Het Weekblad is van mening: Paasdiner Waddinxveen Rabo-bank één dag hooggeëerd publiek bejaarden Goede Vrijdag Kritiek op structuurschets Bejaardenreis moet blijven en 4 mei geen koopavond; winkels op Koninginne dag dicht Toekomst werkgelegenheid moeilijk voorspelbaar Gebrek aan actuele en betrouwbare cijfers speelt gemeenteraad parten Gemeenteraad Kleuren T.V. Waarschuwing! Vrijdag 20 april (Goede Vrijdag) GESLOTEN ZIJN! lllii Heemskerk B.V. „WADDINXVEEN” HET WEEKBLAD 1 DAG EERDER Nieuwsblad Onafhankelijk Bejaardenreis Werkgelegenheid VERLOTING VAN DE ZONNEBLOEM met 100 service PLATEN HALEN 2 BETALEN Woning verbetering Doktersdiensten DA-Drogisterij BOUMA Heeft weer wat „DE BRUG” 3 LANGSPEEL HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN Inventarisatie J. H. v. d. WELLE DONDERDAG 12 APRIL, GEMEENTEHUIS, 20.00 UUR Bijsturen Geen bevoegdheden WADDINXVEEN Het tot in de finesses uitstippelen van een verant woord en doeltreffend gemeentelijk werkgelegenheidsbeleid is op dit mo ment in Waddinxveen een onmogelijke zaak. Het grootste probleem waar iedereen mee geconfronteerd wordt is een chronisch gebrek aan actuele en betrouwbare cijfers over de huidige en de te verwachten werkgelegenheids situatie in onze gemeente. Elke prognose van de plaatselijke werkgelegen heidsontwikkeling in de naaste en verre toekomst mist haar doel, indien niet op betrekkelijke korte termijn kan worden beschikt over nieuwe ob jecten en gegevens. WADDINXVEEN Om de aan koop van materialen mogelijk te maken, waarmee bejaarden, zieken en gehandicapten zo graag werken, houdt „De Zonnebloem” binnen kort weer haar jaarlijkse verloting. De loten kosten één gulden per stuk en kunnen recht geven op één van de vele mooie prijzen. Donderdag 10 mei zal de Waddinxveense nota ris J. in ’t Hol door trekking de winnaars aanwijzen. WADDINXVEEN De wekelijk se koopavond zal volgende week in verband met Goede Vrijdag worden verplaatst naar donderdagavond. Op die avond zullen in Waddinx veen de winkels tot negen uur ge opend zijn. Ook de in onze gemeen te gevestigde banken en het post kantoor aan de Kerkweg zullen de avondopenstelling volgende week verschuiven naar donderdag 19 april. Het postkantoor zal tot half negen geopend zijn. De lichtingen van de brievenbussen blijven onge wijzigd. WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen verschijnt volgende week niet op donderdagmiddag, maar op woensdagmiddag. Dit in verband met Goede Vrijdag en de verschuiving van de we kelijkse koopavond naar don derdag. Onze adverteerders en correspondenten verzoeken wij vriendelijk hun adverten ties en kopij voor het Week blad voor Waddinxveen van woensdag 18 april 1973 in de loop van maandag op de ge bruikelijke adressen in te le veren. WADDINXVEEN De Waddinx- veners zijn volgende week woensdag weer voor één dag „hooggeëerd pu bliek”. Die dag komt circus Tony Boltini twee voorstellingen geven. De commentaar-rubriek ’Het Week blad is van mening’, zoals aange- kondigd in onze op donderdag 4 januari van dit jaar verschenen editie, gaat vanaf vandaag geregeld verschijnen. Onze hoofdredacteur heeft de afgelopen drie maanden gebruikt om zich in talrijke - vaak historisch gegroeide en als zodanig ook te verklaren - Waddinxveense zaken te kunnen verdiepen. Koninginnedag Overeenkomstig het in overleg met het Centraal Overleg van Werkge vers en Werknemers in de detail handel opgestelde advies van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en Omstreken zul len in Waddinxveen op Koninginne dag (maandag 30 april) alle winkels de gehele dag gesloten zijn. Dodenherdenking De middenstandsvereniging „Wad dinxveen” heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken desgevraagd laten weten dat donderdag 3 mei als koopavond wordt aangewezen in plaats van vrijdag 4 mei; de dag van de nationale Dodenherdenking. De Kamer heeft het gemeentebe stuur laten weten er geen bezwaar tegen te hebben, indien donderdag avond 3 mei het sluitingsuur in plaats van negen uur wordt bepaald op half tien. - DONDERDAG 12 APRIL 1973 28e JAARGANG - Nr. 1333 I (Advertentie) (Advertentie) Onze kantoren zullen op (3 Uw adviseur Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 financiering mogelijk. De avondzitting van vrijdag 20 april wordt verschoven naar don derdag 19 april van 19.00 - 21.00 uur. Geldig vrijdag 13 april en vrijdag 20 april op de weekmarkt in Waddinx veen. Kerkweg 161, Waddinxveen Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2, Groensvoorde 14 Telefoon voor alle kantoren: 01828 - 4566. komst grondstoffen en waarom Wad dinxveen door nieuwe bedrijven als ves tigingsplaats werd uitgekozen. in die behoefte te kunnen voorzien is 100 hectare industriegrond extra nodig. Geen geld of goederen af te geven aan mevr. C. v. d. WELLE-HOOGWERF, laatstelijk wonende Sniepweg 52, Wad dinxveen, aangezien door mij niets wordt betaald. Alleen nog deze week bij aan koop van tenminste f 15, ELLEN BETRIXPRODUKTEN GRATIS tasflakon parfum de toi lette t.w.v. 5,95. Waarover praten zij, zou je kunnen zeg gen over de vanavond vergaderende ge meenteraad. Over het vakbondsrapport Werkgelegenheid Waddinxveen 1972 zou je kunnen antwoorden. En dat klopt. ZATERDAG Arts: P. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Van Doom, Pr. Bemhardlaan 6, tel. 4162 ZONDAG Arts: G. Siemons, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676 Apotheek: Boskoopse Apotheek, tel. (01727) 2834 POLITIE 3000/BRANDWEER 2222 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Winkelcentrum Groensvoorde Een „vreemd” voorstel krijgt de gemeen teraad vanavond te behandelen. Het gaat om de aanpassing van een plaatselijke verordening aan een (gewijzigde) minis teriële beschikking en het heeft te ma ken met krotontruiming, doorstroming en (sinds kort) woningverbetering. Komt u voor één van deze drie zaken in aan merking, dan krijgt u uit de gemeentekas 1.750,- uitgereikt Ontruimt u een krot sowieso, stroomt u door ook altijd (wat voor huis - klein, groot, duplex of flat - u achterlaat doet er niet meer toe) en knapt u uw huis op eveneens. Tenmin ste als u wat betreft het laatste tenminste voor tien mille hebt verbouwd (in één keer?) en 25,- huur per maand méér gaat verwonen. En de huisbaas maar lachen, want in het voorstel staat dat het er niet toe doet of het huis destijds wel of niet met overheidssubsidie is ge bouwd. Wordt een dergelijk voorstel aangenomen, dan hopen wij niet dat on ze raadsleden tot de orde van de dag zullen overgaan in het besef weer iets te hebben gedaan aan de verbetering van het woningbezit, want zoiets noemen wij het straffen van de huurder, die het aan durft subsidie aan te vragen als hij zijn woning heeft opgeknapt. Bij het aantrekken van industrie vinden de vakbonden het in hun rapport van belang te letten op het milieu, scholings niveau van de bevolking en het groei end aantal werkende vrouwen. In de Commissie Werkgelegenheid Waddinx veen is opgemerkt dat de plaatselijke industrie gestimuleerd en uitgebreid zal Onze oudere plaatsgenoten misschien klinkt dat iets plezieriger dan ouden van dagen, bejaarden, gepensioneerden of senioren gaan deze zomer voor het laatst op kosten van de plaatselijke mid denstand op reis. Om begrijpelijke en goed te verdedigen redenen heeft de middenstand moeten besluiten een punt te zetten achter de organisatie van deze jaarlijkse bejaardenreis. Dat betekent dat 450 ouderen uit Wadidnxveen ”hun” uitstapje kwijt zijn. Na 42 jaar. Dat is niet mis en schept verplichtingen. Voor al als we bedenken hoe graag wijzelf uit stapjes maken en op vakantie gaan. Wij weten heus wel, dat het aantal bejaarden dat Torremolinos net zo goed kent als de eigen binnenzak groeit. Maar dat wil nog niet zeggen, dat de bejaardenreis in W'addinxveen iets is dat niet-functioneel zou zijn of zelfs zichzelf zou hebben overleefd. Misschien hebt u wel eens be jaarden over deze reizen horen vertellen of gedichten daarover gelezen. Daarom zal het ons Waddinxveners sieren als wij krachtige pogingen in het werk zouden stellen om de bejaardenreis voor Wad dinxveen te behouden. In feite is het onze burgerlijke plicht. Een plicht die iets weg heeft van dankbaarheid jegens de organisator-voor-42-jaar (want die heeft het ons al die tijd maar uit handen genomen) en jegens de ouderen onder ons, die in hun leven hard genoeg heb ben moeten werken. Misschien wordt er in de raadzaal van het gemeentehuis straks wel heel lang over gesproken. Maar of die discussie vruchten afwerpt valt te bezien. Tenslot te wordt er gesproken over een verou derd vakbondsrapport (daar kunnen de vakbonden niets aan doen; zij hebben een gewaardeerde poging ondernomen het werkgelegenheidsbeleid door te lich ten). Een rapport bovendien, dat op dit moment onmogelijk is te actualiseren, omdat de meest fundamentele gegevens daarvoor ontbreken. Eigenlijk kan van avond alleen datgene worden vastgesteld wat de Commissie Werkgelegenheid Waddinxveen reeds heeft gedaan. Een vuist maken ten behoeve van de werk nemer van morgen is er op dit moment dan ook niet bij. Ook niet als je alleen „hoofdlijnen” in de gaten zegt te hou den. Over het eigenlijk helemaal ontbreken van actuele en betrouwbare cijfers over de werkgelegenheidssituatie van vandaag in Waddinxveen wordt unaniem ge klaagd door de leden van Commissie Werkgelegenheid Waddinxveen. Deze op dinsdagmiddag 9 januari van dit jaar door burgemeester C. A. van der Hooft geïnstalleerde commissie, die onder voor zitterschap staat van wethouder H. Hui- zer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) van sociale zaken, breed is samengesteld en is belast met het aanwijzen van wegen om de werknemer van morgen zorgeloos aan het werk te kunnen houden, bevindt zich nog in een stadium van studie en inventarisatie. Om te voorzien in het gebrek aan con crete informatie zouden de commissie leden het liefst zo vlug mogelijk begin nen met het houden van een reeks en quêtes. Eén bedrijfsenquete, waaraan al leen de leden van de Industriële Club Waddinxveen (ICW) hebben deelgeno men, is al achter de rug. Een aanvullen de lijst met vragen zou zowel aan ICW- leden als niet-ICW-leden gestuurd moe ten worden om met name antwoord te kunnen krijgen op vragen als: perso neelsbestand, scholingsgraad, woonplaat sen personeel, omzetbestemming en her- WADDINXVEEN Volgende week donderdag wordt er in het Anne Frank- centrum een paasdiner voor alle Wad- dinxveense bejaarden gehouden. Het plan is om met de maaltijd om half één ’s middags te beginnen. De bejaarden, die aan het paasdiner wensen deel te ne men, kunnen zich tot dinsdag 17 april tegen betaling van vijf gulden opgeven. Voor vervoer wordt gezorgd als u 5555 wilt bellen. WADDINXVEEN De kritiek op de deze maand in populaire vorm aan de Wad dinxveners aan te bieden structuurschets van het Rotterdamse instituut Stad en Landschap BV een „praatstuk” waarover de gemeenteraad, na de bevolking uit voerig te hebben gehoord, in laatste instantie een oordeel zal vellen - begint lang zaam maar zeker los te komen. De heren M. Boere, raadslid voor de Partij van de Arbeid in de Waddinxveense gemeenteraad en J. P. Jonkers, medewerker van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda, hebben hun oordeel al gegeven. Wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) is de mening toegedaan, dat er in Waddinxveen gebouwd zal moeten blijven worden om de natuurlijke aan was te kunnen opvangen. Het socialistische raadslid Boere stelt vast dat in de struc tuurschets veel elementen van het gemeentelijk beleid onvoldoende en soms helemaal niet zijn uitgewerkt. Dat de in de schets aangegeven ontwikkeling van de gemeente tot 1980 de goedkeuring zou hebben van de provinciale overheid trekt hij in twijfel. De heer Boere meent dat de beleidsaanbevelingen van het instituut Stad en Land schap eerder zullen voortkomen uit de bereidheid van dit instituut om in te spelen op de wensen van de opdrachtgever (gemeente Waddinxveen, redactie), dan op grond van wetenschappelijk onderzoek, waarbij een duidelijk geformuleerde totaalvisie op de ontwikkeling van Midden-Holland tot stand is gekomen. De heer Jonkers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken zegt nogal wat tegenstrijdigheden in de struc tuurschets voor wat betreft het aantal aanwezige arbeidsplaatsen opgemerkt te heb ben. De heren Boere, Jonkers en Huizer hebben hun mening over het „praatstuk” gegeven in een besloten werkvergadering van de Commissie Werkgelegenheid Wad dinxveen. De commissie, die overigens zonder be voegdheden aan de slag is gegaan, denkt voorts aan een inventarisatie van de in Waddinxveen aanwezige arbeidsplaatsen. De mogelijkheid bestaat om aan de hand van een prognose van diverse scholen aan de weet te komen wat de jeugd in de toekomst wil gaan doen. Er zal met het Geologisch Instituut te Utrecht contact worden gezocht om op Waddinxveen betrekking hebbende gegevens los te krijgen. Dit instituut stelt ook dit jaar, evenals vorig jaar, in het gebied van Midden-Holland een onderzoek in naar het wonen, werken en leven. In de begin maart besloten werkverga dering van de Commissie Werkgelegen heid Waddinxveen verzuchtte wethouder Huizer het jammer te vinden, dat het vorig jaar gepubliceerde vakbondsrap port niet geheel betrouwbare cijfers be vat, wardoor een vertekend beeld zou zijn ontstaan. Het rapport Werkgelegen heid Waddinxveen 1972 'is uitgebracht door een werkgroep van de plaatselijke afdelingen van het NW, NKV en CNV. Daarin staat keihard dat het werkgele genheidsbeleid van het gemeentebestuur van het aan bijna 4.000 mensen werk biedende Waddinxveen zou hebben ge faald. Het aantal arbeidsplaatsen in de hout en metaalsector bijvoorbeeld is, aldus de vakbonden, sedert 1962 met ruim 26 procent teruggelopen. Voor ’t op gezon de wijze opvangen van de bevolkings groei en opgroeiende (werkende) jeugd zouden van 1972 tot en met 1987 2540 nieuwe arbeidsplaatsen nodig zijn. Daar om zou de gemeente een zeer actief verkoopbeleid moeten gaan voeren. Om Dat is het (voorlopig) onontkoombaar dilemma, waarvoor de Waddinxveense gemeenteraadsleden zich in hun verga dering van vanavond geplaatst zullen zien. Over enkele uren zullen zij name lijk gaan discussiëren over het vorig jaar klaar gekomen vakbondsrapport Werkgelegenheid Waddinxveen 1972. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de bespreking van dit stuk zonder begeleidend commentaar als één na laatste punt op de vanavond te behandelen agenda gezet. WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen wil als katalysator optreden en er daarnaast alles aan doen om de jaarlijkse bejaardenreis, waaraan zo’n 450 ouderen jaar-in-jaar-uit plegen deel te nemen, voor Waddinxveen te behouden. Zo als wij vorige week donderdag al uitvoerig hebben bericht heeft de middenstands- vereniging „Waddinxveen” zich genoodzaakt gezien deze reis in juni van dit jaar voor de 42e én tevens laatste maal te organiseren. Voorzitter G. van Ringelenstein zei ons in een toelichting op dit met moeite door de middenstandsvereniging geno men besluit, dat het voor het eerst in 1931 georganiseerde bejaardenuitstapje is uit gegroeid tot een gigantische onderneming. Een spektakelstuk waarvoor het Wad dinxveense midden- en kleinbedrijf steeds dieper in de buidel moest duiken. Daar om heeft men dit voorjaar de knoop definitief doorgehakt. Mede gelet op het belang van het publiek, dat sinds een paar jaar geen spectaculaire middenstandsacties - met name met Sint Nicolaas - meer heeft meegemaakt, omdat langzamerhand het jaar lijkse „bejaardenreisje” een behoorlijke slop-op was geworden. Het bestuur van de middenstandsvereniging heeft nog even gedacht het gemeentebestuur, het bedrijfs leven of de bevolking om financiële steun te vragen, maar tot uitwerking van deze gedachte is het niet gekomen. Aanaloog de wijze waarop in de ons omringende ge meenten bejaardenreizen plegen te worden georganiseerd (geldinzamelingen die door comité’s, stichtingen en verenigingen worden gehouden) moet het ook in Waddinx veen mogelijk zijn met behulp van de plaatselijke middenstand de bejaardenreis te behouden, mits de bejaarden daar natuurlijk zelf ook plezier in hebben. Wij houden u over het verloop van de actie „Bejaardenreis Moet Blijven” volledig op de hoogte en zien uw reacties gaarne tegemoet. Het enige circus dat ons land nog rijk is zal zijn tenten opslaan in het sport park „De Sniep”. Op het programma staan vele en velerlei attracties. De voor stellingen, waarvoor kaarten verkrijg baar zijn bij sigarenmagazijn A. van der Krans aan de Kerkweg en natuurlijk woensdag 18 april ook aan de kassa van het circus, zullen beginnen om drie uur ’s middags en kwart voor acht ’s avonds. Voor voordelige platen Tel. 5325 Weekblad voor Waddinxveen Deze aanbieding geldt voor al onze Gewijde- en Klassieke muziek o.a.: Koorzang, Psalmen, Jeugdkoren, Gos pelsongs, Orgelwerken, Opera/Operet- te enz. enz. moeten worden met bedrijven met meer gekwalificeerde arbeid. Gezegd wordt het te zullen moeten zoeken in de dien sten- en metaalsector. Volgens de com missie is het een kwestie van bijsturen aan de hand van de aanwezige behoefte. Deze commissie, die is ontstaan naar aanleiding van het vakbondsrapport - welk rapport overigens kritisch op het gemeentehuis door de heer W. F. Meijer is doorgenomen -, denkt in het najaar met een tussentijds rapport te kunnen komen. Daaraan werken mee vertegen woordigers van het NW, NKV, CNV, Industriële Club Waddinxveen, Kamer van Koophandel en Fabrieken Geweste lijk Arbeidsbureau.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 1