Laat u zien! SUCCES AGENDA’S voor Bejaardenatelier W erkgroep Groen kwam stapje verder Eerste overwinning Be Fair volley Studiedag bij Scholenbouwteam SGP nog steeds tegen de gewestvorming „verrekte leuk” lij Vox Jubilans in Bodegraven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 OKTOBER 1972 Pagina 4 Ontvangen de nieuwe Boekhandel Veldwijk nv ook? Begroting geld worden verdiend, hoewel dat niet de belang rijkste doelstelling van het atelier is. Nu vragen de werkplaats én de Lionsclub zich af of er werkelijk niet meer bejaarden zijn die graag nog wat om handen hebben en tegelijk wat aan spraak met oude bekenden in een plezierige sfeer. Het werk is bijzonder veelzijdig. Er worden op drachten uitgevoerd van o.a. speelgoed- en meubel fabrieken. Opdrachten en verdiensten worden door de deelnemers zelf uitgemaakt, evenals de bestem ming van het batig saldo. Het bejaardenatelier wil overigens wel graag af van het beeld van sociale werkplaats, dat velen over dit atelier hebben. „Het is een hobbywerk- plaats. Het gaat gemoedelijk toe en iedereen die hier komt vindt het verrekte leuk dat er zoiets be staat.” U kunt uzelf gaan overtuigen aan de Noordkade. Toestanden Het bejaardenatelier aan de Noordkade (sinds kort in de nieuwe behuizing in het gebouw van het Pro- duktschap voor Zuivel aldaar) heeft slechts één probleem: er zijn te weinig bejaarde deelnemers. Voor het overige gaat het uitstekend; de sfeer is voortreffelijk, de nieuwe omgeving bevalt prima en er is volop werk voorhanden. Dat laatste echter is nu juist de kneep, want sedert de start in 1970 is de groep van zestien 65-plussers dat is te weinig om de opdrachten uit te voeren, geslonken tot twaalf enthousiaste deelnemers. En Het bejaardenatelier kon destijds van de grond kom dank zij de hulp van de Lionsclub in Wad- dinxveen. Uit een steekproef kwam vast te staan dat er voldoende belangstelling was voor een ak- tiviteit waarbij aan de gepensioneerden de moge lijkheid werd geboden een aantal ochtenden of middagen met aangename handenarbeid wat aflei ding te bezorgen. Op die manier kon er ook nog wijskommissie van de Vereniging inleidingen houden. Het Scholenbouwteam Midden-Holland houdt vandaag in het Anne Frank- centrum een studiedag over het thema ’De onderwijskundige ontwikkeling in de naaste toekomst.’ Door de heren W. P. Janssen, hoofd van de afde ling audiovisuele dienst Nutsseminarium voor Pedagogie in Amsterdam - de heer H. Posthuma, burgemeester van Opsterland en lid van de onder- van Nederlandse Gemeenten, zullen De hoorzitting die verleden week vrijdagavond in de Waddinxveense raads zaal werd gehouden over het Bosplan, heeft voor de werkgroep ’’Groen” een positief resultaat opgeleverd. Het is mogelijk, dat het aanwezige pu bliek dit resultaat nog niet zo ziet zitten, want tot het nemen van keiharde besluiten is het niet gekomen. Dat kon ook eigenlijk niet, want nu de werkgroep heeft bereikt dat ze verder mag meepraten, is het in de defini tieve vorm gieten van de plannen een kwestie van diepgaand overleg in echte werkvergaderingen. Komt u lik a Zelfs in een als die van De begroting voor 1973, die vermoede- lijk opnieuw sluitend zal zijn, komt eind november in de gemeenteraad. Op 30 november vinden de algemene beschou wingen plaats, waarna de antwoorden van B en W en de replieken op 7 en 8 december ter sprake komen. De Be Fair-coach Evert Jan van Beek heeft zijn woorden, die hij na de wed strijd Be Fair-Bouwlust/Orawi deed: „te gen Asam zullen we de punten pakken”, in daden zien omzetten. „Er zal nu meer rust in de ploeg komen, wat het spel al leen maar ten goede kan komen”, was de conclusie van de Waddinxveense coach, direkt na afloop van de wedstrijd. De heer Barth hield nog een pleidooi voor het Bosplan. Hij vroeg om vrijwil ligers voor de overplanting van een stuk bos dat door een anonieme Waddinx- vener ter beschikking wordt gesteld voor het Bosplan. werkgroep Groen licht zijn schets toe met v.l.n.r. de heer A. M. Zwamborn, Ir. G. Swellengrebel en de wethouders P. v.d. Dool (Boskoop) en Ph. Kroes (Wad dinxveen) als belangstellende toe hoorders. Het in 1967 opgerichte Sscholenbou"- team heeft een sterk Waddinxveens ka rakter doordat burgemeester C. A. van der Hooft er oprichter en voorzitter vaJ is en het architektenbureau Stuurman ontwerper van alle tot dusver gebouwde M idden-Hollandscholen SGP ’t zo goed weet laat ze dan ook maar eens zeggen waar we in eigen ge meente naar toe moeten met ons huis vuil nu we de laatste meters stortplaats aan het verbruiken zijn.” De heer Havenaar (SGP) had daar niet zo’n moeite mee: „Dat kunnen we zelf beter en goedkoper.” Op initiatief van de PvdA’er Van Gent werd er gestemd over een voorstel van de laatste om ter wille van de verkeers veiligheid van de kruisingen Johannes Postlaan en Mozartlaan met de Chopin- laan geen voorrang te geven aan het verkeer op de Chopinlaan. Hij kreeg steun van zijn eigen fraktie, D’66, Ge meentebelang en mevrouw Rottinghuis van de KVP, maar dat was onvoldoende om de eindstreep te halen. De meerder heid van de raad vond mét het gezamen lijke kollege dat voorrangskruisingen de veiligheid juist bevorderen. Een gekke situatie ontstond bij de ver kiezing van de leden voor de kommissie van bestuur van de toekomstige samen- werkings-havo. De heer J. Havenaar heeft zich bij het oprichten van die school nog steeds niet neergelegd en wil de nu ook blanko stemmen. „Dan moet u de raadzaal verlaten,” som meerde de burgemeester. De heer Have naar was reeds de zaal uit, maar werd alras weer teruggehaald, want door de zaal te verlaten zou hij in het geheel niet hebben meegestemd en dat is toch zijn goed recht. Omdat er nogal wat namen op de kandidatenlijst stonden en men het er toch al over eens was (uitgezonderd de heer Havenaar) waren de raadsleden voorgedrukte stembriefjes overhandigd, hetgeen aanzienlijk veel tijd bespaarde. Dat die tijd door het geknoei rond de heer Havenaar weer verloren ging was natuurlijk jammer. Met een blanko stuk papier voor het SGP-raadslid bleken ten slotte alle moeilijkheden de wereld uit. Hè hè Aan de studiedag nemen deel de peda gogische centra, ambtenaren van het ministerie van onderwijs, schoolbegelei dingsdiensten, onderwijsinspekties, ver tegenwoordigers van in Midden-Holland deelnemende gemeente- en schoolbestu ren, schoolartsen en hoofden van al ge bouwde Midden-Hollandscholen. Voor het versneld realiseren van het bosplan heeft de werkgroep een aantal plannen in voorbereiding die er als volgt uitzien: De oprichting van een vereni ging of stichting „Vrienden van het Bos plan”, bijvoorbeeld tegen een jaarlijkse bijdrage van 15,Eenmaal per jaar een Groot Bomenfeest, met medewerking van de plaatselijke verenigingen. Inrich ten van een tentoonstelling als informa tiebron voor de bevolking. Te koop aan bieden van certifikaten, waarmee men eigenaar kan worden van een of meer bomen naar eigen keuze. De nationale trimaktie in Waddinxveen stellen in het kader van het bosplan, of wel door inschrijfgeld ten gunste van het plan of, zo nodig onder het motto ’Werk eens een zaterdag in het bos’. Het bedrijven van public relations opeen zodanige wijze dat kwekers, middenstan ders, bedrijven en verenigingen daad werkelijk gaan bijdragen in het tot stand komen van het bosplan. Een vaste samenwerking met de rekre- atieraad, waardoor de wederzijdse wen sen en verlangens in een gezamenlijke aktie tot het juiste eindresultaat leiden. In de tweede set kregen we een heel an der beeld. Be Fair begon van meet af aan te scoren, het blok van Asam was volkomen verdwenen, mede door het misleidende spel van de spelverdelers Jaap Duyker en Jan Terpstra en de aan- vallers Rob van Maaren, Arie Tol, Wim van den Burgh en Ad Anker konden naar hartelust slaan. Asam verloor in deze set een van zijn spelverdelers door een voetblessure, wat het spel van Asam niet ten goede kwam. Deze set verliep dan ook zeer snel en Be Fair behaalde zijn eerste set-overwinning in de derde divisie: 155. In de derde set moest de coach van Asam, ook mede door de blessure van zijn spelverdeler, zijn gehele team over hoop halen, wat zeer verwarrend werkte. Deze set was dan ook snel voor Be Fair met 155. In de vierde set was de rust bij Asam teruggekeerd en kwam er weer meer tegenstand. Be Fair kon niet meer zo’n grote voorsprong opbouwen, als in de vorige twee sets. Na heel wat serve- wisselingen over en weer kwam toch de stand 1510 voor Be Fair op het score bord te staan. De eerste drie punten waren behaald. ,JEr zullen volgens mij nog wel meer punten behaald worden, met het voordeel van deze zaal en zo’n enthousiast publiek” zei na afloop de coach van Asam uit Breda. Be Fair 2 (heren) speelde ook thuis, te gen Radius 3 uit Gouda. De eerste set werd, na een moeizame start, door Be Fair gewonnen met 1512. In de twee de set ging het beter en ook deze won B eFair met 159. In de derde set kreeg Be Fair een inzinking en Radius stond al gauw voor met 140, het werd ten slotte 3—15. De laatste set was dus be slissend en hoewel Radius veel tegen stand bood, werd deze set toch met 15 12 door Be Fair gewonnen. Be Fair (dames) 4 speelde thuis tegen Be Fair 5. Beide teams moesten met in vallers spelen. Dit beinvloedde het spel doordat ze niet aan elkaar gewend wa ren, bovendien werd er zeer slecht ge serveerd. De eerste set werd door takties spelen gewonnen door dames 4. Dit team werd echter in de tweede set volledig ge blameerd door een 151 overwinning van dames 5. De volgende twee sets werden echter weer door dames 4 ge wonnen en wel met 15-4 en 15-10. zó korte raadsvergadering donderdagavond ontstond nog enige irritatie tussen burgemeester en enkele raadsleden. De heer H. P. Barth (D’66) liet weten dat hij blij was met het antwoord op zijn vragen over de inmiddels berucht geworden erfenis kwestie, maar dat de laatste alinea uit het antwoord van B en W (over het feit „dat dit soort vragen de indruk wekt als of het kollege maar wat zou zitten te rommelen”) ver beneden peil was. Voor het langzame landbouwver- keer is het van het grootste be lang, dat het tijdig wordt opge merkt door het snelverkeer. Nu de donkere maanden zijn aange broken valt er niet aan te ont komen, dat men met trekker of zelfrijdend werktuig ook in het donker op de weg is. Vermijd dit echter zoveel mogelijk, maar zorg in ieder geval voor een goede verlichting. Dit geldt evenzeer overdag bij mist, sneeuwval, zwa re regenval, e.d. Bedenk, dat bij een bewolkte lucht in de winter het daglicht niet sterker is dan laat in de zomeravonden. Ont steek uw verlichting eerder te vroeg dan te laat. Voldoende verlichting wil zeggen: 2 koplampen met daar waar in de bebouwde kom geen straatver lichting brandt, tenminste dim licht aan de voorzijde. Behalve de twee reflectoren twee heldere rode achterlichten, liefst ook re flecterend, aan de achterkant, dus ook aan het voortgetrokken werktuig als dit de achterverlich- ting van de trekker afdekt. De aanhangwagens moeten zijn voorzien van zijlichten. Aanbeve ling verdient het bovendien zij- strips van reflecterend materiaal aan te brengen; ook dit verhoogt de zichtbaarheid. Stoplichten zijn niet voorgeschre ven voor trekkers en aanhang wagens, maar hoe kan men voor al ’s nachts het verplichte signaal tot stoppen aan het achteropko mend verkeer beter geven dan door middel van stoplichten? Hoewel dus geen voorschrift ver dient het toch dringend aanbeve ling stoplichten gemonteerd te hebben. Wat de zichtbaarheid van uw trekker of werktuig bij dichte mist of zware sneeuwval aanzienlijk verhoogt is het sterke rode ach terlicht aan de linkerzijde gemon teerd. Het mag echter alleen on der die omstandigheden worden gebruikt. Voor een meer uitgebreide be handeling van de verlichtings- voorschriften kunt u het best het boekje „Verkeersvoorschriften voor de Landbouw” raadplegen. Het is nog verkrijgbaar bij het Landbouwschap te Den Haag a 1,25 per stuk. De eerste bijeenkomst hierover zal aan staande dinsdag plaats vinden. Dan vindt een gezamenlijk overleg plaats tussen de Rekreatieraad, de Waddinxveense direk- teur van Openbare Werken, de heer A. M. Zwamborn, Ir. G. Swellengrebel van Staatsbosbeheer en de werkgroep Groen. De heer Swellengrebel was bij het plan dat afgelopen vrijdag werd getoond, uit gegaan van een totaal van 16 ha en had de eerste 4 ha die zullen worden aan gelegd, daartegen geprojekteerd. De werkgroep was van mening dat het to taal van 100 ha het uitgangspunt moet zijn en dat de 16 ha daar de kern, het centrale of ’’enge” bos van moeten wor den. Wat dat betreft hebben ze al tijdens de hoorzitting gelijk gekregen en dus zal de gedachte aan 100 ha nu de te volgen lijn bepalen. Verder maakte de werkgroep bezwaar tegen de fraaie symmetrie in het ont werp van de heer Swellengrebel en daar bij kwam aan het licht dat Ir. Swellen grebel was uitgegaan van technische ei sen om de bomengroei zo gunstig moge lijk te doen plaatsvinden. De alternatieve plannen van de werk groep richtten zich meer op de aanblik en dus kwam hier steeds de zwierige lijn om de hoek. Hoewel dit in het vuur van het betoog door een van de leden werd opgemerkt, pretendeert de werkgroep niet, met haar schetsen de wil van de be volking nu reeds te hebben weergegeven. Ze wil slechts een ruimere keuzemoge lijkheid bieden en de zaak meer in de belangstelling van de Boskoop en Wad dinxveense bevolking brengen. „Groen” is een a-politieke groepering, die zich ook geen aktie-groep wil noe men. Ze willen eigenlijk alleen maar meer groen en als het kan wat sneller dan via de gemeentelijke financiën mo gelijk is. Met het openbaar maken van hun schetsen hebben ze slechts wat te gengas willen geven tegen het ene plan van de heer Swellengrebel, dat op ver zoek van de gemeente Waddinxveen was gemaakt. Be Fair’s-formatie begon de wedstrijd te gen Asam met zeven man, daar Lupo Westerhuis nog niet hersteld was van een blessure aan zijn hand, opgelopen in de wedstrijd tegen Bouwlust/Orawi. De eerste set verliep voor Be Fair in het begin niet zo rooskleurig, wat men voor een groot deel aan zichzelf te wijten had, daar enkele spelers zich niet goed had den ingespeeld voor de wedstrijd. Men keek dan ook al snel tegen een 13—2 achterstand aan, voordat de ploeg echt weerstand kon bieden. Het enthousiaste publiek kon pas weer juichen, toen de stam) 1313 werd, maar door een paar fouten bij Be Fair ging de eerste set naar Asam: 1513. De Hervormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans geeft a.s. zaterdag 21 oktober een concert in de Oude Kerk te Bodegraven. Onder leiding van Andries Noordegraaf en met begeleiding van Feike Asma, die ook enkele orgelsoli speelt, worden de mooiste werken uit het huidige repertoire van het koor ten ge hore gebracht. De heer H. Wagenaar, een van de koorleden, zingt de solo partijen. Het programma voor die avond ver meldt de volgende werken: 1. Koor: Alzo lief (Palestrina), U heilig Godslam loven wij (Maistre Pierre), God is liefde (E. Wettig Weissenborn); 2. Orgel: Melodiebewerkingen Jan Zwart: U bid ik aan o macht der liefde, Ge loofd zij God met diepst ontzag, Hij die op Gods bescherming wacht; 3. Koor: Gouden Harpen ruisen (bew. G. Ceran), The Lord’s my Shepherd (Carl F. Muel ler); 4. Orgel: Fantasie over bekende zangwijzen (Feike Asma); 5. Koor: Avondklokken (D. Bortniansky), Psalm 84 1, 2 en 6 (B. de Vries); 6. Orgel: Baroque suite (Gordon Young); 7. Koor: Hymne uit cantate 207 (Preis und Lob) (J. S. Bach); 8. Orgel: Orgelkoraal Ge zang 113 (Feike Asma), Finale Psalm 138 (Feike Asma). Het concert in de Oude Kerk begint za terdag om 8 uur en de toegangskaarten zijn onder meer aan de kerk verkrijg baar. „U wilt zo nodig met vragen in de krant komen,” aldus repliceerde de nog altijd boze burgemeester, „dan kunt u ook een klap terug verwachten en zo zal het voortaan steeds gaan.” Nul op request kreeg ook mevrouw Oosterbroek-Waagmeester (WD) die de eerste burger verweet dat hij zijn ruzies met de gemeenteraad botvierde op de bevolking door geen nieuwjaarsreceptie meer te willen houden. De heer Van der Hooft: „U moet begrijpen dat als ik één keer een besluit neem om geen re ceptie meer te houden, dat ik daar dan ook niet meer op kan terugkomen.” De SGP wilde nog even een debat aan gaan over het nut van het overlegorgaan Midden-Holland dat volgend jaar 1,20 per inwoner gaat kosten. Hierin vond hij burgemeester zowel als de heer A. H. van Gent (PvdA) en bloc tegenover zich. De heer D. Uitbeijerse (SGP) haakte snel in op een opmerking van de heer Van Gent dat het gewest nog niet zoveel konkreets weet te bereiken en dat het toch al veel geld kost. „Dat hebben wij nu altijd beweerd,” zo zie de heer Uit beijerse, „Het gaat veel geld kosten zon der positieve resultaten.” Zo had de heer Van Gent het niet be doeld. De PvdA’er sprak namelijk de wens uit dat de reeks aangesneden pro- jekten (gewestelijke brandweer, centrale alarmdienst, etc.) nu snel realiteit zouden kunnen worden. Burgemeester Van der Hooft: „Als de

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4