Om eindjes elkaar te knopen aan Brandweerlieden werden vergast op lekker fikkie De Gouwe vraagt leden om financiële offers Be Fair-dames verspelen onnodig volleybalpunt vlieg reizen WERELDKAMPIOENSCHAP IJSHOCKEY IN SCHAATSCENTRUM ”DE UITHOF” WADDINXVEEN/DEN HAAG Na de zeer drukbezochte profschaatswed- strijden van de ISSL wacht het Schaats- centrum „De Uithof” te Den Haag op nieuw een sportevenement van formaat. Van 9 t/m 18 maart worden er wed strijden gehouden om het wereldkam pioenschap ijshockey groep C - een ware attractie voor de vele duizenden ijshoc- keyliefhebbers in onze regio. C. Boonstoppel slaat eerste paal voor Be Fair-clubhuis DERDE TEAM SCHAAKCLUB KAMPIOEN Zingen bij het orgel Voetbalprogramma ZES TURNERS TOOS IN NATIONALE FINALE V Excelsior gelijk Jongens-C behalen eerste drie plaatsen in klassement Van 9 tot en met 18 maart Van Clnkel BV WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 MAART 1973 Pagina 3 Heren Besprekingen Noorwegen favoriet Geldlening Eindsprint Tijdens het verloop van de race ont snapte R. de Smet nog uit dit groepje, maar in de eindsprint wees hij C. Eind hoven duidelijk terug en passeerde als derde de finish. Doordat Van der Heul buiten mededinging meeliep betekende dit dus een tweede plaats, waardoor het in het eindklassement opklom naar de achtste plaats. A. Sikma liet bij de A- jongens zien, dat hij weer op de goede weg is na een langdurige blessure. Van meet af aan ging hij mee in de kop groep en bepaalde vaak het tempo. Al leen in de eindfase kwam hij toch iets tekort en eindigde daardoor als vierde. P. v.d. Lans, die de gehele race tussen de kopgroep en de rest vertoefde, ein digde als vijfde. C. Burghoorn consoli deerde met een tweede plaats haar twee de plaats in het eindklassement bij de dames. Bij de meisjes B kwam L. van Donic deze keer als vierde over de streep en werd in totaal vijfde. Het te genovergestelde hiervan deed L. van Rossum, die in Alphen vijfde werd en in totaal vierde, dit bij de meisjes-C. In deze groep werd M. Lindhout zevende en G. den Besten achtste. WADDINXVEEN De Waddinxveense waterpolo- en zwemclub „De Gouwe” zal er dit en volgend jaar alles aan moeten doen om de eindjes aan elkaar te kunnen blijven knopen. „Wij moeten ons er van bewust zijn, dat de „dure” zwemsport in de toekomst nog meer financiële offers zal vragen,” waarschuwt de voorzitter van „De Gouwe”, de heer A. P. de Graaff, alvast in een door hem geschreven artikel in het cluborgaan „Gouwepraet”. Programma Stevige aanpak Nationale team (Advertentie) een taawwfanM WADDINXVEEN Een gekombineerd Excelsior moest in een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Bergambacht met een gelijkspel (13-13) genoegen nemen. Dat viel tegen omdat de thuiswedstrijd met niet minder dan 16-4 werd gewonnen. Verdere uitslagen: meisjes junioren B- Radius A 1-3; Meisjes junioren A-DVC 3-1; Dames b-Vires 2 3-1. Be Fair 2 speelde vrijdag 2 maart jl. te gen het laag geklasseerde Zevenklappers 3. In de le set was Be Fair meteen fel en won snel met 15-4. In de 2e set was Be Fair zeker van zijn winst en kwam alleen door concentratiegebrek met 6-0 achter te staan. Deze achterstand werd toch noch ingehaald en ook deze set won Be Fair, ook al was het maar met 15-13. Door de goede coaching van Jan Terpstra pakte Be Fair de 3e set weer wat actiever aan en won deze dan ook met 15-10. Wat de eindstand bracht van 3-0 voor Be Fair heren 2. Voor dit jaar betekent dit alles, dat de contributie, vastgesteld op de algemene jaarvergadering in 1972, moet worden verhoogd met een bijdrage voor de trai ningen. De leden behoeven dan geen toegangsprijs voor de trainingen meer te betalen. De trainingsmogelijkheden zul len in het nieuwe overdekte instructiebad belangrijk kunnen worden uitgebreid. De leden zullen op de komende jaarver gadering van „De Gouwe” uitvoerig over deze zaak worden ingelicht. De heer De Graaff herinnert er in zijn artikel aan, dat er door het bestuur van de waterpolo- en zwemclub „De Gou we” reeds vele besprekingen met het ge meentebestuur zijn gevoerd over de fi- ninciële consequenties, die aan het ge bruik van het in aanbouw zijnde over dekte instructiebad zijn verbonden. In het voorjaar van 1972 stond overigens WADDINXVEEN Na een rustpauze van twee weken bleek Be Fair-dames I moeilijk op gang te kunnen komen. Concordia was in de le set gelijk fana tiek. Na ’n time-out bij 1-7, ging Be Fair de zaak beter aanpakken, er volgde leu ke ralleys, maar toch won Concordia deze set met 13-15. Hoofdaanvalster Ti neke Mulder werd node gemist! deze wedstrijd bijna een punt gepakt. De le set verliep gelijk, maar de Valken, met meer ervaring, won deze set toch met 12-15. De 2e set werd Be Fair fel ler en stond met 10-1 voor, maar verloor door de niet zo sterke verdediging en harde serve van de Valken deze set met 14- 16. Be Fair knokte verder, speelde zijn eigen spel en won zo de 3e set met 15- 9. Ondanks de nog steeds felle strijd, tussen beide partijen, verloor Be Fair 2 toch ook de 4e en laatste set, waarin het de aanvalskracht van Else Balkenstein goed mistte; aanvoerdster Aelse was af wezig doordat zij tijdens de training ge blesseerd raakte. Einduitslag 1-3. een rustig jaar achter de rug, zodat het de hoogste tijd werd de brandweerlieden weer eens te vergasten op een „lekker fikkie”. Omdat van zoiets bij de brandweer dierect een oefening wordt gemaakt was dit ook maandagavond het geval toen een boerderij aan het Noordeinde door brand verwoest zou worden, omdat hier binnen kort de eerste palen geslagen zullen worden voor 16 semi-bungalows en 14 heren huizen van de Bouwgroep Groenswaard 3. Het belangrijkste doel van de oefening was het uitproberen van het nieuwe blusriool in dit noord-westelijke deel van Wad dinxveen. „De oefening is geslaagd”, concludeerde na afloop onder-commandant H. J. de Wilde van de vrijwillige brandweer. De niet tot blussen overgaande spuit gasten hadden overigens over gebrek aan belangstelling van de zijde van de bevol king niet te klagen. Intussen mag de concurrentie groot wor den genoemd. Voor de titelstrijd zijn 8 De uitslagen zijn: W. Valstar-A. Blom 02; W. de Leeuw-H. Boele 02; R. v.d. Hek-P. Swart 02; A. Rietveld-G. Heeren 02; K. Roest-C. Blonk 11; W. Ravensberg-A. Zwanenburg 11; P. Vermaat-J. de Heer 20; J. Speksnijder -I. J. C. ten Toom 20; B. v.d. Graaf- J. Vermeulen 20; M. Eigeaar-C. Stol- ker 11; A. v.d. Graaf-J. de Wit 20; K. Mak-Th. van Bueren 2—0; N. Zwij- nenburg-J. Slappendel 02. „Be Fair”, dat verwacht met vier senior en één jeugdteam in de zaterdagmiddag- Derde divisie F dames: Radius 17-44, Willem II 16-41, Be Fair 16-38, PSV 16-30, Concordia 16-28, Karanoi 2 16- 27, Bermi 16-19, AMVJ 16-9, Bouwlust 16-18, Kikkers 15-8, LVC 16-8, ZVC 16-7. Donderdag 1 maart jl. speelde Be Fair dames 3 tegen Vires I uit Gouda. Bij de zaal aangekomen moest het team een half uur wachten, de gymzaal wat ge sloten bleek, bovendien was het een zeer slecht verlichte zaal. Zulke factoren kunnen bij een belangrijke wedstrijd een grote rol spelen. Ondanks deze hinder nissen verliep de le set van Be Fair 3 goed en werd gemakkelijk gewonnen, zo als ook de 2e set. Maar de 3e set ver liep minder soepel doordat Be Fair uit zijn spel werd gehaald, door de zeer ge ringe tegenstand van de Vires-dames; deze inzinking kwam het toch weer snel te boven en het won ook deze 3e set. Eindstand dus 0-3 voor de dames van Be Fair, dat daarmee bewees de vierde plaats in de le klasse ten volle te ver dienen. PUPILLENKOMPETITIE Be Fair-Groeneweg, 11.00 uur WSE 2-Moordrecht 2, 11.00 uur Waddinxveen 2-Be Fair 2, 11.00 uur Waddinxveen 3-Be Fair 3, 9.30 uur Waddinxveen 6-Moordrecht 3, 10.30 u. Groeneweg 3-WSE 2, 10.00 uur Be Fair 3-Moordrecht 4, 10.00 uur Waddinxveen 3-Floreant 3, 11.30 uur Be Fair 4-Waddinxveen 4, 10.00 uur Waddinxveen-Floreant, 10.00 uur Be Fair 2-Waddinxveen 2, 10.00 uur WSE-Be Fair, 10.00 uur ZONDAGKOMPET1TIE Tonegido-Waddinxveen, 14.30 uur WSE-RCV, 14.30 uur WSE 3-RVC 3, 12.00 uur GSV 5-WSE 4, 14.30 uur WSE 5-Stolwijk 6, 11.15 uur DAMESKOMPETITIE (zondag) Oudewater 2-Waddinxveen 2, 10.00 uur ZATERDAGKOMPETITIE Sportief-Waddinxveen, 16.15 uur Schoonhoven 2-Be Fair 2, 16.15 uur Waddinxveen 2-Gouda 3, 15.30 uur Be Fair 4-Floreant 3, 16.00 uur Be Fair (j-Moerkapelle 2, 14.00 uur WDS 4-Waddinxveen 4, 12.00 uur WADDINXVEEN Het voetbalpro gramma voor het komende weekeinde luidt: De heer A. P. de Graaff tenslotte: „Vast staat nu reeds, dat wij bij de realisering van onze plannen dit jaar en de komen de jaren de onmisbare steun nodig heb ben van alle leden.” JUNIORENKOMPETITIE Waddinxveen-Spirit, 15.30 uur WSE-Soccer Boys, 15.30 uur Nieuwerkerk 2-Waddinxveen 2, 15.30 u. Soc. Boys 2-Be Fair 3, 16.15 uur Be Fair 4-Zwervers 2, 16.00 uur Nieuwkoop 3-Be Fair 5, 15.15 uur Donk-Be Fair, 15.30 uur Waddinxveen-Floreant, 14.15 uur Nieuwerkerk-WSE, 15.30 uur Be Fair 2-Gouda 2, 14.45 uur Zwervers 2-Waddinxveen 2, 14.15 uur Waddinxveen 3-Stolwijk 2, 14.15 uur WSE 2-Schoonhoven 2, 14.15 uur Olympia 2-Be Fair 2, 13.30 uur Donk 2-Waddinxveen 2, 14.15 uur Be Fair 4-Nieuwerkerk 4, 13.30 uur nisbanen bespelen. De te bouwen ac commodatie is afgestemd op het gebruik van zes tennisbanen, die er in de loop der tijd ook zullen komen. Het nieuwe onderkomen van de Waddinxveense ten nisclub is een ontwerp van het architec tenbureau W. Lambooy te Maasland. Op de begane grond zijn twee kleedka mers, de keuken, de kantine en een ber ging gesitueerd, terwijl er boven ruimte zal zijn om een bar en een vergader kamer in te richten. Bovendien zal de Ook in de tweede set was de zekerheid in Be Fair’s spel zoek, goede aanvallen werden afgewisseld door een te trage en slordige verdediging. Ondanks de goede smashes van Joke Knaapen, ging ook deze set naar Concordia. De derde set werd op het nippertje met 15-12 gewon nen, mede door het goede spel van de nu pas ingezette spelverdeelster Hanny Oskam. De vierde set was Be Fair er weer helemaal met zijn onhoudbare en goed geplaatste aanvallen. Het werd nu, tot vreugde van Be Fair, vlot gewonnen met de stand 15-5! De vijfde set (de be slissende set): Be Fair liet zien wat het waard was en nam dan ook zélf het ini tiatief. Ineke Deumers maakte de goede setups van Mara v.d. Heide keurig af, deze set werd dan ook met 15-7 door Be Fair gewonnen. Eindstand 3-2. gemeente voorzieningen treffen om een oefenmuur aan te brengen. Het clubhuis wordt neergzet door BEO Maatschappij Maasland BV en de bouw ervan zal on geveer zes weken in beslag nemen. Naast het gebouw zullen de leden een kinder speelplaats aanleggen. WADDINXVEEN KERKWED 207 THEFOON 01828-4488 WADDINXVEEN Door een 5—3 overwinning op het derde team van Krimpen aan den IJssel werd het derde team van de Waddinxveense Schaakclub kampioen van de vierde klasse B van de Rotterdamse Schaakbond. Daardoor is dit team gepromoveerd naar de derde klasse. A. Posthuma was reeds zeker van zijn eindoverwinning, doch R. Geerenstein moest de Alphenaar Hoving voor blij ven om de derde plaats te kunnen ver overen. Om dit te bereiken zette Post huma zich in voor zijn clubgenoot door de eerste twee ronden te trekken in een hoog tempo. De laatste grote ronde nam Geerenstein de kop over en samen met P. Kobrua wisten zij hun voorsprong te behouden. Een overwinning ditmaal dus voor Geerenstein met als tweede Ko brua. Posthuma werd toch nog vierde. In het eindklassement werd Posthuma eerste, W. de Besten tweede, Geeren stein derde en Kobrua vijfde. Hiermee pakten zij ook de verenigingsprijs. P. den Boeft toonde bij de senioren dat zijn derde plaats in Reeuwijk geen uit schieter was. Ofschoon hij Van der Heul - die tot de Nederlandse top behoort - moest laten gaan, ging hij goed mee in het groepje van drie achtervolgers en schuwde hij ook het kopwerk niet. Agent voor: EUROTOURS CENTOURI CHRISTOFFEL MAGNEET SUN AIR SILVER YET AIRTOUROPA STERREIZEN etc. etc. Uw reisagent voor alle gerenommeerde reisor ganisaties. Vraag vrijblijvend pro gramma’s aan. Vrijdagavond en de gehele zaterdag tot 17.00 uur geopend Reis- en Passageburo districtscompetitie te gaan meespelen, houdt er rekening mee, dat in de eerste weken van het tennisseizoen van een noodvoorziening gebruik gemaakt zal moeten worden. In de gemeenteraads vergadering van donderdag 8 februari is de raad accoord gegaan met het ga randeren van rente en aflossing van een door „Be Fair1 ’aan te gane geldlening van maximaal 60.000,- voor de te bou wen accomodatie op de nieuwe tennis banen aan de Sniepweg. WADDINXVEEN Zaterdag werden in Alphen aan de Rijn tijdens de laatste cross voor de Goudse crosscompetitie weer enkele behoorlijke resultaten ge boekt door loopsters en lopers van de atletiekvereniging „Waddinxveen”. De jongens-C vooral toonden zich weer op permachtig. Dit is een zeer belangrijke wedstrijd voor heren 1, want het moet door winst Punch op de eventueel door degradatie in aanmerking houdende, 10e plaats zien te houden. Ook op het ijs: tal van prominenten na men, bekend bij alle ijshockeyfans in Nederland. Het Haagse element is hier bij sterk vertegenwoordigd. De nationa le selectie telt 6 spelers van Hijs Veroni ca 538, onder wie ervaren krachten als Ben Roomer (52 interlands en 6 wereld kampioenschappen), maar ook betrek kelijke newcomers als Corky de Graauw en Leo Koopmans die voor het eerst de bijzondere sfeer van een wereldkam pioenschap mogen proeven. Het optreden van de Nederlandse for matie wordt met grote spanning tege moet gezien. Er staat voor de toekomst heel wat op het spel. Eindigt Nederland bij de eerste twee, dan volgt automatisch promotie naar de B-groep. Volgens de heer J. van Rijswijk, secretaris van de Nederlandse Ijshockey Bond, maakt Oranje hierop een redelijke kans. „Haal baar lijkt in elk geval”, aldus de secre taris, „een vierde plaats waarmee deel name aan het eerstvolgende wereldkam pioenschap eveneens in de C-groep wordt veilig gesteld.” Schrijvende over het straks door „De Gouwe” te bespelen nieuwe overdekte instructiebad in het sportpark „De Sniep” komt hij tot de conclusie, dat de vereniging gedwongen is de leden bin nenkort een voorstel tot dekking van de extra lasten (huur van het overdekte bad) en een voorstel tot verhoging van de contributie (inclusief bijdrage trai ningen) voor 1974 voor te leggen. nog niet vast dat men al zo snel in de gemeentelijke begrotingen voor 1973 en 1974 geld vrij kon maken om met de bouw van deze sportaccommodatie te beginnen. Niettemin verhoogde „De Gouwe” de contributie, voor zover dat op de begroting van vorig jaar verant woord was. Opnieuw zullen er voorstel len van financiële aard aan de leden moeten worden voorgelegd, omdat het bestuur van „De Gouwe” wordt gecon fronteerd met extra lasten: huur van het overdekte instructiebad in de maanden september, oktober, november en de cember. WADDINXVEEN Zondagavond 11 maart om negen uur wordt er weer ge zongen bij het orgel in de Ontmoetings- kerk. De organisatoren van dit regel matig in de wintermaanden herhaalde gebeuren raken niet moe Waddinxve- ners, die nog nooit zijn geweest, harte lijk uit te nodigen. Ook nu weer. landen toegelaten, te weten Noorwegen, Denemarken, China (volksrepubliek), Hongarije, Groot-Brittannië, Bulgarije, Frankrijk en last but not least Neder land. Als uitgesproken favoriet geldt Noorwegen, tegen wie Oranje op de laatste wedstrijddag in het strijdperk treedt. Deze krachtmeting staat voor zondag 18 maart op het programma, en - gelukkig voor de liefhebbers in onze regio - ook al in het Schaatscentrum „De Uithof”, aanvang 14.30 uur. Het is mogelijk dat pas deze laatste ontmoe ting de beslissing brengt! Ongeacht de resultaten mag nu al wor den gesteld dat Nederland serieus toege leefd heeft naar dit grote toernooi. On der leiding van coach Wayne Hunter is de selectie al in september begonnen met trainingen en oefenwedstrijden. Het is daarom niet overdreven: Oranje moet als sterker dan ooit tevoren worden be schouwd. Het eerste team zegevierde over Krim pen 1 (eerste klas) met 64. Door dit resultaat werd het uitzicht op het be houd van het eerste klasserschap wat florianter. De uitslagen van de huishou delijke competitie zijn: J. Doesema-K. Kraan 10; J. de Bock-N. E. Plantfeber afgebr.; A. Kardol-A. Amerongen P. Broer-G. Burger afgebr.; H. Schoen- maker-G. Markus 01; A. Voskuilen- L. Jongsma J-J; A. Versluis-A. van der Starre 01; W. van Oort-G. Bernard 01; A. Littooy-H. Groenewegen J-J; P. Perdijk-W. Verstoep 10; A. van Oort-P. v.d. Heyden 10; H. Smits- kamp-C. Alblas 10; P. Roggeband-G. Toorenbeek 10; J. v.d. Bom-J. Kley- weg afgebr.; T. Visser-J. J. de Bruin 1—0; G. Mets-J. Sythof 1—0; Visse-H. Fulpen 01. Programma aan de Staringlaan voor de ze week: vrijdag 9-3 21.00 uur Heren 2- VSTS 1; zaterdag 10-3 14.00 uur H Juni oren A-Thor A; 15.00 uur Dames 5- Olympia 2; 16.00 uur Dames 3-Agon I; 17.00 uur Heren 4-DVC 2; 18.00 uur Heren 3-Jodan Boys 2; 19.15 uur Heren 1-Punch. WADDINXVEEN Een druk maar succesvol weekend is voor de TOOS- turnsters en turners achter de rug. Zes turnsters(ners) waren via voorwedstrij- den afgevaardigd naar de districtwed strijden. Silvia Dullemeyer in de cate gorie meisjes 12-15 jaar en Sandra Slob bij de dames togen naar Gorinchem, terwijl Siem Oskam en Wilco de Vogel in de categorie jongens 12-15 jaar ver sterkt met de junioren Fred de Ruyter en Kees van Breukelen naar Lekkerkerk gingen. Het werd voor TOOS een waar turnfestijn, want alle zes wisten zich voor de finale te plaatsen, en niet alleen dat: ook ere metaal werd in ruime mate behaald. Sandra Slob (dames) turnde een gelijk matige wedstrijd die goed was voor een derde plaats. Was de paardsprong beter geweest dan had er misschien nog een Ook aan strijdlust zal het vermoedelijk niet ontbreken. In een interview heeft trainer Wayne Hunter gesteld dat „de rivalen stevig zullen worden aangepakt. De bodycheck is ons sterkste wapen. Wij volgen de Canadese lijn met hard maar sportief lijf-aan-lijf werk”, aldus de energieke trainer. Al met al mag een boeiend toernooi tegemoet worden ge zien. Er zullen over de verschillende ba nen in ons land zo’n 28 duels worden uitgevochten, waarvan maar liefst acht op „De Uithof”, wat méér is dan op welke andere accommodatie ook. De toegangsprijzen voor het Zuidhollandse schaatscentrum te Den Haag zijn aan de populaire kant. Per dag 5,terwijl jeugd t/m 12 jaar èn 65-plussers al voor 2,50 terecht kunnen. De fervente ijs- hockeyliefhebbers schaffen zich passe-partout 25,aan voor rille wedstrijden op „De Uithof”. Het volledige wedstrijdschema voor „De Uithof”: vrijdag 9 maart Nederland- Frankrijk 20.30 uur; zaterdag 10 maart Bulgarije-China 20.30 uur; maandag 12 maart Bulgarije-Denemarken 18.00 uur; Noorwegen-China 21.00 uur; dinsdag 13 maart Frankrijk-Denemarken 18.00 uur; Noorwegen-Engeland 21.00 uur; vrijdag 16 maart Engeland-Denemarken 20.30 uur; zondag 18 maart Nederland-Noor- wegen 14.30 uur. WADDINXVEEN De heer C. Boon stoppel, directeur van Tokion Lakfa brieken Wed. Boonstoppel en Zn. NV en uit de historie van de tennisvereni ging „Be Fair” niet meer weg te den ken, heeft vanmiddag om vier uur de eerste paal geslagen voor het nieuwe clubhuis van deze tennisvereniging in het sportpark „De Sniep”. „Be Fair”, dat dit seizoen het ledental na een le denwerfactie tot driehonderd zag groei en, gaat in dit park voorlopig vier ten- BE FAIR 2-DE VALKEN 1 Het tweede damesteam bewijst dat de opgaande lijn aanwezig is en heeft in betere klassering ingezeten. Silvia Dul- Jemeyer wist zich in een sterk veld goed te klasseren hetgeen wel geen eremetaal opleverde maar een gedeelde vijfde plaats is zeer zeker een belofte voor de toekomst. Bij de jongens 12-15 jaar was de zege volkomen en wist Siem Oskam een goudenplak te bemachtigen. De benjamin Wilco de Vogel turnde een goede wedstrijd en werd zesde, zowaar in een veld van negentien een prachtig resultaat. Ook eremetaal bij de junioren en wel door Fred de Ruyter die ondanks een handblessure een derde plaats wist te behalen. Kees van Breukelen plaatste zich met een zevende plaats ook voor de finale. Zes afgevaardigden en zes finale plaatsen: voorwaar geen slecht re sultaat. Leiding en turnsters(ners) kunnen terug zien op een geslaagde tumdag. Op 25 maart worden de finales gehouden. De eerste wedstrijd is direct al een top per. Het Nederlandse team komt dan uit tegen Frankrijk, aanvang 20.30 uur. Men verwacht voor dit spektakel een grote toeloop van het publiek, temeer daar het de officiële openingswedstrijd voor het wereldkampioenschap betreft. Het staat intussen al vast dat zich onder de bezoekers een aantal prominenten zullen bevinden, onder wie J. F. Ahear- ne (voorzitter van de Internationale Ijs hockey Federatie), A. Staravoitov (direc teur van de Wereld Ijshockey Bond) en de heer F. H. Schweers (voorzitter van de Nederlandse IJshockeybond). JS

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 6