vri Astma: 'n Lezers schrijven voor Positieve matiging Kom over de brug Nieuwe NHA- houtkursus PTT op 1 mei en Schoolraad over S verdeling leerlingen INDIREKTE VERVUILING van mei spreekuren tot mei Oplossing kruiswoord ellendige ziekte Veel belangstelling Mbuma-zending Open huis kunstenaars Posters Reprodukties Boekhandel Veldwijk N.V. Pagina 4 24. Een huwelijk in bezettingstijd door 13 L. VAN SCHOOTEN ^BURGERLIJKE STAND KEI ing en e [vrijheid sche el als n. Zoni 19.95, end en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 APRIL 1972 t: I Binnengekomen een grote kollektie KLIEN - .ur Mevrouw M. Lasseur-Hatenboer is winnares van de kruiswoordpuzzel uit het Weekblad voor Waddinxveen van 13 april jl. De boekenbon van 15 wordt haar toegezonden. De juiste oplossing was: ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster NH-kerk: woensdag 910 uur. I’cdicure/Schoonhcidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur I ie ad- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk- dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet en 18.30 uur ds T. van ’t Veld Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel en 18.30 uur ds D. van Vliet 1lif.T ANKER (Kerkweg 234) >i atschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en dinsdag van 9 tot 10 uur; elke eerste woensdag van de maand van 19 tot 20 uur. Gezins-Zbejaardenverzorging (Elzenhorst 7, telefoon 4896): Aanvragen om hulp: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. O (TMOETINGSKERK M atschappelijk werkster Geref Kerk ensdag van 10 tot 11 uur. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. hebben wij ook in onze tijd niet te kie zen voor de wereld, maar voor de Red der der mensheid. Hoe ook de weg moge gaan, wij mogen op onze Verlosser ho pen en ook aan de ’’blinde heidenen” die boodschap door te geven. Jezus maakt geen onderscheid, maar stort zijn zegeningen uit over rijken en armen, over heidenen en christenen, mits zij Hem als hun redder begroeten.” handhaaft de schoolraad het oorspron kelijke voetstel met een kleine wijziging. Enige punten die een noodzakelijke voorbereiding van de nieuwe voorzitter vroegen werden aangehouden tot de mei- Behalve vervuiling die we direkt waar kunnen nemen bestaan er ook nog veel soorten van verontreini ging waar we ons mis schien niet altijd even veel van bewust zijn. Wanneer we de lamp onnodig laten branden moeten we ons realiseren dat de elektrici teitsopwekking in ons land nog altijd voor een groot deel met steenkool en olie geschiedt. Een andere vorm van deze indirekte vervuiling is de steeds toe nemende waterverspilling. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen o* -en het recht op privacy te bulten gaar worden geweigerd. De gemiddelde Nederlan der gebruikt momenteel zo’n 95 liter water per dag (alleen voor huishoude lijke doeleinden). Dit zal rond het jaar 2000 al 150 liter bedragen. Maar: 1) Door de sterke veront reiniging van het opper vlaktewater zal het een enorm probleem worden deze hoeveelheid, 1600 miljoen m3 per jaar, te betrekken. 2) De ’bereiding’ van drinkwater vergt veel energie hetgeen ook weer 3) Centraal Missie Commissariaat v. Alkemadelaan 1Den Haag, giro 676 4) Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen Corn. Houtmanstraat 17, Utrecht, giro 5261 5) Novib (een Nederlandse part, organisatie) v. Blankenburghstraat 6, Den Haag, giro 645300. tot vervuiling leidt. 3) De zuivering van ons afvalwater blijft een moei lijke zaak en de installaties mogen dus niet onnodig belast worden. Door het toenemend gebruik van afwasautomaten en vol automatische wasmachines zal de grootste toename van waterverbruik veroor zaakt worden. Overweegt u deze punten eens bij de aanschaf van een dergelijk produkt. HORIZONTAAL: 1 blamage; 7 waar din; 13 l'akenveldér; 14 He; 16 last; 17 bode; 18 ge; 19 atm.; 21 N.P.; 23 me; 24 pet; 25 naast; 27 big; 29 Reims; 31 glas 32 heler; 34 been; 35 een; 36 baro nes; 38 keu; 39 Ru; 40 be; 41 mot; 42 T.H.; 57 Ti; 58 aak; 60 e.k.; 61 e.p.; 63 A.N.P.; 65 aasgier; 68 G.L.O.; 69 atap; 71 regen; 72 raam; 73 taats; 75 mes; 76 Dante; 77 dal; 78 Ta; 80 L.W.; 81 sir; 82 O.L.; 83 sero; 85 poel; 87 e.a.; 88 koningsgier; 90 knalgas; 91 telkens. VERTICAAL: 1 behanger; 2 al; 3 mal; 4 akant; 5 gesp; 6 ent; 7 web; 8 alom; 9 adder; 10 ree; 11 Dr.; 12 niets nut; 15 etaleur; 18 gemeend; 20 maan; 22 piloot; 24 piek; 26 s.s.; 27 berm; 28 Gent; 30 eb; 32 ha; 33 re; 36 begonia; 37 starter; 40 buret; 43 havik; 46 ode; 47 Est; 48 mus; 49 nee; 52 mentaal; 53 bagger; 55 relatie; 56 vaatdoek; 58 asem; 59 kies; 62 pomerans; 64 paal; 66 ar; 67 en; 68 gans; 70 Pt; 72 ra; 74 Steng; 76 dweil; 79 aria; 80 loge; 83 sol; 84 ons; 85 pst; 86 lek; 88 ka; 89 re. Op 27 en 28 mei zullen in Gouda en omstreken de werkende kunstenaars van ’’Burgvliet” hun ateliers voor het publiek openzetten en laten zien hoe zij werken. De deelnemerslijsten zijn ver krijgbaar op de adressen: Cees Broehs, Katfensingél 16, Gouda en Carla Roden berg, Oosthaven 68, Gouda. Aan de deelnemerslijsten zijn platte- groridjes bevestigd waarop is aangegeven waar de kunstenaars hun ateliers heb ben. In de ateliers zullen kollektebussen staan voor het Anjér-fonds. Ondertrouwd: J. A. Timmermans en J. Sliedrecht. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld en 17 uur ds I. van den Heuvel Immanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds H. I. van Leeuwen, Nieuwerkerk a.d. IJssel en 19 uur ds N. J. Flink Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds B. Koek koek en 17 uur ds D. I. Modderaar Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. I. Modderaar en 17 uur ds B. Koekkoek Remonstr. Gem.: 10 uur ds G. A. Hooy- kaas Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst Geref. Gem. Boskoop: 9.30 en 18 uur drs. A. Vergunst, Rotterdam C!>-, Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Voile Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur sa n en komst; dinsdag 20 u. samenkomst. Si. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za 19 aur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7,45 en 19 uur: H. Mis. Ou:moetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18 30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; o. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 mir Wachttorenstudie. Ir. C. KOOLE MEVR. A. KOOLE-BART Nic. Beets laan 9 Wat ik het liefst heb dat u doet om te helpen is dit: meldt u aan en help mee met de kollekte die van 1 mei tot 7 mei gehouden wordt. Daar zal ik u graag in lichtingen over geven. MEVROUW W. BAKKER, Prinses Beatrixlaan 40 telefoon 2884 Passage 145 Telefoon 2620 Mijn vrouw en ik dat klónk. „O nee, ik zou graag zelf even gedag zijn komen zeggen, maar ik dacht, die eerste avond Roel knipoogde veelbetekenend naar Tanja. „Maar daarom vind ik het juist zo leuk dat jullie even hier heen komt. Mijn man is ook thuis”. Ja daar was Klaarhamer al, groot en fors. Hij had blijkbaar snel z’n jasje aangeschoten, maar voor z’n das had hij geen tijd gehad. „Ik ben niet gekleed voor een bruidspaar” verontschuldigde hij zich lachend, want hij was een van die mensen die vonden dat ze hem maar moetsen nemen zoals hij was. Even later zaten ze gezellig aan de koffie en bedankte Tanja voor de voorzieningen voor het levensonderhoud. „Anders hadden We honger moeten lijden” zei ze. „Troost je maar hoor” zei mevrouw Klaarhamer moederlijk „ik had ’t allemaal al met je schoonmoeder bedisseld. Ik zei: „Laat mij er maar voor zorgen, want je kunt die jonge lui toch niet met een mand met eten wegsturen!” „De vraag wat er van aangekomen zou zijn” lachte Klaarhamer met een veelbetekende blik naar zijn vertegenwoordiger, wiens eet lust mij verklaarde maar al te goed te kennen. „Daar is geen bij benen aan, mevrouwtje” probeerde hij Tanja schrik aan te jagen, maar die verklaarde blijmoedig „als het op is is ’t kopen gedaan”. „Precies” ondersteunde mevrouw Klaarhamer „mijn moeder gaf ons een boterham met Stroop, een met suiker en de rest met tevre denheid”. Het hek was van de dam voor jeugdherinneringen en Tanja werd er zich plots van bewust dat ze hier over haar jeugd en haar ouders praten kon, zonder verdriet, zonder pijn, Ze maakten het niet te lang. „Loop zo ’s morgens es effe an” zei mevrouw Klaarhamer toen ze weer in de vestibule stonden. „Ik vind het zo gezellig als er iemand op de koffie komt.” En Tanja begreep hoe eenzaam deze vrouw zich soms voelen moest in haar grote huis, met een man die veel langs de weg was. „Graag” zei ze „maar ik zal wel ’n hele hoop te vragen hebben.” „Van vragen word je wijs.” Maar Tanja had niet gedacht dat ze de volgende morgen al, min of meer wanhopig, op de stoep van „Nooitgedacht” zou staan, „O mevrouw” jammerde ze „lacht u me alsjeblieft niet uit maar ik krijg de jus maar niet bruin. Ze ziet zo bleek Mevrouw Klaarhamer barstte in hartelijk lachen uit. „Kom mee” zei ze „dat kunstje is gauw geleerd. Geboren: Gerald James, zv. J. B. Bodin en T. M. Witberg; Stefanie, dv. H. G. W. van Donkelaar en J. van der Lugt; Martinus Jacobus, zv. D. Smith en M. Koetsier; Neeltje Alberdina, dv. A. Baas en B. A. Koole; Ralph Paolo, zv. P. Vink en G. E. M. van der Sman; Esther, dv. P. A. Oranje en M. A. W. Sliedrecht; Mi'lCo, zv. J. A. Verboom en L. E. C. Nieuwveld; Gerarda Maria, dv. P. W. G. M. Vos en C. M. E. E. Meeuwissen; Adriaan, zv. H. Rpdemaker en A. Hak. Overleden: Hofland wv van Harberden Aleida, 82 jaar; van Genderen wv Cin- jee, Maria, 74 jaar. Gevonden: opvouwbare damesparapluie, d.bruine suède want, pieppopje, munt stuk, rood fietsje, bankbiljet. Verloren: huissleutel, d.blauw suède kinderschoenitje, bruine jongensporte- monnee met inhoud, groen knipporte- monnee met inhoud, 1 paar dameshand- schoenen, pukkel met inhoud, muntbil jet. Met een van de kansels voorgelezen herderlijk schrijven hebben de bisschop pen de rooms-kathoileken van Neder land onlangs opgeroepen tot daadwerke lijke steun aan de aktie „Kom over de Brug 1972”. Vanuit de deelnemende Pro testantse kerken is tegelijkertijd een der gelijk schrijven uitgegaan aan alle predi kanten en kerkeraden. In beide brieven wordt gevraagd nu zo snel mogelijk mede te werken aan het tot stand komen van plaatselijke aktie- komitees, die worden gevormd door vertegenwoordigers van de deelnemende kerken. Dit zijn: de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Rooms-Katholieke Kerk, de Doopsge zinde Broederschap, de Remonstrantse Broederschap, de Evangelisch-Lutherse Kerk, de Evangelische Broedergemeente, de Unie van Baptistengemeenten, de Vrije Evangelische Gemeenten, de Oud- Katholieke Kerk en het Leger des Heils. „Kom over de Brug 1972” wordt, evenals de aktie 1968, gehouden ten be hoeve van het werk van de kerken over zee Waarbij dit werk in zijn breedste vorm moet worden gezien, dus ook de taken ten opzichte van de gehele samen leving. De aktie is nadrukkelijk bedoeld als een „schep er boven op” d.w.z. dat de gebruikelijke fondsenwerving nor maal doorgaat. „Kom over de Brug 1972” wil echter door een extra inspan ning méér mogelijk maken het voort durend en dringend beroep dat van over zee op de kerken in Nederland wordt gedaan, vraagt om een versneld ant woord. In de week van 10-15 december aanstaande zullen de léden van de Ne derlandse kerken dit antwoord kunnen geven. „Moge dit”, aldus de brief der syno des aan de Protestantse kerken, „dienst baar zijn aan de gang van het Evangelie door de wereld”. Het herderlijk schrij ven van de bisschoppen besluit als volgt: „Wij hopen, dat door deze praktische vorm van oecumene de kerken overzee geholpen worden, en dat tijdens de voor bereiding en gedurende de aktie de Christenen van ons land elkaar meer mogen vinden als zusters en broeders van onze Heer Jezus Christus”. Iedereen wordt langzamerhand be trokken bij de begrenzing van de groei van onze welVaartswereld. Van alle kan ten wordt op de noodzaak tot matiging gewezen. We hebben daar allemaal terecht eigen belang bij. Unctad III doe ons nog weer eens schrijnend de verschillen tussen rijke en arme landen merken. We hebben alle maal de roeping om de hoeder van onze broeder te zijn. Toch hebben de meesten van ons het gevoel dat we er als enke ling maar zo bitter weinig aan kunnen doen. Een druppel op een gloeiende plaat. En töch beseffen we dat God er ons toe roept. Een mogelijkheid om een begin te maken is dat we eens per week een dag proberen zo sober mogelijk te leven b.v. geen vlees, geen snoep, niet roken - goed voor u! - enz.) en de luttele guldens, die we daaraan over-houden opsparen en na verloop van tijd zenden aan een instan tie die zich bezig houdt met het lenigen van menselijke nood. Misschien vindt u dat u ook wel zo’n bedrag opzij kunt leggen zonder dat ’vasten’. Wijzelf hebben echter de erva ring dat juist die matiging goed is voor onze eigen mentaliteitsverandering, ons de gelegenheid geeft meer bezig te rijn met de dingen van God, en we hopen ook anderen en onze kinderen hiermee iéts voor te leven. Voorbeelden van instanties die zich allen bezig houden met het lenigen van direkte noden en met projectontwikke ling om de mensen e leren zichzelf te helpen rijn: 1) Alg. Diakonaal Bureau van de Gereformeerde Kerken Koningslaan 7, Utrecht, giro 2211 2) Generale Diakonale Raad van de Hervormde Kerk, Maliesingel 26, Utrecht, giro 8685 Namen in de vorige schoolraadverga- dering de heren H. ter Heide en J. B. Borger, resp. voorzitter en sekretaris, afscheid van de schoolraad, in de laatste vergadering werd gekozen tot voorzitter de heer C. H. de Ruijg (afgevaardigde van V.O.O.) en tot sekretaresse mevrouw H. Dirksen-Hondius. Om het werk van het sekretariaat enigszins te verlichten werd mevrouw H. Bergwerf-Schipperus gevraagd om de notulen te verzorgen. Als nieuw lid werd naast de heer C. H. de Ruijg, ook mevrouw L. Bontenbal -Bulder uit Reeuwijk welkom geheten. Zij vertegenwoordigt de ouderkommissie van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar mavo in de schoolraad. In deze vergadering kwamen verder ter sprake de verdeling van nieuwe leer lingen over de diverse basis- en kleuter scholen en de positie van de Jan Ligt- hartschool. De standpunten van de schoolraad met betrekking tot deze pun ten zullen aan B. en W. van Waddinx veen kenbaar worden gemaakt. Inzake de positie van de Jan Ligthartschool zal door de schoolraad aan B. en W. gead viseerd worden deze school zo lang mo gelijk als zesmansschool te handhaven. Wat de verdeling van nieuwe leerlin gen over de diverse scholen betreft Tanja keek met in elkaar geslagen handen toe. Roel opende de glanzend-nieuwe broodtrommel, waarin twee verse broden lagen te wachten. In de glazen botervloot kleurde geel de roomboter. Een halve Edammer lag onder de kaasstolpin de beschuitbus zat een rol beschuit. „Een toverfee!” riep hij vrolijk. Hij ging meteen verder op jacht, vond de thee in het theetrommeltje, de suiker in de suikerpot, de koffie in de koffiebus, en in de keukenkast een grote boerenworst, een dozijn eieren en een stuk ontbijtspek. Tanja volgde hem, haar gericht glanzend van geluk. Ook hier, in dit vreemde dorp, waren al mensen die het in hun „welkom” niet bij woorden lieten. Hier zou ze niet alleen zijn trouwens, ze had Roel. „En al had ik nou helemaal geen honger, dan ging ik nou toch samen met jou eten, in ons éigen huis, aan onze éigen tafel, met ons éigen servies, onze éigen vorken en messen, onze éigen thee kopjes j „Enzovoort” sneed Tanja lachend de woordenstroom af. „Gekke vent, je bent een echte man. Eten en drinken, dat is het eerste waar je aan denkt. Je hebt notabene nog niet eens „O, maar dat komt!” riep hij en drukte Tanja zo innig tegen zich aan dat ze bijna kreunde. „Lieverd, lieverddat je hier nou toch bent als mijn eigen vrouwdatzelfde meisje uit de ijssalon dat zo gereserveerd was.” „Zeg Roel, geen gekheid, maar wie heeft daar allemaal voor ge zorgd.” „Hoef je niet te vragen, mevrouw Klaarhamer natuurlijk, net iets voor haar.” „Maar dat is allemaal op de bon.” ,Je bent hier niet in de stad. En Klaarhamer heeft een veevoe derfabriek, die rit altijd bij de boeren. Nee meisje, wat er ook ge beurt, maar het moet raar lopen willen wij van honger omkomen.” Hij zou zich die woorden later herinneren „We moeten mevrouw Klaarhamer bedanken” vond Tanja, toen ze samen aan de feestelijk gedekte tafel zaten en Roel onbehoorlijk dikke plakken van de Edammer op z’n brood sneed. „Deed je ook niet bij moeder thuis.” Jlier ben ik de baas” verklaarde hij met volle mond. „Je mag niet praten met je mond vol. Ook niet tegen je eigen vrouw. En als jij zo met de kaas omspringt, heer des huizes dan zal ik op de helft van de maand nieuw huishoudgeld moeten vragen.” Ze keken alkaar aan. Die simpele woorden benadrukten het nog sterker dan al het andere: we zijn getrouwd, we zijn man en vrouw. „Misschien komt ze nog wel even” sprong Tanja snel weer op mevrouw Klaarhamer over. „O nee, rij niet. Ze is veel te romantisch. De eerste avond de tortelduifjes alleen laten.” .Zouden we haar niet even gaan bedanken?” „Tja en dan kan ik meteen even mijn vrouw voorstellen.” Zo wandelden ze in de schemer naar het grote huis naast de fa briek, waarvan de laadbrug, als een zwarte schim, reikend naar het water, afstak tegen de verduisterde hemel. Het water lag rimpel loos, zo vredig was het hier. Niets herinnerde aan de oorlog. „We hebben bekijks” consateerde Roel, die achter enkele vitrages schimmen zag wegduiken. „Meneer Meerman met z’n bruid natuurlijk willen ze je zien. Nu, kijk maar goed dames, zo loopt er geen tweede.” ,En er loopt ook geen tweede als jij” plaagde Tanja, „je loopt zo groots als een haan met twee staarten. De bel klonk hol door de gang van het grote huis. „Als ze het maar niet gek vinden aarzelde Tanja. „Ben je mal.” Mevrouw Klaarhamer zelf deed open, had ze natuurlijk al aan zien komen. „Dag meneer Meerman, dag mevrouwkom d’r in!” Nu, dat gaf al moed. Die welgedane dame, prachtprodukt van het platteland, met de lachende ogen onder het al grijzende haar, stelde Tanja meteen op haar gemak. „Vindt u ’t niet erg mevrouwwe wilden u even komen be groeten mijn vrouw en ik.” De Nederlandse Houtakademie be staat dit jaar twintig jaar. De eerste kur- sus van de akademie begon in oktober 1951 en de grondlegger was dr. W. Boer- have Beekman, ook bekend als schrijver van de boeken „Van oerwoud tot inte rieur” en de serie ’’Hout in alle tijden”. Aan de samenstelling van boeken en kursussen (een driejarige naald/loofhout kursus en een tweejarige naaldhoutkur- sus) werkten tal van deskundigen mee. Enkele jaren geleden werd het nodig ge acht de oude kursussen te vernieuwen. Dit werk begon in 1969 en na twee jaren was er met dé unieke hulp van ruim zeventig medewerkers uit het bedrijfs leven en van wetenschappelijke instellin gen een nieuwe tweejarige kursus tot stand gekomen, bestaande uit zeven vak ken met 82 schriftelijke lessen. De vak ken rijn genaamd: Botanie en Bosken nis, Boom- en Houtherkenning, Hout technologie, Houttechnieken, Houtsoor ten en Toepassingen, Plaatmaterialen en Bedrijfs- en Handelskennis. Er zijn thans 454 cursisten. 80% van hen werkt in bedrijven op het gebied van hout en/of plaatmaterialen. Voorts rijn er rentmeesters, bosbouwkundige amb tenaren, leraren van technische scholen, medewerkers van architektenbureaus, grote aannemingsbedrijven, enzovoort. De NHA werkt nauw samen met het Houtvoorlichtingsinstituut, waarvan het enige jaren een afdeling is geweest. De nieuwe kursussen beginnen in de eerste week van september. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de NHA, postbus 4225, vergadering (25 mei) van de schoolraad. Amsterdam. Het is begrijpelijk dat astma eigenlijk een ziekte is waar te ge makkelijk aan voorbij wordt ge gaan. Men kan zo moeilijk lang durig blijven stilstaan bij dit voortdurende, taaie ongerief, dat een ernstige bedreiging betekent voor de volksgezondheid. Men noemt de astmatische ziekten ook wel CARA, de af korting voor Chronische Aspeci fieke Respiratoire Aandoeningen. CARA is niet alleen een bedrei ging voor de volksgezondheid, waardoor de bestrijding ervan veel geld kost, het veroorzaakt ook op andere wijze veel schade aan onze samenleving, waar meestal niet aan gedacht wordt. Dertien procent van de invalidi teit wordt door CARA veroor zaakt en twintig procent van het ziekteverzuim. Op deze wijze kost de ziekte afgezien van de di rekte bestrijding ervan reeds honderden miljoenen guldens. Daarom zou ik u willen opwek ken tot ondersteuning van de be langrijke taak van het Nederlands Astma Fonds, in het bijzonder ge durende de speciale week van 1 tot 7 mei, als er voor de astma- bestrijding gekoliekteerd wordt. In ons aller beang hoop ik dat die kollekte een sukses wordt. C. A. VAN DER HOOFT Burgemeester van Waddinxveen Op maandag 1 mei (de dag waarop Koninginnedag wordt gevierd) en don derdag 11 mei (Hemelvaartsdag) zal de PTT-dïenst worden uitgevoerd als op zondag). Dit betekent dat alle postkan toren gesloten zullen rijn en dat er geen bestellingen worden uitgevoerd. De nacht posttreinen rijden niet in de nach ten Van 20/30 april, 30 april/1 mei en 10/11 mei. In de vroege ochtend van 2 en 12 mei' zullen extra vervoersmaatre- gelen worden getroffen. Ook voor de telegraaf- en telefoondienst geldt op de ze dagen de zondagsdienst. In het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan te Waddinxveen waren donderdag een zestigtal belangstellenden bijeen om te luisteren naar ds. A. Kot, die sprak over de Mbumazending. Deze organisatie, uitgaande van de Schotse zendingskerk, heeft haar werkterrein in de binnenlanden van Rhodesië en heeft veel vertakkingen in het buitenland. De spreker had zijn thema gekozen uit het Bijbelverhaal, waarin Jezus een Kananese vrouw in haar nood bijstaat en déze ’’buitenstaander”, want zij is geen jodin, toeroept: „O vrouw, groot is Uw geloof!” En om dat geloof wordt rij tot haar verbazing door déze Rabbi wonderlijk geholpen en kan zij naar huis gaan met de zekerheid dat haar dochter gezand wordt. Haar dankbaarheid en vreugde is zeer groot en in aanbidding valt zij haar Heiland te voet en wijdt Hem haar leven. Zo moeten wij allen door de diepte van onze ellende leren verstaan om als bedelaars Hem te voet te vallen en blij rijn met ’de kruimkens van ’s Heren tafel’, zo sprak ds. Kot. „Door de genade Gods is dat geloof bij deze heidense vrouw ingeplant en zo

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 10