over >an een Tip; LP f1.000,- op Kollekte kanker bestrijding Gouwe- nieuws IS WSV-nieuws Brasiliana Gouda VELDWIJK NV Slagzin leverde Raad sprak over bestemming bestemmingsplan Prins Claus der Nederlanden Spreekuren WILLEMS DEJQNG1 Geen voetgangerstunnel tussen Groenswaard 2 in Benoemd Benoemd „Kwiek” hield ledenvergadering V. f 8.90 VOOR WADDINXVEEN DE WAARDT van de week/ deze week/* Pagina 3 L97 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 Winkelier Rauw nv Zojuist verschenen Een unieke levensbeschrijving geïllustreerd met vele foto's Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL A G E N GAAT U BOUWEN OF VERBOUWEN? 3-4.1 uwe- 1ZSC hi De voorstellen van het college van B en W, om door middel van een voor bereidingsbesluit wijzigingen aan te brengen in bepaalde bestemmingsplan nen. hebben in de raadsvergadering van verleden week aanleiding gegeven tot diepgaande en soms verhitte diskussies over de wenselijkheid van af wijkende procedures, die tot doel hebben bepaalde bouwplannen sneller te kunnen realiseren. Dood ding (Advertentie) ir lur ir I ur r r Advertentie) r i rie t* bouwmaterialen keukens en tegels Onze plaatsgenoot Ir. B. van Dam is bij Koninklijk Besluit voor twee jaar be noemd tot adviseur van de advieskom missie ingevolge de Warenwet. Als opening van het seizoen hield de tafeltennisvereniging ’Kwiek’ op 22 au gustus haar algemene ledenvergadering. De voorzitter bracht in zijn openings rede o.a. naar voren dat de vereniging nog steeds in onderhandel! ng is met de gemeente Waddinxveen om de voorma lige ’Bethelkerk’ te huren. Zodra nadere gegevens bekend zijn, zal het bestuur de leden nader informeren. t was toen stoel gooi- 23 augustus was het 50 jaar geleden dat de heer J. P. den Ouden en mevrouw C. H. den Ouden-Hogendoorn in het huwelijk traden. De heer Den Ouden woont al 60 jaar in onze gemeente en mevrouw is hier zelfs geboren. De bruidegom heeft gewerkt als bakker, boer en als medewerker van een meubel fabriek. Beiden genieten op het ogenblik een goede gzondheid, de heer Den Ouden is echter de afgelopen winter ernstig ziek geweest en heeft daardoor 10 weken in het ziekenhuis doorgebracht. Al zijn we een beetje Iaat, nog van harte gelukgewenst. Hij sprak ook zijn vreugde er over uit dat drie van de 7 senioren-teams in de afgelopen kompetitie kampioen waren geworden. Ook de prestaties van de juni oren vertonen een stijgende lijn. Besloten werd om aan de kompetitie 1972-1973 deel te laten nemen door acht senioren teams en twee junioren-teams. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden elke dinsdag en vrijdag avond in de gymnastiekzaal van de huis houdschool ’De Rank’ (ingang leplaan). top tien NINA EN FREDERIK o.a.: Listen to the Ocean - Mary’s boy child - Jamaica Farewell - Mango Vendor e.v.a. stereo LP 3,95. J rTaü' ood it in ®el „Port Brugkerk (NH): 9.30 en 18.30 uur: ds D. van Vliet Herv. Wijkgebouw: 9.30 en 18.30 uur: ds I. van den Heuvel Bethelkerk (NH): 9.30 en 17 uur: ds T. van ’t Veld Immanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds A. J. Flink, Den Haag; 19 uur ds S. L. Schogh, Zoeterwoude Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar; 17 uur ds A. P. Heiner Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds A. P. Heiner; 17 uur ds D. J. Modderaar Remonstr. Gem.: 10.30 uur ds Hooikaas Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst Geref. Gem. Boskoop: geen opg. ontv. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 u samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. ONTMOETINGEKERK Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. ;tr d :ii een >o rde t zo- had boffl' slregeo ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. bezoekt dan onze stands in de bouwvoorlichting, Staringlaan 4, Waddinxveen Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. Van 16 aug. tot 3 sept. vakantie maatsch. werkster gemeente. De heer P. de Lijster (AR) wilde ten slotte met de heer Harms meegaan om voor een gedeelte van het door B en W voorgestelde gebied een voorbereidings- besluit te nemen, maar hij wilde de apotheek er wel in betrekken. De stome rij en Albert Heijn waren hem rauw op het dak gevallen en daar was hij dan ook tegen. Vraag van de burgemeester: „Uw fraktiegenoot heeft u dus niet ingelicht 1 EVERYBODY’S TELLING ME Monica Oscar 2 THEME FROM THE GODFATHER Andy Williams zwat* ar 1 natf Rio de Janeiro’s neger-danstheater pre senteert op vrijdag 8 september ter gele genheid van de opening van het nieu we seizoen in de ’vernieuwde’ Goudse Schouwburg een der meest opwindende en meeslepende shows ter wereld: de kleurrijke en exotische ’Brasiliana’ van Miécio Askanasy. Het is een mengeling van laaiende le vensvreugde, bont ritme, popmuziek en Braziliaanse dansen, een hoogtepunt be reikend in het wereldberoemde carnaval van Rio. Elk nummer concentreert zich op een andere dans (samba, bassa nova, chorro, batacuda, marcha, bayon en fre- vo), met aanstekelijk enthousiasme ge bracht door lenige jonge mannen en fraai gevormde, koperkleurige meisjes, die hun aangeboren gave voor het ritme van deze pulserende muziek paren aan een grote vakbekwaamheid. Daarnaast zijn er nog de liederen, die hun oor sprong vinden in de melancholieke rit men van vervlogen tijden. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf twee da gen voor de dag van de voorstelling, en dagelijks van 11 tot 15 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Tijdens deze uren ook te lefonisch 01820-13750. 1 september 7.15 uur: nederlaagwedstrijd de Gouwe 1-Donk 1 (dames); 8 uur: de Gouwe 1-Zwemlust/de Hommel 1 (he ren); 6.30 uur: de Gouwe-Kouderkerk (pupillen meisjes); 6.45 uur: de Gouwe- Kouderkerk (pupillen jongens); 6.45 uur: polotoumooi te Oudewater voor Gouwe A en B-meisjes. 6 september 6.30 uur: voortzetting clubkampioenschappen. 7 september 7.15 uur: toumooi voor Gou we H heren te Waddinxveen. In het gedeelte van de Oranjewijk dat wordt begrensd door de Anna van Bu- renlaan, het Kon. Wilhelminaplein/ Juliana van Stolberglaan, de Kerkweg en de spoorlijn zijn vier gegadigden voor bouwplannen of uitbreidingen die in I strijd zijn met het voor die wijk vigeren de (in gewoon Nederlands: geldende, red.) bestemmingsplan. |Dt. de Geus wil zijn praktijkruimte uit- breiden, apotheker van Doorn komt plaats te kort in zijn apotheek, Albert Heijn wil, nu Simon de Wit niet in het winkelcentrum Kerkweg komt, een non food afdeling toevoegen aan de bestaan- de supermarkt en de wasserette aan het KW-plein wil in twee garages een sto merij onderbrengen. Tot hoofdleidster van de christelijke kleuterschool Prinses Marijke aan de Esdoornlaan is per 1 oktober a.s. be noemd mevrouw J. Weissenbach-van Dam uit Leiden. Mevrouw Weissen bach volgt mej. Nobel op, die gedurende een zestal jaren hoofdleidster van deze school is geweest. t eetl ht op nwer- :ht of lang- :r het ekend >e uit n. Ei ren. eld al mis- duis- ipoof' vezen, :nden bood' 1 POPCORN diverse uitvoeringen 2 MY REASON Demis Roussos 3 UN CANTO A GALICIA Julio Iglesias 4 SOMEONE Axis 5 MANDOLINEN IN NICOSIA Zangeres Zonder Naam 6 VAYA CON DIOS (maxi single) The Cats 7 MARIO Hanny en de Rekels 8 I’M ON MY WAY George Baker Selection 9 I LIKE IT THAT WAY The Tremeloes 10 SEALED WITH A KISS Bobby Vinton PROT. CHR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30 uur in het Anne Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. afdeling Maatschappelijk Werk: spreekuren-: maandag- en dinsdagmorgen van 9-10 uur in het Wijkgebouw Het Anker (ingang achterom via Noordkade), Kerkweg 234, te Waddinxveen, tel. 4522. Daarnaast iedere eerste woensdag van de maand van 7-8 uur ’s avonds; woensdagmorgen van 9-10 uur in het Anne Frankcentrum, tel. 5555. Donderdag 31 augustus Bezoek mr C. E. Schelfhout (staatssek- retaris van onderwijs), Klaas de Vries- school, 9 uur. Orgelconcert St. Janskerk Gouda (Simon C. Jansen), 20 uur Goveka, vee- en kaastentoonstelling, Veemarktterrein, Gouda Vrijdag 1 september Postzegelruilbeurs, Stadhuis Gouda, 19 uur Zaterdag 2 september Afscheid G. Koppelaar, Jan Ligthart- school, 15.30-17 uur. Ruilbeurs kunstreprodukties, Catharina Gasthuis Gouda, 14-16 uur Discobar Susie Q. Donderdag 7 september Orgelconcert St. Janskerk Gouda (Wim van der Panne), 20 uur Vrijdag 8 september Dansgroep Brasiliana, Goudse Schouw burg, 20 uur Zaterdag 9 september Zwemfeest De Gouwe, zwembad De Sniep. Orgelconcert door Jan Bonefaas m.m.v. Ger. Kerkkoor ’Dient den Heer’ o.l.v. D. v.d. Bosch, Brugkerk, 20 uur Woensdag 13 september Spreekbeurt Ds. J. H. Velema uit Apel doorn voor comité ’Meer reformatorisch besef’, Bethelkerk, 20 uur. Sportmiddag TOOS. Er kwam bij, dat een deel van de raad zich buitenspel gezet voelt, wanneer af wijkende bebouwing in een bestemmings plan wordt mogelijk gemaakt via een voorbereidingsbesluit. Drs. Harms zei hierover dat voorbereidingsbesluiten moeten dienen om ongewenste bebou wing tegen te gaan en niet om ze te be vorderen. Hoewel in het voorstel van B en W dui delijk stond vermeld dat de kommissie Ruimtelijke Ordening een gunstig advies had uitgebracht in deze zaak en dat de inspekteur van de ruimtelijke ordening de procedure om met behulp van een voorbereidingsbesluit deze bouwplannen te realiseren, in de rede vond liggen, bleek in de raadsvergadering dat dit, vol gens de raadsleden, niet juist was. De publieke tribune kan het dan niet goed meer volgen, want wat is het nut van kommissievergaderingen, die in de raads vergadering nog eens dunnetjes worden overgedaan. De heer H. P. Barth (D’66) was door vakantie niet bij de kommis- sievergadering geweest en de heer Harms zei, dat hij geen gelegenheid had gehad, zijn bezwaren naar voren te brengen. Mevrouw Kemper uit de Joh. Postlaan is één van de zes prijs- winnaressen van de wedstrijd die werd georganiseerd door de N.V. Playtex. De opgave was, een pak kende slagzin te bedenken waar mee de figuur-verfraaiende pro- dukten van deze onderneming nog beter aan de vrouw kunnen wor den gebracht. De vondst van mevrouw Kemper: „Een slecht figuur is er weg van”, viel zo bij de organisatoren in de smaak, dat zij uit handen van de heer M. H. Amama van de N.V. Playtex een waardebon van 1.000,in ontvangst kon ne men. Voor dat bedrag kon de ge lukkige prijswinnares bij Mode huis Brouwer de gezinsgarderobe aanvullen en dat heeft zij met veel genoegen gedaan. 1 Dat Dr. de Geus wil uitbreiden vond de raad geen bezwaar en het eerste wijzi gingsvoorstel van Drs. R. Harms (soc.) hield dan ook in dat het voorbereidings besluit zou gelden voor het stukje tussen de Pr. Beatrixlaan en de spoorlijn. De uitbreiding van de apotheek ging de heer IHarms echter te ver omdat hij, met uit zondering van een winkelcentrum, in een zuivere woonwijk geen winkels wilde zien. Hij ging op een gegeven moment zo ver dat hij, onder de nodige hilariteit, leen apotheker een ’akademisch gevorm de winkelier’ noemde. over wat er in de kommissie Ruimtelijke Ordening is besproken?” Antwoord van de heer De Lijster: ’Nee’, waarop de heer Van der Hooft meedeel de, dat hij dat vastgelegd wilde zien. Het eind van het verhaal was, dat het voorbereidingsbesluit werd genomen voor het gebied ten zuiden van de Wil lem de Zwijgerlaan, waarmee de dokters praktijk en de apotheek werden gered en Albert Heijn en de stomerij moeten wachten op de normale procedure, het wijzigen van het bestemmingsplan. De heer Barth bouwde met een voorstel nog extra zekerheden in, zodat door tijdige publikatie en een bindend advies van de kommissie Ruimtelijke Ordening de hele zaak zo demokratisch mogelijk kan wor den begeleid. Dit voorstel werd door B en W overgenomen en ook de raad ging mee. Het voorstel van B enW, om tussen Groenswaard 2 en 3 een voetgangers tunnel aan te leggen ter hoogte van de Savomin Lohmanschool, onder de ver bindingsweg tussen Groensvoorde en Peuleyen, was in de raadsvergadering van 20 juli blijven staan door staken van de stemmen. Het prijkte nu dus weer op de agenda en deze keer waren de argu menten van de tegenstemmers zo sterk, dat het voorstel werd verworpen. De ambtelijke verkeerskommissie vond in zijn advies, dat het geld beter kan worden besteed en de heer Barth zag daarbij als bezwaar, dat met het aan leggen van die tunnel, bovengronds geen voorzieningen zouden worden gemaakt om veilig over te steken en dat achtte hij voor de kinderen zeer gevaarlijk. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schaakseizoen organiseerde WSV een snelschaaktoumooi, waaraan ook niet-leden deelnamen. Na een voorronde met acht groepen van zes spelers werden aan de hand van de prestaties in deze eerste ronde zes groepen gevormd met acht spelers. In zijn antwoord stelde burgemeester C. A. van der Hooft, dat het vinden van aanvullende verkooppunten binnen de gemeente noodzakelijk was geworden sinds de raad het winkelcentrum aan de Kerkweg had afgestemd. Wanneer u dit voorbereidingsbesluit verwerpt, aldus de burgemeester, stoot u de koopkracht naar omringende gemeenten. Dat de centrale apotheek van de gemeen te buiten het winkelcentrum ligt, achtte de heer Van der Hooft juist, omdat een apotheek een dood ding is in een win kelcentrum. Het kernpunt van het meningsverschil tussen de burgemeester en de heer Harms was de invloed van de raad op de gang van zaken. Door het nemen van dit voorbereidingsbesluit zet de taad zich zelf buiten spel en kunnen door ons geen bezwaren worden gemaakt. De heer Van der Hooft stelde daar tegenover dat het indienen van bezwaren zeer goed mogelijk blijft, omdat de bouwplannen ter visie moeten worden gelegd en Ge deputeerde Staten zeker niet akkoord zullen gaan, wanneer redelijke bezwaren op de juiste wijze worden ingediend. Bovendien maakte de burgemeester be zwaar tegen de voorstelling van zaken als zou hij als voorzitter de dienst uit maken. Het voltallige college van B en W maakt uit wat er gebeurt en u hebt zelf de wethouders gekozen, die moet u dan ook vertrouwen, aldus de heer Van der Hooft. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 lot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uUr, wo 18.30 tot 20.30 uur. De einduitslag in deze groepen luidde: Groep 1: 1. L. Wolfs 6 p.; 2. Tj. Doese- ma 5| p.; 3/4. H. Borst 5 p. en L. Delen 5 p. Groep 2: 1. Kwakemaak 7 p.; 2. J. Degeling 6 p.; 3. G. v.d. Bom 4 p.; 4. T. de Jong 4 p. Groep 3: 1. G. Bernard 5J p.; 2. A. Kardol 5 p.; 3. Markus 4| p.; 4. P. Perdijk 4 p. Groep 4: LA. van Amerongen 5| p„ 2. N. E. Plantfeber 5 p., 3. P. Maas 4 p„ 4. W. van Grieken 4 p. Groep 5: 1. W. van Vuren 6 p.; 2. R. Sijthof 5 p.; 3. B. Berloth 4 p.; 4. W. van Oort 4 p. Groep 6: 1. A. van der Starre 6 p., 2. A. Voskuilen 6 p„ 3. A. van Oort 5 p., 4. J. Sijthof 4 p. Donderdag 31 augustus begint het jeugd- schaken met als inzet de titel Jeugd- schaakkampioen van WSV (aanvang 18.45 uur). De senioren beginnen om 20 uur aan de wintercompetitie welke in april 1973 beëindigd wordt Op maandag 11 september a.s. zal in Gouda een jaarlijks terug kerende massa schaakkamp gehouden worden tussen le den van de Waddinxveense schaakvere niging en de Goudse schaakvereniging Messemaker. K W.F. Waddinxveen, dr C. A. DE GEUS. Het kollekteren voor een lief dadig doel is in ons land een re gelmatig terugkerend verschijnsel. Telkenmale wordt u, hetzij op straat of wel aan uw huis, een bij drage gevraagd voor een doel, dat vrijwel altijd uw sympatie heeft. Want, a) worden er dan wel eens minder aardige dingen van de nederlanders gezegd, weldadig zijn ze en in niet geringe mate. Vrijwel altijd zijn de doelen waar voor uw bijdrage gevraagd wordt u sympatiek, de een wat meer en de ander minder, maar wij mogen aannemen, dat de Kankerbestrij ding ongetwijfeld uw beurs zal openmaken. Kankerbestrijding is immers een zaak van algemeen belang; een doel, waarbij wij allen, zonder één uitzondering, ten nauwste zijn betrokken. Dit zal zo blijven tot de overwinning op deze zo angst aanjagende ziekte is bevochten. Hoe eerder dit gebeurt hoe beter, want het gaat om de gezondheid van ons allemaal, van ons en van onze kinderen. Gelukkig worden er vorderingen gemaakt, stijgen de genezings- kansen, kunnen enkele vormen van kanker zelfs worden bedwon gen. Maar helaas vallen nog te veel landgenoten jaarlijks aan deze ziekte ten offer. Wie van ons heeft dit in familie-vrienden- of kennissen kring niet meegemaakt? Een goed georganiseerde kanker bestrijding is een zeer kostbare zaak. Weet u, dat dit jaar een bedrag van acht miljoen gulden moet worden bijeengebracht om het noodzakelijke werk voortgang te doen vinden? Geld, dat wij al len tezamen bijeen moeten bren gen! Zult u, gewapend met deze wetenschap, een kollektebus voor- bij laten gaan zonder iets te of feren! Wij menen van niet, want evenals alle landgenoten, draagt °ok u de kankerbestrijding een Warm hart toe. Mag het Koningin Wilhelmina- fonds op uw steun rekenen? Mocht u om de een of andere reden deze dagen geen kollektant tegenkomen, dan vestigen wij i 8raag uw aandacht op het giro nummer van het Koningin Wil helmina Fonds: 26.000 Amster- am. Uw geld wordt goed besteed wees daarvan verzekerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 3