meer Bromfiets gestolen Evangelie gaan uitdragen Laat hi niet stikken. Officiële publikaties Eén op de tien Nederlanders lijdt aan astma. ARA EPA1 Kruiswoordraadsel DIE ROTE KAPELLE BOEKHANDEL VELDWIJK H c: 1 Het volksfeest voor het paardevolk St. Victorparochie besluit: Zó is deT^ENAULT in elke kla&se! EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK Gilles Perrault DIE ROTE KAPELLE de geschiedenis van Het Rode Orkest de spionage-organisatie die een beslissende rol speelde in de nederlaag van nazi-Duitsland ONTDEK HET PLEZIERIGE WONEN BINNENHUIS '73 L. VLEGGEERT GEEFT OOK JONGE SOCIALIST KANS Reisgidsen Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 FEBRUARI 1973 Nr. 260 I d Boekhandel Veldwijk nv ^Vraageen gïhtis próefrit ind PASSAGE 145 TELEFOON 26 20 -J Naar aanleiding van deze tv-uitzendingen, waarvoor gezien de ervarin gen in Duitsland, Frankrijk, Italië en België een zeer grote kijkdicht heid wordt verwacht, verschijnt in de tweede week van januari 1973 als Torenbeek in paperbackuitvoering. Op woensdag 17 januari 1973 werd de eerste aflevering uitgezonden van de 7-delige televisieserie Kijk naar Koos Postemain Vara’s Klein Uur U op vrijdag 16 februari om 22.00 uur. Ned 1. Doopgesprekken De serie wordt gecompleteerd met een speciale NOS-documentatie, die via archiefbeelden en interviews de historische achtergronden van DIE ROTE KAPELLE belicht. Het gaat tm. 31 maart 1973 (dus tot ruim een maand na de laatste tv- uitzending) slechts 10,kosten. Daarna wordt de prijs 15,nóg goedkoop voor een paperback van deze omvang. voor binnen en buitenland Godsdienstonderwijs een gedramatiseerde Bavaria-ORTF-RAI-produktie in kleur, met in de rollen onder anderen Wemer Kreindl als Leopold Trepper, de ’grote baas’, en Georges Claisse als Kent, de ’kleine baas’. De overige zes af leveringen worden op de volgende woensdagen uitgezonden, evenals de eerste in de tijd van de hoofdfilm. Elke uitzending duurt ruim een uur. Het intensiveren en uitbreiden van de evangelie-verkondiging gebeurt op initiatief van het parochiebe- stuur. Omdat de verantwoordelijk heid van het parochiebestuur zich niet beperkt tot het religieuze le ven, werden de parochianen ook geconfronteerd met en hun mening I gevraagd over het te voeren finan ciële beleid. WADDINXVEEN De rooms-katholieke St Victorparochie heeft een aantal initiatieven genomen om de verkondiging van het evangelie te in tensiveren en uit te breiden. De parochianen, die vorige week donderdag avond in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde met elkaar over het jaarprogramma waarvan de verkondiging een belangrijk deel uitmaakt van gedachten hebben gewisseld, betuigden hun warme instemming met de ontvouwde plannen. Linneausweg6 Tel. 01727- 3268 Boskoop o 6 6 '"XM- 39 44 46 40 42 45 47 51 52 53 48 55 56 (57 54 58 59 |65 64 61 69 70 2 L t 5 1 a m a 8 8 7 7 4 3 3 3 2 1 1 1 23 22 18 18 13 11 8 8 7 7 5 Wat de volwassencatechese betreft ligt het in de bedoeling te starten met maan delijkse doopgesprekken, onder leiding van één der geestelijken, met de ouders, die de wens te kennen hebben gegeven hun kind te laten dopen. Er zullen ook huwelijksgesprekken worden gehouden. In de huwelijks- en rouwmissen doet zich het probleem voor dat het zowel in de Ontmoetingskerk als in de Sint Victorkerk moeilijk is met een kleine groep mensen de juiste sfeer op te roe pen. Gedacht wordt het dameskoor te vragen blijvend aan dergelijke missen medewerking te verlenen. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame Sire. Winter» els het vriest De toegangsprijs bedraagt 4,voor kinderen 2,50. Er zijn aan vrijwel alle NS-stations voordelige TT-biljetten (trein en toegang) te koop. En u wéét toch, dat Ahoy’ vanaf Rotterdam centraal station in nauwelijks een kwartiertje be reikbaar is met de metro? dergelijke (afk.); (afk. Latijn): 25 aardrijkskundige s t s 1 □U- er- elft □or ide rak iten MD- ede 'erd :rs ak ïg- >en 1). ijst ing De preek tijdens de liturgievieringen van het weekeinde blijft volgens de St. Victorparochie het voornaamste middel voor de evangelie-verkondiging. De leer lingen van de rooms-katholieke scholen zullen op dezelfde wijze als voorheen godsdienstonderwijs ontvangen. De ou ders zullen hierbij worden betrokken door behandeling van de thema’s tijdens de maandelijkse gezinsmissen. De catechese voor werkende en school gaande jongeren levert voor de parochie meer problemen op. Indien hiervoor bij de jeugd voldoende belangstelling blijkt te bestaan, zal in 1973 getracht worden een aantal jongerengroepen te formeren om kernpunten van geloof en geloofs belevenis te bespreken. Met de katholie ke oudervereniging HAVO/Atheneum wordt contact gezocht in hoeverre de parochie kan helpen bij het geven van godsdienstonderwij s WADDINXVEEN De heer L. Vleg- geert, die - zoals wij vorige week meld den - is afgetreden als voorzitter van de Partij van de Arbeid, stelt er prijs op aan onze lezers mee te delen, dat hij ook van herbenoeming meende te moe ten afzien om een jongere socialist de kans te geven zijn plaats in te nemen. Het secretariaat van de afdeling had ons geschreven, dat de te verwachten benoe mingen in het districtsbestuur en de par tijraad van de PvdA voor de heer Vleg- geert de enige aanleidingen zouden zijn geweest om af te treden. Vergadering/Vergaderingen-commissie openbare werken en -bedrijven op dinsdag 6 februari a.s. om 19 uur ten gemeentehuize. WADDINXVEEN/UTRECHT Het ziet er naar uit, dat Europa’s Grootste Hengstenshow zo’n enorme belangstel ling gaat trekken, dat in de verwarmde nieuwe veemarkthallen te Utrecht een „volksfeest” voor het paardevolk gaat plaats vinden. Komplete mensenmassa’s gaan zich op 2 en 3 februari a.s. tussen onafzienbare rijen hengsten verdringen en zij zullen de warmte en charme on dergaan, die van deze machtige paarden en ponylichamen afstralen. Niet minder dan 850 hengsten zuilen een parade op voeren, zoals nergens ter wereld gezien kan worden en aangezien alles, wat des paards en des pony’s is momenteel in de belangstelling van een groot deel van ons volk staat, zal men in Utrecht van een massa-wintermeeting kunnen spre ken. Op de drukbezochte parochieavond is niet alleen zeer geanimeerd gesproken over het jaarprogramma, waarin door het parochiebestuur dat nu onder voor zitterschap staat van de heer F. van Rossum voor het eerst voorstellen op het terrein van de verkondiging, litur gie, dienstbaarheid en gemeenschapsvor men waren opgenomen, maar ook over de begroting voor 1973. Bij de behandeling van deze begroting werden op openhartige wijze de vragen, die hierover vanuit de zaal kwamen, be antwoord. De bekendmaking van de op brengst van de actie ’Kerk van de grond’ werd door de parochianen met applaus begroet. Het resultaat - 28.000,- bleek de verwachtingen te hebben over troffen en het tekort op de begroting voor een groot gedeelte te hebben op gevangen. Ongeveer 250 jonge WPN-hengsten ko men voor de eerste keer hun opwach ting maken en voor kopers van toekom stige rijpaarden zal het interessant zijn iets over de bloedopbouw van deze paarden te weten. De procentuele ver deling naar bloedvoering ziet er als volgt uit. Veertig procent van deze heng sten stamt rechtstreeks van een Engelse Volbloedhengst, vijftien procent voert Trakehner-bloed, dertien procent heeft tuigpaarden, twaalf procent voert Frans- bloed, zeven en een half procent heeft Holsteins-bloed, vier en een half pro cent stamt van een Hollandse halfbloed- hengst, drie en achttiende procent heeft Hannoveraans-bloed, twee procent is van zuiver Gelderse bloedvoering en dan is er nog één procent hengsten, dat niet onder een van genoemde katego- riën ondergebracht kan worden. Uit vorenstaande blijkt, dat er voor adspirant-kopers van een goed rijpaard voldoende keuzemogelijkheid is. De pu blieke veilig, die op zaterdag 3 febru ari wordt gehouden, zal van de zijde der ruiters een grote interesse hebben, want Nederland heeft inmiddels als le verancier van internationale sportpaar den een grote naam verworven. Voor de in ons land gefokte hengst „Gran diose”, die nu in Duitsland ter dekking staat, is onlangs niet minder dan 500.000 DM geboden. In deze samenhang is het vermeldenswaard, dat in ons land niet alleen beste springpaarden worden ge fokt, maar ook goede dressuurpaarden. Dit zal worden getoond tijdens een show van de Nederlandse Vereniging van Dressuurruiters op in Nederland gefok te paarden. Het winterfeest in Utrecht zal dan ook het karakter van een EEG- paardenfokkersmeeting krijgen, want uit talloze Europese landen heeft men laten weten deze grote hengstenshow met een bezoek te willen vereren. WADDINXVEEN/ROTTERDAM Wie van wonen wil weten, krijgt van 23 februari tot en met 4 maart de kans van het jaar. Dan wordt Nederlands enige „publiekbeurs voor binnen en buiten wonen” gehouden: Binnenhuis ’73, in de riante Ahoy’tentoonstellingsgebouw in Rotterdam-Zuid. Fabrikanten, impor teurs, detaillisten en adviseurs op alle gebieden die met wonen (in de ruimste zin van het woord!) te maken hebben, laten geen vierkante meter van de drie expositiehallen onbezet. Zij tonen een keur van woningtextiel, tal van pri meurs op het gebied van woonaccessoi res - zelfs twee compleet ingerichte mo dellen van Uw „tweede huis” (één van kunststof en één van hout) zijn tijdens Binnenhuis in het Ahoy gebouw te zien. Binnenhuis is een elk jaar belangrijkere woonmanifestatie, waar men kan kijken, vergelijken, passen, kombineren, fanta seren waar men het ene inspireren de interieur-ideetje na het andere op doet. De beurs wordt op 23 februari ge opend door de voorzitter van de Rotter damse Kamer van Koophandel en Fa brieken, Mr. W. H. Fockema Andreae en is daarna dagelijks van 11-5 en 7- 10.30 uur (op zondag alleen van 11-5 uur) geopend. Tenslotte het aftapkraantje bij de hoofd kraan openen en de waterleiding geheel leeg laten lopen. Hebt u een koud hula of gaat u enkele dagen van hula deze winter? Doe dit dan 's avonds of voor u weggaat: WADDINXVEEN Een 17-jarige Waddinxvener heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal van zijn brommer. Hij had hem neergezet in de Dorpstraat, bij een bezoek aan de jonge rensociëteit Anno 1884. Toen hij zater dagavond weg wilde rijden was de brom fiets verdwenen. Niets vermist wordt er bij Boonstoppel Automobielbedrijf N.V. aan de Oranjelaan, waar in de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken en vrijwel alles werd doorzocht. Aanrijdingen met materiële schade, waar bij auto’s waren betrokken, kwamen in de afgelopen week een aantal maal voor. Vorige week donderdag trok de politie er op uit naar aanrijdingen op de Kerkweg en de Willem de Zwijgerlaan. Maandag schaarde op de Kerkweg een trekker met oplegger, waardoor een geparkeerde au to werd geraakt. Een aanrijding op de Henegouwerweg was dinsdag het gevolg van het door een automobilist tekort ne men van een bocht. Op het kruispunt Beatrixlaan-Willem de Zwijgerlaan ont stond woensdag een botsing, doordat een automobilist door een beslagen achter uitkijkspiegel onvoldoende de bewegin gen van het achterop komende verkeer kon gadeslaan. Verticaal 1 vrucht; 2 trekdier; 3 dicht ge kruld (van haar); 4 rivier in Duitsland; 5 onderricht; 6 snavel v. e. vogel; 7 aardig; 8 drager van de wereldbol; 9 bekend sporteve nement (afk.); 10 op geen enke le plaats; 16 kledingstuk; 18 man nelijk beroep; 20 booswicht (bij zondere st(jl): 22 zoogdier; 23 en 24 de oudere voorzetsel; 27 aanduiding (afk.); 28 vreemde titel; 30 lange, smalle insnijding; 31 kwalijk rie kende lucht: 34 zijrivier van de Rijn; 36 het dalen tot een lager niveau (van water): 40 soort ap- nel; 41 familielid: 43 grappenma ker: 46 strafwerktuig in vroegere jaren: 47 pijnlijk ongemak; 49 o- verblijfsel bij verbranding: 51 schijngestalte van de maan (afk.); 52 Ned. Spoorwegen (afk.); 53 uitroep; 55 kruisbloemige plant; 57 fijne, kenmerkende geur; 59 ploegsnede; 60 metalen staaf; 63 ie- rein met tribunes enz. het 1 vend dier; 66 voorzetsel; 68 bol- houden van sportwedstrijden, gewsjR. Draal eerst de hoofdkraan van de water leiding dicht Horizontaal 1 herhaaldelijk sterk gekromde lijn; 6 tin in bladen of dunne pla ten; 11 wijfjesree; 12 voltooid; 13 van tijd tot tijd; 14 soort wijn glas; 15 de jongere (afk. Latijn); 17 boom; 19 muzieknoot; 21 zach te, frisse wind; 24 lange, platte sneeuwschaats; 26 stift om won den te peilen; 29 zwemvogel; 30 scheidingslijn; 32 vergoeding voor werk; 33 onderdeel v. e. tennis partij; 34 onbepaald hoofdtel woord; 35 televisie (afk.); 37 hectogram; 38 mislukking (fi guurlijk); 39 herbergier; 40 ge- avTirorgaan; 42 chemisch sym- *»Col; 44 namelijk (afk.); 45 woon- «hip; 48 dikke vloeistof van pi- kanté smaak' 50 groot van afme ting; 53 roofvis; 54 bepaalde slag bij het tennissen; 56 oogholte; 57 de door ons bewoonde planeet; 58 eerstvolgende (afk.); 60 uiting van kou; 61 boksterm (afk.); 62 afgebroken deel; 64 bijna zonder sap en daardoor taai (van vruch ten): 65 voorzetsel; 67 metaal; 69 puntig siertorentje; 70 groot ter- waterkoud; 64 in het water gasgelser volgens do voorschriften af tappen. 5 2 10 •13 12 19 16 20 23 25 26 27 28 21 22 24 29 30 32 33 35 36 37 34 38 50 63 62 (67 66

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 11