Reeks voorstellen terug naar kollege Rondvraag- resultaten LP 3 Struisvogelpolitiek Afsluiting wegen Spreekuren Foutjes in raadsvoorstellen Fietsenkijkdag Weekblad voor Waddinxveen van 31 juli te.m. 14 augustus van Yperen - Corsetry De Sperwer Seizoenbalans slaat voor Gouwe positief door Q WILLEMS TiP Stemmen staken over voetgangerstunnel Raad met Boskoop Ruilbeurs teze week van de week VOORWADDINXVEEN FOTO-ALBUM DONDERDAG 27 JULI 1972 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 3 WEGENS VAKANTIE GESLOTEN W erkgelegenheid 12 vervolg van pag. 1 Hoe? Boekhandel Veldwijk nv GEI E KERKE AND' MARKT 18 GOUDA Bewaar uw foto’s in een Donderdag 27 juli 1972 28e jaargang - nr. 1297 Uitgave Druk. Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen Alarmpost later ter sprake Compeer naar Passage (Advertentie) (Advertentie) -< I jjaar Stad G c. De raadsstukken bleken dit keer trou- i i i i I I In verband met het uitvoeren van asfal- terings- o.g. herstraatwerkzaamheden zal de Juliana van Stolberglaan gedurende het tijdvak van maandag 31 juli tot en met vrijdag 1 september of zoveel kor ter of langer als voor de uitvoering der werkzaamheden noodzakelijk mocht zijn voor alle doorgaande rijverkeer zal zijn gesloten. afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30 uur in het Anne Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. afdeling Maatschappelijk Werk: spreekuren: maandag- en dinsdagmorgen van 9-10 uur in het Wijkgebouw Het Anker (ingang achterom via Noordkade), Kerkweg 234, te Waddinxveen, tel. 4522. Daarnaast iedere eerste woensdag van de maand van 7-8 uur ’s avonds; woensdagmorgen van 9-10 uur in het Anne Frankcentrum, tel. 5555. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. De exploitatie-opzet van het overdekte zwembad, dat 136.000 duurder wordt dan was geraamd, gaat ook in de ijs kast, totdat meer konkrete cijfers bekend zijn. Zaterdag houdt de Waddinxveense rijks politie weer een kijkdag voor degenen die in het afgelopen jaar hun fiets zijn kwijtgeraakt. Wellicht staat het verloren rijwiel tussen de fietsen op het politie bureau aan de Kerkweg. U kunt terecht van 9 tot 12 uur ’s morgens. Op enkele beslissings- en promotiewed strijden na is de waterpolocompetitie ten einde. Over het algemeen kan wor den gesteld, dat de twaalf Gouwe- zeventallen, met inachtneming van de hoge afdelingen, waarin zij in de Ne derlandse waterpolowereld spelen, op redelijke plaatsen zijn geëindigd. Het eerste herenzevental zag zich na 22 wedstrijden op een overigens eervolle tweede plaats in de eindstand en hier mede de kans in de eerste klasse te spe len net ontgaan. Het tweede herenzevental deed het wat dat betreft beter en behaalde het kam pioenschap. Het moet in een promotie wedstrijd met de H.Z.C. de Robben 3 uitmaken wie zich volgend jaar reserve eerste klasser mag noemen. Het derde herenzevental had een moei lijk seizoen en stelde zich ternauwer nood veilig. Dit ten koste van W.I.K. 2 (Wassenaar). Het veelal met meisjes uitkomende da- meszevental speelde in de tweede klasse met wisselend sukses maar wist toch nog de derde plaats te bezetten. Het vierde herenzevental was dit jaar erg hoog ingedeeld. Het kon het niet bolwerken en moeten het volgend jaar Hoe gaat dat nu met zo’n burgerzin- lening (de lening die het mogelijk maak te dat Waddinxveen voor vier miljoen gulden aan projekten kan gaan realise ren) We zullen er wel niet ver naast zitten als we ervan uitgaan dat degene die het geld beschikbaar stelde (dat was in dit geval de Amrobank) ook een vinger in de pap wilde over de wijze waarop het werd besteed. Wat erop neer komt dat de aannemer die straks het overdekte zwembad zal bouwen (een volstrekt on ervaren zwembad-bouwer, volgens D’66) goede relaties heeft met de Amrobank. Er was overigens geen raadslid dat, ook niet na het opheffen van de besloten heid, zijn ethische verontwaardiging liet vereeuwigen in een motie die B en W zou hebben gedwongen het in dit geval anders te doen. Een overdekt zwembad willen we per slot van rekening alle maal. De speeltuinvereniging De Paddestoel houdt zaterdagmiddag een ruilbeurs in het clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Aan vang 14 uur. De gemeenteraad vergadert op donderdag 24 augustus met de kollega’s uit Boskoop teneinde gezamenlijke problemen te kun nen bespreken. Het is de bedoe ling dat men om 19 uur bijeen komt voor een korte bijeenkomst in eigen kring, waarna men naar het Anne Frankcentrum vertrekt om de buren te ontvangen. lange lijst met data, waarop over deze zaak aktiviteit was geweest. Overigens: Naast de Passage (rechts van woninginrichting Kooijman) zal, zodra de gemeente eigenaar is geworden van het stuk grond daar, Slagerij Compeer zijn nieuwe winkel bouwen. Er blijkt een kontrakt te zijn waarin staat dat de bouwer Rehorst NV zal moeten zijn, dezelfde bouwmaatschappij die ook wel had willen bouwen in Groenswaard 3 als niet Reym NV de voorkeur van B en W (en nu ook de raad) had gekregen. Abonnementsprijs 3,35 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 8,50 per half jaar binnen versprei dingsgebied en 14,75 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,19 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters. Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. PROT. CHR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: ONTMOETINGEKERK Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. Ondertrouwd: A. Biesheuvel en P. H. J. Wieser; C. Kroon en N. Rietveld. Geboren: Anneke, d.v. P. Verwoerd en I. Zwier; Rocco, z.v. T. B. A. Geers en G. J. J. Groenendijk; Erik Henk, z.v. J. Koetsier en A. J. Krijgsman; Freddy, z.v. J. Tekelenburg en M. D. van Wijk. Overleden: Toor, Klaas, 76 jaar; Ho- gendoom, Comelis, 66 jaar. Gehuwd: A. van Vuuren en H. E. Broer; L. H. M. Vergeer en Y. E. S. Beer; A. J. M. van Dijk en D. M. van Hal. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bromfiets Kap. Mobylette. Verloren: donker bril, zilverkleurige horloge, gouden ring met inscr., witte damestas met inhoud, bromfietsplaatje, lange grijze jas, bruine portefeuille met inhoud, 1 paar kindersandaaltjes, bruine herenportefeuille met inhoud, bruine leren portefeuille met inhoud, sleutel- ringetje met 2 sleuteltjes, rode porte feuille met inhoud, turkoisinparkiet, groen skaiportemonnee met inhoud. Advertentie-af deling Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, tel. (01828) 3088 Brugkerk (NH): 9.30 uur ds H. Roelof- sen, Zeist, 18.30 uur ds J. v.d. Heuvel Herv. Wijkgebouw: 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 18.30 uur ds T. van ’tVeld Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 17 uur ds P. Vermaat, Vl’dingen Immanuëlkerk (NH): 9.30 en 19 uur ds N. J. Flink. Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds J. Boos, Utrecht, 17 uur ds D. J. Modderaar Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds J. Boov Remonstr. Gem.: 10 uur ds E. L. H. Bongartz, Woerden Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst, di. 1 aug. 19 uur ds A. van der Meer, Oosterland Geref. Gem. Boskoop: 9 en 18 uur leesdienst J. HAVENAAR (SGP): ’Openbaar aanbesteden 1 IT’S GREAT FUN - The Hearts of Soul 2 WAAROM LAAT IEDEREEN MIJ ZO ALLEEN - Wilma Sluitingstermijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Weekblad van dezelfde week kan niet worden ingestaan. Redaktie-adres Mauritsstraat 1, postbus 12, Moerkapelle, telefoon (01793) 1520 (op werkdagen na 19 uur) Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen. A WHITER SHADE OF PALE Trio Louis van Dyke, o.a.: When a man loves a woman Willow weep for me Waltz for Debby e.v.a. 11,90 Uitslag P.V. De Sperwer van de wed vlucht Bergerac. Afstand 857 km. In konkours 52 duiven. Gelost zondag 14 uur met w.wind. Aankomst eerste duif maandag 13.33.38 uur, laatste dinsdag 655.35 uur. Snelheid eerste duif 864,81 m per min., laatste 533,62 m. per min. C. Toor en Zn 1 4; N. van Vliet 2 6; H. van Dijk 3 10; W. van Berkensteyn 5; de Kok-Bijmans 7; P. Bonefaas 8; L. de Bruyn 9 11; W. Breedijk 12; Gebr. Metselaar 13. t©P tien Geen moeite had de raad met de grote tunnel onder de spoorweg, die inmiddels al ruim een miljoen gaat kosten, een ton meer dn de raming. Als nu snel de goedkeuring van GS binnen is, dan kan er al halverwege volgend jaar, tegelijk met de opening van de tweede spoor- halte in Groenswaard door de tunnel worden gereden. „Bedankt voor uw spitsvondigheid” bit ste burgemeester Van der Hooft don derdagavond in de raad in de richting van de heer J. van den Roovaart die, namens de financiële kommissie, wat kritiek had op de formulering van de lijst van ingekomen stukken, die een kleine onjuistheid bevatte. Wethouder H. Huizer moest zijn voor stel inslikken om de Stichting Dienst verlening Waddinxveen met 16.000 (en volgend jaar 49.000) te subsidiëren voor het instellen van een bemande alarmpost voor bejaarden in het Anne Frankcentrum. De raad wilde meer weten, alvorens over de brug te komen. Met name de heren Van Schie, Harms, Barth en Uitbeijerse kwamen in het geweer, overigens niet na Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 u samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehovah’s Getuigen: za. 20 uur toe spraak hr. E. A. Broerse. zo. 15.30 uur openb. toespraak, 16.30 uur Wachttoren bespreking. zich in allerlei bochten te hebben ge wrongen in het uitspreken van hun waardering voor het werk van de stich ting. Wethouder Huizer wilde er best nader over praten, maar omdat de hui dige werkwijze tot overbelasting van enkele medewerkers van de stichting heeft geleid vroeg hij om spoed, het geen hem welwillend werd toegezegd. Ook de verkeersmaatregelen om de Chopinlaan-Esdoomlaan voorrang te ge ven boven de Kerkweg ging terug naar het kollege en de verkeerskommissie (versterkt met enkele raadsleden). De weerstand van de heer Barth tegen dit voorstel, dat volgens hem getuigde van een inkonsekwente redeneertrant van de verkeerscommissie (op het KW-plein is de regeling precies andersom) was der mate overtuigend dat men het probleem opnieuw gaat bezien. Hoewel er toch twee benauwende zomeravonden voor nodig waren om de lange agenda voor deze raadsvergadering af te werken, waren raad én kollege erg kordaat in het afvoeren van voorstellen van de agenda. wens toch wel enigszins te rammelen, want ook de heren Van Schie (KVP) en Uitbeijerse (SGP) wezen op een fiks aantal ’errata’ waar de burgemeester niet van terug had. Het zal wel te ma ken hebben gehad met de warmte van vorige week De heer Harms (PvdA) die bij de be handeling van de affaire-Slagerij Com peer het gemeentebestuur enige laksheid in de schoenen wilde schuiven werd meteen in de grond geboord. De burge meester werd bijna kortademig van de 1 A WHITER SHADE OF PALE (maxi single) Procol Harum 2 UN CANTO A GALICIA - Julio Iglesias 3 OH BABE, WHAT WOULD YOU SAY - Hurricane Smith 4 SING ALONG - Mac Katie Kissoon 5 SMOKE GETS IN YOUR EYES - Blue Haze 6 ZOMERZON - De Makkers 7 SEALED WITH A KISS - Bobby Vinton 8 ROCK AN ROLL PART I - Gary Glitter 9 SUMMERTRAIN - Sandy Coast 10 CHILD IN TIME (part I) - Deep Purple moest worden verteld hoe het met deze zaken precies gaat. De kritiek op het feit dat men ook de bouw van het overdekte zwembad (kos ten bijna 1,5 miljoen) niet door verschil lende aannemers had laten offreren, was de druppel die de emmer deed over lopen. „Ik zal u nu gaan vertellen hoe dat met zo’n burgerzinlening, waaraan we het tenslotte toch te danken hebben dat we een heleboel projekten kunnen realiseren, hoe dat in zijn werk gaat. U dwingt mij wel dat in besloten vergade ring te doen,” aldus sprak de burge meester. En het was die uitleg, waar volgens D’66 de korruptie dermate van af droop, dat een behoorlijk raadslid daar geen verantwoordelijkheid voor kan dragen. een klasse lager proberen. Het vijfde herenzevental (gemiddelde leeftijd plm. 45 jaar) speelde een belangrijke rol in zijn afdeling en eindigde op de tweede plaats. De eer moest hier aan Katwijk 2 worden gelaten. De jongens A bereikte de derde plaats, hiermee jongensploegen van vele gere nommeerde verenigingen achter zich la tend. Een nog hogere waardering kregen de jongens van het B-zevental. Tegen ieders verwachting werden zij kampioen. De meisjes A eindigden op de gedeelde eerste plaats. Een beslissingswedstrijd moet hier nog de beslissing brengen. De pas beginnende jongens C en meisjes B en C speelden in hun afdelingen leuke wedstrijden en bezetten goede plaasen in de eindrangschikking. De pupillen jongens en meisjes, nog niet in kompetitieverband spelend, speelden een aantal vriendschappelijke wedstrijden, die een belofte voor de toe komst inhouden. Wat de rest van de waterpolo wedstrij den van dit seizoen betreft, er staan behalve een promotie- en een besliss- singswedstrijd, nog tournooien, een jeugdvierkamp en een aantal nederlaag- wedstrijden op het programma. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: De rondvraag na de tweedelige raads vergadering van donderdag en maandag leverde nog wat interessant nieuws op. Omdat de begroting 1972 nog niet is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten vreesde de heer Barth dat de vakleer kracht muziek voor dit jaar wel kon worden vergeten. De heer Van der Hooft was wat optimistischer: „We hebben gevraagd om dit punt boven op de stapel te leggen, dus dan mogen we hopen dat het in orde komt.” Dokter P. van der Linde heeft be dankt als voorzitter van de sportkom- missie. Het kollege had de heer A. P. de Graaff (voorzitter van De Gouwe) tijdelijk aangewezen als opvolger. De heer M. Boere (PvdA) vond dat jammer. „Ik bedoel dit natuurlijk helemaal niet persoonlijk, maar ik had liever iemand gezien die wat neutraler ten opzichte van de sport staat. Ik vind het bijvoor beeld al erg genoeg dat in die sport- kommissie de voorzitters van alle voet balclubs moeten zitten.” Antwoord van de burgemeester: „De heer De Graaff denkt zelf ook zo over zijn benoeming, maar het is tijdelijk en daarom hebben we deze oplossing gekozen. Intussen zou ik graag zien dat u mee helpt uitkijken naar een man van dezelfde kwaliteiten als dokter Van der Linde, die we erg veel dank zijn verschuldigd.” De wijkverwarmingsproblemen in de Vondelwijk zullen inderdaad voor de aanvang van het stookseizoen achter de rug zijn. Dit antwoordde wethouder Ph. Kroes aan de heer Van Schie die naar de stand van zaken had geïnformeerd. Op de nieuwe begraafplaats aan de Alberdinck Thijmlaan kunnen grafste nen worden geplaatst nu men het eens is geworden ovaf een regeling van de vormgeving. Dn- naar aanleiding van een vraag van de heer Van den Roo vaart. De heer Uitbeijerse informeerde naar de stank die uit de Gouwe sinds donderdagmiddag uit de Gouwe op steeg. De heer Van der Hooft: „Ik heb al vijf klachten binnen. We zullen zien wat het is.’ Zo zal in een later stadium het rapport ’Werkgelegenheid Waddinxveen’ van de gezamenlijke vakbonden in de raad ter sprake komen. Het kollege bleek om advies te hebben gevraagd van de eigen ambtenaren, de Goudse Kamer van Koophandel en het Gewestelijk Arbeids bureau, terwijl de heer J. L. van Hete- ren met de suggestie kwam om ook de Industriële Kring Waddinxveen om een mening te vragen. Het PvdA-raadslid Boere bleek erg ingenomen met deze gang van zaken, wat hem overigens niet belette om bij het voorstel tot verkoop van grond aan Bouwmaterialenhandel De Waardt tegen te stemmen omdat volgens hem het aantal vierkante meters per arbeidsplaats onvoldoende was. Een uitleg van de burgemeester dat het in dit geval ging om de verplaatsing en uitbreiding van het kantoor van dit be drijf bracht de heer Boere niet van zijn stuk. De grondverkoop aan meubelfa briek Mulleman had om precies dezelf de reden wel de zege van de heer Boere (en de verdere raad). Met de stemmen van D’66, SGP, Ge meentebelang en de heer Van Schie (KVP) tegen staakten de stemmen over de uitgave van een ton voor het voet- gangerstunneltje tussen Groenswaard 2 en 3. Het voorstel komt in een volgende vergadering weer in stemming. Burge meester Van der Hooft begreep niet veel van de motivering van de tegen stemmers. „Dat geld is er, dus waarom het risiko gelopen dat men ons straks verwijt dat het een kinderleven heeft gekost omdat wij geen tunnel hebben aangelegd. Die weg zal druk worden benut” De heer Van Schie vond deze ietwat de- mogogische benadering te ver gaan. „Dat mag u ons niet in de schoenen schuiven. Laten we liever een beroep doen op het verantwoordelijkheidsbesef van de automobilist. De tegenstemmers vreesden dat de tun nel niet zou worden gebruikt door de jeugd, zodat het gevaar van ongelukken zou blijven bestaan. Zij wilden een met knipperlichten beveiligde oversteek plaats. De heer Van der Hooft: „Dat tunneltje wordt juist wel gebruikt. Kin deren vinden het prachtig om onder de weg door te kunnen lopen.” lovers astrafile ’met lange ,Uze uit rol Uftle-neck vele mo- >uren. Nu jS. Slechts De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid- Holland te Rijswijk (Z.H.) brengt ter kennis van belanghebbenden. Wegens werkzaamheden op rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht-Amhem-grens) zullen tij delijk voor het verkeer zijn afgesloten: a. de verbindingsweg tussen de Stati onsstraat te Zoetermeer en de rijks weg voor het verkeer komende van de Stationsstraat en gaande in de richting Utrecht; b. de verbindingsweg tussen de rijksweg en de Hoefweg te Bleiswijk voor het verkeer komende uit de richting Den Haag en gaande in de richting Bent- huizen-Bleiswijk; de verbindingsweg tussen de Hoef weg te Bleiswijk en de rijksweg voor het verkeer komende van de Hoef weg en gaande in de richting Den Haag. De door het verkeer te volgen omlei- dingsroutes zullen met borden worden aangegeven. Deze maatregelen zullen in gaan op 14 augustus en gelden tot onge veer 15 september.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4