van Mannen kunnen lekker koken van mei tot mei Uitslag etalagewedstrijd Firma De Bas Boterletter -1 Evangelisatieklubs gereformeerde kerk hebben nog ruimte I Foto-expositie Bijeenkomst havo-bestuur Jeugddienst NCVB-bijeenkomst Groensvoorde 94 Waddinxveen HUIZER’S Bakkerijen ■■lil Pagina 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 NOVEMBER 1972 Het juiste telefoonnummer volgt. Een huwelijk in bezettingstijd 31 L. VAN SCHOOTEN Ib Zend dus geen post meer naar Moerkapelle. Met ingang van volgende week wordt het redaktie-adres van het Weekblad voor Waddinxveen gewijzigd in De klubs voor buitenkerkelijke jongeren van de Gereformeerde Kerk zijn half september gestart. Na een goede maand te hebben gedraaid blijkt er mimte. te zijn voor meer kinderen van zes jaar op de woensdagmiddagklub van 14 tot 15.30 uur en voor meisjes van 14 en 15 jaar op de woensdag- avondklub van 20 tot 21.30 uur. Het klubgebouw bevindt zich aan de Willem Frisoweg. Kinderen met belangstelling voor bovengenoemde klubs zijn welkom. Bestel nu uw 3 door Hein Kollerie die Roos vertelde dat heel haar familie in EINDE De plaatsing van de Waddinxveense sa menwerkingsschool voor havo-atheneum op het ministeriële scholenplan voor 1973 is voor de kommissie van bestuur aanleiding tot het beleggen van een ’ge zellig samenzijn’ in de raadzaal van het gemeentehuis op vrijdag 3 november, aanvang 20.15 uur. De kommissie zal, zo staat in de uitnodiging te lezen, uiting geven aan haar vreugde over dit bereik te resultaat tegenover allen die zich voor dit resultaat hebben ingespannen. Botsauto’s blijven leuk speelgoed. Misschien kunnen de vroede va deren van onze gemeente hun on der de oppervlakte smeulende ve tes hier eens met elkaar uitvech ten. Je kunt in zo’n botsauto lek ker fanatiek doen zonder brokken te maken en daar moeten we toch naar toe. KROM BEKKENS ALADE 2 potten witte bonen, 2 uien, 250 g ham in dikke plakken, 4 eetlepels slaolie, 3 eetlepels tomatenketchup, 3 eetlepels azijn, 1 teentje knoflook, selderijzout, peper, chilipoeder, 1 theelepel bruine suiker, selderijblad, peterselie, kummel, enkele blaadjes sla, tomaat. Laat de witte bonen en de gewassen sla uitlekken. Maak een saus van de olie, de ketchup, de azijn, het fijngehakte teentje knoflook, selderijzout, peper, chilipoeder (voorzichtig!), de bruine suiker, kummel, gewassen en fijngehakte peterselie. Snijd de ham in kleine blokjes. Maak de uien schoon en snipper ze fijn. Meng alle ingrediënten door elkaar. Beleg een platte schaal met blaadjes sla en leg hierop de bonensla. Gameer de schotel met plakjes tomaat of paprikazoetzuur en peterselie. De sla moet enige tijd doortrekken om een fijne smaak te krijgen. Ondertrouwd: A. W. Verhoef en K. Rin- genier; F. M. Berghoef en R. A. Witte- man. Overleden: Schaap ev Kersbergen, Antje, oud 87 jaar; Treffers, Johanna Hiltje, oud 63 jaar. Gevonden: meetlint, zilveren armbandje met naamplaatje, 1 paar groene heren handschoenen, 1 bruin jongensjack. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN bij Groensvoorde 8 - Telefoon 2382 Zuidkade 11 - Telefoon 2354 PREISOEP „A LA MENEER” 1 pakje preisoep, 100 g geraspte belegen kaas, 1 preitje, peper, (stok)brood. Maak het stokbrood in een hete oven weer knappend, na het een beetje vochtig gemaakt te hebben. Snijd de prei in smalle reepjes, was ze goed. Kook de preisoep volgens de gebruiksaanwijzing op het pakje. Laat de prei 5 minuten in de soep meekoken; af en toe roeren. •Bestrooi de soep met de kaas en doe hem meteen op. Geef de soep met (stok)brood. De NCVB afdeling Waddinxveen houdt weer een bijeenkomst op woensdag 15 november in het gereformeerd vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Aanvang 19.45 uur. Geboren: Steven, zv. W. J. B. Faber en A. van Brummelen; Ronald Johannes Carolus Lucas Maria, zv. M. H. M. Vuylsteke en M. H. M. J. Verzijl; Teu- nis, zv. IJ. van Harskamp en J. L. Ver sluis; Friso, zv. F. W. Rijke en J. Kool; Mariska Francisca, dv. J. M. F. J. Jaco bi en J. C. de Lange; Janny Marianne Theresia, dv. M. van Bruggen en E. Duiker; Edwin Robert, zv. J. van Vliet en M. J. de Jong; Eleonora, dv. X. C. Saaf en C. E. Homan. Gehuwd: G. Bier en J. E. Poot; P. C. van ’t Veer en G. Kuiper; J. A. M. Spoel en G. Langerak; P. Hardendood en A. J. Dijks; D. A. Verstoep en C. A. M. van Zoest; J. Loef en J. C. Roos. In de Immanuëlkerk begint zondagavond om 19 uur een jeugddienst die zal wor den geleid door ds B. J. Duysterhof uit ’s-Gravensande. De heren W. Prins (trompet) en P. Ridder (orgel) en het gereformeerd hervormd kerkkoor uit Honselersdijk verlenen muzikale mede werking. De tien leden van de Waddinxveense fotokiub Visie houden deze maand een expositie van zelfgemaakte foto’s in het museumzaaltje van de Coöperatieve Raiffeisenbank aan de Kerkweg. De heer P. Noordam, voorzitter van de bank en van de museumstichting zal de ten toonstelling dinsdag 7 november om 20 uur openen. De expositie vindt plaats onder auspiciën van de Kunststichting Waddinxveen. Een kijkje in de „Brugboetiek” aan de Kerkweg, die vorige week werd heropend. Verloren: 1 sleutel, zwarte knipporte- monnee met inhoud, grijze fietstas met inhoud, 1 herenhorloge, 1 dameshorloge, gele regenbroek, 1 paar bruine leren jongenslaarzen, zwarte damesporte- monnee met inhoud, 1 bruine hand schoen, gouden horloge, rode step, jon- genshorloge, rood-gele kinderwandelwa- gen. geolvenniet künnen geloven”. Maar zij, Betty, zou voor hem zorgen gaan. Heel haar energie zou ze er aan besteden, ze zouden het weer samen gaan doen. Haar zoon was een flinke jongen ge worden en zo sterk als een beerze had nu voor het eerst de boerenfamilie gesproken waar hij ondergedoken was geweest. „Ik moest jullie allemaal vooral groeten van Lex” zei ze „en hij hoopte het zelf nog eens te komen doen. Hij zei dat Auschwitz hem het geloof in de mensen bijna had doen verliezen, maar dat zijn vrouw en zijn jongen nog leefden, bewees dat hij ongelijk had, zei hij. En ik ik kan jullie nooit genoeg bedanken „Weet je het al van Roos?” haastte zich Tanja. Nee, dat was me wat! Henk en Roos! Ja, zij, Betty, had het altijd al gedacht, vooral nadat Henk haar eens, schijnbaar neutraal maar toch zo doorzichtig, had gepolst over haar opvattingen omtrent het huwelijk van een Joods meisje met een christenjongen. „Bij ons zou dat heel moeilijk zijn” zei ze „wij zijn orthodox, maar Roos en haar familie deden er niet meer aan.” Ook Lies en Hein en Roos kwamen, toen ze hoorden dat Betty was gearriveerd. Maar in Tanja werd een gevoel van weemoed sterk, toen ook Betty verdween. „Dit is voorbij” zei ze. „We zullen ze hopelijk nog wel weerzien, en misschien onderhouden we de band met elkaar nog wel op een of andere manier, maar deze tijddie is voorbij.” „Wees er blij om” zei de nuchtere Roel „het waren de zwartste jaren uit onze geschiedenis.” „Ja” gaf Tanja toe „en we hebben veel verloren, veel ellende gezien en meegemaakt. Maar Roel, ik heb nooit zo gelééfd als in deze jaren, zo dicht bij jou, zo dicht bij alle mensen, en ik heb nooit zó ervaren, dat je je naaste lief moet hebben als jezelf.” „Jij” lachte Roel vertederd „jij ziet achter de wolken altijd nog de zon.” Heel stil was het nu. En toen hoorden ze een geluidje. „Ze maakt een slaapgeluidje” zei Tanja. Ze luisterden samen gespannen. „Nee” zei Roel opgelucht „ze slaapt door.” Ze zagen elkaar aan en glimlachten. Want de zoeklichten waren gedoofd en de bommenwerpers raasden niet meer en de soldaten waren verdwenen. En ze geloofden écht, dat het vrede was „U moet niet huilen” zei Roos „en niet verdrietig zijn om mij. En ik vind het ook erg, als ik hier weg moet.” Niemand zegt dat je weg moet. En ik vraag of je alsjeblieft blijft.” „En de de dokter?” „Die hoef ik het niet eens te vragen.” „Die grote, zwarte ogen bleven staren, maar Anders. „Tante Lies „Ja meisje”. „Geef me een nachtzoen dat deed moeder vroeger ook altijd. O En toen rolde, een paar weken later, een verpleegster de hal in. Ze vloog de verbaasde Tanja om de hals. „Tanja!” „Betty! Roel, Roeldaar is Betty!” Ze lachten allemaal door elkaar. „Ben je in de verpleging?” „Ja, zo’n beetje, maar ik heb nu een vaste patient. O Tanja, Lex is terug! Uit Auschwitzik snap niet hoe het mogelijk is.” „Enje jongen?” „Die had ik al na vier dagen bij me.” „Dus jullie bent allen weer bij elkaar?” Tanja kon het bijna niet verwerken. „Jazuchtte Betty, en nu de opwinding voorbij was, zag ze er opeens doodmoe uit. „Heb je nou je man alleen gelaten?” „Die ligt in het ziekenhuis. Ik moest naar jullie toe.” „Natuurlijko Bets, o, wat heerlijk!” Uit de aangrenzende kamer klonk kindergeschrei. „Jullie met je geschreeuw” bestrafte Roel vaderlijk „je blèrt alle kinderen wakker.” „Tanja” vroeg Betty „wat is het?” „Kom mee”. Tanja trok haar naar binnen. Toen ze bij de wieg stonden, greep Betty haar bij de arm. „Nu begrijp je het misschien nóg beter” zei ze. Later, in de kamer, vertelde Betty. Haar man was teruggekomen, ja. Als een wrak. De dokter had er hoop op, dat hij weer in orde kwam, maar de oude, robuste vent van vroeger zou hij nooit meer zijn. En met geen woord repte hij van wat hij in het kamp ervaren h^d. ..Beter van niet” zei hij alleen „je zou het niet begrijpen, niet De etalagewedstrijd van de Firma De Bas is een groot succes geworden. Meer dan vijtlionderd oplossingen waren goed, dus is er geloot en voor de 500,aan prijzen zijn de volgende gelukkigen uit de bus gekomen: Adrie van Vuuren, Noordeinde la (vouwfiets); Henne Haagsman, Zuidkade 33 (poppennuis); Ronald van Dodewaard, Meidoornstraat 10 (winkel); Wilma Happel, C. Huygens- laan 7 (strijkplank); Ineke Happel, idem (boodsenappenmandje); Gerdientje de Hek, bweeimckbol 21 (.kinderstoel); Ma- nete de Hek, Sweelmckbof 21 (kinder stoel); Manete Neeieman, Kerkweg 183 (kinderstoel); Margret Visser ,B. Iroost- straat (houten okwa figuur); Gerry Heus, Ernst Casimirlaan 4 (Kinderstoel); Ane de Mik, J .Dorrekenskade 98 (lototoestel); Tonme Kempers, B.lrooststraat 36 (mo zaïek); Freddy Smit, Zuidkade 50 (voet balspel); Anja Koppenaal, Middelweg 7 (sprmgtouw); Colette Bavms, Schubert- hof 5 (houten kar); Karin Mulder, Jan Dorrekenskade 30 (bezemset); Diana Pi- ris, Acaciastraat 70 (sprmgtouw); Caro line Kersbergen, B.Trooststraat 77 (springtouw); Caroline Kersbergen, B. Trooststraat 77 (sprmgtouw); Ingrid Sik- king, Peuleyen 96 (sprmgtouw); Marjo Immerzeel, Acaciastraat 20 (bezemset); Mirjam Akkerhuis, Mozartlaan 107 (mo zaïek); Diane Sonneveld, Kon. Wilhel- minaplein 5 (mozaïek); Caroline van Nielen, J.Dorrekenskade 120 (lotto); Menno de Bruyn, Kerkweg 191 (pijl en boog); Matrin Heus, Ernst Casimirlaan 4 (kegelspel); Jan Visser, B.Trooststraat 30 (dambord); Johan v.d. Vlist, Juliana- straat 10 (boerderijfig.); Eddy van Dode waard, Prunusstraat 27 (boerderijfig.); Martien de Zwart, J.Dorrekenskade 90 (boerderijwerktuig); Jan Willem Bartels, Lindengaarde 37 (boerderijfig.); Gert v. d. Krol, Piet Heinstraat 22 (boerderijfig.) Jan Troost, Burg. Trooststraat 100 (boer derijfig.); Hans Broer, Noordkade 50 (boerderijfig.); Reinier Vermey, Miner- valaan 21 (mozaiek); Wouter Hoogen- doom, Zuidkade 30 (dait-bord); Gert Jan Rooker, Henegouwerweg 119 (boerderij werktuig); Henk van Beek, Acaciastraat 48 (fototoestel); Ellen Lagrouw, Roemer Het was Hein Kollene die Roos vertelde dat neet naar rarniue m de koncentratiekampen van Theresienstadt en Auschwitz was uit geroeid. Niemand meer in leven. Ze stond alleen. Zwijgend hoorde ze toe. „Ik durfde er al niet meer op rekenen” zei ze zacht „maar je hoopt altijd. Ik ga nu naar bed. Welterusten allemaal.” „Ontzettend beheerst is dat kind” zei Lies, met iets van ongerust heid in haar stem. „Vergis je maar niet” waarschuwde Henk. En toen ze later naar boven gingen, luisterde Lies nog even aan de deur van Roos’ kamer. Ze hoorde niets. Voorzichtig deed ze de deur open. Met wijd open ogen lag het meisje te staren. „Lieverd, moet je niet slapen?” vroeg Lies. Rose schudde het hoofd. „Ik kan het nog niet begrijpen” zei ze „alléén, helemaal alléén. Niemand meer.” „En Henk dan?” „Ja Henk”. Even een flauwe glimlach. „En wij dan?” „U raak ik ook kwijt” „Ach Roosen opeens was het Lies, die snikte „ik wil je niet kwijt. Ik had altijd zo graag, zo vreselijk graag een dochter willen hebben. Ik was zo blij met jouik had je wel altijd bij me willen houden dat gaat natuurlijk niet. Maar wil je echt niet bij ons blijven? Voorgoed? En dan bij ons vandaantrouwen? Dat dut’", icrii •’.'’C w.--’ n-rt CHIPOLATAPUDDING De werkwijze voor het totale menu is als volgt: 1. Laat de chipolatapudding (uit de diepvries) ontdooien, tijdsduur zie verpakking. 2. Maak de bonensla. 3. Maak de soep. 4. Stort de pudding op een platte schaal. Wil de pudding niet uit de vorm, houd deze dan enkele tellen in heet water. Visserstraat 22 (mozaiek); Ronny Be- zoen, Jul. van Stolberglaan 28 (boerderij werktuig); Ronald van Leeuwen, Brug weg 11 (boerderijwerktuig); Rienie Ver sluis, Jan Dorrekenskade 88 (boerderij fig.); Jacky van Dijk, Kerkweg 187 (ga rage Sliedrecht); Bert de Wilde, Nesse 14 (dambord); Ferdinand van Trierum, Noordkade 105 (garage Okwa); Johnny Zijderhand, Noordkade 98 (trekkubus); Bart Oosterom, Henegouwerweg 102a (garage Sliedrecht). De prijzen kunnen worden afgehaald op zaterdag 4 november a.s. ’s morgens om 9 uur aan de Jan Dorrekenskade 69 bij De Bas.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4