PERSOONLIJKE LENINGEN Vandaag gebeld, morgen geld.... Telefoon: 01820 - 1 59 47 aan Zandbak is verre van hygiënisch over Hoofd Leon van Gelderschool wordt gezocht onder „eigen” leerkrachten Lezers schrijven en taboe voor ouderen Leden studiegroep Sportvoorzieningen Waddinxveen - Quick Steps Biljarten kaarten Warm applaus voor koor Leerlingen Leon van Gelderschool speelden voor uitverkochte zaal Klachten bezorging: Nassaulaan 20 Waddinxveen Telefoon 2604 J. LEEFLANG „St. Victor” ABN: „Blij met bomen” WADDINXVEEN „Blij met bomen”. Dit door Bert Garthoff voor de Algemene Bank Nederland-actie voor bosherstel geschreven boekje is sinds deze week ook op het Waddinxveense ABN-kantoor aan de Kerkweg ver krijgbaar. Het boekje wordt gratis uitgereikt aan nieuwe spaarders en natuurliefhebbers. „Blij met bomen”, waarin Bert Garthoff er op wijst wat er al zo te zien is in onze bossen, als men zijn ogen goed de kost geeft en hoe men zich in onze bossen dient te gedragen om maximaal te kunnen blijven genieten van ons natuurschoon, is speciaal geschreven voor de actie „Bomen voor nieuwe bossen”. De ABN wékt iedereen op bij te dragen tot herstel van onze door de storm zo zwaar gehavende bossen. Ieder, die een spaarrrekening bij de ABN opent, ontvangt behalve een geldpremie van vijf gulden een fraai document, warain de ABN verklaart dat zij op haar kosten voor die spaarder een boom zal planten. De ABN wordt hierbij ge adviseerd door de directie van Staatsbosbeheer. Wegens gebrek aan actuele gegevens Raad stelt bespreking vakbondsrapport uit EEN BOEKENBON is ALTIJD RAAK DE STIJL EXPOSEERT IN BOUWVOORLICHTING CHR. OPENB. BIBLIOTHEEK DOOR T. W. VERWEY GEOPEND KVP’ER SMIT: ACTIE MOEDERS VOOR MOEDERS Continuïteit gewaarborgd na vertrek H. Malestein WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 1 2 ASSURANTIEKANTOOR M. Boere (PvdA) MAV O-directeur T rompetgeschal •zC - W. VAN DER HEIJDEN Jan van Bijnenpad 19 Vraag WADDINXVEEN De continuïteit van het onderwijs op de openbare lagere Leon van Gelderschool is ten volle gewaarborgd. Ook is het niet denkbaar, dat er een verandering zal worden aangebracht in het op deze school aan de Essengaarde van toepassing zijnde onderwijssysteem. WADDINXVEEN De tentoon stelling ’De Stijl’ in de film- en con ferentiezaal van Bouwvoorlichting Midden-Holland aan de Staring- laan, welke expositie gistermiddag is geopend door de heer T. W. Ver- wey - architect en directeur van ar chitectenbureau Stuurman BV in Waddinxveen - en duurt tot en met zaterdag 28 april, maakt deel uit van het collectie-programma van de Nederlandse Kunststichting en laat een overzicht zien van de kun stenaarsgroepering „De Stijl”. WADDINXVEEN De gemeenteraad van Waddinxveen heeft in zijn ver gadering van vorige week donderdagavond afgezien van een, door het col lege van Burgemeester en Wethouders op de agenda geplaatste, bespreking van het vakbondsrapport Werkgelegenheid Waddinxveen 1972. Op voor stel van de heer M. Boere (soc.) besloten de raadsleden de discussie over dit stuk aan te houden totdat er meer actuele en betrouwbare gegevens over de plaatselijke werkgelegenheidssituatie voorhanden zijn. WOENSDAG 18 APRIL 1973 (Advertentie) A.S. MAANDAG 2e PAASDAG aanvang 2.30 uur. VOORWEDSTRIJD: aanvang 12.30 uur. WADDINXVEEN A I BENVARDEN A I K.V. Benvarden afkomstig uit Ierland (London Derry) Bedragen tot 10.000,max. aflossing 5 jaar. Lopende leningen worden veelal overgenomen. Het was een zeer geslaagd optreden met als hoogtepunten een Mis van Mozart en het Hallelujah uit het oratorium Mes siah van Handel. Een uiterst dankbaar publiek van ongeveer zeventig toehoor ders beloonde voortreffelijke koor met een warm applaus. Zowel koor als be jaarden kunnen op een stijlvolle avond terugzien. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. (kath.v.) was blij met het aanhouden van de bespreking over dit stuk, hoewel hij Het schoolhoofd, dat met ingang van 1 augustus is benoemd tot onderwijskundig adviseur van het scholenbouwteam Mid- den-Holland in Waddinxveen, werd door de raad niettemin eervol ontslag ver leend, zoals het college van Burgemees ter en Wethouders had voorgesteld. In een eind maart aan de ouders van de leerlingen verstuurde brief schreef de heer Malestein de redenen voor zijn ver trek te moeten zoeken in het zuiver per soonlijke vlak. Behalve het feit, dat hij deze benoeming als een geweldige pro motie ziet, hoopt hij in de toekomst stu die en werk beter met elkaar te kunnen combineren. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) betoogde dat de trom petten weer snel opgeborgen kunnen worden, nadat de vertrekkende school hoofd nog maar kort geleden met trom petgeschal was binnengehaald. Het soci alistische raadslid W. G. de Meer zei teleurgesteld te zijn over dit afscheid, „zeker na alles wat hij op school over hoop heeft gehaald”. De PvdA’er voegde hier aan toe, dat de heer Malestein het onderwijs op de Leon van Gelderschool wel had verlevendigd. De heer H. P. Barth (D’66) had waardering voor al datgene wat hij in slechts een paar jaar heeft opgebouwd. Dat het schoolhoofd in een brief aan de ouders zijn vertrek motiveert trof de heer Barth bijzonder aangenaam. Burgemeester Van der Hooft zei in zijn antwoord tot de raadsleden, dat de heer Malestein toch het plan had om weg te gaan. Na vier jaar wil iedereen wel eens wat anders. Het verwonderde hem dat er over het vertrek van dit schoolhoofd nog zo veel wordt gesproken. Tenslotte verandert er nauwelijks iets. De continu ïteit van het onderwijs is gewaarborgd en er blijven van de zes leerkrachten nog altijd vijf over, die volkomen vertrouwd zijn met de door de heer Malestein in- WADDINXVEEN Vorige week vrij dag brachten de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas van de Leon van Gelderschool met geweldig enthousiasme de musical Viva Espagna Olé voor het voetlicht in de geheel uitverkochte zaal van het Anne F rank-centrum. gevoerde onderwijsmethode. Bovendien zal worden getracht het nieuwe school hoofd te recruteren uit de groep over gebleven leerkrachten. De gemeenteraad besloot met algemene stemmen de heer I. M. van Hofweegen te benoemen tot opvolger van de heer H. J. Egbers, de per 31 juli afscheid ne mende directeur van de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO. Hoewel de heer Egbers op 29 februari al 65 jaar is geworden is hem toestem ming verleend de lopende cursus af te maken. Zijn opvolger is nu nog in Gou da woonachtig. Een spannend voetbal gebeuren op uw vrije 2e Paasdag. Jul. v. Stolberglaan: ma. wo. en vr. 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur; di 10 tot 12 uur. St Victorstraat: di. en vr. 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo. 18.30 tot 20.30 uur. WIJ VERSTREKKEN OOK 1e en 2e HYPOTHEKEN. P.S. Wist U dat U in de meeste gevallen voor 25,per jaar een GLASVERZE KERING heeft. Voor regie, kleding en decor zorgden de ouders en het onderwijzend personeel, de muzikale begeleiding was in handen van de heren Malestein en Koops, ter wijl de kinderen hun ouders een gezel lige avond boden, hen veelvuldig lieten lachen en applaudiseren en het slotlied vele malen lieten meezingen. Bellamystraat 6 - Gouda Dat ook het college van Burgemeester en Wethouders moeite met een eventuele bespreking over dit vakbondsrapport zou hebben gehad bleek uit het ant woord van Burgemeester C. A. van der Hooft. Hij merkte op dat het college geen kans had gezien met een voorstel te komen. De heer P. F. J. van Schie In het eerste bedrijf ging het vrolijk toe in de herberg van José. Spaanse dames en heren dansten en dronken er, totdat zij door middel van de leugenstoel er achter kwamen dat José water bij de wijn deed en de gasten wegliepen. In middels was de familie Van Beeren uit Nederland gearriveerd - een bazige ma, een sullige pa en hun zoontje Wimpie, dat zeurde om zuurkool en een puddink je toe. Plaatselijk vertegenwoordigster is me vrouw J. J. Rietveld-Bus, Justus van Ef- fenlaan 5, telefoon (01828)4138. Moe der Voor Moeders beijvert zich urine van zwangere vrouwen in te zamelen voor strikt medische doeleinden. Wanneer in het tweede bedrijf het bloe menmeisje, de slager, de melkman, de groenteman, de kruidenier en de bakker om hun geld komen en José hen niet kan betalen, weet Ma van Beeren raad, zij belt een goede vriend op, die komt aangesneld op zijn supersnelle schimmel. Wie kan dat anders zijn dan Sinterklaas met zijn zwarte knechtje, die José een grote zak geld geeft en hem laat beloven om nooit meer water bij de wijn te doen. Als de gasten dit horen komen zij terug en José belooft hen een groot feest. Het derde bedrijf speelt in de arena waar achtereenvolgens Pa en Ma van Beeren met de stier vechten. Pa komt gekreu keld uit de strijd en wordt per brancard af gevoerd, maar het lukt Ma om de stier te temmen en zij wordt toegejuicht door het publiek. WADDINXVEEN Op voor stel van het KVP-raadsiid C. J. Th. J. M. Smit gaat het college van Burgemeester en Wethouders na in hoeverre een aantal bewo ners in Groenswaard 1 betrokken kan worden bij het uitdenken en toepassen van oplossingen voor speelproblemen in deze woonwijk en met name nabij Sweelinck- hof. De heer Smit merkte in de vorige week donderdagavond ge houden raadsvergadering tijdens de rondvraag op de zandbak van dit speelterreintje verre van hy giënisch te vinden. Bovendien verdwijnen er telkens niet onbe langrijke hoeveelheden zand uit deze bak. Het katholieke raadslid stelde het college dan ook voor deze kwestie eens met rond deze speelplaats wonende bewoners te bespreken. Burgemeester C. A. van der Hooft zei daar wel wat in te zien. Temeer daar ook met de speelplaats bij de Mozartlaan zou worden getobt WADDINXVEEN Donderdag ver zorgde het gemengd rooms-katholiek kerkkoor „St. Victor” een uitvoering voor bejaarden en gehandicapten van Waddinxveen in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum. Onder leiding van dirigent J. P. van Oosten en met mede werking van organist A. J. M. van de Hondel werd een programma gebracht van liturgische werken afgestemd op de Passie- en Paastijd. „Vijftien Welfare-werksters verjagen de verveling. Langdurige zieken, gehandi capten en bejaarden worden door mid del van verantwoorde handvaardigheids- technieken of door andere vormen van zinvolle vrijetijdsbesteding bezigheid ge geven waardoor de aandacht voor het ziek-zijn, de handicap of voor het een zaam zijn even verdwijnt,” zo lees ik in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week donderdag. Maar nu wil mevrouw A. J. H. M. Hinlopen-Ver- zantvoort zeer vitale bejaarde mannen achter de biljarttafel en het kaartspel vandaan slepen en met voor deze bejaar de mannen zinloos werk hun geest af stompen. Wij hebben in het Anne Frank-centrum nu twee biljarttafels en hopen dat die mevrouw voor een derde biljarttafel kan en wil zorgen. Want er zijn nog zeer veel bejaarde mannen in Waddinxveen, die een derde biljarttafel zinvol kunnen gebruiken. Wat mevrouw Hinlopen-Verzantvoort wil is zieken, ge handicapten en eenzamen opknappen en zeer vitale bejaarden mannen afknap pen. Laat deze mevrouw wel bedenken dat deze bejaarde mannen zeer gelukkig zijn met hun spel. zich de moeite had getroost zich weer eens in deze materie te verdiepen. D’66- er H. P. Barth had graag gezien, dat de heer Boere hem en zijn collega’s had laten weten op dit moment nog geen be spreking over het vakbondsrapport voor te staan. Tenslotte is het hetzelfde socia listische raadslid dat daarom het college van B. en W. meermalen had verzocht. De vraag waarop de raad in een van de volgende vergaderingen antwoord zal, moeten geven is volgens de heer Barth (simplistisch en overdreven geformu leerd): Willen we recreatief groen of moeten wij uitgroeien tot een fabrieks- voorstad. Met deze duidelijke uitspraken ontze nuwde burgemeester C. A. van der Hooft in de vorige week donderdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering een aantal bedenkelijke kanttekeningen, die door raadsleden werden gemaakt naar aanleiding van het vertrek van het hoofd van de Leon van Gelderschool, de heer H. Malestein, per 31 juli van dit jaar. De kunstenaarsgroepering „De Stijl” heeft een belangrijke bijdrage geleverd tot de ontwikkeling van de êeeldende kunst en de architektuur in de twintigste eeuw. Vooral in de j aren rond 1920-1925 oefende zij een grote invloed uit. Dit gebeurde met name via een eigen perio diek, waarin hoofdredakteur Th. van Doesburg pleitte voor gebruik van es sentiële expressiemiddelen als de rechte lijn en de drie primaire kleuren (rood, geel, blauw). „De Stijl” maakte een in teressante ontwikkeling door, die ten slotte leidde tot een doorbraak in de bouwkunst. Die doorbraak treedt vooral aan de orde in het werk van Gerrit Riet veld. De tentoonstelling geeft door mid del van citaten en op panelen gerepro duceerde werkstukken een duidelijk beeld van de ideëen van de stijlkunste naars en van hun streven via een alge mene en heldere beeldtaal tot een com municatie met het publiek te komen. De openingstijden van de tentoonstelling in de film- en conferentiezaal van Bouw voorlichting zijn: maandag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, vrijdagavond 19.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. vrouw Hinlopen, leidster van het onder de vleugels van het Rode Kruis ook in Waddinxveen ontwikkelde Welfare- werk, er nog eens de nadruk op daf zij óók vitale oudere mannen in overweging wil geven naast het zo gezellige kaart en biljartspel eens daadwerkelijk kennis te maken met een andere vorm van zin volle vrijetijdsbesteding. Niet om hen het kaarten of het biljarten af te leren - integendeel zelfs -, maar eerder om tegemoet te komen aan de broodnodige variatie voor hen die daar prijs op stel len. Nogmaals: Welfare-werk is er in de eerste plaats voor hen, die niet zo ge makkelijk kunnen biljarten of kaarten en die iets nuttigs willen doen om de eenzaamheid te verdrijven. Daar span nen vijftien Waddinxveense vrouwen zich week-in-week-uit belangeloos voor in. Laten we daar vooral aan denken. Want het gaat ons te ver - en het is trouwens ook niet met de werkelijkheid in over eenstemming - om maar even te denken, dat de Welfare-werksters zouden wen sen dat iedereen niets anders zou doen dan Welfare-werk. Maar je moet wel weten wat het precies is om er over te kunnen meepraten). Evenals het Weekblad voor Waddinx veen vorige week in een commentaar reeds vaststelde moest ook de gemeente raad concluderen dat elke prognose van de plaatselijke werkgelegenheidsontwik keling in de naaste en verre toekomst haar doel zou missen, omdat nog altijd niet kan worden beschikt over nieuwe objectieve gegevens. De begin dit jaar geïnstalleerde Commissie Werkgelegen heid Waddinxveen klaagt daar ook over. Tenslotte moet het in juni 1972 gepubli ceerde rapport van de plaatselijke afde lingen van het NW, NKV en CNV hoog nodig worden geactualiseerd. WADDINXVEEN De „Studiegroep Sportaccomodaties Waddinxveen”, ge ïnstalleerd op 5 januari 1973, bestaat uit een voorbereidings- tevens prognose- commissie en uit een financiële tevens bouwcommissie. In de eerste commissie hebben zitting de heren A. P. de Graaff (voorzitter), E. J. van Beek jr., J. Akker huis, A. Ooms, J. W. Boerma, H. P. Barth, K. Zwijnenburg, W. F. Meijer, T. van Berkel en P. Bakker (secretaris). In de tweede commissie hebben zitting de heren C. Boonstoppel (voorzitter), J. J. F. Mestrom, A. Ooms, J. W. Boerma, A. M. Zwamborn, P. F. J. van Schie, D. E. C. J. T. Braining, mr. R. G. Fierst van Wijnandsbergen en P. Bakker (secreta ris). (Naschift redactie: Vooropgesteld moet worden dat het nooit en te nim mer in de bedoeling van mevrouw A. J. H. M. Hinlopen-Verzantvoort heeft ge legen bejaarden, die verknocht zijn aan het kaart- en het biljartspel van deze vrijetijdsbesteding af te houden. Ieder een heeft immers het recht zélf te be palen hoe hij of zij zijn of haar vrije tijd wenst te besteden. Desgevraagd legt me- s WADDINXVEEN De „Studiegroep Sportaccommodaties Waddinxveen” spreekt herhaaldelijk over een sporthal, een sportzaal en een gymnastieklokaal. Een echte sporthal (28x43x7,20) heeft een toeschouwersaccomodatie van meer dan 400 personen, kan gebruikt worden als twee gymnastieklokalen, is geschikt voor basketbal, volleybal, badminton, tennis, tafeltennis, micro-korfbal, zaal- handbal, atletiek, zaalvoetbal, zaalhoc key, indoortraining, boksen, worstelen, judo, schermen, etc. en kost 1.608.450. Een sportzaal (22x28x7) is opdeelbaar in twee gymnastieklokalen voor schoolge bruik en kost 1.058.000,-. Een gymnas tieklokaal (12x21x5,50) is speciaal voor het gymnastiekonderwijs van scholen en kost 402.000,-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 13