JOKE BERGER Standen volleybal Gat spoordijk Atletieknieuws Voor uw kleuter VERSJES D’66 over van mei tot mei Spoorboekjes rapport- Mansholt Regels voor puzzelaars Laatu niet Waddinxveen krijgt tweelingbussen bij de nemen in Moederdag winkelen in een gezellige sfeer die wij nooit vergeten allerleukste wijsjes met kleurige plaatjes in keurig net meisje bandje prijs f 4.50 VELDWIJK NV dienst 28 mei 72 tot 2 juni 73 prijs f2.25 VELDWIJK NV BURGER Pagina 6 r voor onze BOEKHANDEL Een huwelijk in bezettingstijd L. VAN SCHOOTEN BOEKHANDEL Een kryptogromkluifje puzzelliefhebbers 14 ^BURGERLIJKE STAND I 14. I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 MEI 1972 Met 2 i 4 3 f bij 7 <9 9 f/ a /o si 'V /r M Hier volgt de opgave - .Lri- 20— 4 1. 1. 2. 4. 3. de 7. 4. 8. 5. 11. 6. 14. 9. 15. 16. 17. 19. 19. 22. een betrekking. 23. 24. beroep. Bij ons is plaats voor een Dorpstraat 80 Waddinxveen door DE DOKTERSVROUW. Ml 7' - 7C '- U slaagt altijd. Telefoon 12288 Betrouwbare bediening. Kleiweg 63 GOUDA GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: trevira lila sjaal, rode dames- portemonnee met inhoud, 1 paar d.bruin glacé handschoenen. Verloren: lappen pop, d.rode Parker da- mesvulpen, blauw kinderwagenzeiltje, zwarte jongenshorloge, bruine pukkel met inhoud, drie sleutels aan een ring, blauw meisjes gympakje, 2 bankbiljet ten, bruine kam, d.bruine leren brille- koker met bril, zwarte damesportemon- nee met inhoud, oranje viskram jack. De derde bijeenkomst van D’66 in de serie diskussie-avonden over het rapport van de kommissie-Mansholt is op dins dag 9 mei om 20 uur in de Ontmoe- tingskerk. Vijf minuten later zat Tanja, met open ogen en mond, haar eerste cursus in de edele kookkunst te ondergaan. En met een van ver wachting kloppend hart noodde ze Roel aan tafel. De jus was bruin. En het vlees was maar een heel klein beetje taai. Ze zag Roel manmoedig kauwen. En de aardappelen hadden nog wel een héél klein knauwtje mo gen hebben, constateerd ze in stilte. ,,’t Smaakt zeker wel heel anders dan thuis” waagde ze timide. ,,’t Smaakt me best” zei hij grootmoedig. Maar hij nam niet voor de tweede keer. „Heb je al genoeg?” informeerde ze verwonderd. „Kind ik ben niet zo’n hongerlap als Klaarhamer je gisteren zat wijs te maken.” „We hebben kamemelkse pap met stroop toe.” Ze zag zijn blikken opklaren. Dat vulde tenminste de gaatjes. Maar met knikkende knieën ging ze naar de keuken. Want die kamemelksepap, hoezeer ze er ook haar best op had gedaan, was toch een tikje aangezet. Misschien met véél stroop, proefde je het niet. „Die boerin waar ik was ingekwartierd” vertelde Roel, gulzige blikken werpend op de schaal met pap, „die kon toch afgedeksels lekker kamemelksepap klaar maken. Hectoliters heb ik daar ver zwolgen hectoliters!” „Dan hoop ik niet dat het je tegenvalt” zei ze kleintjes want Hij luisterde niet, schepte zijn bord vol, doopte de lepel diep in strooppot, en, als toen hij een kind was, tekende hij met de af- mde stroop eerst een dikke T en toen een al dunner wordende witte oppervlak. rek gespannen toe. In het dorp merkten ze niet bijster veel van de oorlog. Roel had het druk, want alle rompslomp aan distributie, toewijzingen, en het zo listig mogelijk omzeilen van allerlei voorschriften verbonden, hield hem bezig. Bijzonder veel last van de distributie hadden ze niet, want Roel’s werk bracht hem veel in aanraking met de boe ren, en aangezien ze hem een aardige vent vonden en een betrouw baar zakenman, kwam hij meermalen met iets extra’s thuis. Er waren een paar NSB-ers in ’t dorp, maar die kende iedereen en die waren ook niet bijster actief, want ze zaten nogal geïsoleerd. Tanja voelde zich vaak eenzaam, want Roel maakte lange da gen. Dikwijls wipte ze even over naar mevrouw Klaarhamer, met wie ze uitstekend kon opschieten, maar mevrouw Klaarhamer kon, Wat leeftijd betreft, haar moeder wel zijn en graag zou ze eens van gedachten wisselen met jonge vrouwen zoals zijzelf. Dat was niet zo makkelijk. Door haar stadse opvoeding, haar opleiding, haar werk kring stond ze te ver af van- en had ze te weinig aanrakingspunten met de jonge vrouwen in het dorp, de dominee was ook al zo jong niet meer en diens vrouw had het altijd heel druk met haar huis houding, alles moest blinken en glimmen. De enige die overbleef, was de jonge doktersvrouw. Mevrouw Kollerie was in de studentenwereld van Leiden, een gevierde figuur geweest, een knappe studente in meer dan één op zicht, en de jonge Hein Kollerie kon zich met de beste wil niet indenken hoe het mogelijk was, dat zij vanuit haar hoge hoogte haar blikken op hem, dat wat verlegen jongen van het land, had laten vallen. Maar Lies Meerhoudt mocht lachen en dansen en een Dames Be Fair 1 20—20 20—20 20—16 22—38 22—38 22—36 22—26 22—20 22—12 22— 4 2® HANDS AUTO KOPEN? EERST LATEN KEUREN1 1. Onder de inzenden van goede oplossingen worden een boeken- bon verloot van 15, 2. Oplossingen dienen uitsluitend op de volgende wijze te zijn ge adresseerd: Puzzelredaktie Week blad, oplossing van (datum invul len), postbus 12, Moerkapelle. Boek- en Kantoorboekhandel Ondertrouwd: P. M. van Meerveld en G. J. Verkerk; I. van der Kaaden en E. Schootman; J. Flier en A. H. van der Spek. Geboren: Adriaan, zv. H. Rademaker en A. Hak; Henk Marius, zv H. I. W. Mo lenaar en F. R. R. H. Redeker; Dirk, zv. W. A. Littooij en L. Schaap; Paul Pieter zv C. de Rooij en A. Verseveld; Yvette Daniëlle, dv. R. J. van Vlijmen en C. Smit; Sandy, dv. B. Lichtenberg en E. W. I. Heijsteeg; Pauline, d.v. J. I. Puy- enbroek en B. M. P. A. Moerdijk; Neel- tje Adriana, dv. M. van Rijswijk en T. Middelkoop; Dennis, zv. A. Zandvliet en J. M. van Weers; Rodger Alexander, zv. A. C. van den Berg en A. B. M. de Jong. Overleden: de Kreek wv v Ringelenstein, Elisabeth Krijna, 71 jaar; van Genderen, wv Cinjee, Maria, 74 jaar; Hofland, wv v Harberden, Aleida, 82 jaar. Gehuwd: D. H. Schmohl en L. T. de Goeij, Gouda; M. D. J. van Tok en E. V. A. van Maanen, Zoetermeer. kogelstoten en 1,20 bij het hoogspringen. De estafette 4 x 60 m kwam uit op 38,3 sec., wat neerkomt op gemiddeld 9,8 per loopster. Ook de komende week zijn er weer verschillende aktiviteiten. Zo is er gister avond (woensdag) in Boskoop het eerste gedeelte verwerkt van een dualmeet voor junioren en senioren tegen AV 47 uit Boskoop. Het tweede gedeelte zal op donderdag 18 mei worden gehouden in Waddinxveen. Ook in Waddinxveen zal een pupillenwedstrijd worden gehouden voor de persoonlijke Goudse kampioen schappen. Op Hemelvaartsdag gaan de junioren en senioren naar Drumen voor het eerste gedeelte van een trialmeet tus sen D.A.K. (Drumen), A.V.S. (Schoon hoven) en A.V.Waddinxveen. goede, die dus de poststukken eerder ontvangt. Dit systeem is in grote steden al jaren in gebruik, waar dan uiteraard alleen gewerkt wordt met de plaats zelf en met de overige bestemmingen. Voor Waddinxveen heeft men de plaatsen er bij genomen die per 29 mei behoren tot het voorsorteercentrum Waddinxveen en die vanuit Waddinxveen volledig wor den bediend. De PTT heeft voor deze bussen speciale postzakken, die bij een geopende bus er onder gehangen kunnen worden. De post komt dan vanzelf in de goede postzak terecht. De lichtings- tijdstippen ondergaan geen wijziging. Wel zal per 29 mei de laatste lichting van de hoofdbus op het postkantoor ge- brach worden om 18 uur in plaas van 18.45 uur. Ifaljjlfcfeer Nederland Nog deze week zal in Waddinxveen een begin worden gemaakt met het plaatsen van zg. tweeling-brievenbussen van de PTT. De oude rode bussen zul len verdwijnen en de nieuwe bussen zijn dubbelklëurig, de voorkant is grijs en de ombouw is rood. Bij dit type bussen bestaat voor het publiek ingaande 29 mei de gelegenheid de te verzenden kor- respondentie te splitsen in Waddinxveen met de omliggende plaatsen Boskoop, Moerkapelle en Zevenhuizen, alsmede overige bestemmingen. Als van deze keuzemogelijkheid geen gebruik wordt gemaakt, kan dit aanleiding geven tot vertraging in de overkomst en bezor ging. Deze nieuwe bussen passen geheel in de automatisering en motorisering bij de PTT. Op de klep van de linkerbus staat duidelijk aangegeven voor welke plaatsen die afdeling is bestemd; op de rechterklep staan aangegeven „Overige bestemmingen”. Het publiek maakt dus de eerste sortering, wat veel werk en tijd bespaart. Het komt dë geadresseerde ten 13. In het afgelopen weekeinde zijn vele leden van de Atletiek Vereniging Wad dinxveen weer aktief geweest. Zo liepen de senioren W. van Breemen en H. Kuypers wederom een 20-km wedstrijd, ditmaal in Schoonhoven. Ondanks regen en wind zaterdag gelukte het W. van Breemen om twee minuten sneller te lopen dan drie weken tevoren in Leiden. Hij liep nu 1.24 uur. H. Kuypers liep dezelfde tijd als in Leiden: 1.30 uur. Hun plaatsen waren resp. 73e en 98e. In Den Haag kwam Kees Versluis bij de jongens B ook tot goede resultaten. Hij sprong 1,60 m hoog en liep de 100 m horden in 15,7. Hij werd op beide nummers derde. Dat het Waddinxveense D-meisje Ghi- ta den Besten weer in goede vorm ver keert bewees zij maandag in Amsterdam. Was zij verleden week in Zoetermeer goed geweest voor de twee eerste plaat sen op de 60 m (9,1) en verspringen (4,38 m), nu behaalde zij weer twee eer ste plaatsen en wel op het verspringen, 4,42 m, en met kogelstoten 10,33 m. Wim Pieter den Besten deed het bij de C-jongens op het kogelstoten ook niet gek en werd 3e met 9,59 m. Zaterdag was het de dag, waar op de eerste wedstrijd voor de distriktscompe- itie werd gehouden. Van de totaaluitslag is nog niets bekend, maar er werden wel weer enkele goede prestaties geleverd. In Den Haag bij de meisjes D kwamen Petra Bootman en Monique Okkerse op de 60 m beiden tot 10,6 sec. Ghita den Besten kwam hier tot 10,08 m bij het „Moet jij niet?” vroeg hij. „Op *t ogenblik nietmisschien vanavond. Ze vouwde de handen in haar schoot, krampachtig, toen hij be gon te eten, keurend, aandachtig. Ze zag hem knikken. Toen ging hij tot de aanval over. Toen hij voldaan zijn bord terugschoof zei hij „Joost mag weten waar je ’t geleerd hebtmaar "t was precies als daarginds. Men senkinderen ben ik erg gulzig als ik nóg wat neem?” „D’r is nog genoeg” zei ze en haastte zich naar de keuken, want ze wist dat ze het anders zou uitproesten. Stralend knipoogde ze naar de pap-pan, die met een donkerbruin korstje op de bodem al in ’t water te weken stond. .Hectoliters” zei ze „ziedaar het geheim!” In de kamer nam Roel stiekum nog een beetje. Voor een meisje wat interes se in ons vak heeft bieden wij een leuke baan, met veel af wisselend werk en een goed loon. Verticaal Opa gaf ’em van katoen, zo dat het roofdier vluchtte. Hij kreeg ’t in Tiel en was er erg trots op. Uit de urn kwam een vreemd geluid. Het werd Co te bar. Ze hield niet van reptielen. Het lijkt wel of die man van staal is gemaakt. Hoe kan hij anders zo n last torsen. Leg die doos in het dal voor die lange, magere jongen. Krijg je nog rente van dat dier Het hele stel zit in Gelderland. Ka pakt een nap voor die jongen. Houdt Mora ook van die godheid Er zit veel tin aan een fiets. Het mutsje ligt al in het kot. In de Rotte zwemt een roofdier. Gaf Trijn u haar adres in Italië De ree werd gewond door de motorrace dat gaf veel wondvocht. Het danskoor verdiepte zich in de es aan het begin van het sprookje. 1 21. kreeg zij een eerbiedwaardig i bprnpn. KNEUS 3. Oplossingen moeten binnen zijn uiterlijk de eerste woensdag na de pubükade van de puzzel. Een puzzel met op mysterieuze wijze in de zinnen verborgen woor den. Wie ziet kans de woorden die in de puzzel moeten worden inge vuld, uit de zinnetjes te halen Ze zijn er echt goed in verstoptZo’n kryptogram is wel iets voor de ware puzzelliefhebbers. 20—38 De Valk. 1 20—38 20—22 20—22 beetje flirten met allerlei medestudenten en zich de bewondering en de complimenten laten welgevallen en zelden meer dan twee maal achtereen door een en dezelfde vriend zijn thuisgebracht ze wist precies wat ze wilde; niet iemand waarmee je goed kon opschieten en plezier maken en lange bomen hebben, maar een man waarmee je het hele leven aandurfde. De serieuze student Kollerie, die er rond voor uitkwam dat hij er niet naar streefde een beroemd chirurg of hoogleraar te warden, maar wiens ideaal was een huisdokter te zijn, vraagbaak van de patiënten, bij ieder bekend en door ieder gewaardeerd, viel haar op doordat hij haar steeds ontweek. Hein Kollerie begreep dat zo’n meisje als Lies, die ieder een wel kon krijgen, geen partner voor hem was, en dat zij zich nooit aan een doodgewone dorpsdokter zou verslingeren. Daarom ging hij haar uit de weg, al kostte hem dat moeite, want van het eerste ogenblik af was de bliksem ingeslagen toen de zwarte ogen van Lies zijn blikken ontmoetten. Dus werkte hij nog ééns zo hard, ging weinig uit en bemoeide zich weinig met meisjes. Want „die andere grieten” waren toch niets bij Lies vergeleken. En hij zou maar wachten met trouwen, tot Lies goed en wel getrouwd was en dus alle kansen verkeken Hein Kollerie leefde nog in de naive veronderstelling, dat de vrouw ingetogen zit te wachten tot de man haar ten huwelijk vraagt. Hij had er zich nooit rekenschap van gegeven da het de vrouw is, die de man langzaam maar zeker tot deze vraag drijft, waarna ze dan nog de moed heeft, blozend te verklaren dat het zo onverwacht kwam Bij Hein en Lies ging het even anders. Toen Lies hem uit zijn isolement gehaald en in een gesprek gelokt had, merkte hij dat hij tegen haar alle dingen kon en durfde zeggen die hij tegenover an deren verzweeg. En eens waagde hij het om te verklaren, dat als hij eens trouwde, hij zo’n meisje wou trouwen als zij was. Verder durfde hij niet gaan het was trouwens al veel verder dan hij ooit gedacht had te durven gaan. „Dus je bent op ziek naar mijn dubbelgangster”, zei Lies een beetje spottend. „Nou jahij weifelde, begreep hoe raar hij zich had uitge drukt. „Met andere woorden, het origineel is niet goed genoeg.” Hij gaapte haar aan. Hoe kon ze zo iets zeggen, zo iets denken. Snapte ze dan niet, dat omdat hij het origineel onbereikbaar achtte, hij het met de „dubbelgangster” moest doen? En hij slaagde er in dat enigszins duidelijk te maken. „Niet goed genoeg? Jij bent veel te goed voor mij.” Dosko 1 KVC 1 Be Fair 2 20—20 MSV 1 Skania 1 DAC 1 Olympia 1 2010 Teyling. 1 2010 A.V.40 1 er I de In het dijklichaam van de spoorlijn tussen Waddinxveen en Boskoop viel woensdagmorgen een diep gat dat- een diameter heeft van naar schatting vijf meter. Men neemt aan dat een en ander werd veroorzaakt door werkzaamheden aan de riolering naast de spoorbaan. Eerder dit jaar vielen er ook al gaten in het wegdek in de buurt van de spoor wegovergang. De herstelwerkzaamheden namen woensdag de gehele dag in beslag. De Spoorwegen staakten onmiddellijk het treinverkeer tussen Waddinxveen en Boskoop. De treinreizigers werden per bus verder getransporteerd. Het trein verkeer tussen Gouda en Waddinxveen vond normaal doorgang. Horizontaal Doop de tol in, dan kan je mee schrijven. Ach, de os is helemaal in war, wat een bende. Een tent Moet daaruit eensgezindheid blijken Toen Leen in de RAF was raakte hij in zekere zin iets kwijt. Haal het gereedschap uit de kas. Het primitieve vaartuig dreef op de stroom. I In dat kleine plantje steekt 10. een bedrag. i Daar kan je zijn karakter uit 12, opmaken. Deze rok is gereed voor uit zending in Hilversum. Toen de rat uitgleed over de 17. zeep, kwam hij in de nok van 18. het circus terecht. Een are in Tiel, dat is ook een betrekking. go De ratel bleek na verloop van tijd omgekeerd. Toen Ina de tros plukte, Heren Be Fair 1 Zovoc 1 Thor 1 Ariston 1 Donar 1 Jod.Boys 1 2222 Jupiter 1 2220 Leython 1 2218 LUSV 1 22—18 Kanger. 3 2214 KVC 1 Punch 3 Uitslagen beslissingswedstrijden Dames; De Valken 1-Be Fair 1 03 Be Fair 1 kampioen Teylngen-Olympia 13 Teylingen degradeert Heren; Be Fair 1-Zovoc 1 32 Be Fair 1 kampioen Zowel bij de dames als bij de heren promoveert Be Fair naar de derde divi sie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 10