Marjolein de Rouw en Onno Dicker gaan een Amerika doen jaar Bartb: „Hoe korrupt zijn wij? in SGP geweer Zeevissen IS I Struisvogelpolitiek gemeenteraad Bouwvoorlichtingscentrum eind augustus gereed 1 in OLYMPISCH LOGBOEK ’t 1 Doktersdiensten ZATERDAG FIETS KWIJT? Onafhankelijk Nieuwsblad KLEUREN TV M. HEEMSKERK N.V. REPROGRAFIE WADDINXVEEN MODERN APPARATUUR DONDERDAG 27 JULI 1972 28e JAARGANG - Nr. 1297 Geen feestreis ...VERHITTE DISCUSSIE OVER KOEL HELDER WATER Dolle bui vervolg op pag. 2 dan naar... 2 aug. a.s. verschijnt extra boek van de maand slechts f 2.75 vervolg op pag. 3 Een jaar studeren aan een Ameri kaanse High-school, als gewoon lid opgenomen worden in een Ameri kaans gezin, op het moment dat in de Verenigde Staten de presidents verkiezingen worden gehouden, is het buitenkansje dat Marjolein de Rouw en Onno Dicker hebben ge kregen en waarvoor ze op 15 au gustus a.s. beginnen aan een reis, die voor hun verdere ontwikkeling van buitengewoon belang zal zijn. American Field Service Boekhandel Veldwijk nv Voor al uw lichtdrukwerkzaamheden Het volledig inrichten van uw tekenkamer Klein offset (briefpapier - folders etcj) „Ik wil niet weten hoe korrupt wij zijn.” Aldus motiveerde de heer H. P. Barth, fraktievoorzitter van D’66, het feit dat hij donderdagavond uit de raadsvergadering wegliep, die even tevoren door burgemeester Van der Hooft tot een besloten bijeenkomst was verklaard. De heer Barth, die vergezeld werd door zijn fraktiegenoot R. Gaykema was overigens niet de eerste. De heren R. Harms en M. Boere van de PvdA hadden zich al eerder onttrokken aan het gebeuren in de raadszaal. Even dreigde het uit de hand te lopen toen ook de SGP-raadsleden D. Havenaar en D. Uitbeyerse in de deuropening verschenen omdat ze het niet meer konden aanhoren. Amerikaanse leefwijze Weekblad voor Waddinxveen Kijkdag, zaterdag, politiebureau Kerkweg (9-12 uur) Advertentie) der Hooft Passage 145 Telefoon 2620 [n 1914 werd in Parijs de American Field Service opgericht om ambulance diensten te verrichten op de Europese ilagvelden. In de tweede wereldoorlog leeft deze dienst opnieuw zorg gedragen voor de gewonden op de slagvelden, luist omdat de AFS werd gekonfron- eerd met de menselijke ellende die het >evolg is van de oorlog, kwam men tot ie overtuiging dat een beter begrip tus sen de mensen uit alle landen de kansen >p een nieuwe oorlog aanmerkelijk zou verkleinen. in 1947 heeft de AFS zich, onder de >ude naam, een heel ander doel gesteld :n is een beurzenprogramma begonnen oor middelbare scholieren. Het is dit leurzenprogramma, dat voor Marjolein n Onno de sleutel is geworden voor de eis van hun leven. De pleeggezinnen hebben de opdracht, zich niet extra uit te sloven voor de studenten en omgekeerd hebben ook de bezoekers zich aan een aantal regels te houden. Zo mogen ze niet liften, geen niet veel vertrouwen in die openbare aanbestedingen, ’’redeneerde de PvdA’er. „De techniek van de opzetjes (dwz. de offertes van de verschillendoe bedrijven worden alle met een gelijk bedrag ver hoogd; de laagtse offerte krijgt dan toch de opdracht en het verschil tussen echte kosten en offertekosten wordt verdeeld onder de inschrijvers - red. WvW) is maar al te berucht.” hoog tempo gewerkt want eind augustus gaan de poorten open. Culturele Raad in die gemeente. Deze werkzaamheden zal hij uiteraard blijven verrichten. Dorpstraat 33 Telefoon 2218 Vakkundig advies en service. Uw werkzaamheden worden door ons afgehaald en terugbezorgd. Voorlopig adres: Van Mecklenburg Schwerinlaan 15 Waddinxveen, telefoon (01828) 3464 t»uun^ Tot direkteur van de stichting is be noemd de heer Hugo Polderman, archi- tekt en wonende te Alphen aan den Rijn die sinds 1968 adviseur is van de Stichting Goed Wonen en medewerker van het tijdschrift „Wonen”. Hij neemt in Alphen een aktieve plaats in het plaatselijk sociaal leven in als lid van de Werkgroep Ekologische Tuinen in Ridderveld (Alphen) en als lid van de Nadat de twee frakties er achtereenvol gens bij de kosten voor een gemeen schappelijk antennesysteem („Dat kan een derde goedkoper,” zei de heer Barth), het bouwrijpmaken van Groens- waard 3 (voor 1,25 miljoen), de bouw van huizen in dat plan én de bouw van het overdekte zwembad op het punt van de aanbestedingen waren teruggekomen, kwam de getergde burgemeester tot de konklusie dat de heren nu maar eens In het in aanbouw zijnde pand voor de Stichting Bouwvooriichting heerst mo menteel een grote aktiviteit. Voor de bouwvakvakantie zijn de ruim tachtig stand opgeleverd aan de huurders. Dat er behoefte was aan een dergelijke in stelling blijkt wel daaruit dat de toe leverende industrie vrij korte tijd nadat bekend werd dat er een bouwvoorlich- tingseenheid zou komen de stands be sprak. Gezien de plannen van de deel nemers belooft het gebouw een boeien de inrichting te krijgen. Er wordt in een Op zaterdag 5 augustus houdt de Hen- gelsportvereniging Waddinxveen weer een zeehengeltocht die ditmaal plaats vindt vanuit Hellevoetsluis. Er wordt gevist op makreel. Voor deelneming aan de tocht met het motorschip Adriana dient men zich te melden bij het sekre- tariaat van HSW, Bosboom Toussaint- singel 11, telefoon 4990. De kosten worden geschat op twintig gulden per hengelaar. Vertrek van station NS om 6.30 uur. - MARJOLEIN DE ROUW „Je zit wel met veel vezels aan je landje vast” Het bestuur van de stichting gaat ervan uit dat de voorlichting in handen dient te zijn van iemand die door en door thuis is in de materie zodat hij zowel technisch als artistiek de bezoekers kan informeren. Ook de verdere staf zal worden samengesteld uit medewerkers die ervaring hebben in de materialen en de bouw. C. N. Vreeken, Kerkweg 222, telefoon 2979 Tot 13 uur Apotheek Van Doorn, Pr. Bernhardl. 3, tel. 4162; daarna Boskoopse Apotheek, Burg. Colijn- straat 72, telefoon (01727) 2834 ZONDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112 Apotheek dienstdoende arts. Een jaar studeren aan een Amerikaanse high school is op zich natuurlijk al een bijzondere gewaarwording. In de eerste plaats volgt men een ander onderwijs systeem, terwijl daarnaast een aantal vakken op het lesrooster prijkt, dat niet op Nederlandse scholen wordt gedo ceerd, zoals journalistiek, spreken in het openbaar, technische en huishoudelijke vakken, sociologie, typen en Spaans. Wat echter de trip zijn grootste waarde geeft, is het verblijf in een doorsnee Amerikaans gezin en dan ok werkelijk als zoon of dochter. Onno Dicker vindt het buitengewoon interessant om op die manier de presidentsverkiezingen van nabij te kunnen meemaken, gewoon ge zien door de bril van de Amerikaanse burger. Hij gaat een jaar studeren in Decatur in de staat Illinois. De selektie van de pleeggezinnen voor de Amerika bezoekende jongelui ge beurt aan de hand van zoveel mogelijk gegevens, om aanpassingsmoeilijkheden tot een minimum terug te brengen. Op die wijze wordt er een reële kans ge boden kennis te nemen van de Ameri kaanse leefwijze, wat ook de bedoeling van de AFS blijft. loewel er nogal wat komt kijken om iaat de Verenigde Staten te mogen ver rekken, de kansen liggen voor iedereen slijk. Het heeft niets te maken met de matschappelijke positie van de ouders, eloof en politiek staan er buiten en de evolgde opleiding is slechts in zoverre elangrijk dat je een aantal tests met oed gevolg moet kunnen afleggen, farjolein de Rouw vertelde: „Na chooltijd kwam vorig jaar het gesprek en keer op de American Field Service en omdat ik er enthousiast voor werd, «eb ik in een dolle bui de eerste for mulieren ingevuld. Er zijn maanden overheen gegaan, voor ik weer wat loorde en toen werd het een kwestie |an (o.m. psychologische) tests, medi- gche keuringen en het opgeven van re tenties”. Zij gaat voor een jaar naar exas, naar het plaatsje Grand Prairie, at op 15 km afstand ligt van de stad Jallas. Vanwaar deze struisvogelpolitiek? Wel, dat bleef nu juist in nevelen gehuld om dat de aanvankelijk in het openbaar be gonnen vergadering in het geheim werd voortgezet, nadat burgemeester en wet houders al een paar keer op de huid waren gezeten over de manier waarop werd omgesprongen met grote gemeen telijke opdrachten. Waar B en W er voorstander van ble ken om deze werken rechtstreeks op te dragen aan oude, vertrouwde bedrijven die, aldus de burgemeester „nimmer te duur zijn gebleken, noch ondeugdelijk werk hebben geleverd”, daar waren met name de SGP en D’66 er voor om aan verschillende bedrijven offerte te vragen en vervolgens de goedkoopste te kiezen. „Dit kan ons veel geld besparen,” zo betoogde de immer zuinig kijkende heer Havenaar. De burgemeester vond de PvdA-fraktie, met name drs Harms, tot op zekere hoogte aan zijn zijde. „Ik heb Maar burgemeester Van bleek juist op dat moment te zijn uit gesproken en voorkwam op die manier dat de vergadering moest worden ge staakt doordat het ’quorum’ (het vereiste minimum aantal raadsleden om een raadsvergadering te kunnen houden) niet meer aanwezig was. De SGP’ers ontkenden overigens de laatste woorden van hun voorzitter gehoord te hebben, hetgeen door de heer Van der Hooft werd bestreden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1