voor met naar Kollekte over Vervoer leerlingen Hervormde scholen Fancy-fair Geref. Kruiskerk NS stopt los/laadplaats Raiffeisenbank opent hypermodern kantoor Tevreden publiek bij muziekschoolconcert Gegevens gevraagd A tot Z-boekje Spreekuren 5®; WIIÏFMM PONY-CONCOURS IN WADDINXVEEN Bevrijdingsconcert met Feike Asma en Vox Jubilans Beroepen NKV-dames op Huishoudbeurs van de week VOOR WADDINXVEEN Pagina 3 Groei Hl k Service Bouw EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! lE KEI ’Z A G E N Wedstrijden Eind mei gaat de Nederlandse Spoorwegen een aantal laad- en losplaat sen in Nederland sluiten. Daarbij is ook de laad- en losplaats bij het Wad- dinxveense station. Van vrijdag 26 mei af zullen geen ladingen meer wor den aangenomen. Mevrouw J. K. C. de Groot-Kleyer, voor Gemeentebelangen samenstelster van het informatieboekje Waddinxveen van A tot Z vordert snel met haar werkzaamheden. Ze verwacht nog steeds dat het boekje in september, volgens plan, zal kunnen verschijnen. Ten einde de informatie zo kompleet mogelijk te kunnen aanbieden doet mevrouw De Groot, bij deze, nog eenmaal een beroep op alle vereni gingen en instellingen om de benodigde gegevens te verstrekken (voor zo ver dat nog niet is gebeurd). Ook voor feiten over kursussen en dergelijke kan men bij haar terecht. Mevrouw De Groot woont in de Vijverlaan (nr. 34), haar telefoon nummer is 2972. Maandag 8 mei 1972 zal de feestelijke opening van het nieuwe hoofd kantoor van de Coöperatieve Raiffeisenbank ’Waddinxveen’ plaatsvinden. De openingsplechtigheid, die ’s middags om 16.30 uur plaatsvindt, wordt voorafgegaan door een bijeenkomst in het Anne Frankcentrum. Hierna begeeft men zich naar het hypermoderne hoofdkantoor aan de Kerkweg, waar burgemeester C. A. van der Hooft de officiële opening zal verrichten. Hierna volgt het bezichtigen van de bank. Voor kliënten en belangstellen den bestaat eveneens gelegenheid het bankgebouw te bezichtigen. Op de openingsdag houdt de bank ’’open huis” van 19 tot 22 uur. In het nieuwe schooljaar komt er een regeling voor het vervoer van leer lingen van de Nederlands hervormde scholen uit de nieuwbouwwijken van en naar hun schoolgebouwen. Deze regeling is ingesteld op verzoek van enkele ouders uit de Vondelwijk. Wie hieraan wil deelnemen kan zich opgeven bij de heer A. van Oostenbrugge, Johannes Postlaan 79, telefoon 5156. De beide hervormde scholen maken momenteel een grote groei door. Zo heeft de Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade dringend be hoefte aan uitbreiding van lokaliteit en waarvoor de plannen in voorberei ding zijn, en zal de Rehobothschool aan de Onderweg - tot voor een jaar terug nog slechts een vijf-mansschool - het nieuwe cursusjaar hoogstwaar schijnlijk kunnen beginnen met 7 leerkrachten. De tienerinstuif Op ’n Kluitje van de Waddinxveense gereformeerde kerk houdt op zaterdag 6 mei een fancy-fair in het verenigingsgebouw ten bate van de herbouwde Kruiskerk. De fancy-fair, die om elf uur ’s och tends begint, is in de ochtenduren speciaal bestemd voor de kinderen (bal len gooien, touwtje trekken, etc.) in de middag zijn de ouderen welkom en ’s avonds is tot een uur of elf het woord aan de tienerjeugd tijdens een disko-show. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 MEI 1972 (Advertentie) i I Dominee B. Koekkoek van de Wad- dinxveense gereformeerde kerk heeft een beroep ontvangen naar 's-Gravenzande. Ds. Koekkoek kwam in mei 1964 naar Waddinxveen. Het besluit tot nieuwbouw werd reeds in 1959 genomen, doch eerst in januari 1971 kon met de bouw worden begon nen vanwege het feit, dat niet eerder kon worden beschikt over het thans gebruik te stuk bouwgrond. ling zijn de ramen, die in aluminium raamkozijnen zijn geplaatst, gesloten uitgevoerd met dubbele beglazing. Be paalde glasoppervlakten zijn in kogel vrije, andere in salgvaste beglazing uit gevoerd. Voor het exterieur zijn materi alen gebruikt, die geen onderhoud ver eisen. Een auto-loket kompleteert de bouw. De officiële opening van het nieuwe bankkantoor gaat verge zeld van vele feestelijkheden. De bank organiseert een kleur- en een ballonwedstrijd voor de jeugd, terwijl voor ouderen een interes sante fotopuzzelwedstrijd op het programma staat. ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk werkster Geref Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af- halen van verplegingsartikelen. Gezins-/bejaardenverzorging (Elzenhorst 7, telefoon 4896): Aanvragen om hulp: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. SUMMER OF ’71 - Bolland of Bolland - SHOT GUNS - Tee Set POP OF THE POPS met o.a. Après Toi; Freedom; Shot Guns; Without You e.v. voor f 8.90. Donderdag 4 mei Openbare vergadering algemeen bestuur De Rijnstreek, gemeentehuis Boskoop, 15.30 uur Dodenherdenking, stille tocht vanaf raadhuis 19.30 uur, herdenking Stationsplein 19.45 uur Zaterdag 6 mei Herdenkingsconcert Vox Jubilans en Feike Asma, Brugkerk, 20 uur Ruilbeurs van kunstreprodukties, Catharina Gasthuis Oosthaven, 14-16 uur Fancy-fair voor Kruiskerk, tienerinstuif Op ’n Kluitje, geref.ver.geb. Stations straat, 11 uur Maandag 8 mei Opening Coöp. Raiffeisenbank, Anne Frankcentrum, 14 uur Open huis Raiffeisenbank, Kerkweg 161, 19-22 uur Dinsdag 9 mei Bejaardensociëteit, Anne Frankcentrum, 14.30 uur Woensdag 10 mei Nachtrit Gouwerijders Olympia Klaas de Vriesschool, 13 uur (avondprogramma 18.30 uur) Zaterdag 20 mei Receptie w Waddinxveen (50-jarig bestaan), Anne Frankcentrum, 15 uur Maandag 22 mei Pinkstertournooi De Gouwe, zwembad De Sniep, 9 uur Vrijdag 26 mei Feestavond Waddïnxveen-leden, Florida Boskoop, 20 uur Brugkerk (NH): 9.30 en 18.30 uur: ds D. van Vliet Wijkgebouw (NH): 9.30 en 18.30 uur: ds J. van den Heuvel Bethelkerk (NH): 9.30 en 17 uur: ds T. van ’t Veld Immanuëlkerk (NH): geen opgave ontv. Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Mod deraar, 17 uur ds A. P. Heiner Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds A. P. Heiner, 17 uur ds C. van der Tas, Boskoop Remonstr. Gem.: 10.30 uur streekdienst in Boskoop Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst Geref. Gem. Boskoop: 9.30 uur lees- dienst, 19 uur ds R. Bogaards Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 aur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 et> 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova's Getuigen: do. 19 30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: Zaterdagavond gaf de stichting Streek- muziökschool Waddinxveen in de Ont moetingskerk een concert waaraan ook leerlingen van het Koninklijke Conser vatorium in Den Haag hun medewer king verleenden. Een vrij talrijk publiek vulde de ruimte en gaf telkenmale blijk van zijn tevredenheid over het gebodene. Het openingsnummer van het pro gramma was een optreden van een en semble onder leiding van Joop Veenstra waarin speels werd gevarieerd met di verse instrumenten. Het pianospel van Plëuni Baas was zeer gevoelvol. Dat van Mieke Trapman was zuiver van opvat ting en weergave. De blokfluitgroep on der leiding van Aad Torenvlied met zes duetten van J. Aarden oogstte een dank baar applaus. In een gitaarduet werden met veel maatgevoel twee nummers in andantino en allegretto vertolkt. Zuiver samenspel klonken bij klarinet, cello, Het nieuwe en moderne bankgebouw, dat in het centrum van Waddinxveen is gelegen, voldoet aan alle eisen, die aan de akkomodatie van een hedendaagse bank gesteld mogen worden. Een betere bediening is door de nieuwbouw mogelijk geworden, want de ruime ontvangsthal is ontworpen om het kliëntenverkeer zo snel mogelijk te kun nen verwerken. Bovendien is het ge bouw ook voor mindervaliden gemak kelijk te bereiken. Drempels ontbreken, zodat ook minder snel ter been zijnde mensen en moeders met kinderwagens het gebouw op eenvoudige wijze kunnen binnengaan. Aan het gebouw is het In ternationaal Toegankelijkheidssymbool toegekend. Voor de jeugd is een speci aal baliegedeelte ontworpen, terwijl men voor vakantiereizen en verzekeren thans ook een speciaal baliegedeelte heeft. De bank heeft zo’n driehonderd safe loketten, terwijl de uitvoering van de nachtkluis is gemoderniseerd, waardoor de mogelijkheid is ontstaan, dat men een lege cassette mee kan nemen. Meteen achter de bank bevindt zich thans par keergelegenheid voor dertig auto’s en naast de bank komt nog een parkeer terrein voor honderd auto’s. Temidden van al haar kleuters vierde mevr. (Bep) de Boer-Dul- lemond het afscheid van haar kleuterschool Pinkeltje. Als je ziet hoe ze met die kleuters optrekt, vraag je je af of veertien jaar kleuterleidster zijn ook niet met een lintje zou moeten worden be loond. Voor de zevende maal zal op Hemel vaartsdag op de terreinen van manege ’De Reigersburgh’, Piasweg 35a te Wad dinxveen, het jaarlijkse pony- en jeugd- concours worden gehouden. Als bijzon derheid geldt dat dit selectie wedstrijden zullen zijn voor het Internationale Kam pioenschap, dat dit jaar te Zweden zal worden gehouden. Het programma is als volgt samen gesteld: Ochtend-programma - Begin: 08.30 uur - Dressuur. Middag-program- rna - Begin: 12.00 uur - Spring-concours en tenslotte om circa 17.30 uur Parade en prijsuitreiking. U kunt er van over tuigd zijn dat hier alleen de allerbesten zullen rijden. Een mooie gelegenheid om met uw gehele gezin deze wedstrijden bij te wonen. Op het terrein is een con- sumptie-tent aanwezig. Toegangsprijzen: Volwassenen: 2,50 en kinderen slechts f 1,—. De ontwerper van het nieuwe gebouw is het architektenbureau Stuurman B.V. uit Waddinxveen, hoofdaannemer is de firma S. Langeveld N.V. in Alphen a.d. Rijn. Het interieur van de bank is bij zonder fraai van uiterlijk. Wie de hoofd ingang betreedt komt in een ruime ont vangsthal, waar men ter rechter zijde de receptiebalie aantreft, waar ook alle binnenkomende telefoongesprekken wor den behandeld. Tegenover de hoofdin- In de week van 8 tot 13 mei wordt weer de jaarlijkse openbare collekte gehouden voor het werk van de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren. In deze beide sana toria wordt veel werk gedaan ter bestrijding van de tuberculose. Nu gaat deze dienstverlening zich ook uitstrekken tot in het buitenland, waar ten aanzien van deze gevreesde ziekte, de nood ontstellend groot is. Gebieden waar 40% van de bevolking aan tuberculose lijdt, zijn geen uit zonderingen. akkordeon, gitaar en piano in werken van o.a. R. Schuman. Henk Medeman en René v.d. Bas toonden hun kunnen op het orgel, waar bij Bertha van der Kolk op de blokfluit begeleidde in een menuet van J.S. Bach. De Orff-groep, onder leiding van Thea Noorland, met medewerking van Aad Nieuwenhuizen, bracht voor de pauze enkele fraaie orgelfantasiën en speelse ouvertures. Het koperkwartet uit Den Haag, on der leiding van A. Bijlsma, die vooraf een beschouwing over de muziekgeschie denis gaf, werd een belevenis van waar muziekgenot, waarbij de meesterlijke weergave van koralen en fantasieën alle bewondering wekte. Een sonate in g. van I. Hook kwam in blokfluit en piano van E. Zijderveld en Noor v.d. Meer kwam door zuiver samenspel goed over. Een trio van Joos Vos, Sjef van Zwieteren en Aad Toren vlied bracht een perfecte weergave van een werk van H. van Lijnschoten. Gon- ny en Alex Verbakel vertolkten een eer ste sonatine diabelli in vierhandig sa menspel voortreffelijk. Het optreden van het ensemble onder leiding van Joop Veenstra, met drie nummers was van zeer uiteenlopende kleur en genre. Een langdurig applaus gaf het bewijs van de voldoening over de prestaties van de streekmuziekschool onder het publiek. H. KL 1 MEMORYS - Earth and Fire 2 SYLVIA’S MOTHER - Dr Hoek and The Medicine show 3 APRÈS TOI - Vickey Léandros 4 BEG, STEAL OR BORROW - The New Seekers 5 THE TALK OF ALL THE U.S.A. - Middle of the Road 6 FREEDOM - Mac and Kahtie Kis- soon 7 STREETS OF LONDON - Ralph Mctell 8 JESUS WAS A CROSS MAKER - Judy Sill 9 MAMA PAPA - Cardinal Point 10 HA PIPPI LANGKOUS MET KOOR De serie orgelconcerten van de Her vormde Orgelcommissie wordt besloten met een optreden van Feike Asma, waarbij ook het koor Vox Jubilans haar medewerking verleent. Dit concert staat in het teken van de herdenking van de bevrijding en daarom vermeldt het programma bewerkingen van oud-hollandse volksliederen en een Hollandse Rhapsodie, die eindigt met ons volkslied. Vox Jubilans geeft haar eerste uitvoering van een Motette voor gemengd koor en orgel over Psalm 84, van Bemand de Vries. Daarnaast staan nog werken van Marinus Egberts, Padre Martini, Samuel Wesley, Alexandre Guilmant en Dem. Bortiansky op het programma. Deze avond zal worden gehouden in de Brugkerk op Zaterdag 6 mei. Aan vang 20 uur, prijzen van de program ma’s 2 voor volwassenen en 1 voor kinderen tot 14 jaar. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 lot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 lot 12 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.3n uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster NH-kerk: woensdag 910 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialtste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en dinsdag van 9 tot 10 uur; elke eerste woensdag van de maand van 19 tot 20 uur. De sterke groei, die de bankwereld de laatste jaren kenmerkt, is ook aan de Raiffeisenbank Waddinxveen niet onop gemerkt voorbijgegaan. De bank, die in 1905 werd opgericht en sindsdien ach tereenvolgens was gevestigd aan de Zuidkade, de Brugweg en de Oranjelaan (sinds 1932), mag zich speciaal de laat ste tien jaar in een zeer sterke groei verheugen. Op 31 december 1961 bedroeg het ba lanstotaal van de bank 10,2 miljoen, tien jaar later was dit bedrag uitgegroeid tot 51,1 miljoen. Eenzelfde beeld geeft de groei der toevertrouwde spaargelden te zien. Per ultimo 1961 beliep deze post een bedrag groot 8,6 miljoen, per ulti mo 1971 bedroeg het reeds 39,7 miljoen. Ook de groei van het personeelsbestand geeft de voortdurende toenemende be- drijfsdrukte aan. Tien jaar geleden had de bank vijf personeelsleden in dienst, thans staan onder leiding van direc teur W. C. Slob zesentwintig personeels leden de kliënten ten dienste. Teneinde de taak van het hoofdkantoor te ontlas ten en een betere dienstverlenging te ef- fektueren werden in de loop der jaren bijkantoren geopend aan het Koningin Wilhelminaplein en de Groensvoorde. Voorts houdt de bank op vrijdagmorgen zitting op de tuinbouwveiling en don derdagmorgen in het Anne Frankcen trum. gang bevindt zich de kasbalie met daar achter de kassiersbox, die uit kogelvrij glas bestaat, en een viertal werkruimten. Aan de overzijde van de kasbalie bevin den zich de assurantiebalie en de balie voor de verkoop van reizen. Hier zijn ook de spreekkamers. Aan de Stationsstraat bevindt zich een tweede ingang, die bedoeld is voor mensen die per auto komen. Naast deze ingang bevindt zich de grote kluis. Ook is daar de garage van waaruit geldtrans porten plaatsvinden. Twee trappen en een personen- en goederenlift zorgen voor het vertikale verkeer naar de ver dieping, waar de direktie-bestuurskamer is, verschillende kantoorruimten en het brandvrije archief. De overkapaciteit kantoorruimte is beschikbaar gesteld aan de gemeente Waddinxveen, die deze heeft ingericht als Oudheidskamer. Ook treft men hier de personeelskantine aan, waar o.a. warme maaltijden worden ver strekt. Bijzonder opvallend is het pla fond van de bezoekershal, dat bestaat uit veertig dubbelwandige lichtkoepels, die zijn vervat in cassettes van hecht- houtenpanelen. Voorts is het gebouw uitgerust met airconditioning, waarbij als bijzonderheid kan worden vermeld, dat een groot deel van de ontstane warmte van de continu brandende T.L.- verlichting door zuigsleuven wordt af gezogen. Gedurende de winter wordt de verlichting benut als warmte-inbreng. Het gebouw heeft een skelet van ge wapend beton en is wegens de ruime terreinmogelijkheden en de slechte grondslag niet onderkelderd. De borst weringen op de begane grond zijn van geprefabriceerde betonplaten, die zijn voorzien van uitgewassen natuurstenen split. In verband met de luchtbehande- De Waddinxveense dames van het N.K.V. togen vorige week naar de huis houdbeurs in Amsterdam, ’s Avonds om half zes vertrokken Ze met een volle bus uit Waddinxveen voor een leerzame avond. Op de terugweg werd bij een restaurant gestopt voor een drankje, ’s Nachts om één uur keerden de NKV- dames in Waddinxveen terug. tol? tien ->

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 5