Jongens aspiranten A kampioen zeer Waddinxveen-tennis MOEDERDAGKAD0 Collecteopbrengst Foto Sjaak Noteboom BOZE VOGEL IN BRONS Foto Sjaak Noteboom Wisselbeker turnkring Gouda weer naar TO OS Gouwenieuws Trainingen basketbal Doelstelling Nationale Trimdag 1973: Ook Waddinxveners uit hun luie stoelen halen beginnen! Reigersburgh”-ruiters goed voor de dag Loes Lekx wint veel WEER WINS! DE SPERWER Be Fair-tennis DE ZWALUW Zwem je fit- actie gestart VAN BE FAIR „eigen” wedstrijden WADDINXVEEN/GOUDA In de eerte tafeltenniscompetitie, die in de af gelopen maanden door de Nederlandse Invaliden Sportbond speciaal voor rol- stoelteams werd georganiseerd, is het team van de Invaliden Sportvereniging Gouda als goede derde geëindigd, achter de teams van R.LS. (Rotterdam) en An tilope (Leersum). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 10 MEI 1973 Pagina 2 Parcoursen naar PASSAGE 143 TEL: 2477 77 de Kodak pocket Instamatic 200 camera in geschenkverpakking Jongens-D WADDINXVEEN/GOUDA Ruim 500 deelnemers bevolkten vorige week zaterdag de sporthal De Springers in Gouda bij de jaarlijkse wed strijden van de Turnkring Gouda en Omstreken. Negentien verenigingen (45 ploegen) gaven acte de presence, van wie zeker ook de Waddinxveense gymnastiekvereniging ”TOÓS” kwalitatief en kwantitatief de toon aangaf WADDINXVEEN Zaterdag 26 mei is het weer Nationale Trimdag. Alle Waddinxveners kunnen dan evenals vorig jaar opnieuw de strijd aan binden tegen de slappe spieren. Immers, alle experts zijn het er over eens en de nuchtere feiten wijzen het uit: wij zijn een bewegingsarm volk, wij eten te veel, gebruiken onze spieren te weinig, voelen ons vaak een beetje moe en niet fit Voor een gulden kunt u daar ook in Waddinxveen wat aan gaan doen. Op deze laatste zaterdag in mei wordt er onder auspiciën van de atletiekvereniging „Waddinxveen” een trimparcours uitgezet, terwijl in het zwembad „De Sniep” een trim- zwemmanifestatie zal worden ge in Waddinxveen is de contactpersoon voor de atletiek Koos v.d. Nieuwendijk, Apollolaan 28, telefoon 4107 en voor het Bij bet opmaken van de eerste balans Atletiekvereniging kan zeer tevreden zijn WADDINXVEEN Bij het opmaken van de balans over de eerste competitie wedstrijden kan de atletiekvereniging Waddinxveen zeer tevreden zijn. Van al le ploegen kwamen ook nu weer de C- jongens als besten uit de bus. Zij traden in Zoetenneer aan in de tweede klasse jeugdcompctitie West 2. Hier wisten zij op vier van de vijf nummers met de twee verplichte deelnemers bij de eerste drie te eindigen, waaronder twee over winningen: de 100 meter voor P. Kobrua en hoogspringen voor M. Honkoop. V t OOK WIJ gaan voor ons JA dat is het helemaal, daar vind je de grootste sortering t wie weetmaar kijken gaan we zeker bij FOTO ALBUMS in prijzen van 5,35 tot 30,00 FOTOKUBUSSEN in diverse maten FOTOLIJSTEN te kust en te keur in prijzen van 3,00 tot 30,00 zwemmen A. J. Troost, Peter Zuidlaan 78, telefoon 5576. Het blijkt dat de ge organiseerde sportwereld steeds meer in ziet dat zij naast de zorg voor de top- en de wedstrijdsport een taak heeft in de recreatiesport: het trimmen. cours in de snelste tijd van 59 seconden. De tweede, derde en vierde plaats wer den bezet door Lamers, Broere en me juffrouw Den Os. In de tweede rubriek, de zogenaamde equipe, waarbij met drie tallen werd gereden, eiste de Utrechtse manege de eerste plaats op, gevolgd door manege „Reigersburgh”. De derde ru briek, de zogenaamde Parijswedstrijd, was bijzonder spannend. Duijndam en Bavelaar, beiden van Prinsestad, deelden de eerste plaats gevolgd door Broere, De jongens D moesten genoegen nemen met een bescheiden klassering en werden vijfde. Hier won R. Jobse het hoogsprin gen met een sprong van 1.35 meter. Ook WADDINXVEEN De tennisvereni ging Be Fair heeft zaterdag alleen in het sportpark ,.De Sniep” kunnen spelen, omdat enige elders te spelen wedstrijden zijn „verwaaid”. De uitslagen van de hier gespeelde wedstrijden zijn: Be Fair 4 (heren 1)-S.C.O.M. 7 50 Be Fair 5 (heren 2)-Krimpen TC 12 05 Aeolus 7-Be Fair 3 (jeugd) 23 Oeda 6-Be Fair 3 (jeugd) 50 Programma voor zaterdag 12 mei: Be Fair 1 (mixed 1)-Ooeda4 Be Fair 2 (mixed 2)-Capelle 8 T.V.O. 10-Be Fair 3 (jeugd) Be Fair 4 (heren 1)-Barendrecht 9 Be Quick M 16-Be Fair 5 (heren 2). WADDINXVEEN Het volleybalseizoen is voor de Waddinxveense volleybalvereniging „Be Fair” voorbij. Alleen het jongens aspirantenteam A heeft de competitie met een kampioenschap kunnen afsluiten. Daarvoor wist het team de in Gouda gespeelde beslissingswedstrijd tegen DOS met ruime cijfers te winnen. Is het jongens aspirantenteam A kampioen geworden, het eerste jongens en meis jes junioren team eindigden beide op de derde plaats. De tweede juniorenteams deden het dus lang niet slecht. Al mocht het tweede meisjesteam dan op de derde plaats van onderen eindigen, het jongensteam behaalde toch nog en fraaie gedeelde vijfde plaats. Het meisjes aspirantenteam A wist de competitie af te sluiten met en tweede plaats. Boze vogel in foto en beeld Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren volgorde bepaald. De „TOOS”-dames wisten hier de volgende resultaten te be halen: Aspiranten dames derde prijs; Dames tweede prijs. Tenslotte wist ”TOOS” voor de derde opeenvolgende maal beslag te leggen op de wisselbeker. die elk jaar wordt uitgeloofd voor de zes beste heren en aspirant heren. of geven we HAAR zo’n geweldig leuke POCKET of INSTAMATIC CAMERA WADDINXVEEN Uitslag van de wedvlucht van St. Ghislain (188 kilo meter), waaraan werd deelgenomen door de postduivenvereniging „De Sperwer”. Er werd gelost om 7.10 uur met zwakke zo-wind. In concours waren 345 duiven. De eerste duif kwam aan om 9.30.04 uur, de laatste 10.00.30 uur. De snelheid van de eerste duif was 1329.33 meter per minuut, die van de laatste duif 1100.24 meter per minuut. C. Toor en Zn 1 3 42; S. Groenendijk 2; I. C. Koren 4 18; A. Rietveld 5; W. Ber- kensteyn 6 45 71 75; P. Vink en Zn 7 14; P. Metselaar 8 12 26 56; Verkade-de Wit 9 30; de Kpk-Bijmans 10 32; Gebr. Metselaar 11 13 15 19 41 51 53 57 63 73; B. Vermeulen 16 76; C. Hofman en Zn 17 36 81 85; N. van Vliet 20 21 27 55 64 68 72 77 82 86; H. van Dijk 22 49 61 65 78; D. Heeren 23; J. Versloot 24 35; P. Bonefaas 25 39; A. Bonefaas 28 58; L. Verkade 29; Gebr. van Kempen 31 47 59; W. Heuvelman 33 37 52 62 70; N. van Tol 34 44 79; T. H. Twigt en Zn 38; P. de Heer 40; W. Breedijk 43 60; Helsloot-van Gent 46 48 80; T. den Ouden 50 69 84; F. Rip 54; H. van Ha ren 66 67 74; L. Slootjes 83. WADDINXVEEN Uitslagen: AZC 5- Gouwe 5 (heren) 22; Gouwe-Kouder- kerk (pupillen meisjes) 03; Gouwe b- ZPS a (meisjes) 03; Gouwe b-AZC c (jongens) 17; Gouwe a-GZC a (meis jes) 16. Programma (voor zover bekend): vrijdag 11 mei: Gouwe 1-Merwede 1 (heren). WADDINXVEEN Dit zijn de com- petitie-uitslagen van de tennisvereniging „Waddinxveen”: Zondag 6 mei - 3e klasse: K.S.V.V., Schiedam V-W’veen 1 15 4e klasse: Waddinxveen II-Passing Shot 53 5e klasse: Waddinxveen III-Vechtlust 17 Zaterdag 5 mei herencompetitie, hoofdklasse B: W’veen V-K-S V.V., Schiedam 2—3 W’veen VI-Nieuwerkerk 14 Oud Beyerland-Waddinxveen VII 05 Damescompetitie Waddinxveen 1-Capelle a.d. IJssel 41 Krimpen a.d. IJssel-Waddinxveen 2 23 OOV O lU-'tx'V-si'w'ÜL» r^l’l WADDINXVEEN In het ge meentelijk zwembad „De Sniep” is opnieuw gestart met de ,Zwem je fit actie”. Iedereen kan hieraan deelnemen. Voor personen bene den de achttien jaar is een zwem diploma wel een vereiste. De af standen waarvoor men zich kan opgeven zijn: 5000 meter (bron zen medaille), 15000 meter (zilve ren medaille) en 25000 meter (gouden medaille). De afstand die per dag mag worden gezwommen bedraagt 500 meter. Voor kinde ren beneden de tien jaar is dit 300 meter. De minimumafstand voor beide groepen is 100 meter per dag. Voor iedere afstand dient men bij de kassa van het zwembad een nieuwe kaart af te halen. Volle kaarten moeten bij de kassa tegen betaling van een rijksdaalder worden ingeleverd. De deelnemers aan deze ,Zwem je fit actie” die jonger zijn dan 14 jaar moeten hun kaart door het zwembadpersoneel laten af tekenen. Als u er meer van wilt weten dan kan het zwembadper soneel u inlichten. Het ligt in de bedoeling om deze zwemactie za terdag 8. september af te sluiten met uitreiking van de medailles. de C-meisjes, die in Den Haag aan de start kwamen, waren goed op dreef. Van deze meisjes behaalde de eerste ploeg een derde plaats met een achterstand op nummer één van nog geen 100 punten, namelijk 5534 tegen 5629 voor de eerste. Hier behaalden G. de Besten ’n overwin ning bij het kogelstoten en S. Groenland op de 80 meter. Ook op het nummer hoogspmgen waren drie Waddinxveense meisjes bij de eerste 10. De tweede ploeg eindigde als veertiende en de derde als negentiende. Bij de D-meisjes behaalde de eerste ploeg een negende en de twee de een zestiende plaats. Zondag maakten de heren hun debuut in de landelijke competitie in Amster dam. Dit ging beslist niet onverdienste lijk. Op het eerste nummer, de 110 me ter horden, behaalde K- Versluis een overwinning in zijn serie. Dezelfde Wad dinxveense atleet behaalde na een uur hoogspringen een gedeelde eerste plaats. Eveneens een overwinning behaalde P. den Besten op de 1500 meter. Op de 4x 100 meter werd beslag gelegd op de tweede plaats. In totaal eindigde de eer ste ploeg als derde achter een combinatie van Estafette/Blauw Wit uit Amsterdam en Den Haag ’68 uit Den Haag. De tweede ploeg werd in totaal negende. De data voor de volgende competitiewed strijden zijn 31 mei voor de senioren en 16 juni voor de jeugd. Voor komende zaterdag staan de persoonlijke kam pioenschappen van de afdeling Gouda voor jongens en meisjes op het pro gramma. WADDINXVEEN Ruiters van de Waddinxveense manege „Reigersburgh” hebben met succes deelgenomen aan de lustrumwedstrijden van Prinsestad in Delft. Er werd in drie rubrieken gere den, waarin vier maneges met ongeveer honderd inschrijvingen vertegenwoordigd waren. In de eerste rubriek, waarin met paard en pony tot een meter werd ge sprongen, ging de overwinning duidelijk naar „Reigersburgh”. Conny Glasbeek op Marosch won na een foutloos par- Door „TOOS” werd met vijf ploegen aan de wedstrijden deelgenomen. De presta ties van de Waddinxveners werden als volgt gewaardeerd (opgemerkt dient te worden dat de prijzen werden toegekend op basis van een gemiddeld aantal pun ten per ploeg): Dames tweede prijs; Aspiranten dames I eerste prijs; Aspiranten dames H tweede prijs; Heren eerste prijs; Aspiranten he ren tweede prijs. Voor de vrije oefening, die door de da mes werd uitgevoerd op de tonen van „Popcorn”, werd wel een aparte rang- WADDINXVEEN Met ingang van volgende week dinsdagavond zal voor taan elke week op deze avond van acht tot negen uur in het gymnastieklokaal aan het Koningin Wilhelminaplein door dames basketbal gespeeld kunnen wor den. De Waddinxveense gymnastiekver eniging „TOOS” is er in geslaagd dit „gaatje” te vinden, omdat het uurtje basketbal voor heren op de vrijdagavond vol begint te raken. Voor de basketbal- sport bleek een grote belangstelling te bestaan nadat het Weekblad voor Wad dinxveen had aangekondigd dat „TOOS” zich eveneens met de beoefening van de ze sport wilde gaan bezig houden. Het bestuur van Waddinxveens grootste gymnastiekvereniging nodigt meisjes en dames gaarne uit voor de eerste les op dinsdagavond 15 mei. WADDINXVEEN De collecte voor de Sakor, de samenwerkende kinderbe- schermingsorganisaties in Nederland, heeft in Waddinxveen 1592,78 opge bracht. WADDINXVEEN Uitslag van de wedvlucht van St. Ghislain (187 kilo meter), waaraan werd deelgenomen door de postduivenvereniging „De Zwaluw”. Er werd gelost om 9.50 uur. In concours waren 120 duiven. De eerste duif kwam aan om 11.26.00, de laatste 11.45.38 uur. De snelheid van de eerste duif was 1945.60 meter per minuut, die van de laatste 16.09.00 meter per minuut. Troost-Tamerus 1 3 4 7 9 20; Gebr. An ders 2 5 6 8 15 19 21 28; W. Slagboom 10 12; J. de Haan 11 24 30; Th. Colla 13 27; D. Oskam 14; D. Boere 16 17 18 25; Mej. B. Colla 22; C. van Eek 23 26 29. WADDINXVEEN Om precies te zijn staan er in de museumzaal van de Rabobank aan de Kerkweg 64 werkstukken van de Reeuwijkse kunstena res Sonja Meijer, van haar boetseercursisten en van fotograaf Piet Blaak. De expositie werd vorige week donderdagavond officieel geopend door drs. J. Walter, staffunctionaris van de culturele raad van Zuid-Holland. Het belangrijkste onderdeel van deze tentoonstelling, die tot en met vrij dag 25 mei duurt en op dinsdagen, woensdagen, donderdagen en vrijda gen op bepaalde uren is geopend, zijn de plastieken, maquettes en de poëzie van Sonja Meijer. Onze fotograaf was weg van deze in 1961 door Sonja Meijer gemaakte en niet te koop zijnde bronzen „Boze Vogel”. Het aspiranten jongens aspirantenteam A van Be Fair met van links naar rechts (staand) Arie Vermeulen, Martin Kooistra, Leo Manusama, coach P. J. de Vries, Jerry Tentua, Simon de Vries; (zittend) Leon Verwey, Dirk Jan Dullemond, Aris Schro der (aanvoerder). Foto: het Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren WADDINXVEEN Be Fair-voetbal blijft het in vriendschappelijke wedstrij den goed doen. Zaterdag werd met 2l in Scheveningen gewonnen. Jan van Rijn gaf via een Schevenings been de Wad dinxveners de leiding. Kort na rust maakte Ton de Boom er 20 van. Eerst tien minuten voor tijd kwam de thuis club aan een tegenpunt. Het tweede tear, won met 41 van Scheveningen 2. Omdat de organisatie van de landelijke trimdag 1973 in handen is van de Konin klijke Nederlandse Atletiek Unie, de Nederlandse Rijwiel Toer Unie, de Ne derlandse Culturele Sportbond en de Koninklijke Nederlandes Zwembond als vervolg op de trimwandeldag in 1972 en het wandelen en het fietsen in onze ge meente niet in verenigingsverband wor den beoefend heeft de atletiekvereniging Waddinxveen gemeend een parcours uit te moeten zetten waarop zowel gefietst, gewandeld als hard gelopen kan worden. Er is dus een klein parcours voor het hardlopen en het wandelen en een groot parcours. In het zwembad „De Sniep’’ zal ’s morgens tussen negen en twaalf uur een trimzwemmanifestatie worden gehouden. In ieder geval zal er in de komende twee weken nog heel wat werk moeten worden verzet om de duizenden trimmers uit Waddinxveen, die worden verwacht, aan het trimmen plezier te laten beleven. Van der Breggen en mejuffrouw Dessing van „Reigersburgh”. Op de terreinen van de Noordhollandse Rij- en Dracht- vereniging in Aerdenhout werden onder auspiciën van de Nederlandse Pony Club rayonwedstrijden en selectiewedstrijden gehouden voor deelname aan de Euro pese kampioenschappen. In de hoogste klasse behaalde Josephien Kammeraat de dagprijs, terwijl de dagprijs voor ge vorderden naar Barbara Boreel ging. Ruiters van „Reigersburgh” behaalden tijdens deze wedstrijden diverse prijzen. Op het nummer 4 x 100 meter estafette bleven zij de concurrentie IJ seconde of meer voor en verbeterden en passant het Gouds record. De volgende jongens brachten dit record van 51.8 seconden op 51.1 seconden: P. Kobrua, M. Hon koop, W. den Besten en A. Posthuma. In totaal behaalden zij 6756 punten, bij na 1000 punten meer dan nummer twee, de atletiekvereniging Leiden, die 5761 punten behaalden. Het Goudse team, bestaande uit (3 spe lers en 1 wisselspeler): J. Jager (Gouda); Loes Lekx (Waddinxveen); Krien Kroes- meijer (Boskoop) en Ed Vergeer (Al- phen a.d. Rijn) wist van de totaal twaalf gespeelde wedstrijden er acht in een overwinning om te zetten, één wedstrijd eindigde in remise terwijl drie maal de eer aan de tegenstander moest worden gelaten. In verband met zaalproblemen van enkele verenigingen werden alle wedstrijden gespeeld in het sportcentrum van de N.I.S. te De Bilt. Uitslagen: De uitslagen van de Goudse „thuis”- en „uif’wedstrijden zijn: Gouda -Ooievaars (Schiedam) 8-2 9-1; Gouda- Dordrecht 9-1 9-1; Gouda-Antilope (Leersum) 4-6 5-5; Gouda-R.I.S. (Rotter dam) 1-9 1-9; Gouda-I.S.A. (Amsterdam) 6-4 6-4; Gouda-De Sleutels (Leiden) 10-0 9-1. Het aantal persoonlijk gewonnen wed strijden was, uitgedrukt in procenten: Loes Lekx 85%; Ed Vergeer 75%; J. Jager 50% en Krien Kroesmeijer 45%.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 2