Staatssecretaris m van W addinx veen Initiatief voorstel PvdA Taptoe Waddinxveen 1972 Korte berichten Excelsior nieuws Onderwijs bezocht scholen Marjolein de Rouw verovert Grand Prairie Spreekuren Veel belangstelling bij Bouwvoorlichting FOTO DE ROOY ra TTOB7W Peuterspeelzalen samen in Instuif voor i gehuwden Oproep inenting tegen pokken stichting I If Braun Paximat 1700 diaprojector Voor en achteruit projectie. Pagina 4 Volautomatisch. GEI E KERKEN N RGER ■tfÉtegaaiiiBig EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! 24 Volt 150 Watt lamp halogeen. Dia-wisseling met afstandsbedieningskabel. Van 339,voor f 264,- NESSE 2 WADDINXVEEN TEL. 2102 ïW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 :H-H -Hbb: IIIMIII iSl» ^SsiV-n- J «É-- - 4-^ J, rx-| F - -■ .t."» rM -lFr=T<l r- -.1 Jd» méjR-HHlHr. Tiw^rtr; Zoals wij reeds eerder berichtten organi seert onze plaatselijke muziekvereniging Concordia op zaterdag 16 september a.s. haar jaarlijkse taptoe. Na weken van voorbereiding zijn de organisatoren dan zo ver dat zij de lezers hierover iets kunnen mededelen. Aan deze muzikale show werken acht verenigingen mee, bestaande uit ruim 500 medewerkers, waaronder majorettes, GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Brugkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur ds J. van den Heuvel Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 18.30 uur ds P. Bouw, Ede. Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds J. van Drenth, Ede, 17 uur ds T. van ’t Veld Immanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds N. J. Flink, 19 uur ds J. A. Peters, Den Haag Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds J. Végh, Aalsmeer, 17 uur ds D. J. Modderaar Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds J. Végh Remonstr. Gem.: geen dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 leesdienst. Geref. Gemeente Boskoop: 9.30 en 18.00 uur ds A. Bac. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Voile Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 u samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: EL Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. ONTMOETENGEKERK Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af- halen van verplegingsartikelen. Het comité ’’Instuif voor gehuwden” te Waddinxveen zal in het seizoen *72-*73 weer een zestal avonden organiseren. De openingsavond is vastgesteld op zater dag 23 september a.s. Op deze avond zal de muziek worden verzorgd door de be kende band ”De Aviola’s” uit Aalsmeer. De avonden, die dit seizoen voor de zes de maal worden georganiseerd, verheu gen zich in een steeds grotere belang stelling en voorzien kennelijk in een be hoefte. De data van de overige dans avonden zijn: 21 oktober, 18 november, 13 januari, 24 februari (carnaval) en 31 maart. De avonden worden weer ge houden in de ontspanningszaal van het Anne Frankcentrum. ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecia 11ste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. PROT. CHR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30 uur in bet Anne Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. afdeling Maatschappelijk Werk: spreekuren-: maandag- en dinsdagmorgen van 9-10 uur in het Wijkgebouw Het Anker (ingang achterom via Noordkade), Kerkweg 234, te Waddinxveen, teL 4522. Daarnaast iedere eerste woensdag van de maand van 7-8 uur ’s avonds; woensdagmorgen van 9-10 uur in het Anne Frankcentrum, teL 5555. Op dinsdag 12 september a.s. des mid dags tussen 2.00 en 2.30 uur bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen geboren in de maanden november en december 1971 en de maanden januari en februari 1972, alsmede voor hen die eerder verhinderd waren. Voor deze inenting werd door de pro vinciale entcommissie reeds een oproep toegezonden. Kinderen, die korter dan één maand geleden werden ingeënt tegen D.K.T.P. mogen thans nog niet worden ingeënt. Inlichtingen: Gemeentehuis, afd. algemene zaken, telefoon 4433. De Waddinxveense Peuterspeelzalen zijn met ingang van 1 augustus j.l. een stich ting geworden. Te weten: de Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen. In de afgelopen twee jaar is gebleken dat zij in een dringende behoefte in Waddinx veen voorzien. Reeds een jaar lang hadden de vier peu terspeelzalen een zeer nauwe samenwer king door middel van een overkoepelend orgaan waar van elke peuterspeelzaal twee afgevaardigden in deelnamen, die om de twee maanden in vergadering bij een, de gemeenschappelijke problemen en belangen trachtten op te lossen en te behartigen. Ook het tot stand komen van de stichting is in nauw overleg gebeurd. Er zijn op het ogenblik 200 peuters, die onder deskundige begeleiding, 2 of 3 morgen of 2 of 3 middagen op een peu terspeelzaal doorbrengen. Tot de stichting behoren de volgende peuterspeelzalen: Groenswaard (Mozart- laan); Het Hummelhof (Mauritslaan); 1 Kaboutertje (Vondellaan); Kiekeboe (Pr. Beatrixlaan). De vergaderingen van het stichtingsbe stuur zullen openbaar zijn en de eerst volgende vergadering zal worden gehou den op woensdag 20 september a.s. in het gebouw van het Hummelhof aan de Mauritslaan te Waddinxveen. Aanvang 20.15 uur. Informatie en opgave van nieuwe peuters: Mevrouw D. Smit, P.C- Hooftstraat 23, Waddinxveen, tel. 5592 hebben om een entreebewijs te kopen. Deze mensen maken het de regisseur moeilijk met zijn werk om de verenigin gen, die hebben opgetreden behoorlijk te laten afmarcheren door het soms weige ren van ruimte te maken. Concordia doet haar best om onze in woners weer een mooie avond te bezor gen. Van haar kant verwacht zij van u allen de grootste medewerking. Voor vóórverkoop van kaarten zie onze raam biljetten en advertenties in deze krant van donderdag 7 september a.s. De foto’s die w ehierbij afdrukken zijn overgenomen uit Grand Prairie Daily News en geven een indruk van de ontvangst, die onze plaatsgenote Marjolein de Rouw daar heeft gekregen. Links boven ziet u het pleeggezin waar Marjo lein een jaar zal verblijven. Haar reis is mogelijk gemaakt door de American Field Service en de eerste indruk is, dat de heer en mevrouw Vasquez en dochter Barbara hun uiterste best doen om (pleeg)dochter Marjolein een geweldig fijne tijd te bezorgen. Bij haar aankomst op het vliegveld waren de burgemeester van Grand Prairie en een vertegenwoordiger van de staat Texas aanwezig om haar te begroeten. Om u even op weg te helpen, op de foto links boven ziet u v.I.n.r. de heer Vasquez, dochter Barbara, Marjolein de Rouw en mevrouw Vasquez. Dinsdag 12 september a.s. zullen de zen delingen Fred en Trudie Vermeulen in de hal van de Ontmoetingskerk spreken over hun werk onder de Trio-indianen in het oerwoud van Suriname. Him ver haal zal worden aangevuld met kleuren dia’s. Aanvang 20.00 uur. O D’66 houdt een openbaar fractieberaad op maandag 11 september. Iedereen is dan welkom in Café De Sport. Het be raad begint om 20.30 uur. O Het boekje Waddinxveen van A tot Z, dat op 1 september zou verschijnen, is nog niet helemaal klaar. De tekst is al bij de drukker, maar omdat de korrek- ties en de lay-out nog wat tijd vragen, verwachten de samenstellers de verschij ning niet voor begin tot half oktober. Nog even geduld, dus. O Hoewel de inschrijving reeds is gesloten, willen we toch uw aandacht vragen voor de TOOS-prestatiespeldag op woensdag 13 september om 13.00 uur. Het zal voor de jeugdige deelnemers een aansporing zijn, wanneer ouders en andere belang stellenden hen komen aanmoedigen. Mensen, kom kijken, dan wordt het nog veel echter. wijsruimte van ruim 70. In vier jaar tijds betekent dit een stijging van circa 10% ofwel circa 75 m2 voor een zesklassige basisschooL Ingebouwde flexibiliteit maakt het mo gelijk de schoolgebouwen ook in de toe komst aan te passen aan zich wijzigende behoeften aan ruimteverdeling. Het nieuwe damseizoen staat weer voor de deur. Donderdag jl. hield Excelsior haar jaarvergadering. De voorzitter P. Swart kon wel enige nieuwtjes vertellen. Dit jaar wordt er voor het eerst met het Leidse distrikt gespeeld. Dat betekent enige verre reizen, o.a. Lisse, Katwijk, Wassenaar, Zegveld, maar van deze teams komen er ook naar Waddinxveen. Wat Excelsior 2 betreft: deze spelen ze ven wedstrijden tegen de volgende clubs: Boskoop 2, DID (Zoetermeer), Moor drecht, BVD (Bleiswijk) 2 en 3, Dam- lust (Gouda) 3 en 4. Ook kon de voorzitter mededelen dat op 3 februari de damdag weer gehouden wordt in samenwerking met het sport- weekkomitee, en het sneldamkampioen- schap van de G.D.D. op 17 maart 1973. Tevens wordt er van ’t jaar om de Theo van Bueren-beker gespeeld. Dit is een prestatiebeker en komt in het bezit van die speler welke in de onderlingekompe- titie de beste prestatie levert. Ook kon de voorzitter meedelen dat een onbekende vijf nieuwe damborden heeft geschonken, wat met luid applaus dank baar werd aanvaard. De penningmeester kon eveneens een goed geluid laten ho ren. Mensen die interesse hebben in de dam sport: kom donderdags eens kijken in het gereformeerd verenigingsgebouw. Om half acht beginnen wij. Ook de jeugd willen we aanraden te komen kijken naar onze klubavonden om kennis te maken met de mooie damsport. Donder dag a.s. om 7.30 uur beginnen wij onze nieuwe kompetitie. Degene die nu lid wil worden kan gelijk aan de nieuwe kompetitie meedoen. Op zaterdag 16 september a.s. des namiddags 20.00 uur vindt op het parkeerterrein vóór de winkels aan Groensvoorde de jaarlijkse taptoe plaats, waaraan vele mu ziekverenigingen uit den lande hun medewerking zullen verlenen. Teneinde een ongestoorde op bouw van decor en tribunes mo gelijk te maken zullen het ge meentebestuur en de organisato ren het op prijs stellen indien op de dag van de taptoe vanaf des voormiddags 8.00 uur geen mo torvoertuigen worden geparkeerd op het meest westelijke gedeelte van dit terrein. Het bouwvoorlichtingscentrum aan de Staringlaan mag zich verheugen in een grote belangstelling. Wat blijkbaar nog niet geheel duidelijk is, is dat ieder een, ook zonder architekt of andere bouwkundige begeleider, zo maar gratis mag binnenstappen en rondneuzen om wat ideeën op te doen. Dit laatste maakt, evenzeer als het bespreken van konkrete bouwplannen, deel uit van de doelstellingen van het stichtingsbestuur De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag 10 tot 17 uur, vrijdag 10 tot 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 16 uur. sr-- Mi- ‘I® Ondertrouwd: C. A. N. Uitman en N. J. Biesheuvel; F. Veldhuizen en H. P. van de Wal; A. G. Peters en N. Roos. Geboren: Christel Yvonne, dv. W. Ste- geman en I. F. van den Bos; Isabelle, dv. N. L. T. van Vliet en B. de Bruin; Ma- rinus Johan, zv. B. J. van Noort en N. van Zuuren; Comelis, zv. B. Molenaar en G. van Wageningen; Julia, dv. B. Molenaar en G. van Wageningen; Jaco bus Michel, zv. J. Duijker en L. de Jon ge; Jacoba Jolinda, dv. A. Guijt en M. de Vos; Pieter Jacobus, zv. P. Groene- veld en N. Vroege; Caroline Catharina Anna, dv. J. Molenkamp en C. H. M. van de Voort; Peter Jan, zv. G. A. de Goede en N. I. J. van de Weele; Come lis Pieter, zv. J. Slootweg en T. P. Wa- penaar; Pietemella, dv. J. Slootweg en T. P. Wapenaar; Pieter, zv. G. van Ber gen en K. A. Hardijzer; Erik-Jan Leo nard, zv. H. van Heijst en P. C. Schrier; Lisette Aplonia Wilhelmina, dv. A. Hil gers en B. Verstoep; Ruth, dv. R. de Klerk en M. Verboom; Angelica Hen- drika Willemina, dv. M. A. Saarberg en T. Terlouw; Elise Arine Daniëlle, dv. R. J. K. Scheidel en C. Roos/ Marc Ray mond Alexander, zv. F P. M. Slits en C. Y. M. I. van Maanen; Adriaan Basti aan, zv. A. F. Verlaan en B. G. C. van Eek; Laura Syrinx, dv. F. Visser en H. Kiekens; Elizabeth Louise Margaretha, d.v. E. M. Bulk en E. Hooftman, Wendy, zv. W. J. Breedijk en M. van Woerden; Pieter Eduard, zv. W. J. Bakker en J. M. E. van Doornen. Overleden: Pols, Leendert, oud 81 jaar; Oosterom, Willem, oud 74 jaar; Vermeu len, Adrianus, oud 78 jaar. Gehuwd: H. van Waas en D. Rietveld; J. Slagter en P. M. Cowan; C. H. de Ha mer en E. Brik; J. Alblas en J. van Leeuwen. Gevonden: lipssleutel, trouwring, bruine herenportemonnee met inhoud, heren horloge, 1 witte babysok, groen sport- broekje, kinderportemonnee met inhoud, opvouwbare damesparapluie, 3 sleutels, bruin kinderschoentje. Verloren: sleutelbos, zilveren ketting, blauw jongensregenjack, sleutelbos, bruin jongensjack, rood/witte step, sleu telbos, zilveren meisjesarmband met naamplaatje, beige jongensjack, staats obligatie .meisjesportemonnee met in houd, herenbril, rode step, zwart/grijze poes, bruine rechter schoen maat 13, herenbril, rood trainingswindjack, groe ne hoes met groen kentekenplaat 38-28 FH, voetbalschoen maat 5, groene puk kel, met inhoud, auto-wasborstel, sleu telbos, 1 paar d.blauwe kleuterpantoffel- tjes, herenhorloge, zonnebril, rood batt ledress-jasje, zwart zakboekje, doublé dameshorloge, 1 bankbiljet, rode pop penwandelwagen, sleutelring, herenhor loge, d.blauw trainingsjack, gouden da meshorloge, zwarte fietstas met inhoud. Door de grote hoeveelheid kopy, die de laatste weken in ons weekblad wordt verwerkt, zijn in de uitgave van vorige week, bij het verslag van de gemeente raadsvergadering, enige aan de orde ge stelde zaken niet vermeld. De heer Boere (soc.) heeft in die verga dering een initiatief-voorstel ingediend, dat ten doel heeft het pand Kerkweg 146 b weer in bewoonbare staat te brengen Blijkens een rapport van de direkteur van openbare werken en bedrijven is dit mogelijk. Zowel de behoefte aan (goed kopere) woningen als het behoud van het aanliggende pand pleiten voor her stel van het huis aan Kerkweg 146b. Het voorstel van de heer Boere vraagt een besluit te nemen om 15.000,ter be schikking te stellen voor het herstel van genoemde woning. muzikanten en drumbands. De taptoe wordt dit jaar gehouden op het parkeer terrein van het winkelcentrum Groens voorde, waar ook dan weer tribunes worden opgesteld. Concordia heeft ieder jaar bij het organiseren van deze taptoe de grootste medewerking van de plaat selijke overheid, haar ambtenaren en de Rijkspolitie offeren verschillende uren van hun vrije tijd om die avond zo goed mogelijk te laten verlopen. Concordia wil echter nu ook eens een beroep doen op de bezoekers van de taptoe en wel in het bijzonder op de ’zwartkijkers’. Ieder jaar zijn er toch ze ker een paar honderd van deze mensen, die rustig op de tribunes gaan zitten zonder een bewijs van toegang te kopen. Zij beseffen echter niet dat zij met zijn allen Concordia ieder jaar een financi eel tekort bezorgen op die avond. Ook zijn er die heel de avond voor de ingang blijven staan en er geen geld voor over Op donderdag 31 augustus Jongstleden ontving de voorzitter van het scholen bouwteam Midden-Holland - burgemees ter C. A. van der Hooft van Waddinx veen - de Staatssecretaris van Onderwijs, Mr. C. E. Schelfhout, die een bezoek bracht aan enkele door het Scholen bouwteam in de gemeenten Waddinx veen en Woerden gerealiseerde scholen, die zich kenmerken door het onderbren gen van het kleuter- en basisonderwijs onder één dak. De Staatssecretaris van Onderwijs liet zich vergezellen door de heer M. H. C. Fakkert, chef afdeling Algemeen Bouw beleid, de heer B. G. Braaksma, chef van de afdeling Kleuteronderwijs en de heer A. J. A. H. Scherpenhuyzen, hoofd van het Bureau Onderwijs en Studievoorlich ting, terwijl de Inspecteur Basisonderwijs in de inspectie Gouda, de heer J. K. de Vries, eveneens aanwezig was. Mr. C. E. Schelfhout werd ontvangen in de Klaas de Vriesschool in de Wad dinxveense Vondelwijk, de eerste door het Scholenbouwteam Midden-Holland gerealiseerde school. In zijn welkomstwoord wees burgemees ter C. A. van der Hooft naast de onder wijskundige aspecten op één der grond principes van het Scholenbouwteam Midden-Holland, dat de kosten van on derhoud van scholen geheel bestreden dienen te worden uit de normvergoeding. Tijdens de daarop volgende rondleiding liet de Staatssecretaris van Onderwijs zich niet alleen door de vertegenwoordi gers van het Scholenbouwteam Midden- Holland maar ook door het onderwij zend personeel uitvoerig op de hoogte stellen. Tevens werd in Waddinxveen de Konin gin Julianaschool in de wijk Groens waard I bezocht, waarbij de evolutie in studie qua indeling en opzet naar voren kwam. Tijdens de rondleiding werd nog maals de interesse van de zijde van de Staatssecretaris, die zich ook hier door het onderwijzend personeel het voor lichten, benadrukt In de gemeente Woerden werd één van de laatst ontwikkelde kleuterbasisscho- len onder één dak bekeken, terwijl aan het einde van het bezoek maquettes wer den getoond van een vermoedelijk in Waddinxveen te realiseren, nieuw ont wikkeld, schooltype. Mr. C. E. Schelfhout bevestigde in zijn toespraak de gedachte, dat er een nieuwe filosofie dient te ontstaan inzake het bouwen van scholen. De Staatssecretaris stelde, dat het Scholenbouwteam in zijn ontwikkeling enorme resultaten heeft be haald, hetgeen tijdens dit bezoek zeer goed tot uitdrukking kwam. Van het grootste belang, achtte de Staatssecretaris het feit, dat het Scholenbouwteam bij de ontwikkeling van de door hem te reali seren projecten uitgaat van het kind, warbij hij meende, dat zeer beslist een wezenlijke bijdrage is geleverd voor de ontwikkeling in de toekomst Het Scholenbouwteam streeft er naar binnen de mogelijkheden van voorschrif ten en beschikbare financiële middelen onderwijsvoorzieningen te ontwikkelen met een zo hoog mogelijk percentage nuttige onderwijsruimte en een econo misch verantwoord hoog afwerkings- niveau met lage onderhoudskosten. Vooral het laatste heeft grote aandacht om het de school- en gemeentebesturen mogelijk te maken met de jaarlijkse normvergoedingen rond te komen. Door het Scholenbouwteam, waarvan naast onderwijsdeskundigen, de Stichting Ratiobouw en de Stichting Informatie centrum Scholenbouw ook het Waddinx veense Architectenbureau Stuurman deel uitmaakt, worden de onderwijskundige ontwikkelingen op de voet gevolgd. Van de inmiddels reeds ruim 120 door het Scholenbouwteam gerealiseerde onder wijsvoorzieningen hebben de laatste scholtypen een percentage nuttige onder- OW ,,i' «v- IM QiF iiii’WSr.: i’-l’pHi* “I."

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4