Lezers schrijven b Onbegrijpelijk De Zwaluw Al 100 zwem-trimmers Gouwe- roor een persoonlijke lening De Sperwer Ona-Be Fair tot nieuws Reigersburgh wederom in de prijzen natuurlijk de a 0 van mei mei Weekblad voor Waddinxveen Voetballers Wed. Bondsspaarbank Gouda Boonstoppel naar Breda Pagina 2 Een huwelijk in bezettingstijd 17 L. VAN SCHOOTEN o Be Fair speelt zaterdagavond, aanvang 17.30 uur, in Gouda een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ona op het terrein aan de Walvisstraat. De zwem-trimaktie in het zwembad De Sniep loopt voortreffelijk. Reeds meer dan honderd deelnemers zwemmen regelmatig hun afstand. Door dit hoge aantal deelnemers zijn de volgende punten gewijzigd: de trimkaarten moeten niet worden opgestuurd naar de K.N.Z.B. in Utrecht maar inleveren (met 2,50) aan de kassa van het zwembad; als er op een kaart één afstand vol is moet deze dus ingeleverd worden. U mag dan vanzelfsprekend een nieuwe kaart halen en met een nieuwe afstand beginnen. op een nader vast te stellen zaterdag in september (vermoedelijk de laat ste van het badseizoen) wordt het trimzwemmen afgesloten, door alle deel nemers officieus de laatste 100 m te laten zwemmen. Hierna worden alle verdiende speldjes uitgereikt. voor hen die nog niet zijn gestart met het zwemmend trimmen: u kunt nog meedoen. Geef u op bij het zwembad. A rich opn vee geri verl gee onz dril Sch ver Uitgave Druk. Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen Oosthaven 12 - tel. 01820-15244 Bijkantoren te: Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Oudewater en Bodegraven. - JSS sgsairS i WEE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 25 MEI 1972 (Advertentie) door Uitslag P.V. De Sperwer van de wed vlucht Compiegne. Afstand 319 km. In concours 288 duiven. Gelost om 7 uur met. kalme noordoosten wind. Aankomst eerste duif 11.27.14 uur, laatste 11.51.05 uur. Snelheid eerste duif 1193,29 meter per minuut, laatste 1095.43 m. Donderdag 25 mei 1972 27e jaargang - nr. 1288 In deze tijd van klachten over werk loosheid in Nederland en de bestrijding hiervan door onze regering en onze poli tieke partijen mij toch één ding van het hart: wij lezen dagelijks in onze dag bladen dat er een overschot aan perso neel is bij de defensie, doch men kan deze mensen niet ontslaan. In deze tijd van oplopende werkloosheid zou dit in strijd zijn met de gevoerde politiek op dit gebied en een regering moet nu een maal het goede voorbeeld geven. Koste wat kost. Nu zou men denken, goed, personeel te veel bij de defensie en geen ontslagen in deze sector, maar als men dan uitstel van dienst vraagt voor een coupeur-tentenmaker, waarvan er in heel Nederland misschien vijf bestaan in een sektor die door alle mogelijke konku- rentie uit het buitenland reeds is uitge dund (nog slechts drie bedrijven zijn in eigendom van Nederlanders; het restant van de tentenfabrieken is in de laatste jaren verdwenen of opgekocht door grote Amerikaanse concerns), dan vraag je je af: wat is politiek? Deze coupeur moet in dienst, daar helpt niets meer aan. Zelfs de Raad van State en de Koningin hebben hier over beslist. Het resultaat van deze beslissing is dat het bedrijf moet worden ingekrompen tot de helft van de nu bestaande veertien personeels leden. De klanten worden verplicht zich naar de buitenlandse markt te wenden, de textiel verwerkende industrie ziet hier in een verlies van plm. 100.000 meter tentdoek per jaar. Nu zullen wij mis schien wel te dom zijn om dit te begrij pen maar als men zo de werkloosheid Deze rubriek eteet ter vrije beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen o* -»n het recht op privacy te bulten gaar worden geweigerd. Abonnementsprijs 3,35 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 8,50 per half jaar binnen versprei dingsgebied en 14,75 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,19 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters. Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen. Sluitingstermijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Weekblad van dezelfde week kan niet worden ingestaan. uur uur Adverientie-afdeling Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, tel. (01828) 3088 Gebr. van Kempen 1 43 63 71; C. Hofman en Zn 2; H. van Dijk 3; N. van Vliet 4 37 45 50 62; T. H. Twigt 5 9 52 68; Gebr. Metselaar 6 15 20 23 30 32 33 34 47 56 57 67; C. Toor en Zn 7 66; H. van Haren 8; W. Heuvelman 10 40 58; I. C. Koren 11 14 24 65; A. Bonefaas 12 35 36 60 70; P. Metselaar 13 17 26 54; W. van Berkensteyn 16 22 31 42; I. Ver sloot 18 19 29; P. Bonefaas 21 44; P. Vink en Zn 25 41 48 49 72; L. Slootjes 27; A. Rietveld 28 64; F. Rip 38; N. L. v.d. Zijden 39; I. C. den Riet 46 51; L. de Bruyn 53 59; W. Breedijk 55 61; C. van Dijk 69. Uitslag wedvlucht vanaf Compiegne op 20 mei over een afstand van 319 km. GeloSt 7.00 uur. Deelname 137 duiven. Aankomst eerste duif 11.30.26 uur, snel heid p.m. 1176 mtr; aankomst laatste duif 12.05.37 uur, snelheid p.m. 1053 m. Troost-Tamerus 1 4 16 24 25 26 32; D. Boete 2 7 19 30 31; D. Oskam 3 28; Mej. B. Colla 5 21; W. Slagboom 6 9 18 27; Th. Colla 8 17; C. van Eek 10 15 29; Gebr. Anders 11 13 14 20 22 23 33 34; P. Haan 12. C. I. MOL Tentenfabriek de Randstad, Mercuriusweg 4 te ie o< VI d< w dl ki n< le d< ei m lx d< je d< hi Si 1! vt 1c te ei v< 1 bei dii te bei to< scl tei on w; mi sic st< ke ve lij: di de bl oc sti br sti ra Ii Lip der spo de i „ha alti u d zeg lan; hee sien me tuu J den „H sch bre bes var rin des jek bei me siti ver dei Programma polowedstrijden: 26 mei Rotterdam 1 Gouwe 1 (heren) 30 mei Gouwe 1-OZV 1 (dames) 30 mei Gouwe 2-DZV 4 (heren) 30 mei AZC b-Gouwe b (jongens) 1 juni Gouwe a-Koudekefk a (meisjes) 1 juni Boskoop 2-Gouwe 5 (heren) 1 juni Gouwe 3-Zwemlust-de Hommel 4 1 juni Gouwe c-OZV c (jongens) 1 juni Koudekerk 1-de Gouwe 4 (heren) Uitslagen polowedstrijden: Gouwe a-de Zijl/LGB a (jongens) 09 S.Z.P.C. a-de Gouwe a (meisjes) 08 Vivac b-Gouwe c (jongens) 42 Koudekerk b-Gouwe b (jongens) 42 Gouwe 3-A.Z.C. 4 (heren) 47 O.Z.V. b-Gouwe b (jongens) 06 Barracuda-Gouwe c (meisjes) 20 Barracuda-Gouwe (pupillen) 05 PINKSTERTOURNOOI Begunstigd door het mooie weer werd tweede pinksterdag het traditionele pink- stertoumooi gehouden. Vanaf 9 uur des morgens werden er een twaalftal wed strijden afgewerkt. Toen voorzitter A. P. de Graaff om half twee de prijzen uit reikte, was de volgorde als volgt: Dames: 1. DWR; 2. Donk; 3. de Gou we; 4. Swift. Heren: 1. de Gouwe; 2. Swift; 3. L.Z. ’86; 4. Rijnmond. Na het op eigen terreinen gehouden Jeugdconcours Hippique op 11 mei 1972 namen de pony-ruiters en -amazones van de Manege Reigersburgh op 20 mei deel aan het Pinksterconcours van de Meppe- ler Rij- en Jachtclub. Ook bij dit con cours werden suksessen behaald. Bij de dressuur gevorderden behaalde Ellen den Os met pony Warren Graham een eerste prijs, Johan van der Breggen met zijn nieuwe pony Hapito Bueno een tweede prijs, Inge Dessing een derde prijs, ter wijl Ineke van der Berg met pony Broo- te lijf wil gaan dan zie ik het niet meer zitten. Maar ja, dlat is nu eenmaal poli tiek. Aan de ene kant geen overschot ontslaan bij de defensie en aan de andere kant het tekort bij het bedrijfsleven weg halen. Daarom: laten wij ons niet ver diepen in de politiek. Dit is alleen te be grijpen voor geteerde heren die alles van alles afweten. Zelfs van de moeilijkheden in het kleinste bedrijfje in Nederland. my Meg en Barbara Boreel met Pony Pansy of Beechwood elk een zesde prijs verwierven. Bij de vergevorderden be haalde Josephien Kammeraat met pony Mudeford Bay David een eerste prijs, terwijl Joke den Os het pony Warren Graham vijfde werd. Josephien Kamme raat neemt thans deel aan de natio nale selektie-wedstrijden voor uitzending naar de internationale kampioenschap pen, welke in augustus in Zweden zulten worden gehouden. Redaktie-adres Mauritsstraat 1, postbus 12, Moerkapelle, telefoon (01793) 1520 (op werkdagen na 19 uur) NV, Krug/Kerrebijn BV, Mobil Chemie Delft, Mobil Chemie Tiel, Molyn/Brink, Gebr. Van Mourik, NV NELF, C.V. v. d. Peppel Zn, Ralston Verf, Rust- Oleum Nederland NV, Sigma Coatings B.V. Alphen a.d. Rijn, Sigma Coatings B.V. Zaandam, Sigma Coatings B.V. Zeist, Sigma Coatings B.V. Uithoorn. Sikkens Smits NV, Storm v. Bentem Kluyver, Verbo Lakfabriek, Tollens/ Amstellin NV, Wagemakers’ Lakfabriek NV (organisatie en algehele leiding). Nutsspaarbank „Wat is dat, een stengun?” Hij lachte. „Doet er niet toe. Ik heb een klant, die elke zondag braaf in de ouderlingenbank zit, en dan zou je ’em een cent geven, maar die vent gaat nergens voor op zij. Die knalt er ijskoud op los. Ouwe gele rijer „Roel” ze stond op, haar handen grepen zijn jas „beloof me „Nee Tanja” hij schudde, een beetje mismoedig, het hoofd „ik deug er niet voor. Ik heb m’n portie gehad in ’40 en toen wist ik ook heel beslist, dat ik geen man van wapenen ben. Er zijn wel andere manieren om te helpen. Ik doe wat ik kan, en wat ik niet kan, daar blijf ik af.” „Denk om mij, Roel.” „Ik denk om jou, altijd, overal, maar er zijn nog zoveel anderen om over te denken.” De volgende avond stond Nardus, de meesterknecht van de fa briek, voor haar. Roel en hij waren kameraden, jijden en jouden. Maar Tanja was voor hem mevrouw. „Is uw man niet thuis?” vroeg hij met een onderdanigheid die ze nooit vertrouwde, altijd vrezend dat hij haar stiekum voor de gek hield met z’n deemoed. „Nee” ze schudde het hoofd. ,JEn het zal wel laat worden van avond.” „Dat is dan jammer” zei hij en bleef staan. „Kom d’r in” noodde ze, begrijpend dat hij het dan met héér wilde doen. Toen Nardus in een makkelijke stoel zat en een sigaar (nog een vooroorlogse, herkende hij dankbaar) had opgestoken kwam hij op de proppen, „’k Mot d’r eentje kwijt” zei hij „die zit verkeerd. Nou kwam ’k vragen of-tie hier zo lang kan.” „Wie, wat, waar heb je ’t over?” vroeg Tanja vermaakt. Ze wist „Nou graag” zei hij en ging zitten alsof hij voorlopig zou blijven zitten. Tanja wist, dat Nardus Klein er nu van overtuigd was, dat het enige wat hem te doen stond deze avond, was „die vent” van de bedreigde boerderij te halen en naar héér huis te brengen. Dat hij geschokt zou zijn, als ze nü nog bezwaren zou maken of zou weigeren. Ze betrapte er zich op, dat ze in de keuken zong. Nardus knipte met één oog, boven de koffie. „Waar zit je zo om te grinniken” vroeg ze met vertoon van ont stemming, maar haar ogen lachten. Zaterdag aanstaande vindt in Breda het jaarlijkse grote voetbaltournooi plaats van de nederlandse vcrfwereld, waaraan ook het elftal deelneemt van de Wed. Boonstoppel Zn N.V. te W’veen. De wedstrijden worden gespeeld op het gemeentelijk sportcomplex aan de Lo- vensdijkstraat en beginnen om 9.30 uur. Naast de WaddinxVeense verffabriek nemen deel: M. Bouts NV, Doelfray’s Lakfabriek NV, Hasco Lakfabrieken NV, NVL. Th. Ten Hom, Kroon-Oil „Da ’k dat nou vooruit wist” zei hij „gek hè?” We hebben nog nooit veel anders tegen mekaar gezegd dan gedag en genavond en toch wist ik, dat ik hier geen nee zou krijgen. Van Roel niet, en vanvan u ook niet.” „Ik heet Tanja” zei ze „en breng me dat manneke nu niet al te vroeg, want ik moet natuurlijk nog een en ander klaarmaken. Wat is *t voor ’n vrijer?” „Student” lichtte Nardus in, „fout geweest met studentenverzet, wordt gezocht. Keurige vent, vader is dokterhij kan betalen, hoor.” „Loop rond” zei Tanja „hij zal moeten helpen afwassen, en ik zal ’em leren stofzuigen. Een beetje plezier mag ik wel van ’em hebben, niet?” „Natuurlijk” zei Nardus „en hij heet Henk van Duren, dat staat op z’n persoonsbewijs tenminste. Achttien. Beetje Haegsslap ventje zo te zien, maar vergis je niet.” ,Hij haalt hier in huis toch zeker geen kunsten uitmet sten- guns en zo?” „Wat weet jij nou van een stengun?” lachte hij, maar ze zag een nieuw respect in z’n ogen. Ze moest Roel bij gelegenheid toch eens vragen wat nu eigenlijk een stengun was O In de huiskamer gonsde de stofzuiger en in de keuken stond Tan ja, met een glimlach, groenten schoon te maken. Henk, spreek uit Hank, van Duren was een virtuoos met dat huishoudmeubel. „Ziet u eens dame” zei Henk, terwijl hij de hete verzameling hulpstukken op de divan uitstalde „de meeste dames schroeven éénmaal het meest gebruikte mondstuk op het apparaet, nietwaer, tot hetzelfve er volledig aangekoekt zit en twintig belse peerden het er niet meer af kunnen krijgen. Maerdaerveur heeft de fabri kant ze niet vervaerdigd. Het is de bedoeling dat, wanneer de salon een goede beurt ontvangt, él deze hulpstukken automatisch aan bod komen Ze was gevlucht en liet hem modderen met z’n hulpstukken. Ze lachte nog bij de herinnering aan het gezicht van Roel die die avond om half twaalf thuiskwam en een slank, slaperig uitziend jongmens uit de fauteuil Zag oprijzen. „Onze nieuwe onderduiker” stelde Tanja glashard voor. „Van Duren zegt u maar Hank” sprak het jongmens. Tanja bestudeerde de uitdrukking op Roel’s gezicht, die wisselde als een najaarshemel. „Nee maarzei hij, en zijn ogen gingen van de student naar Tanja. En in die ogen zag ze langzaam een blik komen, die als een zonnestraal haar hart verwarmde. „Jijzei hij alleen maar. „Je bent toch ’n reus, Tan.” echt niet of Nardus het over een van z’n dierbare fokkonijnen of een van z’n postduiven had. „Op de boerderij van Dinges daar verderop krijgen ze een zoek- lichtbatterij inkwartiering dus” zei hij schamper, en neDin ges heb d’r vier an ’t werk. Onderduikers bedoel ik” want hij zag de nog steeds verbaasde uitdrukking op Tanja’s gezicht. Wat drom mel, had die Roel dan z’n vrouw helemaal in ’t duister gelaten, of was ze zo’n onnozele gans? „Ik kan ’em wel ergens krijgen” lichtte hij verder toe „maar niet op stel en sprong. Zolang wou ik ’em bij jullie hebben.” Of het de doodgewoonste zaak van de wereld was, dacht de ver baasde en een beetje gepikeerde Tanja. Of het om een nichtje-te- logeren ging! „Dat zijn zaken die je beter met m’n man af kunt doen” zei ze bits. „Wanneer komt die thuis”, herhaalde Nardus onverstoorbaar. „Uur of elf.” „Kan ik niet op wachten. Die vent moet vanavond nog weg.” Iets in Tanja verzette zich tegen de vanzelfsprekendheid, waar mee Nardus deze hete zaak behandelde. Kon zij het helpen dat „die vent” vanavond nog weg moest? Dan hadden ze dat maar eerder moeten regelen. En waarom persé bij haar? Nardus moest maar een ander adres zoeken. Toch sprak ze het niet uit, toen ze naar de man keek, die daar zat. Nardus Klein. Zeven kinderen, de jongste een half jaar. In een flits zag ze het teven van deze man in de waag schaal. Hij zat tot over z’n oren in die onderduikersbeweging na tuurlijk sprak er over of het over een lading meelzakken ging. Moet vanavond nog bezorgd, kan niet tot morgen wachten „Ben je nooit bang dat ze je snappen?” vroeg ze opeens. „Ja” gaf hij toe met een eerlijkheid die haar deed schrikken, „maar als de nood je is opgelegd, dan doe je datziende het gebod, blind voor de uitkomst.” „En wat is het gebod?” vroeg Tanja zacht. „Hebt uw naaste lief als u zelf „Moet je koffie?” vroeg ze opeens op heel andere toon, en ze zag hoe zijn ernstig gezicht zich verhelderde. Het toumooi is ingedeeld in zes pou les van vier elftallen (halve competitie); de wedstrijden duren 2x 15 minuten zon der rust. De finale duurt 2x 20 minuten. De Waddinxveners zijn ingedeeld in poule A, waarvan het programma luidt: 9.30 uur Boonstoppel-Krug Kerrebijn, 10.05 uur v.d. Peppel-Sigma Uithoorn, 10.40 uur Sigma Uithoorn-Boonstoppel, 11.15 uur Boonstoppel-V.d. Peppel, 11.50 v.d. Peppel-Krug Kerrebijn, 11.25 Krug Kerrebijn-Sigma Uithoorn. 't 1 iss- BS

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 2