van Raadsleden Eerste paal particulier bouwplan Vacature lid raad waterleidingbedrijf Leerlingen van Leon van Gelder- school brengen Viva Espagne Olé Mr.A. de Roosschool vraagt f 12.000,- onderwijsmiddelen Wijziging reglement C. BEERS OVER AANSLUITING KLEUTER- EN BASISONDERWIJS vergaderen vanavond Gemeentelijke verordening aangepast Ook huurder die z’n huis opknapt krijgt subsidie WADDINXVEEN Huurders van oude woningen, die hun huis ingrij pend hebben verbouwd en verbeterd komen in Waddinxveen voortaan ook in aanmerking voor overheidssubsidie. Dergelijke financiële steuntjes in de rug worden al geruime tijd gegeven aan gezinnen, die een krot verlaten en in gevallen van doorstroming. Een nieuwe, vanavond door de gemeente raad vast te stellen, plaatselijke verordening regelt deze zaken. Gemeente stelt paal en perk aan met viltstift gewapende bezorgers Gronden voor reconstructie Bureau Bouman VOORBEREiDiNGSBESLUiT zijn nu te koop Eigenaars van PUNAISES EN STICKERS AANVAARDBARE MIDDELEN? FORMALITEIT motorvaartuigen zwaarder belast NIEUW WINTERDIJKTRACé Palmpasen van Scouting Waddinxveen Van Ginkel BV aan Staringlaan BETALINGSWIJZE GEMEENTE NIET GEACCEPTEERD H. J. Egbers van Kohnstammschool 65 jaar Nieuwe Mavo-directeur beet J. M. van Hofweegen houder P. Lips, de inspecteur van het voortgezet onderwijs, een afgevaardigde van de schoolraad en de directeur van de Prof. Kohnstammschool had. Ook een bespreking met een commissie uit de leraren stond op het programma. DONDERDAG 12 APRIL 1973 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 9 Slechte vloeren Eisen Franse taal WADDINXVEEN/LEIDEN Het Hoogheemraadschap van Rijn land gaat van eigenaars van motor vaartuigen in het Zuidhollandse deel van het hoogheemraadschap voortaan naast de acht gulden, die voor een vaarvergunning moet wor den betaald een bedrag van 25, heffen. ikantie? 4 dan I E eerst! Beroepschrift „Leon van Gelder” (Advertentie) Aankoop pand Kerkweg 167 woningen vrijmaken meestal ook voor nieuwe inrichtingskosten. Het college van B. en W. heeft het recht in bijzon dere gevallen van de verordening af te wijken. krantenbezorgers raakten in hevige strijd gewikkeld met huismeesters, die gewa pend met spiritus en gewoon sop de brievenbussen weer toonbaar probeer den te maken. In een paar gevallen staan de krantenbezorgers weer op goede voet met de huismeesters, omdat men samen heeft afgesproken een minder in het oog springende aanduiding te zullen ge bruiken: gekleurde punaises. Deze de hallen in flatgebouwen ontsierende zaak blijkt nu ook de aandacht te hebben ge trokken van het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders. In een brief aan de administraties van de in onze gemeente verschijnende dagbladen, Vereniging De Nederlandse Dagbladpers (NDP) in Amsterdam en eigenaars/be- heerders van flatgebouwen in Waddinx- veen wordt deze zaak ter sprake ge bracht. B. en W. schrijven in hun vorige week verstuurde brief deze aantekenin gen op de brievenbussen in flatgebouwen een hoogst ongewenste zaak te vinden, In een mededeling aan de gemeenteraad schrijven B. en W. dat de heer H. Male- stein heeft verzocht hem ontslag te ver lenen uit zijn functie van hoofd van de openbare school voor basisonderwijs „Leon van Gelder”. Het college stelt de raad voor dat ontslag eervol te verlenen. WADDINXVEEN Het in de C. Huy- genslaan gevestigde Exploitatie- en tech nisch adviesbureau F. Bouman wil gaan bouwen op een stuk grond aan de Wad dinxveense Staringlaan. De vanavond vergaderende gemeenteraad wordt door het college van Burgemeester en Wet houders verzocht de hiervoor benodigde 1620 vierkante meter grond aan dit bu reau te verkopen. F. Bouman’s exploitatie- en technisch adviesbureau zal in eerste instantie werk bieden aan acht mensen. Omdat het neer te zetten bedrijfspand vooralsnog te ruim zal zijn heeft men het plan lijdelijk een gedeelte ervan aan anderen te verhuren. Het Waddinxveense bureau zal de grond voor zestig gulden per vierkante meter (exclusief btw) kunnen kopen. Met de verkoop gaat de commissie voor open bare werken en bedrijven accoord. Voorafgegaan door de drumband van de Cormula’s, maken zij een rondgang door de gemeente en eindigen bij het winkel centrum Groensvoorde. Hier zal burge meester C. A. van der Hooft omstreeks drie uur de mooiste palmpaasstok uit zoeken en deze samen met het winnende volkje of horde naar de zieke brengen. Alle palmpaasstokken zullen dan him weg vinden naar verschillende zieken en bejaarden in onze gemeente. WADDINXVEEN Sinds vorig jaar is in Waddinxveen een oude traditie weer in ere hersteld. De kabouters en welpen van Scouting Waddinxveen zul len zaterdag 14 april hun zelf versierde stokken vrolijk meedragen in een op tocht, die om twee uur begint bij de voormalige Petruskapel aan de J.W. Fri- soweg. mede gezien de vele verhuizingen. Toch hebben zij er begrip voor, dat de bezorging van kranten vlotter verloopt indien de betreffende brievenbussen ge merkt zijn. Volgens het college zou dit dan moeten gebeuren met middelen die ook weer zonder beschadiging van de brievenbus kunnen worden verwijderd. De in zeer slechte staat verkerende vloe ren van de drie-klassige noodschoot aan de Mozartlaan zijn voor 4.500,- opge knapt. B. en W. stellen de raadsleden voor dit bedrag achteraf goed te keuren en beschikbaar te stellen, omdat de be groting 1972 overschreden blijkt te zijn. Het bestuur van de Stichting voor Ka tholiek Onderwijs „St Joseph” heeft ge vraagd 1.064,90 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Mgr. Bekkersschool. B. en W. en de onderwijscommissie gaan met deze aanvrage accoord. WADDINXVEEN Nu de openbare Mr. A. de Roosschool in augustus zal starten met bet vierde leerjaar wordt de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meubilair dringend noodzakelijk. Op voorstel van het college van Burgemees ter en Wethouders kan de vanavond ver gaderende gemeenteraad het hiervoor be nodigde krediet van 12363,05 beschik baar stellen. WADDINXVEEN Burgemeester G A. van der Hooft heeft onlangs in Groenswaard 3 de eerste paal geslagen voor de bouw van zestien semi-bunga- lows. Nog deze maand (de predese datum is nog altijd niet bekend) slaat waarnemend gemeentesecretaris J. Meu- leman de eerste paal voor de bouw van veertien herenhuizen in dezelfde woon wijk. Deze dertig huizen worden gerea liseerd door de Bouwgroep Groenswaard WADDINXVEEN Er is nog niet voorzien in de vacature lid algemene raad van het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek”, die is ontstaan door het ver trek van het KVP-raadslid mevrouw H. L. M. Bakker-Pruijmboom. Voor deze functie blijkt haar plaatsvervanger, de heer C. J. Th. J. M. Smit (kath.v.) zich niet te kunnen vrijmaken. Ook de KVP- fractievoorzitter P. F. I. van Schie, die overigens plaatsvervangend lid algeme ne raad van het waterleidingbedrijf is, voelt er niet voor in de vacature te wor den benoemd. De vanavond vergaderen de gemeenteraad mag door stemming uit maken wie zich wel wil laten benoemen. WADDINXVEEN De van avond in het gemeentehuis in vergadering bijeenkomende Wad dinxveense gemeenteraad krijgt de volgende agenda te behan delen: Vaststelling notulen van de vergaderingen van 8 en 20 februari en 8 maart. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de gronden gelegen aan de oostzijde van de Gouwe. Voorstel tot vaststelling van de Verordening geldelijke steun bewoners bij krotontruiming, doorstroming en woning verbetering. Voorstel tot verwerving van gronden ten behoeve van de reconstructie Noordeindseweg. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor reparatie vloeren houten nood schoot aan de Mozartlaan. Voorstel tot het beschikbaar stellen van kredieten voor leer middelen en meubilair ten be hoeve van de mr. A. de Roos school. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van leermiddelen ten behoe ve van de mgr. Bekkersschool. Voorstel inzake deelneming aan de schooltandverzorging. Voorstel tot benoeming van een directeur aan de prof. Kohn- stammschool voor openbare mavo. Voorstel tot wijziging van het besluit tot aankoop van het perceel Kerkweg 167. Voorstel tot verkoop van grond aan de Mercuriusweg. Voorstel tot verkoop van grond aan de Staringlaan aan F. Bouman’s Exploitatie- en Technisch Adviesbureau. Voorstel tot voorziening in een vacature. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. Rapport „Werkgelegenheid Waddinxveen 1972”, uitgebracht door het overlegsorgaan van het NVV, NKV en CNV te Wad dinxveen. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. daarvan moet de huurprijs met tenmin ste vijf en twintig gulden per maand worden verhoogd. Het doet er overigens niet toe of het opgeknapte huis destijds wel of niet met overheidssubsidie werd gebouwd. In de nieuwe plaatselijke verordening wordt de hoogte van het bedrag dat in verband met doorstroming wordt uitge keerd niet meer vastgesteld aan de hand van het soort huis (grote of kleine een gezinswoning, etagewoning of duplex- woning) dat wordt ontruimd. Er wordt dus geen onderscheid meer gemaakt, om dat in het kader van de doorstroming - zeggen B. en W. - aan meerdere soorten woningen behoefte kan bestaan. Boven dien staan zij die kleinere eengezins- Hoewel de heer Egbers al op 29 febru ari 65 jaar is geworden, zal hij zijn func tie op eigen verzoek tot 1 augustus blij ven vervullen. Op die datum treedt de heer Van Hofweegen uit Gouda in dienst. De nieuwe MAVO-directeur was er één van de drie die een gesprek met burgemeester C. A. van der Hooft, wet- WADDINXVEEN „Viva Espagna Olé”. Dat is de naam van de musical van de heer J. A. Hofstede, zoals die morgenavond tijdens een feestelijke ou deravond van de oudercommissie van de openbare basisschool „Leon van Gel der” in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum zal worden opgevoerd door de leerlingen van de klassen vier, vijf en zes van deze school. Voor de regie, kleding, decor en muziek van deze musical tekenen de ouders en het onderwijzend personeel van de Leon van Gelderschool. Meer dan zestig meis jes en jongens zijn wekenlang in de weer geweest om deze musical in het hoofd te krijgen. Indien er sprake is van woningverbete ring zal de huurder, die door de verbou wing zijn huis meer waard heeft ge maakt en meestal voor nieuwe inrich tingskosten staat, wel aan een aantal eisen moeten v oldoen om voor die 1.750,- in aanmerking te komen. De verbouwing van zijn huis moet minstens tien mille hebben gekost. Als gevolg WADDINXVEEN Een vanavond door de gemeenteraad goed te keuren wijziging van het Algemeen Ambtenaren Reglement gebeurt zonder plaatselijk overleg. Dat hoeft, volgens het college van Burgemeester eri Wethouders, ook niet omdat met de centrales van over heidspersoneel reeds over deze zaak is gesproken. De wijziging houdt een aan passing van de tekst van het reglement in nu met ingang van dit jaar in de tariefgroepindeling voor de loonbelas ting een wijziging is gekomen. WADDINXVEEN De heer J. M. van Hofweegen zal de dit jaar met pensioen gaande heer H. J. Egbers als directeur van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO opvolgen. Deze be noeming zal door de vanavond vergade rende gemeenteraad worden bekrachtigd. Hoewel in de gemeente Waddinxveen al geruime tijd geen schoolgeld meer wordt gevraagd voor de cursus Franse taal is de uit april 1947 stammende ver ordening, die dit regelt, officieel nog al tijd van kracht. Gedeputeerde Staten blijken nu het gemeentebestuur te heb ben gevraagd te bevorderen dat deze niet meer toegepaste verordening wordt in getrokken. B. en W. stellen de raad voor daartoe te besluiten. WADDINXVEEN Ais de gemeente raad vanavond accoord gaat met de daarvoor in concept gereed gemaakte koopacten en andere overeenkomsten kan het college van Burgemeester en Wethouers beginnen met het aankopen van in Boskoop liggende stukken grond, die nodig zijn voor de reconstructie van het gedeelte Noordeindseweg, dat aan sluiting geeft op de Hoogeveenseweg. De voor het verwerven van deze gronden benodigde 250.000,- hebben de raads leden vorig jaar juni al beschikbaar ge steld. Hoewel Gedeputeerde Staten heb ben geschreven met dit krediet in te stemmen, houden ze zich wel het recht voor de nog ten behoeve van deze re constructie te nemen raadsbesluiten aan hun oordeel te onderwerpen. Op verzoek van B. en W. zijn de onder- handelingen met de eigenaars of gebrui kers van die Boskoopse gronden gevoerd door de Boskoopse makelaar D. van Ot- terloo. B. en W. van Boskoop weten daar van. Omdat dit een eis is van Waddinx veen heeft het Boskoopse college toege zegd de raad van hun gemeente te ver zoeken de reconstructie van het Bos koopse weggedeelte te zullen vergoeden, met inbegrip van de verwervingskosten van de voor dat gedeelte benodigde gronden en voor de vergoeding van de vaste lasten van hetzelfde stuk weg even eens zorg te zullen dragen. Dit alles voor zover provinciale uitkeringen daarin niet voorzien. B. en W. van Waddinxveen hebben het plan de overblijvende stuk ken grond weer aan onze buurgemeente of aan derden over te dragen. Dat bedrag geldt als een tegemoetko ming in de schade, die in de vorm van afkalving door motorvaartuigen wordt toegebracht aan de oevers van de boe zemwateren. Het geld wordt gestort in een fonds, waaruit bijdragen zullen wor den verstrekt in de kosten van oever- herstel. Gedeputeerde Staten hebben zich met deze financiële regeling ac coord verklaard. WADDINXVEEN Begin maart heeft de Waddinxveense gemeenteraad het pand Kerkweg 167 (Streekmuziek- school) voor 75.000,- aangekocht van de heer J. C. de Bas. Met de eigenaar werd overeengekomen tien mille aan hem te zullen betalen bij de notariële overdracht en het restant k 65.000,- uiterlijk twee jaar na de notariële over dracht, waarbij over het niet betaalde gedeelte vanaf die datum tot en met de datum van betaling darvan 7 procent rente is verschuldigd. Blijkens een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders aan de vanavond vergaderende gemeenteraad heeft de provinciale griffie tegen deze betalingswijze bezwaar gemaakt Deze zou zich niet verdragen met de huidige uitleg van de voorschriften inzake de centrale financiering. Omdat ’Den Haag’ een uitkering ineens wel zal goedkeuren wordt gemeenteraad gevraagd de aan koop in deze zin te wijzigen. Van dit bedrag is 7.542,09 voor de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen be stemd en 4.820,96 voor de aanschaf fing van meubilair. De begroting voor de leer- en hulpmiddelen is door de in specteur van het lager onderwijs goed gekeurd. B. en W. herinneren de raads leden er nog aan, dat bij de start van deze school zoveel mogelijk meubilair van de andere openbare scholen is in gébracht, maar dat daarin niet meer kan worden voorzien. Dat je ook niet altijd gemakkelijk in het bezit kunt komen van een doorstro- mingsbijdrage blijkt uit een mededeling van Burgemeester en Wethouders aan de raad. Daarin staat, dat de heer P. Steen winkel in beroep is gegaan tegen de be slissing van het college om hem geen bijdrage toe te kennen. Voorgesteld wordt het beroepschrift van de Wad- dinxvener om advies in handen te stel len van de commissie voor de beroep schriften. met de dag schrijnender. Met een paar lijstjes op pad gaan en in de hal van een flatgebouw maar eens uit te zoeken wie welke krant(en) leest werd steeds moei- lijker naarmate het lijstje er verfomfaai- der en onleesbaar ging uitzien. En wat daarnaast nog te denken van het sterk wisselende bezorgerscorps. Nee, er moest iets anders op worden ge vonden. Het ei van Columbus bleek voor het oprapen. Gewapend met pen nen, potloden, viltstiften, verf en kleur krijt gingen de krantenbezorgers op pad. Op de brievenbussen in de hallen van vrijwel alle in Waddinxveen staande flatgebouwen verschenen allerlei (soms onuitwisbare) tekentjes, letters en afkor tingen. Voor een gezin, dat één krant leest niet zo’n ramp, maar het laat zich raden dat zij die meer dan één krant lezen een volgekliederde brievenbus hadden. Bovendien werd het totaalbeeld van de keurig gerangschikte brievenbus sen er nu ook niet beter op. Sommige WADDINXVEEN De heer C. Beers zal op de vanavond te houden ouder avond van de oudercommissie van de openbare kleuterschool „Pinkeltje” aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan spreken over de aansluiting van het kleuter- en basisonderwijs. Begonnen wordt om kwart voor acht. Tijdens deze avond zal ook met de aan wezige ouders worden gediscussieerd over het door de heer Beers aan te snij den onderwerp. Op het programma staat ook de vertoning van filmpjes van de Theo Thijssenschool. WADDINXVEEN Om ongewenste bebouwing in de omgeving van het nieuwe winterdijktracé van de provin ciale weg nr. 25 (een nieuw gedeelte tussen Gouda en Waddinxveen, dat aan sluiting geeft op de Henegouwerweg) tegen te gaan zal de vanavond vergade rende gemeenteraad op voorstel van het college van Burgemeester en Wethou ders een voorbereidingsbesluit voor dit gebied kunnen nemen. De commissie voor de ruimtelijke ordening en de wo ningbouw is het hiermee eens. Jaar-in jaar-uit bepaalde de Waddinx veense gemeenteraad reeds, dat een her ziening van het bestemmingsplan „in hoofdzaak” in voorbereiding was voor de gronden gelegen aan de oostzijde van de Gouwe. Daardoor was het ieder jaar mogelijk beslissingen op aanvragen om bouwvergunningen aan te houden. Overigens valt nog lang niet te zeggen wanneer de provincie het werk zal gaan uitvoeren, omdat er in „Den Haag” ge werkt wordt met een voor de komende vijf jaar drastisch gesaneerd provinciaal wegenbouwprogramma. Op het gemeentehuis denkt men dan ook aan kleine stickers, al of niet voorzien van een bepaalde letter of kleur. Dit wordt een aanvaardbaar alternatief ge vonden. Wel zullen de krantenbezorgers daarvoor toestemming van de eigenaars of beheerders van flatgebouwen, die zij plegen te bezoeken, moeten hebben. In ieder geval verzoeken B. en W. de ad ministraties van de in Waddinxveen verschijnende dagbladen hun bezorgers er op te wijzen, dat de gesignaleerde aantekeningen achterwege dienen te blij ven en waar deze zijn aangebracht moe ten worden verwijderd. In deze Bouwgroep zijn een dertigtal ge zinnen ondergebracht, die de wens had den in Waddinxveen een ander (mooier) huis te gaan bewonen, dan het huis dat zij nu bewonen. Het nieuwe huis kan aanmerkelijk goedkoper worden neerge zet, doordat alles in eigen beheer wordt gedaan en allerlei tussenpersonen zijn uitgeschakeld. Op het gemeentehuis wordt geprobeerd een nieuwe bouw groep te vormen, nu de Bouwgroep Groenswaard 3 de voorbereidingstijd succesvol heeft afgesloten en nu met de mogelijk nog voor de jaarwisseling ge reedkomende bouw begonnen kon wor den. Krotontruiming, doorstroming en wo ningverbetering zijn met ingang van dit nieuwe jaar goed voor 1.750,- per ge val Dit bedrag is in vergelijking met vorig jaar - toen er overigens ook nog sprake was van verschillende bedragen - met enkele honderden guldens opgetrok ken. Van dit door de gemeente uit te keren bedrag komt 80 procent 1.400,-) uit de kas van het rijk. Het college van Burgemeester en Wet houders schrijft in een nogal moeilijk ge formuleerd voorstel, dat tot voor kort de vergoeding aan huurders, die hun huizen hadden opgeknapt nog niet in een ministeriële regeling of beschikking was opgenomen, maar dat het de minis ter van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening is geweest die daarin eind 1971 heeft voorzien. Uw onafhankelijke reisspecialist: met een zeer 1Y ruime keuze uit een volledig ’’reisassortiment” Reis-en passagebureau WADDINXVEEN KERKWEG 207, 01828-4488 Wij zijn In uw vakantie! {aflEF) WADDINXVEEN Ruim veertig procent van de Waddinxveners woont in een flat. Zij hebben er dus mee leren leven hun post elke dag maar weer uit de bus in de hal van het flatgebouw waarin ze wonen te balen. Maar ook el ke morgen of avond de één of meerdere kranten waarop deze flatbewoners zijn geabonneerd. Deze woonsituatie bete kent voor de postbesteller én de kranten bezorger een aanmerkelijke vereenvou diging van het werk. Er behoeft weinig te worden gelopen of gefietst en het werk kan in een beschutte ruimte wor den gedaan. Krantenbezorgers met na me zochten naar mogelijkheden om nog gemakkelijker en sneller hun kranten in de juiste brievenbus te doen. Want in deze tijd bezorgen krantenjongens en -meisjes meerdere kranten en de gezin nen, die zich van het nieuws door meer dan één krant op de hoogte willen laten stellen nemen in aantal toe. Het pro bleem werd voor de krantenbezorgers WADDINXVEEN Het is slechts een I formaliteit, maar de gemeenteraad moet vanavond in zijn vergadering nog be- f sluiten deel te nemen aan de „Stichting Jeugdtandverzorging Midden-Holland”. De raadsleden hadden in juli vorig jaar t al laten weten in principe aan de school- tandverzorging te zullen deelnemen, ter wijl in de begroting reeds 17.000,ten behoeve van deze deelneming werd ge raamd. De „Stichting Schooltandverzorging Midden-Holland” is ook in Waddinx veen werkzaam en is ontstaan uit de samenwerking tussen de stichtingen voor schooltandverzorging „Gouda en „Lek en IlsseP’.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9