van komt niet in kerk Sportweek 72 3-17 juni JAN COMPEER’S Bijna kwart W addinx veners P Noorlander 50 jaar bij C P. Broer N V. Schoolraad heeft problemen met leerlingenverdeling 1 Tot ziens op de demonstratie Aan vang 14 uur Barbeque demonstratie, zaterdag 3 juni Tot 16 uur Dit wordt voor u een feestweek, gezien de demonstratie van a.s. zaterdag van 2 tot 4 uur Alleen „DE VLEESHAL laat de zon voor u schijnen! VOORDEELSLAGERIJEN De kerk in communistische landen Viswedstrijd Donderdag, Vrijdag en Zaterdag c.q. OPSLAGPLAATS f0.25 voordeel perstuk Op alle sauzen gekocht op zaterdag 3 juni aan de kraam Storm, regen en wind, dat is wat het weer ons nu biedt Voor zonnige dagen bieden wij u een ruim assortiment BARBEQUEVLEES Verse Runderlever 1000 gram f 4.49 Let daarom op onze zonnige periode (prijzen) 1 pak SLA-IN KOFFIE vacuum, bonen of gemalen f 1.69 SPECIALITEITEN BEDRIJFSRUIMTE Plaats: Recht tegenover Fa. Vis en naast „De Vleeshal” Bij slecht weer (storm of regen) geen doorgang. VLEESWAREN I Pagina 2 ■HB 100% 100% f 4.99 Wegens gebrek aan ruimte per portie f 1.55 moesten wij enige stukjes en het feuilleton over laten staan. f 8.39 Uw Weekblad Dinsdag 6 juni Gepaneerde Schnitzels f 0.89 Cordon Blue 100 gr f 1.20 Cotelet Swiss 100 gr f 1.00 Hamburgers 3 stuks f 1.64 Braadkrabjes per 500 gram Saté alleen nü Schouderhamlappen 1000 gram Schouder of halscarbonade 1000 gram f 6.99 Runderlappen (haast mager) 1 000 gram f 6.89 Woensdag 7 juni gehaktdag Kuiden gratis Biefstuk Tartaar p.st. f 0.85 Slavinken 3 stuks f 1.49 Nederlands Hervormd Rooms Katholiek Gereformeerd Overige kerken Geen godsdienst WADDINXVEEN ROTTERDAM Verdeling 1971 37,5% 19,5% 12 9 22 1960 50 17,5% 12,5% 8 12 Het wordt georganiseerd en verzorgd door Fa. Vis en „De Vleeshal” Een ieder tussen de 1 6 en de 1 60 jaar is welkom. Gratis proeven en deelname in het bereidingsproces. Vakkundige voorlichting op het gebied van de Barbeque en de juiste vleessoorten en sauzen. Het percentage ’onkerkelijken’ in Waddinxveen blijkt in de periode die is verstreken tussen de volkstellingen van 1960 en 1971 bijna te zijn verdubbeld. Nam deze groep in volgorde van omvang in 1960 nog de vierde plaats in (na hervormden, katholieken en gereformeer den), nu is het niet-kerkelijk zijn de tweede levensovertuiging in Waddinxveen. Die groei blijkt hoofdzakelijk te gaan ten koste van het bestanddeel Nederlands hervormden in deze gemeente die nu met 37,5 procent nog altijd de grootste gemeenschap vormen maar die in percentage net zoveel verlies boekten als de gehele gereformeerde kerk-gemeen- te. Deze bleef konstant, evenals de roomskatholieken (twee procent vooruitgang) en de categorie ’overige kerken’. In cijfers uitgedrukt: 1 50 gram Leverkaas 1 kuipje Boerenzult f 0.59 150 gram Schelplever f 1.29 150 gram Tongeworst f 0.95 f 0.89 BBS ■u WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JUNI 1972 Te huur gevraagd per 1-10-72 omg. Waddinxveen: Vrijdag werd tijdens een intieme bij eenkomst van direktie en voltallig per soneel het feit herdacht dat de heer P. Noorlander een halve eeuw bij het bak- kerijgrondstoffenbedrijf C. P. Broer NV werkzaam was. Op 14-jarige leeftijd begon de jubi laris in het nog kleine, twee jaar oude bedrijfje aan de Noordkade dat toen onder de leiding stond van oprichter C. P. Broer. De heer Noorlander heeft sindsdien alle afdelingen van het bedrijf doorlopen en is de laatste jaren nauw betrokken bij de bevoorrading van de klanten. Hij heeft het bedrijf zien uit groeien tot zijn huidige omvang en daar in een positief aandeel geleverd. Zowel bij de kollega’s als bij de direktie genoot de heer Noorlander een warme sympa thie. Als blijken van waardering werden door personeel en direktie geschenken overhandigd terwijl mevrouw Noorlan der blbemen aangeboden kreeg. GELIJKVLOERSE Ds. J. C. Maris, secretaris-generaal van de Internationale Raad van chr. kerken, houdt vrijdagavond aanvang 19.30 uur in de Pauluskerk aan de Willem de Zwijgersingel te Gouda een referaat over „De kerk in communisti sche landen”. De organisatie van deze bijeenkomst, die vrij toegankelijk is, is in handen van de pedagogische academie ’De Driestar’. Men hoopt dat velen ook uit Waddinx veen interesse zullen tonen voor dit zeer aktuele onderwerp. Een „breed gescha keerd” forum zal antwoorden op vragen die met betrekking tot dit onderwerp gesteld worden. Het forum bestaat uit: ds. H. G. Abma te Gouda, prof. dr. J. P. Versteeg (chr. geref. theoloog) te Apeldoorn, mr. J. de Heer te Gouda, drs. J. Lussenburg (historicus) te Rot terdam en ds. Maris. Voor deze avond heeft men een comité van aanbeveling gevormd waarin een aantal bekende personen uit kerk-, onderwijs- en over heidskringen zitting heeft. In de Paulus kerk wordt een foto-tentoonstelling on dergebracht en een stand waar anti communistische lectuur te verkrijgen is. Doel van de bijeenkomst is „de men sen wakker te schudden voor het gevaar van het zich breed makende communis me en vanuit gezin en kerk een stem te verlenen aan verdrukte christenen on der communistische dictaturen”. leerkrachten in de onderwijsvernieuwing als de individuele leerlingen-begeleiding waard is zo snel mogelijk tot realisering te komen. Als tussentijdse oplossing werd gedacht aan het onderbrengen van remedial teachers (hulp aan individuele leerlingen) bij de logopedische dienst. Een belangrijk onderwerp van bespre king was de leerlingenverdeling over de diverse openbare basisscholen met in gang van het nieuwe schooljaar. De kommissie, die deze leerlingenverdeling behandelt bracht naar voren dat met betrekking tot de Klaas de Vri esschool en de vijfde openbare basisschool een optimale verdeling tot stand is gekomen. Met betrekking tot de Leon van Gel der en de Jan Ligthartschool blijkt dit niet realiseerbaar. Er zijn voor de Leon van Gelderschool 47 leerlingen voor de eerse klas aangemeld, terwijl er max. 35 geplaatst kunnen worden. Nadat een aantal ouders i? benaderd met de vraag of zij bereid waren hun kinderen naar de Jan Ligthartschool te laten gaan bleek dit bij velen op overwegende be zwaren te stuiten. Uit de diskussie in de Schoolraad kwam naar voren, dat de Veilig Verkeer Nederland vond verleden donderdag en vrijdag een gastvrij onderdak bij Al bert Heijn. In een speciale stand werd propaganda gemaakt voor het gebruik van autogordels en tevens kon men een ogentest on dergaan. Dit alles om te trachten de 350 mensen, die jaarlijks bij ongevallen in leven zouden zijn gebleven als zij een autogordel hadden gedragen, in de toekomst te redden en om het aantal van tienduizenden zwaar gewonden drastisch omlaag te brengen. De hengelsportvereniging Waddinx veen organiseert op zaterdag 3 juni de eerste kompetitiewedstrijd (vrij con cours). De wedstrijd wordt gehouden in het Noordzeekanaal te Halfweg en be gint om 7 uur. De leden kunnen zich opgeven bij J. Hoogendoom hengelsport aan de Kerkweg op vrijdag 2 juni voor 20 uur. Vertrek van het station 5.30 uur. Een grote emmer is voor deze wedstrijd verplicht. oppervlakte ca. 100 tot 300 m2. Moet per vrachtauto bereikbaar zijn. Brieven onder nr. 27 bureau van dit blad. kommissie derhalve B. en W. zal advi seren de ouders nogmaals op de moei lijkheden te wijzen, omdat de Leon van Gelderschool niet meer dan 35 leerlin gen kan plaatsen. Bij deze diskussie bracht voorzitter De Ruijg naar voren, dat bij kennisne ming van de gang van zaken op de Jan Ligthartschool deze school in zijn on derwijssysteem en -aanpak kan wedijve ren met de andere openbare basisscho len in Waddinxveen. Ook kwam ter sprake een verzoek van de ouderkommissie van de kleuterschool De Klimop over het opnieuw starten van een dependance in oktober a.s. dan wel het starten van een vijfde openbare kleuterschool. De Schoolraad was van mening nu de vijfde basisschool nog in de Vondelwijk is gevestigd, het niet aan te bevelen is reeds een nieuwe kleuter school in Groenswaard 2 te starten. Bij zijn begin als voorzitter van de Schoolraad sprak de heer De Ruijg in de vergadering van donderdagavond in de raadzaal de mening uit dat het van belang is preventief te kunnen funktio- neren. „Niet achter de feiten aanlopen, maar steeds zelf aktief deelnemen en entameren” zo sprak de heer De Ruijg. Doordat mevrouw H. Dirksen-Hondi- us niet beschikbaar bleek te zijn als sekretaris van de schoolraad, heeft me vrouw H. Bergwerf-Schipperus deze funktie aanvaard. De Schoolraad keurt het besluit van de benoeming van het hoofd van de vijfde openbare basisschool, de heer B. de Rijke goed. Met betrekking tot de naamgeving van de nieuwe basisschool zal de raad zich allereerst wenden tot de ouderkommissie van deze school met een voordracht voor die naam. De Schoolraad ging unaniem akkoord met het meespreken van de publieke tri bune, mits ook de schoolraad in tweede instantie nogmaals haar mening naar voren zou kunnen brengen. Dit mee spreken is nog wel afhankelijk van een goedkeuringsbesluit door het college van B en W. Uitvoerig besprak de Schoolraad het interimrapport tot voorbereiding van een regionale schoolbegeleidingsdienst. De Schoolraad bleek van mening, dat de struktuur van deze dienst niet demo cratisch is opgebouwd. Tevens is naar haar mening deze opzet niet getoetst aan de praktijk en is een veel te verzuilde opbouw gemaakt. Volgens de school raad zal eerst een grondige inventarisa tie, bijv, door middel van een enquete moeten plaatsvinden. Wel was de school raad van mening, dat het principe van deze dienst, zowel begeleiding van de

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 2