hefbrug Raadsleden zoeken daarop antwoord R grens? waar een Je LP 3 BE FAIR EN DE SPERWER WACHTEN AF Raad Waddinxveen vanavond bijeen Oranjevereniging moet plannen maken Rondom f 3 de Subsidiebeleid gemeente: trek Ds H. J. Hegger spreekt in Boskoop WINTERTIJD WEEKMARKT A WILLEMS van de week PIETER PIEREBAS WOONT HIER IN DE BUURT EUROPESE GEDACHTEN UITDRAGEN VOOR WADDINXVEEN 22 instellingen krijgen f 74.434,88 subsidie BRANDWEERMAN ZIJN IS NGU OOK GEEN VETPOT deze week WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 JANUARI 1973 Pagina 5 II Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Afvoeren Handhaven WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders moet zich nog nader beraden over de aanvragen om een renteloze geldlening van de tennisclub „Be Fair” 15.000,en de postduivenvereniging „De Sperwer” 16.000,De subsidiecommissie ziet de inwilliging van deze aanvragen vooralsnog niet zitten. De vanavond vergaderende gemeenteraad, aan wie B. en W. hun nader beraad over deze aanvragen aankondigen, kan zich in ieder geval wel uit spreken over de wenselijkheid of onwenselijkheid van het verstrekken van gemeentewege van dergelijke renteloze geldleningen. Wil men geen pre cedenten scheppen, dan lijkt het er in deze zaak op dat Be Fair en De Sperwer de financiering van hun plannen op andere leest zullen moeten schoeien. De tennisclub Be Fair heeft een aanvrage om een renteloze geldlening van 15.000,ingediend voor de bouw van een nieuw clubgebouw in het sportpark De Sniep. Na de begroting ingezien te hebben concludeert de subsidiecommissie het niet eens te zijn met het bestuur van de tennisclub, dat de opbrengst van het huidige clubgebouw ten goede komt van Be Fair. De postduivenvereniging De Sperwer heeft een verzoek om een renteloze geldlening van 16.000,ingediend voor de oprichting van een nieuw clubgebouwtje. De subsidiecommissie tekent bij dit verzoek aan gaarne van deze vereniging te willen vernemen hoe zij zich voorstelt de aflossing in de komende jaren te voldoen. WADDINXVEEN Waddinxveen en de Waddinxveners kunnen er niet genoeg toe bijdragen de Europese gedachten te steunen en uit te dragen. Daarom zijn Burgemeester en Wethouders er voorstander van de Europese beweging in Nederland 25,te geven en de Raad der Europese Ge meenten 401, De subsidiecommissie had het college voorgesteld deze posten van de be groting af te voeren, omdat er onvoldoende gemeentelijke belangen aan- 1 wezig zouden zijn om deze zaak te subsidiëren. Onze gemeente is bij raads besluit van 24 september 1970 als lid toegetreden tot de sectie Nederland van de raad van Europese Gemeenten. WADDINXVEEN De vrijdagse weekmarkt, waarvoor een avond lang de Juliana van Stolberglaan is afgesloten en die zal worden ver plaatst naar het aan te leggen parkeerterrein naast de Coöperatieve Raiffeisenbank aan de Kerkweg, zal voortaan in november, decem ber, januari, februari en maart tot acht uur ’s avonds duren. Het weer is in deze maanden dikwijls te koud of te guur om - zoals nu gebruikelijk is - tot negen uur open te blijven. Burgemeester en Wethouders stellen de vanavond vergaderende ge meenteraad voor, overeenkomstig het verzoek van de marktcommis- sie, het sluitingsuur van de weekmarkt een uur te vervroegen ge durende de wintermaanden. De weekmarkt wordt op dit moment bevolkt met ten hoogste 80 kramen. Meningen verdeeld WADDINXVEEN Als het college van Burgemeester en Wethouders in de gemeenteraadsvergadering van vanavond geen strobreed in de weg wordt gelegd krijgen 22 instellingen, verenigingen, stichtingen en bonden uit de gemeentekas desgevraagd in totaal 73.434,88 subsidie, ontvangen vier verenigingen niet de gevraagde 1.103,18, wordt de beslissing over het verstrekken en garanderen van 10.710,aangehouden en is nader beraad nodig om renteloze geldleningen van in totaal 31.000,te garanderen. WADDINXVEEN De Oranjevereniging heeft het college van Burge meester en Wethouders verzocht om een garantstelling in een eventueel tekort tot een maximum van 10.000,Deze garantstelling heeft be trekking op de festiviteiten, die zullen worden georganiseerd ter gelegen heid van het 25-jarig regeringsjubileum van koninging Juliana op woens dag 5 september 1972. De subsidiecommissie wil de behandeling van dit verzoek uitstellen totdat de Oranjevereniging definitieve plannen bekend kan maken en een begro ting is irigediend. Het college van B. en W. is het hiermee eens en stelt de vanavond vergaderende gemeenteraad voor de garantstelling aan te hou den. Aangehouden zullen ook worden verzoeken om subsidie van de Ver eniging van Nederlandse Brandweercommandanten 25,de subsidie commissie wil nadere informatie over het werk en het nut van deze ver eniging, waarin brandweercommandant A. M. Zwamborn veel gezag zou hebben), het Nederlands Normalisatie Instituut 635,de subsidie commissie wil nadere informatie over het praktische nut van deze instel ling, van wiens adviezen de dienst Openbare Werken en Bedrijven veel vuldig gebruik zou maken) en de Goudse Stichting voor Onderwijs aan Zieke Kinderen 50,de subsidiecommissie wil nadere informatie over de eventuele behoefte aan dit onderwijs en meent dat een gemeenschap pelijke regeling beter op zijn plaats zou zijn). WADDINXVEEN Het is hoogst twijfelachtig of het gemeentebestuur van Waddinxveen door blijft gaan met het subsidiëren van instellingen als het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding), de Nederlandse Astmastichting, de Nederlandse stichting tot bestrijding van hart- en vaatziekten en de Nierstichting Ne derland. W’veen en Boskoop weer bijeen (Advertentie) Functie: 5» ver Vaste vergoe ding per jaar Uurloon bij brand tol? tien Mededelingen en ingekomen stukken; Onderzoek geloofsbrieven en besilssing over toelating opvolger mevrouw H. L. M. Rottinghuis- Pruijmboom; Voortzetting behandeling be groting 1973 (grondbedrijf en gemeenschappelijk antenne- systeembedrijf); Voorstel tot het verstrekken van nieuwe of aanvullende kre dieten voor het grondbedrijf; Voorstel met betrekking tot de in de begroting voor 1973 geraamde subsidies; Voorstel tot vaststelling van de vergoedingen voor het brand weerpersoneel; Voorstel inzake het sluitings uur van de weekmarkt; Voorstel tot het nemen van een tweetal besluiten betreffende het openbaar en bijzonder onderwijs; Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet ten behoeve van de kleuterschool Pinkeltje; Verzoek om voorziening van de heer H. J. Moesker te Den Haag inzake een tweetal beslis singen van B. en W. tot weigering van een gevraagde bouw vergunning voor het stichten van bedrijfsgebouwen aan de Zuide lijke Dwarsweg; Benoeming van een plaats vervangend voorzitter van de commissie voor financiën; Begrotingswijzigingen; Rondvraag. WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt vanavond om acht uur in het gemeentehuis bijeen ovor de afhandeling van de volgende agenda: nihil nihil nihil 8,75 8.75 8,75 8,75 8,75 TONNY EYK o.a. ’’Close Up”; Alfie Love Story; Without; A worrp in the World e.v.a. 10, ook veel Waddinxveners trekt), de Euro pese Beweging in Neoerland en de Raad der Europese Gemeenten (respectievelijk 25,en 401,men kan er niet ge noeg toe bijdragen de Europese gedach ten te steunen en uit te dragen), de Bond tegen het vloeken 10,van deze bond gaat een positieve werking uit), de Stichting Zuid-hollands Land- schap en de Historische Vereniging voor Zuid-Holland (respectievelijk 200,50 en 45,beiden leveren een belang rijke bijdrage voor het behoud van ver schillende waardevolle zaken) en de Ne- derlandsche Blindenbibliotheek 292,-, van deze stichting leende een Waddinx- veense blinde 292 braille-banden). Over het handhaven van dergelijke ge- zondheidssubsidies zijn de meningen in onze gemeente verdeeld. B. en W. zien deze totale uitgave van 802,als een morele steun en een gebaar tegenover de eerder genoemde instellingen. Er zijn leden van de subsidiecommissie te vin den, die deze posten ook graag gehand haafd zien, omdat het te onsympathiek zou zijn juist hier de subsidiekraan dicht te draaien. Een ander deel van de com missie meent, dat deze gelden beter kun nen worden besteed aan regionaal werk zame instellingen. Subsidiëring van de vier genoemde instelingen zien zij dui delijk als een taak voor de landelijke overheid. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat de gehele subsidiecommissie er diep van doordrongen is dat het Koningin Wil- helminafonds, de Nederlandse Astma- stichtingen, de Nederlandse stichting tot bestrijding van hart- en vaatziekten en de Nierstichting Nederland uitermate belangrijk en noodzakelijk werk verrich ten. Maar is hier nu een subsidietaak voor de landelijke overheid of het ge meentebestuur in het geding? Dat is nu juist de vraag, waarop de commissie leden een antwoord denken te vinden na verslagen van deze gezondheidsinstellin gen te hebben doorgenomen. Dan zal moeten blijken of deze gemeentelijke subsidies daadwerkelijk steun voor hen betekenen. Presentiegeld bij oefeningen per oefening nihil nihil nihil 8,75 8,75 8,75 8,75 8,75 Waddinxveens vijfde peu terspeelzaal „Pieter Piere- bas” officieel geopend. Het is daar in Groenswaard 2 een kinder-happening van jewelste geworden. Ook ’’juffrouw” Béanca Hazel- zet-Buur deed daaraan mee 1.530,— 972,— 650,— 162,— 127,— 85,— 61,— 43,— toespraak te houden. Niet alleen plezierig om te ho ren, maar ook om te lezen, dachten wij. Vandaar dat wij woordelijk weergeven wat „juffrouw Béanca alle maal tot de burgemeester, zijn vrouw en de peuters heeft gezegd: „Zeer geach te burgemeester. We heb ben u gevraiagd om van daag de Pieter Pierebas- pëuterspeelzaal te komen openen. Voor u dat gaat doen, wil ik eerst iets ver tellen om de peuters, u, uw vrouw en alle andere men sen die hier zijn, te laten weten wat dat dan eigen lijk inhoudt. Zoals dat bij peuters hoort, is daar na tuurlijk een sprookje, een verhaaltje, een spelletje en een raadseltje aan verbon den. Net als de speelzaal hier zomaar opeens is ge komen, zo wekt de naam natuurlijk ook een plotse linge vraag op. Dat is het raadseltje, en dat wil ik voordat u aan het spelletje begint, oplossen met te vertellen van het sprookje. Wie is nu eigenlijk Pieter Pierebas, en waar komt die peuterspeelzaal nu zo op eens vandaan, en wat heeft die meneer Pierebas daar nu mee te maken, zult u zich afvragen. Is het mis schien een groot staatsman, of een weldoener van de mensheid, of één of andere beroemdheid uit de kunst? Ja, daar lijkt het allemaal wel een beetje op. Pieter Pierebas is namelijk een reus. Het is een hele aar dige reus, vooral een reus die heel veel houdt van peuters, en graag wil dat er overal leuke dingen voor de peuters worden gedaan. Nu vraagt u zich natuurlijk af, hoe wij hebben kennis gemaakt met die reus. Wel, er waren hier peuters die helemaal niet wisten dat er ook hele aardige reuzen Dit jaar kunnen deze verenigingen, die stuk voor stuk uw en onze gezondheid op het oog hebben, nog rekenen op een subsidie uit de gemeentekas van 200,50 elk. Althans, indien de vanavond ver gaderende gemeenteraad daartoe op voorstel van het college van Burgemees ter en Wethouders en overeenkomstig het advies van de subsidiecommissie be sluit. WADDINXVEEN/BOSKOOP Vol gende week woensdagavond 24 januari wordt in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Mendelweg te Bos koop een regionale bezinningsbijeen komst gehouden, uitgaande van het streekcomité Tn de Rechte Straat’, waar van het secretariaat is gevestigd Vijver- laan 44, Waddinxveen. Spreker op deze interkerkelijke samen komst is ds. H. J. Hegger uit Velp over het onderwerp „Wat is bekering volgens rome en de reformatie”. Andere spre kers zijn ds. A. Bac van de Gereform. Gemeente en de heer P. J. v.d. Haven, ouderling Chr. Geref. Kerk. De avond is vrij toegankelijk en begint om 17.30 uur. Getipt door Veronica en krijgbaar hij: en zes uur ’s morgens en op zondagen en daarmee gelijk gestelde algemeen erkende christelijke feest dagen. Dat het brandweer man zijn eerder iets te ma ken heeft met het je ver antwoordelijk voelen voor het welzijn en de veilig heid van je mede-ingezete- nen dan met een financieel gezien geen windeieren leggende schnabbel behoeft nauwelijks betoog bij het zien van dit lijstje: Het college van Burgemeester en Wet houders stelt de gemeenteraad vanavond voor de volgende instellingen niet meer te subsidiëren: Instituut Stad en Land- schap van Zuid-Holland 55,13, dit wordt een tegen kostprijs werkende be sloten vennootschap), de Nederlandse Heide Maatschappij 10,nu een maatschappij zonder ideëele opzet), de Federatie van verpleeginrichtingen van langdurig zieken 20,05, de federatie doet goed werk), het vormingscentrum voor Jongeren 1018,en de Stich ting het Gewestelijk Orkest te Delft. Behalve het handhaven van deze sub sidie zullen voor dit jaar ook gemeente lijke bijdragen worden overgemaakt aan de Nederlandse Vereniging voor Ge meentebelangen 30,de vereniging is belangrijk voor ambtenaren die wil len gaan studeren), het Genootschap Studiecentrum voor administratieve au tomatisering (ook 30,het genoot schap zorgt dat de gemeente op com putergebied bij blijft), de stichting „Het Nederlands Studiecentrum voor Infor matica” 150,38, om dezelfde reden als eerder genoemde post wordt deze ge handhaafd), de Koninklijke Nederland- sche Toeristenbond ANWB 75,de bond verstrekt gratis adviezen), musea en openbare bibliotheken 70.000, een hoog bedrag, waarvoor volgens com missielid H. P. Barth (D’66) meer ge daan zou kunnen worden), het museum Oud-Waddinxveen 1.000,dat is een verlaging met 4.000,de Landelijke Contactraad voor de lichamelijke op voeding en sport 30,—, houdt inte ressante congressen en geeft een lezens- waardig maandblad uit), de Vereniging van directeuren van overheidsorganen voor sociale arbeid 60,verstrekt richtlijnen over de landelijke uitvoering van de Bijstandswet), Pro Juventute Rotterdam en Gouda (respectievelijk 10,en 200,50, omdat zij hetzelfde werk doen als reclasseringsverenigingen), de Vereniging het Gesproken Weekblad De Band 23,50, van belang voor Wad- dinxveense blinden), de Goveka Gouda 50,een regionaal gebeuren, dat Het personeel van de vrij willige brandweer krijgt een hogere vergoeding. De gemeenteraad kan daartoe in de gemeenteraadsverga dering van vanavond be sluiten. Besloten wordt dan de vergoedingen van de brandweerlieden voor 1973 met ongeveer 13 procent te verhogen. Dit percentage komt overeen met hoogte van de aanpassing van de salarissen van de ambtena ren, die in 1972 ook een 1 CRAZY HORSES - The Osomnd 2 BEN - Michael Jackson 3 CLAP YOUR HANDS AND STAMP YOUR FEET - Bonny St. Clair en Unit Gloria 4 DONNA - 10 cc 5 PAPA WAS AROLLING STONE - Temptations 6 HI HI HI - Wings 7 ELECTED - Alice Cooper 8 MAGIC WOMAN TOUCH - Hollies 9 GUDBUY T’ JANE - Slade 10 ROCK ME BABY - David Cassidy WADDINXVEEN/BOSKOOP De gemeenteraden van Waddinxveen en Boskoop beleggen op dinsdagavond 23 januari in het gemeentehuis van Bos koop opnieuw een gemeenschappelijke vergadering. Zuidhollands gedeputeerde dr. R. Eijsink zal die avond een causerie houden over de wegen in Zuid-Holland, waarna de gemeenteraadsleden gelegen heid hebben tot discussie. De Waddinxveense en Boskoopse ge meenteraadsleden zullen volgende week dinsdagavond ook spreken over het kruispunt Noordeinde/Zijde, verkeers maatregelen provinciale weg nr. 25 en het Gouwebos. 1. hoofdbrandmeester 2. adjunct-hoofdbrandmeester 3. brandmeester 4. onderbrandmeester 5. hoofdbrandwacht 6. brandwacht le klas 7é brandwacht 2e klas 8. asp. brandwacht 9. de administrateur van de brandweer ontvangt een vaste vergoeding van 565,per jaar. stijging van ongeveer 13 procent blijken te hebben ondergaan. Voor hen, die daartoe uitermate geïnte resseerd zijn, laten wij hieronder de vergoedingen van hoofdbrandmeester tot de administrateur zowel per jaar als per uur volgen. Voor de goede orde nog even dit: de uurlonen wor den met 50 procent ver hoogd indien en voor zo veel dienst wordt gedaan tussen tien uur ’s avonds 1 JAMBALAYA (On the Babyou) - The Blue Ridge Rangers 2 YOU’RE SO VAIN - Carly Simon fijn vinden ook goed te doen, en steeds beter, zo dat ze later leuke mensen worden, die de dingen die ze fijn vinden niet zijn ver geten maar ze nog steeds kunnen en misschien wel doen en dat weer aan hun peuters kunnen leren. Zo door de volgende leuke denkt Pieter Pierebas over scholen, en hij vindt dus dat er veel van zulke scho len moeten bestaan. Daar om maakt Pieter Pierebas peuterspeelzaaltjes, want je moet natuurlijk ergens be ginnen, en waarom zou je dan niet bij het begin be ginnen. Daarom is Pieter Pierebas eigenlijk ook wel een groot staatsman en een ge leerde en een weldoener en een beroemdheid uit de kunst. Net als al zulke ge wone grootheden in onze maatschappij is Pierebas een kabouter, maar natuur lijk een hele grote kabou ter, net als alle lieve reu zen, omdat hun hart voor de peuters klopt. Nu dach ten wij eigenlijk dat een burgemeester daar ook een beetje op leek, dat dat ei genlijk ook een reus was, natuurlijk wel een niet zo grote reus, maar toch wel een hele grote kabouter. Pieter Pierebas zelf vond dat ook wel zo, en daarom komt het allemaal heel goed uit dat u zo vriende lijk bent om de speelzaal te komen openen. Pierebas I heeft ons een portret van zichzelf gestuurd, hij kon er zelf niet zijn want hij moest in zijn toren zitten kijken, dat laat hij geen I moment in de steek, maar I °m aan hem te denken, en I om nooit te vergeten dat er ook lieve reuzen bestaan I stuart hij ons dit portret. |En na wjj (jus aan u gaan vragen als grote ka- ■bout. r-burgemeester om dit portret voor ons te ont- Bhullen.” ■Fn dot deed de burgemees- lter natuurlijk met alle ge- fcocgen! ■Burgemeester C. A. van Hooft en zijn vrouw •lebben vorige week vrij- ■dagmorgen mef voor kin- ■ceren oanstekelijk plezier bestonden en daarom is er een vader eens gaan kijken overal in het land, of ze er nog steeds waren, want die vader die wist wel dat er ook aardige reuzen be stonden. Hij heeft er een heleboel ontdekt. Hij heeft ook ontdekt dat er één van die aardige reuzen hier vlak in de buurt woont, en dat was Pieter Pierebas. En, zult u vragen, waar woont die dan precies? Hij woont toch niet wijd weg net als Willem Wouters, of in Den Haag net als de graaf. Neen, Pieter Pierebas woont hier vlakbij, name lijk in Boskoop. Natuurlijk woont hij niet in een ge woon huis, dat zou veel te klein voor hem zijn. Hij woont in de toren van Bos koop. En, zult u vragen, wat doet die meneer Piere bas daar dan wel zo alle dagen? Wuift hij soms met zijn handje, net als Jantje, het zoontje van de graaf, of breit hij soms de hele winter witte wollen winter- wanten, net als Willem Wouters? Ook niet, Pieter Pierebas is een reus die zit. Hij woont niet alleen in de to ren van Boskoop, hij zit er ook in. Natuurlijk zit hij daar niet zomaar te zitten, nee, hij zit daar in het rond te kijken, zo in het rond naar alle dorpen en stadjes die hij uit zijn to ren kan zien. Hij kan ze natuurlijk goed zien, en hij hoopt natuurlijk dat dat nog heel lang zo zal blij ven. Hij hoopt dat natuur lijk niet zomaar, alleen maar omdat hij moet kun nen kijken, nee, hij hoopt dat natuurlijk voor de peu ters, want daar houdt hij van, en daarom zit hij in zijn toren te kijken. Pieter Pierebas kijkt of het over al goed met de peuters ge steld is, want hij vindt dat er goed voor ze gezorgd moet worden, dat ze een hoop fijne dingen kunnen doen, en dat er veel ruimte voor ze is, en dat er ook ruimte is waar ze met an dere peuters kunnen spe len, en waar ze kunnen leren om de dingen die ze

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 3