over van gezag TiPJ Waddinxveen nam afscheid LP van meester Koppelaar Nationale Brandweerdag 20.000ste WILLEMS dejqngX Bezinningsavond de Bijbel dezew De Bejaardensoos Openbare les Ned. Chr. Vrouwenbond bijeen Uitbreiding staf HGJB Orgelconcert op reis vormings onderwijs WSL I VOOR WADDINXVEEN van de week Pagina 3 Woensdagavond in Betbelkerk Dolle Mina F A G E N Vervolg van pagina 1 Ja, vader Geen lintje i S? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 (Advertentie) lanhümjri.HpH ir UT UT uur r I (Advertentie) i i o Burgemeester C. A. van der Hooft, die het scheidende schoolhoofd om te be ginnen verweet dat hij voor z’n beurt had gedronken, dankte alle aanwezigen er voor dat ze, ondanks het feit dat de heer en mevrouw Koppelaar al zo lang weg zijn uit Waddinxveen, toch waren gekomen. altijd groot vertrouwen in het school hoofd had gesteld. Hij kon niets aan bieden, dat zou later door de kinderen worden gedaan. De wedstrijden worden weer gehouden op het opslagterrein van openbare wer ken aan de Noordkade tegenover de brandweergarage en zullen om negen uur aanvangen, 's Morgens spelen dan de basisscholen hun wedstrijd, terwijl ’s middags de beide mavo’s tegen elkaar zullen uitkomen. De middag-wedstrijden vangen om 13.30 uur aan. Daarna volgt dan de beslissingswedstrijd en rond drie CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Juk Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. PORTRET VAN PATRIA o.a.: Je bent niet hip; Wat moet ik doen?; Als dat zou kunne; Tambourine girt e.v.a. stereo Lp 3,95. E. orst dar ken De middenstand floreerde - de voorzie ningen voor sport-, scholen etc. werden op hoog peil gebracht Maar ook op een peil dat geënt was op een groei tot 25.000 inwoners. Dit betekent, dat de inwoners van thans de kosten voor de voorzieningen voor 25000 inwoners zul len moeten opvangen of met de omlig gende gemeenten moeten gaan praten of zij bereid zijn met Waddinxveen samen te werken en gebruik te maken van de gelegenheid voor overdekt zwemmen, tennissen, enz. enz. Er liggen nog enige gronden beschikbaar, waar mooie en luxere bungalows ge bouwd kunnen worden. Dat zijn tamelijk dure gronden, maar qua ligging van uit stekende kwaliteit Aan de Kanaaldijk, langs de mooie wetering met uitzicht over plantsoenen en sportvelden, kunnen circa 20 bungalows gebouwd worden. Op de Wilhelminakade langs de rivier de Gouwe kunnen nog een vijftiental bungalows gebouwd worden, maar ook hier is de grond duur. In het bestemmingsplan Groenswaard III is bouwgrond gereserveerd, waar vrij ge bouwd kan worden, zowel in bungalow- bouw als - om maar een voorbeeld te geven - twee woningen onder één kap. Voor ieder wat wils dus! Ongeveer vijfentwintig gegadigden heb ben zich voor deze vrije bouw aange meld en samen studeren deze vijfentwin tig gezinnen over de mogelijkheden voor de bouw van hun eigen woning! Zo probeert Waddinxveen deze toch meer draagkrachtigen in Waddinxveen te houden, maar dan zullen alle zeilen bij gezet moeten worden om deze (ook nieu we) inwoners de gezelligheid en de ge bondenheid aan eigen dorp te geven, die nodig is. Dat betekent ook dat Waddinx veen zich opnieuw beraden moet of de bouw van het winkelhart van Waddinx veen - de Kerkweg-passage - toch door gang zal moeten vinden! Waddinxveen „let op uw saeck!” moet nu het wacht woord zijn. Het is eerder te laat dan men denkt. Het aantal van twintigduizend inwoners is bereikt - de vlag hangt uit - maar de toekomst van Waddinxveen ziet er som ber uit!” L I. om- 3oe- Jort G. veg- 1-0; Wanneer de brandweer naar buiten op treedt, is dat meestal voor een niet zo prettig aangelegenheid. Eén dag in het jaar pleegt zij echter, wanneer haar wer kelijke funktie hiertoe tenminste gele genheid biedt, hierop een uitzondering te maken. Op deze dag, reeds een aantal jaren bekend als „nationale brandweer dag” en waartoe sinds vorig jaar de tweede zaterdag in september is uitge roepen, zullen veel brandweerkorpsen in den lande zich aan de bevolking presen teren. Deze presentatie zal op velerlei wijzen geschieden, zoals het houden van ’’open huis”, brandweerdemonstraties, -wedstrijden en jeugdbrandweerwedstrij- den. nge mse tele 3TO- :n 2 s en :am- j de ning van laas —1; I reg- Syt- Berg Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij De afdeling Waddinxveen van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt woensdag 13 september a.s. een vergadering in het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Ds. G. Koenekoop te Rotterdam zal de dames deze avond ken nis laten maken met bepaalde aspekten van het ziekenhuisleven. Zijn onderwerp is „Humoristische schetsen uit het leven in het ziekenhuis”, toegelicht door mid del van sneltekeningen. Kinderen, kollega’s, vrienden en kennis sen zijn zaterdag j.l. van overal gekomen om het afscheid van de heer G. Koppe laar, voormalig hoofd van de Jan Ligt hartschool, mee te vieren. De vele ge schenken, de ongedwongen sfeer en de waarderende woorden zullen de heer Koppelaar het bewijs hebben geleverd, dat hij, hoewel geen inwoner van Wad dinxveen meer, toch nog steeds deel uit maakt van de Waddlnxveense gemeen schap. In veel plaatsen in ons land zal daarom a.s. zaterdag de bevolking worden ge wekt met sirene-geloei, maar dit maal niet om de mensen op te schrikken voor een brand of iets dergelijks, maar voor het inluiden van een feestdag. Want waar het meestal de gewoonte is een feestdag met klokgelui aan te vangen, is het de brandweer eigen om dit met sire- negeloei te doen. top tien De heer J. Koelma bood namens de per soneelsvereniging van de gemeente Wad dinxveen een geschenk onder couvert aan, waarna de oud-voorzitter van de vereniging voor Volksonderwijs, de heer T. Ververs wees op het stuk levenswijs heid, dat goede leerkrachten hun kinde ren meegeven. Nadat ook de heren H. J. Egberts (na mens alle kollega’s, ook van de bijzon dere scholen en de schoolraad) en C. B. Heijkoop (voor de Bond van Onderwij zend Personeel) het woord hadden ge voerd, kwam meester Koppelaar zelf aan de beurt. Hij vertelde dat hij eens na een vergadering over onderwijszaken samen met een paar kollega’s en de burgemees ter bij Royal nog wat had gedronken. Dat natje was teveel geweest en toen de heer Van der Hooft om één uur voor stelde er een eind aan te maken, had hij geantwoord: „Ja, vader.” Aanstaande zaterdag bespeelt Jan Bone- faas het orgel van de Herv. Brugkerk. Het Gereformeerd kerkkoor ’’Dient den Heer” o.l.v. D. v.d. Bosch verleent aan dit concert zijn medewerking. Op het programma staan werken van J.S. Bach, G.F. Haendel, F. Mendelssohn, César Franck, Max Reger, A. Guilmant en Jan Bonefaas. Aanvang 20.00 uur, program ma’s 2,voor volwassenen, 1, voor kinderen) aan de kerk verkrijgbaar. Er was aan de heer Koppelaar geen koninklijke onderscheiding verleend, iets waar de burgemeester zijn uiterste best voor had gedaan. Ik sta me te schamen. U hebt niets minder gepresteerd, mis schien wel meer dan anderen, waaronder ikzelf, die wel zijn onderscheiden, aldus de heer Van der Hooft, die verder nog zei dat het vak van de heer Koppelaar tegelijkertijd zijn hobby was. De burgemeester sprak er zijn waarde ring over uit, dat meester Koppelaar in alle veranderingen van de laatste jaren zo goed was meegegroeid. Nivellering van gezag, vanzelfsprekend inspraak van leerkrachten en ouders, dit alles vraagt aanpassing. Het was jammer dat de heer Koppelaar van te voren reeds met ziek teverlof moest gaan, maar met des te meer genoegen was de heer Van der Hooft nu aanwezig bij het officiële af scheid. De hoogste onderscheiding acht te de burgemeester het feit, dat je in je werk en als persoon voortleeft. Het ge schenk uit de feest- en treurpot van het gemeentepersoneel was een lektuurbak, gemaakt uit een koeiehuid. 1 I CAN’T HELP MYSELF Donnie Elbert 2 A LA TURKA Ekseptlon Reeds sinds 1963 organiseert de vrijwil lige brandweer van Waddinxveen in september een dag waarop de school kinderen zelfs ook eens mogen spuiten. Het gemeentebestuur stelde een beker beschikbaar voor de school, die de bes te prestaties leverde. Sinds vorig jaar worden deze wedstrijden gehouden op de inmiddels ingestelde nationale brand weerdag. In onze gemeente zal de natio nale brandweerdag 1972 dan ook weder om in het teken staan van de jeugd- brandweerwedstrijden en evenals vorige jaren zullen de leerlingen van de 5e en 6e klas basisscholen en de beide mavo’s thans ook weer strijd leveren om de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker, die vorig jaar in handen kwam van de St. Paulusschool. Behalve deze wisselbeker zijn er weer voor de beste van elke klas en de beste van de school leuke prijsjes beschikbaar. De wedstrijd zal bestaan uit het nemen van een hindernis, daarna het eigenlijke spuitwerk en tenslotte weer over de hin- demisbaan. Er wordt gespeeld volgens een soort afval-systeem, waarbij dan de beste van de klas en uiteindelijk de beste van de school overblijft De schoolkam pioenen zullen ’s middags strijden om de beker en dat het daarbij bijzonder fel toe zal gaan, behoeft geen betoog. Op donderdag 31 augustus ging de ’Soos’ op reis naar het Gooi. Begunstigd door prachtig zomerweer werd er volop van het reisje genoten. Er werden niet te veel kilometers gereden, zodat men bij de verschillende stopplaatsen rustig van het kopje koffie en de verzorgde koffie tafel kon genieten. In Loosdrecht werd een rondvaart ge maakt. ’s Middags, na de maaltijd werd door degenen die goed ter been waren een mooie wandeling gemaakt, terwijl de thuisblijvers in een stoel van de zon ge noten. Na in Laren een laatste stop voor een kopje koffie te hebben gemaakt, ging de toch op huis aan. In het Anne Frankcentrum had nog een afscheids dronk plaats. Iedereen was vol lof over de gezellige dag. De tocht werd gemaakt onder leiding van de V.V.H. Mejuffrouw T. van Gent had de reis georganiseerd en deze klopte tot in de finesses. Het gemeentebestuur had zich door wethouder Huizer laten vertegenwoordigen. Ook mevrouw Hui- zer-Sol gaf blijk van haar belangstelling. De heer Huizer bood de soos ’s mor gens een kopje koffie en gebak aan, wat door iedereen zeer op prijs werd gesteld. Zeer voldaan over de geslaagde dag ging ieder weer naar huis. De chauffeurs van de firma Buitelaar blijken als steeds prettige gidsen te zijn. Een woord van waardering voor hen is hier ook zeker op zijn plaats. De dinsdagmiddag-soos begint weer 12 september om half drie. uur is de uitreiking van de wisselbeker. Voorafgaande aan de ochtendwedstrijden zal weer met de drie auto-spuiten een rondrit met de jeugd door de gemeente worden gemaakt. De jury zal wederom onder de bekwame leiding staan van de heer G. Koppelaar oud-hoofd van de Jan Ligthartschool, die zich hiertoe gaarne bereid verklaarde. Voorts zal, teneinde de jeugd voor het eerst of bij vernieuwing kennis te maken met brandpreventje (van de drie O’s), onder de mavo-leerlingen een door eer- dergennoemd brandpreventje uitgegeven folder worden verspreid, waaruit zij mo gelijk een toepasselijk opstel kunnen fa briceren, terwijl voor de leerlingen van de basisscholen een kleurplaat zal wor den uitgegeven, waarop zij eveneens hun brandpreventie-kennis kunnen weerge ven. Wellicht kunnen de leerkrachten van de scholen deze opstellen en kleur platen beoordelen en kunnen de beste of leukste daarvan een plaatsje krijgen in de brandweergarage. Naast dit festijn voor de jeugd, zal de Waddinxveense brandweer haar domein aan de Noordkade de gehele dag ter be zichtiging openstellen. Een ieder, die daar belang in stelt, heeft deze dag dus de gelegenheid het brandweermateriaal eens van nabij te bekijken. Mej. E. F. Witkop oud-leerkracht van de school, kreeg daarna als ’’enige wijfje” voorrang om haar vroegere baas een boekenbon te overhandigen. De heer J. Houterman zei dat de ouder- commissie, die hij vertegenwoordigde, Verder gaf hij antwoord aan alle spre kers en zei daarbij dat het typisch voor Waddinxveen was, dat de samenwerking met de hoofden van de bijzondere scho len altijd bijzonder goed was geweest. In zijn slotwoord maakte burgemeester Van der Hooft een kompliment aan de heer Koegler voor zijn toespraak en vroeg daarvoor van de aanwezigen een applaus. De leerlingen overhandigden daarna een leren pennebakje, een leren bureaulegger en een briefopener, terwijl de oud-leer- lingen een bureaustoel aanboden aan de heer Koppelaar en bloemen aan zijn echtgenote. Volgende week woensdagavond om 20 uur wordt er in de Hervormde Bethel- kerk aan de Bilderdijklaan een bijeen komst gehouden waarvoor, naar men op goede gronden mag aannemen, veel be langstelling zal bestaan vanuit geheel kerkelijk Waddinxveen. Het interkerkelijk komitee voor meer reformatorisch besef heeft de bekende Christelijk Gereformeerde predikant Ds. J. H. Velema uitgenodigd te spreken over het aktuele onderwerp ’Gebonden aan het niet-gebonden Woord’. Aktueel in die zin omdat Ds. Velema hoopt in te gaan op de problematiek die in prak tisch alle kerken is ontstaan met betrek- tot de nieuwe theologische opvattingen, en die ook de kerken van gereformeerde signatuur in haar greep dreigt te nemen, en met name tot uiting komt in een sterk gewijzigd bijbelgezag. Het komitee zegt in een huis-aan-huis verspreide uitnodiging dat de ondermij ning van het gezag van het Woord van God steeds verder door gaat en velen hierdoor worden meegesleept. Gelukkig, zo zegt men, gaan er ook veel stemmen op van bezorgdheid en komt er een be zinning tot stand over de vraag waar heen de kerken op weg zijn. Het vorig jaar veel stof opwaaiende ’Getuigenis’ is een voorbeeld daarvan. Het gevolg is dat vooral de gewone kerkleden vaak niet meer weten waar zij aan toe zijn. Men is er zich van bewust dat met de tegenstellingen de bijbel is waar of niet waar of kan desnoods naar ieders genoe gen worden geïnterpreteerd, de vele vra gen zijn opgelost. Ds. Velema zal daar om na zijn inleiding ingaan op de ont stane vragen en proberen vanuit de bij bel zelf een antwoord te geven. Het plaatselijk komitee hoopt dat ook van de zijde van de diverse kerkelijke verenigingen en gespreksgroepen belang stelling zal worden getoond en de ge spreksstof zal doorwerken in eigen kring. Ook hen die zich niet tot de gerefor meerde gezindte kunnen of willen reke- 1 POPCORN Diverse uitvoeringen 2 MY REASON Demis Roussos 3 SOMEONE Axis 4 MANDOLINEN IN NICOSIA Zangeres Zonder Naam 5 VA YA CON DIOS (maxi single) The Cats 6 UN CANTO A Galicia Julio Iglesias 7 I’M ON MY WAY George Baker Selection 8 I’LL NEVER DRINK AGAIN Alexander Curly 9 I LIKE IT THAT WAY The Tremeloes 10 TABOO The Walkers Donderdag 7 september Orgelconcert St. Janskerk Gouda (Wim van der Panne), 20 uur Vrijdag 8 September Dansgroep Brasiliana, Goudse Schouw burg, 20 uur Zaterdag 9 september Brandweerdag, aanvang 9.00 uur Zwemfeest De Gouwe, zwembad De Sniep. Kring Wandelmars, Boskoop, 13.30 uur Orgelconcert door Jan Bonefaas m.m.v. Ger. Kerkkoor ’Dient den Heer’ o.Lv. D. v.d. Bosch, Brugkerk, 20 uur Discobar Susie Q Maandag 11 september Openbaar fractieberaad van D’66 in Café de Sport, 20.30 uur Dinsdag 12 september Zendingsavond, hal Ontmoetingskerk, 20.00 uur Bejaardensocieteit, Anne Frankcentrum, 14.30 uur Kaartavond W en AV Waddinxveen, 20.00 uur Woensdag 13 september Spreekbeurt Ds. J. H. Velema uit Apel doorn voor comité ’Meer reformatorisch besef’, Bethelkerk, 20 uur. TOOS-Olympiade, Be Fair-terrein, 13.00 uur Openbare les Humanistisch vormings onderwijs, Jan Ligthartschool, 15.00 uur Donderdag 14 september Opening handels-, industrie- en konsu- mentenbeurs ’’Gilde 700”, Veemarkt Gouda, 10.00 uur Vrijdag 15 september ’’Eenmaal in de 700 jaar”, Sporthal Gouda, 20.30 uur Zaterdag 16 september Ruilbeurs Prof. Gunningschool Gouda, 14.00 uur Brandweerwedstrijd ”Tien Gemeenten” Zevenhuizen, 14.00 uur Taptoe Waddinxveen, parkeerterrein winkelcentrum Groensvoorde. Zaterdag 23 september Dansavond voor gehuwden, Anne Frank centrum Hju.. u '“Wil Door een besluit van de Waddinxveense gemeenteraad zal het vormingsonderwijs in het cursusjaar 1972/73 op gelijke wij ze gesubsidieerd als het godsdienstonder wijs. Teneinde ouders, die hiervoor be langstelling hebben, in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van dit vor mingsonderwijs, heeft het Humanistisch Verbond een openbare les georganiseerd. Deze les zal worden gehouden op woens dag 13 september, ’s middags van 3 tot 4 uur in de Jan Ligthartschool. Na afloop van de les, wanneer de kinderen zijn vertrokken, is er gelegenheid voor het stellen van vragen en diskussie. Tijdens de les en de daarop volgende diskussie worden opnamen gemaakt voor een televisie-uitzending. Daarna was het woord aan de heer L. A. Koegler, het nieuwe hoofd van de Jan Ligthartschool. Hij vertelde, dat hij zich lang een soort dolle Mina had gevoeld (geen baas in eigen buik) omdat hij ge durende het ziekteverlof van zijn voor ganger waarnemend hoofd bleek en als zodanig eigenlijk geen eigen beleid kon uitstippelen. De heer Koegler vond het aan de ene kant jammer, dat de heer Koppelaar niet kwam kijken, maar, zei hij, het was wel een blijk van vertrou wen. De reakties van de bevolking wa ren in die periode steeds geweest: Hé, is meester Koppelaar weg, dat is jammer en soms zeiden de mensen: Doe het maar net zo. Al is er van het personeel, dat onder de heer Koppelaar heeft gewerkt, niemand meer over (het leek wel een vlucht), toch is er eigenlijk niet veel veranderd. Er zijn, aldus de heer Koegler, steeds nieu we stromingen, maar daarvan verdwijnt het meeste weer en ik ben zelf geen nieuwlichter. Ik heb daarom ook veel dingen van wat u hebt opgebouwd, be houden. Toen ik eens aan de kinderen vroeg, wat is nou eigenlijk het verschil tussen mijnheer Koppelaar en mij, was na veel denken het antwoord: „U ver wisselt vaker van jasje”. De heer Koeg ler zei verder ’s morgens nog geen stof jas te dragen, maar hij had de aanschaf daarvan wel reeds overwogen. Hij dank te de heer Koppelaar voor de ontwape nende ontvangst en vroeg hem tenslotte niet meer van die moeilijke puzzels in het gemeentelijk personeelsblad te plaat sen. nen hoopt men te kunnen interesseren. De plaatselijke predikanten ds J. van den Heuvel (hervormd) en ds D. J. Modde raar (gereformeerd) zullen aan deze bij eenkomst een bijdrage leveren. Het komitee - waaronder twee interker kelijke bijbelkringen resorteren - bestaat uit de heren N. Bakker (hervormd), J. Baayens (gereformeerde gemeente) en A. van Noort (gereformeerd). Voor nadere inlichtingen kan men bellen telefoon 4041 of schrijven naar Vijverlaan 44. De Hervormd-Gereformeerde Jeugdbon den hebben per 1 september 1972 een verheugdende uitbreiding van hun staf gekregen. Vanaf die datum is n.l. de heer A. J. Terlouw als Provinciaal Jeugdwerkleider belast met de begelei ding en stimulering van het Herv.-Geref. Jeugdwerk in Zuid-Holland, met name in het gebied van de classes Gorinchem en Gouda. De heer Terlouw, die voordien zes jaar als regionaal jeugdwerkleider op Goeree- Overflakkee werkzaam was, gaat zijn werk verrichten vanuit een eenvoudig in gericht Provinciaal Centrum te Schoon hoven (adres: Korte Dijk 12-a). Deze plaats ligt immers centraal in het be trokken werkgebied. Op woensdag 13 september a.s., ’s avonds om half acht, zal de heer Terlouw tot zijn werk worden ingeleid in een kerk dienst in de Bartholomeuskerk te Schoonhoven. Deze kerkdienst zal wor den geleid door ds C. Snoei, hervormd predikant te Reeuwijk en voorzitter van het bestuur van het Provinciaal Centrum. Tot bijwoning van deze dienst worden hartelijk uitgenodigd allen die bij het Herv.-Geref. Jeugdwerk betrokken zijn of daarvoor belangstelling hebben. Fgll l Ik i

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 3