EEN JAARTJE WADDINXVEEN Geboorte 20.000e Waddinxvener hoogtepunt bet openbare leven 1972 van en DE KRAAMVISITE EN HET PERSBERICHT „400 zakken met vuil 15 bakfietsen vol af val” H in I iSlaii Pagina 6 5 J Van A tot Z WEEKBLAD VOOR VaDDINXYEEN DONDERDAG 4 JANUARI 1973 WADDINXVEEN Zaken van de meest uiteenlopende aard hebben vorig jaar het dagelijkse openbare leven in Waddinxveen beheerst In 1972 drinken we (nog) geen gefluorideerd water, kunnen we ons enige museum Oud- Waddinxveen bezoeken, maken we veel schoon en hul digen we de 20.000e inwoner. Het zijn maar een paar van die vele wapenfeiten. Hier komen ze nog eens een keer om uw geheugen wat op te frissen. De raad van beheer van de Goudse Waterleiding Maatschappij N.V. (die ook aan Waddinxveen levert) laat begin januari weten het verstandiger te vinden te wachten op een uitspraak van de Kroon over twee beroepszaken alvorens het definitieve besluit te nemen fluor aan het drinkwater toe te voegen. Jeugdbrandweerwedstrijden in september Oudste inwoner, G. Blom (101) overleed in april F/? Oud-W addinxveen Wel of geen aubade is voor deze jongens gee n punt. Op Koninginedag zingen ze uit volle borst mee. Peter van Soest (rechts) redt eind mei René Oskam van verdrinkingsdood. schuwen van alle nodige hulpverlenings diensten. i i I I i I i Als gedelegeerde van het college van overleg van het intergemeentelijk over legorgaan Midden-Holland installeert onze burgemeester in januari de beleids commissie centrale meldpost in Gouda. De commissie brengt later in het jaar advies uit over de financiële, technische en bestuurlijke aspecten van de Stich ting van een centraal alarmeringspunt in het gebied van de 22 samenwerkende gemeenten. Dus één telefoonnummer (waarschijnlijk 10111) voor het waar- De door het gemeenteraadslid L. J. van Heteren (Gemeentebelang) tijdens de begrotingsdabatten 1971 aangekondigde uitgave van het boekje Waddinxveen van A tot Z beheerst heel 1972. Ener zijds door het herhaaldelijk vragen om gegevens en anderzijds door het steeds verschuiven van de verschijningsdatum. Maar donderdag 30 november is het zo ver. Redactrice mevrouw J. K. C. de Groot-Kleijer en de heer Van Heteren bieden het eerste exemplaar van A tot Z tijdens de begrotingsdebatten aan de raadsvoorzitter aan. Enkele weken later begint de huis-aan-huis verspreiding. Veehouders in de Zuidplaspolder en aan de Kanaaldijk mogen van half janu ari tot half februari geen vee vervoeren, omdat in Zevenhuizen de gevreesde dierziekte mond- en klauwzeer is uit gebroken. Woensdag 26 januari wordt het stoffe- Op verzoek van het Carnegie Heiden fonds reikt in dezelfde maand burge meester C. A. van der Hooft een zil veren armband met inscriptie uit aan Marjan Lam, het Waddinxveense meis jes dat in juli 1971 als achtjarige haar buurmeisje Diana Brümmer (toen 3 jaar) redt van de verdrinkingsdood in een brede Vondelwijkse moddersloot. Peter van Soest (4) doet eind mei vorig jaar iets dergelijks. Hij haalt de langs de Kleikade in het water gevallen René Oskam (5) weer op het droge. Het Palmpasenfeest wordt eind maart voor het eerst door de Waddinxveense welpen en kabouters in het openbaar gevierd met een door de drumband Concordia opgeluisterde rondgang door het Weekblad voor Waddinxveen ver schenen artikelen van haar belevenissen. In Tanzania ziet ze vrouwen die al lo pend him kind borstvoeding geven en een politieman, die met een geboeide gevangene een lift probeert te krijgen. In Zambia schrijft ze brieven bij kaars licht over een chaco-strijkijzer, waarvan gloeiende kooltjes het hoofdbestanddeel vormen. Tussen de dag in de Middeleeuwen, waarop een zeker heer Wadde het plan opvat om op de veengronden ten noorden van Gouda een bestaan te vin den en de tijd waarin een zeker heer Cor van der Hooft Groenswaard 3 bouwt, ligt een belangrijk stuk geschie denis. Om alles wat reeds is gevonden en alles wat nu nog her en der onder het stof ligt, tot een boeiende collectie te maken wordt op maandag 7 februari uit de bestaande samenwerking tussen de gemeentelijke overheid, de Coöperatieve Raiffeisenbank Waddinxveen en een aantal Waddinxveners de Stichting Museum Oud-Waddinxveen opgericht. De taak van de stichting is het opspo ren, verwerven, bewaren en in stand houden van alles wat uit historisch oog punt voor Waddinxveen en naaste om geving van belang kan worden geacht. Drie maanden later, op maandag 8 mei, opent burgemeester C. A. van der Hooft in een bovenzaal van het nieuwe hoofd kantoor van de Coöperatieve Raiffeisen bank Waddinxveen aan de Kerkweg ons eigen, 70 vierkante meter beslaande, museum. Er is in 1972 ook veel schoon gemaakt in de gemeente. De actiegroep Klien, soms gesteund door de schooljeugd, de Jeugnatuurwacht, de lunior Kamer in de Oranjewijk. Palmpasen wil zeggen: een zonnetje brengen in de huizen en harten van zovele misdeelden. Vrijdag 31 maart bieden de zusjes Gerdina (15), Marianne (10) en Lydia Schippers (7) uit de Acaciastraat het eerste Waddinx veense kievitsei aan aan onze burgemees ter. Het ei is gevonden langs de weilanden van de Tweede Bloksweg. De natuur komt ook even om de hoek kijken bij ir. EL A. Peters, die in ons Weekblad van april betoogt de flora in het War- naarplantsoen wat natuurlijker te bege leiden in plaats van een soms onnodig vernietigd goed bedoeld onderhoud. Ple zierig voor hem en voor ons is de mo gelijkheid, die iedereen wat later - in mei - wordt geboden om de tuinen en Breggen op een boerenkar naar de nieu we begraafplaats aan de Albedingk Thijmlaan gereden. De 60 jaar gewor den heer Van der Breggen was land bouwer en eigenaar van de manege De Reigersburgh en stond bekend als ken ner en liefhebber van de ruitersport. Van ons heen gingen vorig jaar ook de bekende Waddinxveners Gerrit Blom, met zijn 101 jaar was hij onze oudste inwoner, C. van Mourik (40), H. van Nielen (57) en P. Rehorst (81). Nederland en de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW), animeert elke mogelijkheid om te komen tot een scho ner milieu en daardoor een leefbaarder omgeving. Twee voorbeelden: een schoonmaakactie in maart levert 400 zakken vuil op; het reinigen van sloten en vijvers is goed voor vijftien bakfiets vrachten vol met afval. De dienst Open bare Werken vraagt in deze maanden aan alle inwoners het huisvuil beter ver pakt aan de reinigingsdienst aan te bie den. Marlies van der Hooft, de als 24-jarige in november 1971 door de Stichting Ne derlandse Vrijwilligers (SNV) naar Afri ka gezonden dochter van de burgemees ter, verhaalt in een aantal vorig jaar in

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 6