f 100,- club Be Fair’s leden telt al 25 V ogeltentoonstelling STANDEN SINTERKLAAS Lezers schrijven STAPT ZATERDAG AAN WAL D ’66 m Natuurmonumenten Café Sport Rehorst bouwt winkelcentrum Tennisclub Be Fair groeit als kool Open schietfestijn Goudse veiling Vergadering schoolraad Belofte maakt schuld 'U&rbakel in Start middenstandsaktie Muziekavond Openbare vergadering van AR en CH CBTB vergadert voor bejaarden en gehandicapten voor bejaardenreis éA Sm WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 NOVEMBER m Fantastisch •A Sinterklaas zet zaterdagmiddag voet aan wal in Waddinxveen. Om twee uur legt zijn schip aan op de kade bij de Nesse, tegenover Modehuis Brou wer en zal hij, als vanouds door burgemeester C. A. van der Hooft welkom worden geheten. Vergezeld van zes Zwarte Pieten, de muziekkorpsen en zijn oude, trouwe schimmel trekt de goedheiligman daarna door de volgen de straten: Oranjelaan, Kerkweg, Puttelaan, leplaan, Dorpstraat, Beet hovenlaan, Willem de Zwijgerlaan, Koningin Wilhelminaplein, Koningin Wilhelininasingel, Brederolaan. Bij de Luifelbaan beëindigt de Sint zijn vermoeiende tocht 1-5 15 De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, De Vogelvrienden genaamd, houdt op donderdag 23 en vrijdag 24 novem ber een tentoonstelling in het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De openingstijden zijn op beide avonden van 19.30 tot 22 uur. Ieder is welkom, toegang gratis. De Schietvereniging Waddinxveen gaat volgende week aan de weg tim meren met een Groot Open Schietfestijn, waaraan iedereen mag meedoen. Het gebeuren gaat plaatshebben in de Goudse veiling aan de Bredeweg op maandag 20, dinsdag 21, woensdag 22, donderdag 23 en zaterdag 25 no vember ’s avonds van 20 tot 23 uur. Op zaterdag duurt het schuttersfeest van 11 tot 19 uur. Om het geheel wat aantrekkelijker te maken heeft de Schietvereniging ook een uitnodiging gericht aan de Waddinxveense bedrijven teneinde deel te nemen aan de bedrijfskompetitie, waarvoor mag worden ingeschreven met tenminste vier personen. Hoe dan ook, ieder is welkom en als u wilt mag u uw eigen schiettuig meebrengen. Be Fair Tennis groeit als kool. Het artikel van vorige week in onze krant leverde dertig nieuwe leden op. Als alles meezit beginnen zij hun tennis loopbaan op de banen in het sportpark De Sniep tegen de achtergrond van dit fraaie klubgebouw dat Be Fair zich voor ogen heeft gesteld. Het gaat ruim een halve ton kosten, maar die komt er ook wel, zo denken de Be Fair-tennissers er over. De komst van de bejaarde bisschop is voor de Middenstandsvereniging Waddinxveen meteen het startsein voor de jaarlijkse Sint Nicolaasaktie die zal duren tot en met 5 december. De middenstanders staan dan twee pro cent van hun omzet af, waarmee volgende zomer de Waddinxveense be jaarden weer een pleziertocht kan worden aangeboden. Om het voor u aantrekkelijk te maken in Waddinxveen uw Sinterklaas inkopen te doen is er ook nog een prijsvraag, die u kans geeft op waarde bonnen van 5, 10, 25 en 100 gulden. Daarvoor komt u in aanmerking als u vijftig zegels plakt op een vel (dat is meteen uw lot) en dat inlevert. Voor elke bestede gulden, ontvangt u tijdens de aktie een zegel. Notaris J. in ’t Hol zal vijf trekkingen houden. U hebt dus vijf keer kans op een van de hiervoor genoemde bedragen. De trekkingen zijn op 22, 27 en 30 november en op 4 en 7 december. Voor de jeugd is er een speciale aktie, waarover elders in deze krant meer. De winkels blijven op donderdag 30 november en op vrijdag 1 en maandag 4 december tot negen uur ’s avonds open. Op woensdagmiddag 29 novem ber zijn ze open. Op Sinterklaasdag sluiten de zaken gewoon om zes uur. Wn' komende verkiezingen. (Advertentie) ZATERDAGVOETBAL 4e klas C KNVB 8 9 10 8 9 8 8 8 8 9 9 9 8 9 9 9 9 9 9 8 9 9 6 6 6 5 5 3 2 2 1 0 0 9 8 7 6 4 3 4 4 3 2 2 1 1 3 2 4 2 2 2 0 2 1 2 1 1 1 1 2 3 3 3 5 5 5 6 7 14 14 13 11 11 9 8 5 4 3 2 18 17 16 10 9 9 9 6 6 6 5 13 12 10 10 10 10 8 6 5 4 3 Het is dan ook dankbaar werk. De ge daanteverwisseling die Be Fair’s hoofd kwartier in ruim een half jaar heeft is waarlijk imponerend. Half december wil Be Fair het eerste deel onofficieel in ge bruik nemen. Mede dank zij de steun van de ’Club van Honderd’. Voor inlichtingen kunt u terecht op de volgende adressen: M. van den Berg, Julianastraat 15, telefoon 2466 en C. Boonstoppel, Jan Dorrekenskade 26, te lefoon 2431. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of ~vn het recht op privacy te bulten gaar worden geweigerd. Het centrum is als staalconstructie (tach tig ton) in laagbouw uitgevoerd met een maximum hoogte van 5| meter. De gro te hal voor de supermarkt heeft een vrije overspanning van 22 meter en een totale oppervlakte van ongeveer duizend vierkante meter. De winkels zijn elk 84 vierkante meter groot. 11 10 11 10 10 10 10 10 11 10 11 10 7 5 5 3 4 4 4 4 2 2 1 1 2 2 1 1 1 3 4 1 2 3 2 0 1 2 1 2 3 1 1 0 2 2 3 0 1 3 2 2 2 3 5 5 5 7 2 1 2 3 4 4 5 5 8 6 7 6 Het programma vermeldt o.a.: Sympho nic in C (Gassec), Moonlight Serenade (Mortimer), Solo voor trompet (Ever- aarts), American Patrol (Meacham). Als intermezzo zal het hammondorgel be speeld worden door de heer H. Lagrand. Programma’s i 1,- verkrijgbaar in de toko van het Anne Frank-centrum en *s avonds aan de zaal. Degene, die gratis vervoer wenst gelieve te bellen telefoon 5555. A BIJL, Beethovenlaan 20 H. GROEN, Beethovenlaan 30, telefoon 5845. Na de bouw van het winkelcentrum Groensvoorde heeft Bouw- en Aanne- mingsmaatschappij P. Rehorst B.V. in Waddinxveen thans opnieuw een winkel centrum gerealiseerd. Het werd dinsdag in Hellevoetsluis door burgemeester J. J. Aarse van die stad geopend. Het winkel centrum vormt een belangrijke aanvul ling op de aktiviteiten van P. Rehorst B.V. in Hellevoetsluis, waar het bedrijf in de afgelopen jaren al meer dan dui zend flats en eengezinswoningen bouw de. Het winkelcentrum (het eerste in Helle voetsluis) bestaat uit acht winkels en een grote supermarkt. De verkoopruimten komen uit op een betegeld voorplein, omrand met een brede pergola, met op de hoek een kiosk. Naast het centrum is een parkeerterrein, met ruimte voor 115 auto’s. De bouw, waarmee op 8 februari van dit jaar in opdracht van de Stichting Pensioenfonds Protector (Esso) werd be gonnen, is precies volgens planning ver lopen. P. Rehorst B.V. heeft het projekt zelf ontwikkeld in samenwerking met Kok Bouwontwikkeling N.V. te Rotter dam en Architecten- en Ingenieurs bureau Treffers en Polgar N.V. te Wad dinxveen. Vorige week startten de beide voorzitters en hun eerste pogingen waren meteen raak. De ’Club van Honderd’ telt al 25 mensen. „We mikken natuurlijk op hon derd leden,” vertelt Van den Berg opti mistisch. Hij vindt dat de nieuwe akko- modatie die steun alleszins rechtvaar digt. „De medewerking die we tot nu toe van de leden krijgen is meer dan fantas tisch. De zelfwerkzaamheid is bij ons gewoon om stil van te worden,” zegt hij. Op donderdag 23 november om 20 uur zal de Brass-Band Voorwaarts’ uit Wad dinxveen o.l.v. dirigent Veldhuizen, een uitvoering geven in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum. De Schoolraad vergadert vanavond (20 uur) in de raadzaal van het gemeente huis in het openbaar over de volgende zaken: brieven van de Vereniging van Openbaar Onderwijs over de taken van de ouderkommissies en de overgang van basis- naar voortgezet onderwijs en over de leerlingenverdeling in het schooljaar 73/74. Ook komen de schooltoets en het gezamenlijk leerplan voor de openbare basisscholen ter sprake. Mevrouw H. Bergwerf-Schipperus trad eind oktober af als lid van de ouder- kommissie van de kleuterschool De Klimop. Daardoor zou zij ook af dienen te treden als sekretaresse van de School raad, iets wat het dagelijks bestuur in verband met de kontinuïteit ongaarne ziet gebeuren. Men wil mevrouw Berg werf graag handhaven als sekretaresse, waarbij zij echter haar stemrecht verliest. Aansluitend op het bericht van de vo- geltentoonstelling (zie elders in deze krant - red. WvW) zou ik gaarne nog een stapje verder willen gaan met onze medeburgers en hen willen wijzen op een heel mooie en zeer nuttige Vereni ging die naar ik hoop voldoende bekend is bij u. Helaas zijn er altijd nog wel mensen die zeggen wat is dat nu weer. Nu deze medeburgers zou ik gaarne wil len wijzen op de reeds lange jaren be staande Vereniging tot Behoud van'Na tuurmonumenten in Nederland. Die naast onze onvolprezen Staasbosbe- heer en provinciale instellingen op dit gebied als partikuliere vereniging nauw samenwerkt met bovengenoemde instel ling. Deze vereniging is in der tijd nog opgericht door een onze grote natuur kenners en wel de heer dr. Jac. P. Thijs- se, nog bekend bij onze jeugd door het schrijven en samenstellen van de prach tige Verkade-albums. Deze man zag in zijn tijd al dat er wat moest gebeuren om in ons kleine landje nog ongeschonden natuur te behouden. Wat een grote vooruitziende blik had deze man in een tijd dat onze industrie nog in zijn kinderschoenen stond, al in zag dat wij met elkaar er wat aan moes ten doen om ons land nog leefbaar te houden voor ons nageslacht. En toen met enige vrienden de stoot gaf tot het oprichten van deze vereniging. Dat er wat aan te doen is bewijst deze vereni ging door het aankopen van grote stuk ken natuur. Dat ook een groot gedeelte van ons volk dit inziet bewijst het grote ledenaantal dat thans de 144.000 is ge passeerd. Nu zult u zeggen: „Dat is toch wel voldoende, moet ik daar ook nog lid van worden?” Dan zeg ik: zeer zeker, ook u, medeburger, kunnen wij als lid niet missen, om ook in deze tijd van in dustrialisatie en voortgaande milieu vervuiling ons mooie land hier tegen te beschermen.” ZBVH Be Fair Heinenoord Hillegersberg Bolnes Wieldrecht Nw. Lekkerland 9 Hardinxveld Omas Sliedrecht Groot Ammers Op dinsdag 21 november komt het kan- didaat-Tweede Kamerlid Bert Schwartz (D’66) in café „Sport” aan de Kerkweg, om te diskussiëren met voor- en tegen standers. De heer Schwartz is thans lid van de Eerste Kamer. Op donderdag 23 november houdt de af deling Waddinxveen van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond een vergade ring in de christelijke huishoudschool De Rank. De heer M. A. van der Sar uit ’s-Gravenzande spreekt over de proble men in land- en tuinbouw. Aanvang 20 uur. Inlichtingen over deze zeer nuttige in stelling kunt u verkrijgen bij de Vereni ging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, Heregracht 540 te Amster dam, telefoon (020) 246212 of bij 3 Het gat van 85.000 is opgevuld met een lening bij de Raiffeisenbank en van het sportfonds Zuid-Holland heeft de chris telijke sportvereniging nog eens 10.000 tegoed. Het is nog niet genoeg. Voorzitter M. van den Berg zegt daarover: „Ja, bij zo’n bouw zijn er natuurlijk altijd dingen waar je niet op rekent of die je bij na der inzien wilt veranderen. Zo wilden wij toch maar bever centrale verwar ming in het nieuwe gedekte van de kan tine. En dat betekent dan meteen zeven duizend gulden erbij.” Zo ging het ook met betegeling, vloer bedekking en andere voorzieningen. Al les bij elkaar betekende dat voor Be Fair dat er opnieuw een kleine tienduizend gulden op tafel moet komen om de za ken financieel gezond te houden. Daarom hebben voorzitter Van den Berg en de voorzitter van de bouwkommissie, de heer C. Boonstoppel, hun schouders gezet onder de oprichting van de al be faamde ’Club van Honderd’. Lid van die club kunt u worden door Be Fair een malig honderd gulden te schenken. Ten bewijze van die goede daad ontvangt de gever een certifikaat en een, volgens de heer Van den Berg, ’werkelijk prachtige’ sleutelhanger. Eind augustus van het vorig jaar vielen er twee stencils bij ons op de deurmat betreffende de nog op te richten Havo- atheneum-school. In het eerste stencil werd het een en ander meegedeeld over de samenwerkingsschool; in het tweede werd onder meer gemeld dat „plannen om te komen tot oprichting van een Prot. Chr. Havo/Atheneum in een ver gevorderd stadium waren.” Bovendien werd ons door de elf ondertekenaars (t.w. de heren A. G. F. Lindeijer, C. Hoogendoom, D. van Vliet, A. Oudijk, R. Bartels, I. Bos, M. Dijkshoorn, P. de Lijster, C. J. Olsder, P. Speijer en P. Willemsteijn) verzekerd, dat we binnen kort nader geïnformeerd zouden worden over de stand van zaken. Inmiddels is er ruim een jaar verstreken en zijn we nog steeds niet nader inge licht. Het woordje „binnenkort” is, dat mag toch langzaamaan wel worden vast gesteld, misplaatst geweest. Toch blijven we wachten op concrete informatie, want belofte maakt schuld. 1ste klas afdeling Gouda Gouda Reeuwijk WDS Bodegraven Aarlanderveen Sportief Zevenhoven Floreant Bergambacht Rijnstreek Waddinxveen Siveo Maandagavond 20 november om 20 uur komen leden en belangstellenden van de A.R. en C.H.U. in het verenigingsge bouw aan de Stationsstraat bijeen om te luisteren en te debatteren naar Mr. G. C. van Dam, A.R., specialist sociale zaken en loonpolitiek en Drs. G. van Leijeh- horst, C.H., specialist hoger- en weten schappelijk onderwijs. De twee zittende kamerleden spreken in het kader van de ZONDAGVOETBAL 4e klasse C KNVB: Full Speed HMSH Schiedam Quick Steps Tonegido Archipel Rava Moordrecht Waddinxveen GDS Wippolder Spoorwijk Be Fair is gewend de zaken groots aan te pakken. Neem de verbouwing en uit breiding van het klubhuis in het War- naarplantsoen. Geraamde kosten: ruim twee ton! Zelfwerkzaamheid en schen kingen van materialen leverden een kleine 40.000 op en akties in de afge lopen drie jaren (oud papier, verlotingen en kien- en kaartavonden) nog eens 75.000. hu ■te:i

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 9