KONINGINNEDAG WADDINXVEEN en in K Lintjes voor A. van der Graaf, H T. Kloet en M. Heemskerk De Vriesschool had ouderavond Zwervend over de wadden II Drie geridderden ON W addinxveen 1 ■■Il i L p F j Illsu Bejaardensoos f 10.- Wijziging huisvuildienst 'A I B-il ...N» - /'A Pagina 4 Boek van de maand juni 1 972 speciale prijs na 1 juli f 1 8.90 Boekh. Veldwijk Het was vrijdagmorgen druk in het raadhuis. Twee jubilarissen met res- pektievelijk veertig en vijftig ’dienstjaren’ in bedrijf of gemeenschapswerk werden gehuldigd. Burgemeester C. A. van der Hooft heette de familie leden en kennissen welkom. „Elk jaar weer worden de mensen die zich voor het algemeen belang hebben beijverd onderscheiden. Het zijn hier de heren H. T. Kloet en A. van der Graaf, wier prestaties een welverdiende beloning eisten,” zo zei de burgemeester. Ongebruikelijk uur WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 MEI 1972 Dinsdagmiddag 9 mei is er weer be jaardensociëteit in het Anne Frankcen- trum. Aanvang 14.30 uur. Op donderdag 11 mei (Hemelvaarts dag) zal geen huisvuil worden opge haald. De route, die opdeze dag zou worden gereden, zal thans worden uit gevoerd op vrijdag 12 mei a.s. kreeg de gouden medaille van de Oranje Nassauorde. Met de burgermeesterlijke gelukwensen werden de jubilarissen hun onderscheiding op de revers gespeld. De heer Van Hoven sprak namens ’Concordia’ en roemde het werk van bei de heren voor ’Voorwaarts’. De echtge notes werden voor hun toewijding met bloemen geëerd. Namens de vereniging „Het pad om hoog” bracht de heer Buitelaar zijn ge lukwensen voor kollega Kloet, die met zijn lijfspreuk: „Ik pak het aan!” zijn Burgemeester C. A. van der Hooft sueldt de heer Heemskerk zijn onderscheiding op. Staande bracht het gezelschap hulde aan deze veteraan in het Waddinxveense zakenleven. Hierna kwam de heer Van Mourik wder aan het woord, die namens Oranjevereniging en Middenstandsorga nisatie dank bracht aan deze man „van weinig woorden en veel daadkracht,” en hij betrok in zijn woorden van geluk wensen ook mevrouw Heemskerk, die veel van haar energie heeft gegeven aan het werk van haar man. Zij kreeg een fraai orchideën-boeket. Voor een blij vend aandenken was niets te vinden „want jullie hebben? samen alles al”. A. VAN DER GRAAF Koninklijk onderscheiden M. C. KLOET Koninklijk onderscheiden Twee zwaar bewapende jongens zongen bij de aubade zo enthou siast mee, dat van die kant voor lopig nog een revolutie is te vre zen. ============================================i in Hl ui Hl lil Hl Hl Hl Hl s aandeel in de schildersorganisatie be klemtoonde. Ook hier bloemen voor me vrouw Kloet! De heer F. Rincheval zei reeds veertig jaar met de heer Van der Graaf te heb ben samengewerkt en hem leren kennen als een goed lid van „Voorwaarts”, een goed muzikant en een heel goede vriend. Ook dte heer Kloet werd betrokken bij de gelukwensen. Namens de unie van muziekverenigin gen sprak de heer F. C. Marchel, die om zes uur deze morgen al op reis was gegaan uit Friesland om tijdig ’vriend’ Van der Graaf te kunnen gelukwensen. Met ”nog vele jaren” werden beide ge- ridderden begroet van uit het verre Lip penhuizen. De orgelfabriek ’Eminent’, waar de heer Van der Graaf werkt werd door de heer G. Burger vertegenwoor digd en bracht als geschenk een etui met inscriptie en een gouden tientje. De heer T. Ververs, oud-raadslid, en nestor van het gezelschap, haalde herin neringen op aan het vele dat beiden be langeloos doen voor het verenigings leven. Beide gedecoreerden brachten dank -aan de Koningin en het gemeente bestuur voor deze verrassende huldiging. De burgemeester dankte de heer Mar- chel, die zo’n lange reis had gemaakt met een foto-album Van Waddinxveen. I Op dezelfde dag werd nog een der de inwoner, de heer M. Heemskerk ver rast met een koninklijke onderscheiding, op een ongebruikelijk uur (kwart over negen) en op een ongebruikelijke plaats (café-restaurant Royal aan het Koningin Wilhelminaplein). Met de heer en me vrouw Heemskerk, was de familie aan wezig en daarbij een groot aantal mid denstanders (vandaar dit late uur op vrijdagavond). De voorzitter van de Middenstands- vereniging, de heer C. van Mourik, heette allen welkom en gaf hierna bur gemeester Van der Hooft het woord. Deze herinnerde aan de groei van het bedrijf van de heer Heemskerk; lood gieter, aanleg van gas- en waterleiding en handel in elektrische apparatuur. „Klein begonnen heeft Heemskerk door noeste ijver en intensieve volharding van 1935 af een bedrijf opgebouwd, dat nu in 1972, na vele verbouwingen, is uitgegroeid tot winkels en magazijnen aan de Dorpstraat, die een sieraad zijn voor heel de wijk”, zo sprak de heer Van der Hooft. Behalve zijn beroepsarbeid heeft de heer Heemskerk vele aktivitei- ten ontplooid in Oranjevereniging, mid denstandsorganisatie en op kerkelijk ter rein in de rooms-katholieke parochie. Ook was er nog de buurtvereniging „De Dorpstraat’. In al die organisaties was u de stuwende kracht! Voor al dit werk hebben wij groot respekt,” zo besloot de burgemeester, die de heer Heemskerk de eremedaille in goud van de Oranje- Nassauorde opspelde. „Uw vrouw komt hiervan de helft toe, voegde hij eraan toe. In de aula van de Klaas de Vries school werd donderdagavond een ge meenschappelijke ouderbijeenkomst ge houden van openbare kleuterschool Pinkelotje en basisschool, georganiseerd door beide ouderkommissies. Spreekster was mevrouw R. H. Y. Vader-Derkinderen, logopediste bij de Logopedische dienst in de kring Bos koop. Zij hield een inleiding over het onderwerp: Taal en leerprestaties’. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen en tot slot werd informa tie verstrekt over de gang van zaken met betrekking tot het van start gaan van de vijfde openbare basisschool. De heer A. van der Graaf, die veertig jaar promotor van ’Voorwaarts’ was en 35 jaar sekretaris, was als ’klusjesman’ een stille werker in het muziekleven. Ook zijn ijver als postduivenhouder en dertienjarig bestuurslidmaatschap ken merken hem als een man met initiatie ven. Hij ontving de zilveren medaille van de orde van Oranje Nassau. De heer H. T. Kloet vierde zijn gou den jubileum in het schildersbedrijf en ontplooide daarenboven nog yele aktivi- teiten op het gebied van de vrijwillige brandweer en de kleuterscholen van Volksonderwijs. „Zulke mensen zijn de steunpilaren van een gemeenschap als Waddinxveen, dat zich zo stormachtig ontwikkelt”, aldus de burgemeester. Hij ■:.”C X ’’Ai III III III i'l - - AA- - V.’ :”"a j

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 6