Ds. W. Verboom komt naar Waddinxveen Stormgeweld beukte Waddinxveen Orkaan liet in ons dorp chaotisch spoor achter met een i Kleuren T.V. Zwembad Heemskerk B.V. Waddinxveners reageerden op adoptieplan Gouwebos open op 14 april WADDINXVEEN Het verwarmde openluchtzwembad in het sportpark „De Sniep” zal - onvoorziene omstandighe den voorbehouden - op zaterdagmorgen 14 april om zeven uur worden geopend. Deze week zijn er door de gemeente Waddinxveen folders verspreid met een antwoordkaart, waarop zij die belang stelling hebben voor een of meerdere abonnementen kunnen aangeven waar de voorkeur naar uitgaat. Een zwemabonne ment voor 16-jarigen en ouder kost dit jaar 27,50. Voor een jeugdabonnement wordt 21,50 gevraagd. De gezinsabon- nementen kosten 57,terwijl hierbij behorende bijkaarten een rijksdaalder kosten. Splitsing woningbouwcorporaties een feit Twee van de drie komen alternatief plan K ORGELCONCERT Nieuwsblad Onafhankelijk 1 Heeft weer wat IN KRUISKERK met 100 service 1 MUZIEKSCHOOL- LEERLINGEN CONCERTEREN Doktersdiensten MUZIEKSCHOOL D A-Drogisterij BOUMA ■Qy 11 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG I Veel werk 1 Een woning aan de Justus van Effenlaan na de storm. BB-ploeg Caravan Soep WADDINXVEEN Tientallen Waddinxveners hebben vorige week de telefoon gepakt, nadat zij in het Weekblad voor Waddinxveen had den gelezen adhesie te kunnen be tuigen met het mogelijke initiatief een aantal bedreigde 30-jarige essen langs rijksweg 12 bij Harmelen over te planten in het Gouwebos. ZATERDAG 7 APRIL, KRUISKERK, 20.00 uur ■■Ml! Dit is ds. W. Verboom en zijn vrouw uit Benschop. Zij brachten vorige week een bezoek aan de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. WADDINXVEEN Muziek- schoolleerlingen van de Waddinx veense muziekleraar Jaap Nieuwen- huijse hopen komende zaterdag een concert te verzorgen op het orgel van de Kruiskerk aan de Kerkweg. Bittere pil WADDINXVEEN De twee woningbouwverenigingen „St. Joseph” en „Ons Begin” zijn - zonder daarbij de woningbouwvereniging „Waddinx veen” te betrekken - bezig met het opstellen van een alternatief sociaal woningbouwplan in Groenswaard 3. Dit plan zal worden getoetst aan de woningbouwplannen, zoals die in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen door het Rotterdamse adviesbureau voor ruimtelijke orde ning en vormgeving „Stad en Landschap” BV worden uitgewerkt. eekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 5 APRIL 1972 28e JAARGANG - Nr. 1332 E (Advertentie) (Advertentie) u u Uw adviseur M Deze week ontvangt U bij aan koop uit ons Lancöme assorti ment GRATIS een haarbandeau. werweg bleek niet goed meer te func tioneren. Ook moest de politie op het Waddinxveense stationsemplacement de helpende hand bieden, omdat een NS- wagon was gaan rijden. Het treinverkeer was vanaf zeven uur tot laat in de avond gestremd. De storm had de bovenleiding losgeblazen. Het reizigersvervoer tussen Gouda en Alphen aan den Rijn werd met bussen onderhouden. Even was er ook onrust ontstaan toen bleek dat de dakbedekking van Koningin Wilhelmina MAVO-school aan de Prinses Beatrix- laan en de kleuterschool Pinkelotje aan de Herman Heijermanslaan dreigden los te laten. Zover is het gelukkig niet ge komen. Wel werden de bouwhekken bij de flatbouw aan de Henegouwerweg weg gevaagd en waaide er bij een bedrijf aan de Mercuriusweg een muur omver. Een lichtreclame van een middenstander aan de Brugweg moest naar beneden worden gehaald. Plezierig is ook, dat de instor ting van de houten noodschool aan de Mozartlaan door tijdig en deskundig op treden voorkomen kon worden. Het ligt in de bedoeling dat de leden van de gemeentelijke commissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw in hun besloten vergadering in de week na Pasen zich uitspreken over het nieu we, aangepaste woningbouwplan dat ge realiseerd zal dienen te worden om de sociale woningbouw in Groenswaard 3 uit het slop te halen. Voorlopig durven de mensen achter het Gouwebos - recreatieschap „Bospark”, adviescommissie Gouwebos en de werk groep „Groen” - nog niet het besluit te nemen een dergelijke actie in Waddinx veen te starten, vanwege de hoge bedra gen die er met dit project gemoeid zul len zijn. Gesproken wordt over duizend gulden per te verplanten boom. De ver wachting is een „leuk bedrag” niet in zo’n korte tijd te kunnen inzamelen. flats 200 - in meerderheid - eengezins woningen neer te zetten, waarvan een aantal in twee lagen gebouwd zullen worden. Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. WADDINXVEEN De orkaan die maandagmiddag en -avond en de daar op volgende nacht met windstoten tot 135 kilometer per uur ook over Wad dinxveen raasde heeft politiemensen, brandweerlieden, gemeentepersoneel en particulieren handen vol werk gegeven. Hoewel de schade in de tienduizenden guldens loopt raakte niemand gewond. Wel staat vast, dat ook in onze gemeen te de gevolgen van deze orkaan veel ernstiger zijn dan die van de storm van 13 november vorig jaar. ZATERDAG Arts: dr. C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676 Apotheek: Van Doom, Pr. Bemhardlaan 3, tel. 4162. ZONDAG Arts: C. N. Vreeken, Kerkweg 222, tel. 2979 Apotheek: Boskoop, Burg. Colijnstraat 71, telefoon 01727-2834 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Winkelcentrum Groensvoorde I safjsH Toen na een hulpaanvraag van het Anne Trank-centrum bleek, dat de dakbedek king gevaarlijk losliet, vroeg de com- mandant van de Waddinxveense vrijwil lige brandweer, de heer A. M. Zwam- bom, een in Gouda voor een wedstrijd gereed staande BB-ploeg te willen as sisteren bij het aanbrengen van voor zieningen bij dit bejaardencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Onmiddellijk werd deze ploeg ingezet De autospuit kon toen vanuit de centrale post wor den gedirigeerd naar een begin van brand in een ketel aan de Tweede Bloks- Weg. Ook door de dienst Openbare "erken n Bedrijven van de gemeente "addlnxveen werd bijstand verleend 'oor vervoer en beschikbaar stellen van materiaal. Ds. W. Verboom bracht vorige week woensdag met zijn echtgenote een be zoek aan Waddinxveen. Hij het zich uitvoerig inlichten over het kerkelijk le ven zoals dat hier reilt en zeilt. Ds. Ver boom, 32 jaar, sinds 1968 in Benschop werkzaam, vader van drie kinderen, kreeg ook beroepen van de hervormde gemeente in Bodegraven en Woerden. De toegang voor dit concert is vrij. Be gonnen wordt om acht uur. Op het pro gramma staan werken van Stanley, Pachelbel, Bach, e.a. Rijkspolitiemensen ontdekten in Moer- kapelle een schuur met zwakke plek ken. Van de brug in de Kanaaldijk bij het gemaal bleek een leuning het te hebben begeven. Op rijksweg 12 (Utrecht -Den Haag/Rotterdam) ter hoogte van de Gouwebrug raakte een uit de rich ting Bodegraven komende automobilist zijn caravan kwijt. Kilometers lange fi les en verkeersopstoppingen waren daar weer het gevolg van. Sommige automo bilisten moesten hun reis met een ka potte voorruit voortzetten. Langs de Piasweg gingen twee bomen in het stormgeweld ten onder. Een boerderij aan de Onderweg liep schade op. De verkeerslichtinstallatie op de Henegou- Dat de 200 kerngezonde essen voor de houthakkersbijl gespaard zullen worden staat nu vrijwel vast. De Grontmij Zeist heeft deze week laten weten dat er reeds aanvragen zijn binnengekomen voor 68 bomen. Bewoners van studentenflats van de Vrije Universiteit in Amsterdam heb ben negenduizend gulden op tafel ge legd: goed voor negen essen. Andere kopers: een bejaardentehuis uit Rotte- dam, de gemeente Vlaardingen en een Rotterdams wijkcomité, dat vijftig bo men wil adopteren. Belangstelling toon den ook Ter Aar, Linschoten en Har melen. De bomen moeten weg, omdat rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht) wordt verbreed. In totaal werden zo gezamenlijk negen kapotte ruiten dichtgemaakt en werd bij twaalf adressen hulp verleend voor da ken, instortingsgevaar, lichtreclames en opengeslagen deuren. De middelste van de drie aan de Willem de Rijkelaan staande flats zorgde voor veel kapotte ruiten aan de overkant. De heer A. W. Lenting (Wm. de Rijkelaan 45): „Onze ruiten hebben ’t ook niet kunnen houden tegen de storm, maar volgens mij wordt ook dit keer - evenals vijf jaar geleden - de meeste schade weer veroorzaakt door het opwaaiende losse grint, dat op de dakbedekking ligt. Het is maar ge lukkig, dat er niemand bij een raam zat toen dat uiteenspatte. Het lijkt wel of de huiseigenaar - de Bouwkas Neder landse Gemeenten - eerst slachtoffers wil zien vallen, voordat er werkelijk iets wordt gedaan tegen dat opwaaiende grint. Er heerst zo langzamerhand on rust hier.” Het was toen inmiddels tien uur ge worden. Alle wagens van brandweer, politie en de dienst Openbare Werken en Bedrijven stonden toen weer gereed om in de garage gezet te worden. In middels was de wind al wat afgenomen en kwamen er geen meldingen of ver zoeken om hulp meer binnen. Na een verfrissing en een kop soep gebruikt te hebben konden de ongeveer veertig vrij willige brandweerlieden na een geslaag de ’’oefenavond” huiswaarts keren. Gemeenteraadsleden vragen zich overi gens af of uit de gemeentekas niet een bepaald bedrag beschikbaar gesteld kan worden, waardoor de „adoptie” van een aantal essen mogelijk wordt. Gaat dit project door dan wordt de bittere pil tenminste een beetje verguld, dat er van wege het slechte weer dit jaar niet meer in het Gouwebos geplant zal worden, zoals aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen. Gezegd wordt dat dit bouwplan van de ze twee Waddinxveense woningbouw verenigingen zal fungeren als een „klankbord” - een soort toetsingsplan - om straks de plannen van „Stad en Landschap” op hun mérities te kunnen beoordelen. De woningbouwvereniging „Waddinxveen” blijft de raadsleden schriftelijk informeren om de eventuele gevolgen van een ander beleid, dan oor spronkelijk wat uitgestippeld. Men vreest leegloop van de flats in Groenswaard 2 als toch wordt besloten in Groenswaard 3 eengezinswoningen in plaats van flats te bouwen. Er zou dan sprake zijn van een kunstmatige verstoring van het evenwicht. Het be stuur van deze woningbouwvereniging zegt ook dat elk ander plan dan het oor spronkelijke duurder zal zijn en daar door minder het karakter zal kunnen dragen van sociale woningbouw. Naar verluidt zal op het stuk grond, waar aanvankelijk 291 flats door de drie woningbouwverenigingen „Waddinx veen”, „St. Joseph” en „Ons Begin” zou den worden neergezet, nog wel met de bouw van meergezinswoningen rekening worden gehouden, maar dan toch in veel mindere mate dan in het afgewezen plan. Ook het nog in bewerking zijnde De materiële schade was aanzienlijk. Om vallende bomen, rondvliegende dakpan nen, gevelstukken en boomtakken zorg den er voor dat weinig Waddinxveners zich in de avonduren naar buiten bega ven. Wel vonden sommigen het raad zaam hun auto te verplaatsen of eerder dan gebruikelijk in de garage te gaan zetten. Ook waren er inwoners, die in de voor of -achtertuin staande losse materialen naar binnen haalden. In de dorpskern was er tussen zeven en tien uur ’s avonds nauwelijks verkeer. De rijkspolitie van Waddinxveen nam het zekere voor het onzekere en liet in de avonduren twee man extra dienst doen. Bij de politie en de brandweer kwamen in korte tijd tientallen meldin gen binnen van mensen, die met storm schade te kampen hadden. Het storm geweld bezorgde de brandweer welis waar veel werk, maar alles kon mede in goede banen worden geleid doordat maandagavond juist de wekelijkse oefen avond is. Omdat het tussen zes en zeven uur ’’regende” van telefoontjes werd besloten aBe brandweerlieden te alar meren en de centrale meld- en verbin- dingspost te bemannen met twee men- I sen. WADDINXVEEN De hervormde predikant ds W. Verboom uit Benschop heeft vandaag „ja” gezegd tegen de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. De kerkeraad had hem een paar weken geleden beroepen in de vacature die zal ontstaan door het ver trek van ds T. van ’t Veld naar Ede in juni. Niet alleen particulieren vroegen de g brandweerlieden om hulp bij ingewaai- de ruiten, losrakende dakbedekkingen, I opengewaaide deuren en met instorting bedreigde bouwwerken, maar ook de politiemensen draaiden regelmatig de I telefoonnummers 2222 en 3869 met het verzoek om assistentie. Met twee voer- tuigen en een particuliere auto - alle I voorzien van een portofoon en een mo bilofoon - rukte de brandweer uit. De luit 1952 daterende open autospuit be lwees goede diensten als "vrachtwagen” I bij het vervoer van planken en materiaal Ivoor het dichtspijkeren van ingewaaide I ruiten. alternatieve woningbouwplan van „St. Joseph” en „Ons Begin” voorziet in de bouw van tientallen flats. Men denkt in Groenswaard 3 nu op de plaats van 291

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 1