HSW vist zee damtournooi nam P. den Boeft verrast 21e Ronde Excelsior 3e crosscompetitie De verdwenen bankdirecteur Eén telefoonnummer Antiekmarkt Gouda mooiste collectie Twaalf hengelaars vangen 37 vissen °P Ook Waddinxveners wisten zicb te klasseren Aan sportief en spannend verlopen één damster deel om iedereen te waarschuwen in Programma Centrale meldpost Midden-Holland ’t Zit goed met De Gouwe G0UWEN1EUWS Benoeming en ontslag Pagina 2 Tweede klasse Derde klasse Eerste klasse Atletiekvereniging Waddinxveen Stand WSE Nieuws door Tom Lodewijk 12 o o o 1 2 2 2 3 3 4 4 4 Junioren Dames WADDINXVEEN Het blijkt toch wel goed te zitten met het eer ste heren-waterpoloteam van „De Gouwe”. Zaterdag werd met 8-5 gewonnen van het lager geklasseer de Rotterdam. De tussenstanden waren 3-2, 2-0, 1-1 en 2-2. Het blijkt dus dat de gastheren alleen in de eerste set partij hebben weten te gevx en deze in winst wisten om te zetten. Ui :|i l!| i II WADDINXVEEN Het negentiende damtournooi, dat de damclub ’Ex celsior’ in samenwerking met het Sportweekcomité afgelopen zaterdag in het Gereformeerd Verenigingsgebouw organiseerde, is uiterst spannend en sportief verlopen. Er namen ongeveer honderd dammers aan dit tournooi deel. Zij kwamen uit alle windstreken. Uitslag Verdere uitslagen 11 11 11 11 11 II II 11 11 11 11 11 H Uitslag Ik fsair Van damtournooi in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ging - zoals het ook hoort - een weldadige rust uit WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 FEBRUARI 1973 uur Wordt vervolgd ai Eerste klasse: Groep 7: 1. T. den Ouden (Waddinxveen), 2. A. v.d. Weteringh (Dubbeldam). Groep 8: 1. M. H. Kooy (Rotterdam), 2. P. M. van Drimmelen (Waddinxveen). Groep 9: 1. J. v.d. We teringh (Dubbeldam), 2. L. D. Breedijk (Gouda). Groep 10: 1. P. Verschoor (H. Ido Ambacht), 2. B. de Hoop (Schoon hoven). Groep 11: 1. R. Molendijk (H. Ido Ambacht), 2. A. Mesker (Schoon- WADDINXVEEN Op zaterdag 3 fe bruari j.l. werd in de Otwetering te Bos koop de zesde wedstrijd in de winter competitie gehouden van de hengeisport- vereniging Waddinxveen. Twaalf deel nemers vingen in totaal slechts 37 vis sen met een totale lengte van 657 cm. Vanavond speelt „Excelsior” thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen Berg ambacht. Klaverjassen, pandoeren en sjoelen dat zijn de spelen voor volgende week don derdag 15 februari. Leuke en pittige prijzen. Aanvang 20 uur in het clubge bouw in het Wamaarplantsoen. Zondag a.s. wordt de wedstrijd WSE- RVC 1 gespeeld. 5 4 4 3 2 2 2 1 1 1 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 1 o 1 1 10 9 9 7 5 5 5 3 3 2 1 1 WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van de damclub „Ex celsior” werd de 21e ronde gespeeld. De uitslag daarvan is: Th. van Bueren-J. de Wit 2—0; C. Stol- ker-A. A. Rietveld 11; C. Blonk-W. v.d. Heijden 20; I. I. C. ten Toom-D. Zwanenburg 11; H. Boele-T. den Ou den 20; J. Vermeulen-J. de Heer 02; L. Verheij-G. v.d. Zijden 02; I. Slap- pendel-A. Zwanenburg 20; T. Driesse- P. Swart 11; G. Heeren-B. van Eijk 1—1. 5 5 5 5 ,5 5 5 5 5 5 5 5 WADDINXVEEN De zeevissers- afdcling van de Hengelsportvereniging Waddinxveen organiseert op zaterdag 17 februari een zeevistocht (geen wedstrijd) vanuit Goedereede. hoven). Groep 12: A. Robbe (Hazers- woude Rijndijk), 2. T. Tillemans (Gou da). Groep 13: 1. M. Kuik (Schoon hoven), 2. K. Vergunst (Alphen a.d. Rijn). Groep 14: 1. Tsjang Chong (Vlaardingen), 2. W. M. Stehouwer (H. Ido Ambacht). TZV DAW DWR Swift LZ ’86 De Gouwe Rijnmond Merwede ZPB Rotterdam DWT Surae WADDINXVEEN Het programma van de zwem- en poloclub De Gouwe voor deze en volgende week luidt Waterpolowedstrijden - 9 febr. om 20 uur te Boskoop: Boskoop a-Gouwe a jongens; 22 uur te Boskoop: Gouwe 4- OZV 2 heren; 10 feb. 18.15 uur te Gou da: Gouwe-OZV pupillen jongens; 18.45 uur te Gouda: Gouwe b-Barracuda a meisjes; 19.15 uur te Gouda: Gouwe b- L.Z. ’86 b jongens; 11 febr. 19.30 uur te Rotterdam: Rijnmond 1-Gouwe 1 heren. Trainingen: 10 feb. 17 uur: zwemmen groep C; 17.40 uur: zwemmen selektie- groep; 18.20 uur zwemmen groepen A en B; 19 uur: waterpolo adsp. meisjes en jongen, pupillen meisjes en jongens; 12 feb. 21 uur: waterpolo dames, heren en jeugd. Gevist wordt vanaf het 35 meter lange kustvaartuig „Adriana” op kabeljauw en platvis. Maximale deelname 35 perso nen. Inlichtingen en aanmeldingen vóór of op zaterdag 10 februari a.s. bij de heer E. L. Wickerts, Bosboom Tous- saintsingel 11, tel. 4990. Aanmeldingen worden strikt in volgorde van binnen komst behandeld. ZONDAGKOMPETITIE WSE-RVC, 15.00 uur Tonegido-Waddinxveen, 14.30 uur WSE 5-Stolwijk6, 11.15 uur WADDINXVEEN Eén telefoonnum mer voor het waarschuwen van alle no dige hulpverleningsdiensten in het ge bied van de 22, in het intergemeentelijk overlegorgaan Midden-Holland samen werkende, gemeenten. Naar dit doel kunnen ook de Waddinxveense gemeen teraadsleden streven indien hij in hun vergadering van vanavond accoord gaan met de instelling van de centrale mel dings- en alarmeringsdienst Midden- Holland. Voorafgaande aan deze vergadering zal Gouda’s wethouder P. Binee als voor zitter van de beleidscommissie centrale meldpost een uiteenzetting geven over de financiële, technische en bestuurlijke De eerstvolgende wedstrijd in de winter competitie zal worden gehouden op za terdag 10 februari a.s. Deze zevende wedstrijd zal worden gevist in de Hol landse IJssel. Vertrek station Waddinx veen 7.30 uur. Aanvang wedstrijd 8 uur. Voor deze senioren hadden de junioren en dames al gestreden voor een goede klassering. Ook nu weer waren de Wad dinxveense C-jongens weer oppermach tig met vijf man bij de eerste zeven. De overwinning ging nu naar W. den Bes ten, terwijl A. Posthuma met een felle Derde klasse: Groep 21: 1. J. Oudijk (Nieuwerkerk a.d. IJssel), 2. W. v. Loo (Bleiswijk). Groep 22: 1. L. Heeren (Waddinxveen), 2. J. v.d. Eist (Nieu werkerk a.d. IJssel). Groep 23: 1. Th. Crone (Nieuwerkerk a.d. IJssel), 2. A. Looren de Jong (Bergambacht). Groep 24: 1. A. Crone (Nieuwerkerk a.d. Hs- sel), 2. L. Krijgsman (Bleiswijk). Groep 25: 1. D. v.d. Hoorn (Gouda); 2. B. van Wensveen (Reeuwijk). Groep 26: 1. S. v.d. Kaa (Gouda); 2. A. Compeer (Wad dinxveen). Tweede klasse: Groep 15: 1. J. Spek snijder (Bergambacht), 2. J. C. Ben schop (Beiersche Stolwijk). Groep 16: I. W. de Leeuw (Bergambacht), 2. A. Korevaar (Stolwijk). Groep 17: H. van Muiden (Gouda), 2. P. Bremmer (Ha- zerswoude). Groep 18: 1. J. J. Dam- mingh (Wageningen), 2. P. Graveland Pzn (Beiersche Stolwijk). Groep 19: 1. J. van Mannekes (Nieuwerkerk aan de IJssel), 2. P. van Gorkum (Hazerswou- de), 2. P. A. Luiten (Boskoop). aspecten van de stichting van een cen traal alarmeringspunt in onze streek. De door hem voorgezeten beleidscom missie, in januari vorig jaar geïnstal leerd door burgemeester C. A. van der Hooft, is in een in augustus 1972 gereed gekomen rapport tot de conclusie geko men dat het aanwezig zijn één telefoon nummer voor calamiteiten zeer aanbe- velenswaardig en noodzakelijk is. De 22 gemeenten van het intergemeentelijk overlegorgaan zullen in deze weken worden gevraagd gezamenlijk de ge meenschappelijke regeling „Regeling centrale meldings- en alarmeringsdienst Midden-Holland” van de grond te bren gen. Na ongeveer 6 km van de te lopen 9 km miste hij net de slag toen zich twee man afscheidden. Wel deed hij er in het achtervolgende groepje alles aan om weer bij te komen. Toen dit niet bleek te lukken zette hij zich in om zijn derde plaats te consolideren, wat hem bij het zicht van de finish nog vrij gemakkelijk afging. Zijn achterstand op winnaar R. de Smet uit Gouda bleek slechts 13 se conden bij tijden van 25.54.- om 26.07.- min. In dezelfde groep werd H. Kuipers 26e. Burgemeester C. A. van der Hooft, die enkele weken geleden in een toespraak ter gelegenheid van de opening van het eerste Waddinxveense schooldamtour- nooi al verklaarde weer door het dam spel gegrepen te zijn, sprak er zaterdag zijn vreugde over uit dat de damsport steeds meer ingang vindt. Hij bood de enige vrouwelijke deelneemsters een doos bonbons aan. eindsprint de tweede plaats wist te be machtigen. Vierde werd R. van Geeren- stein, zesde P. Kobrua en zevende M. Honkoop. Bij de A-junioren wist P. van der Lans de afstand die hem scheidde van de winnaar ook nu weer kleiner te maken en finishte als vierde, terwijl T. Versluis zevende werd. Bij de jongens B. C. Burghoorn werd in de groep van meis jes A en dames vijfde, evenals L. van Donk die deze klassering echter behaal de bij de meisjes B, in welke groep R. van Rossum een 13e plaats bezette. De beste Waddinxvener bij de jongens D was E. van Ek met een 21e plaats. Bij de meisjes C wisten weer vier Waddinx- veen-atleten zich bij de eerste tien te plaatsen t.w. L. van Rossum 4e, G. den Besten 7e, M. Eindhout 9e en M. Weck 10e. Ook 10e werd R. van Vliet in het openingsnummer meisjes D. Ook komende zondag zullen weer ver schillende atleten en atletes aktief zijn. Zo gaan een 12-tal jongens en meisjes naar Gouda om te trachten bij de daar te houden crosskampioenschappen voor het distrikt west II (Zuid-Holland en Zeeland) goede klasseringen te behalen. Ook gaan enkele ouderen naar de Groenoordhal in Leiden om deel te ne men aan indoorwedstrijden als voorbe reiding voor de Nederlandse indoor kampioenschappen op 25-25 februari. WADDINXVEEN Tijdens de derde crosscompetitie van de afdeling Gouda ontpopte P. den Boef zich als de ver rassing van deze cross. Wist hij in Gou da tijdens zijn eerste cross, die hij voor de atletiekvereniging Waddinxveen liep, een verdienstelijke 17e plaats te beha len, nu ging hij van meet af aan mee met de kopgroep. heeft?” „Waarvoor heb je mij dan nodig” vroeg ze en haar ogen waren opeens ondeugend. „Als correctrice, lieverd”, zei hij nederig. HOOFDSTUK VII „Mis Anckersteen heeft een reputatie” Hans Miedema was altijd graag in wat men deftig noemt „het zuiden des lands”. Daar, beneden de Moerdijk, vond hij de mensen gezellig en zij hem. ,,’t Is niks geen Hollander” zeiden de collega’s in Nijmegen en de Baroniestad, in Den Bosch en ’t verre Maastricht. Hier vergat Hans de tijd en het was wel eens gebeurd dat er een laat telefoontje ging naar Dalen, dat repte van panne aan de wagen en helaas die nacht niet thuis kon komen. „Jaja” zei de oude heer Miedema dan „waar zit je op ’t ogenblik?” En dan wist hij het welhij was zélf jong geweest. Ook nu weer vertoefde Hans in een van die steden waar rond ieder tafeltje de gemoedelijkheid heerst zodra er een pot schuimend bier op tafel staat. Een Dalense oud-volon- tair ter gemeentesecretarie was er tot gemeentesecrearis be noemd en Hans had het verslag van de plechtigheid der in stallatie maar doorgebeld, daarna handjes gedrukt en was toen gezellig „er eenen gaan vatten” met zijn collega Kieken- bosch. „We hebben hier nou een tent gekregen” zei Kiekenbosch vol plaatselijke trots. „Hier is het: „Ambassador’en hij wees op een mooie witte villa die tot restaurant was inge richt en er vrij duur uitzag. „Als je mij vrijhoudt laat ik je er in.” in de verte te zien was, stopte hij op de stille weg. „Thera”, zei hij, „ik kom je voortaan iedere zaterdag opzoe ken. Is dat goed?” ,Jk ik zal het fijn vinden”, zei ze verlegen. „Is het niet te vrijpostig?” vroeg hij. „Nee”, antwoordde ze zacht, ik heb het nodig.” „Heb je hét nodig, of heb je mij nodig?” vroeg hij opeens driest en zijn ogen lieten geen twijfel aan wat hij bedoelde. „Ik heb jou óók nodig”, kwam het antwoord, bijna fluis terend. Hans lachte. Hij schakelde de motor in, omklemde met vaste hand het stuur. „Ik geloof, dat wij sémen het best zouden redden”, zei hij overmoedig. Zijn gezicht straalde. „Ach Hans” twijfelde ze, „ik ben heus niet zo’n „Wil je je mond eens houden meisje van Maurik?” bestrafte Hans. „Als ik het zeg, waarom spreek je dan tegen? Weet je niet dat ik bij de krant ben? En dat de krant altijd gelijk WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders van Bos koop heeft het gemeentebestuur van Waddinxveen, zo blijkt uit de lijst van ingekomen stukken en mededelingen die aan de vanavond vergaderende gemeen teraad is aangeboden, bericht dat door de raad van onze buurgemeente de heer D. Koelewijn is benoemd tot lid van de recreatieraad van het recreatieschap „Bospark”. Mevrouw I Clazing-de Meij, onderwij zeres aan de Theo Thijssenschool, gaat deze openbare lagere school verlaten. Het college van B. en W. heeft haar eervol ontslag verleend. WADDINXVEEN/GOUDA De eer ste Antiekmarkt in 1973 zal zijn deuren openen op zaterdag en zondag 10 en 11 februari (van 11.00 tot 19.00 uur), zoals gebruikelijk in de zalen van het Goudse Kunstmin aan de Boelekade. Door de grote interesse van de zijde van de deel nemende antiquairs kon de organisatie een nog strengere selektie toepassen, zo dat zo langzamerhand deze Antiek markt is uitgegroeid tot een kollektie van het allermooiste en meest verant woorde, dat er op dit gebied te koop is. Men weet nu wel, dat antiek dun ge zaaid wordt; de zucht van de mens naar een herinnering uit de oudheid, het ver langen naar wat romantische schoon heid, heeft er toe geleid, dat elk stukje antiek - of dat nu uit Nederland, Enge land, Duitsland, Frankrijk of waar dan ook vandaan komt - al opgekocht is en het wordt steed moeilijker om nog iets te vinden, dat origneel is en tegen rede lijke prijs verhandelbaar. Voordeel van echt antiek is, dat het waardevast is; er is geen betere geldbelegging, ook geen meer persoonlijke, want men kan dat gene kopen, dat men zelf mooi vindt. In onze tijd van strakke lijnen en mo derne kleuren zal er weinig zijn, dat ooit in de toekomst de benaming antiek zal gaan verdienen. Juist daarom is zo’n en kel stukje ook in een modern interieur niet alleen een karaktervolle noot, maar ook datgene wat eeuwig waarde houdt. Geen wonder, dat elke keer weer dui zenden de Antiekmarkt bezoeken, rond slenteren en bijna nooit de verleiding kunnen weerstaan iets te kopen van de vakmensen, die soms met pijn in hun hart afstand doen van een mooi stuk, dat zij, welk een goede prijs zij er ook voor maken, praktisch nooit meer terug kunnen kopen. Wanneer men nog nooit deze markt bezocht heeft, is het de moeite waard er een dag van dit week end aan te besteden. Ook al koopt men niets, dan is toch het zien van al die mooie dingen uit ons verleden de uren ten volle waard. Meer nog dan in een museum zal men ondervinden hoe onze voorouders leefden en wat een gevoel voor schoonheid zij hadden. ZATERDAGKOMPETITIE Sportief-Waddinxveen, 15.30 uur Schoonhoven 2-Be Fair 2, 12.00 uur Be Fair 3-Sportief 2, 12.30 uur Waddinxveen 2-Gouda 3, 15.30 uur Be Fair 6-Moerkapelle 2,10.30 uur WDS 4-Waddinxveen 4, 13.30 uur DAMESKOM PETITIE (zondag) Oudewater 2-Waddinxveen 2, 10.00 uur JUNIOREN KOMPETITIE Be Fair-Haastrecht, 15.30 uur Waddinxveen-Spirit, 15.30 uur A: WSE-Soccer Boys, 15.30 uur Be Fair 2-Spirit 2, 15.30 uur Nieuwerkerk 2-Waddinxveen 2, 15.30 u. Soc. Boys 2-Be Fair 3, 15.30 uur Be Fair 4-Zwervers 2, 14.15 uur Nieuwkoop 3-BeFair 5, 14.15 uur B: Donk-Be Fair, 15.30 uur Waddinxveen-Floreant, 14.15 Nieuwerkerk-WSE, 15.30 uur Be Fair 2-Gouda 2, 14.15 uur Zwervers 2-Waddinxveen 2, 14.15 uur Waddinxveen 3-Stolwijk 2, 14.15 uur WSE 2-Schoonhoven 2, 14.15 uur C: Olympia 2-Be Fair 2, 13.30 uur Donk 2-Waddinxveen 2, 14.15 uur De uitslag was: 1. J. van Egdom 139 cm 7.36 pnt 7 st; 2. M. Hoogerdijk sr 99 cm 5.24 pnt 6 st; 3. B. Maadjes 91 cm 4.82 pnt 5 st; 4. K. Broer 80 cm 4.24 pnt 4 st; 5. W. T. Hidding 62 cm 3.28 pnt 3 st; 6. P. M. van As 51 cm 2.70 pnt 3 st; 7. K. Stolker 49 cm 2.60 pnt 3 st; 8. C. Broer 32 cm 1.69 pnt 2 st; 9. W. Snaterse 20 cm 1.06 pnt 1 st; 10. P. Hofman 18 cm 0.95 pnt 1 st; 11. M. Hoogerdijk jr 16 cm 0.85 pnt 1 st. W. T. Hidding ving de grootste vis: 27 cm. Stand competitie na 6 wedstrijden: 1. C. Broer 914 cm; 2. W. T. Hidding 868 cm; 3. K. Broer 81? cm; 4. J. van Egdom 773 cm. Stand meeste vis: 1. C. Broer 51 st, 2. W. T. Hidding 47 st; 3. K. Broer 45 st. de Gouwe 3-A.Z.C. 4 heren 62 de Gouwe 4-Lisse 1 heren 26 de Gouwe comb.-L.Z. ’86 heren 55 In de eerste periode al scoorde de Gouwe via Eef Overdam, Dick Russner en Leo Nieuwenhuyzen. De Rotterdam mers hadden in dat partje twee keer suc ces met van richting veranderende af standschoten. In de tweede periode liep de Gouwe uit doordat Eef Overdam kort na elkaar de roos trof. Met een boogbal kwam de stand in de derde pe riode op 5-3 en uit nummerieke meer derheid maakte Leo Nieuwenhuyzen 6-3. Van vrij grote afstand schoot vervol gens Leo Nieuwenhuyzen de Gouwe naar 7-3. Toen Rotterdam twee keer scoorde kwam de spanning even terug. Snel hierop zag Dick Russner kans uit een onoverzichtelijke situatie de bal achter de Rotterdamse goalie te werken en de eindstand op 8-5 te brengen. i----------- -=====- --=--====== ====-ii\ •i;- - zacht, bijna eentonig een wonderlijk mengsel van zelf verzekerdheid en afhankelijkheid. En onderwijl groeide in hem het verlangen, om voor dit meisje te zorgen, om die gevoelige mond te zien lachen, die ogen te zien stralen, en haar gezonde, kritische, moedige geest naast zich te weten bij alle beslissingen die het leven hem zou opdringen. Verward bemerkte hij, dat ze al enige tijd zweeg. Hij keek verontschuldigend naar haar op. „Jij kunt wat de meeste mannen niet kunnen”, zei ze toen glimlachend, om de spanning te breken. „En dat is?” „Luisteren.” „Jij kunt me tóten luisteren.” En toen keken ze elkaar aan en geen van beide durfde iets te zeggen. Hans riep de ober, rekende af. Even later zat hij naast Thera in de wagen. Maar toen de witte gevel van Zonnegloren al „Ik heb je al gezegd begon ze. „Ja” weerde hij af „dat weet ik. Volgens jou heeft je vader dit niet gedaan. En dus voel jij ook niet, dat er sprake is van enige schande. Maar het moet je toch niet onverschillig tóten, of de schijn tegentegen jullie is. Het zal je toch wel wat waard zijn, als je in deze zaak niet meer hoeft te twijfelen, maar houvast hebt aan feiten?” „Hoe dan ook” zei ze. „Hoe dan ook” herhaalde hij aarzelend. „Maakt het voor jou verschil?” vroeg ze ineens. Op dat ogenblik verloor hij zijn waakzame zelfbeheersing. Hij zag haar aan. Ze hield zijn blik uit, hoewel weer die zachte blos opkroop in haar gezicht. „Nee” zei hij vlak, ,,’t Maakt voor mij geen verschil. Jij bent die je bent”. „Je weet niet wie en wat ik ben” zei ze zacht. „Wat kén je me eigenlijk?” „Ik waag het met de eerste indruk” zei hij. Ze wendde haar hoofd af. Ze staarde in de verte. Hans wachtte geduldig, gespannen. Opeens zag ze hem weer aan met die directe ,open blik. „Hans” zei ze, „ik wou je wat vertellen.” Hij knikte. En toen vertelde ze. Van haar jeugd. Van de moeder, die zo vroeg gestorven was. Van de vader, die dit nimmer was te boven gekomen, die vereenzaamde, zichzelf steeds weer op sloot. Van haar eigen pogen om in het stille huis nog een beetje vreugde, een beetje levenslust te brengen. Toen het bericht, dat zij naar het sanatorium moest. De bezoeken van de vader, stil, en verdrietig, een oude, eenzame man. Voor Hans doemde het beeld op van dit bestaan. En tegelijk rees in hem een diepe bewondering voor dit meisje, dat door dit alles heen haar moed, haar levensvreugd, haar optimisme behouden had Hij keek naar haar, zoals ze zat te vertellen, Groepswinnaars werden: hoofdklasse groep 1: 1. D. Kromhout (Bennekom), 2. S. de Jong (Rotterdam). Groep 2: 1. D. v.d. Kerkhoff (Vlaardingen), 2. J. K. de Vries (Gouda). Groep 3. 1. W. H. Niestadt (Vlaardingen), 2. C. Bakker (Alblasserdam). Groep 4: 1. J. Passchier (Katwijk aan Zee), 2. A. de Lange (Schoonhoven). Groep 5: F. de Jong (Rotterdam), 2. Mevr. E. Nieuwenhui zen (Wageningen). Groep 6: 1. S. M. van Eijk (Reeuwijk), 2. D. Kleen (Heem stede).

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 2