Fe Vanavond raad DUUR BETAALD WSV-nieuws Lezers schrijven Spreekuren Voor beroep bedankt VVD wil rehabilitatie meu wj aarsrecep tie van VERKEERSSPIEGEL Klachten bezorging: Nassaulaan 20 Waddinxveen Telefoon 2604 Jan Bonefaas speelde de Brugkerk Dank aan spuitgasten I ONDERWIJS WORDT lil in Bijna 200 AGRO zoekt omroepsters zwemmers leggen 2143 km af Oppascentrale van start J. Krayesteyn overleden 1 Reisgidsen WEEI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 14 SEPTEMBER ’72 Pagina 4 Zwemtrimmen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! voor binnen en buitenland Brug Boekhandel Veldwijk nv gereden”. Had ik maar ik, en roekeloze waaghal zerij, die al velen de ver meer rekening gehouden met dat jongetje op zijn fietsje, dan zou hij nu nog hebben kunnen spelen met wanneer wat meer beheer sing en verantwoordelijk- Mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmees- ter, gemeenteraadslid voor de VVD, heeft B en W de volgende vragen ge steld: Nadat door de zeer stringent doorge voerde bezuinigingen ook de Nieuw jaarsreceptie van de begroting 1972 was ondervinding is der dwazen leermeesteres”. Wees daar om verstandig en spiegel u aan de ondervinding van het eerst zelf moeten er varen voor het te geloven dat leven en laten leven nauw verband houden met zelfbeheersing en verkeers- fatsoen? Leer uit de ondervinding Een ongekend klein aantal bezoekers was verleden zaterdagavond aanwezig bij het eerste uit de serie orgelconcerten van het winterseizoen 1972-’73. De thuisblijvers kunnen dit betreuren, want zowel de or ganist Jan Bonefaas als het Gerefor meerd kerkkoor ’’Dient den Heer” heb ben muziek gemaakt in de beste bete kenis van het woord. Ds. T. van ’t Veld, hervomd predikant van wijkgemeente Noord, heeft gister avond besloten het beroep naar de Her vormde Gemeente van Maarn niet te moeten aannemen. Deze rubriek staat ter vr(Je beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of nn het recht op privacy te bulten gaar worden geweigerd. handen van de Jan Ligthartschool. Al met al een heerlijke natte dag waarbij het weer gelukkig niet zo nat was als voorspeld. Wat meer belangstelling van de kant van de ouders had nog wel ge kimd, daarom zou ik voor willen stellen volgend jaar een kleine kompetitie in te schakelen tussen onderwijzend personeel en ouders! L. M. OOSTERBROEK-Waagmeester, Justus van Effenlaan 2 ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. PROT. CHR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30 uur in het Anne Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. afdeling Maatschappelijk Werk: spreekuren: maandag- en dinsdagmorgen van 9-10 uur in het Wijkgebouw Het Anker (ingang achterom via Noordkade), Kerkweg 234, te Waddinxveen, tel. 4522. Daarnaast iedere eerste woensdag van de maand van 7-8 uur ’s avonds; woensdagmorgen van 9-10 uur in het Anne Frankcentrum, tel. 5555. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 18.30 uur ds D. van Vliet Herv. wijkgebouw: wegens verbouwing gesloten Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet, 17 uur ds W. Balke, Bodegraven Immanuëikerk (NH): 9.30 uur ds L. Tamminga, Rijswijk, 19 uur ds M. Fok- kema, Alphen aan den Rijn Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds B. Koekkoek Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds B. Koekkoek, 17 uur ds G. J. van den Drift, Nieuwerkerk aan den IJssel Remonstr. Gem.: geen dienst Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst, di. 19 sept. 19 uur de heer J. Schenkelhoek, Kampen Geref. Gem. Boskoop: 9.30 en 18 uur: ds A. Bac. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 u. samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK):: 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. Art. 1 RVV. VERKEERS-MORAAL Gehoorzaamheid aan het bovenstaande artikel is, naast het kennen van de verkeersregels, één der be langrijkste voorwaarden voor veilig verkeer. Helaas is bij velen de bereidheid lijke omweg. Gedraag u volgens wette lijke én morele verplich tingen. WAAG NIETS IN HET ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. Elk val fotogrs de LA tuurlijl gevoeli diafra^ feert e voudig krijgt i En zo noteer! vens I memo. Elk fil heid v den a; Hoe h film. 1 de liet tiefotc kent: result; In het Waddinxveense zwembad De Sniep is vorige week de zwemtrim-aktie afgesloten. Totaal werd er 2143 km ge zwommen. 31 deelnemers zwommen 3 km, 48 zwommen er 5 km, 76 zwommen 10 km en 42 deelnemers legden 25 km af. heerst in het verkeer. Sta meer op uw rem dan op uw rechten en houd reke ning met de fouten van anderen, want ook al heeft u misschien gelijk, tracht niet altijd uw recht te rea- [Het c Idle be Imag. he op licht i de op nu m< om rr voork Deze klein, foto I klein D us k En fo bos de groot fragmi naar 1 ius et alles. Al jaren bestaat er in Waddinxveen be hoefte aan het verkrijgen van oppas, mede door het feit dat er in onze ge meente zoveel nieuwkomers zijn geves tigd. Door het plotselinge gemis van de anders vaak zo behulpzame familieleden en vrienden komt men plotseling voor het feit te staan dat het ’avondje uit’ een groot probleem wordt vanwege het ge brek aan een babysit. Er is nu een oppascentrale opgericht, die zal trachten in deze leemte te voorzien. Het geheel is zo georganiserd dat men een zo groot mogelijke garantie heeft betreffende betrouwbaarheid van de op pas. Zo verplicht de bij de centrale aan gesloten babysit zich b.v. eerst toestem ming te vragen alvorens zij of hij even tueel gebruik maakt van radio, televisie en telefoon. Ook moet de babysit vooraf vragen of zij/hij iemand mee mag ne men of bezoek mag ontvangen. Dit, en enige bepalingen waaraan de op drachtgever zich moet houden, zijn vast gelegd op een formulier dat, na volledig te zijn ingevuld, door beide partijen moet worden ondertekend. Het spreekt vanzelf dat de babysit be taald dient te worden. Het tarief is als volgt: tot 12.00 uur: 2,per uur, na 12.00 uur 2,50 per uur. U kunt zich tot de centrale wenden telefonisch onder nr. 6347 of bij mevr. M. J. Scholte, Groens- voorde 140, Waddinxveen, echter alléén maandag t/m vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Buiten deze tijd worden absoluut géén afspraken gemaakt. Jongelui vanaf plm. 15 jaar die op deze manier in de avonduren een leuk zak centje willen verdienen kunnen zich nog aanmelden op voorgenoemd adres of telefoonnummer. dispositie van dit orgel te benutten en het prettige van dit concert was, dat het gebeurde ook. Het koor ’’Dient den Heer” zong, door plotselinge ziekte van de heer D. v.d. Bosch, onder leiding van de heer W. Doomebal. Het is een kompliment waard, dat na een zo korte voorberei ding een zo goede samenwerking werd gedemonstreerd. Dit koor geeft er blijk van goed te zijn getraind. Het lid ’Waar om tochbewees, dat de zangers Doomebal’s opvattingen in klanken kon den omzetten en de dirigent demon streerde tegelijkertijd dat hij zijn opvat tingen ook weet over te dragen. Na een indrukwekkende improvisatie over het lied „O, God, die droeg ons voorgeslacht” zongen koor en aanwezi gen samen „Roept uit aan alle stranden”. De afwisseling van koorzang, samen zang en de kombinatie van beide zorgde voor een waardig slot. Het officiële programma begon, na de samenzang, met de Dorische Toccata van J.S. Bach, maar Jan Bonefaas besloot op het laatste moment om voorafgaande aan dit werk van Bach een eigen improvisa tie te spelen over het lied „Wat God doet, dat is welgedaan”. Hoewel dit een wat ongewone programmaopbouw op leverde, bleek het achteraf toch een goe de oplossing te zijn. Vrijwel alle organis ten die tot nu toe hebben geconcerteerd op dit Schmidt-orgel moeten in het be gin iets met het orgel uitvechten en Jan Bonefaas had daarvoor nu zijn eigen werk ter beschikking. Toen hij aan Bach begon, was de strijd ongeveer ge streden en was hij het orgel duidelijk de baas. Bij de ouverture in D-dur van Haendel kwam dat nog sterker uit en vooral in de twee Allegro’s toonde de solist zijn muzikaliteit en vakmanschap. Een kleine aantekening bij het eerste Andante: de trompet stond wel erg alleen. Boven op de orgelbank was waarschijnlijk de be geleiding wel duidelijk, beneden in de kerk niet. In het tweede Andante was de registratie voortreffelijk, wat verder trouwens voor alle uitgevoerde werken het geval was. De componisten Mendel sohn, Franck, Reger en Guilmant boden de organist de kans om de interessante Het onderwijs kost de gemeente deze maand weer een klein vermogen, getuige de reeks van voorstellen die vanavond de gemeenteraad moet passeren. Hoofdmoot vormt waarschijnlijk eerder het vervolg op de emotionele gebeurtenissen van vorige maand die uitmondden in een motie van de heren Harms, Barth en Van Heteren (resp. PvdA, D’66 en Gemeentebelang), die ook vandaag weer als onderwerp op de agenda prijkt. „Had ik maar „Had ik maar niet zo snel gereden dan was ik mis schien niet uit de bocht gevlogen of over de kop gegaan”. „Had ik toch maar even gewacht, dan had ik die oude man op die vaar mag brengen of on- oversteekplaats niet omver nodig hinderen. Het spreekwoord zegt: „De VERKEER 1. Bent u met mij van mening dat deze receptie gemist werd door de bevol king? 2. Bent u met mij van mening dat met ingang van 1973 deze traditie weer in ere hersteld moet worden, onafhanke lijk van de financiële lasten? 3. Bent u bereid hieraan uw medewer king te verlenen, zo nee, waarom niet? te zoi ‘unnei ’ijvoo: 1 .b‘j bijvoc lan wi 'appor ‘et on roorbe icht, l‘ng n Doordat het zwembad een week eerder gesloten is dan oorspronkelijk de bedoe ling was, zal de officiële afsluiting op zaterdag 16 september niet doorgaan. De deelnemers(sters) krijgen nu hun kaart met speld door de KNZB thuis gestuurd. De 42 ’marathonzwemmers’ zijn: A. H. G. v.d. Wiel, Alex Verbakel, Mevr. J. Kruit-v.d. Zwaag, A. de Waardt, D. P. Delissen, H. J. de Rooy, Mevr. M. C. Rehorst-Ravestein, A. J. V. Entius, M. Mos, A. A. van Oort, Mevr. Broer, L. v.d. Helm, C. Blonk, Kees Zijlstra, Theo Zijlstra, J. Bregman, Mevr. J. W. de Wit- Lindhout, Mevr. Glasbeek-Hoekveen, D. Zeelenburg, Mevr. N. de Groot-van Pruissen, J. van Pinxteren, Mevr. R. Koster-v.d. Stelt, J. W. Verbakel, Jan Verbakel, J. Willemstein, Mevr. De Heer, Adri de Heer, L. v.d. Helm, Mevr. G. Steenwinkel-de Jong, G. T. B. Mulle- man, Marcel Verbakel, Robby Verbakel, Mevr. E. A. Heus-van Os, Mevr. J. M. v.d. Laarse-Kroon, Mevrouw P. de Graaf, W. Visser-Breedijk, Nel Koster, J. Graafland, L. L. Kamminga, Mevr. A. G. Domburg-Rooda, Mevr. C. Kaptein- Alblas, Mevr. J. W. Grootendorst-Tromp. afgevoerd, bereikte mij van vele kanten de vraag of dat nu echt wel nodig was geweest. Dat zeer veel inwoners van Waddinxveen deze receptie op hoge prijs bleken te stellen, ondervond ik de afge lopen maanden door de vele vragen, die ik hier over kreeg. Ook ik ben met deze vragenstellers van mening dat de Nieuw jaarsreceptie de enige gebeurtenis is waar werkelijk alle mogelijke groeperin gen en particulieren elkaar in een onge dwongen sfeer kunnen ontmoeten. Dat deze gelegenheid ook inderdaad aange grepen werd bleek wel uit het grote aan tal mensen dat ieder jaar aanwezig was. Nu intern de besprekingen over de be groting 1973 al weer in volle gang zijn en ook krachtens art. 24 van het Regle ment van orde vraag ik u, c.q. uw voor zitter: zit om aanvullende kredieten verlegen. De verbouwing gaat 16.000 meer kos ten, de kosten onderhoud schiet omhoog van 3200 naar ruim 13000 en de aan schaf van nieuw meubilair vergt nog eens 14.000 uit de gemeentekas. Voor de brug in de Kanaaldijk bij het gemaal Van der Breggen ziet de toe komst er niet rooskleurig uit. Het ruim honderdjarige bouwsel, dat kortelings nog eens 3000 kostte voor reparaties, blijkt het definitief te laten afweten. Omdat vanwege de verwachte verplaat sing van het gemaal een brug op die plaats over een paar jaar overbodig is stellen B en W voor een zg. Treadway- brug te huren (voor 60 per week) en die bovendien dertig centimeter lager te De Stichting AGRO, die via de radio ontspanningsprogramma’s verzorgt in de Goudse ziekenhui zen, heeft een ’schreeuwend’ te kort aan omroepsters. Er wordt dan ook naarstig gezocht naar meisjes of dames, die een of meer avonden per week belangeloos willen meewerken aan de uitzen dingen van Gouda’s ziekenom roep. Tot de taak van omroepster behoort o.a. het presenteren van de verzoekplaten-programma’s en het leveren van reportage bijdra gen. Een middelbare schooloplei ding, een prettige stem en belang stelling voor muziek behoren tot de eisen, die het overwegend jeug dige AGRO-team aan nieuwe me dewerksters stelt. Belangstelling? AGRO’s programmaleider Ferdi Groeneveld (telefoon 01825-1798) zal u graag voor een nader ge sprek uitnodigen. leggen dan de huidige brug, waardoor de beruchte ’bult’ op die plaats verdwijnt. De kosten van aanbrengen van de aan elkaar gekoppelde stalen elementen ko men op bijna 14.000, De gemeenschappelijke antenne voor de 95 nieuwbouwwoningen in de Sint Vic- torwijk is 8500 duurder geworden dan de aanvankelijk geplande 32.500. B en W vragen dan ook een aanvullend kre diet. Voor de aangeslotenen betekent dit een eenmalige bijdrage van 300, terwijl bovendien een verhoging van de jaar lijkse bijdrage voor alle aangeslotenen in Waddinxveen staat te wachten per 1 januari 1973. Maandagavond jl. vond in Gouda het grote treffen plaats tussen de schakers van Gouda en Waddinxveen. Al vroeg in de avond bleek, dat de Waddinxveners ditmaal het Goudse schaakgeweld niet zou kunnen weerstaan. Gouda zegevier de met 2610. Eerlijkheids halve moet wel worden vermeldt, dat WSV met een grote jeugdgroep aantrad, die tegen de geroutineerde Goudse seniorschakers kansloos waren. Voor de Waddinxveense punten zorgden: W. van Vuuren (bord 1); dr. W. Wient- jens (bord 3), N. E. Plantfeber (bord 6), P. Broer (bord 7), P. Maas (bord 10), P. J. Roggeband (bord 17), W. van Grieken (bord 21) en G. Burger (bord 24). Voor een remise zorgden: L. Wolfs (bord 2), H. Borst (bord 6), P. Perdijk (bord 13) en H. Schoemaker (bord 22). Voor de tweede ronde van de huishou delijke competitie werden gespeeld de volgende partijen: T. Doesema-P. Broer 10, A. van Amerongen-J. van Oort 0 1, W. van Vuuren-G. v.d. Bom 1—-0, L. Wolfs-A. v.d. Starre 10, W. v. Oort- J. Reitsma 10, H. Borst-P. Perdijk 1 0, G. Burger-A. D. Kardol afgebr., A. Voskuilen-P. Maas 0—1, G. Markus-J. Sythof 10, P. Roggeband-A. Versluis 0—1; W. van Grieken-K. J. Kraan J-J, B. Berloth-N. E. Plantfeber 01, R. de Bock-W. Verstoep A. Littooy-H. Schoemaker 01, J. v.d. Bom-C. v.d. Ree J-J, D. v.d. Weide-G. A. Mets 1—0, A .van Oort-C. Alblas 01, G. Tooren- beek-J. Kleiweg j-J, E. Boevee-H. Groe- newegenO1. Uitslagen jeugd: Bregman-Martens 10, Maas-Koenen 1—0, Toorenbeek-v. Reek 10, Koenen-Martens v.d. Hoek- Bregman 1—0, Vleggeert-v.d. Hoek 01, v.d. Eyck-Maas 10, van Amerongen- Zeilstra 10, Littooy-Zuidam 10, v.d. Hoek-v.d. Hoek 1—0, van Koten-v.d. Berg 0—1, Sythoff-Hoogenbrug afgebr., Martens-van Reek afgebr., Koenen- Toorenbeek afgebr. Een woord van dank aan onze Vrijwil lige Brandweer voor de gezellige dag die zij zaterdag 9 september weer de kinde ren van de 5e en 6e klas van de basis scholen aanboden. Het begon ’s morgens kennelijk al heel vroeg. Mijn zoon, die om kwart voor acht aanwezig was in de kazerne, kon op dat moment geen plaats meer krijgen op één van de wagens voor de rondrit door het dorp. Volgend jaar zal ook hij beslist om zeven uur aanwezig zijn! Het was een leuk gezicht de wagens af geladen met kinderen en begeleid door gillende sirenes te zien langs rijden. Om 9 uur begonnen de spuitwedstrijden. Bij het proefspuiten was er ook bij onze vol wassen en ervaren brandweermannen nog genoeg jeugdig vuur om niet alleen de bordep maar zo mogelijk ook elkaar te raken, tot groot plezier van het jonge publiek. Met overgave werd er daarna door de meisjes en jongens gekleed, ge kropen, gerend en gespoten. De bij de uitmonstering behorende baretten waren een lastig probleem die in vele gevallen dan ook maar snel vergeten werd. Dat er geen onderscheid was gemaakt tussen strijdende jongens en meisjes, was volkomen terecht. Zachtjes gezegd waren zelfs de meisjes hier en daar in het voordeel. Onvermoeid werd er volgens een afvalsysteem gestreden tot er per school één overwinnaar(es) over bleef. Maar er waren leuke prijzen voor de winnaars van de 5e en voor de 6e klas en ook diegene die tweede waren gewor den kregen een zelfde cadeau. ’s Middags moesten de schoolkampioe nen tegen elkaar uitkomen, nadat nog een paar enthousiaste mavo-leerlingen ook hun best hadden gedaan. Na een felle strijd kwam de beker dit jaar in Maandag jl. overleed zeer plotseling on ze plaatsgenoot de heer J. Krayestein, in leven handelaar en reparateur van brom fietsen en rijwielen aan de Brugweg. On geveer 50 jaar dreef hij zijn zaken, de laatste jaren samen met zijn zoon. De Hervormde Kerk heeft hij 15 jaar ge diend als diaken. Een zeer plotseling sterven maakte een einde aan zijn werk zaam leven. r 1 r i i v k ’’Ieder weggebruiker dient zich zodanig te gedragen, dat hij het overige verkeer op de weg niet in gevaar brengt of onnodig hindert” zijn vriendje”. „Had ik die anderen. Waarom zou u ander toch maar voorrang gegeven inplaats van te proberen nog voor hem langs te gaan”. „Had ik mijn remmen maar tijdig laten bijstellen”. Enz. enz. „Had ik maar „O, had hij toch maar.1” van anderen, en doe be- Hoeveel bestuurders en tot die gehoorzaamheid ver him familie en kennissen te zoeken, hetgeen regel- hebben deze en dergelijke matig blijkt uit haast, eigen verzuchtingen al geslaakt. Wat een zelfverwijt, wat een brokken, wat een na- zuchting heeft doen slaken: righeid en ellende had voorkomen kunnen worden liseren terwille van het uiterste, want dan gaat het soms langs een lange, dik heid aan de dag was gelegd wijls heel kostbare en pijn- overeenkomstig de ver plichting dat men het ver keer op de weg niet in ge- De centrale verwarming in de Willem van Oranjeschool laat het afweten en moet vervangen worden. Voor ombouw van de uit 1923(!) daterende en in 1961 omgebouwde installatie van olie naar gas en voor vervanging van een aantal onderdelen zal naar schatting 36.000 1 nodig zijn. B. en W. vinden dat de school het grootste deel hiervan zelf voor haar rekening moet nemen en ver wijst daarvoor naar de exploitatiever goeding. Voor de gemeente resteert dan naar schatting 16.000. Ook de Rehobothschool krijgt niet ge heel zijn zin waar het gaat om aanschaf van diverse leermiddelen en meubilair. Gevraagd was om ruim 3800, B en W willen niet verder gaan dan 3400 om dat de vervanging van rekenboekjes (veertig stuks) uit het zg. ’bedrag per leerling’ moet worden betaald. Minder moeite heeft het kollege van het krediet van ruim 202.000 voor de uit breiding met een lokaal en andere bouw kundige verbeteringen aan de Eben Ha- ëzerschool. Het besluit voor deze werken viel immers al in 1966. De nieuwe openbare basisschool krijgt voor 4400 aanvullend meubilair en de houten noodlokalen zullen hiervoor worden opgeknapt. Tevens wordt een geyser of boiler geplaatst. Ook de Theo Thijssenschool (waarvan de verbouwing eerder al twee ton vergde)

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4