de ploeg aan Deelnemers Sint Nicolaasaktie 1972 De verdwenen bankdirecteur 3 Havo/Atheneum slaat hand Uitslag weggeefaktie Groensvoorde RECEPTIE-ALBUMS Lions voor Unicef T entoonstelling over Suriname Pagina 6 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 NOVEMBER ’72 WE door Tom Lodewijk 2 Wordt vervolg BURGERLIJKE STAND VERRASSEND Fr. Versluis DE een hai etei terl gen de J. Valk BREDEROLAAN „ZI uit alle ouc de zeil geh kw wit de dre ten op Boekhandel Veldwijk nv M. nie er ou gu ph Ier ou na m< da ve: PO lie gr* Jo ag he de en me Da ba me te zijl de I de I bu I me I zij’ I wil I :lP; j wa I de I Na ner die je, hie vot mo Ne out ste ket uit bei dee bis an Mt vo< in me Zij lac lijl te Tc OU Hi en pl< pk pe hi< ge ov we zij de sp je W£ we ii 11 11 11 11 11 11 11 11 I !!r.5.F.?.Kr.=.=.".=.=.=J:.======.=.3===^^^ Sy - (Advertentie) BOETIEK Fr JONGE MODE DORPSTRAAT 58 KUNSTNIJVERHEID H. P. M. KOENEN - werker van het eerste uur. Geen zegels worden verstrekt op brood, melk en benzine. Overleden: Kloeth, Matthew Walter, oud 65 jaar. Geboren: Arjen Paul, zv. F. P. M. Vonk en O. J. M. Siewe; Cecilia Maria, zv. A. C. J. Zuidwijk en H. C. M. Droog; Ever- dina Hendrika, dv. B. A. Bokma en C. E. Breeuwer; Eunice Alouette, dv. R. Pool en S. M. E. Tom. Gevonden: gouden herentrouwring, rood kinderfietsje, groene gebreide hand schoen, damesportemonnee met inhoud. Gehuwd: A. L. Caboort en C. M. E. Kroon. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN LIONS WADDINXVEEN BEETHOVENLAAN KERKWEG R. de Graaf H. B. van der Oest C. Borg Woutersen Wiertsema RINGVAARTSINGEL Fa. M. Gerts PIET HEINSTRAAT P. van der Starre NOORDEINDE G. Visser GROENSVOORDE J. Ooms C. van Es C. van Leeuwen W. van der Lee Fa. Bouma G. Huizer A. van der Sluis DORPSTRAAT R. den Haag W. Sekeris Fa. van der Linde en Zn W. Jelsma D. Kool H. van Mourik Heemskerk B.V. L. Wielaard Garage van Nielen J. Sonneveld L. de Waal W. J. Los Autobedrijf Kool W. Burger G. van Tilburg L. Verhoeff JAN DORREKENSKADE H. C. Streng EIKENLAAN T. Bron SNIEPWEG G. Kool C. van Eyk JAN DORREKENSKADE Fa. W. de Bas en Zn. ZUIDKADE A. van der Heiden I. C. de Graaff A. van Eeuwen Verbakel N.V. G. Huizer C. van Es H. van der Bor H. Voshol Fa. W. de Wit en Zn J. H. van Pinxteren Am. Moons A. van Ardenne C. Voshol C. de Bruin H. Cammeraat KANAALSTRAAT Nic. Vis Salon Modern P. Versloot STATIONSSTRAAT T. de Vos BURG. TROOSTSTRAAT G. Bosman Wed. Kloosterman AM. VAN SOLMSTRAAT Jac. Hogendoom W. Tanis BEATRIXLAAN H. Koren KON. WILHELMINAPLEIN Chr. Zwijgers D. Sonneveld Van Mourik N.V. J. Kerver Fa. van der Linde en Zn Willem de Jong W. Groeneveld R. Boere J. F. Spruytenburg Washette van Kempen Van Amerongen garage J. Blok Mevr. Knuysting A. van Eeuwen G. van Ringelenstein A. R. van den Berg A. M. Smit J. van Triet Fa. W. de Bas en Zn Modehuis Nelly NESSE A. de Rooy ’t Winckeltje Fa. H. M. de Wilde en Zn. C. van der Zwaard Fa. A. Brouwer Fa. T. C. Brouwer ORANJELAAN Garage Boonstoppel D. A. de Vlaam D. Kwaak A. van der Sloot BRUGWEG G. P. Kraayestein IEPLAAN P. van der Waal A. Kerver Van Mourik N.V. G. van Ringelenstein J. Tol P. van Erk L. Markus Verloren: plastic tas met studieboeken, blauwe jongenstrui, sleutelbos, bloedko ralenarmbandje met gouden slotje, sleu telbos, zilveren meisjesarmband met naamplaatje, sleutelbos, manchetknoop. De commissie van bestuur voor de Sa menwerkingsschool voor Havo/Athene um heeft in de Waddinxveense raadszaal vorige week vrijdag een receptie gehou den ter viering van de ministeriele goed keuring op de bouw van hun school. Waddinxveense kinderen zullen dus, als alles volgens plan verloopt, met ingang van 1 augustus 1973 in de eigen gemeen te Havo/Atheneum onderwijs kunnen krijgenen dat is voor de „leefbaarheid” alweer een flinke stap vooruit. Meneer Van Maurik was weduwnaar en op een avond had hij bescheiden bij juffrouw De Bas aangescheld. Hij had haar verteld, hoe zijn dochter in een sanatorium moest wor den opgenomen. Dat betekende, dat er niemand was om het huis een beetje op orde te houden. Hij voelde niets voor werksters of voor dienstboden, trouwens, hij was zelf over dag niet thuis. Maar in juffrouw De Bas had hij vertrouwen. En daarom hal hij haar gevraagd of zij, natuurlijk tegen ver goeding, zo’n beetje „de boel wou nalopen”. Juffrouw De Bas, wier eigen huisje glom en blonk als een spiegel, en die nog altijd genoeg tijd overhield, had geen enkel bezwaar. En zo was er een regeling ontstaan, die beide partijen geheel bevredigde. Juffrouw De Bas nam brood van de bakker, zorgde voor het eten, onderhield de woning, kortom, vervulde alle plichten van een volmaakte huis houdster. Met een door de jaren verworven discretie drong zij zich nimmer op. Kwam „meneer” thuis, dan vond hij alles aan kant. Af en toe waren er dingen te bedisselen, viel er af te rekenen. De stille, eenzelvige man wenste zichzelf wel hon derdmaal geluk dat hij, door de nood gedrongen, al zijn moed had bijeen gezameld en op die avond op 37 had aan gebeld. En nóch juffrouw De Bas, noch meneer Van Maurik waren er de mensen naar, om de praatgragen in de Plataanstraat reden tot roddelen te geven. Iedereen wist het: juffrouw De Bas deed het huishouden van meneer Van Maurik, wiens dochter in een sanatorium lag. En op deze schone morgen „Zouwen ze ’em vermóórd hebben, denkt u?” informeer de juffrouw De Bas met ontzag en vrees in haar stem. „Nou, hangende het onderzoek mag ik natuurlijk niks uit laten,” sprak agent Huisintveld gewichtig, „maar als ik ’et zo bekijk denk ik dat ’et eerder een geval van zelfmoord is.” „Zèlfmoord fluisterde juffrouw De Bas tragisch. Tja, wie zou die stille meneer Van Maurik, die met niemand om ging en met niemand wat te maken had, willen vermoorden? Zelfmoord, dat kon. De man had zorgen, dat kon je aan zijn gezicht wel zien. En dan dat meissie, daar in dat sanatorium. „Wat verschrikkelijk voor z’n dochter,” zei ze zacht. „Heeft ie een dochter?” informeerde de agent. „Ja „Waar is die?” „In ’t sanatorium al een jaar.” „Zo”, zei de agent teleurgesteld. Daar had je niet veel aan. Op datzelfde moment hoorde hij een auto stoppen voor het huis en een bevelende stem: Doorlopen, mensen! „Daar is de inspecteur,” zei hij opgelucht. De jaarlijkse stroom van kerst- en nieuwjaarskaarten komt straks weer op gang. De Stichting Ne derlands Comité Unicef vertrouwt erop, dat ook dit jaar weer veel Nederlanders Unicef-kaarten zul len kopen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het wereld omvattend werk van het kinder fonds van de Verenigde Naties. Teneinde hiertoe bij te dragen heeft de Lions-club Waddinxveen op zich genomen een Unicef- stand te verzorgen op de week markt op vrijdag 17 en 24 novem ber. Aan deze stand kan iedereen terecht voor zijn jaarlijkse wens kaarten. Er zijn fraaie reproduk- tiekaarten bij en ook bureau agenda’s. Alles ten bate van Uni cef. De Lions hopen dat veel marktbezoekers de weg naar deze Unicef-stand zullen vinden. De heer P. Lips, wethouder van onder wijs, besteedde in zijn toespraak veel aandacht aan de vlotte wijze waarop na aanvankelijke teleurstellingen de zaak was rondgekomen. De heer Lips sprak er zijn vreugde over uit, dat de heer H. P. M. Koenen, die als werker van het eerste uur zeer veel heeft bijgedragen tot h,et nu behaalde succes, ondanks het feit dat hij nog maar net uit het zieken huis was ontslagen, toch deze avond aanwezig was. Een vergelijking tussen de grillige pro vinciegrenzen en de nog grilliger grenzen tussen de levensbeschouwelijke groepe ringen in ons land werd getrokken door de heer Th. G. Blom. Hij sprak daarbij ook over de verzuiling, die soms tot merkwaardige toestanden leidt en zelfs een zuil had doen ontstaan van mensen die tegen verzuiling zijn. Hij vond deze avond zeer geschikt om na alle inspan ningen en met het oog op de nog ko mende, grotere prestaties die moeten worden geleverd, met het glas in de hand op de bereikte mijlpaal te gaan zitten en even uit te blazen. Burgemeester C. A. van der Hooft prees de werkkracht en de praktische aanpak van de samenwerkende besturen. Iedere vergadering, aldus de burgemeester, was zakelijk en de gemaakte afspraken wer- Als afronding van het project Suriname, opgezet en uitgewerkt door de leerlingen van klas 5A van de Klaas de Vriesschool onder leiding van de heer D. van der Weide, werd dinsdagavond en woensdag middag jl. in de aula van de school een tentoonstelling georganiseerd. Werkstukken van de leerlingen, aange vuld met authentieke Surinaamse voor werpen afkomstig van het museum van onderwijs in Den Haag en Sticusa in Amsterdam, gaven een overzichtelijk en interessant beeld van dit Rijksdeel. Op de druk bezochte tentoonstelling werden door enthousiaste leerlingen met veel kennis van zaken de diverse onder werpen toegelicht. i i ■'i i> i'i i 11 11 11 11 i'i i' i' i' i' i' i' HOOFDSTUK II „Gaf meneer veel geld uit?” De scherpe zwarte ogen van inspecteur Dekker namen de situatie op. Hij stond in de deur en trachtte alles te overzien. Juffrouw De Bas keek naar hem met diep ontzag. Inspecteur Dekker stond in Dalen bekend als „een echte dievenvanger hij heette ogen in zijn rug te hebben. En inderdaad had hij bij verschillende gelegenheden blijk gegeven niet alleen van een scherpe intuïtie, maar ook van een volharding, die deed denken aan een terrier. „Als hij er eenmaal z’n tanden inzet, laat hij niet meer los,” zeiden ze op het bureau en al was inspecteur Dekker geen gemakkelijke chef, de politiemannen erkenden in hem de vakman, de béés. Agent Huisintveld voelde zich honderd pond lichter, toen hij zijn chef daar zal staan. Die zou het wel opknappen! i was juffrouw De Bas, als ge- woonlijk, met de sleutel naar 39 gegaan, om daar haar ge wone ochtendwerkzaamheden te verrichten. Haar eigen huis je was reeds aan kantjuffrouw De Bas hield van vroeg op-vroeg naar bed. Ze had er niet op gelet of meneer al weg was, hij ging altijd op een vaste tijd van huis. Ze stak de sleutel in het slot, ze liep de gang inde kamerdeur was dicht. Dat trof haar ergens in het onderbewuste, want me neer liet die deur altijd openstaan. Ze opende de deur haar hand voor haar mond smoorde een kreet. Meneer Van klein beetje, want hij praatte je heus niet de bladders van de oren Daar werd gebeld. Ze schommelde de keuken uit, wendde haar hoofd af van dót déér bij de tafel, ging door het gangetje naar de deur. Daar stond de kloeke donkerblauwe gestalte van de politieman. En voor het hek daar waren al mensen. De agent stapte naar binnen, trok meteen de deur dicht, liep kordaat naar de voorkamer en sloot de gordijnen. Agent Huisintveld had order, te wachten op de inspecteur. Hij paste wel op, nergens met z’n klavieren aan te komen, Dekker kon verdraaid ongemakkelijk zijn, als was het een gehééid ventje. Hij boog zich over de tafel en ontdekte een stuk wit papier. De rand was al doortrokken met bloed. Hij draaide zijn hoofd en las: Ik Johannes van Maurik, procuratiehouder bij de Dis- contobank N.V. te Dalen, beken hiermede dat ik mij tijdens mijn dienstbetrekking bij genoemde bank aan frauduleuze handelingen heb schuldig gemaakt. J. van Maurik. „Aha!” zei agent Huisintveld en keek nog eens naar de brief. Het handschrift was keurig, maar onvast, beverig. De streep onder de handtekening eindigde in een kras. den nagekomen. Het is fijn om te wer ken met mensen zoals uit deze commis sie. De zeer goede samenwerking met het gemeentebestuur en de betrokken amb tenaren werd gememoreerd door de heer M. E. M. Aalsma. Daarnaast gaf hij een overzicht van alles wat er in korte tijd moet worden geregeld en klaargemaakt. De heer Aalsma besloot aldus: „We zul len snel nog bergen moeten verzetten. De kracht en voortvarendheid die u in het verleden hebt getoond, zal nu dubbel hard nodig zijn. Uw aller (mateloze) in zet wordt thans gevraagd. Laten wij hier mee het officiële gedeelte van dit samen zijn sluiten en gezellig nakaarten en plannen beramen. Een avondje rust, om morgen trefzeker der de hand aan de ploeg te kunnen slaan. Maurik zathij lég aan de tafel. Eén ogenblik slechts nam ze de situatie op, durfde zich niet te overtuigen. Toen rende ze in paniek, zo snel als haar korte beentjes haar dragen konden, de gang uit, de straat open daar was, o wonder! juist een agent. Ze zat met gesloten ogen op de keukenstoel, maar achter haar oogleden brandde het beeld van de man, die daar in de kamer lag. Juffrouw De Bas was voor geen kleintje ver vaard, ze had méér gezien. Die man wiens benen waren af gereden, omdat hij op ’n rijdende trein wilde springen de slachtoffers van het spoorwegongeluk, die op het station waren binnengebrachten ze had haar gevoel weggesloten en was kalm gebleven. Nieuwsgierigheid dreef haar, te gaan kijken wét er nu pre cies gebeurd was, maar juffrouw De Bas kende discipline. Nee, hier maar stil blijven zitten, wachten tot die agent te rugkwam. Laat die het maar opknappen. Hoe minder ze er mee te maken had, hoe beter. Ze was niet eens in de kamer geweest, meteen rechtsomkeert had ze gemaakten nu ook: nergens aangekomen, niets veranderd zo bleef ze overal buiten. Ze zouden haar toch wel van alles vragen, wat ze van meneer Van Maurik wistnu dat was een bedroefd DROGISTERIJ BOUMA: Mevr, van Steijn, Tollenslaan 19; Adrie Metselaar, Swee- linckhof 12; Mevr. Hunsche, Bilderdijklaan; Mevr. Konert, Lindegaarde 49; Mevr. J. H. van Oort, Jan van Bijnenpad 131; de heer Wassenaar, Elzenhorst 78; Mevr. Dijkstra, Beethovenlaan 13; Anneke de Bruin, Peuleyen 15; Mevr, van Herk. Berken- gaarde; Mevr. Hoekman, Bosboom Toussaintsingel 64; Mevr. Lemmens, Peuleyen 72; Mevr. Wubbe, Brugweg 100; Mevr. Liem, Wm de Zwijgerlaan 26; Mevr, van Berkel, Noordeinde 102. BAKKERIJ HUIZER: de Wilde, Peter Zuidlaan 152; Mevr. Verhei; Van Trievem; Mevr. Bekker, Noordeinde 60; Mevr. A. van Veen-v.d. Zijde, J. van Bijnenpad 246; Mevr. Ellers, Groensvoorde 108; Den Baars; Mevr. Steenwinkel, Mozartlaan 12; Mevr. Berends, Peuleyen 126; Mevr. Bijlsma, Beethovenlaan 44; J. de Gooyer, v. N. Dillenburgstraat 9; Mevr, van Heerd, Elzenhorst 113; Van Leeuwen, Sweelinckhof 62; Vonk, Mozartlaan 1; Mevr. Rencheval, K.W. Singel 34. KEURSLAGER C. KOOT: Mevr. Janmaat, Beethovenlaan; M. de Knegt, Oranje straat 11, Moerkapelle; Van Drift, Elzenhorst; Van Vuuren, Groensvoorde; Mevr. T. Kwaak, Groensvoorde 120; Mevr. d’Aumerie, Hoefblad 15; J. Landman, Rehoboth- plantsoen 13, Moerkapelle; Mevr. Solstad, Peuleyen 49; J. Willemstein, Mozartlaan 81; T. v.d. Meer-Wassenaar, de Genestetlaan 30; G. Schuit, Schuberthof 16; S. W. Terpstra, Lindengaarde 34; v.d. Berg, Wilgenhorst 87; F. K. Bakker, Akkerwinde 31; A. van Sprang, Darwinstraat, Boskoop. VAN DER LEE-SCHOENEN: Mevr. Slootweg, Pr. Beatrixlaan 66; Mevr. Bloot. Brugweg 139; Mevr. Groesz, Berkengaarde 48; Mevr. A. Jongejan, Chopinlaan 18; Mevr, te Paske, Akkerwinde 59; Mevr. Reeuwijk, Elzenhorst 10; Mevr. Russcher. Berkengaarde 50; Mevr. Everhaarts, Peppelhorst 83; M. C. J. Schop, Wilgenhorst 72; Mevr. Janssens, Lindengaarde 24; Mej. M. v.d. Berg, Noordkade 187; Mevr. Noten boom, J. Postlaan 67; M. Steenbergen, P. Zuidlaan 18; Mevr. J. de Waal, Jan van Bijnenpad 17. COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK: de heer Spaans, Sweelinckhof 40; Thea Burger, Peuleyen 5; de heer Rief, Wilgenhorst 2; J. M. v.d. Drift, Elzenhorst 6; de heer Bos, Wagnerlaan 13; de heer de Wit, Zuidkade 117; Mevr. Kalkhoven, Elzen horst 55; F. Reym, A. Theymlaan 6; N. M. van Rooijen, Dorpstraat 50; E. Bolhuis, van Lieskont, Peppelhorst; M. J. Haagen, Berkengaarde 28; Mevr. Oortman, Beet hovenlaan 60; J. de Pooter, Peuleyen 74; J. Becker, Noordeinde 60; Mevr. Rietveld, Wilgenhorst 71. SLIJTERIJ-WIJNHANDEL VERZIJDEN: G. A. de Goede, P. Zuidlaan 74; Van Vliet, Beethovenlaan; de heer Dijkstra, Beethovenlaan 13; de heer Koelma, Beet hovenlaan; de heer v.d. Berg, Wilgenhorst 87; v.d. Hoeven, W.Buninglaan 3; J. B Verhoeff, Bilderdijklaan 26; G. Everaarts, Peppelhorst; Mej. Th. Ondaatje, A. van Solmstraat 5; de heer Vermeer, Nic. Beetslaan 110; C. Verkley, Kon. Wilhelmina- plein; de heer Schei del, Schuberthof 67; de heer Snoek, Cort v.d. Lindenstraat 47; Mevr. Plantfeber, Roemer Visserstraat 15. C. VAN ES: Mevr, van Pinksteren, Akkerwinde 42; Mevr. Daeter, Schuberthof 65 Mevr. Hogendoom, Irenestraat 13; Mevr, de Jong, Groensvoorde 26; Mevr. Keizer Joh. Postlaan 9; Mevr. Ter Steege, Vijverlaan 17; Mevr. Bakker, Akkerwinde 35; Mevr, van Leeuwen, Prunusstraat 17; Mevr. Evers, Peuleyen 36; Mevr. Smidt, Mo zartlaan 14; Mevr. Pit, Pr. Alexanderstraat 1; Mevr. v.d. Ark, Peuleyen 186; Mevr de Wit, Heggewinde 48. ZUIVELHANDEL VAN LEEUWEN: Mevr. Leeflang, Pr. Hendrikstraat 138, Gou da; Mevr, in ’t Veld, Wilgenhorst 52; J. Willemstein, Mozartlaan 81; W. Sierenberg, Boslaan 35, Zevenhuizen; Mevr. Manse, W. de Rijkelaan 84; J. M. Hofstra, Swee- linkckhof 11; Mevrouw Verwey, Peuleyen 196; Lindegaarde 22; M. Smits, Hoef blad 19; M. W. Vermeer, Nic. Beetslaan 101; H. M. Weegrink, Wilgenhorst 14; A. van Mourik, Elzenhorst 40; Mevr. C. v.d. Staare, Wilgenhorst 114. „VIVO”: Van Aalst, Beethovenlaan 1; Mevr. Keyser, Groensvoorde 60; Mevr. Moh- le, Herculespad 9; J. van Tol, Onderweg 53; Mevr. v.d. Hoefen, Peuleyen 44; Mevr. Hoos, W. Buninglaan 9; Mevr. Doting, Hazerswoudedorp; Stineke Versluis, Noord kade 104; Mevr. Havenaar, Berkengaarde 16; Schotanus, Heggewinde 36; Mevr. Russcher, K.W. Singel 56; P. Everaarts, Peppelhorst 83; Mevr. Kuypers, P. Zuidlaan 28; Mevr. v.d. Hoek, Pr. Irenestraat 26; Mevr. Jagers, Beethovenlaan 7; Mevr. v.d. Linde, Kerkweg 214; Mevr. G. la Croix, Beethovenlaan 36; Mevr. Vonk, Akker winde 3; Mevr. Goinga, Groensvoorde 154; Jorina Ratsma, Peuleyen 150. Mevr. Brinksma, Akkerwinde 47; Mevr, de Frankrijker, Burg. Trooststraat 91; J. Schelvis, Peuleyen 182; Mevr. v.d. Laan, van Maarlandstraat 32; Mevr, van Rooijen, Lindengaarde 53; Mevr. G. G. Stemmer-Dom, Peter Zuidlaan 82; Mevr. v.d. Klauw, Peuleyen 3; Mevr, van de Holst, Wilden Wingerdlaan 6, Gouda; Mevr. Luchthan, Noordeinde 30; Mevr. E. van Borselen-de Roodt, Kuiper Rietbergplantsoen 71. Gebr. Kooyman Kranenburg en de Bruin A. R. van den Berg R. van der Wal G. Lochmans Sj. Noteboom Veldwijk N.V. J. H. Mulder en Zn Nic. Vis E. Vermey C. van Leeuwen J. G. Dool J. Hoogendoorn Fa. van der Krans J. C. Pol W. Neeleman I J. Grit W. Roskam Maison Monique Fa. de Rooy Fa. Knaapen Asscheman II II II II II II

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 4