Kom over de brug Tweede kantoor van Spaarbank open Middenstand van AR grote winnaar op Julianaschool De verdwenen bankdirecteur Trekking Sint Nicolaasaktie WILLEMS in! W addinxveen tegen ONA Ds S. de Jong spreekt voor Chr. Afgesch. Gem. deze week i 1 I üL== f Pagina 3 I 6 door Tom Lodewijk Wordt vervolgd VOOR WADDINXVEEN BURGERLIJKE STAND 11 11 11 11 11 11 Maandagmiddag heeft burgemeester C. A. van der Hooft het twee de kantoor van De Spaarbank in Waddinxveen officieel in gebruik gesteld aan de Groensvoorde 74. Ter gelegenheid van de opening werd aan de burgemeester een bedrag ter hand gesteld ter grootte van duizend gulden. Dit geld zal kunnen worden besteed aan een groenvoorziening of ander algemeen doel. Het nieuwe moderne kantoor van De Spaarbank is ontworpen door het bouwkundig ingenieursbureau Stuurman en uitgevoerd door Reym Bouwontwikkeling N.V. beide uit Waddinxveen. Het spaarbankkantoor zal dagelijks geopend zijn van 9 tot 12 en van 13 tot 17 uur en vrijdagavond bovendien van 19 tot 21 uur. Op het nieuwe kantoor zal een openingsspaaraktie worden gehou den. Ieder nieuwe spaarder ontvangt tot 15 december bij het openen van een rekening met een minimum storting van 10 een openings- premie van 5 terwijl iedere cliënt een attentie ontvangt. Voor kinderen tot 13 jaar vindt ter gelegenheid van de opening een kleurwedstrijd plaats. De kleurkaarten zijn verkrijgbaar op het kan toor. Het kantoor behoort tot het werkgebied van de Nutsspaarbank te Gouda, aangesloten bij De Spaarbank te Rotterdam. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 DECEMBER 1972 (Advertentie) i 8 5 4 4 2 9 6 6 4 4 3 6 5 3 3 2 1 0 0 8 7 7 4 In ’stemdistrikt 10’ werden vorige week ook verkiezingen gehouden voor de Tweede Kamer. Leerlingen van de zesde klas van de Koningin Julianaschool brachten namelijk op heuse stembiljetten hun stem uit op een van de lan delijke politieke partijen. De uitslag zou de huidige kabinets-formateur aan zienlijk minder problemen hebben gegeven dan de werkelijke. Van de 26 uitgebrachte stemmen gingen er 16 naar de AR, 3 naar de CHU, 4 naar de Boerenpartij, terwijl de niet-confessionele groeperingen WD, D’66 en PvdA slechts één stem beschoren was. Er is dus nog hoop voor de confessionelen in Nederland 100,—: A. Dellenbach, Tesselschade- laan 19; W. C. Groen, Beethovenlaan 30; Mevr. Geluk, Henegouwerweg 32. 1 HE - HE - HE Wings 2 VADER ABRAHAM Vader Abraham Ondertrouwd: J. C. Plomp en M. M. Koster; C. A. Gijzenberg en P. G. van Tol; J. Breugem en M. F. J. van Noort; H. J. Bulder enM. J. G. Arts; D. Berger en J. C. M. van Bueren; A. van Veluw en C. Ottespeer; W. W. Heijns en C. Rupke. Geboren: Arjan André, zv. J. van Hel den en D. A. van Eijk; Jacqueline, dv. D. A. C. van Drunen en M. M. Roe- doe; Natasja Alice Elizabeth, dv. L. Schouten en A. van Berkel; Nandy, dv. R. H. Bruins en H. M. van ’t Huil; Renata, dv. H. Schouten en A. D. Ba ken; Bartus, zv. C. Pul en M. J. Hak. Overleden: de Vink, Ida wv Kreupeling, oud 91 jaar. Gehuwd: G. J. J. Broeksteeg en G. C. Moelker. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN ook doet BRUG! >«n. »rd toP tien aan zijn ner- i de >nde der- be- ,oef- i re- aars (en veen gen mee GREEDENCE GOLD o.a. Proud Marry - I heard it through the Grapevine - Suzie Q e.v.a. 17,90. en af- ileg lur- igd. tal- i de 1Ü- iten :eer chi- oor ver nis- Het and bio- ner. lief- Getipt door Veronica er> ver krijgbaar bij: „Ik kan u de boeken laten zien. Er is schrikbarend en zéér geraffineerd geknoeid. O ik weet wat u vragen wilt, in specteur de controle. Tja, dat is een moeilijke kwestie. Ziet u eseen bank als deze die is grotendeels geba seerd op vertrouwen. Boezemde de figuur van de heer Van Maurik u vertrouwen in, in aanmerking genomen dat hij vijf en dertig jaar bij de bank was, hier gekomen als jongste bediende?” „Voorzover ik hem kende, was hij voor mij een monument van betrouwbaarheid en degelijkheid,” stemde de inspecteur toe. „Nu, dat was hij voor mij, voor ons ook. Werkelijk, inspec teur, u komt hier voor een zakelijke bespreking. Daarom berg ik alles wat mij onbegrijpelijk is, tijdelijk ergens in mijn brein op, ik kan er nu niet aan denken, me er nu niet mee bezig houden. Maar dit kan ik u vertellen: het raadsel rond de heer Van Maurik zal, als ik me de tijd gun er over na te denken, mij waarschijnlijk tot een kwelling worden. Wel de wereld schijnt op haar kop te staan. Ik zou haast zeg gen hij lachte zonder vreugde, „als iemand als Van Mau rik niet meer te vertrouwen was wie dan nog wél? Je zoudt aan jezèlf gaan twijfelen!” „Ja, dat kan ik me levendig voorstellen,” antwoordde de in specteur. „Wat denkt u, dat deze man met dat geld gedaan persoonlijkheid,” betwistte de inspecteur. „Ik had me kunnen voorstellen, dat hij de gasslang had gebruikt, of zich voor de trein gegooid. Maar een revolverdat is toch niets voor deze man! Al is het slechts simpel om de vraag hoe kwam hij er aan?” „Daarop kan ik u natuurlijk geen antwoord geven, maar de heer Van Maurik is in militaire dienst geweest en werd later een steunpilaar van de burgerwachtal geloof ik dat hij zich het meest bezig hield met het beheer der financiën. Het zou kunnen zijn, dat vuurwapens voor hem zoiets waren als voor mijsuikerzakjes. Iets, waarvan niemand een ver moeden had.” „En was die fraude zo belangrijk, dat deze man daarvoor een eind aan zijn leven maakte?” „Nogal,” zei de directeur en deed zijn stem opzettelijk vlak en ongeëmotioneerd klinken. „Honderdtwintigduizend gul den dat is nog best de moeite waard.” De inspecteur dacht na. „Wat mij een raadsel is, meneer Ijzerman waar heeft hij het gelaten? De man leefde, zo te zien, onder hoogst een voudige omstandigheden. Ik hoorde, dat hij een dochter in het sanatorium heeft .Zoiets kost geld,” zei de directeur zacht, „maar niet zóveel.” „Hebt u het bewijs van de fraude?” 100,J. P. Mul, Neptunespad 2; H. Meiderwijk, B. Trooststraat 18. 10,G. Coomen, Chopinlaan 34; N. v.d.Schoot, Peuleyen 116; F. Hoeboek- Dekker, C.Huygenslaan 18; W. A. v.d. Bijl, Nesse 18; G. v.d. Gaarde, leplaan 111; de Rouw, J. Campertlaan 2; H. Bras, Prunusstraat 37; W. J. v.d. Neder- eind, Wer. Buninglaan 86; G. Heikamp, Aciastraat 7; H. B. v.d. Oest, Kerkweg 6; Molenaar, W. de Zwijgerlaan 54; M. Rehorst, Souburghlaan 5; A. G. Hen- driksz, Peuleyen 8; A. F. Noorlander, W. de Rijkelaan 31; G. Heikamp, Aca- ciastraat 7; M. de Hoed-Vos, Elzenhorst 98; J. de Graaf, Mauritslaan 58; G. Koele, Beethovenlaan 28; J. Ravensberg, Vondellaan 19; Fam. Uittenbroek, Es- doomlaan 15; W. Sleeuwenhoek, Pr. Irenestraat 34; N. Kroese-Schoone, Vo- gellaan 14, Boskoop; L. Meiderwijk, Es- doomlaan 3; C. Jansen, Tollenslaan 155; C. J. van Leeuwen, Piasweg 7. 5,Mevr. Brand, Achied Clynhens- laan 185, België, Keerbergen; D. Uit- beyerse, Henegouwerweg 120; Van Ge- meren, Wilhelminalaan 4, Boskoop; A. Vos, Kanaaldijk 1; Mevr. Huisman, Ak- kerwinde 5; Mevr. Fickus, Peuleyen 112; E. van Hoven, Piasweg 27; C. G. Droog, Acaciastraat 68; J. Blom, Brede- weg 47, Zevenhuizen; E. Vermey, Kerk weg 159; Hr van Erk, Postbus 20; A. Zweere, Asterstraat 4, Zevenhuizen; A. Oudijk, Kuip. Rietbergplantsoen 65; C. van Eek, B. Trooststraat 94; G. v. Eijk, Kerkweg 65; P. v.d. Vaart, Meidoom- straat 42; E. J. Straalen, Lippe Biester- feldl. 18; W. Vos, B.Trooststraat 74; J. v.d. Eerden, Pr. Irenestraat 11; N. v.d. Schoot, Peuleyen 116; W. Boom, p.a. leplaan 7; Mevr. T. van Helden, Elzen horst 48; J. Scheele, Prunusstraat 35; Mevr. E. van Helden, B.Trooststraat 1; J. Collet, J.W.Frisoweg 71. 1 ICH HAB’ DIE LIEBE GESEH’N Vicky Leandros 2 I THINK I LOVE YOU (Maxi Single) The Partridge Family 3 THERE HAS BEEN A TIME The Cats 4 AUNTIE Diverse artiesten 5 BEN Michael Jackson 6 FAIS-DO Redbone 7 ÜBERALL AUF DER WELT Freddy Breek 8 HET BANANENLIED André van Duin 9 CLAIR Gilbert O’Sullivan 10 GARDEN PARTY Rick Nelson 25,Mevr. Verwey, K.Willem II- straat 8; J. Hoogendoom, Sniepweg 44; A. Schroder, K.Willem Il-straat 4; L. Vermeer, Beethovenlaan 2; A. C. Schau- felie, leplaan 26; W. van Gemeren, P. de Oudenstraat 22, Boskoop; M. Huizer, Lijsterbesstraat 46; J. J. Kok, Wilgen horst 8; Mevr. Sleeuwenhoek, Pr. Irene straat 94; N. Hertig, J. van Bijnenpad 239; W. P. Quartero, Pr. Beatrixlaan 17; M. Pronk, leplaan 5; Mej. A. Luyten, J. van Bijnenpad 47; J. J. Mui, Ch. de Bourbonstraat 1; Mevr. M. J. J. Vloed, Jus. v. Effenlaan 25; G. Bos, Noordein- de 40; Mevr. P. Slaman, Tuinbouwweg 2; J. D. Geel, Wilgenhorst 50; J. Hiel- kema-Slootman, Nic. Beetslaan 28; L. Verblauw, Akkerwinde 17. Gevonden: bruine herenportemonnee met inhoud, rood-witte step, sleutelbos, zwarte damesportemonnee met inhoud, bandhanddoek en blauw broekje, bank biljet. Verloren: brede verlovingsring, bruine damesportemonnee met inhoud, bruine damesschoudertas met inhoud, zilveren armband-horloge, rode jongensfiets, zwarte portemonnee met inhoud, gra- naatstenen kettinkje, bijbeltje, bankbil jetten, rode nylon want, d.blauwe por temonnee met inhoud. 10,M. Matse, Sniepweg 50; M. P. Gerts, St. Victorpiein 17; L. C. Waar denburg, B.Trooststraat 76; Mevr. W. Verschut, K.W.singel 49; G. Bolhuis-van Lieshout, Peppelhorst 55; G. Pelikaan, Sweelinckhof 52; S. M. A. de Voogd, Stationsstraat 43; H. Hofman, W. de Zwijgerlaan 17; A. L. Scholten, Wm de Zwijgerlaan 68; Mej. J. D. Vermey, Ringvaartsingel 36; Mevr. Groeneveld, Berkengaarde 14; Mevr. Minnee-Groe- neveld, Noordeinde 24; H. Brinkhorst, Peppelhorst 85; G. Aalbers, Pr. Marij- 5,J. de Graaf, Mauritslaan 58; J. Lapair, Wm de Rijkelaan 120; Mevr. Russcher, Nassaulaan 9; J. de Wilde, Bredeweg 17, Zevenhuizen; Mevr. Kos ter, Oranjelaan 4; M. Lathouder, K.W. singel 58; van Eunen, leplaan 117; W. C. Groen, Beethovenlaan 30; G. Dijks, Lindegaarde 45; G. Rehorst, Stations straat 11W. de Graaff, Vondellaan 42; G. H. Reym, Z.Dwarsweg 17; Camboer- Nooten, Pr. Bemhardlaan 21; W. P. Quartero, Pr. Beatrixlaan 17; C. Kerver, Joh. Postlaan 39; A. J. de Kluyver, Wagnerlaan 17; J. Berghoef, J.D.kade Oost 96; Mevr. J. Vonk, Mozartlaan 1; Mevr. Smit, Mozartlaan 14; A. Oom- kens, Meidoomstraat 2. kestraat 17; G. Koetsier, Onderweg 16; J. G. Wyenberg, Nic. Beetslaan 106; E. Huurman, Jan Campertlaan 42; W. Vis ser, Tesselschadelaan 136; W. v.d. Schee, Aciastraat 22; W. J. van Nedereind, W. Buninglaan 86; J. P. Straver, Souburgh laan 18; G. C. de Boer-Alberti, Jacob Catslaan 35; P. v.d. Berg, Stationsstraat 8; Erie Janmaat, Zuidkade 183; Mevr, van Pinxteren, Akkerwinde 42; M. Rit ter, Nic. Beetslaan 1; W. v.d. Bas, Wm de Rijkelaan 48; A. v. Nielen, 2e Bloks- weg 64; H. van Driel, Anna van Sak- senstraat 1; G. Boere, Sweelinckhof 49. Ds S. de Jong, hervromd predikant te Ouddorp, spreekt vanavond in het kerk gebouw van de Christelijk Afgescheiden Gemeente in de Dorpstraat voor de ge reformeerde stichting tot behoud van de statenvertaling. Aanvang 19.30 uur. 11 11 11 i i 11 i i 11 i i i i 1 i i i i 1 i 11 11 11 11 i i 1 i Vrijdag is er weer prijsklaverjassen in de kantine van de voetbalclub Waddinx veen in de Oranjewijk. Aanvang 20 uur. U kunt zich hier ook opgeven voor het kerstklaverjastoemooi. Zondag speelt Waddinxveen op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd te gen ONA uit Gouda. Aanvang 14.30 u. „Kom over de Brug” is niet maar” een kollekte, het is bloedserieuze poging over kloven, die ons scheiden, brug te slaan. Vandaar dat het niet om een gift als vele andere Tussen 11 en 15 december a.s. vragen de kerken van de ontwik kelingslanden ons over de brug te komen. Deze keer hebben zich voor deze aktie 10 Protestantse kerken en de Rooms Katholieke Kerkprovincie van Nederland verenigd. De nood van de kerken in de ontwikkelingslanden is on beperkt, maar hun mogelijkhe den zijn ook schier onbeperkt. Wij mogen hen in hun nood en mogelijkheden de hand reiken. „zo een de een I Tl 6I 5 I 25,Mevr. Delden, Tollenslaan 42; Marijke de Heer, Prunusstraat 3; W. Havenaar, W. de Rijkelaan 1; P. Broer, Meidoomstraat 7; C. Roos, Meidoom straat 30; Rehorst-Ravestein, Maurits laan 56; M. Kloet, J.D.kade 76 (O); W. A. v.d. Bijl, Nesse 18; G. A. Veldhui zen, Acaciastraat 1; J. Truffino-Klaar, Da Costaweg 30; K. H. Anzion, Tol lenslaan 27; J. J. van Gils, Oltmanstraat 10; K. Los-Verschoor, W. de Rijkelaan 62. En zoals hij daar nu zat, in zijn keurige donkergrijze pak, een hagelwitte overhemd, waarvan de manchetten net even tjes uit de mouw gluurden en een glimp van fraaie gouden manchetknopen deden zien, de beide blanke, goed onder houden handen met de korte, brede nagels gevouwen op ’t smetteloze vloeiblad van zijn donkerglanzend bureau, kon hij poseren als de geslaagde en vertrouwenwekkende figuur op een advertentie van een levensverzekeringsmaatschappij- De welwillendheid, waarmede hij inspecteur Dekker aanzag. was ongeveinsd, maar ze kon een zekere bezorgdheid en gespannenheid niet verbergen. „Ik ben niet iemand, die zijn gevoelens toont,” zei zijn rus tige, beheerste stem, „maar ik zal tijd nodig hebben om dit te verwerken, inspecteur. Van Maurik nee, het wil er niet bij me in. Dit was volkomen overbodig, nutteloos, zinneloos, al kan ik het wel begrijpen „U bedoelt?” „Er zijn mensen die een misstap begaan, zonder dat het hun eigen persoonlijkheid schijnt te raken. Keurige huisvaders bedriegen hun vrouw, maar ze blijven keurige huisvaders en toegewijde echtgenoten. Als het niet toevallig uitkwam, zou het jaren kunnen duren. Het is of een ander het doet, niet zijzelf, zij leven werkelijk een dubbel leven. Och, dat doen er méér, niet altijd in ongunstige zin. Hoeveel mensen heb ben niet een kant aan hun leven, ten goede of ten kwade, waarvan niemand weet. Zoudt u van mij geloven, dat ik een hele verzameling suikerzakjes heb?” „Nee,” lachte de inspecteur, „hoewelde uitersten raken elkaar. Eh u zei zo-even, dat u het wel begrijpen kon. U bedoeltdie fraude.” „Ja,” antwoordde de bankdirecteur. „Zo lang het goed ging, niet ontdekt was, zolang de heer Van Maurik voor het oog van de mensen blééf wie hij was, de man met het onbevlekte blazoen, de voorbeeldige bank-man, kon hij dit leven aan. Toen hij ontdekt was, stortte zijn wereld, gebouwd op respect en fatsoen, ineen. Hij heeft zich ongetwijfeld schrikkelijke visioenen van de toekomst voor ogen gehaaldze wéren voor hem wellicht schrikkelijk. En hij heeft die toekomst niet aangedurfd. Zo heeft hij er een eind aan gemaakt.” „Maar dat eind is zo weinig in overeenstemming met zijn giften gaat, maar om een offer: één procent van uw jaarinkomen. Op 11 december krijgt u een fol der met enveloppe thuisbezorgd die op 15 december weer wordt opgehaald met uw offer. U kunt op allerlei manieren geven. U kunt ook toezegging doen van een gift in termijnen. Hoe u het ook doet - KOM OVER DE heeft?” „Voor mij is maar één oplossing mogelijk: hij heeft ge speculeerd.” „Hier?” „Dat is vrijwel onmogelijk. Dat zou opgevallen moeten zijn.” „Dus dat zullen we moeten uitzoeken.” „Als u dat lukt.” ,,’t Zal niet meevallen.” „Nee, zeker niet.” .Zijn dochter „Wat zal dat arme schepsel er van weten? Voor dat kind is het ’t ergst.” „Wat gebeurt er nu met haar?” De directeur trommelde met zijn vingers op het blad. „Inspecteur deze hele zaak heeft aller-akeligste aspecten. Als de heer Van Maurik normaal overleden was, zou zijn pensioen gereikt hebben tot de meerderjarigheid van zijn dochter. Ze is twintig nu. We zouden in dat geval als directie en raad van beheer ongetwijfeld voorzieningen getroffen hebben, waardoor het meisjes zonder zorgen haar kuur had kunnen uitdienen en in ieder geval niet op straat zou komen te staan. Ik denk, dat de heer Van Maurik een levensver zekering heeft lopen maar zal die uitbetaald worden in dit geval? Ik heb vanavond een bespreking met de heren van de raad van beheer. Ik vermoed dat het een hush-hush zaak zal worden. Geen aangifte, geen politieonderzoek „Dat is al gaande.” „Naar de zelfmoord „Als ’t zelfmoord is „Ik begrijp dat u twijfelen móét, zolang u geen zekerheid hebt. Maar waarom zou iemand Van Maurik vermoorden?” „Misschien beroving het geld.” ,Js er iets dat daarop wijst?” „Eerlijk gezegd niets.” - 5 2 8 7 6 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 3