van de hefbrug Rondom LP een in onze WILLEMS Plaatselijk blad vervult waardevolle functie maatschappij Waddinxveens gemeentepersoneel reed in koetsjes van herberg naar herberg WADDINXVEEN/BRECKELEN I De „stunt”, die het bestuur van de per- I soneelsvereniging van de gemeente Wad dinxveen in de jaarlijkse personeelsreis opneemt en voor de deelnemers tot op het laatste moment geheim wordt gehou den, bestond voor wat de vorige week vrijdag gehouden reis betreft uit een rij toer met een achttal rijtuigen, die zeer zeker én door het bijzonder mooie weer én door de prachtige omgeving als goed geslaagd aangemerkt dient te worden. Nadat in hotel-café-restaurant „Het Staate Wapen” te Breukelen koffie was gedronken, konden de 99 deelnemers met de wethouders H. Huizer en Ph. Kroes en echtgenotes de rijtuigen, waar onder een aantal postkoetsen en Jan Pleziers, bestijgen voor een tocht langs de Vecht en de Loosdrechtse Plassen. Rode Kruis rekent ook op u! Zeer gaarne maak ik de inwoners van Waddinxveen opmerkzaam op de door het Nederlandse Rode Kruis van 28 mei tot en met 9 juni a.s. te houden jaarlijkse collecte. Zoals u bekend is, verleent het Rode Kruis een internationale organisatie hulp bij onder meer na tuurrampen, oorlogshandelingen e.d. Wie over het Nederlandse Rode Kruis spreekt, denkt ongetwijfeld aan de „Henry Dunant”, die ieder jaar weer voor honderden bedlegerige zieken en invaliden, waaronder ook een aantal ingezetenen van Waddinxveen, borg staat voor een ge durende een week te houden vaartocht. Het spreekt vanzelf, dat voor het doel, dat het Nederlandse Rode Kruis nastreeft, enorm veel geld benodigd is, dat uiteraard voor het grootste deel uit de opbrengst van de jaarlijkse collecte dient te komen. Vandaar, dat ik zeer gaarne een ernstig beroep op de inwoners van Waddinxveen doe het Nederlandse Rode Kruis financieel te steunen. afspraak altijd nakomt! t Veld leidde moeilijke dienst Onze troost is dat God Reeuwijkse Plassen niet enthousiast Basisontwerp vergt bij realisering 69 miljoen Waddinxveen begroet recreatieplan van de week DIT JAAR NOG GEEN VOORWADDINXVEEN AFSCHEID VAN DS. VAN T VELD ZONDAG 3 JUNI IN BRUGKERK OPENBARE TELEFOON CEL IN ST. VICTORWIJK I» ALS EEN WADDINXVENER EEN BRIEF SCHRIJFT ALLEMAAL WADDINXVEENSE FAMILIENAMEN WEEKBLAD VOOR VADDINXVEEN DONDERDAG 24 MEI 1973 Pagina 5 02 Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Verkenning Afspraken Uitweg De loco-burgemeester, P. LIPS. WADDINXVEEN „Een nieuwsblad zoals het Weekblad voor Wad dinxveen er één is veronderstelt lezers, die zich ergens bij betrokken voelen, die vanuit een zekere vorm van gemeenschap zichzelf terugvinden of trachten te vinden in die eigen locale krant. Eigenlijk is de nieuwsblad- functie, dus die van de locale krant als sociologische funktie, iets waar de moderne samenleving om zit te schreeuwen en is juist het verloren gaan daarvan een van de grote fouten, die men onze moderne maatschappij aan wrijft.” Perspectieven WADDINXVEEN „Als er iemand is, die Zijn afspraak nakomt dan is dat God. Zijn met ons zondige mensen gesloten verbond is een machtige pleitgrond in donkere dagen.” Dit heeft ds. T. van ’t Veld zijn gehoor zon dagmorgen bij herhaling voorgehouden. De hervormde predikant gaf in de Waddinxveense Bethelkerk aan de vooravond van zijn vertrek naar Ede leiding aan één van de moeilijkste erediensten unt zijn loopbaan. In het kerkgebouw ontvingen die morgen zes kinderen het teken van de Heilige Doop en brachten tege lijkertijd de ouders van de op de leeftijd van 19 maanden plotseling overleden Wimmie Groeneveld de rouw in de kerk. „U begrijpt wel, wat voor een moeilijke combinatie dat is,” had ds. Van ’t Veld tevoren al geschreven in de „Hervormde Kerkbode van de gemeenten Wad dinxveen en Benthuizen”. WADDINXVEEN/REEUWIJK Wethouder P. Lips (soc.), samen met de heer P. Noordam (arp) vertegenwoordiger van het Waddinxveense ge meentebestuur in het recreatieschap „Reeuwijkse Plassen”, heeft vorige week in Reeuwijk laten weten dat men er in onze gemeente nog lang niet van doordrongen is van harte mee te moeten werken met het 69 miljoen gulden kostende ontwerp recreatiebasisplan voor de Reeuwijkse Plassen. Onbegrip (Advertentie) STRANGER” Foto: Het Weekblad voor Waddinxveen/R. van Eist waarop met het geheel weinig moeite te hebben. uit en Langen, A. Oost, N. P. schappij P. Rehorst en H. Uit het recreatiebasisplan - in een uur Hij herinnerde aan de talloze afspraken, van leer tegen de vaste ru- briekschrijver van verschijnend se Courant” - waarop nu eenmaal in een kwekers- doet zich te goed aan di ners van de meest vreemde combinaties; details zullen u vermoeien. Niet onver meld mogen blijven de re sultaten der onderzoekers die zeggen dat haring in Het feit doet zich ook voor dat juist daar, waar goede onafhankelijke nieuws bladen verschijnen, de nationale dag bladpers een aanzienlijk hogere lees- dichtheid heeft dan in gebieden die ge heel opgeslokt zijn door een regionaal dagblad, en de betaalbare keuze van krant beperkter is. De heer Boom meen de dat „daar, waar een nieuwsblad wer kelijk een functie heeft en deze functie goed vervult, dit een maatschappelijk goed betekent waar de samenleving zui nig op moet zijn.” die in het dagelijkse leven worden ge maakt en die niet worden nagekomen. Mensen draaien veel en liegen vaak om aan een eens gedane belofte te ontko men. Zo niet de Here Jezus. Hij komt zijn belofte na, zonder dat wij Hem er aan behoeven te herinneren. „Aanschouw het verbond,” zei ook de dichter Asaf in zijn klaaglied over de in 586 jaar voor Christus door Babyloniërs verwoeste tempel in Jeruzalem. Hij meende de toom van God te voelen en dacht dat er van Gods verbond niets anders over zou blijven dan een rokende puinhoop. genoot, spreekt voor zichzelf. Via Zeist, Leersum, Amerongen en Woudenberg reed het gezelschap per autobus naar de „Pyramide van Austerlitz”, waar gedu rende enige tijd gelegenheid tot verpo zing werd gegeven. Tijdens het diner in restaurant ’De Biltsche Hoek’ kon voor zitter J. Koehna onder meer door het De predikant van de hervormde wijk- gemeente Noord hield de ouders van de pas gedoopte kinderen voor, dat ook zij zullen moeten rekenen op donkere da gen, spanningen en verdriet. Maar dat is nogmaals niet God’s laatste woord. Het met Hem gesloten verbond is de enige uitweg voor u en onze kinderen. De vraag is natuurlijk wel wat wij met zo’n verbond doen. Anders werkt doop tegen ons. De doop is geen automatische verzekering voor een eeuwig leven. „Wij maken te weinig gebruik van de door God gedane belofte,” is overigens de mening van ds. Van ’t Veld. „En toch is het door God met ons zon dige mensen gesloten verbond ons laatste houvast als alles wankelt, als onze we reld instort. Daardoor ontstaan wonden die nooit helemaal genezen, dat weten wij allemaal. Maar gelovige ouders moe ten niet twijfelen, zegt onze belijdenis. Als er iemand Zijn woord houdt, dan is dat God. Voor Hem geldt dat afspraak afspraak is; nu en in eeuwigheid,” aldus de bewogen eindigende predikant. kaar samenleven bij elkaar blijven en moet ik mijn man of vrouw missen? Waarom zijn er mensen die te lui zijn om te werken, terwijl er gehan dicapten zijn die dolgraag aan de slag zouden’willen? Waarom, God, waarom?’ Het uitgangspunt voor de recreatieve ontwikkeling van het Reeuwijkse Plas- sengebied zal vooral gericht moeten zijn op het saneren van de oeverstroken. Dat wil zeggen het in beginsel voor iedereen toegankelijk maken van de oevers in het centrale plassengebied. Op het ogenblik zijn de oevers voornamelijk in particu liere handen. Een van de gevolgen van particuliere oeverexploitatie is de grote druk, die op het resterend natuurgebied wordt uitgeoefend. Een aantal maatrege len is mogelijk om deze sanering te ver wezenlijken hoewel dit zeker geleidelijk zal moeten gebeuren. grote aantal deelnemers van een zeer geslaagde personeelsreis 1973 spreken. Wethouder H. Huizer sprak namens het gemeentebestuur van Waddinxveen zijn dank uit voor de activiteiten, die het be stuur van de personeelsvereniging reali seert en de onderlinge verhouding tussen de ambtenaren ten goede komt. „U en ik staan in dit leven dicht bij deze psalmist,” vond ds. Van ’t Veld. „Er is vandaag de dag veel kerkelijk verval. Wij maken op godsdienstig gebied donkere dagen mee. Levensgroot doemen aller lei vragen op. Waarom vermoorden wij ieder jaar duizenden ongeboren kinderen door abortus? Waarom gaf Gods ons een zorgenkindje? Waarom heeft Hij ons kindje al op zo jonge leeftijd van ons weggenomen? Waarom mogen mannen en vrouwen die als kat en hond met el- EAGLES ’’DESPERADO” o.a. Tequila Sunrise, Desperado, Outlaw Man, Bitter Creek e.a. 18,90 •T-». j' tol? tien Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: Dit zei gisteren de heer J. H. Boom, voorzitter van de Vereniging de Neder landse Nieuwsblad Pers (NNP) van welke organisatie ook wij deel uitmaken op de algemene jaarvergadering. Hij was van mening „dat het vanuit die op tiek dan ook volstrekt verantwoord is dat juist de nieuwsbladpers betrokken is bij maatregelen, die strekken tot steun aan de pers terwille van het behoud van haar diversiteit en haar onafhankelijk heid.” Wel heeft de heer Lips de in het recrea- tieplan ontwikkelde visie onderschreven en meende toen hij ”ja” zei dat de raad zich maar over de financiële en juridi sche aspecten moet uitspreken. vastgesteld - blijkt dat voor het tot ont wikkeling brengen van het Reeuwijkse Plassengebied vele mogelijkheden be staan. In het ontwerp, dat voorlopig nog moet worden gezien als een eerste ver kenning, zijn vier ideeënschetsen opge nomen, die als model kunnen dienen voor de verdere ontwikkeling van dit ge bied. Het plan is opgesteld door een planologische commissie van de deel nemende gemeenten, het provinciaal be stuur van Zuid-Holland en het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. CRM-vertegenwoordiger drs. J. G. Spelier noemde in Reeuwijk de in het plan gedane suggesties interessant en zei 1. YOU WERE MY FRIEND - Chi Coltrane 2. KODACHROME - Paul Simon Toch kreeg de dienst, die werd gehouden in een tot de laatste plaats bezette Bethelkerk, een blijmoedig karakter. „De dood is immers niet het laatste woord van God. Als gebroken, verdrietige men sen mogen wij terugvallen op Zijn eeu wig durende belofte (pleitgrond),” zei de troostende Waddinxveense predikant, die voor zijn preek de tekst „Aanschouw het verbond” uit psalm 74 vers 20a had ge bruikt. leerlingen van lijke Technische WADDINXVEEN Ds T. van ’t Veld, de predikant van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen, zal zondag middag 3 juni om half drie in de Brug- kerk afscheid nemen. Een week later zal de vorige maand 42 jaar geworden, sinds 12 maart 1967 in onze gemeente werk zame predikant zijn intrede doen in de Gelderse gemeente Ede. Volgende week dinsdagavond zal ds. Van ’t Veld in zijn wijkkerk (Bethelkerk) afscheid nemen van de kerkelijk meelevenden in wijk Noord. Hij zag voor het nieuwsblad overigens weer betere perspectieven, mits journa listiek, technisch en commercieel goed geleid. „De maatschappij vertoont weer een tendens naar een nieuwe belangstel ling voor het eigene van de kleinere ge meenschap, zaken die juist binnen het vlak van de plaatselijke krant liggen. De minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft reeds getoond be langstelling juist voor deze kant van het eigen plaatselijke overheden worden doordrongen van de waardevolle funktie, die in maatschappelijk opzicht de eigen krant voor de samenleving betekent. De eigen identiteit van de gemeenschap heeft heeft te maken met het bestaan en het voortbestaan van die eigen krant”, aldus de heer Boom, die zich voorts keerde tegen de ongezonde prijzenoor logen, die soms uitbarsten om de positie dus begrijpen dat mijn eer en trots danig gekrenkt na dergelijke 1. TIE A YELLOW RIBBON - Dawn 2. POWER TO ALL OUR FRIENDS Cliff Richard 3. ERES TU - Mocedades 4. HELL RAISER - The Sweet 5. DIE BOUZOUKI KLANG DURCH DIE SOMMERNACHT - Vicky Leandros 6. IK BEN GERRIT - Gerrit Dekzeil 7. WAIKIKI MAN - Bonnie St. Claire Unit Gloria 8. NO MORE MR. NICE GUY - Alice Cooper 9. FOREVER AND EVER - Demis Roussos 10. DO YOU LOVE ME - Sharif Dean WADDINXVEEN Er zal dit jaar nog geen openbare telefooncel door de PTT worden geplaatst in de St. Victorwijk. Dit deelde in de op donderdag 10 mei jl. gehouden gemeenteraadsvergade ring loco-burgemeester/wethouder P. Lips (soc.) mee in antwoord op een vraag van de heer H. P. Barth (D’66). Hij had het college er aan herinnerd dat zijn collega, de heer R. Gaykema (D’66), al in een begin dit jaar gehouden ge meenteraadsvergadering om de plaatsing van een telefooncel in de St. Victorwijk had verzocht. Waddinxveen vindt de financiële bijdra ge (15 procent tegen 30 procent van Reeuwijk en 40 procent van Gouda) te hoog. In de gemeenteraadsvergadering van twee weken geleden vroeg de heer H. P. Barth (D’66) in de rondvraag dit gemeenteraadsstandpunt op de recreatie- schapvergadering weer naar voren te brengen. Dit is gebeurd. Door een vastgeraakt wiel van één der rijtuigen werd met enige vertraging door het gezelschap hotel-café-restaurant „Maartsenshof” te Hollandsche Rading bereikt voor de lunch. Via de bossen bereikte het Waddinxveense gemeente personeel opnieuw per rijtuig café- retsaurant „Hakstege” te Lage Vuursche. Dat deze originele tocht van de Wad- dinxveners ontzettend veel belagnstelling van een krant te ondermijnen en haar tot fusie of overname té dwingen. „Ook hier moeten de adverteerders weten, dat zij in zulk een geval meewerken aan een verlies, dat ze later zeer zouden be treuren wanneer ze èn hun krant èn de onafhankelijkheid daarvan kwijt zijn, maar dan wel de nieuwe rekening ge presenteerd krijgen.” men Nijverheidsschool Meisjes behoort, Waddinxvener. Het zijn dat daar op de dins- in deze rubriek, evenals in kwestie zich al bij voor baat niet had verontschul digd voor zijn onbegrip. Hierbij wordt u dus verge- „Mijnheer Stranger, ving geschonken in royale Ik begrijp de strekking van mate, wanneer het Allah uw stukje „Boskoopse behaagt. Wat u, beste me- Courant” van 4 mei jl. niet neer De Man, echter wél want ik ben van natura wordt aangerekend is uw dom; óf U hebt niets be- snode opmerking aangaan- grepen van milieu en die- de het niet voldoende ob- ren, laat staan, dat U de serveren mijnerzijds wat op dieren zou hebben geob- tweeërlei manieren uitge serveerd; U hebt hoogstens legd zou kunnen worden; even vluchtig gekeken, te weten een ernstige twij- Evengoed blijft het ernsti- fel van uw kant wat be- ge bezwaar bestaan, dat treft mijn observatiever- veel mensen gedrukte stuk- mogen waarvan m’n huis jes als waar en bewezen arts mij verzekerde dat dat ervaren! U geeft uiting aan nog jaren mee kon, en an- voorkeur voor de in Bos- derzijds zou u mij grove koop, vanwege het gebruik nalatigheid kunnen verwij- van onkruidbestrijdings- ten. Dolletjes! Wanneer ik middelen, ten dode opge- u nu in vertrouwen vertel schreven merel, maar on- dat ondergetekende ter derkent het intellect niet voorbereiding, van zijn ar- want uw x snipperdagen voort uj[ warme liefde voor alles wat groeit en bloeit en op zulk een liefde moet u zunig zijn want zij is schaars vandaag de dag. Mijn bedoeling was alleen maar te bewerkstelligen dat menselijke wezens die ver stand hebben, dit ook ge bruiken en een beetje meer selectief te werk gaan bij het voeren. Want, zoals mijn vader altijd zegt: „Wie voert met verstand, doet dit met matige hand.” En zo is het meneer. Ho pelijk is door deze uitleg u het één en ander iets dui delijker geworden. Nog maals, uw onbegrip wordt - u niet kwalijk genomen, ^un Sc^r®^en staan «1 dat want ach, what’s in a na honger zouden willen stil- schokkende natuurboek len op plaatsen, waar het van die moeilijke Pool, hoe- me? van een diersoort, die, het tikel drie s door ons verpeste water ten heeft opgenomen en deze, spijt, zich weet te hand- in uiterste concentratie, haven, juist door de krui- langs de Gouweoever heeft mels te benutten, welke van doorgebracht, weer en onze overvloed achterblij- wind trotserend teneinde ven. Ik hoop van harte dat tot een bevredigend studie- alle andere mensen die uw rapport te komen, de lezers stukje ook niet hebben be- waardig, dan heeft u nu grepen, zich niet zullen la- misschien een idee van het ten verleiden hun oud verpletterde gevoel dat zich brood en dergelijke in de van mij meester maakte na vuilniszak te deponeren. Ik het lezen van een opmer- zie liever naast vadsige king in de geest van: „je mensen min of meer door- hebt maar vluchtig geke- voede dieren die anders ken”. Tijdens dit studie- zonder onze hulp aan onze bivak hebben mijn ogen vervuiling ten onder zou- dingen waargenomen die den gaan en tevens, of me- stervelingen zelden hebben de daardoor, hongerlijdend gezien en die, bij mijn we en wel zouden worden af- ten, alleen maar vaag be- geschoten omdat ze hun schreven staan in dat natuurboek Herhaaldelijk kom je in doos ONS als „schadelijk” heet ie ook weer? U zult buiten Waddinxveen ver- zou kunnen worden erva- schijnende kranten brieven ren. In het eerste geval tegen van Waddinxveners. hebben onze medeschep- waren toen Zo ook in de „Boskoopse seltjes toch ’n langer leven, morele schokken nog eens Courant” van dinsdag 15 behalve natuurlijk, wan- een dergelijk epistel onder mei. Daarin trekt de heer neer ook deze diertjes m’n neus werd geschoven, H. C. J. de Man van de plotsklaps, al klotsend, als eerlijk, ik heb in stilte een Koningin Wilhelminasingel schadelijk worden aange- traantje weggepinkt. Mis merkt. Uw systeem is ge- schien school er wel een „Stranger” loof ik: uithongeren die kern van waarheid in uw dit tweemaal per week troep! Dat verschilt met de schrijven maar het blijft plaatselijk mijne. Ik heb er, geloof ik, niet bij een kruimeltje dat nieuwsblad. Al geruime tijd echt helemaal niets van be- wij, gedegenereerde men- wordt ook in de „Boskoop- grepen, sorry! Mijn naam sen, in het water depone- is dan ook niet Stranger, ren, want het ongedierte maar gewoon: de Man. dorp als Boskoop veel tuin- h. q J. DE MAN, ders geabonneerd zijn - ge- Kon. Wilhelminasingel 68 schreven over het voor en Waddinxveen. tegen van chemische on- kruidbestrijding. In onze buurgemeente zou „Stran ger” aanvaarden dat nu Alleen al het feit dat ie- tomatensaus in combinatie eenmaal noodzakelijke ge- mand zo onverstandig was met de stoffen die thans al bruik van dit chemische te reageren op één mijner in het Gouwewater zitten, spul de merel ten dode is doordachte en gefundeerde een chemische reactie tot opgeschreven. Wat er op produkten, zou opzichzelf gevolg kan hebben die be- papier kwam toen de heer al een vingerwijzing zijn slist schadelijk zou kunnen De Man dit en nog veel naar de bedenkelijke con- zijn voor de drijsijsjes. meer in de „Boskoopse ditie van desbetreffend Zelfs dode huisdieren wor- Courant” had gelezen leest denkhoofd, als de persoon den door sommigen na ja- u in deze rubriek, evenals in kwestie zich al bij voor- ren trouwe dienst met on- het antwoord van „Stran- baat niet had verontschul- Bezwaard gemoed de Gou- ger”. digd voor zijn onbegrip. we ingekieperd en dit is toch wel iets anders dan kalkoen op Tweede Kerst dag. U zag het inderdaad niet goed, het dierendom is niet schadelijk voor ons, maar wij, sloebers, zijn het voor de dieren; voorts is over het uithongeren en afschieten en wat er nog meer voor fraais door u werd aangehaald, voor zo ver mij bekend met geen woord gerept. Zoiets komt alleen op in de hoofden der snoodaards die lak hebben aan alles wat ons landje maakt wat het ge worden is sinds de dag dat de Batavieren voet aan wal zetten. Maar, troost u en droog uw tranen beste man, wij hebben begrip want uw reaktie sproot Het grootste deel van de ledenvergadering, waarop Pol, A. Ringenier, J. v.d. uit de regio afkomstige ook het pasverschenen jaar- Roovaart, W. Slagboom, P. de Christe- verslag ter discussie staat, Sliedrecht, mevrouw E. B. School over gesproken wordt. Ere- Slob-Weijkman, G. van Til- „Nieuwe Vaart” in Gouda lid van deze vereniging is burg, J. Tol, architecten- komt uit Waddinxveen. wel de heer A. Mulder bureau Treffers, W. Ver- Toch zit er in het bestuur (Peppelhorst 78). De leden- boom, T. W. Verweij, H. van de Vereniging voor lijst vermeldt de volgende C. van Vuuren, T. de Christelijk Algemeen Voort Waddinxveense namen: T. Waardt en A. Wamaar. De gezet Onderwijs en Be- Bennemeer, C. Boer, J. van begunstigers vermeldt roepsonderwijs voor Gouda Boere, C. Boerman, C. de volgende Waddinxveen- Omstreken, tot welke Boersma, C. Boonstoppel, se namen: N. Breedijk, T. vereniging deze school sa- J. Both, W. Buitelaar, M. C. Brouwer, Christelijke met de Christelijke v. Dodewaard, C. van Eijk, Besturen Bond Waddinx- voor H. Hoogendoom, J. de veen, C. de Joode, H. J. geen Jong, H. Kempkes, J. van Kuiper, W. J. A. Ming jr„ kan Klaveren, A. Kooijman, E. bouw- en aannemingsmaat- van Langen, A. Oost, N. P. schappij P. Rehorst en H. dagavond 5 juni te houden Oskam, A. D. Piris, C. J. Vermulm. J. Both, W. Buitelaar, M. v. Dodewaard, C. van Eijk, H. Hoogendoom, J. van

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 5