Rapport vakbonden Provincie betaalt 90°/° Noordeinde m Inbraak succes Kleuterspeelplaats Vondel wijk klaar Texacostation RAAD (Gewestvorming) Geslaagd Van Gent’s ..drogredenen grieven de burgemeester Hulpakties cbr. scholen A rbeidsplaatsen Waddinxveen Tot 1977 zevenhonderd arbeidsplaatsen erbij Midzomernacht Grote bedrijven trekken weg Onafhankelijk Nieuwsblad KLEUREN TV Doktersdiensten M. HEEMSKERK N.V. 11 WOENSDAG 28 JUNI, 20 UUR 28e JAARGANG - Nr. 1292 DONDERDAG 22 JUNI 1972 1949 208 2157 1968 2192 224 340 Land en tuinbouw: Totaal generaal: 3132 535 3667 3206 583 3789 A dan naar... 644 31 77 586 18 483 6 226 56 813 370 152 13 10 68 61 304 23 492 185 29 294 117 1117 393 360 180 22 236 60 858 380 170 15 14 72 63 334 25 530 195 36 308 123 1192 405 IS ER NOG IEMAND DIE VOOR DAT BEDRAG ZELF ZIJN WAGEN WIL WASSEN BENZINE DRIE CENT PER LITER GOEDKOPER De nieuwe kleuterspeelplaats wordt zaterdag om 11 uur geopend door bur gemeester C. A. van der Hooft Jong en oud is uitgenodigd om alle speel toestellen te komen proberen. Twee jaar intensieve arbeid van het komité ’Speelvelden voor de jeugd’ liggen ten grondslag aan dit feestelijk gebeuren; het eerste resultaat Het buurtkomité, dat uit elf Vondelwijkers bestaat, was verantwoordelijk voor het ontwerp. Een flink aantal enthousiaste opbouwers, een flinke subsidie van de gemeente en de medewerking van de diverse betrokken ambtenaren kompleteerden het uiteindelijk bereikte resultaat. totaal 116 19 675 35 84 612 50 546 20 totaal 125 15 706 40 98 565 54 567 22 1969 vrouwen 31 0 31 4 7 26 32 63 14 mannen 90 15 671 35 88 540 20 502 7 1971 vrouwen 35 0 35 5 10 25 34 65 15 En het kan nog goedkoperNa vooraf te hebben getankt, Iaat u in 5 minuten uw wagen wassen en dro gen door onze ultra moderne was machine, niet voor 5,00 doch voor 4,50. P. RUPKE - SM EP WEG Diensten: handel horeca/verk./scheepv. 172 banken/verzekeringen 19 kant./ambt./onderw. soc. en geneesk.zorg Nijverheid: mannen voedings en genotmid 85 keramische nijverheid 19 bouwnijverheid grafische nijverheid chemische nijverheid houtindustrie kleding en reiniging metaalindustrie overige Het woord ’drogredenen”, gebruikt door de PvdA’er A. H. van Gent in de raadsvergadering van april, had burgemeester C. A. van der Hooft ook tijdens zijn vakantie flink hoog gezeten. Amper had hij de voorzittershamer van wethouder P. Lips overgenomen of hij vroeg de heer Van Gent of hij had nagekeken in Van Dale’s Groot Woordenboek der Nederlandse Taal wat precies de inhoud van het ge wraakte woord was. Het werkgelegenheidsbeleid van het Waddinxveense gemeentebestuur heeft in de afgelopen tien jaar gefaald. Dit is de opvatting van het overlegorgaan van de Waddinxveense afdelingen van het NW, NKV en CNV, die samen ongeveer tweeduizend leden tellen. In een zojuist verschenen rapport komt het overlegorgaan tot de konklusie dat, wil Waddinxveen ook in staat zijn aan de jeugd die straks in groten getale van school komt werk bieden, van nu tot 1977 zevenhonderd nieuwe arbeidsplaatsen dienen te worden gekreëerd. Weekblad voor Waddinxveen (Advertentie) Advertentie) TT De heer Van Gent bleek zijn huiswerk te hebben gemaakt. „Ik kan er overigens alleen nog maar om lachen nu, want dat woord paste in de context van twee maanden terug (de behandeling van het plan Groenswaard 3 - red. WvW). Wij vonden het nodig de bevolking te ver tellen wat die hearing over Groenswaard had opgeleverd. Wij hebben niét willen aantonen hoe het kollege door de knie ën is gegaan. Dat is door u verkeerd begrepen. En met het woord drogrede nen - ik heb dat inderdaad nagekeken - heb ik niet anders bedoeld dan dat u een verkeerde voorstelling van zaken hebt gegeven.” De burgemeester: „Ik heb destijds ge zegd dat er weinig in het plan is veran derd door de hearing. Welnu, ook ik heb het woordenboek door de gemeente- sekretaris laten inzien - ik doe dat zelf nooit - en daarin staat dat drogredenen hetzelfde is als bedriegelijk of leugen- Het Noordeindse zorgenkind. Het bord „Langzaam rijden” staat al zo lang in weer en wind, dat de verf de moed heeft opgegeven en langzaam de aftocht blaast. Door de Koningin Wlimhelina-mavo werd onlangs een aktie op touw ge zet tot leniging van de nood bij het basisonderwijs in Carolina (Surina me). Deze aktie vond een dermate grote weerklank bij leerlingen, lera ren en diverse christelijke basisscho len in Waddinxveen, dat van een ge weldig sukses gesproken kan worden. Behalve een zeer grote hoeveelheid speelgoed, tekenmaterialen en lek- tuur kunnen ook een aantal komplete taai- en leesmethoden naar Suriname worden verscheept. Een geldinzame ling bracht 1500 op. Onder het motto ’Wij helpen Chili’ heeft de zesde klas van de Groen van Prinstererschool zaterdag een aktie gevoerd. Het was 's middags gezellig druk op het schoolplein; voor jong en oud was er van alles te doen. Zelf- ZATERDAG Dr C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon 2676 Apotheek Van Doom, Prins Bernhardlaan 3, tel. 4162 ZONDAG C. N. Vreeken, Kerkweg 222, telefoon 2979 Boskoopse Apotheek, Burg. Colijnstraat 71, telefoon (01727) 2834 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 NATUURLIJK OOK BIJ Dorpstraat 33 Telefoon 2218 Vakkundig advies en service. Christelijke lagere tuinbouwschool Bos koop A-diploma: Jan van Driel en Gert Jan Wijsman. Christelijke scholengemeenschap Drie star Gouda onderwijzersdiploma: J. G. Hilgers. Goudse huishoudschool INAS- diploma: Tiny Boekhorst. Op vrijdag 23 juni wordt het seizoen van de sociëteit Stuif-es-uit afgesloten met een Midzomemachtfeest in Anno 1884 in de Dorpstraat. Het feest begint om tien uur in de avond en zal eindigen om ongeveer half vier in de ochtend. De muziek zal worden verzorgd door de Gerico’s uit Gouda. De toegangsprijs bedraagt 4 per jaar voor leden en 7,50 per paar voor niet-leden. est I Tj In het sigarenmagazijn aan de leplaan werd maandagnacht ingebroken en voor ca. 1900 gulden aan rookwaren ont vreemd. De dieven namen ook nog vijf honderd gulden aan geld mee. Het rapport stelt voorts dat nieuwe gronden voor industrieën moeten wor den aangewezen omdat in 1982 behoefte zal zijn aan 1600 arbeidsplaatsen en in 1987 aan 2500. De gezamenlijke bonden verwachten dat Waddinxveen, om als industriecentrum aan de behoefte te kunnen voorzien op lange termijn, onge veer honderd hektare nieuwe industrie- grond nodig heeft. Bij het aantrekken van nieuwe bedrijven (gezien het opleidingspatroon van de Waddinxveense jeugd in de eerste plaats metaal-industrieën) dient rekening te worden gehouden met faktoren als mi lieu, scholingsniveau van de bevolking en het groeiend aantal werkende vrou wen. De Waddinxveense bonden wensen ten slotte de instelling van een orgaan waar in zij worden opgenomen als gespreks partner. „Per slot van rekening repre senteren wij zo’n beetje een derde van de bevolking,” zo voegt de sekretaris ding was een les over de Unctad in Chili. Emmeliene ten Hoor en Majo- rie v.d. Toom kwamen toen met het idee een soort kermis te organiseren. De hele klas was meteen enthousiast en na weken van noeste voorberei dingen kwam er dan ook een prach tig resultaat uit de bus: 547,49. Bij dit bedrag is reeds geteld de op brengst van een geheel door de leer lingen van de klas zelf georganiseer de disco-avond, die ook uiterst gezel lig was en netto 70 opbracht. Dit geld werd overgemaakt aan de NO VIB ten bate van een landbouw school in Chili. Maandagmorgen werd het batig sal do overgedragen aan burgemeester C. A. van der Hooft, tijdens een kor te bijeenkomst op het gemeentehuis. De twee miljoen gulden extra voor de rekonstruktie van het Noordeinde (uw krant sprak vorige week in de kop abu sievelijk van Noordkade) stuitte op be langrijk verzet van de heer Barth van D’66. „De raad heeft tot nu toe al 3,6 miljoen beschikbaar gesteld voor dit plan, maar nu blijkt dat u een geheel an der plan in uitvoering hebt genomen, dat bovendien nog twee miljoen duurder is. Er is geen enkele wet of regel die dit toestaat. De raad wordt nu gedegradeerd tot een orgaan dat het gerealiseerd be leid, achteraf en onder dwang, mag goedkeuren.” De overige raadsleden maakten zich ech ter niet zo druk over het extra krediet aangezien de burgemeester eerder al had verklaard dat van de totale kosten ne gentig procent door de provincie wordt betaald. „Dat moet overigens nog wel blijken,” repliceerde de heer Barth, „en bovendien hadden wij van de rest nog wel een sporthal neer kunnen zetten. Bij wijze van spreken dan.” „Dat is niet waar en dat weet u ook,” was het burge meesterlijke antwoord, „want daarvoor hadden wij geen geld gekregen.” De rondvraag leverde vragen op van mevrouw Oosterbroek - Waagmeester (WD) over het tweede postkantoor in Groenswaard, de heer Barth (prioritei tenlijst), de heer Boere (PvdA) over het behoud van twee panden aan de Kerk weg en de heer De Lijster (AR) over de vernielingen aan scholen. van de werkgroep hier aan toe, „en is de vakbond landelijk al lang een aan vaarde gesprekspartner.” Dat het verlanglijstje van de vakbonden niet eenvoudig te realiseren zal zijn blijkt wel uit de recente ontwikkelingen van de werkgelegenheid in Waddinxveen. Door het vertrek van een aantal belang rijke industrieën, vielen vele honderden arbeidsplaatsen weg, waarvoor lang niet in alle gevallen vervangende werkgele genheid kon worden gevonden. In de vijftiger jaren bijv, vertrok de NV Dobbelman, waarvoor de Nederlandse Kabelfabrieken in de plaats kwam met ruim tweehonderd werknemers minder. Recentelijk viel het verlies te konstate- ren van de autoindustrie Verheul. gemaakt speelgoed, armbanden, ket tingen, zelfs kleding, werd te koop aangeboden. Een rad van avontuur (een omge keerd rijwiel) was opgericht en een luid gejuich ging op toen daar de hoofdprijs werd weggesleept: een prachtig tapijt! Terwijl onvermoeid een showprogramma in de school zelf werd opgevoerd (vier maal ach tereen) stroomde het geld binnen bij de kraampjes buiten. Bij het raden naar de naam van een spons-pop, bij de kwis-vis-tent (altijd prijs), bij de koek en zopie tent (zelfgebakken ca ke), bij het ballen gooien (klassiek maar altijd enerverend) en bij al die andere kraampjes. Al deze evenementen waren geheel door de kinderen zelf bedacht, uit gevoerd en georganiseerd. De aanlei- British Leyland, die de plaats van Ver heul innam, had veel minder mensen nodig en bovendien van een geheel an der vakgebied. Had Verheul in 1964 nog 450 man in dienst (overigens niet alleen Waddinxveners) Leyland telt er nu nog 140. Kempkes Meubelfabrieken NV, eens een van de grootste meubelprodu- centen van ons land (en niet minder ge- rennommeerd) werd door Eminent in enkele jaren gedegradeerd tot een fa briek van orgelkasten. Destijds bijna 250 man, nu nog slechts zeventig. achtig. U had voorzichtiger moeten zijn met uw woordkeus. Nu voel ik mij nog steeds beledigd en ik zal dat ook blijven als u uw woorden niet intrekt. Ik zal onder uw leiding als voorzitter ook de vergaderingen van de financiële kom missie niet meer bijwonen.” Er ontstond een verwoede diskussie, maar beide heren wensten geen milime- ter terrein prijs te geven. ’Laten we kof fie inschenken,” stelde wethouder Hui- zer voor. „Ja,” viel de heer Uitbeijerse (SGP) bij, „en laten we maar beginnen met de raadsvergadering.” De heer P. J. F. van Schie (KVP) het weten dat de burgemeester privé-ruzies zou vermengen met de gemeentebelan gen als hij inderdaad de financiële kom missie zou gaan boycotten. „Als u met mij wilt vergaderen dan vraagt u maar een gesprek bij mij aan,” antwoordde de heer Van der Hooft. „Ik aksepteer de heer Van Gent niet meer als voorzitter van een vergadering waar ik bij ben. Ik laat mij niet beledigen.” De heer Van Gent, woedend: „Ik wil nu weten of het gehele kollege achter dit belachelijke standpunt staat.” Wethouder Huizer: „U weet toch, als u ons uitnodigt voor een kommissieverga- dering dan kom ik.” Wethouder Kroes: „Ik wil mij beraden. „Ik spreek mij vanavond niet uit” Wethouder Lips: „Ik ben het in dit op zicht niet met de voorzitter eens.” Burgemeester Van der Hooft: „Jammer dat ’t allemaal zo moest gaan. U had u sportiever moeten gedragen.” De heer Van Gent: „We hebben nu een keer gewoon kunnen vergaderen, maar u maakt van de gemeentezaken weer een aanfluiting.” -A pBii»

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1