Bronzen speld voor voorzitter P. Alblas E Ijsclub „Nooit Gedacht” treedt na veertig jaar toe als lid KNSB om Willem winnen van en WSE slikt Damteam van Savornin Lohmanschool I brok weg Langebaanwedstrijd kampioenschap provincie Oranjeschool fe sip' Hoofdprijs: ponyveulen Wout Huizer St. W addinxveen verliest De Gouwe klimt Be Fair heren 5 HONDERD DAMMERS NEMEN AAN DAMTOURNOOI DEEL Schooldamtournooi succesvol verlopen behoudt kans op kampioenschap op tot in de middenmoot 3 FEBRUARI OP „DE UITHOF” is in vorm li m GOUWENIEUWS WADDINXVEEN PESSIMISTISCH -TT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 FEBRUARI 1973 Pagina 2 WEE! l Stand Stand Stand Stand 19 K.. o WADDINXVEEN De ijsclub ’’Nooit Gedacht” is als lid toegetreden tot de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB), district Gouda. Voorzitter P. Alblas, -die dit besluit van het bestuur bekendmaakte en bekrachtigde tijdens de zaterdagmiddag ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum gehouden receptie, werd daarna de bronzen KNSB-speld wegens verdienste uitgereikt. w. he de va dj hi ht In zi in V gi P< VI m Wethouder P. Lips reikt hier een wisselbeker uit aan een leerling van de Willem van Oranjeschool. Dit is het clubgebouwtje van de jubilerende ijsclub ’’Nooit Gedacht”. Een sfeervol winterplaatsje, dat wel. Maar het bestuur zag graag wat meer leven in de brouwerij (lees: schaatspret). Landijsbaan? WADDINXVEEN Zaterdag is in het Gereformeerd Verenigings gebouw de derde en laatste ronde gespeeld van het schooldamtour nooi, georganiseerd door de dam vereniging Excelsior, in samenwer king met de Vereniging voor Open baar Onderwijs. Opvallend is met welk groot enthousiasme de 265 leerlingen van 14 scholen in Wad dinxveen twee weken lang aan dit toumooi hebben deelgenomen. WAI aanti tensi avon jaarj v; de oi WADDINXVEEN DENHAAG Op zaterdag 3 februari zullen in het schaatscentruin ”De Uithof” te Den Haag langebaanwedstrij- den worden verreden om het kampioenschap van het gewest Zuid- Holland van de K.N.S.B. De wedstrijden zullen vrijwel de gehele dag in beslag nemen, van 8.00 tot 17.00 uur. Schoolschaatskampioenschap w WADDINXVEEN Wout Huizer - één van de weinigen in Waddinx veen die actief de schaatssport be oefent - is op het ogenblik aardig in vorm. Hoewel zijn 500 metertijd van 44,2 sec. en zijn 1500 metertijd van 2.21.7 min. als redelijk goed gekwalificeerd moeten worden, voelt hij zich het best thuis op de lange afstand. Wout Huizer is lid van de schaatsclub ’Nooit Gedacht’. Centraal in de lange afstandskalender van de Waddinxvener staat het Heine ken schaatsfestijn. Dit festijn wordt ge houden op alle acht Nederlandse kunst ijsbanen. ’s Middags vinden er op zo’n wedstrijddag jeugdwedstrijden plaats, terwijl ’s avonds de hoofdnummers wor den verreden. Het i de e j op i stuui heid niet ven, gecc gevi ciël< x',- Mg Ti F! r W- dj A WADDINXVEEN Het programma van de zwem- en poloclub voor deze en volgende week luidt: Trainingen: 3 febr. 17.00 uur te Boskoop: zwem- training groep C; 17.40 uur: selectie- groep; 18.15 uur: adspiranten meisjes en jongens, pupillen meisjes en jongens; 18.20 uur: groep A en B; 5 febr. 21.00 uur te Boskoop: waterpolotraining da mes en heren. Uitslagen waterpolowedstrijden: Gouwe-Kouderkerk pupillen meisjes 0-0 Gouwe-L.Z. ’86 pupillen jongens 0-5 Gouwe a-OZV a meisjes 7-1 Merwede 1-Gouwe 1 heren 5-5 WADDINXVEEN Een Welsh ponyveulen. Dat is de hoofdprijs van een grote verloting die dinsdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat zal worden gehouden tijdens de ruiteravond van de landelijke rijvereniging ”De Gouweruiters”. Deze als bijzonder gezellig bekend staande avond zal worden ge opend door voorzitter E. I. de Jong en in het teken staan van de opvoering van de klucht ’’Die rare familie” door de Stolwijkse toneelvereniging ’’Toreca”. Na af loop is er een samenzijn met ’’The Blue Note Trio” uit Gouda. 15 15 14 15 16 16 13 16 16 16 15 15 12 11 8 8 8 7 7 5 5 2 2 2 2 4 3 5 7 6 5 6 10 10 9 10 W aterpolowedstrij den 2 febr. 21.30 uur te Boskoop: Gouwe 4- Lisse 1 heren; 22.00 uur: Gouwe 6- O.Z.V. 4 heren; 3 febr. 20.30 uur te Gouda: Gouwe a-GZC a jongens; 19.00 uur te Boskoop: Gouwe 1-Rotterdam 1 heren. Winnaar van klas 1, 2 en 3 is de Savor nin Lohmanschool, van klas 4 en 5 de Willem van Oranjeschool met een beter bordgemiddelde en van klas 6 en de mavo de Willem van Oranjeschool. Vooral bij de 4e en 5e klas was de strijd spannend omdat zowel de Willem van Oranjeschool, als de Klaas de Vries- school en de Jan Ligthartschool allen met 4 punten eindigden. Na afloop speelden C. H. Kramp en P. Swart een simultaan, waarbij ieder 12 tegenstan ders had. C. H. Kramp speelde 12 wed strijden en won er twaalf, maar P. Swart won er 9 en moest er 3 remise geven. De tegenstanders die remise bedwongen waren Bart van Nielen, Leen de Haan en A. van ’t Veld. 15 14 15 15 15 15 13 15 15 15 14 15 10 8 8 7 5 5 4 5 5 5 2 3 3 3 3 5 5 4 5 3 2 1 5 3 2 3 4 3 5 6 4 7 8 9 7 9 23 19 19 19 15 14 13 13 12 11 9 9 Zelf verzuimde Be Fair niet om aan te vallen; de flitsende klap werd afgewis seld met - voor de tegenstander - precies geplaatste lobs. Na een aanvankelijk op gelopen achterstand werden zowel de eerste als de tweede set gewonnen. Set standen resp. 15-12 en 16-14. In de der de set werd het op dat moment onatten te en trage spel van Be Fair door Thor vakkundig afgestraft. Een rammelend blok en een slecht verzorgde eigen aan val leverde dan ook nauwelijks rende ment op. Thor won deze set met 9-15. Tijdig gealarmeerd kwam Be Fair kei hard terug. Een constant moeilijke bal len slaande Koos Bac bezorgde Thor de desillusie van een eventueel gelijk spel. Be Fair kanjerde tomeloos raak, vol gens het ’’boekje” werd de op maat ge trokken set up door de driftig slaande aanval in een 15-3 setwinst omgezet. ..■V 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 14 14 14 14 13 12 12 13 12 12 10 4 4 3 3 2 1 1 1 1 0 0 0 11 10 7‘ 7 5 5 4 2 2 3 2 0 0 1 1 0 1 1 1 0 1 1 1 1 2 4 4 3 1 0 4 3 1 1 0 0 0 2 2 2 2 3 3 3 3 2 2 3 3 5 6 8 7 7 8 7 23 22 18 18 13 11 8 8 7 7 5 8 8 7 7 4 3 3 3 2 1 1 1 De van Vici VOO ling zuil god ders doo de i De gaa me< de te 1 een om bel ke wo pai go< Met een druk bezochte receptie in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat heeft de ijsclub ’’Nooit Ge dacht” stil gestaan bij het feit 40 jaar ge leden te zijn opgericht. De heer Alblas is daar nog getuige van geweest en heeft - samen met de andere leden van het Bestuur - alles gedaan wat in zijn vermo gen lag om de groei en bloei van de ijs club te bevorderen. Daar maakte wet houder P. Lips in gesprekken op de re ceptie nog gewag van. 25 22 19 18 17 17 15 15 11 8 8 7 Wethouder P. Lips bedankte de organi serende verenigingen voor de uitsteken de organisatie en hoopte dat veel kin deren zich zullen aanmelden als lid van de damclub om zich in deze mooie sport te ontwikkelen. Hierna reikte de wethouder de prijzen aan alle winnaars uit. Reeuwijk Gouda WDS Bodegraven Floreant Aarlanderveen Zevenhoven Sportief Bergambacht Waddinxveen Siveo Rijnstreek WADDINXVEEN Hoewel het in de vierde klasse van de KNVB spelende eerste team van Waddinxveen afgelopen zondag niet in het veld kwam, hebben de wel spelende collega-teams de stand op de ranglijst voor de Waddinxveners niet kunnen verbeteren. Schiedam Ra va HMSH Full Speed Tonegido Archipel Quick Steps GDS Moordrecht Spoorwijk Waddinxveen Wippolder WADDINXVEEN De waterpolo- wedstrijd tussen de zeventallen van Mer wede 1 en De Gouwe 1 is een gelijkop- gaande strijd geworden. Beide teams maakten vijf doelpunten. De Gouwe is op de ranglijst van de tweede klasse A nu opgeklommen tot de middenmoot. DAW TZV Swift DWR LZ’86 De Gouwe Rijnmond Merwede Rotterdam DWT ZPB Surae WSE Oudewater Bergambacht Haastrecht Nic. Boys Nieuwkoop Schoonhoven Soccer Boys Gouderak RVC Ammerstol WADDINXVEEN Aan het negentiende damtoumooi, dat de damclub ’’Excel sior” in samenwerking met het Sportweekcomité komende zaterdag in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat organiseert, nemen honderd dam mers deel. Er wordt gespeeld in verschillende klassen. In elke uit vier dammers bestaande groep zijn twee prijzen te behalen. Er zijn drie ronden: de eerste is van 10.00-12.00 uur, de tweede is van 13.00-15.00 uur en de derde is van 15.30-17.30 uur. Publiek is van harte welkom. 1 0 3 2 1 3 1 5 1 4 4 3 Dinsdag 6 februari Ruiteravond De Gouweruiters, Gerefor meerd Verenigingsgebouw, 20.00 uur. De Waddinxveense ijsclub ’’Nooit Ge dacht” is op 26 januari 1933 opgericht. Het ledental groeide in enkele jaren tijds naar 600. Dit aantal zakte, naarmate er meer ’’ijsvrije” winters kwamen, tot 300 leden. Omdat het een vaststaand feit is, dat een goede schaatswinter het ledental doet stijgen is het te begrijpen dat het bestuur van ’’Nooit Gedacht” verlangend uitziet naar de tijd dat er ook op De Pette, aan welke plas de ijsclub een ge bouwtje heeft staan en waarop de banen uitgezet plegen te worden, weer ge schaatst kan worden. Dat zal het ijs overi gens wel een veilige dikte van elf centi meter moeten hebben. De op zo’n manier dalende belangstel ling voor het ondergaan van de schaats pret in verenigingsverband was voor het bestuur, waarin naast voorzitter P. Al blas ook zitting hebben de heren M. Boeren en J. de Jong, bij herhaling aan leiding in de gemeente op zoek te gaan naar een geschikt stuk terrein om daar een landijsbaan aan te leggen. Een niet meer bestaande ijsclub uit de tijd vóór ’’Nooit Gedacht” had zo’n baan aan de Kanaaldijk. Ook het gemeentebestuur slaagde er niet in iets te vinden. Vandaar dat men de pogingen heeft gestaakt er gens in Waddinxveen nog een landijs baan aan te leggen. De Pette als ijsbaan is voor de oudere Waddinxveners al tientallen jaren een begrip. Ongetwijfeld zou dit begrip ook bij een jongere generatie aanwezig zijn als de plas wat meer ’’ijsminded” zou zijn. De modderige, warmte uitstralende, bodem helpt de natuur beslist niet mee zo snel mogelijk een elf centimeter dikke ijslaag op De Pette te laten aanbrengen. Er zit dan ook voor het bestuur en de leden van ’’Nooit Gedacht” niets anders op te blijven wachten op strengere win ters. Wij kunnen ons voorstellen dat niet iedereen een dergelijke wens heeft. De uitslagen zijn als volgt: Klas 1, 2 en 3: Klaas de Vriesschool-Leon van Gel- derschool 4-6, de Savornin Lohman- school-Klaas de Vriesschool 6-4 en de WADDINXVEEN De WSE-spelers hebben na de wedstrijd tegen Gouderak wel een brok in de keel moeten weg slikken. Op blunderende wijze hebben zij een gelijk spel moeten toestaan (1-1). Maar WSE blijft bovenaan de ranglijst staan in de eerste klasse van de afdeling Gouda van de KNVB. Klas 6 en Mavo: Willem van Oranje- school-Prof. Kohnstammschool (mavo) 6-4, Prof. Kohnstammschool-Prof. Kohnstammschool 3-7, Prof. Kohn- stammschool-Willem van Oranjeschool 4-6. Hekkesluiter Wippolder wist nog een gelijk spel te behalen en kwam daar door op gelijke voet met Waddinxveen te staan. Geen rooskleurige positie. Mis schien is het een gerechtvaardigde troost, dat de Waddinxveners een wed strijd minder hebben gespeeld. Aan de start zullen zowel senioren als junioren verschijnen. Voor hun staan de volgende onderdelen op het programma: senioren heren 500 m, 1500 m, 5000 m; senioren dames 500 m, 1000 m, 1500 m; junioren A jongens 500 m, 1500 m, 3000 m; junoren A meisjes 500 m, 1000 m, 1500 m; junioren B jon gens 500 m, 1500 m; junioren B meisjes 500 m, 1000 m. Aan de gewestelijke kampioenschappen nemen drie titelhouders deel. Het zijn Rien de Roon (Rozenburg), vorig seizoen kampioen bij de senioren heren, Leny van der Hoom-Langelaan (Ter Aar), de dameskampioene, en Aans van der Hoorn (Ter Aar), de titelhoudster bij de junioren B meisjes. Eveneens op 3 februari zullen op „De Uithof” en onder auspiciën van het gewest Zuid-Holland wedstrijden worden georganiseerd om het kampioen schap van Den Haag voor scholen van het voortgezet onderwijs. Dit kam pioenschap, dat uitgaat van „Schoolsport” van de gemeentelijke afdeling Jeugd, Sport en Recreatie, wordt in twee gedeelten verreden, een uur in de ochtend en een uur in de middag. De juiste aanvangstijden hangen af van de nu lopende inschrijving voor de gewestelijke langebaankampioenschappen. Alle wedstrijden op 3 februari op „De Uithof” zullen toegankelijk zijn voor het publiek. De entreeprijs voor jeugd tot en met 12 jaar bedraagt 1, voor ouderen 2,De entreebiljetten gelden de gehele dag. In verband met beide kampioenschappen zal de buitenbaan van het Schaatscentrum „De Uit hof” overdag uiteraard niet benut kunnen worden door plezierschaatsers. Deze baan wordt ’s avonds weer opengesteld voor het publiek, vanaf 20.00 uur. De binnenbaan blijft voor plezierschaatsers geopend op de normale tijden, dus ’s middags van 14.30 tot 17.00 uur, en ’s avonds van 20.00 tot 22.30 uur. Wout Huizer, die vier maal per week op de Haagse kunstijsbaan „De Uithof” traint, heeft al een paar maal de hon derd ronden in het kader van het Hei neken schaatsfestijn gereden. Omdat hij er nooit in is geslaagd bij de eerste tien te eindigen, liet hij zich vorige week bij de B-klasse (50 ronden) inlijven. Hij eindigde als tweede, welk resultaat hem een fraaie beker opleverde. Mocht hij in één van de komende 50 rondenwed strijden als eerste eindigen, dat zal hij het weer moeten opnemen tegen grote mannen als Jeen van den Berg, Martin Hoekstra en Karei te Winkel. Zij zijn het die de lakens in de A-klasse (100 ronden) uitdelen. 7 Savornin Lohmanschool-Leon van Gel- derschool 9-1. Klas 4 en 5: Willem van Oranjeschool- Jan Ligthartschool 8-2, Klaas de Vries- school-Leon van Gelderschool 8-2, Leon van Gelderschool-Willem van Oranje school 0-10, Jan Ligthartschool-Klaas de Vriesschool 6-4, Willem van Oranje- school-Klaas de Vriesschool 4-6, Leon van Gelderschool-Jan Ligthartschool 3-7. Het gelijke spel geeft de machtsverhou dingen vrij aardig weer. Gouderak ver diende het tenslotte ih de tweede helft te scoren. De wedstrijd zelf, vooral voor de rust, verliep nogal stroef. De beide doelmannen, D. de Gier van Gouderak en H. v.d. Berg van WSE, brachten nogal eens een keer uitkomst. Het tem po kwam er overigens in de tweede helft pas in. Het WSE-doelpunt werd door L. Tange gemaakt. WADDINXVEEN Het vijfde heren team kan zijn aanspraken op een even tueel kampioenschap in de derde klasse handhaven. Het duel tussen de num mers 2 en 3 werd door Be Fair over tuigend gewonnen. Een constant en bij vlagen zeer sterk spelend Be Fair team liet na een gelijk- opgaande eerste set zien net meer in de kast te hebben dan de Bergambachtse bezoekers. Een uitstekend blok met daarachter een attente tweede lijn hield de Thor-aanval voldoende in bedwang. Met een omhaal opende Leo Nieuwen- huyzen de score (01). Via een afstand schot kwam de stand op 11. Uit een onoverzichtelijke situatie ’frommelde’ Dick Russner de bal vervolgens in het net (12). In de tweede periode werd al snel een strafworp benut door Leo Neuwenhuyzen (13). Snel hierop via de Dordtse middenvoor 2—3. Beide ploegen verzuimden toen verandering in deze stand te brengen, de Gouwe door met een man meer niet te scoren, Mer wede zag een strafworp door Gouwe- doelman Henk van Erk gestopt. In de derde periode kwamen de partijen toch weer op gelijke voet, doordat Merwede een nummerieke meerderheid uitbuitte. In het vierde partje werd de wedstrijd, doordat beide partijen fel op winst speelden vrij hard. Met man meer scoor de eerst de Gouwe via Leo Nieuwen- huyzen (34), hierna Merwede twee keer, eveneens uit nummerieke meerder heid (54). Kort voor tijd zag Jan Kraan kans de eindstand op 5—5 te be palen. Met nog een tiental seconden te spelen, moest een Merwede-speler het water verlaten, de resterende tijd was voor De Gouwe echter onvoldoende om nog tot een beter resultaat te komen. WADDINXVEEN Waddinxveen, spelend in de eerste klasse van de afde ling Gouda van de KNVB, heeft in de wedstrijd tegen Aarlanderveen op het laatste moment aan het kortste eind ge trokken. Aarlanderveen won met 10. Gedurende een groot deel van de wed strijd was Aarlanderveen strijdlustiger dan Waddinxveen. Tegen het einde van de eerste helft leken de Waddinxveners zich enigszins aan de druk te kunnen onttrekken. Toch lukte het niet. Ook de schoten van lange afstand misten doel. N' k •"’’S’

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 2