baggert Opoe hie 8 van TiP LP Toi-Toi Spreekuren zoekt leden Klachten bezorging: Nassaulaan 20 Waddinxveen Telefoon 2604 Volleerde Syscomp. opgericht VELDWIJK NV duikers bij brandweer Prins Claus der Nederlanden Win FM Bouwvoorlichting gewild bij publiek Jeugdsafari’s naar Kenya Onder het motto ’Ontdek de dieren wereld’ organiseren de Raiffeisenbanken in zes Europese landen hun derde in ternationale jeugdprijsvraag. Stijlvolle kleine Floriade Zingen bij het orgel ra Fa De Bas heropent Afscheid dirigent v. d. Bosch Liedjeszanger in Creation Programma voor Be Fair volley Kaarten bij w W addinxveen deze wee f 8.90 VOOR WADDINXVEEN A G E N van de week A Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 SEPTEMBER *72 Verkrijgbaar: Een unieke vele foto's BOEKHANDEL levensbeschrijving geïllustreerd met V oorlichtingsavond Rehobothschool Geachte Mijnheer, Af en toe schrijf ik zelf versjes En ik zou het best leuk vinden Als U er eens een zou plaatsen In het Waddinxveense krantje. Hartelijk bedankt. Linda thomassen (10 jaar) Werumeus buninglaan 72. Opoe hie van haggen Kan helemaal niet lachen. Het is wel vreemd vind je niet. Maar zijn beste vriend is de vergiet. Opoe hie van haggen Kan ’s avonds ook niet laten Even metde vergiet te praten. Zie je dat kan hij gewoon niet laten. Opoe hie van haggen Is heel goed in huilen. Maar het beste is hij nog in pruilen. Maar ik zou toch niet met hem willen ruilen. Het dingen die hij kan is huilen en pruilen. Maarja dat krijg je ervan als je zoals Opoe hie van haggen Niet kan lachen. Hardstikke leuk, Linda. Je mag ons best nog eens een gedichte of verhaaltje sturen. Misschien wel iets over wat echt gebeurd is in Waddinxveen. En als er andere kinderen zijn in Waddinxveen die ons wat leuks te vertellen hebben, dan mogen ze ons dat best toe sturen. De interkerkelijke orgelkommissie zal ook dit jaar een maandelijkse zang- bijeenkomst houden in de Ontmoetingskerk. De zang-stondes duren een half uur en worden gehouden op zondagavond. De eerste zangavond is aanstaande zondag om 21 uur. Als u graag zingt bent u welkom. U mag uw eigen psalm uitkiezen uit de Psalmbundel (nieuwe of oude berijming) en de Hervormde Gezangenbundel. Een en ander wordt, uiteraard, bege leidt door orgelmuziek. Twee medewerkers van de firma W. de Bas en Zn openen woensdagmid dag 4 oktober (om drie uur) de verbouwde en uitgebreide doe-het-zelfzaak aan de Jan Dorrekenskade. De heer W. van der Bas zal de deur naar de ijzerwarenafdeling openen en de heer H. Verwoerd doet hetzelfde voor de speelgoedafdeling, een geheel nieuwe aktiviteit voor de firma De Bas, al thans waar het de zaak aan de Dorrekenskade betreft. Tot zes uur is er een receptie voor genodigden, waarna de zaak van 19 tot 21.30 uur open gaat voor de klanten en andere belangstellenden. 1 (Advertentie) I I I Zondagmiddag treedt de Haagse liedjes zanger Roeland van de Meer, die zich zelf op de gitaar begeleidt, op in Crea tion (Anno 1884). Zijn repertoire bestaat uit Nederlandse en Engelse liedjes. Het programma begint om 15 uur. In de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen vindt vrijdagavond 29 sep tember een prijsklaverjaswedstrijd plaats waarvoor iedereen welkom is. Aanvang 20 uur. mens het bestuur van de stichting dienst verlening het woord gevoerd werd door de heer Jac. van Steijn. Deze sprak zijn waardering uit over het lofwaardig initi atief, dat een voorbeeld geeft van de zelfwerkzaamheid van de groep bejaar den. Geboren: Elisabeth, dv. I. J. Voshol en E. Jansen; Michou, dv. H. Malestein en A. M. Kleinveld; Anna Maria Josephine, d.v. T. Sluijs en A. M. van Leeuwen; Michel Antoon, zv. A. van Pruissen en E. de Bruin; Robbert, zv. A. J. Willem sen en H. S. Nijenhuis; Sandra Daniëlle, dv. H. W. F. van den Bosch en N. van den Bosch; Liselotte, dv. H. van Middel koop en A. van der Klift; Yvonne Ma scha, dv. J. H. C. Stilting en T. I. A. Bruijstens; Michel, zv. H. M. Willems en E. Ouwehand. Ondertrouwd: C. van den Hoek en J. Hoogendoom; J. C. M. Kok en C. W. M. Magielse. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. PROT. CHR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30 uur in het Anne Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. CORNELIS VREESWIJK o.a. De haan en de hen; de nozem en de non; Veronica - Waar gaan wij naar toe na onze dood? e.v.a. 21, CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. In het rayon Gouda van de Nederlandse Volleybal Bond zijn voor Be Fair de volgende wedstrijden vastgesteld: Dames le klas: 30-9 16 u.: Be Fair 3- Zevenkl. 1; 7-10 16 u.: Radmvc 3- Be Fair 3; 14-10 17.30 u.: Thor 1-Be Fair 3; 21-10 14 u.: DOS 1-Be Fair 3. Dames 2e klas: 30-9 15 u.: Be Fair 5- Olympia 3, 15 u.: Zevenkl. 3-Be Fair 4; 7-10 17 u.: Be Fair 4-Voy 1; 14 u.: Dos- ko 2-Be Fair 5; 14-10 16 u.: Be Fair 5- Be Fair 4; 20-10 21 u.: Be Fair 4-DOS 3; 21-10 16 u.: Radmvc 5-Be Fair 5. Promotieklasse Dames: 7-10 15.45 u.: Be Fair 2-Zovoc; 15.45 u.: Be Fair 2- Jupiter. Dames 3e klas: 30-9 16.30 u.: Zevenkl. 3-Be Fair 6; 7-10 18 u.: Be Fair 6-DVC 2; 14-10 16.30 u.: Thor 2- Be Fair 6; 21-10 14.45 u.: Be Fair 6- Olympia 4. Meisjes junioren: 25-9 19.30 u.: Thor- Be Fair b; 30-9 14 u.: Be Fair a-VSTS; 7-10 14 u.: Be Fair a-Vires, 14.45 u.: Be Fair b-Dosko; 14-10 14 u.: Be Fair b- DOS a, 13.30 u.: Thor-Be Fair a; 21-10 14 u.: Be Fair a-Dosko, 13 u.: DVC-Be Fair b. Heren le klas: 28-9 21 u.: Be Fair 2- Radmvc 5; 7-10 17.30 u.: Thor 2-Be Fair 2; 14-10 17 u.: Be Fair 2-Radmvc 3; 19- 10 20.30 u.: Vires 1-Be Fair 2. Heren 2e klas: 30-9 17 u.: DVC 1-Be Fair 3; 6-10 21 u.: Be Fair 3-Dosko 1; 14-10 16 u.: Jupiter 2-Be Fair 3; 21-10 18.15 u.: Be Fair 3-Agon 1. Heren 3e klas A: 30-9 17 u.: Be Fair 5- VOY 3; 7-10 16.30 u.: Thor 3-Be Fair 5; 20-10 20 u.: Agon 2-Be Fair 5. Heren 3e klas B: 30-9 16 u.: VOY 2-Be Fair 4; 7-10 16 u.: Jod. Boys 3-Be Fair 4; 13-10 20 u.: Radmvc 7-Be Fair 4; 21-10 17.15 u.: Be Fair 4-Agon 3. Jongens junioren A: 30-9 14 u.: Jupiter- Be Fair a; 16.30 u.: Zevenkl. a-Be Fair a. Jongens junioren B: 30-9 14 u.: Jod. Boys-Be Fair b; 7-10 15.30 u.: Zevenkl. b-Be Fair b; 14-10 15 u.: Be Fair b- VOY. 1 ICH HAB’ DIE LIEBE GESEHEN - Vicky Leandros 2 HOW CAN I BE SURE - David Cassidy Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: De Herv. Rehobothschool aan de On derweg houdt maandag 2 oktober een voorlichtingsavond met name voor de ouders van leerlingen van de zesde klas. De bedoeling is dat de ouders en ook de kinderen zelf worden ingelicht over de mogelijkheden en moeilijkheden né. de lagere school. Informatie zal gegeven worden over de mogelijke schoolkeuzes. Op het programma staat verder een film die is gemaakt door meester Noorlander en juffrouw Van der Laan, welke in de afgelopen zomer een reis hebben ge maakt naar het plaatsje Carolina in Su riname, waarvoor de Rehobothschool een aktie heeft gevoerd in de vorm van speelgoed en boeken. De avond begint om half acht in het schoolgebouw. Het gereformeerd kerkkoor Dient den Heer neemt vrijdagavond af scheid van zijn gewaardeerde diri gent, de heer D. van den Bosch. Twaalf jaar gaf hij leiding aan dit inmiddels tot ruim honderd leden uitgegroeide gezelschap dat in wijde omgeving een voortreffelij ke reputatie geniet. Dient den Heer won in die tijd verscheidene prijzen op verschillende concour sen. Er zijn voorts drie grammo foonplaten in de handel. Na 20 uur kan iedereen de vertrekkende koorleider de hand drukken ten afscheid. De opvolger van de heer Van den Bosch is de heer W. Doomebal. Als gevolg van deze wisseling zal het koor in het vervolg op dins dagavond repeteren, als vanouds in het gereformeerd verenigings gebouw aan de Stationsstraat. Donderdag 28 september Openbare vergadering rekreatieraad Bospark, gemeentehuis Boskoop, 16.30 uur Vrijdag 29 september Prijsklaverjassen, kantine V en AV Waddinxveen, 20 uur Afscheid dirigent D. van den Bosch van geref. kerkkoor ’Dient den Heer’, geref. ver.gebouw Stationsstraat, 20 uur Zaterdag 30 september Jeugdappèlavond m.m.v. Feike Asma en Vox Jubilans, St. Janskerk Gouda, 19.30 uur. Kinderkledingbeurs, Immanuëlkerk, 14-17 uur. Zondag 1 oktober Optreden Roeland v.d. Meer in Creation Anno 1884, Dorpstraat, 15 uur ’Zingen bij het orgel’, Ontmoetingskeik, 21 uur Maandag 2 oktober Voorlichtingsavond Rehobothschool Onderweg, 19.30 uur Dinsdag 3 oktober Maaltijd voor bejaarden, Anne Frank centrum, 12.30 uur Receptie jublieum ds J. van den Heuvel (35 jaar predikant), Bethelkerk Bilder- dijklaan, 20-21.30 uur Klubavond Damklub Excelsior, geref. ver.geb., 20 uur Woensdag 4 oktober Voorpremière Toi-Toi voor bejaarden, Anne Frankcentrum. Officiële opening fa W. de Bas, Jan Dorrekenskade-O, 15-18 uur Donderdag 5 oktober Toneelavond voor bejaarden en gehan dicapten door Toi-Toi, theaterzaal Anne Frankcentrum, 20 uur Zaterdag 7 oktober Première Toi-Toi (’De Bemoeial’), Anne Frankcentrum, 20 uur t©P tien Bij de opzet van deze prijsvraag geldt als doelstelling, dat het onderwerp een sterk edukatief karakter dient te hebben, waar de jeugd rich nauw bij betrokken voelt. Deze keer is, indachtig de op grote schaal levende belangstelling voor de bescherming en instandhouding van de natuur, in overleg met het Wereld Na tuur Fonds besloten de dieren en hun omgeving in de prijsvraag te betrekken. Prins Bemhard is beschermheer van de ze manifestatie. Deelname staat voor iedereen tussen 6 en 16 jaar op. Er zijn twee leeftijdsgroe pen: van 13 t/m 16 jaar en van 6 t/m 1? jaar. De prijsvraag omvat, naast het be antwoorden van een aantal vragen, het vervaardigen van een tekening of een werkstuk. De jury, die zal bestaan uit Ria Bremer, Han Rensenbrink en Wim Bijmoer, zal voor ons land vier hoofd prijswinnaars aanwijzen die met de hoofdprijswinnaars uit België, Frankrijk, Oostenrijk, West-Duitsland en Zwitser land 14 dagen op jeugdsafari in Kenya zullen gaan. De hoofdprijzen in groep B bestaan uit 14-daagse reizen samen met ouders naar een van de grote vakantieparken van Butlin in Engeland. Verder rijn er vele prijzen waaronder reizen naar Zuid- lerland (Shannon-gebied), het Beierse Woud, de Camarque en Wenen. De bes te inzendingen uit alle deelnemende lan den zullen bovendien meedingen naar de Europa-Prijs, welke bestaat uit een gou den flamingo. Gevonden: groen jongensjack. Verloren: blauwe lange gymbroek, d. bruine aktetas met inhoud, brillekoker met bril d. montuur, 1 groen flanellen hoeslaken, sleutelbos, rood speelgoed- paard, driewielertje, zilveren ketting, gouden armband, jongensjack, sleutelbos, zwarte portemonnee met inhoud, bruin handtasje met inhoud, blauw trainings- jack. Overleden: Lamens ev de Jong, Johanna, 76 jaar; Voshol ev v.d. Neut, Janna, 65 jaar; Mur, wv Roskam, Neeltje, 76 jaar. Gehuwd: B. Molendijk en M. E. Borg; T. Kerkhoven en C. M. Steenland. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur ds T. van Veld Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 17 uur ds D. van Vliet Immanuëlkerk (NH): 10 uur ds N. J. Flink, 19 uur ds H. M. Cnossen, Amsterdam Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds H. Kuyk, Baam, 17 uur ds B. Koekkoek Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds B. Koekkoek, 17 uur ds H. Kuyk Remonstr. Gem.: 10.30 uur streekdienst in Gouda Oud-Geref. Gem.: vanavond 19 uur ds L. Gebraad, zo. 10 en 18.30 uur lees- dienst Geref. Gem. Boskoop: 9.30 en 18 uur: ds A. Bac. Jehova’s Getuigen: 15.25 uur openbare toespraak, 16.25 uur wachttoren bespreking Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 u. samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK):: 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. afdeling Maatschappelijk Werk: spreekuren: maandag- en dinsdagmorgen van 9-10 uur in het Wijkgebouw Het Anker (ingang achterom via Noordkade), Kerkweg 234, te Waddinxveen, tel. 4522. Daarnaast iedere eerste woensdag van de maand van 7-8 uur ’s avonds; woensdagmorgen van 9-10 uur in het Anne Frankcentrum, tel. 5555. Op initiatief van de flatraad van de be jaardenflat aan het Jan van Bijnenpad hield dinsdagmiddag in de hobbyzaal een groot aantal ouderen uit deze flat in het Anne Frankcentrum een tentoonstel ling van eigen gekweekte kamerplanten. Het was indrukwekkend te zien met hoeveel liefde deze plantenliefhebbers kans hadden gezien in de meest uiteen lopende variëteiten planten te kweken. Een jury bestaande uit mevr. Littooy, mevr. Haspels en mevr. v.d. Torren had de moeilijke taak de prijzen tebepalen. Er was een indeling gemaakt in soorten nl. de grote, de middengrote en de kleine planten alsmede nog een groep voor bij zondere planten. De prijzen gingen voor de grote planten naar mevr. Rudolph, mevr. Van Arn hem en mevr, den Hollander; voor de middengroep naar mevr. Janmaat, mevr. Buitelaar en mevr. German; voor de kleine planten naar mevr. Kaufman, mevr. Schreuder en mevr. Jansen. Voor de bijzondere planten werden de prijzen toegekend aan mevr. Schram met een plant uit Termolinos, mevr, de Boer met een Canadese geranium en mevr. v.d. Vlugt met een plant uit Aruba. De prijzen werden uitgereikt op de bij eenkomst van de bejaarden door mevr, v.d. Torren. Mevr. Haspels dankte als presidente van de werkgroep, terwijl na- ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. 1 I’LL NEVER DRINK AGAIN - Alexander Curly 2 MEXICO - The Les Humphries Singers 3 VAYA CON DIOS (maxi single) - The Cats 4 POPCORN - diverse uitvoeringen 5 MOULDY OLD DOUGH - Lt. Pigeon 6 WIG WAM BAM - The Sweet 7 SUMMERTIME, SUMMERTIME - Hobby Horse 8 SUGAR ME - Lynsey de Paul 9 BOTTOMS UP - Middle of the Road 10 MY REASON - Demis Roussos Het bestuur riet er thans als volgt uit: Frido Ritter (wnd. voorzitter), Mieke Droog (sekretaresse), Irene Bottema (penningmeesteresse) en Dona Rijsdijk en Hans Bandell (toegevoegde bestuurs leden). Ook een deel van de werkende leden viel af door vertrek uit de ge meente. Tenslotte had Toi-Toi nog voor een nieuwe repetitieruimte te zorgen door het afbreken van de kantine van de fir ma Glasbeek, waarin tot dan steeds ge repeteerd werd. Wellicht kan dat voor taan in het gebouw van de muziekschool aan de Kerkweg. Veel van de problemen traden op tij dens de vorbereiding van de volgende uitvoering. Hierdoor moest eerst de keu ze van het stuk en daarna enige malen de rolbezetting gewijzigd worden. Nu zal het stuk „De Bemoeial” van Jack Poppwell gespeeld worden, onder regie van een der leden, die hiermee zijn de buut als amateur-regisseur zal maken. Hij zal dit doen met een enthousiaste, maar kleine en grotendeels weinig er varen kern van leden. Door de geringe keuze-mogelijkheid bij de rolverdeling kijkt Toi-Toi uit naar nieuwe leden, liefst, maar niet noodza kelijkerwijs met enige spelervaring. Zij kunnen zich hiervoor in verbinding stel len met de sekretaresse Mieke Droog, Potgieterstraat 11, telefoon 3017 of met de andere bestuursleden. Toi-Toi ver wacht zijn première te kunnen spelen op 7 oktober. Eén van de grote trekpleisters is de enorme kollektie tegels: Waddinx veen heeft, aldus de deskundigen, de grootste kollektie vloer- en wand- tegels van geheel West-Europa ver zameld in zijn expositiehal. Een aanzienlijk deel van de bezoe kers stelt vragen op akoustisch ter rein, waaruit blijkt dat velen nog al tijd in hun woningen met geluids hinder kampen. Bij de op 19 september in Gouda ge houden examens voor duiker bij de brandweer zijn de heren R. den Haag, D. van Vliet, G. J. Huizer en A. P. N. Wallaart geslaagd voor het derde en te vens laatste deel van dit examen, waar mede zij dus volledig gediplomeerd dui ker'zijn geworden. Het Bouwvoorlichtingscentrum Mid- den-HolIand aan de Staringlaan blijkt zeer goed te zijn aangeslagen: vele honderden belangstellenden be zoeken iedere dag de expositie. En quêtes wijzen uit dat de bezoekers uit alle delen van het land komen: even goed uit Overijssel en Brabant als uit de naaste omgeving. Het bezoek bestaat zowel uit archi- tekten als aannemers en particulie ren. Vaak vormen de sluitingsuren een probleem. Vooral is dit het ge val op de zaterdagmiddagen waar tegen 4 uur nog vele tientallen be zoekers in de stands met elkaar over leggen en anderen weer naar binnen glippen. De persoonlijke voorlichting blijft de grote trekpleister. De exposanten rijn tevreden over de reacties: zowel van de aannemers en architekten als van het ’gewone’ pu bliek. Van de lokalen voor het ge ven van leringen en films is druk ge bruik gemaakt in de afgelopen we ken. Allerlei nieuwe materialen zijn daarbij getoond aan groepen belang stellenden. De amateurtoneelvereniging Toi-Toi heeft dit jaar met tal van onvoorzien bare moeilijkheden te kampen gehad. Diverse mutaties in het bestuur en met name het voorzitterschap zijn noodzake lijk geweest. Eerste voorzitter en oprich ter Cees Niemans moest zich tijdelijk terugtrekken vanwege studie en zijn kortstondige opvolger, Toi-Toi’s ervaren steunpilaar Jan van Zwieten, moest spoedig afhaken wegens verandering van werkomstandigheden. Hij zal zelfs Wad dinxveen binnenkort als woonplaats moeten verlaten. In het handelsregister werd ingeschreven Syscomp, Jan Dorrekenskade Oost 44. Deze firma gaat zich bezighouden met het ontwerpen en produ ceren van elektronische systemen en componenten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 3