SUCCES AGENDA’S Slechte start van WSV 1 Gouderak met 0-1 ten onder WSE wint echt 3 Lezers schrijven U komt toch ook aan BOAT b.v tot Goede prestaties bij atletiekwedstrijden Raad doet ’t rustig alle TOYOTA modellen van mei mei Excessen uitzondering J I ’t Winckeltje weer open Weer zege voor Be Fair-dames - ook de splinternieuwe Mark II - in restaurant Florida, Boskoop Op 1 2, 1 3 en 14 oktober a.s. grote show van PW Pagina 4 Ontvangen de nieuwe Boekhandel Veldwijk nv EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Bedrijfsweg - Alphen a/d Rijn Tel. 01720-7 55 79 Een huwelijk in bezettingstijd 29 L. VAN SCHOOIEN AN! van de meerkampkampioenschap- de afdeling Gouda in Waddinxveen ge- Vrijdagavond werd het eerste gedeelte pen voor jongens B, C en D van organiseert!. A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 OKTOBER 1972. ■4 door WEERZIEN uit, dat we in de toekomst tot een pret tiger samenwerking met onze buren kun nen komen. Wij zullen binnenkort de buurtbewoners uitnodigen voor een ge sprek in de sociëteit, om de bij hen le vende bezwaren zoveel mogelijk uit de weg te ruimen. BESTUUR VAN DE JEUGD- SOCIETEIT ANNO 1884. De gemeenteraad moet het vanavond met een wel zeer bescheiden agenda doen. Besloten moet worden dat de kleu terschool Klein Duimpje 3700 zal krijgen voor aanvulling en vervanging van meubilair. Tevens komt een voorstel van B en W in de raad voor het nemen van verkeersmaatregelen op de kruising Kerkweg-Esdoornlaan-Chopinlaan en op de kruisingen van de Chopinlaan met de Johannes Postlaan en de Mozartlaan. Het kollege wil in alle gevallen het ver keer op de Chopin- en Esdoornlaan voorrang geven. Hij stamelde zijn boodschap, vertelde van zijn belevenissen bij het Witte Kruis. „Dus u bent geen lid” stelde zuster Josepha vast. Roel voelde zich de moed in de schoenen zinken. „Nee zei hij „ik ben niet katholiek”. „En u kunt het voor deze gelegenheid slecht worden” zei de zuster droog. Stond ze hem nü te vemaggelen? Hij bezag haar met diep wantrouwen. „Nee,” stemde hij toe, en knipte met zijn vingers, wat hij altijd deed als hij nerveus was. De zuster keek er naar, en hij stopte met een. Zuster Josepha vertrok geen spier. „Da’s een moeilijk geval” zei ze. „Kan ik geen lid worden evengoed?” vroeg Roel hoopvol. „Dat heeft weinig zin, vindt u niet?” Toen kreeg hij een idee. „Maar als ik nou es de contributie betaalde als als gift of zo iets?” „Da’s niet zo gek bedacht” gaf de zuster neerbuigend toe. „Zoudt u me dan helpen?” „Ik zou u tóch wel geholpen hebben” zei de zuster „maar als het kan, en dat kan bij u wel, vind ik: voor wat, hoort wat.” „Jammer” zei Roel effen. „Hoezo?” Ondertrouwd: J. van Halewijn en J. Tanis; J. A. M. Spoel en G. Langerak; D. A. Verstoep en C. A. M. van Zoest; H. Koot en A. M. de Jeu. Geboren: Chantalle Francisca Adriana, dv. P. F. J. Hundscheid en J. M. A. van Dijk; Jolanda, dv. H. Verheij en E. W. Koenraads. Overleden: Kleiweg, Antonius, oud 71 jaar. Gehuwd: M. Verheij en P. M. van Ber- kesteijn; C. van den Hoek en J. Hoogen- doom. en de andere arm geklemd om Het Pakket, lukte dat slecht. Het leed geen twijfel, of iedereen had het gezien. De opmerkingen waren niet van de lucht. Roel reed spitsroeden. Eindelijk, eindelijk, kon hij rechtsaf en hier was het even stil als het op de hoofdweg druk was geweest. Hij herademde, toen hij zijn huis zag. De zuster stond al op de stoep. „Of u nooit kwam” berispte ze. Hij vertelde kort van zijn pelgrimstocht. „Zuster Josepha” zei ze veelbetekend „en heeft die hem voor u in gepakt?” Roel knikte zwijgend. „Ze stond u zeker na te kijken?” informeerde de zuster. „Nee hoor” zei Roel. „Ik spreek haar morgen wel” zei de zuster wantrouwend. En Roel besloot dat zusters, gewijd of niet gewijd, geen van allen te vertrouwen waren, als het er om ging een man een figuur te laten slaan. Be Fair dames 1 (volleybal) heeft zater dag weer twee punten in de wacht ge sleept door met 30 te winnen van P.S.V. Aanvankelijk was P.S.V. sterker, maar Be Fair blokte de harde smashes af en bouwde zelf een goede aanval op, waardoor P.S.V. van slag raakte. Heren 1 verloor met 03 van Bouwlust Orawi 2. Heren 2 speelde tegen Thor 2. De eerste set werd slecht gespeeld en er moest twee maal gewisseld worden. De volgen de drie sets won Be Fair, eindstand dus 31. Heren 4 kwam uit tegen Jodan Boys en verspeelde onnodig veel punten door het slechte serveren en opbouwen. De eindstand was 30 voor Jodan Boys. Het juniorenteam B (jongens) speelde uit tegen Zevenklappers B. De eerste twee sets werden door de Zevenklappers ge- wonne. In de derde en vierde set kwam Be Fair terug en raakte Zevenklappers in paniek. De eindstand was 22. de eerste Waddinxvener in 1 uur 14,3 min., na hem kwamen Freek v.d. Lugt in 2,24 uur en Henk van Erk 1,28 uur. En om even bij de lange afstand te blijven: Hans Kuypers werd 30 september 45e in de strijd am het Ned. kampioenschap 25 km in Winschoten. Zijn tijd: 1 uur, 50,33 min. Zondag was Kees Versluis in Rotterdam weer actief. Hij liep de 100 m horden Jongens B in 14,5 sec, wederom een ver betering van het Goudse rekord. In een zeer sterk bezette finale werd hij 3e. Met deze tijd van 14,5 sec. staat Kees bij de beste tien hordelopers van Neder land in zijn leeftijdsgroep. Tot slot nog nieuws van de competitie van West II (Z.H. en Zeel.). In de twee de klasse werd de ploeg van Waddinx- veense D-meisjes als 3e geklasseerd. ’t Winckeltje is twintig vierkante meter groter geworden. Geen of ficiële opening, maar wel een ge zamenlijk uitgebrachte dronk van Atty de Vrind en haar man op de goede afloop van de uitbreiding en op de verwachte resultaten daarvan. GOUDERAK-WSE 0—1. Het omzetten van de wedstrijd WSE-Gouderak in Gouderak-WSE bracht veel verwarring. In een tweetal dagbladen stond dan ook vermeld: ’Eerste verlies WSE’. Door de ze nederlaag zou Oudewater de leiding hebben overgenomen en was WSE op de vierde plaats beland. Maar de juiste, triomfantelijke, stand is WSE op de eer ste plaats: vijf gespeeld en tien punten! Scheidsrechter W. van der Bas had een moeilijke middag in dit harde duel waar in hij vele vrije schoppen moest laten Indien aangenomen mag worden, dat al le, in het in uw krant van 5 oktober j.l. voorkomende ingezonden stuk, opgesom- de excessen, die in de buurt van de jeugd sociëteit ’’Anno 1884” plaats vinden, op waarheid berusten, dan nog moet voorop gesteld worden, dat genoemde excessen, waarvan enkele slechts éénmaal zijn voorgekomen, zich over een periode van bijna één jaar uitstrekken. Vandaar, dat het ingezonden stuk op ons een overtrokken indruk maakt. De ondertekening met ’buurtbewoners” doet hier ook geen goed aan. Wanneer zij, de buurtbewoners, van mening zijn op een dergelijke - ons inziens foutieve - wijze de aandacht te moeten vestigen op be paalde ergelijke toestanden dan moeten zij ook de verantwoordelijkheid durven dragen hun namen onder het bewuste artikel te plaatsen. Nu het ons bekend is, dat enkele om- en aanwonenden zich niet met de plaatsing en/of inhoud van het gewraakte artikel kunnen verenigen, vragen wij ons af of het aantal buurtbewoners, dat in de on dertekening wordt gesuggereerd, wel vol doende is om het ingezonden stuk tot zijn recht te doen komen. Dat het ons ernst is zoveel mogelijk aan de bezwaren van de om- en aanwonen den tegemoet te komen, moge blijken uit de maatregelen, die zijn en nog zullen worden genomen om de hinder, die de geluidsinstallatie veroorzaakt, te voor komen: een centrale regelknop en twee geluid-isolerende pijpen zijn aan de ach termuur geïnstalleerd om de geluidsover last tot een minimum te beperken. Wij weten, dat Anno 1884 in Waddinx- veen door velen wordt gezien als een rotte appel in de Waddinxveense mand. Wij kunnen u echter verzekeren, dat we die indruk graag willen wegwerken en dat 99% van ons publiek te goeder trouw komt. Maar het is net als met een ijsberg, alleen de punt, in dit geval het ene procent op ruzie beluste figuren, is verantwoordelijk voor de eerder genoem de excessen. Getuige ons bezoekersaantal van gemid deld 200 mensen per avond, menen wij te moeten stellen, dat Anno 1884 een niet onbelangrijke sociale funktie in Waddinxveen vervult. Vele jongeren, die anders op straat of buiten de gemeente grenzen hun gezelligheid moeten zoeken, kunnen nu in Waddinxveen terecht. Dit naar gebleken is tot grote geruststelling van veel ouders, die him kinderen niet ver van huis weten. Tenslotte willen wij nog opmerken, dat wij het als onze plicht voelen de orde binnen te handhaven, maar dat onze verantewoordelijkheid buiten de deur ophoudt. Wij spreken echter de hoop nemen. Tot aan de rust bleven de kan sen gelijk. Lichtenberg, Compeer en Toor faalden steeds met schieten. Lich tenberg zag zelfs kans om voor een leeg doel buiten de palen te schieten. Ook Gouderak benutte de kansen niet. In de tweede helft werd WSE wat ster ker. Nadat Gouderak een hoekschop door Trouwborst goed voor het doel plaatste was het Evergreen die juist over de lat knalde. WSE kwam in een aan val ook tot een hoekschop. De door Huisman voor het doel geplaatste bal werd geplukt door doelman Van Lingen. In een volgende aanval was het Lichten berg die de makkelijkste kans van de middag miste. Pas tien minuten voor het einde kwam eindelijk het verdiende doel punt. Geers en Compeer zorgden dat de bal bij Toor belandde, die via de paal buiten bereik van doelman Van Lingen scoorde. Gouderak probeerde het uiterste om nog gelijk te komen. Doelman Jansen moest zelfs nog een fraaie safe verrich ten om zijn doel schoon te houden na een schot van Vermeulen maar de winst ging naar Waddinxveen. De eerste ronde in de eerste klasse RSB begon voor WSV niet al te best. Het in Rotterdam-zuid spelende Charlois 3 was voor de Waddinxveners een te zware opgaaf. Met nog twee onbesliste partijen - waarin Waddinxveen iets gunstiger staat - is de voorlopige uitslag 5|-2J in het voordeel voor Charlois. Persoonlijke uitslagen Charlois-WSV: P. Baris-W. van Vuuren afgebr.; C. Geil- voet-L. Wolfs J-J; J. Bakker-Dr. Wient- jens 10; J. F. van Dyk-L. Jongsma 1—0; D. Tommel-T. J. Doesema 10; K. Terveen-H. Borst J-J; C. Rook-N. E. Plantfeber |-J; H. Geilvoet-P. Broer afgebr.; Th. Huizer-P. Maas 01; C. Verdun-W. van Oort 10. Voor de huishoudelijke kompetitie wer den gespeeld: J. van Oort-A. Kardol afgebr.; G. Burger-P. Roggeband 10; H. Schoemaker-G. v.d. Born A. Versluis-K. J. Kraan 01; H. Groene- wegen-P. Perdijk J-J; J. de Bock-A Voskuilen 01; J. v.d. Bom-A. van Amerongen 01; D. Bloemendaal-J. Kleiweg 10; A. v.d. Starre-R. Ham ming afgebr.; B. Berloth-W. Verstoep J-|; Ph. v.d. Eyk-G. Bernard 01; C. v.d. Ree-J. Nyst 1—0; C. Alblas-G. Mets 10; G. Toorenbeek-A. van Oort 10; C. Boevee-H. Fulpen 01 WSV zal met vijf teams, vier senioren en één jeugdteam, deelnemen aan de RSB-kompetitie. Deze rubriek staat ter vr(Je beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of **an het recht op privacy te bulten gaar worden geweigerd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte damessjaal, beige jon- gensjack, rode step, zwarte herenporte monnee met inhoud, doublé schakelarm band, bankbiljet, fietssleutel, trainings- jack, fietssleutel. Verloren: lichte skairegenjas, groen trainingsjack, Siamese kat, 1 groen ba- byjasje, geel driewielertje, klein wit poesje, oranje bord autoraces Zandvoort, jongensjack d.blauw, gouden armband, bruine herenportemonnee met inhoud, sleutelbos, zwart-wit poesje. De raad moet voorts enige leden van de kommissie van bestuur van de samen werkingsschool voor havo/atheneum (herbenoemen. Dat zijn achtereenvol gens van de protestants-christelijke ver eniging voor voortgezet onderwijs in sa menwerkingsverband mevrouw C. Kooi- stra-Boelmans (was al lid), C. Dijks hoorn (was al plaatsvervangend lid), G. Klinkenberg (plv. lid in plaats van de heer W. C. Verbeek); voor de katholieke vereniging: K. J. de Ree (lid in plaats van Th. B. Mourits), de heer Mourits als plaatsvervangend lid in plaats van de Bij deze wedstrijd werden, ondanks de avondkou, toch nog enkele goede pres taties geleverd. Bij de jongens D liep J. C. Bond uit Zoetermeer een nieuw Gouds rekord op de 80 m (10.8 sec). En de gebroeders Versluis liepen bij de C- en B-jongens ook snelle tijden op de 100 meter: Ton liep 12,4 sec. en Kees 12,1 sec. Dat ook de hoogspringaccomodatie van goede kwaliteit is, bewees Kees Ver sluis door er met 10° C 1,71 m t sprin gen. Zaterdagmiddag werden de 5-, 6- en 8- kampen verder afgewerkt. De Reeuwijk- se D-jongen D. Bos sprong geweldig hoog: 1,55 m, een nieuw Gouds rekord en waarschijnlijk een eerste plaats op de nationale ranglijst van dit seizoen. Waddinxvener Ton Versluis deed het ook niet onverdienstelijk en liep de 100 m horden in 16,7 sec., sprong 1,58 m hoog en liep de 800 m in 2,24,9 min. Hij won alle zes de nummers en werd met een voorsprong van ruim 700 punten eerste bij de jongens B. Kees Versluis deed za terdag niet mee, door uitnodiging in de Goudse afdelingsploeg, ging de strijd vooral tussen de twee Boskoopse atleten R. Lensink en E. Hoogeveen. Beiden eindigden met een gelijk aantal punten, maar door een reglementaire beslissing werd R. Lensink eerste. De winnnaars waren: Jongen D: C. Nyenhuis uit Zoe termeer (A.V.W.er Peter Kobrua werd 3e en P. Pot 6e. Jongens C: Ton Ver sluis en Jongens B: R. Lensink (Wim Tijsterman van A.V.W. werd 4e). Kees Versluis deed zaterdag mee aan de internationale meeting tussen Solingen (Du.), Tienen (Belg) en Gouda. Deze wedstrijd werd gehouden in het Belgi sche Tienen. Kees werd 3e op de 100 m: 12,0, 3e met diskuswerpen: 30,72 en 7e met speerwerpen: 37,74. Zaterdag waren ook nog enkele trim mers in actie op een prestatieloop van 10 Engelse mijlen (ruim 16 km) in Ba- rendrecht. Koos v.d. Nieuwendijk was heer De Ree en P. H. F. M. Roelofs (plv. lid in de plaats van mevrouw P. M. E. Roebert-van den Ouwelant); voor de openbare vereniging: herbenoe mingen van de heren J. H. Ruiter en J. M. Gerretsen als resp. lid en plaatsver vanger. De raad zal tevens zijn mening geven over een aantal wijzigingen van de ge meentebegroting, waarin voor 52.500 tegenvallers zitten 21.500 meevallers. „Dat ik u niet in de zaak kan krijgen. Ik sta paf van uw talent.” „Dat gebruik ik hier ook” vond de zuster en ze accepteerde zonder met een oog te knippen het tientje. De verrukte jonge vader vond, dat hij niet krenterig moest zijn. „Voor de aanvulling van uw maga zijn” zei hij „en moet ik nog eh statiegeld betalen?” „Ik weet u wel te vinden” zei zuster Josepha dreigend. Gaat u maar mee.” Opgelucht liep hij achter haar aan. Ze was toch een reus. Hij zou bijna zijn dochter Josepha noemen, maar steeds de herinnering aan dit zware uurnee, dat was te veel. Geschrokken bekeek hij het geval, dat zuster Josepha van de plank haalde. „Bent u op de fiets?” vroeg ze. Hij knikte stom, zag zich al met dit ding fietsen. Op een kilometer afstand verried het zijn onmiskenbare vorm en bestemming. „Zal ik het voor u inpakken? vroeg ze deelnemend en nu wist hij heel zeker dat ze lachte. „Astublieft” antwoordde hij deemoedig. Ze greep een stuk bruin papier en wikkelde dat om het artikel. Maar zo groot was het papier niet, of het oor stak er uit, en dat was voldoende „Is uw vrouw ziek?” vroeg de zuster. „Nee” antwoordde Roel verstrooid, en toen, opeens, straalden zijn ogen. Nee zusterik heb een dochter gekregen.” „Vandaag?” „Ja.” „Noudat is wat. Op zo’n dag als vandaag! Ieder jaar kunt u de bevrijding vieren! Laten we hopen, nog vele jaren!” Ze ging hem voor, de lange gang door, en liet hem netjes uit. Hij was erkentelijk voor deze beleefdheid, maar toen hij wegfietste en nog eens omkeek, zag hij haar aan de deur staan en toen begreep hij Ze genoot van het schouwspel. Het oor stak wel erg uitNerveus, gegeneerd, sloeg hij de kortste weg naar huis in en merkte te laat, wat hij deed. De weg was keurig vrij gehouden door een paar feestelijk gestemde rijksveldwachters, maar aan weerszijden stonden de drommen, nog altijd wachtend op de Canadezen, en ieder die passeerde, was voorwerp van commen taar. „Ha, die Roel, gefeliciteerd hoor!” Dat was de stem van Nar dus. Roel probeerde te zwaaien, maar met één hand aan zijn stuur resp. en voor De voorspelling van Nardus kwam uit. De dagen na de geboorte van de kleine Trix (want uit vreugde over de bevrijding droeg Reel’s eersteling de trotse namen Beatrix en, naar haar moeder, Constantia) waren voor Roel zware dagen. De gang naar het raadhuis, dat was een pleziertje. Meneer Meijer, de ambtenaar van de burgerlijke stand, schreef de nieuwgeborene in zijn fraaiste handschrift inze is de eerste na de bevrijding, con stateerde hij vergenoegd en schudde Roel hartelijk de hand, onder tussen informerend naar de welstand van moeder en kind. Dat had je nou op een dorp, dacht Roel, in de stad stondj je achter een loket. Roel voelde zich tijdens de bezoeken, waarbij Tanja glorieerde minder dan niets. Als er al eens geïnformeerd werd hoe de jonge vader het maakte, dan gebeurde dat op een geamuseerde, tante achtige toon. Vanuit de hoogte van hun moederschap zagen al deze vrouwen op hem neer, hem, de man, die tot dit alles niet in staal was. -■

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4