160 jaar huwelijkstrouw Lezers schrijven Moeilijk reisje LP Jehovah's Hitlerjugend Vara Drive-in Show Waddinxveen vv de St. Jan Concert m MUSEUM MEMO Aanrijding Zwemhadsluiting Getuigen Voorburg Sportweek 72 3-17 juni WILLEMS te I De bejaardenreis Ondanks het minder mooie weer, Gingen wij voor de 41ste keer. Welgemoed in negen bussen, Met misschien een enkele luxe wagen [er tussen; Op stap door ons mooie land. En bekeken daarbij eerst de Keukenhof [aan de buitenkant. Wij zagen nog enkele tulpenvelden, Waar over spoedig het mes zich wel [zal ontgelden. Want niet de bloem hiervan is ’t doel, Al is de bloem naar mijn gevoel Meer waard dan die dooie bol. Want daarvan rapen zij immers Foutieve voorlichting in mei in gemeentedienst Mej. J. de Joode verliet van de weet I VOOR WADDINXVEEN A G E N ii ft- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JUNI 1972 I r is.. De heer en mevrouw Van Os van der Hooft, Brugweg, op 17 mei 50 jaar getrouwd. De heer en mevrouw Hilgers-De Korte, Huize Souburgh, op 15 mei 60 jaar getrouwd. De heer en mevrouw Koster-van Eijk, Zuidkade 93, op 10 mei 50 jaar getrouwd. Woensdag 7 juni a.s. is het zwembad na 17.00 uur gesloten wegens school- zwemwedstrijden. De» rubriek staat ter vrye beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen o> --en het recht op privacy te bulten gaar worden geweigerd. Na de reis van de bejaarden Van ons roemrucht Waddinxveen Moet Tc mijn hart eens even luchten En met mij haast iedereen. Boeren, burgers, kleine luiden Alle oudjes met pensioen Zouden zulk een moeilijk reisje Niet graag over willen doen. Niemand willen wij betichten Dat zou erg ondankbaar zijn Eens per jaar zo’n reisje maken Is toch echt wel een festijn. Maar met zoveel oude mensen Op een veel te kleine schuit Dat kan geen plezier meer geven Dan gaat al de fut er uit. Alles wat ons is geboden In de bussen, op de boot En vooral in Avifauna Vinden wij enorm en groot. Maar ’t Liep nu eenmaal tegen Niet in ’t minst door ’t slechte weer. Een chauffeur van ’n Cola-wagen Had ons ook al bij de beer. Wou zijn wagen niet verplaatsen Zo maar midden in ’t verkeer. Toen we eindelijk konden rijden Gauw daarna al uitgestapt Stonden we knap kou te lijden Want de boot was hem gesmeerd. Lag aan d’ overzij gemeerd. Nu is ieder haast verkouden En slikt al maar asperien. Ja je moet er maar van houden Maar het helpt soms wel misschien. Het bestuur is niets te wijten Heeft enorm zijn best gedaan. Maar het is wel heel erg jammer Dat het zo is toegegaan. Hoor eens, heren van ’t beleid Kunt u daar niets aan veranderen U hebt nog een jaar de tijd. Ongeveer vierhonderd mensen Waren nu van de partij Volgend jaar, moet u maar rekenen Komen er nog tweehonderd bij. Meer dan duizend echt bejaarden Zijn u uiterst goed gezind. En zei hopen dan ook allen Dat u er toch wat op vindt. Dan, daar kunt u vast op rekenen, Houdt u iedereen te vrind. In het kader van het 700-jarig bestaan van Gouda enerzijds en ter gelegenheid van het landelijk congres van Toonkunst anderzijds, wordt vrijdagavond 2 juni a.s. door de afdeling Toonkunst Gouda een concert gegeven in de St. Jan te Gouda. De maatschappij tot bevorde ring der toonkunst houdt een maal per In het kader van de jubileumfestiviteiten van de voetbal- en atletiek vereniging Waddinxveen komt zaterdag de Vara Drive-In-Show naar zaal Florida in Boskoop. Aanvang van dit gebeuren: 20 uur. De toegangsprijs is 3,80. Plaatsen zijn verkrijgbaar aan de zaal één uur voor de aanvang van dit luidruchtige gebeuren. Voorverkoopadressen in Waddinxveen: Sigarenmagazijn A. v.d. Krans, Kerkweg 175; fa. Bron, Eikenlaan 54; Jeugdsociëteit Anno 1884, Dorpstraat; Sigarenmagazijn „De Sniep”, lep- laan; P. van Geloven, leplaan 90; Zuivelhandel Van Leeuwen, Groens- voorde. avond, telkens als de Raiffeisenbank aan de Kerkweg voor het publiek is geopend. De toegangsprijs bedraagt 6,50. Voor houders van een C.J.P. 3,Kaarten zijn in Waddinxveen verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn S. v.d. Krans, Kerk weg 175, Sigarenmagazijn D. Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 5, P. Jongsma, Jan Luykenstraat 32. Omdat Gouda dit jaar het feit her denkt, dat het 700 jaar geleden de stads rechten kreeg, heeft de afdeling Gouda van Toonkunst aangeboden de organisa tie van het jaarlijks congres op zich te nemen en het daaraan verbonden con cert te geven. Dit concert wordt dus ge geven op vrijdagavond 2 juni a.s. Aan vang 8.30 uur. Mede door de sfeer, die in deze oude kerk aanwezig is, werd de St. Jan gekozen als plaats waar het con cert zal worden uitgevoerd. jaar een congres voor de afdelingsbestu ren. Het is een goede gewoonte, dat dit congres vooraf gegaan wordt door een concert, dat gegeven wordt door het koor van de afdeling, die dit congres te organiseren krijgt. Zaterdag 3 juni Opening Sportweek (Oranjewijk), 18.15 uur (voor sportweekprogramma zie elders in deze krant) Vara Drive-in Show (w Waddinxveen), Florida Boskoop, 20 uur Dinsdag 6 juni Bejaardensoos, Anne Frankcentrum, 14.30 uur Woensdag 7 juni Muziekuitvoering/tentoonstelling kunsthobby-academie Groenswaard, geref.ver.geb. Stationsstraat, 19.30 uur Donderdag 8 juni Open tafel voor bejaarden, Anne Frank centrum, 12.30 uur Gedurende het komende weekeinde zullen de getuigen van Jehovah uit Wad dinxveen en omgeving in de Voorburgse sporthal ”De Vliegermolen” te gast zijn bij hun Haagse geloofsgenoten. Honder den Getuigen uit het Rijnland en het Utrechtse zullen daar drie dagen bij el kaar zijn. Het thema voor deze bijeen komst, ’Laten wij ons bewust zijn van onze geestelijke nood’, is genomen uit Mattheus 5:3. P. W. MEERKERK, Sweelinckhof 7 HUISMAN, St. Victorstraat 21 1 CHANTILLY LACE - Jerry Lee Lewis 2 TAKE ME BAK OME - Slade HET BESTUUR VAN DE PROT. CHR. STICHTING VOOR MAAT SCHAPPELIJKE DIENST VERLENING, p/a De Genestetlaan 8. J. G. VALK, Jan van Bijnenpad 171 Nieuwste LP van The Rolling Stones: ’’Exite on main street” o.a. Tumbling Dice Shake your Hips e.v.a. 2 LP’s voor 24,90. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: Burgemeester C. A. van der Hooft, die wegens vakantie afwezig was stuurde een telegram, wethouder P. Lips (als loco-burgemeester) en de heren A. Both, H. Jenné en J. van Stein spraken haar toe met waarderende en dankende woor den. Nadat mej. De Joode een aantal geschenken in ontvangst had mogen ne men, drukten de aanwezigen haar de hand en wensten haar het beste voor haar verdere levensloop. Op het programma staan: Cantate no. 127 (J.S.Bach); Concerto per organo (Alb. de Klerk); Schicksalslied (Joh. Brahms); Nelson Mis (Josef Haydn). Medewerking verlenen - naast Toon kunst Ceacilia:Rina Cornelissens, Sop raan, Marianne Dieleman, Alt; Chris van Woerkom, Tenor; Rob Hol, Bas; Gert Oost, Organist; Het gewestelijk or kest van Zuid-Holland. Het geheel staat onder leiding van Toonkunst dirigent Bob Brouwer. Na 11| jaar de gebouwen van de ge meente Waddinxveen te hebben schoon- gehouden was jl. donderdag voor mej. J. de Joode het moment aangebroken dat zij, in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, haar dienst vaarwel moest zeggen. Vergezeld van haar moe der en naaste familieleden werd zij door het gemeentebestuur in de raadszaal ont vangen, waar zij, temidden van een groot aantal medewerkers van de ge meentelijke diensten middelpunt werd van een afscheidsbijeenkomst. Advertentie) top tien In dit land van wind en water is het verwonderlijk dat in onze gemeente geen molens staan. Vroeger was dat heel an ders, toen stonden hier papiermolens, trasmolens (voor de bereiding van ce ment), watermolens en korenmolens. Op de foto hierboven vindt u een getrouwe kopie van een papiermolen, die waar schijnlijk door de molenaar zelf is ge maakt. In het museum Oud-Waddinx- veen hangt onder meer een mooie teke ning met beschrijving van een trasmolen en afbeeldingen van andere molens, die hier hebben gestaan. Ook staat hier nog een model van een watermolen. In het programma zal worden gewe zen op de belangrijkheid van het dage lijks lezen in de bijbel. Tevens zal er worden gesproken over de beste lees gewoonte en leesmethode. Dit bijbel lezen is voor een christen zeer belang rijk want juist hierdoor zal hij zijn geestelijke weerstand kunnen vergroten. In deze tijd waarin men de bijbelse en christelijke moraal steeds meer geweld aandoet, door het aksepteren van niet- bijbelse en van zelfs tégen de bijbel in gaande gewoonten, hebben christenen een sterke geestelijke weerstand nodig. Voor de verzorging van de allerklein sten zal er voor jonge moeders een ’moederkamer’ worden ingericht, waar door het voor de Getuigen mogelijk zal zijn, in navolging van de Israëlieten in bijbelse tijden, hun hele gezin mee te brengen naar deze bijeenkomst. Om de ze reden zullen er tijdens dit weekeinde geen bijeenkomsten zijn in de plaatse- De conservator, de heer H. Glasbeek, is gaarne bereid om ook over dit onder werp uitgebreid met u te praten en u hebt de gelegenheid hem en daarmee het museum te bezoeken op dinsdag en donderdagmiddag, alsmede op vrijdag- CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.3z' uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. 1 HELLO-A - Mouth and MacNeal 2 MEMORIES - Earth and Fire 3 LET’S DANCE - The Cats 4 SONG SUNG BLUE - Neil Diamond 5 BUDDY JOE - Golden Earring 6 EVERYBODY JOIN HANDS - Debbie 7 APRèS TOI - Vickey Léandros 8 MEISJES MET RODE HAREN - Arne Jansen 9 SYLVIA - Focus 10 MATRIMONY - Gilbert O’Sullivan Bij een aanrijding op de afrit van de rijksweg Den Haag-Utrecht raakte maandag de 23-jarige Waddinxveense automobilist L.S. zodanig gewond dat hij naar het Bleulandziekenhuis in Gou da moest worden vervoerd. Het ongeluk gebeurde ’s avonds omstreeks negen uur. Een tegenligger dwong de Waddinxve- ners uit te wijken, waardoor deze tegen een lantaarnpaal belandde. Een mede- inzittende liep een lichte hersenschud ding op. De auto was zwaar beschadigd. Ons kommentaar veroordeelde niet zozeer het standpunt van de heer Huizer cs. maar diens argumentatie. Nogmaals: het is op zijn minst vreemd dat de SGP nu ineens tegen de subsidiëring van godsdienstonderwijs is, terwijl diezelfde SGP de betreffende begrotingspost zon der kommentaar steunde. En dat krante- artikel bewijst voor mij alleen maar dat De Telegraaf nog altijd De Telegraaf *s K.v.dB. I i I Komen wij dan weer terug in [Waddinxveen zonder gevaar, Dan zijn wij ook onze chauffeurs heel [dankbaar. [manden vol. Maar verder ging de reis en kwam Al spoedig in ’t zicht ons Amsterdam. Twee boten van Avi Fauna lagen op [de reê En namen plm 450 Waddinxveners in één keer mee. Alvorens wij Amsterdam verlieten, Konden wij eerst nog van een [lunchpakket genieten De koffie daarbij was opperbest, En de goede stemming zorgde voor [de rest. Langs boerensloten en wijde baren, Kwamen wij naar Avi Fauna gevaren. Voor het borreluurtje, vanouds bekend, Was iedereen al gauw present. En aan een Avi Fauna diner Doet een ieder maar wat graag mee. Al met al een dag om niet te vergeten. Dat wij hebben te danken aan onze [winkeliers, moet je weten. Daarom koop toch in den vreemden niet Wat het eigen dorp u biedt. Daarom durf ik het best te wagen, Voor hen ’n geweldig applaus te vragen. De ongevallenhulpen waren heel gedwee Want per bus hadden wij er zeker twee. Hun handen kwamen echter weinig [uit de mouwen. Want heus, wij zijn nog niet zulke ouwen Ons gemeentebestuur heeft zich ook [uitgesloofd, En ons een extra consumptie beloofd. De bodem van de schatkist is wel te zien Maar met de financiën komt het [wel weer in orde misschien. Nu moeten wij nog terug in dezelfde [bussen, Hopelijk komen daar geen ongelukken [tussen. Gereformeerde Stichtingen voor Gezins verzorging (en Maatschappelijk Werk) sinds vorig jaar opgegaan in de Prot. Christ. Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening om aanvul lende subsidie over 1970. Als reden stond in het Weekblad vermeld „omdat in de meeste gevallen hulp is verleend waar niet om gevraagd is.” Deze onjuiste voorstelling van zaken willen wij gaarne recht zetten. De hulp aan gezinnen en bejaarden wordt name lijk uitsluitend op aanvraag van betrok kenen dan wel van artsen e.d. verleend. Elke aanvraag wordt door de leidsters beoordeeld. Dat in 1970 niet geringe tekorten zijn ontstaan ,is alleen maar toe te schrij ven aan het feit dat degenen die hulp hebben ontvangen naar verhouding slechts lage bijdragen hebben behoeven te voldoen. Sociale overwegingen liggen derhalve aan het ontstaan van de tekor ten ten grondslag. Over het besluit van de gemeenteraad om de verzoeken om (gedeeltelijke) dekking van de tekorten af te wijzen kan men verschillend den ken. Ons ging het er in deze reaktie slechts om een stukje voor leidsters en bestuur niet zo Vleiende foutieve voor lichting weg te nemen. In een artikeltje onder het opschrift „Eerlijk duurt het langst” in het num mer van dit Weekblad van 25 mei geeft K.v.d.B. uiting van zijn misnoegen over het feit dat de SGP-fractie sub sidiëring van het vormingsonderwijs op openbare scholen van de hand wees. De heer K.v.d.B. zegt dan verder dat de heer Huizer maar wat orakelde als hij stelt dat vormingsonderwijs wel eens zou kunnen betekenen dat de kinderen les krijgen in allerlei revolutionaire theo rieën. De heer K.v.d.B. ziet dit echter allemaal veel zonniger als hij schrijft: vormingsonderwijs beoogt de leerling inzicht te geven in de diversiteit van levensbeschouwelijke stromingen. Ik begin met op te merken dat men van deze diversiteit niet al te veel moet voorstellen. Het zou juist wel eens een bepaalde eenzijdige politieke indoctri natie kunnen betekenen, zeker van de kant van de ’kritische’ leraren. Wat bv. te denken van een openbare lagere school in Grosthuizen (in de kop van Noord-Holland) waar kinderen dage lijks thuiskomen met verhalen over de „Sovjet-heilstaat”. Een artikel hierover stond in „De Telegraaf” van 27 mei jl., waarin door Hans Knoop verslag wordt gedaan hoe ’kritische’ leraren bezig zijn „Hitlerjugend” te kweken. Ook dit be hoort tenslotte tot vormingsonderwijs omdat het gedragen wordt door een bepaalde (lees ’linkse’) levensbeschou welijke visie. Had de heer K.v.d.B. wat minder na- ief over vormingsonderwijs gedacht dan zou hij de stemverklaring van de heer Huizer en van de SGP-fractie niet zo verwonderlijk, ongegrond en onthullend gevonden hebben. Gaarne beveel ik hem de lezing van het gememoreerde artikel aan. Het zal hem ongetwijfeld de over tuiging geven dat de heer Huizer maar niet wat orakelde maar een reëel gevaar onderkende. In het Weekblad van vorige week hebt u kunnen lezen, dat de gemeente raad afwijzend heeft beslist op verzoe ken van de voormalige Hervormde en r -

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 3