Wat u voor ouderen deed Ook offerte gevraagd bouw gymnastieklokaal voor POSTERHANGERS De verdwenen bankdirecteur was werkelijk reusachtig I Lege woningen: gemeentebelang gaat soms voor College denkt er niet over plan sporthal bij Stuurman weg te halen Boekhandel Veldwijk B.V. Wereldoriëntatie Klaas deVriesschool TUINVERSIERING VERDWIJNT IN DE NACHT Dia-avond bejaarden en gehandicapten 14 GOUWENIEUWS 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 MAART 1973 Pagina 11 IN DIVERSE MATEN door Tom Lodewijk 'l Sporthallen Gymnastieklokaal WADDINXVEEN Hoewel Bur gemeester en Wethouders van Wad dinxveen het met het socialistische raadslid M. Boere eens zijn, dat in „probleemgevallen” leegstand van gemeentewoningen vragen zal op roepen, menen zij toch dat plannen ten aanzien van met name de hui zen Kerkweg 155, Henegouwerweg 39 en Henegouwerweg 40 het ge meentebelang moet prevaleren bo ven individuele belangen. WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen zijn niet van plan de aan het bouwkundig ingenieursbureau Stuurman B.V. verstrekte opdracht voor de bouw van een sporthal in te trekken en een ander architectenbureau in te schakelen. Aan de deskundigheid van dit Waddinxveense bureau, dat 4 maart 1966 reeds werd verzocht een schets plan voor een sporthal te maken om „een plan gereed te hebben zodra bouw- en financieringsmogelijkheden geboden worden”, behoeft niet te worden getwijfeld. Dit blijkt uit de beantwoording door het college van de vorige week maandag door het raadslid voor de Partij van de Arbeid, de heer H. van Ek, gestelde schriftelijke vragen over de stand van zaken met be trekking tot de reeds op papier uit gewerkte plannen voor een nog in Waddinxveen te bouwen sporthal. i;l y±================================="==^^^^^^^^^^^^^^^--------~---: (Advertentie) i££-========£===.i L Wordt vervolgd de Passage. Deze stichting, waarvan de oprichtings- acte notaris J. in ’t Hol woensdag 12 december 1972 passeerde, is een samen werkingsorgaan tussen de georganiseer de plaatselijke middenstand en het Ont- wikkelingsbureau Winkelcentra Neder land (OWN) te Wassenaar. Officieel heet het dat de Stichting Winkelcentrum Waddinxveen zich met „de nodige voort varendheid zal buigen over de centrale winkelvoorzieningen van Waddinxveen”. B. en W. delen mee, dat het bureau Stuurman sportaccommodaties met de afmeting 18 x 43 heeft gebouwd in Oud- Beijerland en Lekkerkerk, terwijl de plannen voor Nieuwerkerk aan den IJs- sel rond zijn; zalen van 22 x 28 worden In die 4 maart 1966 gedateerde brief aan het bureau Stuurman staat dat in Wad dinxveen „in de toekomst eveneens be hoefte zal bestaan aan een sporthal”, maar dat „over de realisering van dit gebouwd in Maarssen en Wageningen en van 16 x 28 in Vleuten-De Meern. De door dit bureau ontworpen en ge bouwde sporthallen zijn goedgekeurd door het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk en door de Nederlandse Sportfederatie. gering aantal sporthallen heeft neerge zet of gaat neerzetten. Hij is namelijk van mening, dat bij een dergelijk be langrijk project gebruik gemaakt moet worden van op dit terrein veel ervaring en kennis bezittende arcitectenbureaus en/of aannemersbedrijven. Kerkweg 145 - Waddinxveen - Telefoon 01828 - 2620 WADDINXVEEN De Vereniging voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening in Waddinxveen heeft dinsdag haar 20-jarig bestaan gevierd. Tijdens een bijzondere bijeenkomst van de bejaardensociëteit in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum werd eraan herinnerd dat de dames Pille, Noteboom en Van Stijn vanaf de oprichting in het bestuur van de WH zitting hebben gehad. Het eerste werk van de organisatie is het bijeenbrengen van goederen voor de getroffenen van de watersnoodramp in 1953 geweest. Een jaar later werd de eerste gezellige middag voor bejaarden gehouden, welke vanaf dat tijdstip tot nu toe om de veertien dagen elke dinsdag worden gehouden. Tij dens de jubileumviering, waar het woord werd gevoerd door wethouder H. Huizer van sociale zaken, werd afscheid genomen van presidente mevrouw Haspels en van de dames Olie, Pille en De Boer. Mevrouw Rootert sprak de vertrekkende dames toe, waarna mevrouw Stuiver een door haar gemaakt gedicht voorlas. Omdat het wel en wee van de Vereniging voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening en het aandeel van de vertrekkende dames daarin duidelijk blijkt laten wij het gedicht hierbij volgen: In ieder geval zullen Burgemeester en Wethouders zich desgevraagd tot na het tijdstip waarop door de gemeenteraad over het initiatiefvoorstel is beslist ont houden van enigerlei actie, die een ein de zou maken aan de huidige bewoning van het pand Kerkweg 146a. Wel wordt opgemerkt dat een vrijwillige ontruiming door de bewoners niet zal kunnpn wor den tegengehouden. Dat het pand Kerk weg 155 reeds sinds het vertrek van de vorige bewoner - oud-burgemeester A. Wamaar - onbewoond is gebleven, zoals de heer Boere meent, is volgens het col lege niet helemaal waar, omdat in een paar gevallen gedurende verschillende weken tijdelijk onderdak is verleend. Volgens haar komt dit huis alleen in aanmerking voor tijdelijke bewoning in verband met de (nog niet bekende) toe komstige ontwikkeling van het bestem mingsplan Stationsstraat. Dit schrijft het college in antwoord op woensdag 7 februari ingediende schrif telijke vragen. De kern van die achttal schriftelijke vragen van de socialist Boere had be trekking op de gemeentewoningen Kerk weg 146b, Kerkweg 155, Henegouwer weg 39 en Henegouwerweg 40 die vol gens hem onverwijld - of althans zo spoedig mogelijk - voor bewoning ge reed moeten worden gemaakt, omdat deze huizen bij uitstek zijn geschikt om in urgente gevallen van woningnood in Waddinxveen te voorzien. Hij betoogde dat het voor woonruimte zoekende ge zinnen fnuikend moet zijn te zien, dat kwalitatief goede en niet dure gemeente woningen geruime tijd leegstaan of door verkoop aan het huurwoningenbestand dreigen te worden onttrokken. Hoewel het college in de beantwoording van de laatste vraag spreekt over „de verstrekte opdracht voor de bouw van een sporthal” blijkt uit de beantwoor ding van de eerste vraag dat „de op dracht tot het maken van een schetsplan voor de sporthal” bijna zeven jaar oud is. De ontworpen plannen werd in 1970 in principe goedgekeurd door de NSF ende Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Eén van die vragen verwees ook naar een 24 augustus door het PvdA-raadslid ingediend initiatiefvoorstel 15.000, uit te trekken voor het weer in bewoon de staat brengen van het pand Kerkweg 146b, waardoor het pand Kerkweg 146a er weer wat fraaier zou gaan uitzien. B. en W. delen mee, dat dit initiatief voorstel op de agenda voor de raad zal worden geplaatst, zodra de Stichting Winkelcentrum Waddinxveen zo spoe dig mogelijk heeft laten weten of de eer der genoemde Kerkwegwoningen even tueel een belemmering vormen bij de realisering van de bouw van een win kelcentrum aan de Kerkweg, tegenover TWADDINXVEEN Het programma van de waterpolo- en zwemclub „De Gouwe” voor de komende week luidt: 10 maart 18.00 uur te Gouda: Gouwe- BZPC pup.jongens; 18.30 uur te Gouda: G.Z.C. b-Gouwe b jongens; 18.00 uur te Bodegraven: BZPC c-Gouwe b meisjes; 16.05 te Katwijk: Katwijk a-Gouwe a jongens; 19.00 uur te Boskoop: Gouwe 1-DWT 1 heren; 13 maart 22.00 uur te Boskoop: Gouwe 5-DKD 1 heren. Trainingsprogramma: 10 maart te Boskoop: zwemtraining voor groep c om 17.00 uur, selektiegroep om 17.40 uur; groepen A en B om 18.20 uur 10 maart te Boskoop polotraining aspi ranten en pupillen meisjes en jongens om 18.00 uur. Uitslagen waterpolowedstrijden: Gouwe a-BZPC b meisjes 50; Gouwe 1-OZV 1 dames 1—3; ZPS 2-Gouwe 5 heren 11; Gouwe-Donk pup. meisjes WADDINXVEEN Vorige week dins dag werd op een speciale ouderavond door de heer D. E. v.d. Weide, één der leerkrachten, een voordracht gehouden over Wereldoriëntatie en Projectonder wijs. Daarna werd door het hoofd der school de heer W. F. M. Muller een uit eenzetting gegeven over de opzet en mogelijkheden van het op de school aan wezige documentatiecentrum, waarvan bij het projectonderwijs een goed ge bruik gemaakt kan worden. Hierna werd door de ouders in kleine groepen over het onderwerp gediscussieerd. De goedbezochte avond werd besloten met het beantwoorden van vragen door een forum. WADDINXVEEN Een uit het water springende dolfijn, een ongeveer 150,- kostend fraaie tuinversiering, is in de nacht van zondag op maandag verdwe nen uit een tuin aan de Souburghlaan. De politie, die nog niet heeft kunnen vaststellen of dit het werk is van een grappemaker of van een man die deze tuinversiering graag wil gebruiken voor het opfleuren van zijn tuin, stelt een onderzoek in. Voorts is er opnieuw ingebroken in het Shellstation langs rijksweg 12 bij de Gouwebrug. Opnieuw kwam men bin nen door een ruit stuk te slaan om er vervolgens drie aanstekers weg te halen. De rijkspolitie is dit weekeinde gevraagd een vechtpartij in de jeugdsociëteit Anno 1884 aan de Dorpstraat te beëindigen. Verder delen B. en W. mee, dat zij het voornemen hebben de woningen Hene gouwerweg 39 en 40, waarvan er op dit moment één leeg staat en de andere tij delijk door een gemeente-ambtenaar wordt bewoond, te verkopen, zoals het socialistische gemeenteraadslid veron derstelde. Uiteraard zal dit voornemen in de commissies voor de financiën en voor de ruimtelijke ordening en de wo ningbouw ter discussie worden gesteld. Bovendien zal een besluit tot verkoop uitsluitend door de gemeenteraad kunnen worden genomen. De heer Van Ek (soc.) kreeg tegelijker tijd met de beantwording van zijn negen vragen kopieën van de briefwisseling, zoals die in de loop der jaren met het bureau Stuurman is geweest. Hij had daarom gevraagd. plan nog niets is te zeggen, omdat te veel onzekere factoren hierbij een rol spelen.” De architect heeft, zoals wij vo rige week reeds konden berichten, nog nooit om betaling van een honorarium gevraagd, hetgeen volgens B. en W. bij het bureau Stuurman tot 1971 niet ge bruikelijk was zolang niet met de uit voering van een werk was begonnen. Los van de bouw van een sporthal is het Waddinxveense bouwkundig ingenieurs bureau in juli vorig jaar verzocht een offerte te verstrekken voor de bouw van een gymnastieklokaal, dat in Groenswaard 2 zou moeten worden neergezet op de hoek Peter Zuidlaan- Johannes Postlaan. De afmetingen van dit lokaal moeten zodanig zijn dat het voldoet aan de door de Nederlandse Volleybalbond gestelde eisen. De huishoudster, wist Huisintveld, zou voor geen geld alléén in dat lege huis slapen, en logeerde derhalve zolang bij haar zuster, die een paar straten verderop, zij het een beetje ne deriger, woonde. Hoewel er dus geen sterveling in het huis kon zijn, meende Huisintveld toch een lichtflits te hebben gezien. Een paar weken tevoren zou hij daarop misschien nauwelijks acht heb ben geslagen, de recente gebeurtenissen echter hadden zijn waarnemingsvermogen gescherpt. Hij was op zijn qui vive. Daarenboven: de overleden procuratiehouder was in dienst geweest bij de Discontobank, waarvan meneer Hzerman di recteur was. En Huisintveld, liefhebber van detective-verha- len, legde een romantisch maar onlogisch verband tussen het ene misdrijf en het (mogelijke) volgende. Voorzichtig liep hij de voortuin in, het grind vermijdend, over het gazon. Hij wilde beslist geen hoop koesteren, mis schien was het de maan die hem parten speelde hoewel, er was geen maan. Hij trok rondom het huis en opeens bonsde zijn hart. Een ruitje in de keuken was gebroken nee, geforceerd. De bekende groene zeep-truc. Geen scher- vengerinkel. Inderdaad hij was „wild” op ’t spoor! Een ogenblik stond hij met zichzelf te overleggen. Toen be sloot hij eigen roem en eer op ’t spel te zetten voor meer zekerheid. Zo haastig mogelijk ging hij terug en rende naar het busstation vlakbij, dat open was tot de bus van half één was gepasseerd. Even later had hij het bureau aan de lijn enhij had geluk! De inspecteur was juist even komen binnenvallen, vóór hij z’n bed opzocht. „Houd het huis goed in de gaten, ik ben er zó”, zei hij en hing op. Huisintveld spoedde zich terug. Angstig keek hij naar het raam daarboven, waar hij het lichtschijnsel had gezien. Alles was donker. Zou de vreemde bezoeker Nee, toch niet! Daar was het weer. Eén ogenblik maar flit ste er iets langs het raam. Het zat wel goed! Als nu de in specteur maarHij hoorde een auto stoppen om de hoek. Enkele ogenblikken later kwamen twee donkere gedaanten 1 1 "l H 1 'i 11 11 dl 1*1 II ll H I' ll ll ll ll ll aangerend. „Zit ie er nog?” hijgde de inspecteur. „Ik geloof van wel”, antwoordde Huisintveld tevreden. Snel gaf inspec teur Dekker zijn orders. De agent die hij had meegebracht zou de straatkant in ’t oog houden. Hij zelf zou met Huisint veld binnen een kijkje gaan nemen. De inspecteur stak zijn hand door het gat in de ruit en voel de, hoe hij makkelijk de knip van de keukendeur kon los maken, die de ongenode gast er voor alle zekerheid weer opgeschoven had. Geluidloos liepen ze door de schimmige keuken, en ontdekten tot hun genoegen dat gang en trap belegd waren met dikke lopers, die iedere voetstap smoor den. Weldra stonden ze op de overloop en aarzelde de in specteur, welke van de daarop uitkomende deuren hem het geheim zou ontsluieren. Maar Huisintveld had het geheim zinnige venster goed gelokaliseerd en wees zonder aarzelen een der deuren aan. Voorzichtig drukte de inspecteur de deurknop naar bene den, wierp toen opeens de deur open, terwijl zijn helper hem met de felle straal van zijn zaklamp bijlichtte. En dat licht viel precies in het gezicht van een man, die geknield lag voor een safe en zich verschrikt omwendde. „Handen omhoog!” riep Huisintveld in zijn beste detective- stijl. De inspecteur knipte het licht aan en zag met wie hij te maken had. „Nou Jaap” sprak hij op afkeurende toon „nou had ik zó gedacht, dat je het rechte pad gekozen had!” „Neem me maar niet in de boot meester” gromde de als Jaap toegesprokene en richtte zich moeizaam op „ik heb nou eenmaal pech. Hoe minder smoesjes hoe beter. „Tja” gaf de inspecteur toe „pech heb je zéker.” „Mag ’k effe gaan zitte?” informeerde Jaap beleefd en op een knik van de inspecteur zette hij zich terneergeslagen in een stoel. De inspecteur nam eveneens plaats, Huisintveld bleef waakzaam bij de deur staan en zijn hand omklemde de gummiknuppel in zijn zak. „Ik heb het gevoeld in mijn botten” verklaarde Jaap op mis troostige toon „dat ik vanavond geen geluk zou hebben. Maar ja, hoe gaat ’et, als je éten mot „Je zou kunnen gaan werken, bijvoorbeeld suggereerde de inspecteur minzaam „en ik dacht ook inderdaad dat je bij de Het socialistische raadslid had onder meer geïnformeerd naar de bereidheid van het college van B. en W. om een ander architectenbureau en/of aanne mersbedrijf in te schakelen of te bena deren, indien mocht blijken dat het bu reau Stuurman nog geen of slechts in WADDINXVEEN Volgende week donderdagavond wordt er in de theater zaal van het Anne Frank-centrum een dia-avond gehouden voor alle Waddinx veense bejaarden en gehandicapten. Me vrouw Emka Krosschell-Koopmans zal dia’s laten zien, die zij zelf heeft ge maakt toen zij werkzaam was in Kame roen (West-Afrika) voor de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. De toegangs prijs voor deze om acht uur beginnende dia-avond bedraagt één gulden. Bejaar den en gehandicapten die gratis vervoer wensen willen misschien wel 5555 bel len. Vandaag is het een bijzondere dag. Ja, ’k geloof, dat ik dat zo wel zeggen mag. Want, zojuist hebt U ’t al vernomen, Dat er in ons bestuur grote veranderingen komen. Mevrouw Olie, dat heeft U denk ik wel in de gaten, Moet ons vanwege haar leeftijd verlaten. Ze werkte hard voor de Soos en met de bazaar Dan scharrelde ze van alles bij elkaar. En was ’t hier eens herrie, zodat je niets meer kon horen, Dan klinkt nog haar „Stilte” ons duidelijk in de oren. Stuur haar nog eens een kaartje dat vind ze prachtig Ze woont nog steeds in de Dorpstraat op no. 83. En dan wil ik nog even onthullen, Dat mevrouw Grasman haar plaats hier gaat vervullen. Ze is al een beetje ingewijd En geeft voor de Soos héél graag haar tijd. Mevrouw Olie verlaat ons, maar zij niet alleen, Ook mevrouw De Boer gaat van ons heen. Ze werd (ik mag ’t misschien niet zeggen) laatst 65 jaar En zegt: De jongeren doen het nu maar. Dat vonden we jammer en probeerden alras, Of haar besluit nog te veranderen was. „Blijf nog gezellig een jartje of tien We kunen dan wel weer eens verder zien. Maar helaas dames en heren, haar besluit was genomen Zodat ze als bestuurslid hier niet meer zal komen. Mogelijk komt ze wel op de Soos zoals U allen En we hopen, dat haar dat ook goed zal bevallen. En dames en heren, nu zult U misschien vragen: Aan wie moet ik voortaan het reisgeld af dragen? Mevrouw De Ruyter stel ik U nu even voor. Ze heeft er echt zin in, dat merkt je aldoor. Meer gaan er niet weg, ja, dat zou ik wel willen, Maar nog iemand verlaat ons, dat is mevrouw Pille. Ze is al in ’t bestuur van de V.V.H. getreden, Toen die werd opgericht zo’n twintig jaar geleden. En weet U, dat mevrouw Noteboom en mevrouw Van Stijn Oók van de oprichting af bestuurslid zijn? Maar schrikt U niet, zij blijven nog hoor! En daar geven we een applausje voor! Mevrouw Pille beheerde al die twintig jaar de kas. Nou ’k zeg U, dat het een goeie penningmeesteresse was. Ze was wel ’s wat zuinig, maar juist daardoor Staan we er met onze financiën nog steeds prima voor. En dan haar man, die wil ’k niet vergeten, Wat die altijd voor ons deed, zal ieder wel weten. We hopen dan ook, en dat meen ik echt, Dat de heer Pille nou vandaag niet zegt: Tabé V.V.H.mij zie je niet meer Want met de bazar bent U er toch wel weer? Hoe moeten we anders de markt afstropen? En we hebben geen geld om alles te kopen. Dus mijnheer Pille, wij rekenen op U hoor Anders gaat de bazar vast niet door. Juffrouw Van Gent gaat nu onze centjes beheren En ’k geloof niet, dat we haar dat nog moeten leren. Ons jaarlijks reisje was toch ook steeds oké- Dus dames en heren: Ze redt er zich wel mee. Ja, en dan, dames en heren, is het toch wel triest, Als een vereniging haar leider verliest. En dat gaat nu helaas gebeuren. Mevrouw Haspels houdt op, wat wij heel erg betreuren Tien jaar was ze presidente, dat is een hele poos. Vol enthousiasme kwam ze altijd naar de Soos. Was Gaykema wat laat, deed zij het ons vast voor En bij de hobbyclub was ze ook aldoor. Ik kan haar nu wel een tijd gaan staan roemen En dan vergeet ik waarschijnlijk nóg wat te noemen. Daarom zeg ik maar kort en krachtig: Wat U allemaal dééd was werkelijk reusachtig. Ja, dames en heren, ’t was een nare zaak En ’t bestuur stond voor een moeilijke taak. Een nieuwe presidente heb je niet zo gauw, Die schudt je één twee drie niet uit je mouw. Maar ’t lukte ons toch, om iemand te vinden. Onze nieuwe presidente wordt waarschijnlijk mevrouw v.d. Linde. En ik hoop, dat het U net als ons zal gaan, Dat we niet graag één soosmiddag over willen slaan. Dames, wij danken U hartelijk voor al wat U deed. En wij willen graag, dat U alle vier weet, Dat wij nog vaak aan U terug zullen denken. En als herinnering willen we U nog iets schenken. Dames en heren, mijn rijmelarijtje is uit. Veel goeds wens ’k hun allen tot besluit. En ik stel U voor we zingen nog even Met elkaar: Lang zullen ze leven! mattenfabriek „Me daar een beetje laten uitzuigen zeker” protesteerde Jaap „d’r is in deze maatschappij geen recht voor de proletariër.” „Laten we ons niet afmatten in een politieke discussie” ver zocht de inspecteur „en wat de gerechtigheid betreft, ik vrees dat je al gauw zult merken, dat die wél bestaat.” „Hebben je dienders niks anders te doen dan langs lege hui zen te struinen?” informeerde Jaap, smalend een blik wer pend op Huisintveld, in wie hij terecht de aanstoker van het onheil vermoedde. „Ach nee” glimlachte de inspecteur „het is hier zo rustig geworden sinds jij weg bent, we zoeken werk gewoonen kijkes an, we vinden jou. Wat zocht jij hier eigenlijk?” vor ste hij. „Ook een vraag” schamperde Jaap „ik wist van een goeie kennis, en wie het is daar mag je naar rajen,, dat die bank- meneer een paar dagen naar Brussel was. Hij heeft hier een hoop liggen, dat ik best kan gebruiken, en ik dacht, waarom zou ik niet es gaan kijken? Maar ’t is niet veel. Alles wat de moeite waard was, is opgeborgen, zelfs het tafelzilver. Nou, toen dacht ik: laten we maar eens kijken of er wat in de safe zit, ’t is een blikken gevalletje, zoals je wel ziet, in specteur. Als je nog een uurtje was weggebleven, dan had ik ’em gehad.” „Ik heb het niet geweten” beleed de inspecteur met een schijnbaar rouwmoedig gezicht. „Wie wat we anders hadden gedaan. Maar ’t is nu eenmaal zo, Jacob me-vrind. Nou, je loopt zeker wel mee, hè? De wagen staat op de hoek.” „Jullie gaat er op vooruit, de laatste keer moest ik lópen!” grijnsde Jaap en met de inspecteur voorop en Huisintveld, bijna barstend van gewichtigheid en voldoening, achter hem aan. daalde hij de trap af. II II 11 II II i

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 5