Et Zonovergoten zang man drukte Snelle vriend en Feeëriek besluit Zwaar gewond Nieuw bestuur Op KW'-plein Vijfduizend bij kinderspelen Spanning bij Koninginnecross op het Noordeinde Theo den Boon opent boetiek KONINGINNEDAG WADDINXVEEN I ■i: Boekhandel Veldwijk N.V. Reprodukties Posters Pagina 5 ■H kom vanavond met verbalen boe de oorlog is verdwenen, honderd malen: alle malen leo vroman Nu is de politie ook mijn beste vriend en ik bovendien de wel willendheid zelve, dus voldoe ik maar aan de politioneel verzoek Ik heb nou eenmaal een hek aan ontevreden lezers. Dat de benzine opraakte en de weg kwijt deerde ons niet, want we waren toch anderhalf uur voor op ons schema. Maar wat mij wel dwarszat dat mijn geüniformeer de mede-inzittende in de Hofstad zonder voor de hand liggende noodzaak konstant een tempo aanhielden dat boven de 65 km per uur lag. En in plaats van te worden aange houden (wat je in zo’n geval in Waddinxveen staat te wachten) kregen we slechts vriendelijke knikjes en gebaren van de Haag se kollega’s, die niet zijn weg te denken uit het straatbeeld. Mijn voorzichtige opmerking of we niet ietwat boven de toegestane snelheid zaten viel niet in goede aarde. Daar bleek ik niets mee te maken te hebben, zo werd mij in duidelijk Nederlands medege deeld. En als mij dat niet beviel (dat antwoord) dan, zo luidde de tweestemmig uitgesproken sug gestie, kon ik altijd een ’stukkie’ schrijven in het Weekblad voor Waddinxveen. o-«Bi Op gezette tijden vindt u in uw krant berichten over de resultaten van snelheidscontroles binnen onze bebouwde kom die de Wad dinxveense rijkspolitie een bron van vermaak en inkomsten schij nen te zijn. En, natuurlijk, een bron van ergernis voor de hard rijders onder ons. Op zich valt daar vanzelfsprekend weinig van te zeggen, maar het aloude spreekwoord ’Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook een ander niet’ welde toch in mij op toen ik vorige week werd ver gast op een autoritje naar onze residentie door twee frisse, jonge wachtmeesters. U|> kü :licl vlijl erkl en herbaal ze zal ik wenen IfcAWW- N wl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 MEI 1972 tas S Binnengekomen een grote kollektie Een inwoner uit Nieuwerkerk is dinsdag met een ernstige schedelbasisfraktuur in het Goudse ziekenhuis opgenomen na dat hij mét zijn moter op de Henegou- werweg ten val was gekomen. De man remde toen een voor hem fietsend meis je plotseling afsloeg. Er ontstond wel een aanrijding, maar het meisje liep geen letsel op. Ringsteken op de fiets bij de volksspelen in het zwembad. Prijs schieten: Groep III Spel C (meis jes): 1. Elza Tromp, Willem v. Oranje; 2. Margriet jaspers, St. Paulus; 3. Ellen Schepper, Theo Thijssen. jongens: 1. Leon Hogenelst, Mgr. Bekkers; 2. Jan Janssen, idem; 3. Arthur van Duin, KI. de Vries. Burgemeester Van der Hooft kreeg van een (bijna) echte kaas- drager een kaasje. Hij beloonde de gever met een burgervaderlijke zoen. KONINGINNEDAG WADDINX VEEN Bij alle feestelijkheden op Koninginnedag hoort, traditiegetrouw, het grote spektakel aan het Noordeinde: de motorcross op het land van boer Van Tol. Het buitengewoon fraaie weer had duizenden bezoekers, liefhebbers van de motorsport, naar dit evenement gelokt om de spannende ritten te volgen. Na de bestuurswisseling van afgelo pen donderdag ziet het bestuur van de afdeling Waddinxveen van D’66 er als volgt uit: Voorzitter H. Breimer, Jan Dorrekenskade oost 32, tel. 01828-3395; Secretaresse A. de Jong-Mensink, Wil genhorst 54, tel. 01828-5551; Penning- meesteresse J. J. Koorengevel-van Eek, Potgieterstraat 6, tel. 01828-4017; Ver vanger J. W. Koorengevel (echtgenoot) op het zelfde adres; Vice Voorzitter R. Holl, Chopinlaan 40, tel. 01828-3835. Publiciteitszaken F. van Vessem, Schu- berthof 23, tel. 01828-4745; Contactman gemeenteraadfractie H. P. Barth, Mo- zartlaan 8, tel. 01828-2647; Vervanger R. Gaykema, van Mecklenburg Schwerinl. 29, tel. 01828-2809; Boskoopse zaken W. Buys, Ritzema Bosstraat 6, Boskoop, tek 01727-3798. Passage 145 Telefoon 2620 en vattelijk toesprak. Hij haalde weer de jarigen van 30 april (twee) naar voren en liet hen toezingen. Een cadeautje van mevrouw Van der Hooft was er ook nu bij. Een verrassing was de aanbieding van een taart en een kaasje voor de bur gemeester. Tweehonderd deelnemers uit heel het land verschenen aan de start. De groot ste' belangstelling trokken ook nu weer de motoren met zijspan. In deze groep bekampten negentien parturen elkaar de zege. Hoewel spektaculair, verliep de strijd zonder bijzondere ongelukken en de prijzen werden met een gelukwens door de burgemeester uitgereikt. Een van de burgervaderlijke dochters deelde kussen uit aan de winnaars. en vertederend festijn, met alle denkbare vermommingen, uitgedacht door onder wijzeressen en vindingrijke moeders. Ook nu weer speelse kinderliedjes. En ook nu weer een opgewekte speech van onze burgemeester, die deze jongere telgen van dte Waddinxveense scholen zeer be- 3. Monique Kleiweg, St. Jozef. Jongens: 1. Martien v.d. Toom, Jan Ligthart, 2. Leo Hofmfeyer, idem; 3. Marian Ham- stra, Theo Thijssen. Touwtrekken: Groep IH Spel B (meis jes): 1. Geeske Damstra, Gr. v. Prinste- rer; 2. Petra Boelman, Mgr. Bekkers; 3. Marian Hamstra, Theo Thijssen. Jon gens: 1. Rudy Hoogendoorn, Gr. van Prinsterer; 2. Wim de Graaf, Jan Ligt hart; 3. Henny v.d. Heuvel, Eben Haë zer. Uitslagen 50 cc: Seriewinnaars Gerard Rond en Wijnand Pieter (Putten) op Kreidler. Finale 1. Gerard Rond, Ben- nekom, Rond-Sachs. 2. Johan Berendsen, Bennekom, Kreidler. 3. Henk Pauw, Apeldoorn, BKS. 4. Bert Groeneveld, Ede, Kreidler. 5. Wijnand Pieper. 250 cc junioren. Seriewinnaars Jan Broekhof en Nico Maasen. Finale 1. Gert Demoed, Arnhem, Bultaco. 2. Jan Broekhof, Lochem, Maico, 3. Dick Woessink, Harfsen, Bultaco. 4. Nico Maassen, Apeldoorn, Bultaco. 5. Bertus van Kruistum, Harskamp, CZ. Zijspan-junioren le manche: 1. Rob WillemsenHeinz Hueting, Eibergen, Norton-Wasp. 2. Jan Heuvelmans-Henk Mensinck, Valkenswaard, Norton-Wasp. 3. Antoon Lamers-Herman Stellart Oos- terhout, Norton. 4. Gerrit Onstenk-Jos Roolvink, Eeefde, BMW. 5. Frans Po- man-Andre Gotschalk, Groesn, Triumph Wasp. 2e manche: 1. Willemsen. 2. Heu- vehnans. 3. Onstenk. 4. Polman. 5. Karei Onstenk. Totaalklassement: 1. Willemse. 2. Heuvelmans. 3. Onstenk. 4. Polman. 5. Borgelink, Rietmolen, BSA. KONINGINNEDAG WADDINX VEEN Om half acht des avonds was er een lampi onoptocht door het Sniep- kwartier en de Oranjewijk. Er was wel animo, maar om effekt te sorteren had men beter tot donker kunnen wachten. Veel lampions raakten bij het begin van de tocht al in brand maar hoe later op de avond hoe beter deze kunstverlichting uitkwam. De ouders beleefden veel ple zier aan het vermaak van hun kinderen dat op deze mooie zomeravond een prachtig besluit van een drukke en ver moeiende Koninginnedag was. Maar het allerlaatste woord was aan het grootscheepse vuurwerk aan de Sniepweg, dat met luide knallen en de fraaie kleuren de bevolking overtuigde dat ook aan dit feest weer een einde was gekomen. Theo den Boon opent vrijdagmorgen om negen uur voor iedereen de deuren van zijn verbouwde en vergrote winkel aan de Dorpstraat waar hij van nu af ook exklusieve dames- en tienermode gaat verkopen. De kledingboetiek vindt u achterin de zaak. Voor de Geert Bouwmeesterprijs in Gouda kreeg Theo den Boon, de kunst schilder, niet de middenstander, een eer volle vermelding waardoor hij samen met Rie Bouters en Andrea Dochterom, de andere prijswinnaars, een tentoonstel ling mag houden in de Jeruzalemkapel in Gouda. Vrijdagavond gaat deze ten toonstelling open. ■- ipiüüuST:» KONINGINNEDAG WADDINX VEEN Onze sombere voorgevoelens van zondag werden maandag (Koningin nedag) gelukkig gelogenstraft. Een mild zonnetje gaf aan alles een feestelijke glans toen om acht uur de schooljeugd onder vrolijke klanken van ’Voorwaarts’ en ’Concordia’ zich naar het Koningin Wilhelminaplein spoedde, waar een gro te schare ouders en belangstellenden hen opwachtte. Onder leiding van de heer Van de Hondel zongen kinderen van alle lagere scholen feestelijke liedjes na dat van het Wilhelmus het eerste couplet was aangeheven. Burgemeester Van der Hooft, zijn echtgenote, wethouders en raadsleden waren op het podium geklommen, waar de heer Van der Hooft zijn grote blijd schap uitsprak over het verrassend mooie weer op deze dag. Hij vroeg allé kinde ren dié op 30 april jarig zijn bij hem te komen om een cadeautje in ontvangst te nemen. Het waren er vier die van me vrouw Van der Hooft een verrassing ontvingen. De burgemeester gaf hierna nog een opsomming van de voorrechten die we in Nederland hebben met en dank zij ons vorstenhuis. Een défilé van alle kin deren was het slot Om half elf was er weer de gekostu meerde aubade van de leerlingen van de kleuterscholen en eerste twee klassen van de bassisscholen. Opnieuw een kleurrijk KONINGINNEDAG WADDINX VEEN ’s Middags was het feest voor de jeugd bij het zwembad De Sniep, waar ongeveer 1600 kinderen van zes tot twaalf jaar hun spelen hadden. De bur gemeester wijdde woorden van dank aan het bestuur van de zwemklub dat het initiatief heeft genomen om een oudé gewoonte, kinderspelen op Koninginne dag, te doen herleven. „Ik ben hier blij mee, omdat dan de kinderen niet het ge voel krijgen het verdere van de dag ver geten te worden. Het enthousiasme is groot gebleken en de organisatoren zul len zeker dit een volgend jaar herhalen” zo zei de burgemeester, die na afloop de ’gouden’, ’zilveren’ en ’bronzen’ plak ken uitreikte. De uitslagen, levendig gevolgd door zo’n 5000 toeschouwers, zijn: Balletjes lopen: Groep 1 Spel B (meis jes): 1. Karin Severin, Mgr. Bekkers school, 2. Ira van Ligten, De Klimop, 3. Anja van Beek, Willem van Oranje. Jon gens: 1. Peter Gosselaar, KI. de Vries, 2. Jako Beekman, Duiventil; 3. Henk van Lagen, Hummeltje. Sprietlopen kleuterbad: Groep 1 Spel A (meisjes): 1. Jaqueline v.d. Berg, Re- hoboth, 2. Jolanda van Oort, KI. de Vries, 3. Marléne Boers,Theo Thijssen. Jongens: 1. Marco Wesseling, St. Jozef, 2. Johan Sebo de Boer, Pinkeltje, 3. Arthur Verkley, Klein Duimpje. Stepslalom: Groep 1 Spel C (meisjes): 1. Anja Brinkhorst, Rehoboth, 20; 2. Tosca van Vliet, St. Paulus, 21; 3. Nel- leke den Boer, Eben Haëzer, 21.3. Jon gens: 1. Eddy Verwaal, Prinses Marijke, 17; 2. Jan Hiddink, Kon. Juliana, 18; 3. Cheis Boer, idem, 19. Sprietlopen ondiepe bad (meisjes): 1. Carla Olsder, Sav. Lohman; 2. Karin Sirre, Mgr. Bekkers; 3. Olga Piris, Re hoboth. Jongens: 1. Albert Los, Kon. Juliana; 2. Christo Zonderland, St. Pau lus; 3. Christo van Dijk, Mgr. Bekkers. Ringsteken op de fiets: Groep II Spel B (meisjes): 1. Carolien Stel, Gr. van Prinsterer; 2. Wendy Posthumus, Leon van Gelder; 3. Inge Jaspers, St. Paulus. Jongens: 1. Arjan de Haan, Kon. Julia na, 2. Henk Vermeulen, Willem van Oranje; 3. Bert van Nielen, idem. Zaklopen: Groep II, Spel C (meisjes): 1. Rina Capteyn, St. lozef; 2. Mette Snijders, Sav. Lohman; 3. Monique te Paske, Leon v. Gelder. Jongens: 1. Tan- ny Vermey, Rehoboth; 2. Rob v. Weel- den, Beethovenlaan; 3. Rob Koenes, St. Paulus. Hindernissen: Groep III Spel A (meis jes): 1. Silvia Dullemeyer, Theo Thijs sen; 2. Henny van Beek, Eben Haëzer; 1 ilral iaat qul ragi iele] puil an®, irijsl

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 9