Struktuurplan Waddinxveen: Gemeente-begroting 73 Ton in Staatsloterij Kinderboek Geen bom bij Shell BRUG BOETIEK Waddinxveen Zwijndrecht bij ABN f V erkeersmaatregelen zijn noodzakelijk nog t/m vrijdag a.s. RaiffeisenbankdBoerenleenbank Ouderavond ’t Hazeveld Havo gaat door Jaarvergadering WSE Onafhankelijk Nieuwsblad KLEUREN TV M. HEEMSKERK N.V. sparen doet u bij de h i op wereldspaardag 30 oktober) Doktersdiensten Si H II Woon-werk Vervolg op pagina 4 dan naar... Zonder maatregelen dreigt het verkeer in Waddinxveen in de komende jaren volledig vast te lopen. Recente verkeerstellingen hebben uitgewezen dat op de af- en aanvoerroute, met name rond hefbrug en Henegouwerweg onmogelijke situaties zullen ontstaan als niet snel maatregelen worden ge troffen voor een tweede Gouwe-overbrugging en meer randwegen langs het westen, het noorden en oosten van de bebouwde kom. Tijdens de Spaarweek ontvangt iedere nieuwe spaarder een premie van f 5,- (bij een minimum-lnleg van f 10,-)- Bovendien wordt iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. realiseren. Volgens uw eigen wensen en mogelijkheden. Door te kiezen uit een vari onze 8 spaarmogelijkheden. Voor uzelf, uw kinderen, uw gehele gezin. Want het is goed sparen bij onze bank. EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Coöp. Raiffeisenbank ’Waddinxveen’ Kerkweg 161, Waddinxveen, tel. 01828-4566 Bijkantoren: Koningin Wilhelminaplein 2, Groensvoorde 14 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 9-4 uur vrijdagavond van 7-9 uur waarbij opgenomen Wereldspaardag 30 oktober Bekerwedstrijd L teilen (en DOS een extra. Een 9°ede gelegenheid om uw spaarplannen te I I ri r» o I itAZ aihah h/ahoaa nn In het struktuurrapport/diskussienota van het Instituut Stad en Landschap wordt deze materie verder uitgediept. In een Staatsloterij is een prijs van honderdduizend gulden gevallen op een lot dat werd verkocht door colportrice mevrouw Troost-Van der Dussen. De gelukkige winnaar of winnaars is (zijn) niet bekend. Een anonieme bommelding heeft Goudse en Waddinxveense politiemensen lange tijd bezig gehouden met zoeken in het Sheel-pompstation van de heer Hoek langs de rijksweg. De valse bommelder had de Goudse politie telefonisch laten weten dat in dit pompstation een bom was geplaatst. de bank voor iedereen g|g;agiisB Weekblad voor Waddinxveen VANAVOND, KLUBHUIS, 20 UUR DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 28e JAARGANG - Nr. 1310 Beyerincklaan. (Advertentie) ■MM (Advertentie) HEROPENING o (Advertentie) Dorpstraat 33 Telefoon 2218 Vakkundig advies en service. NU OOK MET DAMESCONFECTIE voor jonge mensen en mensen die zich jong voelen. KERKWEG 191, TEL. 5325 (zie advertentie in dit blad) Welke gevolgen heeft de mogelijke af sluiting van de Kerkweg tussen Juliana van Stolberglaan en Prinses Beatrixlaan? Bezitten de toeleidende wegen naar de Beijerincklaan (Sniepweg, Kanaaldijk, Kanaalstraat) voldoende capaciteit om de grote verkeersstroom die deze invals weg te verwerken krijgt, op te vangen? Bij bet zoeken naar oplossingen moeten steeds de mogelijke ontwikkelingen na 1980 in het oog worden gehouden. Opvallend is dat voor het externe woon werkverkeer reeds 52,5% de auto ge bruikt, terwijl nog slechts 49% van de totale beroepsbevolking over een auto beschikt. Het aandeel van het openbaar vervoer in het externe woon-werkverkeer is 20,5%. Dit percentage is niet zeer hoog, als men het vergelijkt met foren senplaatsen van deze orde van grootte (Papendrecht, Krimpen aan den IJssel en Alblasserdam geven percentages van 15, 19 en 21). De belangrijkste problemen die zich met betrekking tot de verkeerssituatie in Waddinxveen aandienen tot ca. 1980, kunnen als volgt worden beschreven. Op welke toegangswegen van Waddinxveen ontstaat in de toekomst een capaciteits- tekort? Hoe dient men de externe ver- keersontsluiting te waarborgen? Welke problemen zullen ontstaan op het inter ne wegennet? Kan de Kerkweg het ver keer in de toekomst op een aanvaard bare manier verwerken? A.s. Zondag (2e klas amateurs) Aanvang 14.00 uur. Terrein Oranjewijk. Als u bij de Algemene Bank Nederland een spaarrekening opent van tenminste 50, krijgt u voor zes gulden het nieuwe kinderboek „De grote reis met Opa en Bennie Blauw”. Bovendien wordt op de nieuwe rekening een spaarpremie van 5 bijgeschreven. Degenen die al een spaarrekening bij de ABN hebben, kun nen het eveneens voor 6 verkrijgen, mits zij een bedrag van tenminste 50 op deze rekening storten. Dit kinderboek werd geschreven en ge ïllustreerd door Ted Schaap onder de naam ’Scapa’ en is, voor zover bekend, het grootste kinderboek ter wereld. Het heeft een afmeting van 45 x 32 cm. Het boek beschrijft de vreemde avon turen van Bennie Blauw en zijn opa tij dens een reis om de wereld en is bijzon der aantrekkelijk voor kinderen van vijf tot tien jaar. Het bevat een groot aantal fantasierijke tekeningen, waaronder één die door de kinderen zelf kan worden ingekleurd. mogelijkheden W In twee bijeenkomsten ten raadhuize hebben burgemeester en wethouders van Waddinxveen besprekingen gevoerd met de leden van de financiële commissie over de gemeente-begroting 1973. Burgemeester en wethouders en de com missie streven naar een sluitende begro ting, die dan, ondanks een bijzondere uit kering uit het gemeentefonds van 180.000,wegens het bereiken van de 20.000 inwoners, toegenaamd geen uit zichten biedt op het aanvatten van nieu- Vrijdag a.s. is van de Minister van On derwijs en Wetenschappen het bericht te verwachten dat de Waddinxveense HAVO-school op het plan van scholen is geplaatst. Zoals bekend zal dit een sa menwerkingsschool worden, waarin de prot. christelijke, de katholieke en de openbare vereniging voor voortgezet on derwijs samenwerken. Het bestuur van de school zal daarna met voortvarendheid alle nodige stappen ondernemen om de school per 1 augus tus 1973 daadwerkelijk van start te laten gaan. we werken. Er heerste wel de tendens niet tot verhoging van bestaande belas tingen tarieven of tot invoering van nieuwe belastingen over te gaan. Een deel van de commissie meende, dat voor zeer urgente zaken een belasting verho ging noodzakelijk kan zijn, waarbij werd opgemerkt, dat de huidige belasting tarieven dateren van 1 januari 1971 en derhalve een aanpassing alleen al op grond van de geldontwaarding verant woord genoemd kan worden. Aandacht werd voorts besteed aan de personeelsbezetting, delging van nadelige saldi op sommige onderdelen van het grondbedrijf, bestrijding van luchtvervui ling, onderwijs- en sportzaken. Gesproken is ook over de mogelijke stichting van volks- en/of schooltuinen, over de kosten van een eventueel te stichten museum en de subsidies van peuterclubs. Het particulier initiatief zal hier activiteiten moeten ontplooien. De gemeentelijke financiën laten geen bij zondere uitgaven toe. Ondanks de sobere financiële situatie stelt het college zich tot doel om in het begin van 1973 te komen tot een opstelling van een meer jarig urgentieplan. Met belangstelling wordt uitgezien naar de rapporten van het Overlegorgaan Gouda inzake de schooladviesdienst en de ambulancedienst. De ouderkommissie van de kleuterschool ’t Hazeveld aan de Mozartlaan houdt op dinsdag 31 oktober een ouderavond in de school. Mejuffrouw D. Vahl houdt een lezing over lectuur voor kinderen tot acht jaar. Tegelijk is een kleine tentoon stelling over jeugdlektuur ingericht. In de pauze kunnen de ouders werk stukjes van hun kinderen bekijken. Voor twee aftredende kommissieleden, me vrouw G. Cammeraat-Mastenbroek (sek- retaresse) en H. G. L. van der Meulen moeten twee opvolgers worden gekozen. De ouderkommissie stelt mevrouw M. Dolieslager en de heer J. Vermeulen voor. De bijeenkomst begint om 20 uur. ca. 320 personenauto’s per 1000 inwo ners een totaal van 7000 personenauto’s en een verkeersintensiteit op het buiten kordon van ca. 35.000 m.v.t. per etmaal, dat wil zeggen ca. 65% meer verkeer dan er op het ogenblik is. In het jaar 2000 zal deze intensiteit bij ca. 420 personenauto’s per 1000 inwo ners gestegen zijn tot ca. 44.000 m.v.t. per etmaal, wat een toename van 110% ten opzichte van 1971 inhoudt. Uit het verkeersrapport van januari 1968 blijkt, dat in 1967 gemiddeld per etmaal ca. 14.800 motorvoertuigen de acht tel- punten, die een buitenkordon om Wad dinxveen vormden, passeerden. Wad dinxveen had eind 1967 ca. 16.000 in woners en er waren ca. 2450 personen auto’s (d.w.z. 1 personenauto op 6,5 in woners). Waddinxveen telt nu ca. 19.000 inwoners en het autobezit zal gestegen zijn tot ca. 200 personenauto’s per 1000 inwoners, wat resulteert in 3800 personenauto’s in de gemeente. De verkeersintensiteit op het buitenkordon, die een zekere relatie heeft met het personenautobezit, moet dan nu ca. 21.000 m.v.t. per etmaal be dragen. Dit zou betekenen dat de ver- keerstoeve^.lheden sinds 1967 reeds met ca. 10% zijn toegenomen. Na voltooiing de woningbouw bin nen de huidg’^lancapaciteit zal Wad dinxveen ca. 22.000 inwoners hebben. In 1980 betekent dit bij een autobezit van ZATERDAG C. N. Vreeken, Kerkweg 222, telefoon 2979 Tot 13 uur Apotheek Van Doorn, Prins Bemhardlaan 3, telefoon 4262; na 13 uur Boskoopse Apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71, telefoon (01727) 2834 ZONDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112 Apotheek dienstdoende arts - -f

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1