Vanavond: cross PROGRAMMA SPORTWEEK 72 WADDINX VEEN Agenda raad Sportweek schoolzwemmen Herwonnen levenskracht 25 jaar nu oudercommissie Laatste loodjes Sportweek 1972 Ligthartschool definitief bezitter Weekblad-beker Uitslag verloting Concordia Vijfde openbare basisschool heeft Baan huldigt jubilarissen Dia-avond voor bejaarden „DE LANTAARN” prijzen Zonnebloem Afhalen van SPORTWEEK Onafhankelijk Nieuwsblad f 2.95 KLEUREN TV VADERDAG BOEKENDAG VADERDAG BOEKENDAG FOTO-ALBUM Doktersdiensten M. HEEMSKERK N.V. DONDERDAG 15 JUNI 1972 27e JAARGANG - Nr. 1291 Bedrijfsvoetbal (J. v.d. Drift) Boekhandel Veldwijk nv fl dan naar... Vrijdag werd er, ter ere van de Sportweek, uitgebreid gewandeld. TOOS (met gloednieuwe sweaters) was natuurlijk ook van de partij. De Sportweek 1972 blaast zaterdagavond zijn laatste ademtocht uit. Een niet geringe ademtocht overigens, want liefst vier muziekkorpsen (Concordia, Voorwaarts en De Cormula’s uit Waddinxveen en Excelsior uit Boskoop) zullen er op het ’derde’ veld van Waddinxveen in de Oranje- wijk een heuse ’lichtwedstrijd’ van maken. DONDERDAG 15 JUNI Terreinen Oranjewijk, 18.30 uur Bromfiets- en motorcross Staringlaan, 19 uur VRIJDAG 16 JUNI Terreinen Oranjewijk, 19 uur Honkbalwedstrijd Gouda-Rotterdam ZATERDAG 17 JUNI Atletiekterrein Vondelwijk Trimaktie AV Waddinxveen Terreinen Oranjewijk, 18 uur Finales bedrijfsvoetbal en schoolvoetbal Demonstraties keurturnen Show van Voorwaarts, Concordia, Cormula’s en Excelsior (Boskoop) Prijsuitreikingen Bewaar uw foto’s in een 'i SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST Dat gebeurt allemaal na de finales van het bedrijfsvoetbal- en het school- voetbaltoernooi, waarvan de wedstrijden om zes uur ’s avonds beginnen. Een vertegenwoordiger van B en W reikt even voor tien uur ’s avonds, na de show van de muziekkorpsen, de prijzen uit. Weekblad voor Waddinxveen (Advertentie) Voor de echte lekkerbekken: 0 Waar koopt u zoiets in W’veen Juist, alleen bij ons I alleen In het komende weekeind voor Aanvullend krediet ten behoeve van de rekonstruktie van het Noordeinde. van de titel ’HL juist nü’ voldoende zegt. HL wordt vandaag de dbg geleid door de heren H. A. Meetings, PC Hooft- Krediet ten behoeve van de aanleg van een rioolstelsel. Aanvullend krediet voor het herstel len van een lekkage in de riolering Kerkweg-Prinses Beatrixlaan. Wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs. Aanbrengen van hardglasruiten in het gymnastieklokaal bij de St. Jozef school. Wijziging van huren van gemeente- woningen. Diverse voorzieningen tb.v. de Willem van Oranjeschool. Verkoop van een strookje grond aan de Dorpstraat. Verkoop van grond aan de Mercuriusweg. HEERLIJK GEFRITUURDE HALVE KIP MET PATAT De uitslag van de verloting van de muziekvereniging Concordia luidt als volgt: Philips wasautomaat nr. 1005; dames- of herenrijwiel nr. 3226; draag bare radio nr. 1635. Kleinere prijzen op de nummers: 0819; 0891; 1018; 1713; 1815; 2170; 2604; 2887; 2903; 3419; 3436; 3498; 3511; 3703. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer A. Hardendood, Stations straat (gereformeerd verenigingsgebouw) van half acht tot tien uur ’s avonds. Aanschaffing van gymnastiek- materiaal t.b.v. het gymnastieklokaal bij de St Jozefschool straat 3 (voorzitter), J. J. Wubben, Mauritslaan 39 (penningmeester) en me vrouw L. Kingma-de Vreeze, Burge meester Trooststraat 51. De gemeenteraad vergadert vanavond over de volgende voorstellen van B en W: ZATERDAG C. N. Vreeken, Kerkweg 222, telefoon 2979. Tot 13 uur Apotheek Van Doorn, Pr. Bemhardlaan 3, tele foon 4162, daarna Boskoop Apotheek, Burg. Colijn- straat 71, telefoon (01727) 2834. ZONDAG P. van der lande, Souburghlaan 15, telefoon 4100. Apotheek Van Doom Dorpstraat 33 Telefoon 2218 Vakkundig advies en service. Openbare Mavo, 3 Hans Jonker 42,8 Openbare Mavo. 50 meter rugslag meis jes: 1 Bea Lammertse 43,2 Openbare Mavo, 2 Trudy de Groot 43,4, 3 Andrea de Jong 43,8 Openbare Mavo en Janny Verhof ook 43,8 de Rank. 50 meter rug slag jongens: 1 Niek Baas 37,8 Openba re Mavo, 2 Piet Kool 39,8 Openbare Mavo, 3 P. Sliedrecht 41,5 Chr. Mavo. 5 x 50 meter vrije slag meisjes: 1 Open bare Mavo 3.06.7, 2 de Rank 3,34.6 en 3 Chr. Mavo 3.51.8. 5x 50 meter vrije slag jongens: 1 Openbare Mavo 2.55.2, 2 Chr. Mavo 3.01.4. De einduitslag meisjes: 1 Openbare Mavo 6.57.6 pun ten, 2 Chr. Mavo 7.19.5 en 3 de Rank 7.27.6 punten. De einduitslag jongens is: 1 Openbare Mavo 6.05.8 en 2 Chr. Ma vo 6.33.1 punten. nuun E Speciaal voor bejaarden en gehandi capten zal op donderdag 22 juni de heer K. Boer uit Vlaardingen zelfgemaakte kleurendia’s vertonen over Israël en Rusland in de theaterzaal van het Anne Frankcentrum. De heer Boer zal daar bij vanzelfsprekend vertellen over zijn ervaringen in deze landen, die hij re cent heeft bezocht De toegangsprijs be draagt een gulden. Aanvang 20 uur. Zij, die slecht ter been zijn kunnen per auto worden gehaald en gebracht U moet dan een dag tevoren bellen met telefoon 5555. Met een eucharistieviering in de Ont- moetingskerk onder leiding van kape laan B. van der Helm vierde de katho lieke vereniging Herwonnen levens kracht afdeling Waddinxveen dinsdag avond zijn vijfentwintigjarig bestaan. Herwonnen Levenskracht (kortweg HL), werd opgericht tot bevordering van de volksgezondheid en bestrijding van volksziekten en is een afdeling van het Nederlands Katholiek Vakverbond. In de aula van de Klaas de Vries school werd vorige week de eerste ou deravond van de vijfde openbare basis school gehouden voor ouders van leer lingen die in het nieuwe schooljaar naar deze school zullen gaan. In zijn ope ningswoord merkte de heer De Ruyg, voorzitter van de ouderkommissie van de Klaas de Vriesschool, op dat deze avond een uitvoering is van de toezeg ging, die de ouderkommissie van de Klaas de Vriesschool heeft gedaan om zo spoedig mogelijk een ouderavond te doen plaatsvinden, na het definitief worden van de leerlingenverdeling voor beide scholen. Hierna voerde de heer A. de Rijke, hoofd van de nieuwe school, het woord. Deze gaf zijn zienswijze op de metho diek van het onderwijs en op het goed funktioneren van de school in het alge- Nog eenmaal is er gelegenheid om prijzen af te halen van de zonnebloem- verloting. Alle loten die eindigen op een 9 hebben een prijs. Zaterdag 17 juni van 10 tot 12 uur kunt u voor de raatste maal terecht op het adres: Hene- gouwerweg 21. Als extraatje geeft de Kring Go da van het KNGV zaterdagavond op het zelfde terrein nog een demonstratie keurturnen weg. Vanavond een niet te versmaden pro gramma aan de Staringlaan, waar het Sportweekcomité in samenwerking met de motorclub Bleiswijk een bromfiets cross in verschillende manches gaat hou- De prijzen werden na afloop uitge reikt door wethouder H. Huizer en de organisatie beruste bij zwemclub De Gouwe. De Weekbladbeker is voor de derde achtereenvolgende keer door de Jan Ligthartschool gewonnen en blijft nu definitief in hun bezit. meen. Hij benadrukte dat de optimale ontplooiing van het kind voorop staat en dat bij eventuele leermoeilijkheden van het kind, deze moeten worden op gelost door leerkrachten en ouders ge zamenlijk. Een volgend agendapunt was de be noeming van een ouderkommissie, waar in werden gekozen de dames Blom, Broug en Gerretsen en de heren Bou- man, Van Gasteren, Van Gent en Van der Velde. Tenslotte spraken de heren De Ruyg en Van Gent hun dank uit voor de ge slaagde avond en wensten de heer De Rijke veel sukses toe in zijn nieuwe loopbaan, waarop de heer De Rijke zijn dank uitsprak voor het vele werk dat de ouderkommissie en leerkrachten van de Klaas de Vriesschool voor de vijfde school hebben gedaan. De heren T. de Graaf en M. J. P. Theussen herdachten vorige week het feit dat ze 25 jaar bij meubelfabriek Baan aan de Zuidkade in dienst wa ren. De jubilarissen met hun dames en het voltallige personeel werden in de nieuwe toonzalen toegesproken door de directeur, de heer H. de Rooy, die mede namens mededirek- teur P. Baan sprak. De heer De Rooy gaf een overzicht over de afgelopen 25 jaar, waarna hij beide jubilarissen een envelop met inhoud aanbood. De dames kre gen bloemen. Namens de Bond van Meubelfabrikanten speldde de heer De Rooy beiden een zilveren speld op en overhandigde de bijbehorende oorkondes. In het kader van de Waddinxveense Sportweek 1972 hadden in het zwembad De Sniep schoolzwemwedstrijden plaats om de beker van het Weekblad voor Waddinxveen. De uitslagen: Lagere scholen - 50 m schoolslag meis jes 1 Ada Uytenwaal 41,5 sec. St Paulus- school, 2 Brielle Mooyenkind 49,6 sec. St Jozefschool, 3 Ankie Sluis 50,3 sec. St. Jozefschool. 50 meter schoolslag jon gens: 1 Guus van Willegen 45 sec. Groen van Prinstererschool, 2 Jan Ver boom 48,6 sec. Jan Ligthartschool, 3. Kees de Bruin 49,8 sec. Klaas de Vries school. 50 meter rugslag meisjes: 1 Ada Uytenwaal 43,7 St Paulus, 2 Lia Maurits 46 St Jozef, 3 Brielle Mooyenkind 46,1 St. Jozef. 50 meter rugslag jongens: 1 Niek de Leeuw 39,2 Jan Ligthart, 2 Guus van Willegen 41,4 Gr. van Prin sterer, 3 Kees Hoogendoom 47,2 Jan Ligthart. 5 x 50 meter vrije slag meis jes: 1 St Jozefschool 3.44.2 min, 2 Theo Thijssenschool 3.46.2 min en 3 Jan Ligt hartschool 3.52.2 min. 5 x 50 meter vrije slag jongens: 1 Jan Ligthartschool 3.30.0 min, 2 Gr. van Prinsterer 3.40.0 en 3 Theo Thijssenschool 4.04.6. De einduitslag van de lagere scholen is: 1 Jan Ligthartschool 1474.8 pnt; 2 Groen van Prinsterer 1580.6 punten, 3 Theo Thijssenschool 1608.2 punten, 4 Klaas de Vrieschool 1693,5 punten; 5. Koningin Julianaschool 17.03.2 punten, 6 Mon. Beckerschool 1707,3 punten; 7 Willem van Oranjeschool 1710,2 pun ten; 8 St Jozefschool 1748,9 punten; 9. St Paulusschool 1778,3 punten, 10 Eben Haëzerschool 18325 punten; 11 Leon van Gelderschool 19464 punten en 12 Rehobothschool 2145.8 punten. De uitslagen van mavoscholen en de huishoudschool zijn: 50 meter school slag meisjes: 1 M. Knecht 44.4 Chr. Mavo, 2 Trudy de Groot 44,5 Openbare Mavo, 3 Janneke Boom 47,1 de Rank; 50 meter schoolslag jongens: 1. H. de Knecht 40,4 Chr. Mavo, 2 Piet Kool 41,2 In Waddinxveen werd HL opgericht en jarenlang geleid door de heren Van der Klauw, Vermey en Oorschot. Met name de aktiviteiten van de heer Van der Klauw gaven de betekenis aan de Waddinxveense HL die zij ook nu nog in de gemeenschap voor velen heeft. En dat de organisatie nog lang niet aan het eind van zijn Latijn is is men dinsdag avond met een feestelijk ’aangekleed’ kopje koffie de volgende kwart eeuw in gegaan. Dat Herwonnen Levenskracht zelf over voldoende levenskracht om dat jubileum te behalen benadrukte de heer Damhuis, hoofdbestuurslid van de or ganisatie, in zijn korte toespraak, waar- De heer J. de Beer sprak namens het personeel eerst de direktie toe en overhandigde een plantenbak ter ge legenheid van de opening van de nieuwe toonzalen. Hierna richtte hij het woord tot de heer Theussen die hij een scheerapperaat en een platen bon aanbood. De heer De Graaf mocht een glashengel, een stoeltje en een paar tuigjes in ontvangst ne men. Tot besluit dankten beide ju bilarissen de directie en personeel voor het hun aangebodene. den. Het spektakel begint om zeven uur al en als u nog een oud brommertje hebt kunt u zelfs nog meedoen. U mag ook kijken, want er is genoeg te zien; onder andere ook een demonstratie met echte motoren. Inschrijfgeld voor de bromfietscross 2,50. Vrijdagavond wordt er tussen een Rotterdamse en een Goudse formatie een heuse honkbalwedstrijd gespeeld op het terrein van het gastvrije, jubilerende Waddinxveen. Zeven uur begint de eer ste honkbalmatch die ooit op Waddinx- veens grondgebied plaats had. Daar wordt dus geschiedenis gemaakt. En als u er dan nog rriet genoeg van heeft dan kimt u zaterdag gaan kijken naar de trimaktie die de atletiekclub Waddinxveen houdt op het nieuwe ter rein aan het eind van de Vondelwijk. Speciaal de jeugd is hierbij eregast van de Waddinxveense atleten. |?4—S

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1