WISKUNDE Cbow-mein Kunnen wij iemand zo gek krijgen om zijn overgordijnen achter de vitrage te hangen? Waar scMjnHjk wel. piedro korrektieschoenen korrigeren de Fa. van der Linde EEN MEISJE voor in de slagerij. autohandel n.v. Un strijd tegen het snoepmisbruik IT* lichaamshouding B IS so GRATIS HERFSTAKTIE BIllBli G) Openingstijden: Opel-Show I I an er Lee I Jan Compeer ■B Gj) c*j) om trots op te zijn. Novasfeer OPEL Openingstijden: Herfstaktie FLUWELENSINGEL 59a, GOUDA TELEFOON (01820) 1 71 22 .9 POSTERS en REPRODUKTIES BOEKHANDEL VELDWIJK N.V. Dorpstraat 38 - Tel. 2373 Kon. Wilhelminaplein 43 - Tel. 31 24 Waddinxveen 4 A Veel mensen doen het al. Niet met normale vitrage. Maar met onze bijzondere Bermuda ’’open weave” gordijnstof. Exclusief voor Novasfeer ontwikkeld. Dit open weave gordijn blijft de hele dag gesloten, waardoor uw raam geen ’’kaal gat” meer vormt in het interieur, maar een zeer decoratief element. (De open weave is zó open, dat er toch nog een zee van licht binnenkomt.) En ’s avonds sluit u de sluitgordijnen die achter de open weave gordijnen hangen. Dat geeft een bijzonder leuk kleurenspel, ’n Levendig interieur. En natuurlijk kunt u onze open weave ook als separatiegordijn toepassen, als ’n soort scheidingswand. De prijs? f 12,90 per meter. Ook die mag gezien worden. Oil REKORD wordt verbeterd. schoenen PIEDRO Winkelcentrum Groensvoorde 12 Waddinxveen, tel. 2289 Privéles Bijles R. L Verhoeven, Wilgenhorst 45, Waddinxveen Vrijdag 29 september tot 21.30 uur 2 SH 5 5? Tijdens deze show, met o.a. RECARO sportstoelen en JETTEN conversions, kan Iedereen gebruik maken van onze jaarlijkse '•’O Ontvangen de allernieuwste Passage 145 - Waddinxveen - Telefoon 01828 - 2620 Wij vragen: Wie wil er 100, tot 125,per week verdienen? Kom dan eens even praten of bel 6125. MINER VALA AN 13 - WADDINXVEEN Moeders die hun kind met weinig of geen snoep opvoeden, krijgen daarbij nauwelijks hulp van andere volwassenen; tantes, buurvrouwen, vriendinnen, oma’s, de tabakshandelaar en de man van benzinepomp geven de kinderen snoep en ondermijnen zo moeders gezag. Wil Jantje geen appel bij de groente man en geen plakje worst bij de slager, geen nood, soms heeft die ook wel een snoepje of een lolly voor de zoetekauwen. Zelfs de moeder die veel voor een goed gebit van haar kind over heeft, kan niet altijd zo’n winkel mijden. Altijd is het weer: „die ene keer is toch niet erg”. Dat zou het inderdaad niet zijn, maar hoe vaak is het niet meer dan een keer per dag dat het kind iets krijgt Al die keertjes bij elkaar zorgen voor goed veel gaatjes in tanden en kiezen! Dat betekent veel pijn voor uw kind, het wordt bang voor de tand arts; en met de tandheelkundige hulp zijn veel kosten gemoeid. De snoepproblemen beginnen pas goed als het kind naar school gaat. Veel andere kinderen snoepen wèl en het kind dat geen snoep gewend is, vindt de zoetigheid meestal toch wel lekker en sluit zich aan bij het leger snoepende kinderen, dat een slecht gebit zal krijgen. Ook al mag op school op verjaardagen geen zoet snoep uitgedeeld worden, buiten schooltijd is er gelegenheid genoeg. En als u uw kind vraagt om even een boodschap voor u te doen staan de meeste winkeliers klaar met een snoepje dat, nu u er zelf niet bij bent, meestal direct o-p-g-e-z-o-g-e-n wordt. Wie kinderen wil met een gaaf gebit zal zelf in het strijperk moeten treden. Want zoet snoep bedreigt tanden en kiezen elk uur, van iedere lange dag. U staat sterker in de strijd tegen het tandbederf bij uw kinderen als u samen met nog meer moeders actie voert tegen de winkeliers en de scholen, waar zoet snoep nog mag. Praat met winkeliers alleen op een rustig moment van de dag en leg him uit dat zij u als klant dreigen te verliezen, als zij doorgaan uw kinderen zoetigheid te geven. Vertel hen dat zij uw kinderen niets behoe ven te geven. Willen ze dat toch doen dan zijn er altijd nog de kleine plastic speelgoedjes, stuiters of ballonnen, dingen die nog geen cent per stuk hoeven te kosten! Misschien kunnen er kinderspaarzegels voor b.v. speelgoed, uit gegeven worden. Ga eens met uw medestrijdsters naar het spreekuur van het hoofd der school. Licht uw argumenten goed toe en vraag of er aandacht aan kan worden be steed in de lessen èn of er niet eens op een ouderavond over dit probleem gesproken kan worden. Bij uw zelfgevoerde actie kunnen brochures en vouwbladen uw woorden toe lichten en verduidelijken. Voor ouderavonden op scholen kan een lezing met film of dia-vertoning aangevraagd worden. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding kan u ermee helpen. Wie weet, lukt het u wel, wat moeite, om van uw woonwijk een „snoep-verstandigwijk” te maken. -Z - if Zaterdag 30 september tot 17.00 uur Maandag 2 oktober t/m vrijdag 6 oktober tot 21.30 uur Kom eens praten met Uw Piedro-dealer: A. BIJ knikvoetjes Is het van het grootste belang aandacht aan de schoenen te besteden. De schoenen moeten de "uit de koers geraakte" beenderen weer in een juiste stand ten opzichte van elkaar brengen. Vooral de juiste stand van het hielbeen is daarbij van doorslaggevende betekenis. Door het werkzame korrektie-element in elke Piedroschoen wordt deze situatie snel bereikt, waardoor de (foutieve) lichaamshouding I Belongs 1 S" .'a' - Chinese gerechten zijn in Nederland zó geliefd (de bami, de tjap-tjoi, de foe yong-hai) dat ze bijna tot de traditionele Nederlandse kookkunst behoren. Nog niet zo bekend, maar ook verrukkelijk, is de show-mein, dat met veel andere Chinese gerechten gemeen heeft, dat er wel veel ingrediënten aan te pas komen, maar dat het toch makkelijk en snel te maken is. En het heeft die typisch krnidig-zoete smaak die bij de echte Chinese keuken hoort. INGREDIËNTEN: 2 lepels soja, peper, 2 lepels olie, 1 lepel sherry, 500 gr in blokjes gesneden varkensvlees, 1 knoflookteentje, zout, 1 bosje selderij, 1 dikke prei, 1 groene paprika, 100 gr champignons, 2 grote tomaten, blikje bamboespruitjes, ltr bouillon, 1 lepel maizena, mespunt ve-tsin, 2 eetlepels geschaafde amandelen, 2 hard gekookte eieren, 50 gr gekookte ham, mie. BEREIDINGSWIJZE Roer 1 lepel olie met sherry, soja en wat peper en een klein scheutje water door elkaar en laat even rusten. Verwarm de rest van de olie met wat zout en het zeer fijn gesnipperde knoflookteentje, voeg het vlees toe en laat dit, al roerend, 2 minuten bakken. Voeg dan het olie-mengsel toe en roer nog twee minuten goed om. Voeg dan de gesnipperde prei en selderij, de in dunne reepjes gesneden paprika en de in stukjes gesneden bamboespruitjes toe (evt. te vervangen door bloemkoolroosjes). Giet er de bouillon bij, 3 minuten laten sudderen, dan de in stukjes gesneden tomaten, nog 5 minuten sudderen, dan de ve-tsin toevoegen, evt. nog wat soja en de aangemaakte maizena. In die tussentijd hebt u de mie gekookt. U zet op tafel de schaal met vlees, de schaal mie en een schaal met een mengsel van de fijngesneden ham, ver kruimelde eieren en geroosterde amandelen. Varianten: In plaats van varkensvlees kalfsvlees; In plaats van amandelen fijngehakte walnoten; In plaats van tomaat stukjes ananas. r U - ■‘■“W inhoudende koplampen stellen, banden opmeten, antivries opmeten, schokbrekers testen op de originele BOGE schokbrekertestbank, remmen testen op onze voor Gouda unieke remmentestbank. Vrijdag 29 september van 19.00 - 21.30 uur Maandag 2 oktober t/m vrijdag 6 oktober van 19.00 - 21.30 uur Opel-Sliow V 'V - -A ..al. MANTABl

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 6