Groenswaard nu m mee voor PROGRAMMA KONINGINNEDAG 1973 Maandag 30 april 1973 6.00 - 7.00 uur - Koninginnen! 1973 10.30 uur Défilé van kleuters 7.00 - 8.00 uur - Reveille LEONI EN EDDY, ZANG EN GITAAR 13.30 uur - Kinderspelen 9.00 uur - Aubade 20.30 uur - Feestavond 16.30 uur Hondendemonstratie 14.30 uur - Voetbalwedstrijd WSE-CVC 15.00 uur - Feestmiddag Herauten! 8.00 - 8.15 uur - Klokkenspel Volop feest Hondendressuur samenspel tussen mens en dier! KLOKKEN SPEL SPEELT Motorgeronk klinkt nu op Motorcross (125 cc) telt ook het Nederlands kampioenschap 13.00 uur - Motorcross en zijspanrace Motorcrosser vliegt heen en weer tussen twee crosswedstrijden WADDINXVEEN De Amsterdamse motorcros ser Johnny Vink neemt op de middag van Koningin nedag zowel deel aan een motorcrosswedstrijd in Waddinxveen als in Meer kerk. Hij zal daartoe her haaldelijk heen en weer worden gevlogen tussen beide - hemelsbreed 30 ki lometer van elkaar liggen de - terreinen door de Moordrechtse helicopter- piloot Piet Hofman. Met dezelfde helicopter arri- Kinderspelen met 1800 kinderen op Koninginnedag Vereisen een massa-regie van organisator De Gouwe WADDINXVEEN Balletje-lopen, hindernis-steppen, kruiwagenrace, sprietlopen in het kleuter- en in het ondiepe bad, hindernisrace, skippy balrace, zaklopen, prijsschieten, touwtrekken en steltlopen. Met deze spelen brengen 1800 Waddinxveense schoolkinderen op Koninginnedag hun vrije middag door. Koninginnerit Gouwerijders Informatiecentrum in De Sniep wijzen, dat de kinderen die aan deze spelen deelnemen hun in schrijvingsnummer goed moeten onthouden. Indien zij door de Paasvakantie niet van hun onder wijzer of onderwijzeres hebben gehoord hoe ze zijn ingedeeld, kunnen zij bij de mensen van het informatiecentrum in het zwem bad te weten komen wat hun in- delingsnummer is. DONDERDAG 26 APRIL 1973 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pagina 9 11-12 jaar (basisschool): 1. Touwtrekken, 2. Steltlopen, 3. Hinder- caa Spectaculair Op het Koningin Wilhelminaplein zal een „zangersleger” van kinderen onze koningin vocaal met haar verjaradag feliciteren. In de theaterzaal van het Anne Frankcentrum zullen Leoni en Eddy (zang en gitaar), K. v.d. Berg (hammondorgel) en de Boerenkapel van de Goudse Bietenbouwers zorgen voor een daverende feestavond. Toegangsprijs: 5,- per persoon (Leden: 2,50). De politiehondenvereniging „Roda” uit Bleiswijk geeft deze middag een demonstratie op het terrein van de voetbalvereniging „Waddinxveen” in de Oranjewijk. Op het terrein van WSE in het Warnaarplantsoen speelt het kampioen geworden zondagselftal van deze vereniging een vriendschappelijke wedstrijd tegen de zaterdag-kampioen CVC. Deze feestmiddag wordt aangeboden door de Oranjevereniging „Waddinxveen” aan alle Waddinxveense bejaarden. In de theaterzaal van het Anne Frankcentrum treden op: Leoni en Eddy, de hammond- organist K. v.d. Berg en anderen. van 4-6 jaar (kleuterschool): 1. Balletje-lopen, 2. Hindernis-steppen, 3. Kruiwagenrace. Kin deren van 6-7 jaar (basisschool): 1. Sprietlopen in het kleuterbad, 2. Hindernisrace, 3. Skippybalrace. Kinderen van 8-10 jaar (basisschool): 1. Sprietlopen in het ondiepe bad, 2. Zaklopen, 3. Prijsschieten. Kinderen van 11-12 jaar (basisschool): 1. Touwtrekken, 2. Steltlopen, 3. Hinder nisrace. Samenspel WADDINXVEEN Het uit acht tien klokken bestaande en in 1968/ 1969 door Petit Fritsen gegoten klokkenspel van de Waddinxveense juwelier-horloger Ez. Vermeij aan de Kerkweg zal op de morgen van Koninginnedag een kwartier lang oud-vaderlandse liederen ten gehore brengen. De heer Vermeij, die hier mee een paar jaar geleden op eigen initiatief is begonnen, komt op deze wijze tegemoet aan de wens van de Oranjevereniging „Waddinxveen” om de Waddinxveners ter gelegen heid van de verjaardag van konin gin Juliana ook nu weer met bei- aardklanken te verrassen. Onder een beiaard wordt verstaan een reeks klokken over minstens l1/* oc taaf, dus gewoonlijk een serie van tenminste 18 klokken. Het Wad dinxveense klokkenspel, dat wordt genoemd in het standaardwerk „Van paardebel tot speelklok” van André Lehr, beschikt over een auto matisch spel, maar het klavier kan ook met de hand bespeeld worden. De heer Vermeij is nog op zoek naar een beiaardier. Mocht hij daar niet in slagen, dan zal zijn klokken spel maandagmorgen tussen acht uur en kwart over acht „automa tisch” oud-vaderlandse liederen ten gehore brengen. Op een terrein in Groenswaard 3 zullen 200 motorrijders strijden om de hoogste eer. De motorcrosswedstrijd in de 125 cc telt mee voor het kampioenschap van Nederland. Aan de kinderspelen voor kinderen van 4 tot 12 jaar doen dit jaar voor het eerst ook kleuters mee. Het ziet er dan ook naar uit, dat het volgen de week maandagmiddag vanaf half twee enorm druk zal worden in het zwembad „De Sniep” en dan voornamelijk op en rond de zonneweide „Het Kraneveld”. Wekenland is de zwem- en poloclub „De Gouwe” al in de weer om dit programma-onderdeel van de festiviteiten op Konin ginnedag in goede banen te leiden. Dat vereist een massa-regie. Gelukkig beschikt men over een enthousiaste medewerking van de Oranjevereniging „Waddinxveen”, het gemeentebestuur en de onderwijs wereld. De kinderspelen, die om half twee officieel zullen worden geopend door burgemeester C. A. van der Hooft en gratis voor iedereen toegankelijk zijn, zullen zich in ’n grote belangstelling kunnen verheugen omdat de meisjes en jongens zich via de kleuter- en basisscholen hier voor al hebben kunnen opgeven. De indeling van de spelen is als volgt: Kinderen De Gouwe-rijders houden op deze dag hun jaarlijkse Koninginnerit ter opening van het puzzelseizoen. Er wordt gestart vanaf het parkeer terrein bij het zwembad „De Sniep”. Men kan zich laten inschrijven in „De Hoeksteen” tussen half zes en zeven uur ’s morgens. Herauten te paard zullen de Waddinxveners vertellen, dat 30 april de verjaardag van koningin Juliana is. Dit programmaonderdeel wordt verzorgd door de Gouweruiters. In de 500 cc klasse maakt Tonny Vink uit Dorst de meeste kans op een hoge klassering. Zeker is dat Cees van Belzen uit Rithem, George Garritsen uit Bad- hoevedorp en Frank den Edel uit Gou da met zijn viertactmachine het hem De in mei 1946 opgerichte Bleiswijkse politiehondendresseervereniging heeft tot doel de keuring van honden die voor politie-, justitie- en BB-doeleinden worden opgeleid te bevorderen. De eigenaren van ’’goedgekeurde” honden kunnen in het bezit komen van een certificaat dat slechts twee jaar geldig is of van een certificaat dat voor het leven bij de hond blijft. De zwem- en poloclub De Gouwe biedt de Waddinxveense jeugd van 4 tot 12 jaar een middag plezier met een groot aantal kinderspelen. Het festijn voltrekt zich in het zwembad „De Sniep” voornamelijk op de speelwijde „Het Kraneveld”. WADDINXVEEN Herauten te paard van de landelijke rijvereniging „Gouwe ruiters” zullen op Koninginnedag van zeven tot acht uur de Waddinxveners wekken om hen te vertellen, dat het on ze koningin is die die dag haar 65e verjaardag viert. Verwacht wordt dat de herauten hun werk zullen doen temid den van erg veel - door de bevolking uitgestoken - Nederlandse vlaggen. niet gemakkelijk zullen maken. De zij spanrace kan, een spectaculair verloop krijgen doordat vele bekende senioren en internationalen zich hebben laten inschrijven. Joop Kruisinga uit Gouda is op dit moment een supersnelle ma chine aan het klaar maken om op Ko ninginnedag in Waddinxveen goed voor de dag te kunnen komen. Een kwartier lang zal juwelier Ez. Vermeij van de Kerkweg zijn klokkenspel oud-vaderlandse liederen ten gehore laten brengen, en Daarvoor worden alle achttien klokken ingeschakeld. Leoni en Eddy zullen hun publiek ver gasten op bijzonder fijne en goed in het gehoor liggende luisterliedjes. Ook vro lijke nummers staan op het programma. Hun repertoire bestaat voornamelijk uit folk-songs, country and western en blue grass muziek. „Ik geloof dat het ons toch wel is gelukt een eigen stijl te ont wikkelen,” vertelt ons de in Penleyen wonende Eddy Nolet, „al is het natuur lijk moeilijk om in een paar woorden te kunnen zeggen waaruit die eigen stijl precies is opgebouwd.” In ieder geval oogst Eddy, die ook wel eens met Hilda Eegdeman (18) uit Haastrecht op de planken staat, veel succes op verenigings- en sociëteits- avonden. Laatst hield hij en zijn vrou welijke partner de medewerkers van Albert Heyn op een personeelsavond aangenaam bezig. Voor de sociëteiten veert maandagmiddag om één uur burgemeester C. A. van der Hooft om de in Groenswaard 3 te verrijden Nationale Motorcross offi cieel te openen. Johnny Vink zal in Waddinxveen proberen zich voor de fi nale in de 125 cc te plaat sen, voordat hij zich naar Meerkerk in de Alblasser- waard laat vliegen waar hij hoopt deel te nemen aan de eerste manche in de 250 cc op een moment, dat er in Waddinxveen pauze is. De Koninklijke Nederlandse Politiehondendresseervereniging (KNPV), waarvan koningin Juliana beschermvrouwe is, kent het keuringsreglement vanzelfsprekend zeer goed. Het is duidelijk dat een verdedigingshond, een speurhond of een ramp- reddingshond aan onderling behoorlijk verschillende eisen dienen te voldoen. „RODA” zal daar op Koninginnedag in Waddinxveen een demonstratie van geven. i Beloofd wordt dat de Waddinxveners zullen kunnen genieten van het samenspel tus sen mens en dier om een aanrander, een dief en een overvaller in de kraag te kun nen grijpen. WADDINXVEEN Het staat simpel op de aanplakbiljetten en in de krant van vandaag: Leoni en Eddy, zang en gitaar. Dit door de Reeuwijk- se Leoni Jansen (17) en de Waddinxveense tweedejaars student rechten Eddy Nolet (22) gevormde duo treedt op Koninginnedag tweemaal in Waddinxveen op. ’s Middags voor de bejaarden en ’s avonds op de feest avond in de theaterzaal van het Anne Frankcentrum. WADDINXVEEN De theaterzaal van het Anne Frankcentrum op Konin ginnedag is zowel ’s middags als ’s a- vonds een gezellig, sfeervol en vrolijk trefpunt voor feestvierende Waddinx veners. Om drie uur begint de feestmid dag die door de Oranjevereniging „Waddinxveen” wordt aangeboden aan alle Waddinxveense bejaarden, ’s Avonds om half negen gaat een uitbundige feest avond van start waaraan onder meer meewerken het duo Leoni en Eddy, de hammondorganist K. v.d. Berg en de Boerenkapel van de Goudse Bieten bouwers. Er is bal na. De toegangsprijs voor de feestavond bedraagt vijf gulden per persoon. Leden van de Oranjever eniging behoeven maar een rijksdaalder te betalen. WADDINXVEEN Kinder- spelen-organisator „De Gouwe” heeft op Koninginnedag in het zwembad „De Sniep” een infor matiecentrum ingericht om ieder een - deelnemers en niet-deel- nemers - die iets over het verloop van de wedstrijd wil weten te kunnen informeren. Het informa tiecentrum verzoekt ons er op te in de omgeving van Waddinxveen be gint het duo Leoni en Eddy of Hilda en Eddy een begrip te worden. „Jammer is dat de klad een beetje in het soosleven is gekomen,” stelt Eddy Nolet teleur stellend vast. Maar, dat is allemaal bij zaak: de opmars van het duo waarvan Eddy deel uitmaakt is begonnen. De basis, gelegd door de in Limburg geboren Waddinxvener op schoolavon den van de Rijks HBS in Gouda, is ste vig genoeg om het succes dat ongetwij feld zal komen te dragen. Daar zullen de Waddinxveners die Leoni en Eddy volgende week maandagmiddag- en -avond zullen zien en horen optreden over kunnen meepraten. En dan te be denken, dat Eddy na een jaar de volks- muziekschool in Limburg gevolgd te hebben drie jaar accordionles heeft ge had Hij is dan weer op tijd te rug voor de finale in de 125 cc, welke wedstrijd meetelt voor het kampioen schap van Nederland, om daarna - misschien met lauwerkrans en al - weer naar Meerkerk gebracht te worden om daar uit te ma ken wie winnaar zal zijn in de 250 cc klasse. De pro motor van dit huzaren stukje, waarvoor de tele visie belangstelling toont, is Bert Hulleman uit Apel doorn. WADDINXVEEN De politiehondendresseerverenigjng „RODA” uit Bleiswijk zal in de namiddag van Koninginnedag op het terrein van de voetbalvereniging „Waddinxveen” in de Oranjewijk een respect afdwingende demonstratie verzorgen. De Oranjevereniging „Waddinxveen” is er trots op dit jaar met dit programma onderdeel te kunnen komen. WADDINXVEEN De Gouwe-rijders openen hun puzzelseizoen 1973 met een in de vroege morgen van Koninginne dag te verrijden Koninginnerit. Het aan tal wakkere automobilisten, dat aan de ze rit pleegt deel te nemen stijgt ieder jaar. De Koninginnerit is binnen twee uur te rijden, zodat niemand iets van het verdere programma voor deze dag hoeft te missen. De start is ’s morgens van zes tot zeven uur op het parkeerterrein bij het zwem bad „De Sniep”. Men kan zich vanaf half zes tot zeven uur laten inschrijven in „De Hoeksteen” aan de Esdoomlaan. De puzzelende automobilisten kunnen beslag leggen op een aantal prachtige prijzen, terwijl ook voor de laagst ge klasseerde deelnemer(ster) een mooie prijs beschikbaar is. WADDINXVEEN Een oordovend motorgeronk zal op de middag van Koninginnedag weer opklinken in Waddinxveen. Op een speciaal daarvoor aangewezen terrein in Groenswaard 3 wordt vanaf één uur een door de Goudse motorcrossclub ’’Holland” onder auspiciën van de Oranjevereni ging „Waddinxveen” georganiseerde Nationale Motorcross gehouden. Aan de start zullen tweehonderd motorrijders verschijnen. De officiële opening van dit spektakel is in handen van burgemeester C. A. van der Hooft. Het wedstrijdprogramma omvat een cross voor 125 cc en 500 cc motoren en een zijspanrace voor senioren en inter nationalen. De wedstrijd voor 125 cc telt mee voor het kampioenschap van Ne derland. Kanshebbers op een hoge klas sering in deze nieuwe supersnelle klasse zijn Mattie Ghielen uit Helden-Pannin- gen, zestien jaar oud, Johnny Vink uit Amsterdam en Cor Noorlander uit Rot terdam. De leerlingen van de Waddinxveense kleuterscholen zullen - vanaf een viertal plaatsen in de gemeente - uitgedost in de meest ónmogelijke creaties het Koningin Wilhelminaplein oplopen voor een défilé.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 9