Twee raden vergaderen Slotfeest van „De Overkant Klachten bezorging: Nassaulaan 20 Waddinxveen Telefoon 2604 °p zn Runderlappen Spaans Bospark, veegmachine wegen onderwerp discussie II n 16 i rr~"^~~Lr* Padvinders zwemmen Ouderavond Zwem-trim aktie Ruilbeurs in het wordt afgesloten Goudse stadhuis Kryasivoord raadsel Beroep in De Sniep I121 LJ Reprodukties Boekhandel Veldwijk N.V. Reisgidsen Posters DE WAARDT iafWi J|| ®”LU 381 l i ii^9 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 Pagina 5 1) - 1 Boekhandel Veldwijk nv Nr. 260 E Voor het eerst in de geschiedenis hebben de gemeenteraden van Boskoop en Waddinxveen samen vergaderd. Dit historische feit vond plaats in de rekreatiezaal van het Anne Frankcentrum, waarbij Waddinxveen als gast heer optrad en daarmee uitvoering gaf aan een voorstel van het Boskoopse College van B en W. dat was gedaan in één van de gezamenlijke vergade ringen van de beide colleges. GAAT U BOUWEN OF VERBOUWEN? voor binnen en buitenland - I |b ''-'dm nu baan--: wor- Advertentie) 7 8 9 10 '15 20 326 28 27 32 37 47 48 51 54 55 56 58 67 69 2 sterk gekromde bool; 44 namelijk (afk.); 45 Ned. Spoorwegen (afk.): 6 bouwmaterialen keukens en tegels Op zaterdag 16 september wordt in het gemeentelijk zwembad De Sniep de zwem-trim aktie afgesloten, ’s Morgens om tien uur kunnen de deelnemers de officieuze laatste 250 meter zwemmen, waarna de behaalde speldjes zullen wor den uitgereikt. Twee burgemeesters schudden elkaar de hand. en bezoekt dan onze stands in de bouwvoorlichting, Staringlaan 4, Waddinxveen De trimkaarten moeten allen vóór 10 september bij de kassa met 2,50 wor den ingeleverd. Men mag dan wel de afstanden nog invullen welke men op 10, 11, 12, 13, 14, 15 en 16 september zwemt. Dus alle trimmers zaterdag 16 septem ber om 10 uur in het zwembad. ken en aangezien het aller wens was va ker gekombineerd te vergaderen, komt aan die wonderlijke toestand misschien nog wel eens een eind. Boskoops wethouder J. J. M. Tromm was een van de laatste sprekers. Hij vond de opstelling in de zaal tijdens deze verga dering ongeveer het ideaalbeeld dat col leges van B en W koesteren. Hij lichtte dat als volgt toe: De pers achter ons, een behoorlijke afstand tussen college en raad en het publiek terzijde gesteld. Het staat wel vast, dat Boskoop binnen kort de buren voor een tegenbezoek zal uitnodigen. Zaterdag 26 augustus was het de hele middag en avond feest voor de jeugd van de Zeeheldenwijk. De middag werd gevuld met spelen en wedstrijden en een kinderfilm, waarbij veel werd gelachen en ieder volop genoot. De avond was echter het hoogtepunt door het optreden van de cabaret-variëté groep „De Zee helden”. Deze naam is ontleend aan de straat namen in deze wijk en de spelers waren allen ’’eigen meisjes en jongens”, zoals het fraai uitgevoerde programma ver melde. Dit programma telde 18 num mers, die alle enthousiast en rolvast werden uitgevoerd, ondanks de slechts vier weken oefentijd. In de ’’Show busi ness” bracht de voorzitter dank aan de vele winkels en bedrijven, die door hun ruime bijdragen aan geld en goederen dit grootse feest mogelijk hadden ge maakt. In de pauze werd een verloting gehouden, die door de spontane mede werking van de vele aanwezigen en door alle goede gaven een groot succes werd. Het rijk gevarieerde programma werd daarna vlot afgewerkt, waarbij nu eens de humor en dan weer de satire daveren de lachsalvo’s veroorzaakte. In ’’Farce Majeur” werd natuurlijk ge trouw dit televisienummer nagespeeld, waarbij heel de zaal telkens de song ’Het rein met tribunes enz. houden van sportwedstrijden. Nu het feestgewoel van zeven eeuwen stad uit het Goudse Stadhuis is verdwe nen komen de postzegelverzamelaars met hun filatelistische schatten a.s. vrijdag avond 1 september weer in de rust van de Burgerhal bijeen. Het is hun eerste regionale ruilbeurs van het seizoen 1972-73. die voortaan op de eerste vrij dag van de maand zal worden gehouden. Alle filatelisten uit Gouda en de wijde omgeving in Midden Holland kunnen die avond van 19-21 uur in de het Stad huis terecht om hun dubbele zegels te ruilen of te verkopen, nieuwe aanwin sten te vergaren en gezellig over post zegels te praten. Ds T. van ’t Veld, predikant van de Ne derlandse hervormde wijkgemeente Noord heeft een beroep ontvangen naar Maarssen in Utrecht. Ds Van ’t Veld heeft drie weken bedenktijd. is uit het leven gegrepen!’ meebrulde. Een kostelijke imitatie, waarbij Ted de Braak nog bijna werd overtroffen! In de ’finale’ met alle medewerkers op het toneel bracht de voorzitter alle me despelenden dank voor wat zij in onge looflijk korte tijd in dit verenigingsge bouw tot stand hebben gebracht. Ge meenschapszin en toewijding waren het kenmerk van dit grootse slotfeest, dat werd besloten met een geanimeerd bal, dat doorging tot in de kleine uurtjes. De Klimop-groep van het Nederlands Padvindsters Gilde te Waddinxveen no digt alle ouders uit de ouderavond op 7 september bij te wonen in Café-rest. Versloot (bij de hefbrug). Aanvang acht uur. Tevens is er gelegenheid voor ouders, die interesse in de padvinderij hebben, zich hierover te laten informeren. Ka bouters hebben de leeftijd van 7-10 jaar en de waterpadvindsters starten dit na jaar nog met hun activiteiten. Zij heb ben de leeftijd van 11-15 jaar en moeten in het bezit zijn van een zwemdiploma. Waarschijnlijk zullen de vele Spanje-vakantie-gangers ietwat verbaasd naar dit recept kijken en opmerken, dat ze dat nog nooit in Spanje gegeten heb ben. Klopt. Deze runderlappen zijn namelijk een typisch huiselijk gerecht, dat nooit in restaurants wordt opgediend. Maar Spaans is het U HEBT NODIG: 500 gram runderlappen, 1 lepel olie, 1 lepel boter, 1 grote ui, 1 teentje knof look, 1 blikje tomatenpuree, takje selderij, takje peterselie, 1 dl witte wijn, zout, peper, paprika, mespunt kaneel, tijm, laurier, 400 gram gedroogde prui men, lepeltje bruine suiker, lepeltje geschaafde amandelen. BEREIDINGSWIJZE: Wrijf het vlees in met zout en peper en bak het aan weerskanten snel bruin in met olie-boter-mengsel. Neem het uit de pan en fruit in de achtergebleven olie en boter de gesnipperde ui en knoflook. Strooi de bloem erop, laat even meefruiten, voeg dan de tomatenpuree toe, fijngesneden peterselie en selderij, paprika, wijn, ca. 3 dl heet water, roer even goed door, leg het vlees er weer bij en laat dit in twee uur zachtjes gaarstoven. Wel in die tussentijd de ge weekte pruimen met de bruine suiker in het weekwater, voeg ze bij het vlees, nog tien minuten doorstoven, de amandeltjes erover en klaar. Opdienen met rijst of aardappelen. Twee jongetjes, Harmen en Reinier Hulsman, waren vorige week de sleur van elke dag beu en namen een retourtje Rotterdam met de eerste trein die hier vertrekt. Toen ze terug wilden namen ze de verkeerde trein en kwamen in Utrecht terecht. Hun reislust was nog niet bekoeld en ze gingen verder naar Zeist. Om wat verandering te hebben namen ze toen de bus, naar Arn hem. In Wageningen zagen ze het niet meer zitten en stapten van pure ellen de de bus uit om op een bankje te gaan zitten huilen. Een gewaarschuwde chef van het busstation bracht ze bij de politie, waarna hun terugreis werd geregeld en hun vertrouwen op een goede afloop hersteld. Reinier, links op de foto is zes, zijn broer Harmen acht. Wethouder H. Huizer, die zich van tijd tot tijd geroepen voelt wat humor in de besprekingen te mengen, stelde onder meer voor, in ruil voor de veegwagen de Boskoopse (zwembad)-ballon te lenen. Burgemeester Van Dedem dacht, dat dat ’s zomers wel zou kunnen. Was deze op merking al wat op het randje, later wist hij helemaal niet hoe ver hij te ver kon gaan en plaatste een opmerking over een commissariaat dat de Waddinxveense burgemeester bekleedt. In de Waddinx veense raadsvergadering, die een dag la ter werd voortgezet, maakten de heren v.d. Rovaart (Chr.) en Van Heteren (Gem. bel.) duidelijk bezwaar tegen deze opmerkingen. De wegenaanleg in de regio is ook zo’n gemeenschappelijk probleem en de sta tus van de Henegouwerweg, de Zoeter- meerweg. (Benthuizen-Reeuwijk) die voorlopig helemaal niet komt en de on zekere situatie over de nieuwe brug over de Gouwe, die tussen de twee gemeenten zou moeten worden gebouwd, waren aanleiding tot het voornemen gezamen lijk bij Gedeputeerde Staten te protes teren tegen de. laatste ontwerp-besluiten tot wijziging van de wegenplannen. De Boskoopse gemeentegrenzen, die er verantwoordelijk voor zijn dat Boskopers op Waddinxveens grondgebied moeten voetballen, werden ook nog eens bespro- |23| gj||24 25 ggj-, i Verticaal 1 vrucht; 2 trekdier; 3 dicht ge kruld (van haar); 4 rivier in Duitsland; 5 onderricht; 6 snavel v. e. vogel; 7 aardig; 8 drager van de wereldbol; 9 bekend sporteve nement (afk.); 10 op geen enke le plaats; 16 kledingstuk: 18 man nelijk beroep; 20 booswicht (bij- zondere stijl): 22 zoogdier; 23 en der gelijke (afk.); c. tennis- (afk. Latijn): 25 hoofdtel- aardrijkskundige Zaterdag a.s. 2 september valt om onge veer 5 uur n.m. het eerste startschot in de jaarlijkse zwemwedstrijden van het padvindersdistrikt Gouda, ditmaal in het Gemeentelijk Zwembad De Sniep te Waddinxveen. Bijzonder aan deze wed strijden is, dat zij voor het eerst in Scouting verband plaatsvinden. Leden van de tot nu toe onafhankelijk opererende padvinders en -sters organi saties K.V., N.P.V., G.B. en N.P.G., zul len hierbij gezamenlijk aan de start ver schijnen, mede door de ophanden zijnde fusie van de ’vier’ in de nieuwe koepel: Scouting Nederland. Zaterdag worden er een paar honderd meisjes en jongens, leidsters en leiders verwacht, die in leeftijdsgroepen vanaf 8 jaar zichzelf en hun tegenstand(st)ers zullen gaan beproeven op de school-, rugslag en vrije slag en de wisselslag estafette. In de wedstrijdpauze zullen padvinders en brandweerlieden uit Wad dinxveen, deelnemers, publiek en het water in deining trachten te brengen. De organisatoren verwachten niet de scherpst mogelijke tijden op de chrono meters te kunnen achterlaten, maar ho pen wel dat het een plezierige en spor tieve belevenis wordt binnen Scouting Gouda. Iedereen, die het gewoon zelf wil mee maken, kan zaterdag rond vijf uur, tegen een kleine vergoeding, de kassa van het zwembad passeren. kante smaak- 50 groot van afme ting; 53 roofvis; 54 bepaalde slag bij het tennissen; 56 oogholte; 57 de door ons bewoonde planeet; 58 eerstvolgende (afk.); 60 uiting van kou: 61 boksterm (afk.); 62 afgebroken deel; 64 bijna zonder j sap en daardoor taai tvan vruch- 57 fijne, kenmerkende geur; ten): 65 voorzetsel; 67 metaal: 69 ploegsnede; 60 metalen staaf; ^ertorentje: 70 groot ter- waterkoud; 64 in het water voor het vend dier; 66 voorzetsel; 68 bol- gewas. Burgemeester C. A. van der Hooft open de de bijeenkomst door onder meer op te merken dat het samen praten over gemeenschappelijke problemen een goe de zaak is, vooral in een tijd waarin veel wordt gesproken over gewestvorming. Boskoops burgemeester, G. W. Baron van Dedem beantwoordde de toespraak van zijn collega met als eerste opmer king: „Wij zijn nog fit en fris, terwijl u al een uur hebt vergaderd.” Hij vond de plaats waar de vergadering werd gehou den een inspirerende omgeving en Anne Frank een inspirerende naam. Ik hoop, aldus Baron Van Dedem, dat het in de gesprekken tot uitdruking komt. Wij zijn gewend de nadruk te leggen op wat ons scheidt, laten we nu eens gaan bezien wat onze gemeenschappelijke belangen zijn. Eén van die gemeenschappelijke proble men is zonder twijfel het Bospark. De 700 meter die de twee gemeenten schei den zullen in de toekomst een rekreatie- gebied moeten worden waar veel natuur en niet zo erg veel kuituur een klimaat gaan scheppen waar de bevolking van Boskoop en Waddinxveen zich naar har telust kunnen verpozen. Hoe het allemaal moet worden betaald is nog niet helemaal duidelijk, vast staat wel, dat Waddinxveens’ raad zich in haar vergadering, net voor de ontmoe ting met haar buren, heeft uitgesproken voor een verhoging van 8.000,wel-' ke verhoging door de gekombineerde vergadering met vreugde werd begroet. Boskoop heeft veegproblemen en wet houder P. van den Dool deelde verheugd mee, dat de Waddinxveense veegmachine anderhalve dag per week door Boskoop mag worden geleend, zodat kollega Kroes 19.000,per jaar kan beuren. De heer Van den Dool dacht dat daar weer een stukje bospark mee kon den betaald. Het bospark werd door meerdere spre kers gememoreerd en de bevolking werd aangespoord bijdragen te leveren, hetzij in geld dan wel in arbeid. Het bouwen van bruggetjes met Waddinxveens hout en Boskoopse mankracht was een van die suggesties. Horizontaal 1 herhaaldelijk t' 2. lijn; 6 tin in bladen of dunne pla ten; 11 wijfjesree; 12 voltooid; 13 van tijd tot tijd; 14 soort wijn glas; 15 de jongere (afk. Latijn); 17 boom; 19 muzieknoot; 21 zach te, frisse wind; 24 lange, platte sneeuwschaats; 26 stift om wón den te peilen: 29 zwemvogel; 30 scheidingslijn: 32 vergoeding voor werk; 33 onderdeel v. e. partij; 34 onbepaald woord; 35 televisie (afk.); hectogram; 38 t LL.„ guurlijk); 39 herbergier; 40 ge-kende lucht- hoororgaan; 42 chemisch sym- Rijn: 36 het sch^-448nad?kkokJtn^'iL45 woor? I niveau (van water): 40 soort ap- 8 d'kke~ vloeistof van pi- nel: 41 familielid: 43 grappenma- in vroegere laren: 47 pijnlijk ongemak: 49 o- j bii verbranding: 51 séh;;r><restalte van de maan (afk.): y I „252 Ned. Spoorwegen (afk.): 53 afgebroken deel; 64 bijna zonder j uitroePi 55 kruisbloemige plant; l 57 fijne, kenmerkende geur; 59 63 le- 24 de oudere voorzetsel; 27 -o- aanduiding (afk-): 28 vreemde titel; 30 lange, mislukking (fi- smaRe insnijding; 31 kwalijk rie- 34 zijrivier van de j Rijn: 36 het dalen tot een lager 41 familielid: 43 I ’mr; 46 strafwerktuig -y <i v-.z-.v-» A 14—1 421— - verblijfsel verbranding: 2 22 29 33 40 49 50 61 62 66 121 PRINS CLAUS hoopt woensdag 6 september zijn 46ste verjaardag te vieren. 43 46 53 57 59 160 63 64 65 68 70

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 5