Vietnam? Waddinxveen Waddinxveen BARTJE Boekhandel Veldwijk Hielp Waddinxveen helpt Vietnam vergat Zuid-Vietnam Klachten bezorging: Nassaulaan 20 Waddinxveen Telefoon 2604 Lezers schrijven Uitgereikt tijdens CNV-familiefeestavond GOUDEN SPELD VOOR 23 TROUWE WADDINXVENERS Gouwe-rijders vieren feest Eén op de tien Nederlanders lijdt aan astma. Laat ïn niet stikken. Heropent British Leyland schenkt stationcar aan het Rode Kruis i Anno 1884 In gebruikname in het teken van toetreding Engeland EEG even dicht Zingen bij het orgel prijs f 5,90 COLLECTE TEN BATE GROESBEEKSE TEHUIZEN Pagina 9 Het nieuwe, uit de as herrezen, pand van British Leyland dat do nderdag officieel is geopend. Onderdelen ANNE DE VRIES PASSAGE 145 TELEFOON 2620 Eenmaal per l 4 da gen te zien op het televisiescherm. WADDINXVEEN „Werkgevers hebben onder hun personeel goede tegenspelers nodig. Zorg daarom dat u zich ook op dat terrein be kwaamt.” Deze raad gaf de heer J. Schotman, voorzitter van de bij het CNV aangesloten Christelijke Be sturenbond, vorige week donderdag avond in het Gereformeerd Vérene- nigingsgebouw, aan de plaatselijke centrale van het CNV. Hij deed dat in een toespraak, die vooraf ging aan de jaarlijkse familiefeestavond. Toneelspel WADDINXVEEN/GOUDA British Leyland Nederland heeft donder dagmiddag ter gelegenheid van de opening van het herbouwde hoofdkan toor in Gouda een combinatiewagen (stationcar) geschonken aan het Nederlandse Rode Kruis. Lord Stokes, chairman en managing director van B. L. Motor Corporation, overhandigde de sleutels hiervan aan de direc- teur-generaal van het Rode Kruis, de heer Van Emden. Kijk naar Koos Postema in Vara’s Klein Uur U, op vrijdag 16 februari om 22.00 uur. Ned 1. Een groot deel van de jubilarissen poseerde voor de camera van onze fotograaf, nadat zij een gouden speld en een oorkonde hadden gekregen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 FEBRUARI 1973 Estate, K. Kijk in de Vegte, M. Roos, W. H. Kloet, C. W. van Kempen, A. T. Boere, W. Hoogendijk, M. P. Oosterom en D. Oskam op het podium geroepen en de gouden speld met bijbehorende oorkon de in ontvangst te nemen. Hun echt genotes kregen bloemen. De heer J. Hoogendoom dankte namens de jubi larissen. Na dit gedeelte trad de toneelgroep „Vios” uit Reeuwijk op met het blijspel „De avond van de 7e juli”. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat de zeer goed gevulde zaal van het Gereformeerd Ver enigingsgebouw zich bijzonder goed met dit kostelijk gespeelde stuk heeft bezig gehouden. waarvan dan het eerste exemplaar is overhandigd aan ret Rode Kruis. De verkoop van de Benelux zal dan ge schieden vanuit Gouda. Vanuit het her bouwde hoofdkantoor, dat ruim twee jaar na de brand (op 9 december 1970 - de grootste brand in Nederland dat jaar met een schade van 12 miljoen gulden) op dezelfde plaats (nieuwe Gouwe OZ) is herrezen. WADDINXVEEN Zondagavond 11 februari om negen uur zal er weer uit volle borst gezongen kunnen worden bij het orgel in de Ontmoetingskerk aan Groensvoorde. Iedereen is daarbij van harte welkom. Op de voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen staat: het comité kan zich niet voorstellen, dat de Vietnamese zaak ons niet na aan het hart zou lig gen. In de advertentie op pagina 10 komt in de kleinere letters de aap uit de mouw: voor Vietnam alleen de com munistische „Bevrijdingsbeweging” en Noord-Vietnam. De collectant aan de deur beschuldigde ons (na onze weige ring) van gebrek aan menslievendheid. Hadden B W niet van het comité kunnen verlangen, dat de actie onder een duidelijke vlag werd gevoerd Ik voel me veiliger onder de vlag van het Rode Kruis; op giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis te ’s-Graven- hage kunt u alsnog uw geld storten voor Alle slachtoffers van heel Vietnam (on der vermelding ’Vietnam’). Henri Du- nant, de stichter van het Rode Kruis, zei eens: „Het doet er voor de humani taire hulpverlening niet toe of vriend of vijand op het slagveld ligt te sterven. Het gaat om de man, die zijn benen kwijt is en niet om welke partijd hij aanhangt.” C. N. VREEKEN Kerkweg 222, Waddinxveen Over de efficiency en nauwgezetheid waarmee een en ander uitgevoerd wordt spreekt het volgende voorbeeld voor zichzelf. Op 15 januari j.l. is een grote partijm iddelen vanuit Nederland naar Vietnam gezonden langs de volgende weg. Eerst met de trein naar Moskou, daarna met een vliegtuig naar een on bekend vliegveld in of nabij Noord- Vietnam. (Het was tijdens de Ameri kaanse bombardementen!) en daarna per vrachtauto naar Hanoi. Binnen veertien dagen na verzending was er vanuit Ha noi bericht van bevestiging met een ge detailleerde opgave van het aangekomen materiaal binnen. (Zelfs enkele losse schroeven stonden op de ontvanglijst). Uw geld wordt dus goed besteed. Voor de grootte en de aard van de ver woestingen zal er nog jaren hulp nodig zijn voor Vietnam. Wij zullen ons be raden hoe we daarbij nog verder kunnen helpen. Wil iedere inwoner van Wad dinxveen ons daarbij helpen? Het giro nummer van het Medisch Comité Ne- derland-Vietnam is 1090400, Amster dam. U. F. BU RMA, Brugweg 52, Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Na zijn toespraak reikte de voorzitter van de Christelijke Besturen Bond gou den insignes en oorkondes uit aan 23 Waddinxveners. Zij zijn een kwart eeuw lid van het CNV. Als blijk van waar dering voor deze gebleken trouw wer den de heren W. Stam, K. Stuiver, A. van Steenbergen, G. E. Griindman, M. A. Keijzer, H. Kooistra, H. J. Voskui len, L. C. ’t Hart, D. Dros, C. K. van Hoven, J. Scheele, I. Hoogendoom, I. H. Uittenbroek, P. K. Baas, F. Sekeris, Er is de laatste week een grote geldin zamelingsactie gehouden. Er valt op de ze actie een noodzakelijke toelichting te geven. Het motto luidde: „Waddinx veen helpt Vietnam”. Is dat zo? Was dat de opzet van het actiecomité? Nee! In de eerste plaats worden niet alleen Vietnamezen geholpen, maar ook Lao- tianen en Cambodjanen. Belangrijker is dat enkel en alleen de slachtoffers van communistische zijde worden geholpen. Er wordt dus een keuze gedaan, en wel een politieke keuze: vóór de communis ten. De slachtoffers van regeringstroe pen van Zuid-Vietnam laten we links Eggen. Heeft een ieder die gaf, beseft, dat hij die keus deed? Ik vrees van niet. Het motto „Waddinxveen helpt Viet nam” en de naam van het comité (Ne derland-Vietnam) suggereren toch dui delijk, dat Alle Vietnamezen worden ge holpen en niet alleen de communistische. De heer Schotman liet duidelijk uitko men, dat de (christelijke) vakbeweging het ook in deze tijd niet gemakkelijk heeft. Omdat het accent van het vak bondswerk in deze tijd veel meer wordt gelegd op de medezeggenschap van de leden in de ondernemingen vraagt dat volgens hem van de georganiseerde werknemer meer inspanning. Ook de werknemers moeten met kennis van zaken aan het overleg kunnen deelne men. Wat gaat er met het opgebrachte geld gebeuren? Zoals u wellicht weet zendt het Medisch Comié Neder land-Vietnam geen geld naar Vietnam, maar medische artikelen die in overleg met artsen uit Noord-Vietnam en van bevrijdings bewegingen in Zud-Vietnam, Laos en Cambodja hier gekocht of, vaak door vrijwilligers, gemaakt worden. (Wist u bijvoorbeeld dat het Zuidvietnamese be- vrijdingsfront medische hulp aan de be volking van Zuid-Vietnam geeft tot in de buitenwijken van Saigon toe Tot nu toe is al voor vijf miljoen gulden aan medische artikelen in opdracht en op kosten van het Medisch Comité Nederland-Vietnam aan de gezondheids diensten gezonden. In februari zal o.a. naar Vietnam gezon den worden: volledig uitgeruste medi sche boten, generatoren voor zieken huizen, speciaal gemaakte medische fiet sen, anti-malaria middelen, drinkwater- filterpompen, melkpoeder en brillen. Voor het geld dat afgelopen week in Waddinxveen bijeengebracht is (onge veer 4500,-—) kan bijvoorbeeld ge kocht worden: 3000 kilogram melkpoe der (ongeveer 30.000 liter melk), of 20 kilogram kinine (hiermee kan men 2.000 mensen behandelen), of 30 filter- popmpen voor het bereiden van steriel water, of bijna drie generatoren, of 600 brillen, etc. etc. Tevoren had Lord Stokes de officiële openingshandeling verricht. Hij deed dat in aanwezigheid van ondermeer de ambassadeur van Engeland, de heer Barnes en Gouda’s burgemeester mr. P. van Dijke. Lord Stokes sprak namens British Ley- land zijn vreugde uit over Engelands toe treding in de EEG. „Dit verleent aan de sultaat. De totale kosten bedragen on geveer 80,-. Dit bedrag is uitermate gering en dat kon ook doordat een sym pathieke Waddinxvener zo vriendelijk is geweest de halve pagina advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week voor zijn rekening te ne men. WADDINXVEEN HIELP NOORD- VIETNAM EN VERGAT DE ZUID VIETNAMESE SLACHTOFFERS. WADDINXVEEN Volgende week wordt ook in Waddinxveen weer de na tionale collecte gehouden ten bate van de Groesbeekse tehuizen. Er zijn er der tien, waarin in totaal 350 kinderen en volwassenen een thuis hebben gevonden. De kinderen kwamen thuis liefde, lei ding en begrip tekort; met hun komst in deze tehuizen kreeg men de opdracht hen op te voeden tot harmonische men sen in de maatschappij. De volwassenen - sociaal en geestelijk gehandicapt - dreigden door onze huidige ingewikkel de maatschappij overspoeld te worden. Hun geven de tehuizen geborgenheid en aangepaste arbeid. De Groesbeekse tehuizen realiseren dit door opvoeding, onderwijs, vorming buiten school- en werksfeer, aangepaste werkvoorziening (o.a. W.S.V.) en aan vullende therapieën. Mocht u volgende week geen kollektant treffen dan kunt u gireren op giro 882788 t.n.v. de Groes beekse Tehuizen te Groesbeek. WADDINXVEEN De „GOUWE- RIJDERS” houden vrijdagavond 9 fe bruari in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat hun jaarlijkse feestavond. Aanvang half negen. Deze avond zullen optreden „De vrolij ke vrijbuiters” uit Aalsmeer, die ook het bal zullen verzorgen. „In de pauze zal een verloting gehouden worden, met prijzen die er niet om zullen liegen”, Waddinxveen helpt Vietnam. Onder dit motto is vorige week vrijdag - zoals het Weekblad voor Waddinxveen het don derdag jl. zo treffend noemde - een ze ven uur durende bliksemactie gehouden ten bate van het Medisch Comité Ne- derland-Vietnam. Het organiserende co mité van deze actie wil in de eerste plaats graag iedereen, die heeft meege werkt om dat actie tot een succes te maken van harte danken. Van vele kan ten is op heel korte termijn alle mede werking gegeven, die maar gegeven kon worden. Het gemeentebestuur, de - vaak spontaan zich meldende - collec tanten, de hoofden van de scholen en vanzelfsprekend de zo gul gevende Wad- dinxveense bevolking. Het meest ontroerende was de bijdrage van een ongeveer twintigjarige jongen, die zijn pas ontvangen maandsalaris (meer dan 500,-) in de collectebus stopte. In de tweede plaats willen de organisatoren van deze plaatselijke actie graag verantwoording afleggen van het geen is opgehaald en wat daarmee ge daan wordt. Op het moment, dat wij dit stukje schrij ven (dinsdagmorgen) is er in totaal 4325,31 binnen en is er voor 150,- aan kalenders, affiches en voorlichtings materiaal verkocht We verwachten dat er nog ongeveer 250,- aan giften zal binnen komen. Een bijzonder goed re- Het organiserende comité „Waddinxveen helpt Vietnam” p/a Lindengaarde 8, Waddinxveen. Telefoon (01828) 3987 Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame Sire. WADDINXVEEN De jeugdsociëteit „Anno 1884” is wegens reorganisatie het komende weekeinde gedurende alle drie de avonden gesloten. Dit deelt het be stuur van de sociëteit mee. binatiewagen Morris Marina gebeurtenis van vandaag een speciaal accent. Wij zijn steeds warme voorstan ders geweest van een vergrote EEG en ik geloof dat de nieuwe behuizing van ons bedrijf symbolisch is voor de vast beradenheid om de mogelijkheden tot vergroting van onze omzet in Europa te grijpen. Dit heeft ons gesterkt in de overtuiging, dat van nu af aan onze thuismarkt niet langer alleen Groot Brittannië is, doch geheel Europa.” Ambassadeur Barnes onderstreepte deze woorden. Ook hij acht het van groot be lang dat de handelsbetrekkingen tussen de partnerlanden in de EEG en Groot Brittannië - en dus ook Britisch Leyland - verstevigd zullen worden en dat de ex port van Britse produkten vergroot wordt. Uit de worden, die directeur drs. I. de Kleermaeker van het kantoor te Gouda sprak, kan worden opgemaakt, dat die export ook inderdaad vergroot zal wor den. Op de RAI-tentoonstelling presen teert het bedrijf enkele nieuwe modellen presenteren. Onder meer ook de com- Een door architect L. Roggeveen ont worpen gebouw, opgetrokken uit 350 ton staal, met een oppervlakte van 54.000 vierkante meter, van waaruit de distributie gevoerd wordt. Tot het com plex behoort een Beneluxmagazijn, waar in zich 50.000 verschillende onderdelen bevinden voor personen en 15.000 voor trucks en bussen. Onder het motto „WADDINXVEEN HELPT VIETNAM” werd vrijdag j.l. een geldinzamelingsaktie gehouden. De redaktionele kop in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week wekte de indruk, dat de opbrengst bestemd was voor geheel Vietnam; aan het slot kon men nog vernemen dat de gelden wer den overgemaakt naar het Medisch Co mité Nederland-Vietnam. Slechts weini gen hebben zich gerealiseerd dat op de ze manier alleen Noord-Vietnam, de Viet-cong etc. van hun giften profiteren. Gezien de slechte opbrengst hier van de nationale inzamelingsaktie „Heet Viet nam” kan men nu achteraf opmerken: !!i - Êj. - W ft JÉ

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 5