a Gouwe- TiPh nieuws Kinderaktie m Sint Nicolaasweken ^3 Lips zwaaide portefeuille Spreekuren kind Groet vrind HSW vangt slecht een een en DE BRON Will FM M dejongX help 8 Feest op 15 december Theo Thijssenschool vergadert sober Waddinxveen Peuterschool Unicefkaarten verhoogt kontributies Piet van Egmond speelt in Brugkerk Kampagne van PvdA in deze week van de week VOOR WADDINXVEEN Boterletter HUIZER’S BAKKERIJEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 NOVEMBER ’72 Pagina 3 BESTE JONGENS EN MEISJES, Vervo/g van pag. 1 Uiterste Sociaal SJOELBAKKEN VOETBALSPELLEN BOUWDOZEN t PUZZELS enz. enz. SPEELGOEDHUIS DE KERKEN I A G E N EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Terwijl men verleden jaar op de jaarvergadering van ouders van de Theo Thijssenschool nog in angstige spanning zat of de aangevraagde moder nisering en verbouwing wel doorgang zou vinden kon dit jaar om reden van diezelfde verbouwing de jaarlijkse ouderavond niet in de school plaats k vinden, doch werd deze in de Mavo gehouden. De vergadering had met opzet een vrij sober karakter, aangezien er op 15 december een groot schoolfeest gaat plaats vinden ter ere van het gereedkomen van de ver bouwing. Gezien het grote sukses van vorig jaar heeft het Winkelweekcomité besloten ook dit jaar de „Hartewenskaarten-aktie” voort te zetten. Jullie kunnen ook nu weer bij de deelnemende winkeliers een kaart halen, waar je, nadat er vijfentwintig zegels opgeplakt zijn, je „harte- wens” kunt omschrijven. De waarde van je hartewens mag ongeveer veertig gulden bedragen (twee wensen van twintig gulden mag natuurlijk ook). Na inlevering bij de, op je kaart vermelde adressen, ding je mee naar de 35 prijzen, die te verdienen zijn. Extra prijzen zijn er voor diegene, wiens wens het leukst is omschre ven, of wiens kaart met een tekening of een gedichtje is opgefleurd. Doe je best! In het Weekblad van Waddinxveen van donderdag 14 december zullen de namen van de prijswinnaars bekend gemaakt worden. Schoolreisjes (Advertentie) (Advertentie) I (Advertentie) Eikenlaan 54 leplaan 122 Telefoon 2401 8% Groensvoorde 8 Zuidkade 11 De jaarlijkse veikoopaktie van de be kende Unicef-wenskaarten en agenda’s ten behoeve van het Wereldkindcrfonds is al weer een tijdje bezig. Er zijn drie ëntwintig verschillende series kaarten te koop. In het algemeen hebben de kaarten een standaardformaat van 11 x 15,5 cm ge vouwen, terwijl er nog een kleiner for maat is (minikaartjes) en twee series van groter formaat. Onder de laatste bevindt zich een uitzonderlijke serie van vijf re- produkties van verluchtigingen uit ’t be faamde Keltische manuscript, het „Boek van Kells”. Verder besteedt Unicef in ternationaal aandacht aan het feit, dat de Toen de heer Barth voorstelde het voor stel terug te nemen om met de bank over een andere oplossing te praten, vond hij de heer Van der Hooft op zijn pad. De burgemeester verklaarde zich daartoe niet bereid, omdat B en W in 1969 hadden getekend. Wethouder P. Lips kon alle geuite be zwaren wél onderschrijven maar had veel informaties ingewonnen en daaruit was hem duidelijk geworden dat de ge meente er niet onderuit kon. Hij voelde zich moreel in hoge mate gebonden aan de destijds gemaakte afspraken. De heer Lips zag de bank niet als een sociale in stelling, maar aangezien deze bank dik wijls in goed samenspel met de gemeente een aantal zaken had weten te regelen, wilde de wethouder deze verhouding niet laten vertroebelen. Hij zei tenslotte, dat hij zijn portefeuille ter beschikking zou stellen als het B en W voorstel werd ver worpen. Aangezien de aanleg door de CBR zou worden voorgefinancierd waren alleen rente en onderhoud posten die direkt op de begroting gaan drukken en de burge meester speelde met de gedachte dat geld uit de marktgelden te halen. Hij wilde zich daarop echter niet laten vastleggen. „Ik laat me niet ophangen vanavond” was zijn kommentaar. Programma: 18 nov. 20.30 uur te Bodegraven: Boskoop 2-Gouwe 6 (heren) 18 nov. 20.30 uur te Gouda: O.Z.V. 1-Gouwe (dames) 17 nov. 20 uur feestavond. 18 nov. 20 uur te Gouda zwemwedstrij den voor de C-kompetitie. Uitslagen: De Zijl/LGB a-Gouwe a (meisjes) 61 Donk-Gouwe (pupillen) 22 Gouwe a-BZPC a (jongens) 16 Gouwe 5-AZC 5 (heren) 12 Gouwe-IJsselmeer (jeugd) 56 Ineke Becker toont trots de ram, waarmee zij in de tentoonstelling van kleine huisdieren de eerste prijs van de jeugdleden haalde. Donderdag 16 november Vergadering Schoolraad, gemeentehuis, 20 uur Open tafel voor bejaarden, Anne Frank- centrum, 12.30 uur Don Quishocking (’Zan in je ’badpak’), Goudse Schouwburg Boelekade Gouda, 20 uur Klaverjas- en pandoeravond WSE, klubhuis Wamaarplantsoen, 20 uur Vrijdag 17 november Feestavond De Gouwe, geref.ver.geb. Stationsstraat, 20 uur Installatie Jeugdnatuurwachter, geref.ver.geb. Stationsstraat, 16.15 uur Zaterdag 18 november Dansavond voor gehuwden, Anne Frank centrum, 20 uur Intocht Sint Nicolaas, Nesse bij Brou wer, 14 uur Dinsdag 21 november Bejaardensociëteit, Anne Frankcentrum, 14.30 uur Donderdag 23 november Vogeltentoonstelling De Vogelvrienden, geref.ver.geb., 19.30-22 uur Vrijdag 24 november Vogeltentoonstelling De Vogelvrienden, geref.ver.geb., 19.30-22 uur Maandag 27 november Verkiezingsbijeenkomst PvdA, Anne Frankcentrum, 20 uur tol? tien ’’BLUESETTE” Louis van Dyke o.a.: Bluesette, Blues for Carl, Blues for Robin-Mark, Nicolette e.v.a. 7,95. 1. There has been a time - The Cats 2. Auntie/Hildegarde knef-enrico macias - alice babs - sandra and andres - demis roussous - vicky Leandros Tel. 2382 Tel. 2354 PROT. CHR. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING: afdeling Gezinsverzorging en Bejaardenzorg: spreekuren: iedere ochtend van 8.30-9.30 uur in het Arme Frankcentrum (3e etage), Jan van Bijnenpad, tel. 4896. ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand, 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. Bestel nu uw bij Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: De prijzen zijn: wenskaarten voor resp. 6,10,of 12,— per tien; mini kaartjes 7,50 per vijfentwintig (leuk om cadeau te geven); kunstagenda 10, per stuk. Mapjes met vijf dubbele kaar ten en enveloppen 3,kunt u bij de Waddinxveense banken kopen. Inlichtingen omtrent de verkoop worden verstrekt door de plaatselijke Unicef- vertegenwoordigster: mevrouw P. C. J. de Man-van Soelen, Bosboom Toussaint- singel 60, Waddinxveen, telefoon 4541. Gewone wenskaarten spreken van geluk, vrede en voorspoed. Unicef-wenskaarten dóen daar ook iets aan! Brugkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur ds J. van den Heuvel Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 17 uur ds D. van Vliet Immanuëlkerk (NH): 10 uur ds H. Hu- ting, Rotterdam, 19 uur ds C. B. Roos, Gouda Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds B. Koek koek, 17 uur ds D. J. Modderaar Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds B. Koekkoek Remonstr. Gem.: 10 uur ds A. Hoff- Visscher, Vught Oud-Geref.Gem.: zo. 10 en 18.30 uur leesdienst, wo. 15 nov. (dankdag) 10 en 15 uur ds C. Smit, Giessendam Chr. Afgesch. Gem.: zo. 9.30 en 17 uur, wo. 19.30 uur ds A. P. Verloop Geref. Gem. Boskoop: 9.30 en 18 uur: ds A. Bac. Jehova’s Getuigen: 15.25 uur openbare toespraak, 16.25 uur Wachttorenbespr. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 u. samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK):: 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. De heer Barth verweet het college in 1969 te ver te zijn gegaan in zijn af spraken en dat was eigenlijk de kern van het hele verweer van de raad. De burgemeester trok daarop flink van leer. Hij wilde geen aantijgingen horen tegen de heer Lips en hemzelf. Ten tijde van de gemaakte afspraken was hij er zeker van dat de raad hem zou volgen. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op werkdagen open van 13.15 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur, o.a. voor het af halen van verplegingsartikelen. Aanstaande zaterdag zal Piet van Eg mond een concert geven op het Schmidt- orgel in de Brugkerk. In de reeks win- terconcerten, georganiseerd door de Her vormde Orgelcommissie, is dit weer een puur orgelconcert, waarbij alleen de in middels traditionele samenzang niet zal ontbreken. Piet van Egmond brengt werken van Haendel, Bach, Mendelssohn-Bartholdy, Guilmant, Vieme en Karg-Elert. Het concert wordt besloten met een impro visatie. Het concert vangt aan om 20 uur, de programma’s zijn aan de kerk verkrijgbaar voor de prijs van 2, voor volwassenen en 1voor kinde ren tot 14 jaar. Omdat de ouderkommissie en leerkrach ten het vermoeden hadden, dat de steeds stijgende kosten van de schoolreisjes langzamerhand een bezwaar zouden gaan vormen voor vele ouders, was hier omtrent een enquête gehouden onder alle ouders, waaruit echter is gebleken, dat dit vermoeden niet gegrond was en dat de financiën praktisch geen rol blij ken te spelen wat dit punt betreft. Nederlandse schilder Piet Mondriaan honderd jaar geleden werd geboren, door van diens schilderij „Compositie in O- vaal” een extra grote kaart uit te geven. Behalve de wenskaarten wordt ook weer een bureau-weekagende voor 1973 aan geboden met drieënvijftig kleurrepro- dukties van „Kunst van vroeger”. Deze kollektie geeft een overzicht van het kind door de eeuwen, gekozen uit het internationaal museumbezit. De aktie wordt weer gevoerd onder het motto „Groet een vrind en help een kind!” De prijs van één doosje met tien wenskaarten betekent de bescherming van zeventig kinderen tegen pokken. De heer R. Harms (soc.) waardeerde en respekteerde de opstelling van wethouder Lips, maar hij vroeg zich wel af of je in zaken als deze tot het uiterste moest gaan. Ook hij drong er op aan het voor stel aan te houden. De heer Van Schie stelde dat het college een paar handreikingen waren gedaan en dat hij niet hield van het machtsmid del om met aftreden te dreigen. Hij zei tegen de burgemeester: „U hebt toege geven dat u destijds te voortvarend bent geweest, neem die uitgestoken hand nou aan”. Wethouder Huizer bleek hier tenslotte wel voor te voelen, zodat nader overleg binnen het college noodzakelijk werd. Door deze onverwachte wending werd de vergadering geschorst en met het oog op het late uur, tot de volgende avond. afdeling Maatschappelijk Werk: spreekuren: maandag- en dinsdagmorgen van 9-10 uur in het Wijkgebouw Het Anker (ingang achterom via Noordkade), Kerkweg 234, te Waddinxveen, tel. 4522. Daarnaast iedere eerste woensdag van de maand van 7-8 uur ’s avonds; woensdagmorgen van 9-10 uur in het Anne Frankcentrum, tel. 5555. De hengelsportvereniging Waddinxveen startte zaterdag met de winterkompetitie. Onder zeer slechte weersomstandigheden werd gevist in de Ringvaart te Leimui- den. De vangst was slecht. Veertien deel nemers vingen 29 maatvissen met een totale lengte van 633 cm. De uitslag was als volgt: 1. P. Maadjes 153 cm 7 st; 2. W. Hoogerdijk 139 cm 7 st; 3. W. T. Hidding 98 cm 4 st; 4. L. Engels 90 cm 3 st. Op zaterdag 25 november wordt de tweede wedstrijd (tevens kasconcours) gehouden. Er wordt gevist in de Vliet te Leidsendam. Aanvang 8 uur. Vertrek station 6.45 uur. OPPASCENTRALE (TEL. 6347) Te bereiken maandag t/m vrijdag van 16.30-17.30 uur. 1. Ich had die liebe geseh’n - Vicky Leandros 2. You’re a lady - Peter Skellern 3. I put a spell on you - Creedence Clearwater rev. 4. I think i love you - Partridge family 5. Sugar me - Linsey de Paul 6. Mexico - Les Humphries Singers 7. Clair - Gilbert O’Sullivan 8. Eine neue liebe ist wie ein neues leben - Jurgen Marcus 9. It’s gonna be alright - Smyle 10. Uberall auf der welt - Freddy Breek ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk Werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. Toch viel de opkomst van de ouders mee en er werd zeer geanimeerd gedis- kussieerd over de meest uiteenlopende onderwerpen, zoals verzekering tegen materiële schade in en buiten de school uren. Op verzoek van de schoolraad kwam de jaarlijkse aubade op Konin ginnedag ter sprake en kwam duidelijk naar voren, dat de ouders van de Theo Thijssenschool niet tegen deze aubade waren, vooral niet wanneer de middag zoals vorig jaar wordt verzorgd door de zwemclub. Men vond het bijbrengen van wat nationaal gevoel bij de kinderen juist gunstig. Wat de twee laagste klas sen betreft vond men de aubade zonder meer geslaagd, doch voor de hogere klassen zou het geheel wat aantrekkelij- Er werden twee nieuwe leden van de ouderkommissie gekozen, namelijk me vrouw Kempkes en de heer Delissen resp. voor mevrouw Doting, die gaat verhuizen en de heer Oosterom die geen kinderen meer op school heeft. Voorts werd als reservelid gekozen mevrouw Ooms. ker moeten worden gemaakt, daar die er eigenlijk een beetje bijhangen, omdat de publieke belangstelling toch hoofdzake lijk de kleintjes geldt. Er werd verslag gedaan van de in okto ber jl. op initiatief van de Theo Thijs senschool georganiseerde bijeenkomst van alle ouderkommissies van de open bare basisscholen waar voorlichting werd gegeven door de Rotterdamse Schooladviesdienst over schoolvorderin gentesten - zoals deze op het moment door de basisscholen worden gehanteerd - en door het Instituut voor Psycholo gisch Onderzoek over schooltesten, zoals die door andere scholen in het land wor den gebruikt. Om een zo juist mogelijk beeld te krijgen van iedere individuele leerling aangaande zijn geschiktheid voor een bepaalde vorm van voortgezet on derwijs zou een combinatie van toetsen en testen de meest ideale oplossing zijn en de vergadering sprak de hoop uit, dat met het oog op de financiële conse quenties de Gemeente de helpende hand zal kunnen uitsteken. De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid is niet van zins de door alle opiniepeilers voorspelde winst zon der slag of stoot in ontvangst te nemen. Zaterdag is dat al te merken als de ge bruikelijke verkiezingskaravaan, dit keer in samenwerking met de overige leden van de ’progressieve koncentratie’, D’66 en PPR, door Waddinxveen trekt. Zaterdagmorgen 25 november wordt dit nog eens herhaald. De karavaan zal be staan uit een gelui dswagen en ongeveer dertig auto’s en andere vervoermiddelen. Tijdens dit gebeuren zal men bij Wad- dinxveners aanbellen om hen een folder te overhandigen en desgewenst in debat te gaan. Deze kleine kampagne wordt besloten met een verkiezingsbijeenkomst in de grote zaal van het Anne Frankcentrum op maandag 27 november waar het PvdA kamerlid voor het distrikt waarin ook Waddinxveen valt, dr. D. Dolman, het woord zal voeren. Ook de hoog op de kandidatenlijst geplaatste Gouwenaar en ontwikkelingshulp-expert A. van der Hek zal spreken. De heer Dolman is finan- cieel-ekonomisch specialist van de PvdA-Tweede Kamerfraktie. De PvdA is voorts van plan de jonge kiezers afzonderlijk te benaderen. Een al geplaatste advertentie leverde nogal wat positieve reakties op. De Peuterschool Groenswaard hield vo rige week een ouderavond in het ge bouwtje aan de Mozartlaan. Na een kort openingswoord door de voorzitter hield tandarts L. B. Baas een interessante le zing onder de titel „Van zoet naar zuurt. Dat deed hij met vertoning van sugges tieve dia’s. Het bleek wel dat er op dit punt nog heel wat vragen te stellen wa ren. Na de pauze volgde het verslag van de penningmeester. Aanvankelijk werd het verhogen van de kontributie door ver scheidene ouders niet begrepen. Maar nadat door de bestuursleden een uitvoe rige uitleg gegeven werd over de zeer sombere financiële toestand, verdwenen de bezwaren. Hopend op een eventuele subsidie, werd dit minder gezellige ge deelte van de avond voortgezet met de benoeming van een nieuwe voorzitter en het aftreden van twee oud-bestuursléden. Hierna werd deze goed bezochte ouder avond besloten. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: ma wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 7