrift tijdelijk deed stoppen. Met twee harde opslagen bracht een prima spelende Tineke Mulder Be Fair op 15 8. Ook in de tweede set behielden de Waddinxveense meisjes de juiste instel ling. Nadat met 40 afstand was geno men kwam het steeds beter draaiend Valkenburgsche team terug tot 5—5. Een wissel bij Be Fair kon niet verhinderen dat moest worden toegestaan dat de Val ken met 810 de leiding namen. Tijdig reageerde Be Fair. Bekeken spelend werkte zij zich weer naast hun tegen standster: 1313. Hierna werd langdurig van opslag gewisseld. Beide teams bleven elkaar op minimaal verschil volgen. Toen bij 1515 Be Fair de opslag kreeg maakte het talrijke Be Fair-publiek zich op him favorieten toe te schreeuwen. Gesteund door een zo’n fel meelevend publiek was het lelse Balkestein die de set uitserveerde. Met de 17—15 setwinst werd een 20 voorsprong verkregen. Ook in de derde set was het Be Fair dat aanvankelijk de strijd beheerste. Na met 40 voor te hebben gestaan werd het daarna 105. De Valkenburgsche coach had toen beide time-outs al ge bruikt om zijn team overeind te houden. Vechtend voor hun laatste kans kwamen de Valken terug. Het offensief dat zij ontwikkelde deed Be Fair even wanke len. Het zo gedegen spelende Be Fair team werd langzaam ontmanteld. Ge steund door deze ontwikkeling stopten zij de Be Fair-aanval telkenmale af. Ook een wissel bij Be Fair kon ze niet weer houden door te gaan. Vanaf de stand 1212 werd net zoals in de vorige set met steeds wisselende kansen gestreden. De scoringsdrift bij de Valkenburgsche meisjes was nog steeds niet voldoende af gestopt. Zij kwamen zelfs op 1415. Toen echter bleek dat Be Fair ditmaal niet kapot was te krijgen. Verdedigend en aanvallend bleven zij overeind. Mara v.d. Heiden en Hanny Oskamp verzorgde telkenmale een goed opgezette aanval. Nadat Be Fair met 1716 voorstond be- slistte de overigens uitstekend leidende scheidsrechter het duel in het voordeel van Be Fair. Een slecht gespeelde bal van de hoofdaanvalster van de Valken werd afgefloten. Daardoor beëindigde Be Fair met de 1816 setwinst het duel te gen de Valken in hun voordeel. Totaal score Be Fair-De Valken 30. Setstan den 15—8, 17—15 en 18—16. Het beslissende duel in de promotie klasse heren was echter nog sensatione ler. Vijf sets waren nodig om de uitein delijke winnaar te bepalen. Het als favo riet geziene Zovoc moest toen uiteinde lijk toch afhaken. Het heeft er overigens niet naar uit gezien dat Be Fair zou gaan winnen. Het geroutineerde Zovoc overklastte Be Fair in de eerste set volkomen. Via 80 werd het 11—2. Toch is in deze set de basis geweest waarop het herstel van Be Fair is gebouwd. Al werd uiteindelijk met 156 verloren, de laatste wapen feiten in deze set van Be Fair waren hoopvol. Immers de goed gelanceerde Arie van Tol beukte toen meerdere ke ren keihard toe. Ook al werd op de tri bune’s niet veel meer gegeven voor de Waddinxveense formatie, de opgaande lijn bleek in de tweede set meteen al. Langzaam maar zeker werd een score van 51 bereikt. Een time-out van Zo voc kon niet verhinderen dat Be Fair door bleef drukken. Werd in de eerste set tot vijf maal toe de opslag buiten de lijnen geplaatst, dimaal had Zovoc de handen vol om deze goed af te stoppen. De gevarieerde Waddinxveense aanval werd over de hele breedte van het net uitgevoerd; harde smashes en takties ge- met lege handen uit Breda teruggekeerd. De eerste fase van de wedstrijd toonde een gelijkopgaande strijd, met toch wel de beste kansen voor De Gouwe. Pas in de tweede speelhelft kon De Gouwe een voorsprong nemen. Leo Nieuwenhuyzen benutte een strafworp wegens het wat al te felle spel der Bredanaars. In dezelfde speelhelft kon Surae een numerieke meerderheid niet uitbuiten. In de derde periode kwam ook de Bre dase aanval meer aan bod. De Waddinx- veense defensie wist voorlopig echter het hoofd boven water te houden. Wederom zag Surae geen kans met een man meer te doelpunten. In het laatste part zag Surae eindelijk een mogelijkheid om via Kuiper met een man meer te scoren. Hierna ontspon zich een hevig gevecht om het winnende doel punt, vooral Surae was hier enkele ke ren erg dicht bij. De Haagse scheids rechter De Haas had inmiddels alle moeite de leiding in de hand te houden. Met de stand 11 eindigde dus de wed strijd, een uitslag waarmee beide partijen toch wel tevreden waren. Dat Be Fair deze week zo succesvol zou zijn hadden weinige gedacht; toch waren zaterdag jl. al voortekenen in die richting. Het vierde damesteam van Be Fair trad aan tegen Jodan Boys 2 met als inzet het kampioenschap in de derde klasse. De Be Fair-meisjes overklastte hun tegenstandster volkomen en behaal den in nog geen 30 minuten een punt gave 30 overwinning. Heren één had het tegen het standaard herenteam van dezelfde vereniging heel wat moeilijker. De Goudse ploeg had immers thuis al van Zovoc en Thor ge wonnen en ook nu hebben zij alles ge daan om Be Fair te pakken. Be Fair kwam in deze wedstrijd uit een bijna hopeloos lijkende achterstand in de laat ste set terug en won net als de vorige sets met minimaal verschil. Het beslis sende duel tegen Zovoc daarmee forse- rend. Het vierde damesteam heeft zaterdag jl. het beslissende duel van het Goudse Joran Boys 2 gewonnen. Dat daar slechts 30 minuten voor nodig waren werd ech ter niet verwacht. Het vorige duel tussen beide teams werd toen op het scherp van de snede uitgevochten; nu was daar geen sprake van. Be Fair exceleerde over de gehele linie. De op het laatste moment gearriveerde Waddinxveense meisjes gin gen meteen al vlot van start. Het lukte Jodan Boys toen al niet ook maar een moment in hun eigen spel te komen. Be Fair beheerste meteen al dit duel. Toen Be Fair met 140 de opslag ver loor konden de Goudse dames de scha mele nul wegwerken. Verder dan één punt zijn ze niet gekomen. Be Fair won deze eerste set met 151. In de tweede set leek Jodan Boys aanvankelijk terug te komen, bij de stand 34 voor Be Fair werd de opslag meerdere keren verloren. Be Fair kwam echter resoluut uit deze impasse en scoorde met de regelmaat van de klok. De uit de verdediging goed op gezette aanval werd door de Be Fair- meisjes resoluut afgerond. Met name June Emster stelde met haar harde smaches de Goudse verdediging voor on oplosbare problemen. Trainer Den Boer zag dat zijn pupil len ook deze set met ruim verschil win nend afsloten. Met de 155 stand was het kampioenschap binnen. Immers een puntendeling was voldoende. Voor coach Jack Koren, die glunderend had toege zien, was dit de reden om zijn wissel spelers de wei in te sturen. Na aanvan kelijk tegen een kleine achterstand ge keken te hebben zette Be Fair ook in de derde set uitstekend door. Met Anneke v.d. Krans en Lenie Alblas in uitsteken de vorm behaalde de Waddinxveense meisjes ook nu met royale voorsprong de eindstreep. Met 155 werd ook deze set gewonnen. Totaal uitslag Jodan Boys 2-Be Fair 4 03. Setstanden: 1—15, 5 15 en 5—15. Dames 1 trad maandag jl. aan in de normale basisopstelling. Trainer/coach Cees Feyen had weer de beschikking over al de speelsters. Nadat de laatste weken door blessures dat niet mogelijk was geweest. Vanaf het beginsignaal namen de kaasmeisjes het initiatief. Een vlot opge bouwde 73 voorsprong noopte de Val ken een time-out te gebruiken. Tot 98 kwamen zij terug, maar verder heeft een toen al overtuigd spelend Be Fair het niet laten komen. Met een gave partij volleybal demonstreerde zij hun kunnen. Aan het net bleken alle speelsters te kunnen scoren. Joke Appel en Thea Mensink waren te veel voor de Valken burgsche defensie, die moest toezien hoe Be Fair tot 138 doormarcheerde. Het ZONDAGKOMPETITIE Oudewater-WSE, 14.30 uur Groeneweg 2-WSE 2, 14.30 uur Soc. Boys 4-Waddinxveen 5, 14.30 uur Ammerstol 5-WSE 5, 12 uur Esto 7-Waddinxveen 7, 12 uur Waddinxveen 7-Woerden 6, 12 uur ZATERDAG KOM PETITIE Be Fair-Hermandad, 14.30 uur Jodan Boys 3-Be Fair 2, 16.15 uur Waddinxveen-WDS, 16.15 uur Schoonhoven 2-Be Fair 3, 16.15 uur Gr. Ammers 4-Be Fair 8, 10 uur J UNIORENKO M PETITIE Jodan Boys-Be Fair, 14.30 uur A: WSE-Nieuwkoop, 16.15 uur Be Fair 2-Olympia 2, 16.15 uur Donk 2-Be Fair 3, 16.15 uur Be Fair 4-Gouda 3, 15.00 uur Unio 3-Waddinxveen 2, 15.00 uur B: Ona-Be Fair, 15.00 uur Groeneweg-WSE, 15.00 uur Be Fair 2-Donk 2, 13.45 uur Zwervers 4-Be Fair 3, 15.00 uur Soccer Boys 2-Waddinxveen 2, 13.45 uur RVC 2-WSE 2, 13.45 uur C: Waddinxveen-GSV, 15.00 uur WSE 2-Floreant 3, 13.45 uur Waddinxveen 2-Donk 2, 15.00 uur Sportlust 4-Be Fair 3, 15.00 uur Jodan Boys 3-Waddinxveen 3, 13.45 uur GSV 3-Waddinxveen 4, 13.45 uur Esto 3-Be Fair 4, 13.45 uur T

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 2